Po hroznom roku 2020 sa globálna ekonomika snaží v roku 2021 masívne oživiť. Stále však existuje veľa prekážok, ktoré by mohli tieto zotavenia vykoľajiť. Mohlo by dôjsť k oneskoreniu hromadného zavedenia vakcíny COVID-19, čo by spôsobilo ďalšie ekonomické blokovanie.

To by však zvrátene mohlo byť pre kryptotrh prospešné. Ako sme videli v roku 2020, kryptomeny sa osvedčili ako bezpečné útočisko, čo je trend, ktorý by mohol pokračovať aj počas turbulencií v roku 2021.

Dve najvyššie kryptomeny na našom radare

Rok 2020 bol pre kryptomeny výbušným rokom, pretože celkový trhový strop sa zvýšil z 191,50 miliárd dolárov 1. januára na 559,50 miliárd dolárov v čase písania článku. Preto by nemalo byť prekvapením, že dvoma kryptami na našom zozname hitov sú dva OG – Bitcoin a Ethereum. Pozrime sa bližšie.

# 1 Bitcoin – Líder kryptotrhu

bitcoinové logo

Bitcoin bude naďalej jednou z našich najviac odporúčaných mincí, do pekla alebo do vysokej vody. Je vidieť každý jeden princíp, vďaka ktorému sú kryptomeny v bitcoinoch tak vynikajúce. Po skalnatom začiatku roku 2020 sa popredná kryptomena snaží dať všetkým predčasný vianočný darček dosiahnutím historicky vysokých úrovní. V čase písania tohto článku už najvyššia kryptomena vzrástla o závratných 170%.

Adam Grunwerg z Finixio verí, že napriek očakávanej volatilite sa cena v roku 2021 pravdepodobne prelomí okolo 50 000 dolárov. Model S2F podľa Plánu B posúva veci o niečo ďalej a naznačuje, že cena by mohla do augusta 2021 skutočne dosiahnuť 100 000 dolárov!

Sú to teda iba prázdne čísla alebo sú zálohované solídne údaje? Máme pre vás dve slová – inštitucionálni investori.

V roku 2020 došlo k trvalému prílevu inštitucionálnych investorov vstupujúcich na trh. Spoločnosť Fidelity uskutočnila v 2. štvrťroku 2020 prieskum medzi takmer 800 inštitucionálnymi investormi a zistila, že 36% vlastní kryptomeny. Vyzerá to však, že počet investorov v poslednej dobe výrazne vzrástol.

Spoločnosť CoinShares uviedla, že investori do týždňa kúpili BTC a ďalšie kryptomeny v hodnote približne 429 miliónov dolárov. Z toho vždy býčie odtiene sivej kúpili ohromných 336 miliónov dolárov zo 429 miliónov dolárov. To vedie k tomu, že ich celkové AUM dosahuje len raz 12 miliárd dolárov.

Podľa Jamesa Butterfilla, investičného stratéga manažéra digitálnych aktív, to však môže byť iba začiatok. Butterfill povedal:

“Na anekdotickej úrovni, na základe našich rozhovorov s klientmi v priebehu roku 2020, sme zaznamenali rozhodujúci posun od otázok špekulatívneho charakteru k tým, ktoré začínajú komentármi ako:” bitcoin je tu, aby zostal, pomôžte nám ho pochopiť. ‘”

Navyše nesmieme zabudnúť na nedávne oznámenie spoločnosti MicroStrategy, že vyzbierali 650 miliónov dolárov na nákup ďalších bitcoinov, čím sa ich celková expozícia zvýšila na 1,1 miliardy dolárov.

Celkovo je to všetko pre bitcoin nesmierne pozitívne. Vďaka prichádzajúcemu stálemu prílivu inštitucionálnych investorov sa bitcoin rýchlo stáva jedným z najodolnejších aktív na svete. Preto vyzerá byť veľmi pripravený mať silný rok 2021.


Čítaj viac:

Ako investovať do bitcoinu 2021 – Sprievodca pre úplných začiatočníkov

Čo bude viesť k cene bitcoinu v roku 2021?

# 2 Ethereum – Ethereum 2.0 a DeFi

Rast ethereum v roku 2020 spôsobil hanbu bitcoinom, od začiatku roka explodoval o 350% na ~ 125 $. Môžeme očakávať opakovanie alebo dokonca lepší výkon platformy smart contract v roku 2021, a to z dvoch významných dôvodov – upgrade Ethereum 2.0 a DeFi.

Upgrade na Ethereum 2.0 zaznamenáva vstup do protokolu niekoľkými novými funkciami, pričom hlavnou z nich je proof-of-stake (PoS). Etherium sa často kritizuje za nedostatok vysoko výkonných funkcií. To všetko sa zmení s ethereom 2.0, vďaka čomu bude exponenciálne priateľskejšie pre vývojárov.

Keď už hovoríme o tom, veríme, že Ethereum bude aj naďalej potvrdzovať svoju pozíciu poprednej platformy DeFi v roku 2021. Stále rastúci sektor DeFi bude v budúcom roku monumentálnym pri určovaní cenovej akcie ETH. V zmluvách DeFi je v súčasnosti uzavretých o niečo menej ako 15 miliárd dolárov. Upozorňujeme, že toto číslo bolo na začiatku roka 2020 menej ako 700 miliónov dolárov. To nám ukazuje, že sektor DeFi exploduje tempom rýchlejším ako kryptomenový trhový strop. Toto je hlavný bod, ktorý bude nápomocný pri určovaní cenovej akcie spoločnosti Ethereum.

Preto by mohlo byť veľmi užitočné prečítať si, ako funguje stávkovanie v éteru a zhromažďovať dostatok mincí, aby ste sa mohli zúčastniť algoritmu protokolu proof of-stake..

Čítaj viac:

Ako obchodovať s éterom: Komplexný sprievodca obchodovaním s éterom v roku 2021

Čo bude viesť k cene éteru v roku 2021?

eToro – najlepšia platforma pre kryptomeny pre obchodníkov aj investorov

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector