Je dogecoin vtip alebo skutočná investícia?

  • Dogecoin, digitálna kryptomena, ktorá bola pôvodne založená ako žart, stúpol o viac ako 800% po tom, čo predstavenstvo Redditu hovorilo o tom, že sa z nej stal ekvivalent kryptomeny GameStop..
  • Cena dogecoinu vzrástla o 800%, keď sa investori Reddit zamerali na digitálne meny.

Dogecoin (DOGE) začal pôvodne ako žart, ale časom zanechal vo svete kryptomeny znateľnú stopu.

Austrálsky tvorca Jackson Palmer sa pozeral na CoinMarketCap a mém Doge, založené na slávnej Shiba Inu a s použitím písma comic sans v rovnakom čase a tweeted nápad ako vtip.

Palmera povzbudili kolegovia z marketingového oddelenia spoločnosti Adobe Systems v Sydney, aby vtip vykonali. Palmer potom kúpil názov domény dogecoin.com.

On teda pokračoval vo vtipe v domnení, že to nakoniec vyprchá so spoluzakladateľom Billy Markusom, programátorom z amerického Portlandu, ktorý sa k nemu dostal online.

Nápad mal byť čo najviac smiešny. Mali dokonca predstavu, že pri každej ťažbe bloku budú mať náhodné blokové odmeny od 0 do 1 milióna.

Duo bolo prekvapené, že neutíchalo ako žart, nakoniec videli ako Dogecoin spôsob, ako dosiahnuť širšiu demografickú skupinu ako Bitcoin a okolo mince a memu rástla silná kultúra.

Chcete obchodovať s kryptomenami ako profesionál? odhlásiť sa eToro!

Elon Mush a dogecoin

"Pán Musk je s investormi dogecoinov na Mesiac. “

Elon Musk v minulosti tweetoval o dogecoinoch a v apríli 2019 naznačil, že to bola jeho „najlepšia kryptomena“.

Vo štvrtok tweetol fotografiu obálky časopisu Dogue. Mnoho používateľov na Twitteri a Reddite to chápalo tak, že Musk hádzal svoju podporu za demonštráciu.

Predseda spoločnosti Tesla Elon Musk tweetoval fotografiu obálky časopisu "Dogue" vo štvrtok – hra so spoločným názvom "Vogue," trend, ktorý sa hral na Twitteri a Reddite.

Muskove tweety majú tendenciu ovplyvňovať jeho fanúšikov alebo ľudí všeobecne. Podobne naliehavo vyzval svojich fanúšikov, aby používali a "Použite signál," na Twitteri a milióny ďalších sa hrnuli na stránku so správami.


Tiež uviedol, že potenciálna ekonomika Marsu, ako napríklad bitcoin, bude zameraná na kryptomeny. Musk minulý mesiac tweetoval "Jedno slovo: doge," jeho 40 miliónom nasledovníkov. Dodal tiež "Ekonomika Marsu bude bežať na kryptomene," odpovedaním na tweet.

Musk navyše v piatok skoro ráno pridal na svoj profil na Twitteri #bitcoin.

Čo sa stalo s dogecoinovou cenou ?

Dogecoin, mena digitálneho memu, vzrástol o 800%, keď sa rýchlo zvýšila obchodná miera.

WallStreetBets ‘ "predseda, ” napísal štvrtok na Twitteri, "Bol Doge niekedy za dolár?" O niekoľko hodín neskôr sa milión ľudí pripojilo k stávkam na Satoshi Street a písalo o nich "berúc doge na mesiac."

Bol Doge niekedy za dolár?

– predseda WSB (@WSBChairman) 28. januára 2021

Komunita subredditu „WallStreetBets“ v Reddite spôsobila, že bojujúci elektronický maloobchod Gamestop vzrástol o takmer 2 000%. Redditors posilnili cenu akcií a mierne porazili zaisťovacie fondy na Wall Street.

Zdroje však uvádzajú, že dogecoinový disk Redditor’s Dogecoin, rovnako ako v prípade Gamestop, nemá skratky. Ľudia sa preto usilujú získať ďalší zisk riadením kryptomeny.

Softvéroví inžinieri Billy Markus a Jackson Palmer postavili dogecoin a začali ho vtipom v roku 2013. Logo digitálnej meny vychádza zo slávneho memu, ktorý v tom čase používal pes Shiba Inu. Shiba Inu je dogecoinový znak.

Ako funguje dogecoin?

Dogecoin vznikol, keď Markus rozdvojil Luckycoin, ktorý je teraz neaktívny a pôvodne bol vidličkou litecoinu, ktorý je vidlicou bitcoinu.

Používa iné algoritmus dôkazu o práci ako bitcoin a svojím fungovaním sa dosť podobá litecoinu. Všetky úpravy a aktualizácie vykonané na litecoinoch sa v skutočnosti uskutočnia aj na dogecoinoch.

Hoci Dogecoin nepodporuje inteligentné zmluvy, to je lacné a rýchle. Niektorí ľudia dokonca použitie Dogecoin na prevod peňazí medzi výmenami pretože má nízke transakčné poplatky a je dosť rýchly.

Ťažba dogecoinov je drahý proces a trvá veľa času, z čoho Palmer nie je šťastný, pretože nie je prospešný pre životné prostredie..

Tiež bol nastavený tak, aby sa ťažba dogecoinov časom sťažila. Avšak, po vyťažení 600 000. bloku došlo k trvalej odmene 10 000 za blok.

Dogecoin tiež nemá celkový limit. Toto bolo urobené s cieľom zabezpečiť, aby baníci na projekte ďalej pracovali a neodchádzali, ak by sa dosiahla celková zásoba.

To tiež znamená, že sa dá vyhnúť extrémne vysokým časom transakcií, pretože vždy existuje motivácia ťažiť.

Väčšina ostatných kryptomien, ako sú bitcoiny, má celkový limit na počet mincí a po dosiahnutí tohto limitu ich ľudia pravdepodobne prestanú používať.

V tomto zmysle by to mohlo znamenať, že dogecoin môže prežiť mnoho ďalších kryptomien.

Rovnako ako mnoho iných kryptomien, aj Dogecoin má verejnú knihu, čo znamená staré transakcie nie je možné vymazať.

Dogecoin tiež spojil ťažbu s litecoinom.

Čo sa snaží dogecoin dosiahnuť?

čo je dogecoin

Keď sa dogecoinu začalo brať vážnejšie, tím, ktorý za ním stál, začal vyvíjať nápady, čo by malo dosiahnuť.

Vysvitlo to ideológia v pozadí Dogecoin by malo byť jednoduché; vytvoriť ľahko použiteľnú kryptomenu, nie niečo technologicky pôsobivé.

Palmer verí, že najdôležitejšou vecou, ​​ktorú musí kryptomena urobiť, je schopnosť spracovávať platby.

Kryptomeny, ktoré platia ľuďom za služby, ako je sledovanie reklám alebo iné koncepty, ktoré sú veľmi nové, pre neho nie sú dobrým nápadom, pretože ešte neboli testované z fiat peňazí a ľudia na tento nápad ešte nie sú zvyknutí..

Kryptomeny musia ľuďom dať hmatateľné prípady použitia, napríklad nákup vecí každodennej potreby. Pokiaľ to nebude urobené, ľudia si to neosvoja.

Aby sme to dosiahli, musí byť uskutočňovanie platieb čo najefektívnejšie.

Dogecoin sa tiež začal používať ako systém vyklápania, kde ľudia tipovali ľudí online na obsah, ktorý ich bavil.

Členovia dogecoinovej komunity sa označujú ako „Shibes“. Mnoho z nich považovalo dogecoin za lákavý, pretože to nebolo také vážne a politické ako väčšina ostatných projektov kryptomien.

O komunite dogecoinov je známe, že konala rôzne charitatívne akcie.

Jednou z najpozoruhodnejších charitatívnych príčin bolo, keď Dogecoin pracoval s charitou: voda, nezisková organizácia, ktorej cieľom je dodávať pitnú vodu ľuďom v rozvojových krajinách.

Komunite sa podarilo získať ekvivalent 30 000 dolárov na vybudovanie studne v Keni.

Medzi ďalšie pozoruhodné udalosti patria zimné olympijské hry 2014, kde sa komunita pokúsila vyzbierať 50 000 dolárov pre jamajský bobový tím a sponzorovaný vodič NASCAR Josh Wise, ktorý šoféroval auto s dogecoinovou tematikou.

Komunita bola označená ako veľmi podporujúca. 25. decembra 2013 došlo k hackingu, pri ktorom bolo mnohým držiteľom dogecoinov odcudzené mince.

Dogecoin zahájil iniciatívu nazvanú „SaveDogemas“ a dokázal získať dostatok prostriedkov na pokrytie ukradnutých.

V dogecoinovej komunite tiež existuje bežná fráza, ktorá hovorí „1 DOGE = 1 DOGE“, čo z toho vyplýva Dogecoin by sa mali používať iba na transakcie, a nie ako investícia.

Existuje tiež budúci projekt na prepojenie ethereum s dogecoinom (dogeethereum), aby ho bolo možné použiť na blockchaine ethereum ako token ERC 20.

Palmer opustil dogecoin a Billy Markus je teraz hlavnou postavou za jeho vývojom.

Ako dopadol dogecoin?

cenový graf dogecoinov

Rovnako ako mnoho iných kryptomien je aj dogecoin pomerne volatilný.

V čase písania tohto článku má dogecoin a trhová kapitalizácia 6,089 miliardy dolárov a sú 120 801 435 050 (120 miliárd) mincí v obehu, podľa CoinMarketCap.

Veľká bloková odmena 10 000 mincí na vyťažený blok je pravdepodobne dôvodom, prečo je trhová kapitalizácia dogecoinu dosť nízka.

Keď bol dogecoin prvýkrát predstavený, bol relatívne vysoký voči bitcoinu, zatiaľ čo americký dolár zostal nízky.

To môže naznačovať, že väčšina ľudí obchoduje s bitcoinmi proti dogecoinu, ale nie proti americkému doláru.

Okrem toho tiež stojí za zváženie do roku 2015 100 miliárd Dogecoiny sa už vyťažilo, čo je väčšina mincí, ktoré sú dnes v obehu.

Pri pohľade na dogecoin z historického hľadiska už prešiel mnohými vrcholmi oproti bitcoinu, často dramaticky stúpal a potom postupne klesal na cene.

V januári 2014, Dogecoin dokonca nakrátko prekonal bitcoin a všetky ostatné kryptomeny z hľadiska objemu obchodovania.

Dogecoin začal získavať výrazný ťah proti americkému doláru až v apríli 2017. Potom dosiahol v januári 2020 trhový strop takmer 2,8 miliárd dolárov, čo bol najväčší trhový strop, aký kedy dosiahol.

Will Dogecoin opäť stretne také maximá?

Toto sa ešte len uvidí.

Po dosiahnutí najvyššieho bodu 2 miliárd dolárov získal dogecoin väčšiu hodnotu oproti americkému doláru a zdá sa, že opakuje rovnaké pohyby – vystreľuje a potom pomaly klesá.

Je tiež dôležité pamätať na to, že mnoho odborníkov na trh sa domnieva, že trh s kryptomenami je v dnešnej dobe oveľa vyspelejší, a preto nemusí dôjsť k dosiahnutiu rovnakých výšok.

Ostatní nadšenci kryptomeny sa zase domnievajú, že pravdepodobne dôjde k ďalšej, oveľa väčšej bubline kryptomeny.

Ak sa tak stane, ceny sa môžu ešte raz prudko zvýšiť a potom nesmierne poklesnúť.

Je tiež potrebné poznamenať, že Dogecoin je najúspešnejšia kryptomena založená na meme (meme coin).

Ak to bude aj naďalej slúžiť ako spôsob tipovania ľudí na online obsah, môže to tiež zvýšiť jeho hodnotu.

Prečo sa zvýšila cena dogecoinu?

Dogecoin podľa CoinMarketCap vzrástol za posledných 24 hodín asi o 340% na 0,19 USD (0,14 GBP).

Pochádza z množstva príspevkov Reddit, ktoré požadujú hodnotu mince 1 dolár.

Cieľom je predstaviť nedávny nárast podielu spoločností ako GameStop, ktoré sú väčšinou krátke.

Zdroj: CoinMarketCap

Za posledných pár dní sa akcie zvýšili z 96,80 USD na 347,50 USD o úžasných 359%.

Po tom, čo na podnik zaútočila armáda amatérskych obchodníkov, sa trhy otriasli, čo viedlo k miliardovým stratám zo skúseností skúsených hedžových fondov. Ale rozmach zaznamenal, že začínajúci obchodníci platili veľa peňazí.

Stručne povedané, keď si skúsení investori požičajú akcie na predaj a potom ich odkúpia za nižšiu cenu, a "predaj nakrátko" predaj je ľahký.

Účinne stavia na tom, že hodnota akcií sa zníži, aby sa zúročila výhoda pri odovzdaní spoločnosti, od ktorej si požičala..

Na ilustráciu jednej veci sa skupina WallStreetBets na Reddite zaviazala prevziať hedžovací fond získavaním akcií GameStop skôr ako neskôr.

Hedgeový fond však ešte musí splatiť svoje požičané akcie, čo ich nakoniec stálo milióny splatiť kapitál vo veľmi vysokej výške.

Po prudkom náraste podielových fondov GameStopu sa používatelia Redditu na iných postoch zmienili o pokusoch WallStreetBet vytlačiť hedžové fondy Wall Street.

Volal jeden príspevok "Dogecoin je ďalší GME / bitcoin."

A pridané, "Úplne zmeňte kryptotrh … Dogecoin na Mesiac."

Dogecoin dostal podporu po tweetovaní z a "Predseda WSB" účet, ktorý ho udržuje, nie je pripojený ku komunite Reddit.

Ďalej zakladateľ Tesly Elon Musk nedávno upozornil na kryptomenu, ktorá v decembri poslala ocenenie na zvýšenie.

Na Twitteri to iba povedal, "Jedno slovo: doge."

Oplatí sa dogecoin investovať?

je dogecoin, do ktorého sa oplatí investovať

Dogecoin môže byť dobrou investíciou a stojí za zváženie. Jeho rýchlosť prenosu je oveľa rýchlejšia ako bitcoinu.

Ak veríte, že inteligentné zmluvy a ďalšie funkcie, ako napríklad dApps, nie sú také dôležité, môže to byť dobrá investícia..

V tejto aréne si Dogecoin vedie dobre. Je to rýchle a lacné použitie.

Dogecoin môže byť pre obchodníkov užitočnejší na ukladanie hodnoty pri prepínaní medzi burzami alebo pri veľmi nestabilnom trhu.

Ak dogecoin prijme viac funkcií, pravdepodobne to zlepší cenu.

Zdá sa však, že silné stránky Dogecoinu spočívajú hlavne v šírení povedomia o kryptomene a v odolnosti voči zmenám.

To znamená, že má hodnotu v tom, že sa dá použiť na vyklápanie, pretože je veľmi rýchly. To, že nemá žetónový uzáver, tiež motivuje baníkov, aby pokračovali v práci.

Navyše stojí za zmienku, že komunita okolo dogecoinu nechce, aby sa používal takým spôsobom, ale ako skutočná mena.

Je teda dogecoin dobrá investícia? Áno, dogecoiny považujú mnohí investori za silnú investíciu, a preto sa ich cena prudko zvýšila.

Digitalcoin predpovedá, že dogecoin môže do júna 2021 dosiahnuť až 0,090 USD. Navyše do júna 2024 predpokladá, že dogecoin môže dosiahnuť 0,164 USD.

Previzioni Bitcoin predpovedá cenu dogecoinu ešte optimistickejšie, pretože sa domnievajú, že DOGE by mohol do decembra 2021 dosiahnuť 0,27 USD a v roku 2022 dosiahnuť 0,42 USD.

Aj keď bol dogecoin spustený ako žart, zdá sa, že ho investori a krypto komunita berú teraz vážne.

Mali by ste do svojho portfólia pridať dogecoin?

Bez ohľadu na relatívnu slabosť Dogecoinu za posledné dva roky, celkový rast ocenenia šifrovacích aktív priniesol výhody Dogecoinu. Okrem toho je kedysi bežný altcoin späť na mape a v diskusiách o kryptomenách s najnovším projektom Dogetherum.

Ak tento projekt funguje, cena altcoinu bude veštiť dobre. Dogecoin často profituje z menších výmenných poplatkov ako mnoho jeho kolegov, čo z neho robí životaschopné digitálne aktívum pre výdavky a odosielanie..

Vzhľadom na dlhoročný status dogecoinu v kryptomenových poliach existujú sľubné iniciatívy s väčším potenciálom pre kryptomenu ako dogecoin. Preto v očakávaní, že projekt Dogethereum zvýši úrokové sadzby, by sa malo jednať o malý podnik vo vašom portfóliu kryptomien, ak si kúpite dogecoin.

Kľúčové body

Ak si z tohto článku niečo pamätáte, urobte z nich tieto kľúčové body.

  • Dogecoin, digitálna kryptomena, ktorá bola pôvodne založená ako žart, stúpol o viac ako 800% po tom, čo predstavenstvo Redditu hovorilo o tom, že sa z nej stal ekvivalent kryptomeny GameStop.
  • Cena dogecoinu vzrástla o 800%, keď sa investori Reddit zamerali na digitálne meny.
  • V januári 2020 Dogecoin dosiahol trhový strop takmer 6 miliárd dolárov. V čase písania tohto článku sa blíži k hodnote 6,09 miliárd dolárov.
  • Obchodníci používajú Dogecoin previesť kryptomenu na iné burzy. Pretože jeho použitie je pomerne rýchle a lacné.
  • Dogecoin bol veľmi úspešný pri šírení povedomia o kryptomene. Pre mnohých im predstavila, čo je to kryptomena.

Investujte dogecoin s eToro

eToro – najlepšia platforma pre kryptomenu

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Ak ste radi čítali Je dogecoin skutočná investícia alebo vtip? zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo zaujímať tiež.

Čítaj viac:

Aké sú najlepšie kryptomeny na obchodovanie v roku 2021?

7 predikcií kryptomeny na rok 2021, s ktorými by všetci súhlasili

Mohli by bitcoiny v roku 2021 dosiahnuť cenu 100 000 dolárov

Čo je top 10 altcoinov, ktoré majú explodovať v roku 2021?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector