EOS vs. Ethereum: Je EOS lepšou investíciou ako éterom

Je EOS lepší ako Ethereum? Ktorá platforma blockchain ponúka viac inovácií? Je EOS lepšou investíciou ako Ether?

No, ak ste si mysleli, že Alien vs. Predator je najväčšou bitkou nášho storočia, pripravte sa na súboj medzi EOS a Ethereum.

My v Trading Education vám môžeme pomôcť dozvedieť sa viac o krypto svete a ako obchodovať s kryptomenami ako profesionál. Zúčastnite sa nášho kurzu kryptomeny a zistite, či je EOS lepší ako Ethereum.

Ak sa cítite zmätení, keď sa snažíte vypracovať ‘EOS vs. Ethereum – je EOS lepší ako Ethereum?‘, Čítajte ďalej. Zostavili sme kompletného sprievodcu, aby ste si mohli vybrať, ktorý z nich je lepší.

Čo je to ethereum?

Je EOS lepší ako Ethereum? Predtým, ako začneme skúmať výhody a nevýhody EOS aj Ethereum, mali by sme vysvetliť, čoho cieľom majú tieto krypty dosiahnuť. Ako vieme, Ethereum je druhé najobľúbenejšie a najobchodovanejšie digitálne aktívum.

Ethereum je open-source platforma založená na blockchaine, vytvoril Vitalik Buterin, ktorý uľahčuje používanie inteligentných zmlúv a decentralizovaných aplikácií (dApps). V skutočnosti sa Ethereum považuje za kráľa inteligentných zmlúv.

Okrem toho podporuje Ethereum množstvo tokenov, napríklad ERC-20, ako aj početné krypto hry.. V éteri nejde o prázdne reči, ale o skutočnú účinnosť!

Nie je prekvapením, že Ether Etheru je jednou z najsľubnejších obchodných mincí. Na rozdiel od bitcoinu je ethereum bez obmedzenia, v obehu je viac ako 113 448 141 éteru.

Ethereum sa neustále zdokonaľuje a verí sa, že Ethereum 2.0, druhá iterácia Etherea, bude mať obrovský vplyv na svet investícií, so zameraním na energetickú účinnosť a vyťaženie namiesto ťažby.

Čo je to EOS?

Vzhľadom na možnosti spoločnosti Ethereum je ťažké si predstaviť platformu, ktorá by ju mohla prekonať. Môže byť teda EOS lepší ako Ethereum?

EOS je tiež decentralizovaná platforma, ktorá umožňuje využívať inteligentné zmluvy a dApps, čo z neho robí jedného z hlavných konkurentov spoločnosti Ethereum.. Táto blockchainová platforma bola vydaná 31. januára 2018 a za menej ako pár rokov si vyslúžila 13. miesto na CoinMarketCap v čase písania tohto článku.


Je to pravdepodobne najpravdepodobnejší zabijak éteru a na prvý pohľad sa zdá, že sa snaží robiť všetko lepšie ako Ethereum. V skutočnosti však ponúka oveľa viac, než len nahradiť Ethereum!

EOS môže spôsobiť revolúciu v interakcii používateľov s technológiou blockchain. Ako? Jednoducho čítajte ďalej!

Čo sa EOS snaží dosiahnuť?

Ako sa môže EOS stať lepšou platformou a investíciou ako Ethereum? Pravdou je, že Daniel Larimer, CTO, ktorý stojí za spoločnosťou EOS, tvrdí, že žiadna blockchainová platforma nedokáže poskytnúť výkon, aký bežní ľudia chcú. Tvrdí to obyčajní ľudia príliš sa nestarajú o decentralizáciu, ale o výkon.

Vďaka EOS chce Larimer vytvoriť platformu pre dApps, ktorá bude fungovať tak, ako to ľudia chcú. Preto je ich primárnym súperom Ethereum! Spoločnosť EOS sa snaží uľahčiť vytváranie dApps v porovnaní s ethereom.

Vraj, EOS vyžaduje menej kódovania ako poskytuje viac základných funkcií ako Ethereum a je ľahšie sa naučiť, ako používať a navigovať. To je zásadné, pretože väčšina ľudí nemá technické znalosti na to, aby mohla používať Ethereum.

Spoločnosť EOS poskytuje aj správu databáz a správu účtov na zlepšenie používateľského zážitku.

Larimer tvrdí, že EOS bude jedného dňa potenciálne vybavovať milióny transakcií za sekundu (tps). Dnes však tvrdia, že zvládnu 1 000 až 8 000 tps. Je potrebné spomenúť, že kým EOS nedosiahne špičkový výkon, nebudeme vedieť, či je to pravda alebo možné.

Ako funguje EOS?

kryptomena eos

Môže EOS dosiahnuť svoje ciele? Môže sa stať lepším ako Ethereum? Pozrime sa, ako EOS presne funguje!

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú treba o EOS vedieť, je, že EOS je blockchain a coin, a EOS.IO je v podstate operačný systém, ktorý pracuje na vrchole blockchainu.

EOS.IO sa porovnával s obchodmi Google Play a Apple App Store v tom, že je ľahké ich nastavovať a používať. Tento systém uľahčuje používanie blockchainu EOS, čo je kľúčové pre prilákanie čoraz viac ľudí, aby investovali do EOS.

Mince EOS fungujú ďalej EOS blockchain a používa a delegovaný dôkaz algoritmu stávky. Je to open-source a ktokoľvek ho môže použiť na vytváranie vysoko výkonných inteligentných zmlúv. Inými slovami, EOS je navrhnutý tak, aby bol funkčnejší pre firmy a používateľom vytvárať aplikácie založené na blockchaine spôsobom, ktorý je oveľa užívateľsky prívetivejší ako Ethereum.

To je správne! Jednou z hlavných myšlienok spoločnosti EOS je vytvárať blockchainové aplikácie, ktoré fungujú ako webové aplikácie. Upozorňujeme, že blockchainovým aplikáciám sa zatiaľ nepodarilo dosiahnuť rovnaký výkon a veria, že to zastaví masové prijatie.

Ďalej má EOS a decentralizované riadenie s ústavou. Toto je jedna z hlavných čŕt, ktorú zakladatelia považujú za nevyhnutnú pre vytvorenie spravodlivého systému. Tvrdia, že to viedlo k tomu, že EOS bol decentralizovanejší ako Bitcoin a ethereum rovnako ako viac miest, kde sa vytvárajú mince EOS.

Údajne bitcoin ovládajú štyri ťažobné fondy a ethereum dva. To znamená, že takmer všetka sila je riadená týmito skupinami. Na druhej strane má spoločnosť EOS 21 zainteresovaných strán, ktoré sú tvorcami blokov, nie baníkmi.

To významne rozdeľuje moc a malo by to viesť k decentralizovanejšej štruktúre riadenia. To je tiež významné, pretože ak dôjde k odstráneniu týchto banských združení, môže to mať negatívny vplyv na kryptomenu a pozastaviť overovanie transakcií..

V neposlednom rade podľa Larimera, EOS má lepšiu používateľskú skúsenosť; dokonca aj jednoduché, ale zásadné veci, ako napríklad obnova hesla, sú bezpečnejšie.

Tím za spoločnosťou EOS

tím za eos

Pokiaľ ide o kryptomeny, ako sú EOS a Ethereum, mali by sme poznamenať, že ich popularita je ovplyvnená aj sentimentom. Tím stojaci za platformou môže v skutočnosti hrať rozhodujúcu úlohu.

Napríklad Daniel Larimer, tvorca EOS, je populárnou osobnosťou v kryptosvete. Je tiež spolutvorcom spoločností Steemit a Bitshares.

Upozorňujeme, že Steemit je platforma pre sociálne médiá a blogovanie, ktorá odmeňuje používateľov za publikovanie a správu obsahu v kryptomene. Larimer je v Steemite veľmi aktívny a uverejňuje príspevky o systéme EOS.

Bitshares je na druhej strane decentralizovaná platforma na obchodovanie s kryptomenami pomocou technológie blockchain.

Larimer preniesol svoje skúsenosti z oboch projektov do EOS. Teraz Daniel Larimer je CTO v Blokovať. Jeden, čo je organizácia, ktorá vlastní spoločnosť EOS. Verí, že decentralizované aplikácie nemôžu konkurovať centralizovaným aplikáciám, kým nebudú mať lepší výkon ako ony. Larimer tiež neverí v násilné prostriedky na presadzovanie riadenia decentralizovaných platforiem.

Tu by sme mali spomenúť aj Brendana Blumera. Blumer je generálnym riaditeľom spoločnosti Block.One. Je to sériový podnikateľ a investor. Blumer má bohaté skúsenosti v technologickom priemysle. Je aktívny od 15 rokov, kde začal predávať virtuálne herné aktíva.

Vzhľadom na ich vplyv vo svete obchodovania s kryptomenami nie je prekvapením, že tím stojaci za spoločnosťou EOS môže hrať rozhodujúcu úlohu bitka EOS vs. Ethereum.

Ako fungoval EOS?

cenový graf eos

Skvelé schopnosti, inovatívny tím… Môže EOS prekonať Ethereum? Pozrime sa teda na ceny EOS!

V čase písania tohto článku stojí jeden token EOS 2,53 USD, má a celkový trhový strop 2 371 458 834 dolárov, a cirkulujúca dodávka 937 809 754 EOS.

Je zaujímavé, že EOS sa po vydaní a takmer okamžitom zvýšení hodnoty stretol s veľkým vzrušením.

Po cenovej korekcii vystúpila v januári 2018 na maximálnu hodnotu 18 dolárov za mincu a trhovú kapitalizáciu 10 miliárd dolárov. Potom, to dosiahol v apríli 2018 historické maximum 21 dolárov za mincu a celkovú trhovú kapitalizáciu 17 miliárd dolárov.

Odvtedy vzrušenie okolo EOS dozrelo a ceny sa pohybovali medzi minimami 1,81 USD za mincu a maximami 5,93 USD.

Nezabúdajme na to ICO spoločnosti EOS použilo na jeho hosťovanie Ethereum a trval celý rok. Niektorým sa to zdalo čudné; Larimer však uviedol, že ethereum aj bitcoin boli dlhšie. Celkovo sa im podarilo vyzbierať približne 4 miliardy dolárov.

S vývojom systému EOS a pridávaním nových funkcií sa cena pravdepodobne zvýši alebo zníži, ak nebudú prijaté dobre. Teraz je EOS jednou z najobľúbenejších mincí, do ktorej sa investuje; minca, ktorú by ste mali pozorne sledovať.

Chcete sa dozvedieť viac o iných kryptomenách a o tom, ako s nimi obchodovať? Potom sa prihláste na náš kurz obchodovania s kryptomenami!

Zvažovali ste nákup? EOS?

Ako Ethereum dopadlo?

Ethereum tiež prešlo zaujímavou cestou. Dva roky po tom, čo Vitalik Buterin navrhol ethereum, protokol začal platiť v júli 2015.

V roku 2016 však bol systém hacknutý; 60 miliónov dolárov bolo odcudzených prostredníctvom aplikácie dApp navrhnutej ako fond rizikového kapitálu, DAO. Vo výsledku vzniklo Ethereum Classic (ETC) a Ethereum blockchain sa rozdelil.

Ďalšou významnou udalosťou pre Ethereum bola hra založená na blockchaine CryptoKitties, uvedená na trh v roku 2017. Verte tomu alebo nie, používatelia sa zbláznili kvôli virtuálnym mačkám Ethereum a blockchain sa upchal.

To je správne! Bolo veľa ľudí ochotných zaplatiť majland za digitálnu mačku. Najdrahší nákup je obľúbená mačka Dragon, v hodnote 600 ETH alebo asi 170 000 dolárov.

Napriek svojim vzostupom i pádom sa spoločnosti Ethereum podarilo udržať jedno z najsilnejších aktív roku 2020 s trhovým stropom vo výške 51 507 291 691 dolárov. Od novembra 2020, jeden ETH je 454 dolárov, podľa CoinMarketCap.

Niektorí odborníci sa domnievajú, že ethereum môže v najbližších rokoch dosiahnuť svoj potenciál. Takže, ak ste ochotní namiesto EOS investujte do Ethereum, jednoducho stále pozorne sledujte ceny ETH!

Zvažovali ste nákup? Ethereum?

Problémy s EOS

Predtým, ako dospejete k záveru, že EOS je lepší ako Ethereum, mali by sme spomenúť, že EOS má množstvo problémov. To je správne! Napriek množstvu dobrých správ nie je EOS bez problémov.

Ako príklad uvádza Weiss Crypto Ratings, že EOS má problémy s centralizáciou. V roku 2019, Weiss znížil hodnotenie spoločnosti EOS potom, čo dospeli k záveru, že spoločnosť EOS nie je ochotná urobiť dosť pre zvýšenie decentralizácie.

Môže to však byť čiastočne spôsobené tým, že EOS je veľmi mladý, a preto bude mať problémy s centralizáciou skôr, ako bude úplne prijatý.

To znamená, že primárnym problémom, ktorým EOS trpel, sú chyby. Od začiatku sa vyskytlo veľa problémov a kritici sa pýtajú, či tím EOS vhodne testuje aktualizácie pred ich uvedením do hlavnej siete..

V jednej z posledných chýb bola bloková výroba zastavená, a tím EOS bol nútený uskutočniť konferenčný hovor s výrobcami blokov, čo ich viedlo k vráteniu kódu k predchádzajúcej aktualizácii.

Malo by sa však spomenúť, že Bitcoin a Ethereum, rovnako ako mnoho ďalších kryptomien, mali problémy už pri svojom vzniku.

Na záver by sme mali spomenúť, že ostatní o tom špekulovali Spoločnosť EOS môže čeliť regulačným problémom v USA, pokiaľ ide o spôsob fungovania ich ICO, tvrdia, že zašli priďaleko a môže im to neskôr robiť problém. Upozorňujeme, že občania USA sa nesmeli zúčastňovať na ICO (rovnako ako v čínštine).

Nezabúdajme, že kryptokontrolné nariadenia sa na celom svete výrazne líšia. Tu sa môžete dozvedieť viac o mestách po celom svete, ktoré sú najpríjemnejšie pre kryptomeny.

Problémy s éterom

Ako bolo uvedené vyššie, krypto svet má množstvo technologických a regulačných výziev, ktoré je potrebné vyriešiť.

Napríklad ako každé iné kryptomena, Ethereum má nejaké vážne problémy so škálovateľnosťou. Upozorňujeme, že podľa odborníkov je jedným z hlavných dôvodov problémov so škálovateľnosťou skutočnosť, že „každý uzol musí spracovať každú transakciu“.

Zvyšujúci sa počet používateľov prilieva olej do ohňa a vedie k rôznym technologickým problémom a pomalým časom spracovania.

Aj keď tím stojaci za spoločnosťou Ethereum verí, že Ethereum 2.0 pomôže vyriešiť ďalšie problémy s kapacitou systému, ukáže čas.

Ďalším problémom je Vysoké poplatky Etherea. Nezabúdajme, že používatelia musia za uzatváranie inteligentných zmlúv platiť plyn, poplatok v éteri. Tieto poplatky idú ťažiarom alebo vlastníkom uzlov. Vzhľadom na to, že cieľom kryptomien je, aby boli transakcie lacnejšie a rýchlejšie, vysoké náklady môžu používateľov a nadšencov odtlačiť.

Môže tiež utrpieť dojem používateľa, takže nie je prekvapením veľa používateľov používa alternatívy etherea, napríklad EOS.

Dôležitá otázka: Je EOS lepší ako éter?

eos vs ethereum

Je teda EOS lepší ako Ethereum? Krátka odpoveď: je ešte príliš skoro na to povedať (prekvapenie, prekvapenie!).

Pretože Larimer aj Vitalik majú za cieľ decentralizovať organizácie a meny a vytvoriť transparentnejší finančný svet, veľa ľudí porovnáva EOS s Ethereum.

Porovnanie však nie je vždy jednoznačné. Oba sú stále experimentálne a časom sa budú meniť. Tím, ktorý stojí za spoločnosťou EOS, určite verí, že je lepšia, ale správne porovnanie týchto dvoch riešení nemusí byť možné, kým nebudú pracovať na plný výkon..

EOS je oveľa mladší ako Ethereum a niektorí si myslia, že dokáže vyriešiť problémy spojené s Ethereum.

Stále sa však mení aj Ethereum. Vitalik Buterin uviedol, že po rozdelení a plazme bude Ethereum oveľa rýchlejšie. Buterin verí, že Ethereum môže byť schopné dosiahnuť desaťtisíce tps.

Je tiež dôležité uvedomiť si, že jeden z Primárne rozdiely medzi EOS a Ethereum spočívajú v tom, že majú konkurenčné ideológie. V prípade Etherea musia používatelia inteligentných zmlúv platiť plyn za ich používanie. S EOS sú vývojári tí, ktorí musia platiť benzín.

Ethereum môže mať pri škálovaní problémy so spätnou kompatibilitou; EOS zatiaľ nemusí mať také problémy.

Ďalším veľkým rozdielom medzi EOS a Ethereum sú programovacie jazyky, ktoré používajú. Ethereum používa vlastný programovací jazyk Solidity, zatiaľ čo EOS používa jazyk C.++. Pretože C ++ je už všeobecne akceptovaný, môže to znamenať, že EOS bude ľahšie prijateľný ako Ethereum.

To znamená, že C ++ už nejaký čas upadá z popularity; nútiť EOS v budúcnosti pridá viac programovacích jazykov, ďalšie urýchlenie adopcie.

Asi jedným z najväčších rozdielov medzi EOS a Ethereum je práve ten s EOS môžu používatelia aktualizovať inteligentné zmluvy. Na platforme Ethereum sú inteligentné zmluvy nemenné, čo znamená, že ak sú aktívne, nemôžu byť zastavené. Malo by sa však spomenúť, že aktualizácia inteligentných zmlúv by mohla byť bezpečnostným rizikom.

Je tiež logické predpokladať, že s neustálym vývojom technológie blockchain bude mať EOS aj Ethereum viac konkurencie, s ktorými sa bude vyrovnávať. Vezmi NEO, často sa nazýva čínske ethereum, napríklad! Ktoré krypto vyhrá? Iba čas ukáže!

Kľúčové body

Ak si pamätáte niečo z nášho článku Je EOS lepší ako ethereum?, Urobte z toho tieto kľúčové body:

  • Bitka EOS vs. Ethereum je jednou z najzaujímavejších oblastí kryptosveta.
  • Vďaka aplikácii EOS.IO je produkt EOS oveľa užívateľsky príjemnejší ako väčšina kryptomien. Toto je veľký problém, pretože doteraz je väčšina platforiem dApp pre bežných ľudí príliš komplikovaná.
  • Za spoločnosťou EOS stojí Daniel Larimer. Larimer je vo svete kryptomien veľmi známy a predtým pracoval pre spoločnosti Bitshares a Steemit.
  • Primárny rozdiel medzi EOS a Ethereum spočíva v tom, že vývojári platia za inteligentné zmluvy. V systéme Ethereum musia používatelia platiť plyn, aby mohli využívať inteligentné zmluvy.
  • Stále ešte zisťujeme, či je EOS skutočný Zabijak éteru. Stále je príliš skoro predpovedať, aký dobrý výkon bude mať EOS.

Ktoré krypto je lepšie? Ktorý si podmaní svet? Iba čas ukáže.

Do tej doby sa neváhajte dozvedieť viac informácií o kryptoobchodovaní. My v Trading Education vás prevedieme vašou vzdelávacou cestou. Naučte sa obchodovať s EOS náš kurz kryptomeny a stať sa krycím esom.

Záverečné slovo

Či už ste skúseným obchodníkom s kryptomenami alebo podnikáte prvé kroky v tomto sektore, EOS a Ethereum sú potenciálnymi konkurentmi pre vaše investičné portfólio. Dúfame, že vám tento sprievodca porovnaním pomohol demystifikovať tieto hlavné krypty.

Teraz poznáte kľúčové rozdiely medzi EOS a Ethereum. Ak sa cítite inšpirovaný začať investovať Ethereum a / alebo EOS, alebo tento článok priniesol ďalšie informácie o vašich doterajších investičných znalostiach, možno by vás to potešilo etoro poskytuje možnosť investovať do kryptomien a CFD až do 90+ kryptomeny. Investori spoločnosti EOS AND Ethereum môžu vytvoriť diverzifikované portfólio s najobľúbenejšími mincami.

EOS VS. Ethereum – Infografika

infografika eos vs. ethereum

Ak vás bavilo čítať náš článok Je EOS lepší ako éter?, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Myslíte si, že EOS je lepší ako Ethereum? Investovali by ste do EOS? S akou mincou by ste namiesto toho obchodovali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kryptomeny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený a minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Upozorňujeme, že CFD sú zložité nástroje a prichádzajú s vysokým rizikom rýchlej straty peňazí v dôsledku pákového efektu. 62% účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako fungujú CFD, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector