Cena bitcoinu na 100 000 dolárov v roku 2021?

 • Spoločnosť Tesla investovala 1,5 miliardy dolárov do BTC a v budúcnosti môže začať akceptovať kryptomenu ako platbu. S pribúdajúcimi novinkami cena bitcoinu okamžite vzrástla o zhruba 14% na viac ako 44 000 dolárov za mincu.
 • Bitcoin by sa v roku 2021 mohol vyšplhať až na 100 000 dolárov, ale cena na tejto úrovni "by sa ukázalo ako neudržateľné," Povedal JPMorgan.
 • Tvorca S2F nepochybuje o tom, že cena bitcoinu do decembra 2021 dosiahne 100 000 dolárov.
 • Analytik agentúry Bloomberg: Cena bitcoinu by mohla dosiahnuť 500 000 dolárov alebo poklesnúť na nulu. Cena bitcoinu (BTC) by mohla smerovať k hranici 500 000 dolárov, alebo by mohla zlyhať.

Bitcoin priťahuje oči veľkých investorov a významných spoločností. Rok 2020 sa stal východiskovým bodom bitcoinu inštitucionalizácia. Inak volané "Kráľ kryptomien" v roku 2020 a na začiatku roku 2021 dosiahol bitcoin ceny, aké v jeho histórii existencie ešte neboli.

V okamihu písania tohto článku je cena bitcoinu na úrovni 32 658 dolárov. Keďže cena bitcoinu je výrazne ovplyvnená jeho dopytom, jeho cena dramaticky vzrástla a 8. januára 2021 dosiahla historické maximum 41 411 dolárov, pretože veľké spoločnosti investovali veľké sumy peňazí.

Smrť ponuky

S vedomím, že cena bitcoinu je ovplyvnená ponukou a dopytom, sa investori domnievajú, že akonáhle bitcoin dosiahne hodnotu 21 miliónov BTC v obehu, potom jeho cena vzrastie o veľké množstvo, keďže už nebude existovať žiadna ponuka. Čím viac teda bude dopytu, tým viac sa bude zvyšovať cena.

Celé množstvo bitcoinu v obehu je viac ako 18 miliónov BTC. Zdroj: Blockchain.com

Technológia určená pre bitcoiny je taká sofistikovaná. Bitcoin sa vyrába ťažbou.

Ťažobné počítače autentifikujú bloky transakcií konkurenciou pri riešení komplikovaných matematických úloh každých 10 minút. Prvý baník, ktorý vyriešil problém a vyčistil transakciu, je odmenený novými bitcoinmi.

Každé štyri roky prechádza bitcoin procesom tzv "o polovicu". Rozdelením bitcoinu na polovicu sa zníži rýchlosť vytvárania nových coinov. V máji 2020 prešiel bitcoin tretinou "o polovicu", v jeho histórii, čo znamená, že ponuka sa obmedzuje ešte viac.

Okrem toho máme Paypal, ktorý umožňuje svojim používateľom nakupovať kryptomeny na ich platforme a nakupovať tovar pomocou kryptomien ako platobného formulára. Veľké dôveryhodné spoločnosti tiež investovali obrovské množstvo peňazí do bitcoinu, napríklad do Microstrategy s 1,3 miliardami dolárov.

Bitcoinová ponuka teda klesá a my smerujeme do bodu, keď už nebude žiadna. Bude tu iba dopyt po bitcoinoch, čo znamená, že cena sa môže iba zvyšovať.

Analytici sa domnievajú, že bitcoin môže dosiahnuť hodnoty ako 100 000 dolárov, 500 000 dolárov alebo dokonca 1 milión dolárov. Je to však možnosť, alebo je to len prehnané? Dozvieme sa to nižšie.

Zvažovali ste nákup Bitcoin?


Môže bitcoin v roku 2021 dosiahnuť 100 000 dolárov?

Podľa mnohých analytikov by bitcoin mohol dosiahnuť 100,00 dolárov do roku 2021. Aj keď sa šesť číslic môže mnohým zdať nemožné, zdá sa, že takáto vec je možná, pokiaľ ide o predpovede ceny bitcoinu,

Tvorca populárneho modelu predikcie bitcoinu Stock-to-Flow (S2F) Plan B v novembri 2020 tweetoval, že bitcoin by mohol do decembra 2021 dosiahnuť 100 000 dolárov.

Podľa plánu B existujú jasné dôkazy o tom, že ponuka bitcoinov klesá. Spomenul, že svojmu modelu dôveruje vo svojom tweete a podobne "Bitcoin pred decembrom 2021 klepne na 100 000 – 288 000 dolárov." Ako sme už spomenuli vyššie, k bitcoinu na polovicu došlo 11. mája 2020, čo ešte viac obmedzilo ponuku znížením rýchlosti vytvárania nových coinov. Cena bitcoinu by preto mohla stúpať.

Brian Estes, hlavný investičný riaditeľ hedžového fondu Off The Chain Capital, ďalej uviedol, že pre bitcoiny nejde z 18 000 na 100 000 dolárov za jeden rok natiahnutie.

Spoločnosť Estes predpovedá, že bitcoiny by mohli na samom konci roku 2021 dosiahnuť 100 000 až 288 000 dolárov.

"Videl som, že bitcoiny za rok stúpli na 10x, 20x, 30x. Takže ísť 5x hore nie je veľký problém," Povedala Estes.

Okrem toho, hlavný analytik amerického finančného giganta Citibank Tom Fitzpatrick napísal správu, ktorá načrtáva podobnosti medzi trhom zlata v 70. rokoch a bitcoinom.

Fitzpatrick uviedol, že bitcoin by sa mohol vyšplhať až na úroveň 318 000 dolárov do konca roku 2021, čo naznačuje jeho obmedzenú ponuku, cezhraničný ľahký pohyb a záhadné vlastníctvo.

JP Morgan tiež v poznámke uviedla, že bitcoin môže stúpať k 146 000 dolárov z dlhodobého hľadiska, pretože súťaží so zlatom. JP Morgan vidí bitcoin ako "alternatíva" mena s tým, že tisícroční investori uprednostňujú "digitálne zlato" nad tradičným zlatom a stimuluje dopyt po kryptomene.

"Aj keď nemôžeme vylúčiť možnosť, že sa súčasná špekulatívna mánia bude ďalej množiť, čím sa cena bitcoinu posunie smerom nahor ku konsenzuálnemu regiónu v rozmedzí od 50 000 do 100 000 dolárov, domnievame sa, že tieto cenové hladiny by sa ukázali ako neudržateľné.," poznámka znela.

Môže bitcoin zasiahnuť 500 000 dolárov?

Analytici sa domnievajú, že bitcoin by mohol ísť oveľa viac ako 100 000 dolárov, až k hranici 500 000 dolárov. V septembri 2020 to povedal Mike McGlone, analytik agentúry Bloomberg Intelligence "Bitcoin by mohol zasiahnuť 500 000 dolárov alebo môže zlyhať."

Bitcoin by mohol zasiahnuť 500 000 dolárov, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Ark Invest Catherine Wood uviedol, že ako inštitucionálny dopyt po bitcoinoch by mohol viesť cena bitcoinu k 500 000 USD.

Catherine uviedla, že cena bitcoinu môže stúpať "niekde v rozmedzí 400 000 až 500 000 dolárov." Woods ďalej poukázal na to, že bitcoin je najuznávanejšou menou ekosystému kryptomien "ekvivalent dolára v systéme fiat mien."

Dodatočne počas rozhovor s hostiteľom podcastu Petrom McCormackom, zakladatelia kryptoburzy Gemini Tyler a Cameron Winklevoss uviedli, že bitcoin môže nakoniec dosiahnuť 500 000 dolárov.

"Otázkou v našej mysli nie je ani tak to, že sa dostane na 500 000 dolárov, ale ako rýchlo?" Povedal Tyler Winklevoss počas podcastu. "Trochu by som tvrdil, že 500 000 dolárov je bitcoin v skutočnosti dosť konzervatívny a hra sa vlastne ani nezačala," Dodal Cameron.

Bratia-dvojčatá uviedli, že inštitucionalizácia bitcoinov sa začala, ale je to ešte v ranom štádiu, pretože Wall Street ešte nebola zapojená.

"Wall Street tu ešte nie je. Inštitúcie momentálne nie sú v bitcoinoch. Je to maloobchodný fenomén za posledné desaťročie. Takže Wall Street o tom hovorí, sú si vedomí bitcoinu, ale z našej perspektívy do toho skutočne nie sú, ale začína sa to stávať," Povedal Tyler Winklevoss.

Môžu bitcoiny dosiahnuť 1 milión dolárov?

Bitcoin vzrastie za 5 rokov na 1 milión dolárov vďaka „obrovskej stene peňazí“, uviedol bývalý šéf hedžového fondu Goldman Sachs.

 • Cena bitcoinu by mohla za päť rokov dosiahnuť milión dolárov
 • Bitcoin by mohol do roku 2022 dosiahnuť hranicu 1 milión dolárov, “uviedol Seth Ginns

Analytici už veria, že bitcoin môže dosiahnuť 1 milión dolárov. Pretože bitcoin ukázal svoj potenciál pri zvyšovaní cien, ktoré nedávno zaznamenal, a vzhľadom na vyššie uvedené faktory;

Manažér spoločnosti Coinfund Seth Ginns hovorí za Bloomberg poukázal na to, že bitcoin by mohol do roku 2022 dosiahnuť hranicu 1 milión dolárov.

Zdôraznil, že kritickým faktorom, ktorý môže ovplyvniť rast bitcoinu, je jeho inštitucionalizácia. Podľa neho, keď sa pozrieme na rozpoznávanie vzorov štvorročných cyklov bitcoinu, $ 150K až 250K $ vyzerá ako základný prípad. Ginns ďalej uviedol, že bitcoin by mohol do roku 2022 dosiahnuť 1 milión dolárov, čo je kratšie obdobie, ako mnohí očakávali.

"Môžeme napredovať v ďalšom cykle a vidieť, že bitcoin stúpne na 500 000 až 1 milión dolárov," Povedal Ginns.

Clem Chambers, generálny riaditeľ webu súkromných investorov ADVFN.com, ďalej v článku pre web Forbes, pripúšťa, že je presvedčený, že bitcoin môže dosiahnuť 1 milión dolárov.

"Dospel som k záveru, že bitcoin sa chystá na 1 000 000 dolárov", Poznamenal Chambers.

Ďalej rozpracoval, že tlačenie peňazí zvýši infláciu, čo by mohlo prinútiť investorov nakupovať ďalšie bitcoiny.

"Momentálne existuje iba asi 18 miliónov bitcoinov (s maximom 21 miliónov), a keby sa ktorákoľvek významná ekonomika alebo skupina menších krajín pretavila do hyperinflácie, tá by sama viedla kryptomenu k obežnej dráhe v dolároch.", Chambers napísal.

Začiatkom roku 2020 navyše v rozhovor spolu so Stansberry Research Raoulom Palom, bývalým manažérom hedgeových fondov Goldman Sachs, ktorý založil Real Vision, uviedol, že cena bitcoinu by mohla za päť rokov dosiahnuť 1 milión dolárov. Pal to poznamenal "do toho prichádza obrovský múr peňazí."

Okrem toho uviedol, že by sa to mohlo stať, pretože existuje veľký záujem investovať do bitcoinu.

Malo by sa však spomenúť, že nikto nemôže presne vedieť, čo môže cena bitcoinu dosiahnuť v budúcnosti, hoci vyššie uvedené predpovede BTC pochádzajú od dôveryhodných finančných analytikov. Ak vezmeme do úvahy dopyt inštitucionálnych investorov a vývoj trhu, je možné, že bitcoin dosiahne vyššie uvedené čísla.

Musíme tiež pamätať na to, že kryptomeny sú atraktívne pre mileniálov, ktorí sa príliš nezaujímajú o akcie, dlhopisy alebo nehnuteľnosti. Kryptomeny vidia ako spôsob, ako sa stať nezávislým od tradičného finančného systému. Takže s výmenou generácií by sa mohol zvýšiť aj dopyt po bitcoinoch.

Zvažovali ste nákup Bitcoin?

Prečo by ste mali investovať do bitcoinu pomocou eToro?

eToro je ľahko použiteľná platforma. Odlišuje eToro od iných platforiem tým, že sa na ňom môžete naučiť, ak ste začiatočníci, pretože eToro je sprostredkovateľská spoločnosť v oblasti sociálneho obchodovania, kde obchodníci zdieľajú správy a udalosti a navzájom si pomáhajú. Ale eToro je platforma, ktorá vyhovuje aj skúseným investorom. Okrem kryptomien môžete v eToro investovať do komodít, mien, indexov a ETF.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu bitcoinov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený

Kľúčové body

 • Rok 2020 sa stal východiskovým bodom inštitucionalizácie bitcoinu.
 • Cena bitcoinu dramaticky vzrástla a 8. januára 2021 dosiahla historické maximum 41 411 dolárov, pretože veľké spoločnosti investovali veľké sumy peňazí.
 • Celkové množstvo bitcoinu v obehu je viac ako 18 miliónov BTC.
 • Investori sa domnievajú, že akonáhle bitcoin dosiahne hodnotu 21 miliónov BTC v obehu, potom jeho cena vzrastie o veľké množstvo, keďže už nebude existovať žiadna ponuka.
 • Očakáva sa, že keď spoločnosť Paypal zaviedla na svoju platformu kryptomeny na polovicu, čo sa stalo v máji 2020, očakáva sa, že cena bitcoinu prudko stúpne k novým rekordom.
 • Ponuka bitcoinov klesá a my smerujeme do bodu, keď už nebude žiadna ponuka. Bude tu iba dopyt po bitcoinoch, čo znamená, že cena sa môže iba zvyšovať.
 • Plán B, tvorca populárneho predikčného modelu bitcoinu Stock-to-Flow (S2F) v novembri 2020 tweetoval, že bitcoin by mohol do decembra 2021 dosiahnuť 100 000 – 288 000 dolárov.
 • Tom Fitzpatrick, senior analytik amerického finančného giganta Citibank, uviedol, že bitcoiny by sa do konca roku 2021 mohli vyšplhať až na 318 000 dolárov.
 • JP Morgan na svoju nótu uviedla, že bitcoin môže z dlhodobého hľadiska stúpnuť na 146 000 dolárov, pretože bude konkurovať zlatu.
 • Zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti Ark Invest Catherine Wood uviedla, že s rastom inštitucionálneho dopytu po bitcoinoch môže jeho cena stúpnuť niekde v rozmedzí 400 až 500 dolárov..
 • Manažér spoločnosti Coinfund Seth Ginns, ktorý hovorí pre agentúru Bloomberg, poukázal na to, že bitcoiny by mohli do roku 2022 dosiahnuť hranicu 1 milión dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector