Analytický sprievodca investovaním do litecoinu v roku 2021

Kam pôjde cena litecoinu v roku 2021?

Čo sa stane s cenou litecoinu v roku 2021? Keďže kryptomeny sú decentralizované, investorov vždy zaujímalo: Čo vedie k cene litecoinu?

Kryptomena vzala svet útokom a svet investícií sa zbláznil. V istom zmysle je investičný svet stále v trochu búrke kvôli jedinečnosti kryptomien. Už to nie je ako tradičné investície, akcie alebo komodity.

Myšlienkový svet investícií do kryptomien nie je pre slabé povahy. Litecoin, nazývaný aj „odľahčená verzia bitcoinu“, je dominantnou kryptomenou od jej založenia v roku 2011 zakladateľom Charlie Lee.

Ak chcete nakupovať alebo investovať do Litecoinu LTC rýchlo a ľahko, s 0% provízia, check out eToro Exchange!

Čo však skutočne vedie cenu litecoinu?

Cena litecoinu najviac ovplyvňuje štyri hlavné faktory:

 • Výkonnosť konkurenčných mincí
 • Zvýšená adopcia
 • Chuť podstúpiť riziko
 • Nebývalé problémy sprevádzajúce COVID-19

Prečo litecoin?

Litecoin, striebro k zlatu bitcoinu, bol navrhnutý na zvýšenie efektívnosti z hľadiska času transakcie a je cenovo dostupnejší ako bitcoin. Je to lacnejšia, rýchlejšia a efektívnejšia verzia bitcoinu.

Kryptomeny boli pôvodne uchovávateľom hodnoty kvôli bitcoinom, ale Litecoin túto perspektívu mení tým, že je prostriedkom výmeny. Nízke transakčné poplatky Litecoinu, jednoduchosť transakcií a blesková rýchlosť, dve a pol minúty na generáciu bloku, z neho urobili obľúbenú voľbu ako „kryptomena transakcie“.

Litecoin je jednou z najstarších kryptomien a počas väčšej časti svojho života sa nachádzal v prvej desiatke kryptomien, ktorá je momentálne z hľadiska trhovej kapitalizácie na 8. mieste v kryptomene s trhovým stropom 5,92 miliárd dolárov.

Na začiatku roku 2020 litecoin viedol trh a bol jednou z najvýkonnejších kryptomien, čo bolo pre investorov dosť mätúce, pretože trh bol kvôli COVID-19 trochu neistý..

Apríl až október neboli pre litecoin také dobré, ale v novembri rýchlo nabral na obrátkach a odvtedy zaznamenáva prudký nárast. V novembri sa tiež posunul hore z 9. najväčšej kryptomeny na 8. najväčšiu.


cenový graf litecoinu

Údaje sú s povolením CoinDesk

Čo vedie k cene litecoinu?

Teraz sa vynára otázka, čo poháňa cenu Litcoinu?

Litecoin do roku 2016 stúpal a dosiahol vrchol okolo 330 dolárov. To však nemalo krátke trvanie a trh dohnal litecoin. Litecoin zaznamenal jedny z najhorších medvedích trhov s minimom 3 USD.

Odvtedy však neustále rastie. Niektoré priblíženia do budúcnosti sú nádejné, zatiaľ čo iné nie. COVID-19 priniesol so sebou bezprecedentné problémy, problémy, ktoré otriasli tradičnými investíciami aj investíciami do kryptomeny.

Krátka odpoveď na túto otázku je: Požiadavka na litecoin je to, čo určuje jeho cenu.

Nie je to však také jednoduché.

Ceny sa určujú na trhu, keď sa dopyt spája s ponukou. To však platí pre konvenčný tovar & komodity. Nič o kryptomene nie je konvenčné; rovnako nie je určené ani jeho cena.

Zatiaľ čo ponuka je zvyčajne určujúcou vlastnosťou, dopyt je hlavným faktorom, ktorý hrá rozhodujúcu úlohu pri určovaní ceny litecoinu. Na rozdiel od iných mien je ponuka kryptomien pevná. Ponuka pre litecoin sa nemôže zvýšiť o 84 miliónov coinov. Ekonomika trhu nás preto zlyháva, pokiaľ ide o určovanie cien kryptomien, pretože ponuku nie je možné meniť tak, aby upravovala ceny, a ceny sú určujúce iba na požiadanie.

Objem obchodu v zásade určuje dopyt. Vysoký objem predaných litecoinov spôsobuje poklesy a vysoký objem nákupu spôsobí prudký nárast cien. Samotný zakladateľ Charlie Lee spôsobil trend na medvedom trhu, keď sa rozhodol vypredať svoje litecoiny na historickom maxime.

Ceny kryptomeny sú iba odrazom ich súčasného dopytu, ale v hre sú rôzne faktory na strane dopytu, ktoré nakoniec určia cenu.

Sme pripravení investovať do Litecoin?

Aké sú však faktory, ktoré ovplyvňujú cenu Litecoin LTC?

Cenu Litecoinu budú v roku 2021 poháňať 4 faktory

1. Výkonnosť konkurenčných mincí

Ďalším dôležitým faktorom určujúcim cenu litecoinu je počet, kvalita a ceny konkurenčných kryptomien. Aby sme sa tým hlbšie zaoberali, je to preto, lebo konkurenčné kryptomeny ovplyvňujú aj dopyt po litecoinoch. Ak konkurenčná minca naberie na obrátkach, investori sa rozhodnú pre ňu, čo negatívne ovplyvní dopyt litecoinu. Nakoniec sa to všetko zredukuje na dopyt po litecoinoch.

Bitcoin je názov, ktorý vám napadne, keď sa človek zamyslí nad kryptomenami. Ako pôvodná, tak aj dominantná kryptomena hrá zásadnú úlohu v dopyte po ďalších kryptomenách. Litecoin je tiež veľmi úzko spojený s bitcoinmi kvôli svojej podobnej značke, a vďaka tomu získava ďalšiu hodnotu.

Bitcoin a litcoin majú veľmi silnú pozitívnu koreláciu medzi 0,83, čo laicky povedané znamená, že ceny LTC veľmi závisia od BTC. A keďže sme si dobre vedomí stabilnej pozície bitcoinu, je vysoko nepravdepodobné, že ceny litecoinu ovplyvnia bitcoin rovnako, ako ceny bitcoinu ovplyvnia litecoin.

Ceny bitcoinu a ďalších kryptomien sú zďaleka najvýznamnejším faktorom, ktorý ovplyvňuje ceny litecoinu. Niektorí analytici odhadujú, že podiel cien bitcoinu pri určovaní ceny litecoinu je až toľko 68%, čo ponecháva iba 32% pre ďalšie faktory.

graf predikcie ceny litecoinu

Údaje sú s povolením CoinPredictor.io

2. Zvýšená adopcia

Charlie Lee, zakladateľ Litecoinu, vytvoril Litecoin s víziou, aby sa stal prostriedkom výmeny. Generovanie bitcoinového bloku môže trvať až 10 minút a momentálne je jeden bitcoin ohodnotený na 19 475 dolárov; preto bitcoin presne nepodporuje transakcie, ale slúži skôr svojmu pôvodnému účelu, ktorým je uchovávanie hodnoty.

Ako sme svedkami toho, ako sa svet posúva smerom k digitalizácii, adopcia litecoinu ako digitálnej meny sa postupne zvyšovala. Stále viac obchodníkov prijíma litecoin na všeobecné transakcie.

Obchodníci ju nazývajú „kryptomena platieb“ kvôli vysokej miere praktickosti. Ľahkosť, rýchlosť a ekonomika transakcií si obľúbili obchodníci. Transakčné poplatky nie sú len nízke, ale v roku 2019 postupne klesali, čo viac a viac povzbudzovalo obchodníkov, aby sa rozhodli pre litecoin.

Pretože čoraz viac ľudí prijíma Litecoin ako digitálnu menu, jeho hodnota sa bude neustále zvyšovať. Charlie Lee a Nadácia litecoinov hrajú aktívnu úlohu pri zvyšovaní praktickosti litecoinu.

