Investovanie do spoločnosti Tezos: Začíname

Mám investovať do Tezosu? Je Tezos dobrá investícia?

Predbehne Tezos ďalšie kryptomeny, napríklad Ethereum, EOS alebo Cardano?

Ak vás zaujíma Tezos a jeho investičný potenciál, tento článok je práve pre vás. My v Trading Education sme tu, aby sme poskytli odpovede na všetky vaše finančné otázky.

Čo je teda Tezos a je Tezos (XTZ) dobrá investícia? Prečo je Tezos jednou z najrýchlejšie rastúcich kryptomien a prečo je na Tezos zvedavých toľko investorov?

Pokračujte v čítaní, dozviete sa viac o investovaní XTZ a sami sa rozhodnite, či sa investovanie do Tezosu oplatí!

Ak ste vo svete investovania spoločnosti Tezos nováčikom, možno by vás zaujímalo, či je Tezos dobrá investícia, alebo mám investovať do spoločnosti Tezos ?. Poďme rozbiť všetky obavy spojené s Tezosom skôr, ako zvážite investíciu do Tezos XTZ.

Začíname s investíciou Tezos

Ak chcete začať investovať do Tezosu a / alebo iných kryptomien, musíte najskôr zaregistrujte sa online s burzou, ktorá vám umožní nakupovať a investovať do spoločnosti Tezos. Burzový maklér je online platforma, ktorá vám umožňuje nakupovať a predávať Tezos, ako aj akúkoľvek inú kryptomenu, ktorú uviedli..

Ak chcete kúpiť Tezos rýchlo a ľahko, s 0% províziou, vyskúšajte eToro Exchange!

Čo je Tezos?

Čo je na prvom mieste Tezos? Tezos je platforma založená na blockchaine otvoreného zdroja, ktorá sa dá použiť na vykonávanie transakcií typu peer-to-peer a inteligentných zmlúv..

Rovnako ako ostatné kryptomeny, aj Tezos sa zameriava na decentralizáciu finančného sektora a zabezpečenie rovnakého prístupu k ľuďom zo všetkých spoločenských vrstiev..

Tu by sme si mali uvedomiť, že hoci Tezos navrhli v roku 2014 Arthur a Kathleen Breitmanovci ako jedinečný decentralizovaný ekosystém, platforma bola uvedená o niekoľko rokov neskôr; Spoločnosť Tezos bola uvedená na trh v roku 2018.

Je dosť zvláštne, že zakladateľ spoločnosti Tezos kedysi povedal, že Tezos je starogrécke slovo pre inteligentné zmluvy. A hoci je pôvod názvu otázny, počiatočný úspech Tezosu nebol žartom. Na necelých pár rokov, Tezos sa etabloval ako jeden z popredných blockchainových projektov v sektore investovania do kryptomien.

Teraz je Tezos jedným z hlavných konkurentov Bitcoinu a Etherea a ako už bolo spomenuté vyššie, Tezos – rovnako ako iné kryptomeny – má za cieľ znížiť potrebu centrálnych bánk a orgánov.


To nie je všetko! Spoločnosť Tezos ide o krok ďalej a ponúka pokročilú infraštruktúru, ktorá sa môže meniť a vyvíjať bez toho, aby riskovala výskyt hard forku. Nezabúdajme, že hard forky odkazujú na akékoľvek drastické zmeny v sieťovom protokole. Najlepšie na Tezose je, že používatelia môžu hlasovať o návrhoch na upgrade a vývoj v oblasti skutočnej technológie blockchain.

Unikátny zvrat pochádza zo skutočnosti, že používatelia a investori sa môžu podieľať na správe siete prostredníctvom procesu známeho ako pečenie. Aby bol tento proces čestný, musí každý účastník zložiť bezpečnostnú zálohu a vložiť XTZ v hodnote 8 000 XTZ.

Pekári môžu hlasovať o navrhovaných zmenách vo viacstupňovom procese, ktorý trvá až 23 dní, pričom zmeny sa plne implementujú až potom, ako ich podporí nadpolovičná väčšina.

Ako sa vyjadrili vývojári: „Spoločnosť Tezos zaujíma zásadne odlišný prístup tým, že vytvára pravidlá riadenia pre zainteresované strany, ktoré schvaľujú upgrady protokolov, ktoré sa potom automaticky nasadia do siete … Keď vývojár navrhne upgrade protokolu, môže priložiť faktúru, ktorá sa má vyplatiť ich adresa po schválení a zaradení ich aktualizácie. “

Nie je prekvapením, že vďaka efektívnemu a demokratickému procesu riadenia, Tezos sa definuje ako „bezpečná, upgradovateľná a vydržaná“ platforma, ktorá „zostane najmodernejšia aj do budúcnosti“ – platforma, do ktorej sa oplatí investovať.

Čo je XTZ?

Prirodzená kryptomena Tezosu je XTZ alebo tez. Inými slovami, tez je definovaný ako úžitkový token používaný pre ekosystém Tezos. V čase písania článku, existujú 750 982 516 XTZ v obehu.

Upozorňujeme, že vývojári neoznámili celkové množstvo plánovaného vydania XTZ. Aj keď niektorí tvrdia, že nedostatok nedostatku má negatívny dopad na investičné odvetvia, vývojári sa domnievajú, že týmto spôsobom spoločnosť Tezos nikdy nedosiahne svoje kapacitné limity.

Dôležitým faktom je, že Tezos mal veľmi úspešnú Initial Coin Offering (ICO), ktorá začala 1. júla 2017. Verte tomu alebo nie, bolo vyzbieraných celkovo 65 681 BTC a 361 122 ETH v hodnote v tom čase 232 miliónov dolárov.

Napriek svojmu úspechu sa však vydanie spoločnosti Tezos oneskorilo kvôli právnym sporom medzi investormi a zakladateľmi ohľadom neregistrovaných cenných papierov.

Cena XTZ sa od októbra 2019 do februára 2020 dramaticky zvýšila:

cenový graf tezos

Zdroj: CoinMarketCap

Dobrá správa je, že si človek môže kúpiť XTZ z renomovanej platformy ako eToro.

Je Tezos dobrá investícia?

Áno, samozrejme, Tezos XTZ je a dobrá investícia. Najmä pre investorov, ktorí sa cítia zanietení pre jeho demokratický a decentralizovaný prístup. Aj keď Tezos je relatívne nová kryptomena

Pretože má jedinečnú štruktúru a flexibilné riadenie, Tezos je teraz popredným konkurentom spoločnosti Ethereum, NEO a Cardano pri zavádzaní decentralizovaných aplikácií (dApps) a inteligentných zmlúv.

Tezos navyše využíva tekutý konsenzusový mechanizmus proof-of-stake (aktualizácia delegovaného systému proof-of-stake) a viacjazyčný prístup (nevyhnutný a funkčný) na zabezpečenie flexibility a bezpečnosti.

Táto stratégia tiež zvyšuje rýchlosť transakcií, pričom XTZ je schopný vykonať asi 1 000 transakcií za sekundu.

S podielom podielu viac ako 80% na 13 000 delegátoch a 450 validátoroch je Tezos jednou z naj decentralizovanejších platforiem. Preto bude mať Tezos pravdepodobne stále väčšiu popularitu, najmä ak sa projektom decentralizovaného financovania (DeFi) a kryptomenám typu proof-of-stake podarí spôsobiť ďalší trh kryptobunkov.

Investorov priťahujú nielen miestne samosprávne nehnuteľnosti a ďalší rozvoj; pokračujúci pozitívny finančný vývoj XTZ je ďalším faktorom, ktorý dáva spoločnosti Tezos vyniknúť.

V čase písania tohto článku bolo podľa CoinMarketCap, Tezos sa umiestňuje na # 18 a má trhovú kapitalizáciu 1 898 382 096 dolárov.

Zvážili by ste investíciu do Tezos XTZ?

investujte do tezos

Koľko by mohla byť Tezos hodnotná?

Aj keď je Tezos vhodným prostriedkom pre budúcnosť investovania do kryptomeny, tvorba cenových predpovedí je špekulatívna. Nezabúdajme, že nikto nemôže predvídať budúcu cenu kryptomien.

Ceny závisia od rôznych faktorov, ako sú ponuka a dopyt, technické inovácie, krypto správy, a sentiment na trhu.

Aj keď jeho budúci rast závisí od technologických inovácií a podpory, mali by sme sa tiež zamerať na minulé údaje, aby sme mohli predpovedať ceny. S maximálnymi úrovňami takmer 300% v roku 2019 sa Tezos stal atraktívnou investíciou a zázrakom kryptomeny.

Faktom tiež je, že Tezosu sa podarilo prežiť medvedí trh vyvolaný prebiehajúcou pandémiou a pomaly sa zotavuje z globálnej zdravotnej krízy.

Keď sa pozrieme späť, Tezos začínal tiež ako vysoko profilované podnikanie, čo je vo finančnom sektore obrovská výhoda. Ako uvádza CoinDesk, v roku 2020 francúzska Societe Generale plánovala zamestnať Tezos na experimentovanie s digitálnou menou centrálnej banky. Veľké burzy a vplyvní investori, ako napríklad bratia Winklevossovci, tiež podporili Tezos.

Tezos v skutočnosti dosiahol nové maximá v roku 2020. Štatistiky ukazujú, že XTZ 12. februára 2020 dosiahol 3,24 USD – čo je nárast o 25% za pouhých 24 hodín, čo z Tezosu robí jednu z najrýchlejšie rastúcich blockchainových sietí a najziskovejších top 20 kryptomien podľa CoinMarketCap.

Vyhliadky spoločnosti Tezos sú tiež pozitívne. Podľa niektorých optimistických predpovedí poskytnutých WalletInvestorom môže byť XTZ z dlhodobého hľadiska ziskovou investíciou.. Na základe ich prognózy, ak niekto dnes investuje 100 dolárov, môže za päť rokov získať výnos +352,73%.

Podľa predpovedí poskytnutých spoločnosťou DigitalCoinPrice môže Tezos do roku 2026 dosiahnuť 8,83 USD a v nasledujúcich šiestich rokoch dokonca dosiahnuť 10 USD.

Coinpedia ide o krok ďalej a naznačuje, že Tezos môže v nasledujúcich piatich rokoch dosiahnuť cenu 20 dolárov, čo potenciálne z dlhodobého hľadiska robí Tezos ziskovou investíciou.

Je investovanie do spoločnosti Tezos riskantné?

Investovanie do Tezosu a akejkoľvek inej kryptomeny môže byť riskantné.

Napriek potenciálu spoločnosti Tezos a jej inovatívnej správe v reťazci sú ceny kryptomeny vysoko volatilné a špekulatívne, takže investori by mali postupovať s náležitou starostlivosťou.

100% bezpečná investícia neexistuje, takže nikdy neriskujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť. Najlepším spôsobom, ako investovať do Tezosu, je prideliť sumu, ktorá vám vyhovuje.

Odborníci odporúčajú investovať do kryptomien iba okolo 5%, aby ste diverzifikovali svoje portfólio, a to podľa dôležitého pravidla: nikdy neriskujte viac ako 1% svojho účtu pri jednom obchode.

Mám investovať do spoločnosti Tezos?

investujte do tezos

Tezos je minca, ktorú stojí za zváženie. Aj keď investovanie do kryptomeny nie je bezpečné, investovanie do spoločnosti Tezos sa oplatí sledovať. Jednoducho preto, lebo Tezos má veľký a rastúci ekosystém, ktorý sa v sektore kryptomien umiestnil na 18. mieste!

Po analýze profilu rizika a výnosov spoločnosti Tezos by ste sa mali rozhodnúť, či máte záujem o denné obchodovanie alebo dlhodobé investovanie, vytvoriť efektívnu stratégiu a otvoriť si účet na renomovanej burze, ako je napr. eToro.

Na to nezabudnite s liekom Tezos, môžete tiež zarobiť pasívny príjem stávkovaním.

Majte na pamäti, že nemusíte dávať všetky svoje vajcia do jedného košíka, takže diverzifikujte svoje portfólio a preskúmajte ďalšie silné aktíva, ako sú bitcoiny, ethereum, zvlnenie a EOS.

Tu by sme si mali uvedomiť, že kryptomeny (najmä tie, ktoré prežili medvedí trh v roku 2018) sú zvyčajne v porovnaní s inými investíciami podhodnotené, ale môžu to byť vysoko výnosné investície.

Kto by mal zahrnúť Tezos XTZ do svojich portfólií?

Tezos môže byť v skutočnosti dobrou investíciou pre:

  • Obchodníci s kryptodenami: Rovnako ako akékoľvek iné kryptomeny, aj Tezos je skvelým obchodným prostriedkom na deň a stal sa jednou z najväčších stávok na základe volatility..
  • Dlhodobí investori: Vzhľadom na pozitívnu budúcnosť podľa niektorých zdrojov robí spoločnosť Tezos tiež skvelú dlhodobú investíciu.
  • Finančné inštitúcie: Pretože spoločnosť Tezos umožňuje tokenizáciu skutočných cenných papierov a bola prijatá veľkými finančnými inštitúciami, nie je prekvapením, že má veľký finančný potenciál. Niektoré z spoločnosti pripravujú na uvedenie vlastných tokenov na Tezos Dalma Capital, tZERO, Alliance Investments a BTG Pactual.
  • Kryptomenoví nadšenci: Pretože je spoločnosť Tezos schopná automaticky a demokraticky sa aktualizovať prostredníctvom svojho „meta-konsenzu“, je to cenná komodita medzi kryptonadšencami a tými, ktorí veria v budúcnosť decentralizovaného financovania..

V kryptoinvestovaní nakoniec neexistuje univerzálny prístup, takže by ste sa mali sami rozhodnúť, či je investovanie Tezos pre vás alebo nie. Závisí to od vašich cieľov, vedomostí a odborných znalostí; vždy venujte náležitú starostlivosť.

Pripravené na kúpu Tezos XTZ?

investujte do tezos

Vysvetlenie investícií Tezos – Kľúčové body

  • Tezos je jednou z najrýchlejšie rastúcich kryptomien; v čase písania tohto článku sa spoločnosť Tezos umiestnila na 18. mieste v krypto sektore.

  • Tezos je definovaný ako platforma založená na blockchaine otvoreného zdroja, ktorá sa dá použiť na vykonávanie transakcií typu peer-to-peer a inteligentných zmlúv..
  • Cieľom spoločnosti Tezos je nielen decentralizovať finančný sektor, ale aj poskytovať pokročilá infraštruktúra, kde môžu používatelia hlasovať o aktualizáciách bez toho, aby riskovali výskyt hard forku.
  • Vzhľadom na jeho demokratický charakter nie je žiadnym prekvapením, že spoločnosť Tezos mala pôsobivé ICO – celkovo bolo vyzbieraných 65 681 BTC a 361 122 ETH v hodnote 232 miliónov USD v tom čase.
  • XTZ je natívna kryptomena na blockchaine Tezos, pričom jedna sa obchoduje za 2,53 USD.
  • Aj keď je investovanie do kryptomeny rizikový finančný podnik, podľa niektorých cenových predpovedí môže byť Tezos dlhodobou ziskovou investíciou, ktorá môže v najbližších rokoch dosiahnuť 20 dolárov za mincu..

eToro – investujte do spoločnosti Tezos, nakúpte XTY s províziou 0%

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Ak vás bavilo čítať náš článok Je Tezos dobrá investícia & Mám investovať do spoločnosti Tezos zdieľajte ho, prosím, s ostatnými investormi do kryptomeny a nadšencami blockchainu.

Časté otázky

Aký je účel lieku Tezos?

Tezos je platforma založená na blockchaine, ktorej cieľom je uľahčiť cezhraničné platby a vytvárať inteligentné zmluvy a aplikácie elimináciou potreby tretích strán. Je to tiež platforma, ktorá uľahčuje formálne overenie zlepšením bezpečnosti; platforma, ktorá poskytuje demokratickú infraštruktúru, kde môžu používatelia hlasovať o zmenách bez toho, aby riskovali výskyt hard forku.

V čom je Tezos jedinečný?

Skutočnosť, že Tezos umožňuje používateľom podieľať sa na rozhodovaní, je najunikátnejším aspektom Tezosu. Ako už bolo uvedené vyššie, Tezos je samoupravná a demokratická blockchainová platforma, ktorá sa dokáže sama aktualizovať bez výskytu hard forku a poskytuje flexibilitu a bezpečnosť súčasne.

Je Tezos lepší ako Ethereum?

Pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu, Ethereum si vedie lepšie ako Tezos, pričom mnoho kryptoinvestorov tvrdí, že Ethereum je kráľom inteligentných zmlúv a skutočným konkurentom bitcoinu. Zároveň môžeme povedať, že Tezos je po technologickej stránke lepší ako Ethereum. Tezos je kryptomena, ktorá využíva delegovaný konsenzus proof-of-stake (DPoS) alebo takzvaný likvidný proof-of-stake, čo ho robí robustnejším ako súčasný stav vytvárania nového Etherea. Vedci navyše tvrdia, že Tezos je decentralizovanejší a transparentnejší ako iné blockchainy DPoS.

Koľko potrebujete na pečenie Tezos?

Aby ste sa mohli pustiť do pečenia, potrebujete rolku Tezosu. Pôvodne bol každý hod 10 000 XTZ, ale potrebné množstvo bolo znížené na 8,00 XTZ, aby bolo hlasovanie prístupnejšie a decentralizovanejšie. Ak nemáte dostatok kapitálu, môžete svoj podiel delegovať na pekára, ktorý bude náhodne vybraný od iných pekárov.

Je pečenie Tezosu ziskové?

Áno, pečenie Tezosu môže byť ziskové. Podľa údajov poskytnutých Messarim je výnos pri stávkovaní Tezosu vyšší ako pri podobných minciach. Okrem toho ponúka spoločnosť Tezos najvyššiu návratnosť v porovnaní s inými kryptónmi PoS, a to na viac ako 7,3% ročne. Nie je prekvapením, že Tezos je jedným z najviac vkladaných aktív, pričom používatelia platia XTZ v hodnote 495 miliónov dolárov alebo 75% jeho súčasnej ponuky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector