Analytický sprievodca investovaním do bitcoinovej hotovosti v roku 2021

Kam bude smerovať cena bitcoin cash BCH v roku 2021?

Čo sa stane s cenou Bitcoin Cash v roku 2021? Kryptomeny si získali nesmiernu popularitu. Investorov však vždy zaujímalo, čo skutočne vedie k cene Bitcoin Cash?

Najmä v tejto dobe, keď sa píše tento článok, zažívajú kryptomeny obrovský rast, pričom bitcoin je na vrchole a takmer prekonáva svoj rekord z roku 2017..

Ak chcete kúpiť bitcoin hotovosť rýchlo a ľahko, s 0% provízia, check out eToro Exchange!

Čo však skutočne vedie k cene bitcoinu v hotovosti?

Cena bitcoinu v hotovosti ovplyvňuje hlavne tri faktory:

 1. Dopyt a inštitucionálne povedomie
 2. Korelácia s bitcoinom
 3. Potenciál stať sa popredným online platobným nástrojom

Tu na Trading Education sme analyzovali tieto tri faktory a nižšie vám ukážeme podrobnejšie, čo sme zistili.

Ak sa chcete podrobne informovať o predikcii ceny Bitcoin Cash, pozrite si túto podrobnú predpoveď ceny Bitcoin Cash.

Prečo bitcoinová hotovosť?

Prečo by mali investori uvažovať o investovaní do Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash svojím spôsobom patrí do skupiny nových kryptomien, pretože vyšiel 24. júna 2017. Teda presne v roku rozmachu kryptomeny.

Bitcoin Cash je vidličkou bitcoinu, čo znamená, že pôvodne vyšla ako druhá verzia bitcoinu. Jeho uvádzacia cena bola 543 dolárov, čo by malo po piatich mesiacoch dosiahnuť najvyšší rekord v histórii, 3 556 dolárov.


Aj keď je Bitcoin Cash vidličkou bitcoinu, neznamená to, že sa ich ceny pohybujú rovnako. Bitcoinová hotovosť, inak známa ako Bcash, sa rozdelila v roku 2018 v roku Bitcoinová hotovosť a Bitcoin SV.

Bitcoin Cash je klasifikovaný ako 5. najväčšia kryptomena hneď za Tetherom, ktorý je na 4. mieste. Jeho trhový strop je zatiaľ 5 151 746 834 dolárov.

V čase písania tohto článku Bitcoin Cash zaznamenal drastické zvýšenie hodnoty, a to uprostred celkového zvýšenia ceny kryptomeny v poslednej dobe. Cena bitcoinovej hotovosti je v súčasnosti 345,21 a odborníci predpovedajú neustály nárast mince, čo z nej robí dobrú investorovú možnosť pre investorov..

cenový graf bch

Cenový graf všetkých dobových bitcoinových hotovostí. Zdroj: Coinmarketcap

Zvážili by ste investíciu do Bitcoinová hotovosť BCH?

Čo vedie k cene bitcoinu v hotovosti?

Kryptomeny sa v súčasnosti považujú za aktíva bezpečného prístavu alebo za digitálne zlato, pretože v roku 2020 došlo k masívnym inštitucionálnym investíciám, pričom na čele bol Paypal, ktorý sa rozhodol ponúknuť krypto služby a nakupuje bitcoiny vo veľkom množstve.

“Pretože centrálne banky pokračujú v tlačení ďalších peňazí na zmiernenie finančného poklesu, investori hľadajú aktívum, ktoré slúži ako zaistenie a zdá sa, že odpoveďou sú bitcoiny,” uviedol Konstantin Anissimov, výkonný riaditeľ londýnskej kryptoburzy CEX.IO pre Nezávislý.

Niektorí odborníci tvrdia, že kryptomeny prechádzajú býčím behom.

Pozrime sa však, čo skutočne ovplyvňuje cenu bitcoinovej hotovosti?

Cena hotovosti v bitcoinoch bude v roku 2021 ovplyvňovať 3 faktory

Faktor 1: Dopyt a inštitucionálne povedomie

Účelom Bitcoin Cash ako blockchainu je stať sa popredným online platobným nástrojom. Takže ako oveľa kompetentnejší blockchain ako samotný Bitcoin, Bitcoin Cash nachádza v praxi väčšie uplatnenie. Bitcoin Cash spracováva transakcie rýchlejšie ako Bitcoin a tiež s nižšími poplatkami.

Pretože je perfektný ako taký, existuje možnosť, že si ho rôzne finančné spoločnosti osvoja v ešte väčšej miere, čo ovplyvní jeho cenu a zvýši jeho hodnotu. Pretože, ako hovorí základné ekonomické pravidlo; s rastom dopytu rastie aj cena.

Faktor 2: Korelácia s bitcoinom

Altcoiny korelujú s bitcoinmi a následne, keď sa zmení cena bitcoinu, ovplyvní to aj cenu altcoinov. Bitcoin Cash je jedným z altcoinov, ktorý väčšinou koreluje s bitcoinom. Ak si vezmeme ako príklad obdobie, bitcoinová hotovosť od apríla do júna 2019 vykázala korelácie s bitcoinmi medzi 74% a 82%.

Korelácia medzi bitcoinmi a altcoinmi od apríla do júna 2019. Zdroj: Kointelegraf

Renomované kryptomeny ako Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, NEO, Monero a XRP vždy úzko súvisia s chovaním bitcoinu. Investori teda budú Bitcoin Cash považovať za správnu investíciu v býčích časoch, pretože sú tu dobré príležitosti na vysoké výnosy.

Faktor 3: Potenciál špičkového online platobného nástroja

Môže sa bitcoinová hotovosť stať hlavným blockchainom pre online platby?

Ako už bolo spomenuté, Bitcoin Cash je kompetentnejší blockchain ako samotný Bitcoin, s rýchlejšími transakciami a nižšími poplatkami. Preto má Bitcoin Cash potenciál stať sa hlavným blockchainom pre online platby.

Je dosť zaujímavé, že to, čo tlačilo na plné obrátky, bolo rozdelenie vývojárov do dvoch skupín. Jedna skupina chcela zaviesť 8-percentnú daň z ťažby bitcoinových hotovostí s cieľom, aby sa týchto 8 percent prerozdelilo na financovanie vývoja protokolu.

Bitcoin Cash Node túto myšlienku nepodporil, čím získal väčšiu podporu a stal sa víťazom blockchainu tým, že sa nerozhodol zdaňovať svoju komunitu. To pravdepodobne ovplyvní cenu, ktorá ju bude tlačiť nahor, pretože bude viac ľudí, ktorí budú ochotní mince kúpiť.

Aj keď je bitcoinová hotovosť kontroverzná, má vlastný podporovateľský klub, ktorý je v poslednej dobe aktívny a propaguje túto mincu.

Sme pripravení investovať do Bitcoinová hotovosť BCH?

Ako investovať do bitcoinovej hotovosti do roku 2021

Ak vezmeme do úvahy vyššie uvedené faktory, môžeme dospieť k záveru, že pohyb ceny Bitcoin Cash bude závisieť od dopytu a od skutočného potenciálu jeho blockchainu stať sa v blízkej budúcnosti hlavným online platobným nástrojom.

Rovnako Bitcoin Cash vie, ako prekvapiť. Ak sa vrátime späť v prvom štvrťroku 2019, Bitcoin Cash zaznamenal v priebehu šiestich mesiacov viac ako 200% rast. Počas tohto obdobia Bitcoin Cash nesmierne rástol, pretože sa všeobecne prijímal, a jeho infraštruktúra sa posilňovala.

graf ceny hotovosti bitcoin

Trhy s bitcoinovými hotovosťami (BCH) sa za prvých šesť mesiacov roku 2019 zvýšili o 213%. Zdroj: Bitcoin.com

Niektoré z búrz, na ktorých sa Bitcoin Cash obchoduje najviac, sú Binance, Digifinex, Hitbtc, Coinbase, Bitstamp a Bitforex.

O koľko ale pôjde cena bitcoinovej hotovosti v roku 2021?

„Dôvody, prečo som začal investovať do bitcoinu v roku 2011, sú úplne rovnaké dôvody, pre ktoré dnes investujem do bitcoinovej hotovosti,“ Roger Ver, spolutvorca bitcoinovej hotovosti tweetoval ešte v roku 2018, čo naznačuje, že Bitcoin Cash by v nasledujúcich rokoch mohol zažiť niečo podobné ako Bitcoin.

Ver bol ohľadom Bitcoin Cash optimistický a poukazoval na to, že jeho blockchain by mohol byť skutočne hlavným nástrojom pre online platby.

Na predikciu ceny Bitcoin Cash existujú rôzne myšlienky. Ver napríklad verí, že bitcoinová hotovostná cena sa zdvojnásobí a do novembra 2021 dosiahne 500 dolárov.

Ďalej, Digitalcoin je ešte optimistickejší a predpokladá, že cena bitcoinovej hotovosti v januári 2021 stúpne nad 1 000 dolárov.

graf predikcie ceny hotovosti v bitcoinoch

Predikcia ceny bitcoin hotovosti na rok 2021. Zdroj: Digitalcoin

Podľa týchto optimistických predpovedí sa dá s istotou povedať, že bitcoinová hotovosť je dobrou investíciou pre investorov v roku 2021..

Ak sa chcete podrobne informovať o predikcii ceny Bitcoin Cash, pozrite si túto podrobnú predpoveď ceny Bitcoin Cash.

Cena bitcoinovej hotovosti po roku 2021

Bitcoinová hotovosť bude podľa predpovedí po roku 2021 pôsobiť inak. Longforecast predpovedá, že bitcoinová hotovosť dosiahne do konca roku 2023 len 75 dolárov, čo naznačuje pesimistickú dlhodobú predikciu bitcoinovej hotovosti.

Ale z dlhodobého hľadiska je Digitalcoin optimistickejší pri predpovedaní ceny Bitcoin Cash, ktorá v decembri 2026 dosiahne až 1 401,82 USD.

tabuľka cien bitcoin hotovosti

Cena bitcoinovej hotovosti by mohla do decembra 2026 dosiahnuť 1 401 dolárov. Zdroj: Digitalcoin

Záver: Je bitcoinová hotovosť dobrou investičnou možnosťou pre investorov?

Podľa predpovedí spomenutých vyššie bude Bitcoin Cash v roku 2021 prechádzať fázou nahor, aby sa hneď po tom istom roku znížila. Potom sa však do roku 2026 zvýši na nové výšky. Môžeme teda dospieť k záveru, že bitcoinová hotovosť je dobrou investičnou možnosťou pre investorov, ktorí majú trpezlivosť voči spoločnosti HODL.

Naučte sa investovať do bitcoinovej hotovosti

Pretože prechádzame fázou, keď kryptomeny rastú rýchlejšie, je veľmi dôležité naučiť sa obchodovať ako zručnosť, pretože výhody môžu byť v blízkej budúcnosti obrovské. Ako povedal Warren Buffett: „Čím viac sa naučíte, tým viac zarobíte“.

S inštitucionálnym prijatím, ku ktorému dôjde, nebude prekvapujúce, že kryptomeny budú v budúcnosti dôležitou súčasťou svetovej ekonomiky. Preto sme tu na Trading Education pripravili naše kurzy takým spôsobom, aby sme vás pripravili s najlepšími možnými zručnosťami, aby ste mohli profitovať z obchodovania a investovania do kryptomien. Pripojte sa k veľkej obchodnej akadémii tu na Trading Education a vybavte sa najlepšími vedomosťami a zručnosťami pre obchodovanie.

Tu sa pozrite na naše kurzy obchodovania s kryptomenami.

Začnite investovať do bitcoinovej hotovosti pomocou eToro

V tejto dobe, keď kryptomeny zažívajú drastický nárast, vzniklo veľa búrz s kryptomenami. Napriek tomu je ťažké nájsť taký lajk eToro ktorý spĺňa všetky podmienky týkajúce sa obchodovania.

Teraz viete, aké faktory môžu viesť k zmene ceny bitcoinovej hotovosti v roku 2021, ak sa cítite inšpirovaní začať investovať do bitcoinovej hotovosti BCH, alebo tento článok poskytuje ďalšie informácie o vašich súčasných obchodných znalostiach, možno vás poteší informácia, že spoločnosť etoro poskytuje schopnosť obchodovať s kryptoaktívami vrátane bitcoin hotovosti a CFD až na 90+ kryptomeny.

eToro – nakupujte bitcoiny v hotovosti s 0% províziou

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Bitcoinová hotovostná cena – kľúčové body

 • Bitcoin Cash bol uvedený na trh v roku 2017 a je vidličkou bitcoinu.
 • Bitcoin Cash je klasifikovaný ako 5. najväčšia kryptomena hneď za Tetherom.
 • Cena bitcoinovej hotovosti je ovplyvnená tromi faktormi: dopyt a inštitucionálne povedomie, korelácia s bitcoinom a potenciál stať sa vedúcim online platobným nástrojom.
 • Vyvolávacia cena bitcoinu v hotovosti bola 543 dolárov, čo by malo po piatich mesiacoch dosiahnuť najvyšší rekord v histórii, 3 556 dolárov.
 • Bitcoin Cash je kompetentnejší blockchain ako samotný bitcoin a má potenciál stať sa hlavným blockchainom pre online platby..
 • V prvom štvrťroku 2019 zaznamenala bitcoinová hotovosť viac ako 200% rast v priebehu 6 mesiacov.
 • Bitcoinová hotovosť by podľa Digitalcoinu mohla v januári 2021 prekročiť hranicu 1 000 dolárov.
 • Longforecast predpovedá, že Bitcoin Cash do konca roku 2023 dosiahne až 75 dolárov.
 • Digitalcoin predpovedá cenu bitcoinovej hotovosti v decembri 2026 až na úrovni 1 401,82 USD.
 • Bitcoin Cash je dobrou investičnou možnosťou pre investorov, ktorí majú trpezlivosť voči HODL a dosahujú návratnosť do roku 2025-2026.

Dúfame, že vám tento článok objasnil, kam by sa mala cena Bitcoin Cash orientovať z hľadiska hodnoty. A na záver, ak vás bavilo čítať tento článok, zdieľajte ho, pretože je tu možno niekto iný, kto z toho môže mať úžitok.

Čítaj viac:

Výhody a nevýhody investovania do bitcoinovej hotovosti

Je bitcoinová hotovosť dobrou investíciou?

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kryptomeny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector