Zaujíma vás, aký je rozdiel medzi Ethereum VS Ripple? Chcete mať dôkladné vedomosti o Ethereum a Ripple? Pristáli ste na správnom mieste. V tomto článku Ethereum vs. Ripple: ktorá by mala byť vo vašom portfóliu, budeme rozlišovať medzi týmito dvoma mincami.

Učenie sa o obsahu

Ethereum VS. Ripple – Sprievodca porovnaním

Čo je to ethereum?

Čo je to Ripple?

Ethereum VS. Ripple: Ako sa porovnávajú?

Malo by byť vo vašom portfóliu éter alebo zvlnenie?

Prečo by ste mohli investovať do éteru?

Prečo by ste mohli investovať do spoločnosti Ripple?

Záverečné slovo

Ethereum VS. Zvlnenie – infografika

Ethereum VS. Ripple – Sprievodca porovnaním

Všetci dobre poznáme bitcoin – „kráľa kryptomeny“, ktorý nás zoznámil so svetom digitálnych aktív už v roku 2009. Aké sú však najdôležitejšie iné kryptomeny ako bitcoin?

Opýtajte sa na to kryptoinvestora a pravdepodobne dostanete túto odpoveď: Ethereum a Vlnenie. Nie je žiadnym tajomstvom, že tieto altcoiny sú jedným z najväčších mien v odbore. Rýchle vyhľadávanie Google však môže vyvolať toľko otázok, koľko odpovedí.

Čo je to Ethereum? Čo je to Ripple? Aký je hlavný rozdiel medzi Ethereom a Ripple? Je Ethereum lepšou investíciou ako Ripple? A čo je najdôležitejšie, ktorý by mal byť vo vašom portfóliu?


Ak sa cítite zmätení, keď sa snažíte vypracovať tému „Ethereum vs. Ripple – ktoré by malo byť vo vašom portfóliu?“, Čítajte ďalej. Zostavili sme kompletného sprievodcu porovnaním, aby ste si mohli zvoliť najlepšiu investíciu pre seba.

Čo je to ethereum?

Začnime od základov. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú je potrebné v súvislosti s ethereom pochopiť, je, že nejde iba o kryptomenu. Ethereum je tiež názov jeho technologickej platformy blockchain, ktorá umožňuje používateľom vykonávať bezpečné a decentralizované krypto transakcie prostredníctvom inteligentné zmluvy. Tento open source blockchain je známy ako decentralizovaná aplikácia, inak známa ako a dApp.

Inteligentná zmluva je automatická zmluva, v ktorej sú zakódované podmienky dohody (alebo transakcie). Je stopercentne bezpečná a umožňuje ľuďom uskutočňovať online transakcie bez toho, aby prechádzali cez tretiu stranu, napríklad banku alebo iný finančný orgán.

Rodná mena Ethereum sa volá Éter (ETH). Ak ste niekedy premýšľali „čo je ťažba éteru?“, Kľúčom k odpovedi je Ether. Ťažba éteru je jednoducho proces ťažby nového éteru, ktorý sa generuje ako odmena, keď baníci overujú transakcie prostredníctvom blockchainu.

Spoločnosť Ethereum, ktorá bola uvedená na trh prostredníctvom ICO (počiatočná ponuka mincí) v roku 2014, sa rýchlo stala druhou najväčšou kryptomenou na svete za bitcoinmi. Jej trhový strop je v súčasnosti 51 507 291 691 dolárov – ale rovnako ako mnoho kryptomien je notoricky volatilný a môže počas dňa prechádzať viacerými percentuálnymi výkyvmi..

Čo je to Ripple?

Rovnako ako Ethereum, jedným z kľúčových bodov, ktoré treba vedieť o Ripple, je, že nejde iba o kryptomenu. Zvlnenie sa bežne používa ako všeobecný pojem na označenie svojej platformy (platobná sieť, ktorá sa v skutočnosti nazýva) RippleNet) a jeho virtuálna mena (tzv Ripple XRP). To znamená, že ak ste niekedy hľadali Ripple na kryptoburzách, možno ste na ňu narazili bez toho, aby ste o tom vedeli!

RippleNet bol navrhnutý tak, aby bankám a iným veľkým podnikom uľahčil odosielanie globálnych platieb v reálnom čase. Realizácia týchto transakcií môže byť neuveriteľne nákladná kvôli výmenným kurzom a poplatkom za spracovanie – nehovoriac o pomalom!

Vďaka použitiu Ripple XRP ako univerzálnej meny umožňuje RippleNet týmto podnikom uskutočňovať cezhraničné platby bez obáv zo zmeny výmenných kurzov..

Ripple bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2012 a XRP má súčasný trhový strop 12 393 914 767 dolárov.

Ethereum VS. Ripple: Ako sa porovnávajú?

ethereum vs zvlnenie

Takže, teraz už poznáte základy Etherea a Ripple. Pretože obidva kryptomeny sú platobnou platformou aj natívnou menou, nemožno poprieť, že obidve zdieľané podobnosti sú podobné. Ale ak sa stále ťažko rozhodujete ‘Ethereum VS. Zvlnenie, ktoré je lepšie? “, Je čas venovať sa kľúčovým rozdielom medzi týmito dvoma kryptami.

Ethereum vs. Ripple – kľúčové rozdiely

Rýchlosť

Už sme spomenuli, že Ripple bol navrhnutý tak, aby eliminoval pomalý čas transakcií medzi globálnymi spoločnosťami. Nie je teda prekvapením, že sa hovorí, že platby Ripple sú neuveriteľne rýchle – v skutočnosti je sieť schopná spracovať viac ako 10 000 rôzne transakcie za jednu sekundu. To je 1 000-krát rýchlejšie (a tiež 1 000 lacnejšie) ako bitcoinová transakcia.

Ethereum je v súčasnosti oveľa pomalšie ako Ripple – presnejšie takmer 670-krát pomalšie! Etherium môže spracovávať iba dookola 15 transakcie každú sekundu. To nemusí znieť ako dlhá doba čakania na svoje prostriedky, najmä ak ste zvyknutí čakať dni, kým sa na vašom bankovom účte zobrazia nekryté transakcie. Tieto dodatočné sekundy však znamenajú, že výmenné kurzy éteru sú oveľa vyššie ako kurzy v sieti Ripple, čo tiež znižuje energetickú účinnosť..

Dá sa to však zmeniť? Horúco očakávané spustenie Ethereum 2.0, ktorý uvidí migráciu technológie Ethereum na upgradovanú platformu, by mohol spôsobiť revolúciu v našich predpokladoch o kryptomene.

Lesklá nová platforma Ethereum, známa ako Eth2, bude schopná spracovať oveľa viac transakcií ako jej predchodca. Vďaka tomu bude potom oveľa energeticky efektívnejší. V súčasnosti každá transakcia s éterom vyžaduje neuveriteľných 22,65 kwH energie. Je pravda, že je to lepšie ako bitcoin, ktorý vyžaduje na spracovanie každej transakcie takmer rovnaké množstvo energie ako denná americká domácnosť. Veľmi to však obmedzuje rýchlosť a kapacitu Etherea.

So spustením fázy 0 fázy Eth2, ktorá je plánovaná na rok 2020, mnoho investorov vyskočilo na šancu nakúpiť ethereum pred jeho vydaním. Aktualizácia by totiž mohla vyvolať prudký nárast záujmu o krypto, čo by malo pozitívny vplyv na jeho cenu.

Zásobovanie

Ďalším kľúčovým rozdielom medzi Ethereom a Ripple je množstvo každej kryptomeny, ktorá je k dispozícii. Na otázku „koľko je tu mincí Ripple“ existuje pevná odpoveď – 100 miliárd XRP. Podľa CoinMarketCap je v súčasnosti v obehu 45 328 125 123 XRP.

Ethereum má na druhej strane a neobmedzené dodávky éteru. CoinMarketCap uvádza svoju obežnú zásobu ako 113 448 141 ETH, takže éterových tokenov je podstatne menej ako XRP.

Pretože nemôžete ťažiť XRP spôsobom, ako môžete ťažiť éter, zvyšná dodávka Ripple je prísne kontrolovaná spoločnosťou. Aby sa zastavili obavy investorov, okolo 55 miliárd XRP sa uchováva na šifrovanom účte, čo používateľom uľahčuje sledovanie maximálneho množstva XRP v obehu.

Výkonnosť trhu

Pokiaľ ide o ich trhovú kapitalizáciu (čo je skratka pre trhovú kapitalizáciu), Ethereum a Ripple sú umiestnené ako druhá a štvrtá kryptomena na svete. Stabilcoincoin Tether len nedávno posunul Ripple na tretie miesto po tom, čo začiatkom tohto roka prebehol rýchly rast.

Cena zvlnenia a 24-hodinový objem obchodovania sú oveľa nižšie ako v prípade Etherea. Cena XRP je v súčasnosti iba 0,2734 USD a objem obchodov je 3 329 787 622 USD, zatiaľ čo cena Etherea je 454 USD a objem obchodov je takmer 12 107 610 666 USD..

Podľa týchto čísel môže byť XRP štvrtou najväčšou kryptomenou podľa trhového stropu, ale obchoduje sa výrazne za prvými tromi. To by vás však nemuselo nevyhnutne odradiť, ak uvažujete pridanie Ripple do svojho portfólia.

Ripple sa líši od svojich najlepších konkurentov (Tether, Ethereum a Bitcoin), pretože bol navrhnutý na iný účel. Pamätajte, že spoločnosť Ripple je primárne zameraná na veľké banky so zákazníkmi vrátane Bank of America a JP Morgan. To znamená, že má oveľa užší rozsah ako ethereum, ktoré je možné použiť na vykonávanie celého radu služieb decentralizovaného financovania (DeFi)..

Mechanizmus konsenzu

Pokiaľ ide o ich systémy, systémy Ethereum a Ripple sa spoliehajú na veľmi odlišné algoritmy. Tieto algoritmy sú známe ako mechanizmy konsenzu. Môže to znieť komplikovane, ale konsenzusový mechanizmus je jednoducho názov používaný na opis pravidiel, ktoré umožňujú blockchainovým systémom vykonávať určité procesy.

Mechanizmus konsenzu, ktorý používa Ethereum, je známy ako a dôkaz o práci algoritmus (PoW). Ako súčasť systému PoW musia ťažiari kryptomeny súťažiť o riešenie zložitých matematických rovníc s počítačovým hardvérom, aby mohli do blockchainu pridať bloky. Tento proces vyžaduje obrovské množstvo energie, a preto je platforma Ethereum v súčasnosti taká neefektívna.

Na druhej strane Ripple využíva mechanizmus konsenzu, ktorý je známy ako Federatívna byzantská dohoda (FBA). Opäť to môže znieť pekne komplikovane. Zjednodušene povedané, FBA funguje tak, že každý uzol (server pripojený k sieti Ripple) spája s malým počtom ďalších uzlov. Každá skupina uzlov sa bude prekrývať s inou skupinou, čím sa zabezpečí spojenie každého uzla.

Na overenie každej transakcie musí pevný počet uzlov dosiahnuť konsenzus (alebo dohodu), že blok je správny, skôr ako ho bude možné pridať do blockchainu. To znamená, že táto technológia je neuveriteľne bezpečná a rýchla.

V súčasnosti je mechanizmus Ripple FBA oveľa efektívnejší ako PoW od Etherea. Vydanie Ethereum 2.0 by ale opäť mohlo všetko zmeniť.

Pri inovácii na Eth2 sa Ethereum prepne z testu práce na a dôkaz o podiele mechanizmus konsenzu. Mechanizmus proof-of-stake (PoS) funguje tak, že od svojich používateľov žiada, aby „zabezpečili“ určité percento svojich prostriedkov kryptomeny ako kolaterál s cieľom overiť každú transakciu. Niekto, kto ‚zablokuje‘ určité množstvo éteru ako podiel, je známy ako validátor.

Prijatím systému, na ktorý sa spolieha overovatelia kryptomeny namiesto ťažobných spoločností bude Ethereum vyrovnávať rozdiel medzi svojou technológiou a technológiou Ripple.

Malo by byť vo vašom portfóliu éter alebo zvlnenie?

Na otázku „Ethereum VS. neexistuje žiadna„ univerzálna odpoveď “. Ripple – ktorý by mal byť vo vašom portfóliu? ‘Najlepšia investícia pre vás bude závisieť od rôznych faktorov, vrátane vášho preferovaného investičného štýlu, vášho súčasného portfólia a vášho postoja k riziku..

Rovnako ako v prípade každej investície, ani Ethereum ani Ripple nie sú výrobcom peňazí, ktorý by bol spoľahlivý, a je vždy dôležité vykonať svoju vlastnú náležitú starostlivosť. Pozrime sa na niektoré dôvody, prečo by ste mohli zvážiť investovanie do jedného do druhého.

Prečo by ste mohli investovať do éteru?

  • Spustenie Ethereum 2.0 je naplánované na koniec roku 2020. Po dokončení fázy 0 uvedenia na trh sa očakáva, že účinnosť Ethereum prudko stúpne. Keď začne platformu využívať čoraz viac ľudí a dôjde k ďalším transakciám, mohli by sme vidieť pozitívny vplyv na cenu Etheru.
  • Ethereum podporuje mnoho top tokenov kryptomeny v DeFi sektore. Dopyt po decentralizovaných finančných službách (napríklad poistení, sporení a pôžičkách) rýchlo rastie, takže investície do éteru by mohli byť spôsobom, ako zarobiť na tomto raste odvetvia..
  • Ethereum má širokú škálu významných investorov. Od spoločností ako Microsoft až po významných anjelských investorov ako Joseph Lubin a Gil Penchina priťahovalo Ethereum pozornosť ľudí, ktorí v minulosti mali talent spoznať „ďalšiu veľkú vec“. Vyhrá to dokonca nad hercom Ashtonom Kutcherom!

Prečo by ste mohli investovať do spoločnosti Ripple?

  • Pretože sa Ripple XRP používa na konkrétny účel vo finančnom sektore, jeho cena nie je všeobecne ovplyvnená rovnakými faktormi, ktoré ovplyvňujú kryptomeny, ako sú bitcoiny a ethereum. Ak máte záujem o diverzifikáciu svojho portfólia, investovanie do Ripple XRP by mohlo byť spôsobom nákupu nových kryptomien bez toho, aby ste svoje portfólio vydali napospas priemyselným trendom..
  • Digitálna transformácia je jedným z hlavných cieľov finančného sektora. (Posledné štatistiky v skutočnosti naznačujú, že tretina všetkých spoločností poskytujúcich finančné služby vo Veľkej Británii má ako svoju najvyššiu obchodnú prioritu „digitálnu transformáciu“). Pretože problémy s výmennými kurzami a starými systémami sťažujú online platby, mnoho spoločností začína hľadať technológie, ako je Ripple.
  • Ripple predbieha tradičných konkurentov. Jeho transakčná rýchlosť je rýchlejšia ako rýchlosť VISA – takže ľudia sa čoraz viac obzerajú po službách vyzývateľov, takže Ripple by mal byť vysoko na radare každého.

Ďalšie čítanie

Je Ethereum dobrá investícia a mal by som investovať do Ethereum?

Ethereum vs. Bitcoin: Je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Inteligentné zmluvy: vďaka čomu je Ethereum kráľom inteligentných zmlúv

Ethereum dominuje kryptomene s tokenmi ERC-20: Tu je návod

Predpovede zvlnenia ceny: Koľko zvlnenia bude mať hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Výhody a nevýhody investovania do spoločnosti Ripple, bude to milionár??

Top 10 kryptomien, do ktorých sa má investovať v roku 2021

Top 15 najlepších kryptomien na nákup tento mesiac

Záverečné slovo

Či už ste skúseným obchodníkom s kryptomenami alebo podnikáte prvé kroky v tomto sektore, Ethereum a Ripple sú potenciálnymi konkurentmi pre vaše investičné portfólio. Dúfame, že vám tento sprievodca porovnaním pomohol demystifikovať tieto hlavné kryptomeny – takže môžete pokračovať v vlastnom výskume, dozvedieť sa viac o týchto technológiách a nájsť najlepšiu investíciu.

Teraz poznáte kľúčové rozdiely medzi Ethereom a Ripple. Ak sa cítite inšpirovaný začať investovať Ethereum a / alebo Vlnenie, alebo tento článok priniesol ďalšie informácie o vašich doterajších investičných znalostiach, možno by vás to potešilo eToro poskytuje možnosť investovať do kryptomien a CFD až do 90+ kryptomeny. Investori do spoločností Ethereum a Ripple môžu vybudovať diverzifikované portfólio s najobľúbenejšími mincami.

Ethereum VS. Zvlnenie – infografika

Infografika Ethereum vs Ripple

Páčil sa vám náš článok Ethereum VS. Zvlnenie: Ktorý by mal byť vo vašom portfóliu? Potom nám dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek, pre koho by to mohlo byť užitočné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector