Bitcoin (BTC) prekročil vo februári obrovský míľnik tým, že sa prvýkrát vyšplhal nad 58 000 dolárov. Aj keď je to pre investorov skvelá správa, môže to byť začiatok silnej diskusie rôznych finančných orgánov o tom, ako ju možno regulovať.

Na sledovanie bitcoinov (BTC) a celého kryptografického investičného prostredia nikdy nebol skvelý čas, ako v roku 2021 a najmä vo februári. V utorok 16. februára mohla kryptomena v dôsledku veľkého dopytu investorov (nováčikov aj odborníkov) prekonať v januári svoj predchádzajúci míľnik 40 000 dolárov a prekročila 50 000 dolárov. V piatok 21. februára v neskorých ranných hodinách sa bitcoiny obchodovali medzi 57 500 až 58 000 dolárov. Súčasné zhromaždenie znamená, že za necelé dva mesiace sa hodnota kryptomeny viac ako zdvojnásobila.

Bitcoin vytvoril muž, ktorý je známy pod pseudonymom „Satoshi Nakamoto“, aby stál na čele novej formy meny, ktorá by priamo konkurovala fiat menám (euro, libra, americký dolár, austrálsky dolár, novozélandský dolár, juhoafrický rand a Japonský jen) po finančnej kríze v roku 2008 a páde trhu s bývaním v roku 2009.

Nakamoto vytvoril kryptomenu s cieľom eliminovať sprostredkovateľa (finančné inštitúcie). Používa decentralizovaný systém účtov, ktorý je známy ako blockchain.

Bitcoin je najpopulárnejšia kryptomena a od februára 2021 má najväčší trhový strop v krypto priestore, ktorý predstavuje viac ako 1 bilión dolárov. Takéto čísla sú celkom úžasné pre aktívum, ktoré vyzeralo, akoby smerovalo do režimu vyhynutia počas vrcholu pandémie, ktorá v marci 2020 zrazila finančné trhy na kolená..

Bitcoiny (BTC) v tom čase zaznamenali obrovský výpredaj investorov, čo podľa Paula Vignu z Wall Street Journal „bolo dvakrát väčšie ako prepad akcií“. Je zrejmé, že pokles ceny výrazne pocítili maklérske spoločnosti a burzy, pretože aktívum zaznamenalo 52-týždňové minimum, najmä v marci, keď sa obchodovalo za 3 800 dolárov, čo výrazne znížilo objem obchodovania aktíva a výsledným efektom bol pokles jeho ceny. trhová kapitalizácia.

Pretože každý jednotlivec videl šancu na zisky prostredníctvom bitcoinu, je potrebné pamätať na to, že nie je regulovaný jediným jednotlivcom. Bitcoin sa darí základným zákonom dopytu a ponuky. Čím vyšší je dopyt po produkte, tým vyššia je cena, ktorú zaň ľudia budú musieť zaplatiť. Čím nižšia je ponuka produktu v prípade bitcoinu s ťažbou iba 21 miliónov, tým vyššia je cena, ktorú sú ľudia ochotní zaplatiť.

Je vysoko volatilný (nepredvídateľný), keďže sa v marci obchodoval za 3 800 dolárov, v septembri sa vyšplhal na 10 596,95 dolárov, v decembri 2020 dosiahol prvý pokles na 20 000 dolárov a v januári 2021 dosiahol ďalší zisk na 40 000 dolárov a vo februári toho istého roku prekročil hranicu 58 000 dolárov míľnik.

Jednoducho povedané, ľudia nakupujú a predávajú za každú cenu podľa svojich investičných cieľov. Vďaka tomu sú bitcoiny atraktívne pre investorov s vysokým rastom, pretože investícia 10 000 dolárov v mesiaci september 2020 by viedla k viac ako 400% zisku za menej ako 6 mesiacov.

Na druhej strane, kryptomena nie je konvenčné investovanie. Ako hovorí Danny Cox z Hargreaves Lansdown (spoločnosť poskytujúca finančné služby) „kryptomeny môžu zostať nika, zmiznúť bez stopy, stať sa mainstreamom alebo čímkoľvek medzi tým. Akákoľvek investícia by sa mala považovať za veľmi vysokú riziko “.

Nedávajte všetky svoje nádeje na jednu digitálnu menu, v tomto prípade na bitcoin; diverzifikujte svoje portfólio tak, aby ste rozložili riziká medzi všetky svoje investície.

Bitcoin: Bude to dobrá investícia v roku 2021?

Ak pôjdeme po tom, čo hovoria odborníci, existuje veľká šanca, že BTC bude mať v nie príliš vzdialenej budúcnosti vyššiu hodnotu ako súčasná cena obchodovania, čo z nej môže urobiť dobrú investíciu v roku 2021.


Najväčším hnacím motorom bitcoinu pred pandémiou boli jeho fanúšikovia predovšetkým rastúcich investorov, ktorí videli možnosť, že sa kryptomena stane oporou vo finančnej stratosfére. Po pandémii sa aktívum obchodovalo za cenu (3 800 dolárov), ktorá bola na úrovni rizika pre nováčikov a dokonca aj pre skúsených investorov, ktorí videli veľkú šancu kryť svoje straty pred inými investíciami pomocou kryptomeny.

Bitcoin od decembra 2020 vzrástol o viac ako 150% a hlavné hnacie sily tentoraz nie sú skreslené jedným smerom. Došlo k obrovskému prílivu investorov z veľkých inštitúcií, ako sú univerzitné nadačné fondy, investičné fondy a dôchodkové systémy, ktoré veria, že majetok tu zostane.

Noví investori veria, že finančné úrady časom nájdu lepší spôsob regulácie mincí identifikáciou všetkých medzier a prijatím vhodných opatrení na ochranu investícií.

Nakoniec to tak nebolo počas najlepšieho býčieho behu kryptomeny v roku 2017, keď 18. decembra 2017 vzrástol na 19 783,21 dolárov, kým počas vrcholu pandémie neutrpel marcové minimá. Jediní ľudia, ktorí prejavili záujem, boli retailoví investori, ktorí ho sponzorovali, pretože nebol regulovaný žiadnou ústrednou vládou a ďalšími, ktorí ho kúpili na základe Strachu z vynechania. V dôsledku špekulácií o možnosti obrovských ziskov do nich určití jednotlivci vrhli nejaké peniaze.

Ľudia zvyčajne prijímajú investičné rozhodnutia na základe dôvery a na peňažnom trhu odborného poradcu bežných korporácií finančných služieb. JP Morgan je už dlhšiu dobu silnou opozíciou proti používaniu BTC. V roku 2017 označil šéf JP Morgan Jamie Dimon v článku The Guardian „Bitcoin za podvod, ktorý vybuchne“. V priebehu dvadsiatich rokov investícia a holdingová spoločnosť poskytujúca finančné služby podporili digitálnu menu a „cítia, že by mohla mať svetlú budúcnosť“.

V článku o finančných novinách spoločnosti BUSINESS INSIDER investiční experti spoločnosti JP Morgan zopakovali, že „bitcoiny by sa mohli vyšplhať až na 100 000 dolárov“. V decembri 2020 sa poisťovací gigant MassMutual pripojil k klubu BTC s investíciou 100 miliónov dolárov, ktorá bola určená pre všeobecný investičný účet jeho poisťovne. Poisťovňa kúpila kryptomenu prostredníctvom spoločnosti New York Digital Investment Group (NYDIG), ktorá potvrdzuje postupnú príťažlivosť a prítomnosť mince vo finančnom svete. Ochranár, filantrop a manažér hedžových fondov Paul Tudor Jones v druhom štvrťroku 2020 kúpil bitcoin ako zaistenie proti inflácii, pretože centrálne banky po celom svete začali tlačiť peniaze a v 70. rokoch porovnávali digitálne mince so zlatom.

V dôsledku toho, že nebude regulovaný žiadnou inštitúciou a zostane otvorený investorom bez ohľadu na to, kde sa ocitnú na zemi, cenový výkyv digitálneho aktíva sa nezastaví a rovnako tak aj jeho nepredvídateľnosť.

Bude bitcoin naďalej stúpať aj v roku 2021?

Bitcoin sa postupne vlní do hlavného prúdu financií a bude sa zhromažďovať na základe prijatia od hlavných hráčov finančnej hry, ktorí veria, že je to moderná mena budúcnosti. Mnoho odborníkov sa dohodlo, že cena BTC v roku 2021 prudko stúpne v dôsledku vlny peňazí od inštitucionálnych aj súkromných investorov.

Najväčšou novinkou v oblasti kryptomien je investícia 1,5 miliardy dolárov do bitcoinu, ktorú uskutočnil výkonný riaditeľ (CEO) spoločnosti Tesla Elon Musk, ktorý sa výrazne zasadzuje za používanie kryptomien. Spoločnosť Tesla ako spoločnosť vydala vyhlásenie, ktoré opätovne potvrdzuje ich vieru v digitálne mince, že „smeruje k umožneniu zákazníkom platiť za ich produkty kryptomenou“.

V súčasnosti bitcoin získal dôveryhodnú podporu z niekoľkých online platobných systémov. Populárne medzi nimi sú PayPal, Cash App a Skrill, ktoré umožňujú zákazníkom používať ich účty na držanie, nákup a predaj mincí.

Ďalší významný hráč vo finančnom sektore, spoločnosť VISA, oznámila v októbri 2020, že plánuje nadviazať kontakt s kryptoburzou Coinbase, aby ponúkla debetné a kreditné karty súvisiace s bitcoinmi.

Niekoľko investorov sa spolieha na futures, aby mohli robiť investičné rozhodnutia. Ekonóm Robert Shiller verí v dôležitosť futures a dokonca naznačil, že „bublina v roku 2017 mohla súvisieť so skutočnosťou, že v tom čase neexistovali bitcoinové futures“. Bitcoinové futures a opcie, ako aj fondy spojené s blockchainom prešli dlhou cestou, aby poskytli obrovskú vrstvu bezpečnosti investorom, ktorí by sa inak mohli báť volatility a pomyslenia na stratu časti alebo všetkých svojich peňazí. Futures pomáhajú investorom špekulovať o poklese cien.

Neprehliadnite: Prečo v roku 2021 vybuchnú bitcoiny

Predikcia ceny bitcoinu v roku 2021 a neskôr

JP Morgan, bývalý blázon, verí, že cena bitcoinu v roku 2021 dosiahne 100 000 dolárov.

Každá predikcia ceny, ktorú urobia jednotlivci aj odborníci, BTC nájde neuveriteľný spôsob, ako ju prekonať, takže mnohých predajcov nechá zapadnúť prachom, prečo som ich predal? Ako hovorí Clem Chambers, „minca môže mať niekedy hodnotu 1 milión dolárov alebo môže klesnúť na normálnu cenovú hladinu, ktorú mnohí očakávajú. Je to preto, lebo jeho cenu výrazne ovplyvňujú osobné FOMO a podnikové FOMO, a kým tento impulz neprejde, nikto nemôže skutočne určiť cenu digitálneho aktíva “.

V auguste 2020 dosiahli bitcoiny 10 000 dolárov a niekoľko ľudí predalo mincu za 8 500 dolárov, čo poskytlo väčšinu odporu, až kým nevystúpilo na 20 000 dolárov. Za túto cenu niekoľko investorov cítilo, že je na ceste obrovský výpredaj, a na ich počudovanie súčasná cena bitcoinu k februáru 2021 prekročila 57 000 dolárov.

cenový graf bitcoinu

V súčasnej podobe vyzerá každý týždeň neinvestovania do BTC a iných coinov ako premeškaná veľká príležitosť.

Čítajte viac: Koľko bude bitcoin platiť v roku 2021 a ďalej?

Ako môžem investovať do bitcoinu?

Keď sa kryptomeny stanú populárnymi, existuje niekoľko obchodov a búrz, kde môžete investovať. Na základe skúseností a ľahkého použitia, eToro poskytuje skvelú platformu, kde si môžete kúpiť bitcoin.

REGISTRÁCIA je prvým krokom pri založení účtu online. Zaistite, aby boli poskytnuté autentické podrobnosti.

OVERENIE ÚČTU je druhým krokom procesu. Z dôvodu zaistenia bezpečnosti vášho účtu a v rámci KYC (Knowing Your Customer) sa od vás bude vyžadovať nahranie vodičského preukazu alebo pasu) a doklad o adrese, ktoré vám pomôžu s potvrdením vašej totožnosti.

VKLAD MENA FIAT je ďalším krokom. Po úspešnom absolvovaní procesu overenia môžete postupovať podľa pokynov a vložiť fiat menu (USD, GBP a EURO), čo je nevyhnutný krok na uskutočnenie nákupu BTC..

Posledným krokom je VYKONAJTE SVOJ PRVÝ BITCOINOVÝ NÁKUP. Ak máte na svojom účte prostriedky, jednoducho prejdite na stránku „Bitcoin“ a váš prvý nákup je na ceste.

Upozorňujeme, že bitcoiny sa dajú kúpiť zlomkovo, ak nemáte peniaze na nákup 1 BTC. Môžete si kúpiť časť celku v závislosti od vašich osobných financií alebo aktuálneho investičného cieľa. Napríklad ak je aktuálna cena BTC 57 000 dolárov, môžete si kúpiť 10% mince za 5700 dolárov, čo je 0,1 BTC alebo 1% mince za 570 dolárov, čo je 0,01 BTC.

Je teda bitcoin dobrá investícia? Záver

Áno, je to dobrá investícia. Podľa epxerts bude bitcoin pokračovať niekoľko rokov tým, že bude najpopulárnejšou kryptomenou a bude mať najväčší trhový strop. Zhromaždenie mince znamená, že v nasledujúcich mesiacoch sa bude udržiavať jej dynamika v hodnote 100 000 dolárov za mincu a trhová kapitalizácia dosiahne zhruba 2 bilióny dolárov.

Pre jej úspech bolo veľmi dôležité obmedzenie ponuky, ktorú tvorca obmedzil na 21 000 000.

Veľké korporácie ako AT&T, Expedia, PayPal, Shopify a Microsoft prijímajú bitcoiny ako platby. Keď sa viac spoločností stane otvoreným pre pridanie kryptomeny k svojim platobným možnostiam, bude nielen populárne, ale získa kultový status pre ich použitie, rovnako ako online platobné platformy PayPal, Skrill, Neteller, Cash App a WebMoney poskytujú zákazníkom viac možností platby.

eToro – najlepšia platforma na nákup bitcoinov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Čítaj viac:

10 odvážnych predpovedí ceny bitcoinu na rok 2021

Predikcia ceny bitcoinu

5 dôvodov, prečo by bitcoin mohol v roku 2021 zdvojnásobiť vaše peniaze

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector