Cardano zaznamenalo od začiatku roka výrazné zvýšenie ceny, keď investori obnovili záujem o kryptomenu.

Cardano je v súčasnosti treťou najväčšou kryptomenou s trhovým stropom viac ako 31 miliárd dolárov. Keďže čoraz viac investorov prejavuje záujem o Cardano, bolo by rozumné sledovať kryptomenu. Môže to byť len chýbajúci kúsok skladačky, pokiaľ ide o vaše investičné portfólio.

Cardano má potenciál byť milionár, s prihliadnutím na výrazný rast, o ktorom sa predpokladá, že kryptomena zažije v najbližších niekoľkých rokoch.

Predtým, ako hovoríme o potenciáli Cardana ako investície, poďme sa pozrieť na to, čo je Cardano, na faktory, ktoré by z neho mohli urobiť hviezdnu investíciu, a trochu o jeho cenovej histórii. V súčasnosti sa Cardano blíži k svojmu historickému maximu a každá predpoveď naznačuje, že by mohol ísť ešte vyššie.

Cardano: Čo je to?

Cardano je kryptomena a inteligentná zmluvná platforma ako Ethereum. Často sa označuje za kryptomenu tretej generácie, ktorá rieši problémy so škálovateľnosťou, ktoré trápia kryptomeny prvej a druhej generácie ako bitcoin. Cardano ponúka lepšiu škálovateľnosť vďaka svojej vrstvenej architektúre.

Transakcie je možné uskutočňovať pomocou natívnej meny platformy, Cardano. Používatelia ho môžu používať na dokončenie transakcií a na odosielanie alebo prijímanie finančných prostriedkov. Platforma využíva kryptografiu na rýchle a bezpečné uskutočňovanie transakcií. Cardano’s blockchain je prvý recenzovaný blockchain na svete. Vedci a akademici skúmajú protokoly inštitúcií, ako sú Tokijský technologický inštitút a University of Edinburgh.

Cardano založili spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum Charles Hoskinson a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Ethereum Jeremy Wood. Tri organizácie zaisťujú, že Cardano funguje bez problémov. Toto sú

  • Cardano Foundation: Nadácia Cardano Foundation dohliada na vývoj blockchainu Cardano.
  • IOHK: IOHK je organizácia, ktorá postavila Cardano a navrhla Ouroboros, jedinečný mechanizmus Proof-of-Stake, ktorý Cardano používa.
  • Emurgo: Spoločnosť Emurgo propaguje Cardano v podnikových firmách a podporuje používanie a prijatie tejto technológie.

Čítajte viac: Ethereum vs Cardano: Aké krypto by ste si mali kúpiť

Je Cardano investíciou milionárov?

Cardano zaznamenalo od začiatku roku 2021 výrazné zvýšenie ceny, pričom kryptomena priťahovala zo strany investorov vážnu pozornosť. Niekoľko predpovedí predpovedá, že Cardano dosiahne rekordné ceny v roku 2021. Pozrime sa na to, ako si Cardano vedie od začiatku roka, aby sme lepšie pochopili nárast jeho ceny.

Cardano začal rok na 0,18 USD, ale rýchlo sa zotavil a do týždňa sa obchodoval za 0,32 USD. Cardano si od začiatku roka udržiava pozitívny cenový trend, aj keď zaznamenal miernu volatilitu. Najväčšia rally pre Cardano sa začala vo februári, keď mena za necelé dva týždne vyskočila z 0,34 USD na 0,95 USD. Do 21. februára kryptomena prelomila hranicu 1 dolára a momentálne sa obchoduje za 1,08 dolára.

Čo si teda z Cardana urobíme? Je to investícia milionárov? Mnoho investorov má pocit, že okolo kryptomien ako Cardano existuje veľa humbuku, pretože investori a nadšenci kryptomien chcú nájsť ďalší veľký token. Významní kupujúci ešte viac povzbudzujú humbuk. Príkladom toho môže byť oznámenie Gene Simmonsa, že kúpil spoločnosť ADA za 300 000 dolárov.

Cardanoova cenová rally však nie je spôsobená iba humbukom. Najdôležitejším dôvodom, prečo by Cardano mohlo byť investíciou milionárov, je nárast decentralizovaného financovania (DeFi) a nárast príležitostí v DeFi. Platformy DeFi, ako je Cardano, zaznamenali vlnu záujmu, keď čoraz viac spotrebiteľov a spoločností hľadá riešenia DeFi a čoraz viac finančných inštitúcií začína pracovať na integrácii kryptomien do systému. Tím, ktorý stojí za Cardanom, má pocit, že v nasledujúcich rokoch sa Cardano dočká výrazného rastu.


Faktory, vďaka ktorým by sa Cardano mohlo stať milionárom

Na cenu Cardana má vplyv niekoľko faktorov, od vývojového tímu až po spôsob jeho fungovania. Tieto faktory môžu pomôcť dosiahnuť, aby sa Cardano stalo životaschopnou voľbou pre investorov. Tu je niekoľko faktorov, vďaka ktorým by sa Cardano mohlo stať milionárom.

Cardano má skúsený vývojový tím

Cardano má výnimočný tím, ktorý podporuje platformu. Založili ju spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum Charles Hoskinson a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Ethereum Jeremy Hood. Cardano získalo po svojom uvedení na trh významnú popularitu ako jediný recenzovaný blockchain, ktorý zaisťuje, že v protokole nie sú žiadne chyby zabezpečenia. Tím Cardano tiež testoval niekoľko protokolov, aby zabránil akýmkoľvek chybám a hackerom v protokole.

Viacvrstvová architektúra

To je jedna z najväčších výhod, ktoré má Cardano oproti svojim rovesníkom. Cardano implementuje výpočtovú vrstvu a vrstvu osídlenia, čím zaisťuje škálovateľnosť a rýchle transakcie. Cardano je tiež možné aktualizovať bez akýchkoľvek zásahov do fungovania platformy.

Pozrite sa: Prečo bude Cardano explodovať v roku 2021

Cardano je blockchain tretej generácie

Zakladatelia spoločnosti Cardano ju opisujú ako blockchain tretej generácie, ktorý rieši problémy, ktoré trápia prvú a druhú generáciu. Kryptomena Cardano, ADA, sa považuje za jednu z najspoľahlivejších mien v kryptomene, ktorá zaznamenáva ďalšie zlepšenia a prekonáva významné výzvy. Cardano je tiež decentralizovanejšie ako bitcoin a škálovateľnejšie ako ethereum, a to vďaka svojmu jedinečnému konsenzuálnemu mechanizmu Proof-of-Stake, Ouroboros.

Cardano je platforma otvoreného zdroja

Cardano je úplne otvorený zdroj. Kód platformy je napísaný v dvoch programovacích jazykoch. Haskell a Plutus. Haskell je funkčný programovací jazyk a existuje od roku 1990. Posledné stabilné vydanie Haskella bolo v roku 2010. Plutus je programovací jazyk vyvinutý vývojovým tímom Cardano a je veľmi podobný Haskellu..

Vynikajúca bezpečnosť

Konsenzusový mechanizmus Proof-of-Stake spoločnosti Cardano zaisťuje lepšiu bezpečnosť ako iné protokoly. Bezpečnosť v priestore kryptomeny je nevyhnutná vzhľadom na nárast kybernetických útokov a hackerských hrozieb. Cardano má vynikajúce výsledky v implementácii bezpečnostných funkcií a ochrany súkromia do svojho protokolu.

Cardano môže umožniť prístup nebankovým subjektom

Keďže Cardano je decentralizovaná kryptomena, môže umožniť prístup a poskytnúť digitálnu identitu občanom bez bankového účtu na celom svete. To platí v prípade rozvojových krajín. Cardano už iniciovalo úsilie v rôznych častiach sveta o prístup nebankoviek k finančným systémom.

Aj keď majú väčšinou funkčnú povahu, tieto faktory majú výrazný vplyv na sentiment investorov a cenu spoločnosti Cardano.

Ouroboros: The Game Changer

Ouroboros je mechanizmus konsenzu spoločnosti Cardano v rámci Proof-of-Stake. Poskytuje bezpečnosť konsenzuálneho mechanizmu proof-of-work pri zlomku energie, ktorú by bežne vyžadoval. Ouroboros zaručuje výkon, integritu a životnosť protokolu Cardano pomocou kryptografie, kombinatoriky a matematickej teórie hier.

Ouroboros rozdeľuje čas na epochy. Epochy sa skladajú z časových úsekov, ktoré sú pevne dané. Časový rozsah, ktorý každý slot definuje, je možné v rámci algoritmu upraviť. Epochy tiež fungujú nepretržite kruhovým spôsobom. Keď sa končí jedna epocha, nastáva online.

Môže sa Cardano stať milionárom??

Cardano je podľa trhovej kapitalizácie 5. najväčšou kryptomenou na svete s trhovým stropom takmer 30 miliárd dolárov. Očakáva sa, že Cardano zažije výrazný rast v roku 2021 a neskôr vďaka svojim technickým výhodám v porovnaní s inými kryptomenami. Vďaka decentralizovanej povahe Cardana a jeho vrstvenej architektúre je Cardano lákavou možnosťou investovania.

Nárast DeFi bude tiež hrať významnú úlohu v cene Cardana. Priestor DeFi zaznamenáva veľký rast a Cardano so svojou vrstvenou architektúrou je v dokonalej pozícii na to, aby využilo výhody rastu priestoru DeFi.

Úspech spoločnosti Cardano závisí aj od počtu inteligentných zmlúv a dApps, ktoré platforma môže podporovať. V tejto súvislosti vieme, že tím, ktorý stojí za Cardanom, aktívne upgraduje platformu. Cardano, ako jediný recenzovaný blockchain, je viac ako schopný prekonať všetky výzvy, ktoré sa mu postavia do cesty. Aby sme teda odpovedali na otázku, Áno, Cardano sa môže stať milionárom.

Záverečné myšlienky

Cardano má jeden z najvýznamnejších denných objemov obchodov a jeho trhová kapitalizácia tiež exponenciálne rastie. Kryptomena je mimoriadne obľúbená u nadšencov kryptomeny aj u investorov, ktorí si myslia, že Cardano sa môže stať ďalšou investíciou milionárov.

Ak sa pozrieme na cenovú históriu Cardana, zistíme, že cena zostala relatívne stabilná a udržala si pozitívny trend. Niekoľko predikcií cien podporuje rastový potenciál Cardana.

Aj keď väčšina technických analýz a cenových predpovedí predpovedá, že Cardano bude v najbližších rokoch optimistický, trhy s kryptomenami zostávajú pomerne volatilné. Cena ADA mohla byť ovplyvnená náladami na trhu, ktoré sa mohli kedykoľvek zmeniť, čo by viedlo k vážnej strate investorov.

Ceny kryptomeny je notoricky ťažké predpovedať, preto je rozumné pred investovaním do Cardana alebo akejkoľvek inej kryptomeny dobre zvážiť všetky faktory a preskúmať ich..

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Cardano ADA

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Nenechajte si ujsť: Je Cardano dobrá investícia a mal by som investovať do Cardana?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector