Tam, kde je bitcoin kráľom kryptomien, je kráľovnou Ethereum. Spoločne tieto dve kryptomeny dominujú na kryptotrhu. Bitcoin a Ethereum sa dobre etablovali. Pre každého investora, nového aj starého, majú obe tieto kryptomeny vynikajúce vyhliadky. Pre dobré investičné portfólio kryptomien môže byť zahrnutie bitcoinu a éteru dokonca považované za nevyhnutnosť.

Pri každej investícii je najdôležitejšou časťou hnacia sila ceny aktíva. Hnacie sily ceny aktíva poskytujú investorom predstavu o tom, čo môžu od investície očakávať v blízkej alebo vzdialenej budúcnosti, pretože analýza faktorov, ktoré určujú cenu, je jasným indikátorom pohybov cenovej akcie. Preto sa pýtame:

Čo skutočne vedie k cene éteru?

Tri významné faktory, ktoré ovplyvňujú cenu éteru:

 1. Korelácia s bitcoinom
 2. Platforma Etherea
 3. Prijatie

Mali by ste investovať do éteru v roku 2021?

Prečo by ste mali v roku 2021 zvážiť zahrnutie Etherea do svojho portfólia kryptomien?

Ethereum je považované za silnú investíciu v porovnaní s inými kryptami. Napriek výkyvom v histórii Etherea sa krypto analytici a odborníci zhodujú, že cena éteru bude v roku 2021 a ďalej rásť ďalej.

Ethereum 2.0, druhá verzia Etherea, je jedným z hlavných dôvodov, prečo sú kryptoanalytici ohromne pozitívni ohľadom budúcnosti ethereum a jeho cenovej výkonnosti.

Ethereum je jednou z najstarších a najuznávanejších mincí na trhu. Je to druhá najväčšia kryptomena a udržala si svoju pozíciu. Účelom kryptomeny je poskytnúť platformu pre inteligentné zmluvy. Ethereum prostredníctvom svojej vývojovej platformy tiež vytváralo decentralizované aplikácie a decentralizované financie. Aj keď nové kryptomeny podobné Ethereu teraz podporujú inteligentné kontrakty, DeFi a dApps, Ethereum zostáva priekopníkom týchto inovácií. Viac ako 250 000 kryptomien je založených na platforme Ethereum, pričom niektoré z nich sú top z hľadiska trhovej kapitalizácie.

Cenové faktory spoločnosti Ethereum

Trh s kryptomenami funguje jedinečným spôsobom. Na tradičnom trhu určuje ceny dopyt a ponuka – trhové sily alebo neviditeľná ruka Adama Smitha. Napriek tomu, keďže trh s kryptomenami nie je tradičný, ani ten nefunguje.

Ponuka kryptomien je pevne obmedzená, čo znamená, že rezervu ponuky nie je možné zvýšiť ani znížiť, aby sa uspokojil dopyt a nastolila rovnováha. To je tiež jeden z dôvodov, prečo sú kryptomeny takou nadupanou investíciou – neexistuje rovnovážna cena, aby ceny mohli vystreliť až za hranice predstavivosti.

Súčasná ponuka mincí Ethereum sa rovná jeho celkovej ponuke – na 114,402 milióna – preto sú to faktory na strane dopytu, ktoré ovplyvňujú jeho cenu.

1. Korelácia s bitcoinom


Bitcoin je lídrom na trhu s kryptomenami. Ako prvá kryptomena drží nad trhom veľkú moc. Bitcoin tiež zvyčajne pozitívne koreluje s inými kryptomenami; teda akékoľvek pozitívne zmeny v bitcoine sú prospešné pre celý trh.

Kráľovná a kráľ kryptomien má potom významnú pozitívnu koreláciu – zvyčajne nad 0,8. Nie vždy však majú pozitívnu koreláciu. V súčasnosti možno pozorovať, že korelácia medzi týmito dvoma kryptomenami klesá.

2. Platforma Etherea

Ethereum svojím vznikom revolucionármi trh s kryptomenami. Ethereum prinieslo inovácie ako inteligentné zmluvy, decentralizované financovanie a decentralizované aplikácie. DeFi a dApps sú považované za budúcnosť a Ethereum je považované za ich priekopníka, čo dáva kryptomene výhodu.

Ethereum je však jednou z najstarších kryptomien, čo znamená, že nemá zabudovanú najnovšiu dostupnú technológiu, ktorú väčšina konkurenčných kryptomien využila.

Ethereum čelilo problémom so škálovateľnosťou a efektivitou, ale vývojári na platforme neustále pracujú. Už čoskoro má byť uvedená nová aktualizácia – Ethereum 2.0. platforma prechádza od staršieho mechanizmu Proof of Work k novšiemu Proof of Stake. Na zlepšenie rýchlosti a škálovateľnosti sa prijali aj ďalšie opatrenia. Táto aktualizácia platformy určite zvýši hodnotu kryptomeny.

3. Prijatie

Miera prijatia akejkoľvek kryptomeny je významným faktorom ovplyvňujúcim cenu. Miera adopcie naznačuje dopyt po kryptomene. Ethereum je známe svojimi inovatívnymi inteligentnými zmluvami, dApps a DeFi.

Budúcnosť je digitálna a Ethereum slúži ako vyhľadávaná platforma pre decentralizované aplikácie a financie.

So zvyšujúcim sa prijatím éteru pribúda kupujúcich, ktorí posúvajú zmeny na trhu k nákupcom, a nie k predajcom, čo zvyšuje cenu kryptomeny..

Zvážili by ste investíciu do Ethereum ETH?

Bitcoin vs. Ethereum

Keď Ethereum pokračovalo v stúpajúcom trende v nedávnom behu býkov, aj keď bitcoin strácal hodnotu, kráľ a kráľovná boli konečne vnímaní ako konkurenti. A bolo počuť ďalšie výkriky o tom, ako sa stane éreum zosadením kráľa z trónu.

Pôvodným účelom bitcoinu bolo pôsobiť ako prostriedok výmeny, zdá sa však, že kryptomena nie je vhodná na splnenie tejto úlohy. Kryptomeny fungujú ako bezpečné útočisko pre investorov pri zrútení tradičného trhu – napríklad ako to bolo pozorované počas krachu na trhoch s akciami v roku 2020 v dôsledku vypuknutia koronavírusu. Keďže bitcoiny dominujú na trhu s kryptomenami, je to najvyhľadávanejšia voľba.

Vďaka tomu je bitcoin viac aktívom ako prostriedkom výmeny. Samotná cena bitcoinu neumožňuje konať ako prostriedok výmeny. Bitcoin je potom tiež stará minca a trpí škálovateľnosťou a neefektívnosťou.

Napríklad bitcoin môže spracovávať okolo štyri transakcie o chvíľu, zatiaľ čo Ethereum usiluje o 20 transakcií druhý. Výskum ekonóm zistil, že významná časť bitcoinu – jedna tretina – sa drží na investičné účely, zatiaľ čo hodnota bitcoinu používaného na uľahčenie transakcií je relatívne malá.

Vďaka tomu bolo povedané, ethereum, pokiaľ ide o spôsob riešenia problémov, ktorým bitcoin čelí, je po upgrade ethereum 2.0 kráľovná ako životaschopná možnosť pre trón bitcoinu..

Čítajte viac: Ethereum vs. Bitcoin: Je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Výkonnosť Etherea v nedávnom behu býkov

V novoročnom štarte pokračovalo býčie behanie, ktoré sa začalo v decembri 2021. Trh s kryptomenami zaznamenal obrovský rozmach, keď kryptomeny vytvorili nové historické maximá alebo takmer všetky najvyššie úrovne. Ethereum pozorne sledovalo bitcoiny počas celého býčieho obdobia, a keď bitcoin začal strácať na hodnote, analytici očakávali to isté aj od Etherea.

Bolo však príjemným prekvapením, keď Ethereum pokračovalo v stúpajúcej trajektórii aj napriek bitcoinu. Ethereum prekonalo svoje historické maximum a momentálne je na úrovni 1649 dolárov. Kráľovná kryptomien si stále udržuje stúpajúci trend a analytici očakávajú od kryptomeny dobré veci.

Ethereum bolo úzko spojené s bitcoinom, čo ho zvyčajne robí druhou voľbou pre bitcoin alebo iba sprievodnou možnosťou s bitcoinom. Ethereum musí zvrhnúť pozíciu bitcoinu na kryptotrhu, aby sa etabloval ako ešte silnejšia kryptomena.

Keďže investori vnímajú Ethereum ako nezávislú a životaschopnú možnosť investovania, bude mať na neurčito hodnotu a o to sa v poslednej dobe snaží Ethereum..

Prečítajte si tiež: Predikcia cien éteru

Upgrade na Ethereum 2.0

Eth2 je najvýznamnejší upgrade v histórii kryptomeny. Vývojári navrhli monumentálne zmeny, ktoré platformu podstatne zlepšia. Ethereum sa stalo jednou z najdôveryhodnejších platforiem pre decentralizované aplikácie a decentralizované financovanie. Ale keď si sieť získala popularitu, zvýšené využitie viedlo k odhaleniu mnohých problémov týkajúcich sa škálovateľnosti. Preto je aktualizácia Eth2 nastavená na revolúciu v technológii platformy.

Prebieha veľa významných zmien; s prechodom na aktualizáciu zo súčasnej siete na novú bola vyvinutá dočasná sieť s názvom Beacon Chain. Majákový reťazec je v prevádzke od decembra 2021 a uľahčí prechod. Predpokladá sa, že mechanizmus konsenzu v ťažbe, to znamená Proof to Work (PoW), sa presunie na mechanizmus Proof of Stake (PoS). Dôkaz o podiele zvyšuje účinnosť siete, pretože mechanizmus vyžaduje porovnateľne menej energie.

Očakáva sa, že uzly Shardovho reťazca zvýšia priepustnosť siete o 64-krát. Aktualizácia je plánovaná v štyroch fázach a je pravdepodobné, že bude dokončená do roku 2022. Za jeden z dôvodov prudkého nárastu cien možno považovať aj oznámenie o zavedení aktualizácie Ethereum 2.0 do decembra 2021. Preto je pravdepodobné, že táto aktualizácia výrazne zvýši cenu ethereum, pretože bude riešiť problémy, ktorým v súčasnosti ethereum čelí.

Predikcie cien budúcich éterov

Výskumný dokument Ekonóm odhaľuje, že ethereum má v budúcnosti oveľa väčší potenciál rastu – vzhľadom na jeho cenu.

5-ročná predpokladaná ročná miera rastu Ethereum podľa Economist je stanovená na 136%, zatiaľ čo pre porovnanie je predikovaná miera rastu Bitcoinu iba 10%. Dokument tiež predpovedal päťročnú cenu pre obe kryptomeny.

Cenová predikcia pre Ethereum je 868 dolárov, čo nemusí znieť pôsobivo, ale predpokladá sa, že bitcoin bude mať cenu iba 988 dolárov.

Wallet Investor nepredpovedal obrovské skoky v cene Etherea v roku 2021. Predpokladá sa, že Ethereum zostane po celý rok relatívne stabilné v rozmedzí od minima 1 000 USD do maxima 1 600 USD.

graf predikcie ceny ethereum

Podľa Long Forecast sa predpokladá, že éterum prekoná do konca roku 2021 5 000 dolárov. Ich prognózy ukazujú, že v dohľadnej budúcnosti bude hodnota éteru stúpať. Long Forecast tiež predpovedá, že Ethereum zasiahne v roku 2023. Po zvýšení na 6 000 dolárov v roku 2022 sa očakáva, že kryptomena kráľovnej poklesne v roku 2023 okolo 2 000 dolárov.

Výhody investovania do éteru

Tu sú najlepšie veci o Ethereum:

✅ zahájené v roku 2015; je to jedna z najstarších kryptomien.

✅ Ethereum je známe ako kráľovná kráľa bitcoinu vďaka svojej silnej základni.

✅ Bola uvedená na trh ako vývojová platforma pre inteligentné zmluvy, decentralizované aplikácie a financie.

✅ Ethereum má v súčasnosti vzostupný trend, keď dosiahlo svoje historické maximum.

✅ Kryptomena má údajne obrovský potenciál – ešte viac ako bitcoin.

✅ Ethereum je v porovnaní s bitcoinmi dostupné.

✅ Upgrade na Eth2 prinesie významné zmeny a vylepšenia platformy a pravdepodobne povedie k cenovému nárastu.

Zápory Investície do Etherea

Tu sú slabšie stránky Etherea:

❌ Ethereum čelí silnej konkurencii zo strany bitcoinu, ako aj nových kryptomien, ktoré do svojich platforiem integrovali najpokročilejšiu dostupnú technológiu.

❌ Ako je pravdepodobné po býčích kolách, niektoré prognózy odhadujú prudký pokles hodnoty éteru.

Zrátané a podčiarknuté: Investovanie do éteru 2021

Predpovede pre kryptomeny sú zmiešané. Zatiaľ čo niektoré platformy naznačujú fenomenálny rast, iné nie sú také optimistické.

Ethereum zaznamenalo od marca 2020 rast o 1 200% a v súčasnosti pokračuje v raste. Trh s kryptomenami je však brutálny a dá sa očakávať prudký pokles hodnoty kryptomeny po vysokom raste, ako je to vidieť pri súčasnom býčom behu. Opravy môžu pravdepodobne vykonať ethereum. Je to koniec koncov vysoko rizikové a vysoko odmeňujúce aktívum.

eToro – najlepšia platforma na investovanie do éteru

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • Hnacou silou ceny Etherea je korelácia s bitcoinom, sieťou Etherea a zvýšená adopcia.
 • Ethereum, ktoré bolo uvedené na trh v roku 2015, má trhovú kapitalizáciu vo výške 189 miliárd dolárov a je platformou pre inteligentné zmluvy, decentralizované aplikácie a financie..
 • Ethereum môže pravdepodobne nahradiť bitcoiny na trhu, pretože bitcoin trpí značnou neefektívnosťou.
 • Ethereum dosiahlo v nedávnom behu s býkmi historické maximum 1649 dolárov. Išlo tiež proti trhovej norme a išlo nahor napriek tomu, že bitcoin stratil hodnotu.
 • Inovácia Eth2 je plánovaná tak, aby priniesla podstatné vylepšenia platformy, ako sú reťazce Shard, a prechod na mechanizmus konsenzu Dôkaz k stávke.
 • Aktualizácia je plánovaná v štyroch fázach a je pravdepodobné, že bude dokončená do roku 2022.
 • Výskum Economistu predpovedá päťročné tempo rastu 136% a päťročnú cenu 868 dolárov.
 • Long Forecasts predpovedá do konca roku 2023 hodnotu viac ako 6 000 dolárov.
 • Wallet Investor je medvedí o cenovej predikcii kryptomeny.

Prečítajte si tiež:

Ako investovať do éteru: Sprievodca investovaním do ETH pre začiatočníkov

Sedem najlepších kryptomien, ktoré by vás mohli v roku 2021 stať milionárom

Čo bude viesť k cene éteru v roku 2021?

Klady a zápory investovania do éteru, bude to milionár?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector