Je bitcoin dobrou investíciou v roku 2021?

Zistite, prečo by bitcoin mohol byť v roku 2021 dobrou investíciou

Existujú dobré dôvody na nákup bitcoinu v roku 2021? Je beh býkov ešte len na začiatku?

Je bitcoin dobrá investícia do roku 2021? Tento článok skúma päť dôvodov, prečo by bitcoin mohol byť v tomto roku dobrou investíciou.

Bitcoin nie je potrebné investorom nijako predstavovať. Je to najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie a najpopulárnejšia, aj keď mala drsný štart do roku 2020, a to vďaka pandémii COVID-19. Kryptomena dosiahla pandémiu minimálne 4721 dolárov, potom sa však pozoruhodne zhromaždila a v januári 2021 porušila 40000 dolárov.

Bitcoin dosiahol maximum 41299 dolárov predtým, ako ho cenová korekcia znížila na 35000 dolárov. V čase písania tohto článku sa kráľ kryptomeny obchodoval za 36701 dolárov.

Väčšina odborníkov predpovedala, že bitcoin bude mať v roku 2021 vzostupný rok. Niektorí dokonca predpovedali, že by mohol prekročiť 100 000 dolárov do konca roku 2021 a 300 000 dolárov do roku 2022. Takéto predpovede sú odvážne, ale existuje možnosť, že bitcoin dokáže tieto očakávania splniť, čo z neho robí vzrušujúcu investičnú príležitosť.

Skalnatý rok

Rok 2020 začal hrubou notou pre bitcoiny s prudkým poklesom hodnoty. Bitcoin čelil poklesom dvakrát predtým, v rokoch 2013 a 2017. Tieto poklesy cien však boli prirodzené, vychádzajú zo špekulácií. Tento rok bol iný, bitcoin čelil medvedím trhom a pandémia si na trhoch vyžiadala svoju daň. Kryptomeny niesli hlavnú časť poklesu, keď investori predali akcie, aby prešli na hotovosť.

Bitcoin v marci padol a dosiahol minimum 4721 dolárov. Minimum však netrvalo dlho a bitcoin bol späť v zelenom. Na tomto zhromaždení dosiahli bitcoiny najvyššie zhodnotenie v januári 2021. Napriek minimám kryptomena skončila rok na rekordne vysokej hodnote.

Je bitcoin dobrou investíciou do roku 2021?

Odborníci predpovedajú, že bitcoin bude v roku 2021 býčí beh, a existuje niekoľko dôvodov, prečo by bitcoin mohol byť dobrou investíciou v roku 2021. Pozrime sa na niektoré z dôvodov uvedených nižšie.

5 dôvodov, prečo investovať do bitcoinu v roku 2021:

1. Inštitucionálny záujem

Rastie inštitucionálny záujem o bitcoiny a počas marcového výpredaja na trhu toho bolo dosť. Experti na bitcoiny sa domnievajú, že inštitucionálny záujem bude významným hnacím motorom ceny bitcoinu vpred.


Spoločnosť Coinbase, ktorá sa na burzu dostane neskôr v tomto roku, oznámila, že jej základňa inštitucionálnych aktív sa zvýšila iba zo 6 miliárd dolárov na 20 miliárd dolárov len v roku 2020. Za posledný rok sa vyskytlo niekoľko najdôležitejších udalostí, ktoré ukazujú, aký záujem Bitcoin vyvolal a stále zvyšuje.

  • JPM Coin od JPMorgan Chase funguje a vytvára divíziu Onyx zameranú na blockchain technológiu.
  • Spoločnosť Galaxy Digital oznamuje, že získala dve spoločnosti v súlade so svojím plánom vybudovať platformu pre inštitucionálny prístup k digitálnym menám a aktívam.
  • Spoločnosť MassMutual oznamuje, že kúpila 100 miliónov dolárov v bitcoinoch.

Body uvedené vyššie sú iba zopár oznámeniami. V iných krajinách došlo k podobným krokom, ako sa svet pozerá na digitálne meny a technológiu blockchain. Záujem poháňajú aj platformy ako PayPal, ktoré ľuďom sprístupňujú kryptomeny ako Bitcoin.

Čoraz viac spoločností začalo prevádzať hotovosť na bitcoiny ako bezpečnejšie úložisko hodnoty. Medzi nimi je pozoruhodná analytická spoločnosť MicroStrategy. Spoločnosť MicroStrategy previedla hotovosť vo výške 425 miliónov dolárov na bitcoin. Podobné kroky uskutočnili aj ďalšie spoločnosti, ako napríklad Square, a prevádzali hotovosť na bitcoin.

2. Inflácia a pokles USD na devízových trhoch

Bitcoin sa často porovnáva so zlatom, investori ho označujú ako uchovávateľ hodnoty. V porovnaní s nekrytými menami sú fixným majetkom. Bitcoin nepodlieha inflačným tlakom, aké majú tradičné fiat meny. Nedávna inflácia poškodila kúpnu silu USD. Investori sa zaistili proti rastúcej inflácii a investovali do "bezpečné útočisko" aktíva ako bitcoin zvyšujú jeho hodnotu.

Rozhodnutie vlády USA vytlačiť 3 bilióny dolárov možno považovať za dôvod poklesu dolára a nové stimulačné bankovky by mohli vidieť ďalšie oslabenie USD voči svetovým menám.

3. Hromadné osvojenie ako spôsob platby

Bitcoin zaznamenal stabilný nárast v prijímaní ako spôsobu platby. PayPal oznámil, že používatelia služby budú môcť ako platobný režim nakupovať, predávať a prijímať bitcoiny a ďalšie kryptomeny.

PayPal má viac ako 350 miliónov používateľov, ktorí majú teraz prístup k bitcoinu. Konkurenti spoločnosti PayPal tiež začali akceptovať bitcoiny, čo ďalej zvyšuje reputáciu kryptomeny ako platobného režimu, čo vedie k väčšej adopcii podnikmi i jednotlivcami.

Čítajte viac: Čo povedie k cene bitcoinu v roku 2021?

4. Bitcoin je obmedzený a rozpoltený

Bitcoin je obmedzený na 21 miliónov, čo znamená, že nemôže existovať viac ako 21 miliónov bitcoinov, vďaka čomu je bitcoin vzácny, čo zvyšuje jeho cenu. Druhý dôvod vysokej ceny bitcoinu je zakódovaný do kryptomeny. Bitcoinoví ťažiari sú za spracovanie transakcií odmenení. Táto odmena sa každé štyri roky znižuje na polovicu. Z dôvodu procesu rozpoltenia sa miera inflácie bitcoinu znižuje.

Rovnako je bitcoin dobrou investíciou do roku 2021: záver

Aj keď sami by ste sa mali rozhodnúť, či je bitcoin v roku 2021 dobrou investíciou alebo nie, Je pozoruhodné, že mnoho investorov verí vo svetlú budúcnosť bitcoinu a tvrdí, že by mohol prekonať zlato a ďalšie aktíva.

Rok 2020 bol zjavne jedným z najlepších rokov pre bitcoiny a existuje veľa odborníkov, ktorí sa domnievajú, že rok 2021 bude dobrým rokom pre bitcoiny a ďalšie kryptomeny.

Zjednodušene povedané, bitcoin je investícia s nízkym rizikom a množstvom potenciálnych odmien. Je to niečo, čo by ste si mali určite urobiť predtým, než zvážite pridanie BTC do svojho portfólia.

Investícia do bitcoinu však prináša riziká. Trh s kryptomenami je mimoriadne volatilný a investori by si mali byť vedomí svojich cieľov, stratégií a tolerancie k riziku pred investovaním do BTC. Odporúča sa, aby každý, kto chce investovať do bitcoinu, mal pred investovaním dôkladne preskúmať, pričom sa pozrie na trendy na trhu a na odborné vyjadrenie.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu bitcoinov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map