Výhody a nevýhody investovania do spoločnosti Ripple, je dobré investovať do spoločnosti Ripple?

Dozviete sa viac o výhodách a nevýhodách investovania do Ripple, ktoré vás posúvajú vpred, aby ste zistili, či je dobrý nápad investovať do Ripple.

Zvlnenie môže byť chýbajúcim kúskom vo vašom investičnom portfóliu. Tu je dôvod, prečo by ste mohli zvážiť investíciu do Ripple, klady a zápory a čo presne hľadať.

Pred investovaním do spoločnosti Ripple je dôležité, aby ste pochopili, do čoho ide. Zvlnenie nie je len iná forma meny, ako je litecoin alebo bitcoin, ale nový druh platobného protokolu zameraného na zefektívnenie medzinárodných a cezhraničných platieb po celom svete..

Ripple nie je vaša priemerná kryptomena. Namiesto toho ponúka niečo úplne iné ako všetky ostatné typy digitálnych mien. Aj keď to predstavuje solídnu investičnú príležitosť, je nevyhnutné, aby ste pochopili, čo je Ripple, čo robí, a prípadné varovné signály, na ktoré si musíte dávať pozor ako špekulant.

Ak chcete kúpiť alebo investovať do Ripple XRP rýchlo a ľahko, s 0% provízia, check out eToro Exchange!

Čo je to Ripple?

Vlnenie

Ripple je technológia, ktorá funguje ako kryptomena (XRP) a digitálna platobná sieť pre finančné transakcie. Spoločne ju založili počítačoví programátori Chris Larsen a Jed McCaleb a bola vydaná v roku 2012 prostredníctvom ich americkej spoločnosti Ripple Labs Inc.

Systémy, ktoré spracúvajú finančné platby, sú často príliš komplikované a rozdrobené. To znamená, že platby môžu byť nákladné, časovo náročné a nespoľahlivé. Ripple ponúka alternatívnu platformu, ktorá uľahčuje cezhraničné platby, ktoré sú stopercentne bezpečné, okamžité a prakticky zadarmo. Okrem toho môže Ripple uľahčiť platby všetkými druhmi peňazí vrátane kryptomien.

Sme pripravení investovať do Vlnenie?

Len rok po vydaní XRP boli výskumníci z MIT University, ktorá je považovaná za jednu z najlepších súkromných výskumných univerzít na svete, spoločnosťou Ripple Labs označená za jednu z 50 najchytrejších nových spoločností..

V roku 2013 začali banky a ďalšie finančné organizácie prejavovať záujem o používanie platobného systému spoločnosti Ripple. O päť rokov neskôr viac ako 100 finančných inštitútov prijalo niektoré technológie spoločnosti Ripple. Dnes pokročilý blockchain RippleNet využíva rastúca sieť viac ako 300 poskytovateľov z 40 krajín na 6 kontinentoch.

Medzi najväčších majiteľov spoločností Ripple patria American Express, Santander a spoločnosť MoneyGram so sídlom v USA. A čo viac, šepká sa, že VISA a Western Union v blízkej budúcnosti vážne uvažujú o prechode na platformu Ripple..


Pre mnohých krypto a finančných analytikov má spoločnosť Ripple potenciál nahradiť SWIFT ako sieť číslo jeden pre bezpečné, štandardizované a spoľahlivé globálne platby. V skutočnosti je to presne to, o čo sa zakladatelia spoločnosti Ripple usilujú. V rozhovore začiatkom tohto roka spolutvorca Ripple Chris Larsen povedal:

"XRP môže byť náhradou za tento neefektívny (SWIFT) systém … Bude to trvať nejaký čas, bude to niekedy pôsobiť frustrujúco, ale myslím si, že sa tam dostaneme. “

Aby sme vám pomohli pri informovanom rozhodovaní o vašom ďalšom pohybe na trhu, tu sú klady a zápory investovania do Ripple.

Výhody investovania do spoločnosti Ripple

klady zvlnenia

Aké sú výhody investovania do Ripple?

Mnoho kryptoanalytikov a špekulantov si myslí, že spoločnosť Ripple má veľkú budúcnosť, čo z nej robí atraktívnu voľbu pre nových aj zabehnutých obchodníkov. Tu je teda rýchly pohľad na výhody investovania do Ripple.

✅ Je to cenovo dostupné

Ripple sa momentálne obchoduje za 0,26 USD za mincu. Inými slovami, je to lacné v porovnaní s predchádzajúcou vysokou úrovňou v roku 2018! Vážne množstvo Ripple si môžete vyzdvihnúť za menej ako pár stoviek dolárov. zatiaľ čo aj malá puntička v hodnote 50 dolárov by vám priniesla viac ako 200 mincí.

Ripple dosiahol v roku 2018 historické maximum nad 3,10 USD, avšak niektorí analytici trhu sa domnievajú, že v priebehu nasledujúcich 10 rokov prekoná hranicu 1 000 USD. Ostatné predpovede sú oveľa optimistickejšie. Vďaka svojej nízkej cene a čoraz väčšej atraktivite hlavného prúdu je teda získanie Ripple možnosťou s relatívne nízkym rizikom s potenciálom vysokej návratnosti investícií..

✅ Rieši problémy a vytvára príležitosti

Ripple rieši problémy veľkých finančných inštitúcií. Urýchľuje tiež tok kapitálu, čo je vynikajúce pre hospodárstvo. Ale Ripple by mohol fungovať aj pre majiteľov malých firiem. Ak sa platforma Ripple stane široko prijatou, poskytne miliónom živnostníkov a podnikateľov prístup do globálnej ekonomiky.

✅ Market Cap of Ripple

S trhovým stropom 25,9 miliárd dolárov. Je Ripple treťou najväčšou kryptomenou na svete. Veľký trhový strop je silným znakom dôvery investorov a zvyšuje jeho odolnosť voči volatilným trhovým cyklom alebo poklesom.

✅ Ripple nie je len ďalšia kryptomena

Ripple je viac ako kryptomena alebo technológia; je to plnohodnotná spoločnosť. Ripple Labs Inc má viac ako 500 zamestnávateľov na plný úväzok vrátane public relations a marketingových špecialistov, ktorí propagujú túto technológiu pre banky, investorov, nových používateľov a verejnosť..

Nenechajte si ujsť: Čo najlepších 10 kryptomien exploduje v roku 2021?

Nevýhody investovania do Ripple

mínusy zvlnenia

Ako každá investícia, ani vloženie peňazí do Ripple nie je bezpečné. Tu je to, čo by ste mali vedieť o rizikách investovania do Ripple.

❌ Už nebude viac nového Ripple

Bitcoinov bude vždy len 21 miliónov. A hoci je množstvo éteru neobmedzené, výroba sa časom spomalí. Táto obmedzená ponuka by mohla v budúcnosti zvýšiť dopyt, čo by viedlo k veľkému zvýšeniu cien a vyšším ziskom pre prvých investorov. Zvlnenie je iné. Všetky mince XRP sú vopred vyťažené a už sú v obehu.

Ripple vlastní obrovský podiel XRP

Predseda Ripple Chris Larsen vlastní zhruba tretinu všetkých XRP. Značný objem má aj generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse, rovnako ako ďalší vysokí členovia predstavenstva. Pri toľkom množstve XRP, ktoré je sústredené iba v niekoľkých rukách, existuje šanca, že cena môže byť prehnaná.

Nie je to decentralizované

Pre blockchainových puristov nie je XRP „skutočnou“ kryptomenou. Mnohí tvrdia, že to odporuje zásadám decentralizácie a hospodárskej autonómie. Na rozdiel od bitcoinu, ktorý sa ťaží a následne anonymne vymieňa medzi používateľmi, bol Ripple špeciálne navrhnutý pre bankový a finančný priemysel. Jeho primárnym účelom je skôr riešenie problémov v bankovom priemysle, ako revolúcia v spôsobe výmeny alebo uchovávania hodnoty bežných ľudí.