3. Chuť podstúpiť riziko

Investície vo všeobecnosti nie sú plaché a plaché. Vyžaduje si bystrý dôvtip a chuť do jedla podstupovať riziká. Riziko a volatilita návratnosti investícií sa drasticky zvýšili, pokiaľ ide o kryptomeny. Kryptomeny sa dnes považujú za vysoko rizikové a vysoko volatilné investície.

Najmä litecoin sa v porovnaní s ostatnými na zozname top 10 považuje za rizikovejšiu kryptomenu, pretože v minulosti zaznamenal obrovské a vysoké maximá..

Čisté imanie investorov, ich súčasné príjmy a očakávania do budúcnosti sú niektoré z faktorov, ktoré určujú ich ochotu riskovať.

Vo svetle COVID-19 sa mohla chuť podstúpiť riziko znížiť na globálnej úrovni. Úroveň nezamestnanosti stúpla na rekordnú úroveň a ľudia sa ťažko snažia splniť si svoje denné potreby. Investori preto nemusia byť ochotní podstúpiť veľa rizík.

Tieto faktory, aj keď, sú hlavné, ale nezobrazujú úplný obraz. Meranie dopytu po čomkoľvek, nehovoriac o kryptomene, je zložitá záležitosť, pretože rozhodujúcu úlohu zohráva veľa faktorov. Vnímanie budúcnosti investormi, aj keď je nesprávne, hrá zásadnú úlohu.

Vysoká podpora a dobré mediálne pokrytie ovplyvňuje vnímanie investorov a následne ich rozhodnutia. Ceny tiež veľmi ovplyvňujú "hypes." Čím viac ľudí hovorí o litecoinoch optimisticky, tým viac stúpa dopyt.

4. Nebývalé problémy sprevádzajúce COVID-19

Väčšina z nás sa naučila žiť s COVID-19 a jedinečnými výzvami, ktoré so sebou priniesla, a tí z nás, ktorí to neurobili, to čoskoro urobia. Sme koniec koncov ľudia a sme navrhnutí tak, aby sme sa prispôsobili.

Investícia do kryptomeny je systém s vysokým rizikom a vysokou odmenou. Trh je veľmi nestály. Cue v COVID-19 a máte volatilitu, ktorá je mimo grafov. Nemáme opatrenia, ktoré by mohli určovať alebo dokonca predpovedať ceny kryptomien. Tie, ktoré máme, sú chybné.

Globálne trhy sú v recesii a investori sú zmätení. Za posledných pár mesiacov sme boli svedkami mnohých medvedích a býčích trendov. Pri tejto úrovni neistoty by sa investorom mohlo hodiť zostať na bezpečnej strane namiesto toho, aby prijímali vysoké riziká.

Je litecoin dobrou investíciou?

Investovanie do litecoinu alebo akéhokoľvek druhu aktíva môže byť veľmi riskantné, ak neviete, čo robíte. Možno si kladiete otázku: „Mám si kúpiť litecoin práve teraz?“ Takže tu je lahůdka, investovanie kapitálu nemusí byť komplikované.

Ako jedna z najstarších kryptomien sa presadila. Investori sú ohľadom budúcnosti Litecoinu všeobecne optimistickí. Reputácia, ktorú si litecoin udržiava tým, že sa od svojho vzniku drží v prvej desiatke kryptomien, nezostáva u investorov bez povšimnutia.

V roku 2019 litecoin porazil bitcoin a bol v top 3 kryptomenách. Porazenie bitcoinu je výkon sám o sebe, ktorý ho nepochybne dostal do centra pozornosti.

Predpovede a odhady od najlepších investorov sú nádejné. Crypto Research Report Group, dobre zavedená firma zaoberajúca sa výskumom kryptomien, uviedla vo svojej správe obzvlášť nádejné predpovede. Podľa skupiny by Litecoin mohol v roku 2025 dosiahnuť 1 200 dolárov a v roku 2030 ohromných 2 250 dolárov.

Dan Gambardello, zakladateľ spoločnosti Crypto Capital Venture, oznámil investorom, že môžu očakávať vzostupný trhový trend pre všetky kryptomeny, pričom kladie dôraz na bitcoiny a litecoiny. Gambardello uviedol: „Litecoiny sa konsolidovali okolo 70 dolárov pred masívnym nárastom na 1 000 dolárov a viac“.

Nižšie uvedené predikčné čísla naznačujú niektoré z týchto parametrov: Potenciál vysoké a nízke predpovede cien litecoin LTC na roky 2021, 2022, 2023 a 2025+ ponúkané technickými analytikmi a odborníkmi v odbore.

Rok Vysoký Nízka
2021 160 dolárov 35 dolárov
2022 320 dolárov 170 dolárov
2023 2 500 dolárov 350 dolárov
2025+ 8 000 dolárov 650 dolárov

Nakoniec môžete nájsť veľa záruk zvýšenia ceny, všetko však závisí od vás. Akým investorom chcete byť? Pri hľadaní odpovede na túto otázku budete určite vedieť, či je Litecoin dobrou investíciou!

Naučte sa investovať do litecoinu

Ak sa chcete naučiť investovať do litecoinu alebo akejkoľvek inej kryptomeny, Trading Education pre vás pripravilo najlepšie kurzy, aby ste sa čo najskôr naučili a stali sa majstrom v obchodnom priemysle.

Pripojte sa k Trading Education a využite výhody širokej obchodnej komunity, ktorú máme. Obchodná výučba nerobí iba kurzy, ale je to akadémia obchodovania sama o sebe s veľmi širokou komunitou študentov a skúsených obchodníkov, ktorí urobia všetko pre to, aby vás naučili na vašej ceste k úspechu.

Nakúpte Litecoin LTC na eToro Exchange

investovanie do litecoinu

Na eToro môžu používatelia kopírovať najlepších obchodníkov s litecoinmi a profesionálnych investorov pomocou CopyTrader ™ funkcia.

Teraz viete, aké faktory môžu viesť k cene litecoinu v roku 2021. Ak sa cítite inšpirovaní investovať do litecoinu, alebo tento článok poskytuje ďalšie informácie o vašich súčasných obchodných znalostiach, možno vás poteší, že etoro poskytuje schopnosť obchodujte s aktívami Crypto a CFD až do Viac ako 90 kryptomien.

eToro – Nakúpte LTC s províziou 0%

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Kľúčové body

 • Litecoin, nazývaný aj „odľahčená verzia bitcoinu“, je dominantnou kryptomenou od jej založenia v roku 2011 zakladateľom Charlie Lee.
 • Litecoin bol väčšinu svojej životnosti v top desiatke kryptomien a momentálne je na 8.mieste najväčšej kryptomeny z hľadiska trhovej kapitalizácie s trhovým stropom 5,92 miliárd dolárov.
 • Hlavnými determinantmi ceny litecoinov sú výkonnosť konkurenčných coinov, vyššia adopcia a ochota riskovať.
 • Bitcoin a litcoin majú veľmi silnú pozitívnu koreláciu 0,83, čo laicky povedané znamená, že ceny LTC veľmi závisia od BTC.
 • Ako sme svedkami toho, ako sa svet posúva smerom k digitalizácii, prijatie litecoinu ako digitálnej meny sa postupne zvyšuje.
 • Najmä litecoin sa v porovnaní s ostatnými na zozname top 10 považuje za rizikovejšiu kryptomenu, pretože v minulosti zaznamenal obrovské a vysoké maximá..
 • Spoločnosť Crypto Research Report Group, dobre zavedená firma zaoberajúca sa výskumom kryptomien, predpovedala, že cena litecoinu by mohla v roku 2025 dosiahnuť 1 200 dolárov a v roku 2030 ohromných 2 250 dolárov.
 • Dan Gambardello, zakladateľ spoločnosti Crypto Capital Venture, uviedol: „Litecoin sa konsolidoval okolo 70 dolárov pred masívnym nárastom na 1 000 dolárov a viac“.

Dúfame, že vám tento článok bol užitočný a že vás motivoval začať s obchodnými dobrodružstvami LTC. Ak je to tak, uveďte podiel pre prípad, že by z toho chcel mať niekto iný prospech.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector