Ethereum vs. Bitcoin: Je ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Bitcoin vs. ethereum: Ktorý z nich by ste si mali kúpiť?

Bitcoin a ethereum sú dve najväčšie kryptomeny. Je však ETH lepšou investíciou?

Je Ethereum Lepšie ako Bitcoin? Ethereum má lepšiu technológiu a poskytuje väčšie využitie ako bitcoin, avšak bitcoin má nižšiu zásobu a likvidnejšie ako ETH.

Obsah:

Ethereum vs bitcoin: Čo je lepší nákup?

Ethereum vs Bitcoin: Kritické rozdiely medzi nimi

Ethereum vs Bitcoin: Aký je rozdiel medzi oboma?

Je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Mám investovať do éteru alebo bitcoinu?

Záver medzi ethereom a bitcoinom: Je ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Ethereum vs Bitcoin: Infografika

Ethereum vs bitcoin: Čo je lepší nákup?

Ethereum a bitcoin už môžu byť vo vašom portfóliu. Ale do ktorej z nich je investícia lepšia?

Ak chcete kúpiť bitcoin alebo ethereum rýchlo a ľahko, odhláste sa eToro Exchange

Ethereum a Bitcoin, dve z najlepších kryptomien, boli oporou portfólia mnohých investorov. Vie o nich aj laický investor, a preto sú to asi dve kryptomeny, na ktoré sa nás naši priatelia a študenti z obchodnej komunity najčastejšie pýtajú. Konkrétne sa pýtajú: Aký je hlavný rozdiel medzi ethereom a bitcoinom? Je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin? Aká je najlepšia investícia do budúcnosti? S ohľadom na to sme si mysleli, že by mohlo byť užitočné rozobrať to na páske s príbehom Ethereum vs. Bitcoin.

V obehu je viac ako 6 000 kryptomien s celkovým trhovým stropom 337 miliárd dolárov. Ale napriek obrovskému výberu pre investorov, na trhu dominujú dve mince: Bitcoin a Ethereum.


Ethereum vs Bitcoin: Kritické rozdiely medzi nimi

S trhovým stropom 839,51 miliárd dolárov je bitcoin najväčšou kryptomenou v tomto bloku. Na druhom mieste je ethereum. Ale s trhovým stropom 201,16 miliárd dolárov si tak skoro neukradne prvé miesto.

Investori v počiatočných fázach bitcoinu a etherea dosiahli obrovské zisky a obe mince sú stále obľúbenou voľbou pre špekulantov, ktorí podnikli prvýkrát. Ale teraz, keď je počiatočná zlatá horúčka preč, vedieť, do čoho investujete, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

Je teda Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin? Je neskoro investovať do bitcoinu? Mali by ste investovať do bitcoinu a ethereum súčasne?

A čo je možno najdôležitejšie, aký je rozdiel medzi bitcoinom a ethereom?

Zistite to v našom podrobnom sprievodcovi porovnaním ethereum vs bitcoin.

Čo je Bitcoin?

Bitcoin je decentralizovaná digitálna mena, ktorú je možné medzi používateľmi posielať bez sprostredkovania treťou stranou. Bitcoin nie je aplikácia ani technológia. Sú to doslova peniaze v digitálnej podobe. K vôbec prvej transakcii došlo v roku 2010, keď počítačový vývojár s názvom Laszlo Hanyecz kúpil dve pizze Papa John za 10 000 bitcoinov. Pri súčasnom zhodnotení má týchto 10 000 bitcoinov hodnotu okolo 90 miliónov libier!

Bitcoin vytvoril v roku 2008 osoba (alebo skupina osôb) pomocou pseudonymu Satoshi Nakamoto. Satoshi chcel vytvoriť „dôveryhodnú“ menu, ktorá by bola stopercentne nezávislá. Bitcoin bol v istom zmysle pokusom o demokratizáciu peňazí a nie je náhoda, že prvá minca vyšla v roku 2009, iba rok po úverovej kríze.

Finančná kríza v roku 2008 viedla k obvineniam, že banky závažne zle spravovali peniaze ľudí, páchali rozsiahle podvody a boli potom chránené vládami. Ľudia sa cítili rozčarovaní; mnohí stále áno. Bitcoin ponúka alternatívnu formu financovania, ktorú nemôže ovládať ani manipulovať centrálna moc.

Na rozdiel od nekrytých mien, ako je libra alebo dolár, bitcoiny nevydáva centrálna banka. Namiesto toho sú vytvárané a vydávané ako odmena za proces zvaný ťažba. Baníci sú ľudia, ktorí spracúvajú transakcie na blockchaine, a vytvárajú tak trvalý a 100% bezpečný záznam o každej bitcoinovej transakcii.

Myslite na baníkov ako na správcov alebo decentralizovaný orgán, ktorý pomáha presadzovať dôveryhodnosť bitcoinovej siete. Zjednodušene povedané, bitcoinová blockchainová sieť je systém, ktorý zaisťuje, že jedna minca sa vždy rovná inej minci, bez ohľadu na to, kam je odoslaná alebo koľkokrát.

Koľko bude mať bitcoin hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Baníci dostávajú bitcoiny pevnou, ale klesajúcou rýchlosťou. Je to preto, že algoritmus bitcoinu bol vopred naprogramovaný tak, aby obmedzil ponuku mincí na 21 miliónov. Za posledných desať rokov sa vyťažilo okolo 18,4 mil. Bitcoinov. Pretože sa však ťažba stáva čoraz ťažšou po každej novej minci, odborníci si myslia, že vykopanie zvyšných 2,6 milióna bude trvať ďalších 120 rokov.

Mali by ste investovať do Bitcoin?

Čo je Ethereum?

Ethereum nie je len digitálne peniaze. Je to tiež blockchain otvoreného zdroja na vykonávanie transakcií, ktorý sa označuje ako decentralizované digitálne aplikácie (dapps) alebo inteligentné zmluvy..

Inteligentné zmluvy sú stopercentne bezpečné, nevyžadujú sprostredkovanie od tretích strán a môžu kodifikovať, decentralizovať a obchodovať s čímkoľvek. To všetko si vyžaduje energiu a energiu. S cieľom pokryť náklady vytvára sieť Ethereum tokeny nazývané Ether; toto je palivo, ktoré poháňa inteligentné zmluvy. Éter je tiež kryptomena, ktorú môžete nakupovať, predávať alebo obchodovať.

Inteligentná zmluva môže byť rovnako jednoduchá ako predaj použitého bicykla alebo založenie finančnej zbierky bez toho, aby ste prešli webom crowdfundingu. Alternatívne by inteligentné kontakty mohli uľahčiť zložité finančné dohody vrátane schvaľovania úverov, nákupu nehnuteľností, poistného a oveľa viac. Inými slovami, "inteligentné zmluvy" môže automatizovať extrémne zložité transakcie spôsobom, ktorý je rýchly, bezpečný a úplne transparentný. Dohody, ktorých dokončenie teraz trvá dni a týždne, sa môžu stať v priebehu niekoľkých minút, alebo možno aj okamžite.

A to je iba vrchol ľadovca. Vďaka bezpečnej technológii blockchain od spoločnosti Ethereum by sa hlasovanie online mohlo stať reálnou možnosťou, čo by prinieslo nový vek demokratickej angažovanosti a zastúpenia. Môže to tiež spôsobiť revolúciu v zdravotníctve a právnom priemysle, logistike, telekomunikáciách, streamovacích službách, vzdelávaní, sociálnych médiách a elektronickom obchode..

Najväčší fanúšikovia Ethereum si myslia, že táto blockchainová technológia vytvorí základ úplne nového internetu alebo toho, čo odborníci nazývajú Web 3.0. Teoreticky by bol nový web úplne decentralizovaný, čo by používateľom umožnilo prevziať kontrolu nad ich informáciami a vytvoriť organickú online identitu.

Tento prístup zameraný na používateľa by stimuloval vytváranie sietí, kde ľudia a spoločnosti vyvíjajú produkty a služby, z ktorých majú prospech všetci. Ukončilo by to aj niektoré z problematickejších technologických postupov, ktoré dnes vidíme, vrátane ťažby dát, cenzúry konkrétnych politických názorov a manipulácie používateľských skúseností s vytváraním návykovejších platforiem. Ak sa na to pozrieme inak, web 2.0 zaobchádza s používateľmi ako so spotrebiteľmi alebo jednotkami; Web 3.0 umožňuje používateľom byť jednotlivcami.

Ako vidíte, veľká časť hodnoty Etherea pochádza z jeho budúcich aplikácií. Ale premení sa všetok tento potenciál na skutočnosť? Veľa ľudí si to určite myslí. Ethereum získalo verejnú podporu od niektorých významných hráčov vo finančnej a technickej sfére.

Enterprise Ethereum Alliance (EEA) je globálna komunita s viac ako 140 lídrami v oblasti blockchainu, osvojiteľmi, inovátormi, vývojármi a podnikmi z celého sveta. Medzi jej najprestížnejších členov patria investičný gigant JP Morgan, Santander Bank a British Petroleum (BP), ako aj technologickí giganti Microsoft a Intel. EEA pomáha propagovať výhody blockchainovej technológie. Pracuje tiež na vytváraní podnikových verzií softvéru Ethereum.

Mali by ste investovať do Ethereum?

Ethereum vs Bitcoin: Aký je rozdiel medzi oboma?

ethereum vs bitcoin

Zatiaľ čo ethereum a bitcoin zdieľajú veľa podobností, boli navrhnuté na úplne odlišné účely. A pochopenie toho, ako (a prečo) sa líšia, je niečo, čo musíte vedieť skôr, ako sa budete môcť správne rozhodnúť pre investíciu.

Tu je teda rozpis hlavných rozdielov medzi bitcoinmi a éterom a toho, čo pre vás ako investora znamenajú.

Zásobovanie

Ethereum je neobmedzené. Ponuka je plynulá, aj keď sa bude vyrábať viac mincí, spomalí sa. Bitcoiny sú obmedzené na 21 miliónov. Táto konečná ponuka časom zvýši dopyt a zvýši hodnotu každej mince.

Použite

Bitcoin sú digitálne peniaze, ktoré je možné zameniť kedykoľvek. Je to tiež digitálne aktívum, ktoré uchováva hodnotu. To znamená, že ho možno uložiť, vyhľadať a neskôr s ním obchodovať. To je dôvod, prečo mnoho investorov vidí bitcoin ako digitálne zlato.

Ethereum je iné. Je to mena, Ether, ktorá je spojená s inteligentnými kontraktmi a je možné s ňou obchodovať až po splnení súboru vopred určených podmienok..

Napríklad bitcoinová transakcia by vyzerala asi takto: osoba X pošle osobe B 10 BTC (bitcoiny).

Inteligentná zmluva by sa dala napísať takto: pošlite 10 ETH (éter) osobe Y od osoby X, ak je zostatok X 10 ETH alebo viac a dátum je 1. 1. 2021.

Všeobecne povedané, bitcoin sú peniaze, zatiaľ čo éter je palivo, ktoré poháňa sieť Ethereum. V skutočnosti sa často označuje ako plyn.

Rýchlosť

Ethereum dokáže overiť transakcie (alebo bloky) do 20 sekúnd. Spracovanie každého bloku trvá bitcoinom približne 10 minút.

Reputácia

Bitcoin je starší ako 10 rokov. Je to jediná kryptomena, o ktorej väčšina ľudí počula. Bitcoin má zavedenú reputáciu a v súčasnosti ho akceptujú významní maloobchodníci, vrátane spoločností Microsoft, Starbucks a BMW. Takže ak (alebo pravdepodobnejšie, keď) bude kryptomena hlavným prúdom, má bitcoin veľkú šancu stať sa zvolenou menou.

cena

V čase písania tohto článku sa bitcoin obchodoval za zhruba 45 100 dolárov za jednu mincu. Ethereum sa pohybuje na hranici 1757 dolárov. Pre prvých investorov s obmedzenejším počtom finančných prostriedkov je teda Ethereum pravdepodobne atraktívnejšou možnosťou.

Technológie

Bitcoinové a ethereové blockchainy sa neustále aktualizujú. Odborníci sa však zhodujú, že technológia Ethereum je vyspelejšia a robustnejšia. Je to rýchlejšie a transakčné poplatky sú lacnejšie ako bitcoiny. Programátori navyše v súčasnosti pracujú na veľkej aktualizácii známej ako Ethereum 2.0.

Nová platforma zjednoduší blockchain spoločnosti Ethereum, zvýši bezpečnosť používateľov a rýchlosť transakcií a zníži prekážky vstupu, vďaka čomu bude sieť prístupná pre kohokoľvek so štandardným notebookom. Zatiaľ neexistuje žiadne oficiálne vydanie. Ale pokročilé testovanie už prebieha a programátori sú optimistickí v tom, že platforma bude plne funkčná do konca roku 2020.

Adam Cochran je kryptografický analytik a bývalý marketingový riaditeľ spoločnosti Dogecoin. Myslí si, že plne funkčná platforma 2.0 vytvorí na Ethereu obrovský býk. Podľa Cochrana by to mohlo cenu Etheruemu poslať „na Mesiac“. Takže ak uvažujete o odblokovaní Ethereum, teraz by mohol byť vhodný čas.

Je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

je ethereum lepšou investíciou ako bitcoin

Momentálne je ťažké povedať, či je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin. Oba majú veľmi odlišné účely. To, či je jeden lepší ako druhý, závisí vo veľkej miere od toho, čo hľadáte, a od radu ďalších osobných faktorov. Patrí medzi ne veľkosť vášho bankrollu, či už vás vzrušujú krátkodobé alebo dlhodobé zisky, a vaša averzia k riziku.

Bitcoin je stále najdominantnejším aktívom v kryptoprostore a to dosť ďaleko. Je dobre zavedený a bol navrhnutý tak, aby časom získal hodnotu. Bitcoin nemusí v najbližšej budúcnosti sľubovať veľké výnosy, ale je to druh investície, ktorú by ste vo svojom portfóliu stále chceli mať o 10 alebo možno 20 rokov.

Pre mnohých investorov nie je skutočná hodnota éteru viazaná na jeho nedostatok alebo súčasné použitie. Namiesto toho je súčasná (a budúca) hodnota spoločnosti Ethereum bytostne spojená s jej potenciálom spôsobiť revolúciu v digitálnom priestore a spôsobe nášho podnikania. Inteligentné zmluvy Ethereum by mohli zmeniť všetko, od hypotekárnych prevodov až po spôsob, akým vytvárame a spotrebúvame online obsah. Navyše, najzaujímavejšie budúce aplikácie Etherea budú pravdepodobne tie, ktoré sme zatiaľ nemali.

Investori, ktorí vložili svoje peniaze do Etherea, to robia v nádeji, že technológia plne využije svoj potenciál. A existuje veľa indícií, že by sa to mohlo stať. Rovnako ako dlhoroční podporovatelia ako Microsoft a JP Morgan, na mnohých ďalších investorov robí dojem technológia Ethereum.

Keď na to príde, konečná debata medzi Bitcoinom a Ethereom, keď sa investície budú riadiť rizikovým profilom investora. Sľubuje sa, že obidve budú dlhodobo dobre fungovať. Bitcoin je z nich hlavný prúd a stabilnejší.

Gil Penchina je americký obchodný manažér a anjelský investor. Pomohol viac ako 100 technologickým start-upom, vrátane PayPal a LinkedIn. Tu hovorí o platforme Ethereum: "Teraz mi je jasné, že Ethereum je nová mena internetu. Je to ďaleko pred tým, kde bol Paypal v tej dobe, a pre jeho zákazníkov je to oveľa vzrušujúcejšie, ako kedy bol Paypal."

Tale of the Tape: Ethereum vs. Bitcoin

Rok spustenia: Ethereum 2015, Bitcoin 2009

Market Cap: Ethereum 201,9B, Bitcoin 840B

Dostupné mince: Ethereum 112,4 mil., Bitcoin 18,5 mil

52-týždňový rast: Ethereum 250%, bitcoin 140%

2-ročný rast: 40% ethereum, 70% bitcoin

3-ročný rast: 1% ethereum, 140% bitcoin

5-ročný rast: Ethereum N / A, bitcoin 4880%

Mám investovať do éteru alebo bitcoinu?

Ak sa stále nemôžete rozhodnúť medzi investovaním do éteru alebo bitcoinu, potom nemusíte!.

Ako ste už určite zistili, ethereum nikdy nemalo v úmysle nahradiť bitcoin. Namiesto toho, aby ste bitcoiny a ethereum považovali za priamych konkurentov, stojí za to premýšľať o týchto technológiách ako o komplementárnych platformách s potenciálom podporiť veľmi odlišné aspekty digitalizovanej finančnej ekonomiky. Inými slovami, budúcnosť kryptomeny nie je víťazom, berie všetku hru; Bitcoin aj Ethereum môžu „vyhrať“.

Rozdelenie finančných prostriedkov medzi rôzne aktíva sa nazýva diverzifikácia. Diverzifikácia je bežnou praxou pre všetky typy investorov vrátane správcov hedgeových fondov s miliardami dolárov. Je to spôsob minimalizácie rizík, vytvárania ďalších príležitostí na návrat a ochrany vašich aktív pred nepriaznivými trhovými cyklami.

To, ako diverzifikujete svoje portfólio, je len na vás. Jednou z možností je rozdelenie fondov 50/50. Ak vás ale bitcoin viac vzrušuje, môžete ísť na split 70/30 alebo naopak, ak si myslíte, že budúcnosť patrí Ethereum.

Záver medzi ethereom a bitcoinom: Je ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Rovnako je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Ethereum má oproti bitcoinu mnoho výhod. Je univerzálnejší, má lepšiu technológiu a oveľa viac aplikácií v reálnom svete.

V porovnaní s bitcoinom je tiež relatívne lacný, čo ho robí oveľa prístupnejším pre investorov s menším bankrollom. Pri súčasných oceneniach ste za cenu jediného bitcoinu mohli kúpiť okolo 30 ethereum. A vzhľadom na potenciál a pôsobivý zoznam podporovateľov tejto technológie je investícia do Etherea v súčasnosti šancou na nízky nákup a vysoký predaj v budúcnosti.

Bitcoin tu však zostane. A hoci to (pravdepodobne) nebude robiť revolúciu v digitálnom priestore rovnakým spôsobom, ako by to dokázalo Ethereum, zavedená „značka“ Bitcoinu a zvyšujúci sa nedostatok z neho robí lákavú ponuku pre opatrnejších investorov s ohľadom na dlhodobý výhľad.

Nakoniec konečné rozhodnutie padne na vás. Akým investorom chcete byť? Ktorá technológia vás vzrušuje viac? A ktorá je momentálne najviac podhodnotená?

Pri hľadaní odpovede na túto otázku určite budete vedieť, či je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin!

eToro – najlepšia platforma na nákup Kryptos

Teraz poznáte zásadné rozdiely medzi ethereom a bitcoinmi. Ak sa cítite inšpirovaní k nákupu Bitcoin alebo Ethereum, alebo tento článok poskytuje ďalšie informácie o vašich súčasných obchodných znalostiach, možno vás bude zaujímať eToro poskytuje možnosť nakupovať kryptomenné aktíva a obchodovať s mincami až za 90 kusov+ kryptomeny.

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Bitcoin vs. Ostatné kryptomeny

  • Bitcoin vs. Ripple
  • Bitcoin vs. bitcoinová hotovosť
  • Bitcoin vs. Cardano
  • Bitcoin vs dogecoin
  • Bitcoin vs. Binance Coin
  • Top 10 najdôležitejších kryptomien iných ako bitcoin

Ethereum vs bitcoin Ktorý z nich by ste si mali kúpiť: Infografika

Infografika Bitcoin vs. Ethereum

Páčil sa vám náš článok Ethereum vs. Bitcoin: Je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin? Potom nám dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek, pre koho by to mohlo byť užitočné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map