Prideľovanie altcoinov

Na rozdiel od etherea a bitcoinu sú všetky ražby XRP spoločnosti Ripple premined, čo znamená, že na trh už nebudú vydané žiadne ďalšie mince. To viedlo k tomu, že ich vývojári vlastnia značné percento z nich (predseda Ripple, Chris Larsen, ktorý je v súčasnosti držiteľom takmer tretiny všetkých XRP), čo je znepokojujúce, pretože je v rozpore s myšlienkou decentralizácie, ktorá je jadrom filozofie kryptomeny..

❌ Silná rivalita

Najväčším rivalom spoločnosti Ripple je SWIFT, ktorá je v súčasnosti najväčšou medzinárodnou platobnou sieťou a je preferovanou voľbou asi 11 000 finančných inštitúcií. Spoločnosť Ripple bude musieť presláviť notoricky známy bankový sektor Luddite, že jej platobné protokoly ponúkajú lepšie, rýchlejšie a bezpečnejšie riešenie ako SWIFT..

Záver: Rovnako je spoločnosť Ripple dobrá investícia?

Väčšina investícií sa riadi faktorom rizika a odmeny. Inými slovami, vyvážte potenciálne odmeny nad možnými následkami rizík?

Zvlnenie má určite určité rizikové faktory. Zakladatelia držia veľké množstvo mincí, je ešte stále ďaleko od výzvy jeho hlavnému rivalovi na trhu a nejde o najobľúbenejšiu technológiu pre blockchainových puristov.

Zvážili ste investíciu do Vlnenie?

Na druhej strane sa spoločnosť Ripple stáva čoraz viac mainstreamom a má podporu niektorých významných finančných inštitúcií.

Navyše, súčasná cena predstavuje nízku bariéru vstupu pre krypto nováčikov, ako aj dobrú príležitosť pre etablovaných investorov diverzifikovať svoje portfólio bez toho, aby z iných aktív vyťažili veľkú hodnotu..

Zjednodušene povedané, Ripple je investícia s nízkym rizikom a množstvom potenciálnych odmien. Je to niečo, čo by ste si mali určite urobiť predtým, než zvážite pridanie do svojho portfólia.

Skutočná otázka investovania Ripple, potom to naozaj funguje? Ak ste ochotní investovať čas a energiu, potom by to pre vás mohlo byť dobré.

Will Ripple bude milionárom?

V istom zmysle to tak už je – XRP má v čase písania tohto článku trhový strop vo výške 33,33 miliárd dolárov, a ako sme už diskutovali, tento trend neustále rastie, pretože čoraz viac sa prijíma uplatňovanie jeho platobných protokolov..

Keďže bude zdrojom Ripple, hodnota Ripple sa bude pravdepodobne ešte zvyšovať, pretože nedostatok má tendenciu podporovať rast ceny. Pamätajte, že každá investícia obsahuje určité riziko. Investujte teda iba to, čo si môžete dovoliť, a urobte čo najviac prieskumu, než urobíte konečné rozhodnutie.

Teraz poznáte výhody a nevýhody investovania do Ripple. Ak sa cítite dostatočne inšpirovaní na to, aby ste začali investovať do XRP, alebo ak tento článok priniesol ďalší pohľad na vaše súčasné obchodné znalosti, možno vás poteší, že eToro poskytuje možnosť obchodovať s kryptoaktívami a CFD až na viac ako 90 kryptomenách.

eToro – Nakúpte Ripple XRP s 0% províziou

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Ak ste radi čítali Výhody a nevýhody investovania do spoločnosti Ripple článok, označte ho lajkom a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol zaujímať tiež.

Ďalšie čítanie:

Predpovede zvlnenia ceny: Koľko zvlnenia bude mať hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Je Ripple dobrá investícia a mal by som investovať do Ripple?

Najobľúbenejšie kryptomeny vo Veľkej Británii

10 kryptomien, ktoré sa majú zvážiť v roku 2021

Ethereum VS. Zvlnenie: Ktorý by mal byť vo vašom portfóliu?

Najobľúbenejšie kryptomeny v USA

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kryptomeny sú veľmi volatilné.

Zdroje:

[1] https://strategictechinvestor.com/acq/pros-cons-investing-ripple/

[2] http://money.cnn.com/2018/01/02/technology/what-is-ripple-cryptocurrency/

[3] https://www.bitcoinmarketjournal.com/top-10-altcoins/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector