Kryptomeny existujú už niekoľko rokov a stávajú sa jednou z najlukratívnejších a najvýnosnejších investičných príležitostí. Aktíva v kryptomene neustále prekonávajú tradičné investičné aktíva, ako sú akcie a komodity, ako je zlato a ropa.

Ak sa pozeráte na investičné príležitosti, najlepšou stávkou sú kryptomeny, môže však byť náročnou úlohou zvoliť, do ktorej kryptomeny by ste mali investovať. Z tohto dôvodu sme pre rok 2021 vytvorili niekoľko predpovedí kryptomien, ktoré by vám mali pomôcť zistiť, kam investovať.

Ako investor sa môžete pozrieť na niekoľko možností. Bitcoin je najzrejmejšou voľbou, ale okrem bitcoinu existujú aj ďalšie kryptomeny. XRP získava medzi investormi ťažbu podľa predikcie ceny XRP, čo im dáva hviezdnu návratnosť ich investícií. Medzi ďalšie možnosti investovania medzi kryptomenami patria Ethereum, Litecoin, BAT a Cardano. Ak by ste chceli ísť trochu podrobnejšie, pozrite si náš zoznam kryptomien, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, kam chcete investovať v roku 2021..

Najlepšie kryptomeny pre rok 2021:

Prezrite si tieto najlepšie kryptomeny, do ktorých chcete investovať v roku 2021, a začnite svoju investíciu správnym krokom.

Zvlnenie (XRP)

Ripple je vynikajúca investičná voľba pre jednotlivcov, ktorí chcú investovať do kryptomien bez toho, aby míňali príliš veľa peňazí. Aktuálna obchodná cena spoločnosti Ripple je 0,42 USD, čo z nej robí atraktívnu ponuku pre investorov. Kryptomena je štvrtou najväčšou menou na svete a je vynikajúcou voľbou pre investorov, ktorí majú tendenciu byť trochu opatrní. Spoločnosť Ripple, ktorá bola vytvorená ako alternatíva k tradičným platobným systémom, si kladie za cieľ transformovať cezhraničné platby a ponúka nízke výmenné kurzy a okamžité potvrdenie prevodov..

Cena spoločnosti Ripple sa má zvýšiť v roku 2021, pričom odborníci predpovedajú, že kryptomena by mohla do konca roka dosiahnuť 3 doláre.

Vďaka partnerstvám spoločnosti Ripple s globálnymi finančnými inštitúciami vo viac ako 40 krajinách sa pozícia spoločnosti Ripple stala alternatívou k platobnému systému SWIFT. Kryptomena sa zameriava na hlavné problémy, ako je rýchlosť, bezpečnosť, škálovateľnosť a transparentnosť.

S rastúcou podporou kryptomien, ako je Ripple, sa rok 2021 javí ako vhodný čas na investovanie do Ripple a značný zisk.

Cardano (ADA)

Cardano je vynikajúca krátkodobá a dlhodobá investičná možnosť. Cardano je popisované ako kryptomena tretej generácie, ktorá rieši problémy ako rýchlosť a škálovateľnosť, ktoré trápia kryptomeny prvej a druhej generácie. Cardano je prvá recenzovaná kryptomena, ktorá ponúka lepšiu škálovateľnosť prostredníctvom svojej vrstvenej architektúry.


Cardano založil Charles Hoskinson, ktorý predtým pracoval s Vitalikom Buterinom v spoločnosti Ethereum. Hoskinson sa spojil so spoluzakladateľom spoločnosti Ethereum na založení spoločnosti Input Output Hong Kong (IOHK), ktorá stojí za spoločnosťou Cardano. Cardano používa Ouroboros, mechanizmus konsenzu Dôkaz o podiele, ktorý zaručuje integritu, výkon a životnosť protokolu pomocou matematickej teórie hier, kryptografie a kombinatoriky.

V súčasnosti sa Cardano obchoduje za 0,67 USD a má trhovú kapitalizáciu okolo 21,5 miliárd USD. Ten sa má v roku 2021 zvýšiť.

Litecoin (LTC)

Litecoin je jednou z najlepších kryptomien, do ktorých môžete investovať, vynikajúca voľba pre začiatočníkov a skúsených investorov. Trhová kapitalizácia Litecoinu v súčasnosti predstavuje zhruba 9,8 miliárd dolárov a predpokladá sa jej ďalšie zvyšovanie.

Litecoin zdieľa veľa podobností s bitcoinmi, ale Litecoin sa zameriava na niektoré kritické problémy, ktoré trápia bitcoin. Vyžaduje menej výpočtového výkonu ako bitcoin, ba dokonca ho dokážu ťažiť aj bežné notebooky a stolné počítače.

Litecoin je tiež oveľa rýchlejší ako bitcoin, pričom spracovanie jedného bloku trvá len dve a pol minúty. Bitcoinu trvá spracovanie bloku desať minút.

Litecoin sa momentálne obchoduje za 152 dolárov, pričom jeho cena sa má zvýšiť v roku 2021 a neskôr. Kryptomena zaznamenala v roku 2020 výrazný vývoj, ktorého vrcholom bol Litebringer, RPG bežiace na litecoinovom blockchaine. Litebringer strojnásobil transakcie na platforme Litecoin, čo predstavuje viac ako 70% všetkých transakcií, čo viedlo k zvýšeniu ceny meny.

Podobnosti litecoinu s bitcoinmi z neho tiež robia vynikajúce investičné aktívum.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin je najväčšia a najpopulárnejšia kryptomena na svete a žiadny zoznam nie je úplný. Aj keď kryptomena prešla drsným začiatkom roku 2020 s výrazným poklesom cien, po marcovom poklese na najnižší bod sa pozoruhodne zhromaždila. Bitcoin dosiahol najvyššiu zaznamenanú cenu v januári 2021, keď cena kryptomeny vzrástla na 40 519 dolárov.

Bitcoin je naplánovaný na býčie kolo v roku 2021 na základe zvýšeného inštitucionálneho záujmu, o ktorom sa odborníci domnievajú, že bude významným faktorom ceny bitcoinu.

Významný nedávny vývoj, ako napríklad automobilová spoločnosť Elona Muska Tesla, uviedla, že v januári kúpila kryptomenu Bitcoin za 1,5 miliárd dolárov (1,1 miliardy libier), a očakáva, že ju v budúcnosti začne akceptovať ako platbu. Minca JPM Morgan Chase začne platiť a MassMutual ohlási nákup 100 miliónov dolárov v bitcoinoch ukazuje množstvo úrokov, ktoré bitcoin generuje.

Odborníci predpovedajú, že v roku 2021 bude bitcoin masovo prijatý ako spôsob platby, a to vďaka oznámeniu PayPalu, že používatelia platformy môžu nakupovať a predávať bitcoiny a nakupovať pomocou bitcoinu. Očakáva sa, že toto oznámenie otvorí obrovský trh pre bitcoiny.

Všeobecná zhoda v priemysle kryptomien je, že bitcoin by mohol do konca roka prekročiť 100 000 dolárov a do konca roku 2022 možno prekonať 300 000 dolárov. S takýmito predikciami je to vynikajúci čas na investovanie do bitcoinu.

Ethereum (ETH)

Ethereum je po bitcoine druhou najväčšou kryptomenou v trhovej kapitalizácii. Často sa nazýva "Kráľ deFi," Ethereum zaznamenalo príliv niekoľkých projektov DeFi novej generácie, pričom niekoľko inštitúcií urobilo z Ethereum platformu, ktorú si vybrali pre svoje produkty DeFi. Odborníci sa domnievajú, že Ethereum 2.0 a rast DeFi. Platforma sa stala integrálnym ozubeným kolesom v priestore DeFi.

Spoločnosť DeFi zaznamenala v roku 2020 neuveriteľný rast a platformou, ktorá z toho vyťažila najviac, bolo Ethereum. Očakáva sa, že rok 2021 bude pre Ethereum viac-menej rovnaký a jeho cena sa má ešte zvýšiť.

S príchodom Ethereum 2.0 sa predpokladá, že rok 2021 bude pre kryptomenu veľmi vzostupným rokom. Ethereum 2.0 sľubuje lepšiu rýchlosť a škálovateľnosť prechodom od konsenzuálneho mechanizmu Proof-of-Work (PoS) k konsenzuálnemu mechanizmu Proof-of-Stake (PoS).

Aktuálna cena Etherea sa pohybuje okolo 1630 dolárov, čo by sa mohlo ešte zvýšiť vďaka tomu, že DeFi a Ethereum 2.0 majú pozitívny vplyv na cenu Etherea.

Token základnej pozornosti (BAT)

Token základnej pozornosti vyvinul jeden zo spoluzakladateľov Mozilla Firefox.

BAT je obľúbený medzi IT profesionálmi, webovými vývojármi, obchodníkmi a autormi. BAT je známa kryptomena v kryptomenovom priestore a od svojho vzniku neustále rastie.

Bol vytvorený s cieľom zvýšiť bezpečnosť a spravodlivosť digitálnej reklamy. Token BAT je postavený na platforme Ethereum a je natívnym tokenom prehliadača Brave. Token BAT sa v súčasnosti obchoduje za 0,41 USD a hoci sa stále vyvíja, očakáva sa jeho stabilný rast v roku 2021. BAT poskytuje investorom investičnú príležitosť s relatívne nízkym rizikom.

Záver: Najlepšie kryptomeny pre rok 2021

Presné predpovedanie ceny kryptomien je zložitá záležitosť, pretože na cenu vplýva niekoľko faktorov. Pocity na trhu sa môžu kedykoľvek zmeniť, čo má negatívny vplyv na cenu digitálnych mien.

Ceny kryptomeny závisia aj od výkonnosti iných kryptomien a výkon iných mien môže mať pozitívny alebo negatívny vplyv na vaše investície. Pred investovaním je nevyhnutné byť vo svojom výskume dôkladný.

Ako už bolo povedané, predpokladá sa, že väčšina kryptomien zaznamená v roku 2021 a ďalších rokoch značný rast. Investujte inteligentne, pamätajte na svoje investičné ciele a uvidíte výraznú návratnosť vašich investícií.

eToro – najlepšia platforma pre kryptomenu

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Čítaj viac:

7 predikcií kryptomeny na rok 2021, s ktorými by všetci súhlasili

Najlepšia kryptomena na nákup

Aká je budúcnosť kryptomien – mali by ste investovať do kryptomien?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector