Dôvody tohto roku investovať do bitcoinu

Bitcoin je digitálna mena, bez bankoviek za tlač a razby mincí. Je decentralizovaná – nijaká správa, inštitúcia ani iná absolútna moc (napríklad banka) ju neobmedzuje.

Majitelia sú anonymní; Bitcoin spája kupujúcich a predávajúcich pomocou šifrovacích kľúčov namiesto použitia mien, daňových identifikátorov alebo čísel sociálneho zabezpečenia. A nie je emitovaná ako tradičná mena zhora nadol. Namiesto toho bitcoin je "ťaží" výkonnými počítačmi pripojenými k webu. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z dôvodov, prečo investovať do bitcoinu.

Ako bol vynájdený bitcoin?

V roku 2009 vynašiel človek (alebo skupina) menom Satoshi Nakamoto bitcoin. Jeho stanoveným cieľom bolo vytvoriť "úplne decentralizovaný systém elektronických peňazí bez serverov alebo ústredných orgánov." V roku 2011 Nakamoto po kultivácii konceptu a technológie previedol svoj zdrojový kód a doménu na ďalšie osoby v komunite bitcoinov a následne zmizol.

Bitcoin navyše v poslednej dobe zaznamenal obrovský rast. Ďalej vám predstavujeme päť dôvodov, prečo investovať do bitcoinu v roku 2021:

1. Prijímanie bitcoinov rastie

Celosvetové prijatie bitcoinu sa zahrieva. V roku 2020 napríklad počet používateľov blockchainovej peňaženky pomaly stúpal a od minulého novembra sa zrýchľuje. Za posledných 12 mesiacov sa bitcoinové peňaženky rozrástli zo 43 na viac ako 62 miliónov.

Stále tiež rastie počet ľudí, ktorí kupujú BTC prostredníctvom aplikácie Cash. Tržby bitcoinovej aplikácie Cash App sa v treťom štvrťroku 2020 zvýšili na 1,63 miliardy dolárov a za rovnaké obdobie dosiahol prevádzkový zisk 32 miliónov dolárov.

PayPal navyše rýchlo monitoroval ich kryptomenu a teraz môže pre svojich používateľov získavať, distribuovať a uchovávať bitcoiny, ethereum, bitcoinové hotovosti a litecoiny. Krypto transakcie sú obmedzené na 20 000 dolárov týždenne, čo je pôvodne nahlásených dvakrát toľko ako 10 000 dolárov kvôli neočakávanému dopytu zákazníkov. 26 miliónov obchodníkov spoločnosti PayPal prijme kryptomenu ako platobný prostriedok, ktorý sa začne niekedy v 1. štvrťroku 2021.

Ak sa bitcoinový býčí trh bude aj naďalej otepľovať, retailoví a inštitucionálni investori by mohli túto dynamiku nasledovať s množstvom ramp. Ak bude dopyt stále stúpať, výkyvy na trhu z predchádzajúcich bitcoinových cyklov môžu byť tiež ešte výbušnejšie.

2. Užitočná ponuka bitcoinu je ideálna pre finančný systém

Globálna finančná kríza v roku 2009 dala vzniknúť bitcoinu. Bitcoin bol tajne nasadený do divočiny na pozadí bankrotov, vládnych záchran a kvantitatívnej ľahkosti, kde boli všetci zabudnutí, až na malú, ale rastúcu komunitu idealistov.


O desať rokov späť a s ďalším vyrovnaním, relatívne nízkymi úrokovými sadzbami a rozšíreným kvantitatívnym uvoľňovaním vidíme súčasnú finančnú krízu.

Stále viac sa uznáva jedinečná hodnota ponuky bitcoinu medzi jednotlivcami a podnikmi a to, kde je bitcoin umiestnený v tomto makro nastavení. Paul Tudor Jones, popredný obchodník s makroekonomami v roku 2020, uviedol, že bitcoin mu pripomína hodnotu zlata v sedemdesiatych rokoch. V článku nazvanom The Great Monetary Inflation (Veľká menová inflácia) diskutuje o tom, že jeho fond Tudor BVI investoval 1 až 2% svojich aktív do bitcoinových kontraktov..

"COVID-19 je jedinečný vírus, ktorý globálne spustil jedinečnú politickú reakciu," povedal Tudor Jones.

"Stalo sa to takou rýchlosťou, že aj taký veterán z trhu, ako som ja, zostal bez slov. Len od februára sa pomocou kvantitatívneho uvoľňovania magicky vytvoril globálny súhrn 3,9 bilióna dolárov (6,6% globálneho HDP). Sme svedkami Veľkej menovej inflácie (GMI) – bezprecedentného rozmachu všetkých foriem peňazí, na rozdiel od všetkého, čo kedy vyspelý svet videl," pridal.

Zdá sa, že Satoshi Nakamoto vytvoril bitcoin pre túto situáciu ako potenciálnu alternatívu. Mnoho investorov v skutočnosti v súčasnosti uvažuje o bitcoinoch ako o bezpečnom aktíve a zabezpečení proti inflácii.

3. Bitcoin dokazuje, že pochybovači sa mýlia

Pred investovaním do kryptomien sa často odporúča skontrolovať historický cenový graf. Počas celého svojho života zaznamenali niekoľko vzostupov i pádov. Bitcoin bol tiež opakovane hlásený ako "mŕtvy" skeptikmi. Bitcoin však nedávno prekročil svoju historickú výšku. Nie je potrebné očakávať, že sa to nebude opakovať. Môže to byť šťastný rok 2021.

Bitcoin dosiahol svoje historické maximum 41 941 dolárov 8. januára 2021. Podľa analytikov neskôr v roku 2021 by bitcoin mohol prekonať svoj rekord z januára. Existujú dokonca predpovede, ku ktorým by sa bitcoin mohol dostať 100 000 dolárov známka v roku 2021.

Pohyby cien bitcoinu. Zdroj: TradingView

4. Rôzne zainteresované strany

Ak si myslíte, že inštitúcie sú jedinými investormi, ktorí míňajú svoje prostriedky v bitcoinoch, ste na omyle! Samoobslužné super fondy, dôchodkové fondy a značný počet ľudí teraz investujú do bitcoinu. Predpokladá sa, že do roku 2021 počet investorov stúpa. Pre samosprávne super fondy a dôchodkové fondy je bitcoin vhodnou investíciou, pretože by mohol najlepšie slúžiť ako možnosť dlhodobej investície.

V priebehu rokov mohli retailoví investori vidieť ďalšie investície do bitcoinu, ktoré by mohli získať zisky, pretože cena bitcoinu môže v budúcnosti rásť. Kryptomeny za posledných pár mesiacov roku 2020 prekonali všetky skupiny aktív. Predpokladá sa, že tento rast bude pokračovať aj v roku 2021 a neskôr, čo z neho urobí vhodný rok pre investície.

5. Veľkí investori sa dostávajú do bitcoinu

Ako ukazuje nasledujúci graf, bitcoiny boli najproduktívnejšou triedou aktív roku 2020. Naproti tomu zlato a akcie boli rozdrvené.

Bitcoin bol najproduktívnejšou triedou aktív roku 2020. Zdroj: Prípad Bitcoin

Vo februári 2021 spoločnosť Tesla investovala 1,5 miliardy dolárov do bitcoinu a v budúcnosti môže začať akceptovať kryptomenu ako platbu. S novými správami sa cena bitcoinu okamžite zvýšila o 14% na viac ako 44 000 dolárov za mincu.

V auguste 2020 spoločnosť MicroStrategy, spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom trhu, uviedla, že 250 miliónov dolárov bolo vynaložených na bitcoin kúpou 21,454 bitcoinu formou distribúcie kapitálovej politiky. Spoločnosť od augusta zvýšila svoj celkový podiel v bitcoinoch na 1,125 miliardy dolárov.

"Táto investícia odráža naše presvedčenie, že bitcoin, ako svetovo najpoužívanejšia kryptomena, je spoľahlivým uchovávateľom hodnoty a atraktívnym investičným aktívom s dlhodobejším potenciálom zhodnocovania ako držba hotovosti. Spoločnosť MicroStrategy uznala bitcoin ako legitímne investičné aktívum, ktoré môže byť lepšie ako hotovosť, a vďaka tomu sa bitcoin stal hlavným držiteľom stratégie rezervných fondov," tvrdil Michael Saylor, generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy.

Celá existencia bitcoinu bola poznačená dramatickými cenovými posunmi, „presne takými vecami, ktoré udržujú dlhodobý trend,“ uviedol analytik Citibank Thomas Fitzpatrick, ktorý predstavil bitcoinovú mapu a pomocou predchádzajúcej TA vyhodnotil cieľovú cenu bitcoinu vo výške 318 000 dolárov do decembra 2021.

"Oddelenie zlata od fiat mien, pandémia COVID-19 a túžba centrálnych bánk uskutočňovať agresívne politiky kvantitatívneho uvoľňovania by mohla viesť k budúcemu prudkému rastu cien bitcoinov," tvrdil Fitzpatrick.

Pripravení investovať Bitcoin?

Predikcia ceny bitcoinu

Bitcoin je neuveriteľne nepredvídateľná mena a jeho budúca cena je rizikom spoľahlivého predpovedania. Počas väčšiny plavby mincami sme mali veľa vzostupov a pádov; v januári 2018 klesla takmer o 50% a do polovice roku 2019 sa potom zotavila oveľa lepšie;

V roku 2020 sa jej podarilo pokryť necelých 10 000 dolárov a dokonca šla nižšie ako 4 000 dolárov v polovici marca a minca sa odvtedy veľmi dobre zlepšila.

Najlepšie predpovede ceny bitcoinu:

1. Jeremy Liew – Spoločnosť Lightspeed Investment Partners, počiatočný akcionár spoločnosti Snapchat a vplyvný investor na burzách obchodných zasvätených osôb v máji 2017, vzdala svoju dôveru v bitcoiny a očakávala, že BTC do roku 2030 dosiahne 500 000 dolárov, pričom Peter Smith, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Blockchain, schválili ich odhad ako dobre.

2. Mike Novogratz – Bývalý obchodník s hedžovými fondmi a fanúšik kryptomeny predpokladal, že trhová hodnota bitcoinu môže prekročiť trhový strop zlata vo výške 7,5 bilióna dolárov.

3. Wences Casares – Generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Xapo tiež dôveruje bitcoinu. Skutočne investoval do BTC v roku 2011. Počas newyorskej konsenzuálnej konferencie v roku 2017 predpovedal, že bitcoiny prekročia za 5 – 10 rokov 1 milión dolárov, čo bude iba 2022 alebo nakoniec 2027.

4. Chamath Palihapitiya Je spolumajiteľom spoločnosti Golden Government Warriors a zakladajúcim partnerom spoločnosti Social Capital. Jeho vášeň pre bitcoiny začala jeho investičnou výpravou už v roku 2012, keď bol v jednej fáze obehu vlastníkom 5% bitcoinu. V jeho predpovedi na najbližšie obdobie sa predpokladá, že bitcoin do roku 2037 dosiahne 1 milión dolárov.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu bitcoinov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

  • Bitcoin je digitálna mena, bez bankoviek za tlač a razby mincí.
  • V roku 2009 vynašiel človek (alebo skupina) menom Satoshi Nakamoto bitcoin.
  • Ak sa bitcoinový býčí trh bude aj naďalej otepľovať, maloobchody a inštitucionálni kupujúci pôjdu po tejto dynamike s množstvom ramp.
  • Päť dôvodov, prečo by ste mali investovať do bitcoinu:.
  • Globálna finančná kríza v roku 2009 dala vzniknúť bitcoinu.
  • Bitcoin by podľa analytikov mohol čoskoro prekonať svoje historické maximum stanovené v januári.
  • Bitcoin bol najproduktívnejšou triedou aktív roku 2020. Naopak zlato a akcie boli rozdrvené.
  • Bitcoin je neuveriteľne nepredvídateľná mena a jeho budúca cena je rizikom spoľahlivého predpovedania.
  • Podľa Chamath Palihapitiya sa predpokladá, že bitcoin do roku 2037 dosiahne 1 milión dolárov.

Čítaj viac:

Mohli by bitcoiny v roku 2021 dosiahnuť cenu 100 000 dolárov

Predikcia ceny bitcoinu: Koľko to bude platiť v roku 2021 a ďalej?

Čo bude viesť k cene bitcoinu v roku 2021?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector