Vysvetlenie investovania bitcoinu

Mám investovať do bitcoinu? Je bitcoin dobrá investícia?

Ak ste vo svete investovania bitcoinu nováčikom, možno by vás zaujímalo, či je bitcoin dobrá investícia, alebo mám investovať do bitcoinu ?. Poďme teda prelomiť všetky mýty súvisiace s bitcoinmi, ktoré kolujú online, skôr než zvážite investovanie do bitcoinu.

Tu nájdete odpovede na všetky vaše otázky týkajúce sa investovania bitcoinu.

Najprv však treba vedieť, čo vieme o bitcoine – jednom z najpopulárnejších hľadaných slov vôbec?

Bitcoin, ktorý sa často považuje za bezpečný prístav, je digitálnym majetkom, ktorý priniesol revolúciu do celého sveta. Vytvorila ju v roku 2009 tajomná postava Satoshi Nakamota, Bitcoin sa stal lákavou alternatívou k bankovníctvu a tradičným platobným systémom.

Ak vás zaujíma, či je bitcoin dobrá investícia, a pýtate sa sami seba, či by ste mali investovať do bitcoinu, jednoducho o tom premýšľajte! Bitcoin je decentralizovaná platforma pre digitálne platby, ktorá nie je riadená vládami ani finančnými orgánmi. Dokážete si predstaviť transparentnosť a bezpečnosť bez pochybných poplatkov a tajných úmyslov – len vy máte kontrolu nad svojimi vlastnými peniazmi?!

Nie je prekvapením, že humbuk okolo bitcoinu viedol k vytvoreniu tisícov altcoinov a za viac ako desaťročie si kryptomena podmanila svet. Forex je stále najväčší finančný trh, musíme súhlasiť s tým, že kryptosú populárne aspekty obchodovania a investovania, najmä vo svete obchodovania s kryptodenami.

Je však bitcoin iba prechodnou búrkou alebo tu má zostať? Ako povedal expert Stephen McKeon z Oregonskej univerzity, „Otázka sa presunula z„ prežije to “na„ aká veľká to bude? ““

Oplatí sa teda investovať do bitcoinu v nasledujúcich rokoch? Poďme zistiť!

Je bitcoin dobrá investícia?

Keďže bitcoin je najväčšou trhovou kapitalizáciou kryptomeny, mnoho obchodníkov sa domnieva, že bitcoin je v porovnaní s inými kryptami dobrá investícia. Napriek všetkým vzostupom a pádom v histórii bitcoinu sa odborníci domnievajú, že cena bitcoinu by mohla z dlhodobého hľadiska ďalej rásť.

Aj keď je na obchodníkoch, aby rozhodli, či je bitcoin dobrá investícia, preskúmajme viac jeho kladov a záporov, aby sme vytvorili komplexný a objektívny obraz.

Bitcoin je najstaršia a jedna z najobchodovanejších kryptomien, s jedným BTC obchodovaním na 15 826 dolárov v čase písania tohto článku, podľa CoinMarketCap.

cenový graf bitcoinu

Vďaka 24-hodinovému objemu obchodovania vo výške 31 086 109 119 USD a trhovej kapitalizácii vo výške 293 388 849 631 dolárov je bitcoin najlepšie obchodovanou kryptomenou na celom svete..


Vďaka svojej obmedzenej ponuke 21 000 000 BTC a ťažobným obmedzeniam je bitcoin jedným z najžiadanejších aktív v kryptosvete. Rovnako ako zlato, aj investovanie do bitcoinu sa považuje za bezpečný prístav; je to populárny finančný podnik s nízkou koreláciou s inými aktívami (napríklad akciami) a vysokou likviditou.

Na vrchu tamtoho, Bitcoin je vynikajúci spôsob, ako diverzifikovať svoje portfólio a znížiť vystavenie rizikám, najmä v čase finančných otrasov, ako napríklad prebiehajúca pandémia koronavírusu.

Zároveň môže byť investovanie do bitcoinu a ďalších kryptomien riskantné kvôli vysokej volatilite trhu. Verte tomu alebo nie, v roku 2017 dosiahol bitcoin rekordné maximum takmer 20 000 dolárov za jeden BTC, v roku 2018 však klesol na 4 000 dolárov. Jeho hodnota sa od februára do marca tohto roku výrazne znížila, ale o mesiace neskôr sa bitcoinu podarilo prežiť koronavírus- súvisiaci medvedí trh a zvýšil sa na viac ako 12 000 dolárov. Tieto dramatické výkyvy cien môžu byť pre niektorých obchodníkov riskantné a pre iných príležitosťou.

Zvážili by ste investíciu do BTC?

Mám investovať do bitcoinu?

Vzhľadom na volatilitu bitcoinu si veľa ľudí kladie otázku, či je bitcoin dobrá investícia a či by do nej mali investovať. Mám teda investovať do bitcoinu? Áno a nie! Pravda je, že aj keď je bitcoin dobrá investícia, neznamená to, že by ste mali začať investovať už dnes. Obchodovanie s kryptomenami nie je hra, ale vážne finančné podnikanie.

Skôr ako začnete, urobte si vlastný prieskum, investujte do obchodného vzdelávania a vyberte si renomovaného brokera ako eToro. Zvážte potenciálne riziká a pripravte kryptoobchodnú stratégiu, ktorá vám môže pomôcť časom zväčšiť svoje bohatstvo. Učte sa od najlepších v odbore!

Ak vás zaujíma decentralizácia mien a ich potenciál nahradiť tradičné bankovníctvo, potom je pre vás bitcoin. Po všetkom, Bitcoin vznikol ako alternatíva k tradičným platobným systémom a byrokracii.

Na druhej strane, ak sa viac zaujímate o technológiu blockchain a spôsob, akým môže uľahčiť používanie inteligentných zmlúv a decentralizovaných aplikácií, možno budete radšej investovať do iných kryptomien, napríklad do Ethereum alebo EOS.

Nakoniec záleží na vašich cieľoch a zdrojoch, môžete investovať krátkodobo, strednodobo alebo dlhodobo do bitcoinu a diverzifikovať svoje portfólio.

Mal by som namiesto toho investovať do bitcoinu alebo iných peňazí?

Mali by ste teda investovať do bitcoinu alebo potom preskúmať ďalšie coiny?

Predtým, ako preskúmame možnosti a riziká investovania do iných coinov, nezabúdajme, že bitcoin je vôbec prvou virtuálnou mincou, čo viedlo k vytvoreniu ďalších coinov alebo alternatív k bitcoinu, odtiaľto nazývaných altcoiny.

Niektoré altcoiny, napríklad Ethereum, Ripple, Tezos a EOS, majú niekoľko pôsobivých schopností. Vezmite si napríklad Ethereum – jednu z najobľúbenejších investičných možností! Ethereum je druhou najobchodovanejšou mincou, ktorá podporuje inteligentné zmluvy a decentralizované aplikácie.

Existuje oveľa viac podhodnotených mincí s veľkým potenciálom, ktoré by mohli explodovať aj v budúcnosti. Niektoré kryptomeny ako BAT možno použiť na zlepšenie nielen platieb a právnych procesov, ale aj digitálnej reklamy a tvorby obsahu.

To znamená, že menšie kryptomeny môžu byť ešte volatilnejšie ako bitcoiny, takže je treba byť opatrný, najmä pokiaľ ide o počiatočné ponuky mincí (ICO) a potenciálne podvodné činnosti. Niektorí odborníci odporúčajú investovať iba 5% vašich peňazí do kryptomien len kvôli diverzifikácii vášho portfólia a zachovaniu bezpečnosti.

Nakoniec však nemusíte diverzifikovať svoje portfólio, aby ste investovali do bitcoinu alebo iných kryptomien. Vďaka stovkám obchodných trhov, ako sú: akcie a komodity, do ktorých chcete investovať, je na vás, aby ste sa rozhodli, či sa investovanie do bitcoinu oplatí.

Čítaj viac:

Predikcia ceny bitcoinu: Koľko bude mať bitcoin hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Najdôležitejšie kryptomeny iné ako bitcoin

Je investovanie do bitcoinu riskantné?

Vzhľadom na neistotu okolo bitcoinu a jeho cien v budúcnosti môže byť investovanie do bitcoinu, ako každé aktívum, riskantné. Niektorí veria v jej dlhodobý pozitívny rast, je takmer nemožné predpovedať, či môže byť investovanie do bitcoinu ziskové.

Bez dôkladného pochopenia kryptosveta a faktorov, ktoré ovplyvňujú investovanie do bitcoinu, môže byť investovanie do bitcoinu riskantné. Preto, ak sa rozhodnete nakupovať a predávať bitcoiny alebo obchodovať s CFD, vždy investujte do primeraného vzdelania, praxe, riadenia rizík a sebadisciplíny. Ak budú vaše rizikové podniky vykonané správne, môžu viesť k veľkým odmenám.

Nezabudnite, že investovanie do kryptomeny nie je hazard, takže nikdy neinvestujte viac, ako môžete stratiť. Odporúča sa začínať od malých s malými prírastkami BTC. Dobrá správa je, že s kryptomenou môžete začať obchodovať už od 100 dolárov.

Stojí za zmienku, že jedným z hlavných rizík pri obchodovaní je obeť silných emócií, nadmernej dôvery, stresu a chamtivosti. Preto sú emocionálna sebakontrola a sebadisciplína dva z kľúčových faktorov úspechu vo svete investovania bitcoinov.

Kto by mal do svojich portfólií zahrnúť bitcoin?

Ak sa budúcnosť bitcoinu javí ako jasná, kto môže presne profitovať z investovania do bitcoinu? môžete sa opýtať.

Investícia do bitcoinu môže byť skvelou možnosťou obchodovania pre denných obchodníkov, ktorí chcú ťažiť z cenových výkyvov a viacerých malých obchodov počas jedného dňa..

Bitcoin môže byť vhodný aj pre strednodobých a dlhodobých investorov, ktorí chcú držať kryptomenu. Zaujímavé je, že podľa CoinTelegraph, hodling je jednou z najvýnosnejších stratégií a tí, ktorí nakupujú a držia bitcoiny, zvyčajne profitujú v 95,4% času.

Investícia do bitcoinu môže byť samozrejme prospešná pre tradičnejších obchodníkov, ktorí jednoducho hľadajú diverzifikáciu portfólia, ako aj pre nadšencov blockchainu, ktorí veria v budúcnosť technológií bitcoinu a kryptomeny.

Nezabudnime, že blockchainová technológia má potenciál ďaleko za finančnými sektormi a môže vylepšiť oblasti, ako sú hry, hlasovanie a medicína.

Začíname s investovaním do bitcoinu

investovanie do bitcoinu

Takže teraz, keď už máte dostatok informácií o investovaní bitcoinu, môžete nám povedať, čo si myslíte. Mali by ste investovať do bitcoinu alebo nie?

Ak ste sa rozhodli a rozhodli ste sa investovať do bitcoinu, máte šťastie, že máte k dispozícii dnešné online nástroje a viac zdrojov.

Zatiaľ čo skoré investovanie do bitcoinu bolo ťažké a vyhradené hlavne pre ťažiarov, teraz môžete ľahko nakupovať a predávať kryptomeny a obchodovať s CFD. Všetko, čo potrebujete, je nájsť spoľahlivú burzu ako eToro, otvorte si a financujte svoj účet a začnite svoju krypto cestu.

Tu by sme mali spomenúť, že existujú rôzne metódy, ako sa ponoriť do sveta investovania bitcoinov. Jeden môže nakupovať a držať bitcoiny alebo s nimi obchodovať. Nie je tajomstvom, že populárnou obchodnou metódou je obchodovanie s CFD; CFD umožňujú ľuďom otvárať dlhé a krátke pozície a využívať pákový efekt.

Len nezabudnite zvoliť bezpečnú a spoľahlivú platformu! Pretože bitcoinové hacky, ako napríklad notoricky známa Mt. Goxov útok sa stále vyskytuje, zaistite bezpečnosť svojich aktív a naučte sa rozpoznávať podvody. Napríklad s eToro sa dá bezpečne investovať do bitcoinu a viac ako 90 krypto párov obchodovať.

eToro – najlepšia platforma pre kryptomeny pre obchodníkov aj investorov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Mali by ste investovať do bitcoinu?

Investovanie do bitcoinu alebo akýkoľvek druh investovania môže byť veľmi riskantné, ak neviete, čo robíte, najmä v neistých časoch. Možno si kladiete otázku: „Mám teraz kúpiť bitcoin?“ Takže tu je lahůdka, investovanie vašich peňazí nemusí byť komplikované.

Aj keď žiadna investícia nie je bez rizika, investícia do bitcoinu priniesla za posledné dva roky návratnosť okolo 40%. Či už ste v oblasti investovania do bitcoinov nováčikom alebo ste zvedaví, ako čo najlepšie využiť svoju investíciu, pochopenie toho, čo treba vedieť pred investovaním do bitcoinu, je zásadné.

Nakoniec konečné rozhodnutie padne na vás. Akým investorom chcete byť? Pri hľadaní odpovede na túto otázku budete určite vedieť, či je bitcoin dobrá investícia!

Investovali by ste do bitcoinu alebo iných digitálnych aktív?

Ak vás bavilo čítať náš článok Je bitcoin dobrá investícia & Mám investovať do bitcoinu, zdieľajte ho s kýmkoľvek, kto by sa mohol zaujímať o bitcoin.

Ďalšie čítanie:

Ethereum vs. Bitcoin: Je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Najobľúbenejšie kryptomeny vo Veľkej Británii

Top 10 kryptomien, do ktorých sa má investovať v roku 2021

Najobľúbenejšie kryptomeny v USA

Bitcoinová investícia – FAQ

Oplatí sa investovať do bitcoinu?

Ak vezmeme do úvahy 100 000 000% ROI bitcoinu a skutočnosť, že prekonáva všetky ostatné aktíva vrátane zlata, akcií a ropy za posledných 10 rokov, áno, bitcoin určite stojí za zváženie. Pamätajte, že nikdy nemusíte investovať viac, ako si môžete dovoliť stratiť, a nakupovať bitcoiny iba na bezpečnej a spoľahlivej obchodnej platforme, ako je eToro.

Je bezpečné investovať do bitcoinu??

Investovanie do bitcoinu je riskantný a zároveň potenciálne finančný podnik s vysokou odmenou. Aj keď nikto nemôže zaručiť, že bitcoin je bezpečná investícia, môžete investovať do obchodného vzdelávania, praxe a sebadisciplíny, aby ste zvýšili svoje šance na úspech.

Je rozumné investovať do bitcoinu?

Investovanie do bitcoinu a kryptomeny je inteligentný spôsob, ako diverzifikovať svoje portfólio, zaistiť proti inflácii a podporiť decentralizáciu platieb. Investovanie do bitcoinu sa vždy osvedčilo. Bitcoin je tiež mimoriadne inteligentnou investíciou pre tých, ktorí sa snažia zaistiť proti inflácii v dolári a iných fiat menách. Jedným z najchytrejších spôsobov, ako začať investovať do bitcoinu, je výber bezpečnej platformy, ako je eToro, ktorá vám umožní nakupovať a predávať aktíva a obchodovať s CFD s viac ako 90 pármi.

Chystá sa bitcoin?

Aj keď nikto nedokáže predpovedať budúcnosť kryptomeny, historické údaje ukazujú, že bitcoin prešiel mnohými vzostupmi a pádmi, ale vždy dokázal prekonať finančné a sociálne otrasy, ako napríklad prebiehajúca pandémia koronavírusu. Je zaujímavé, že mnoho odborníkov je ohľadom budúcnosti bitcoinu pozitívnych a veria, že môže prekonať zlato.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kryptomeny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený a minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector