Analytický sprievodca po Stellar v roku 2021

Kam pôjde cena XLM v roku 2021?

Čo sa stane s cenou Stellar (XLM) v roku 2021? Kryptoinvestorov vždy zaujímalo: Čo vedie k cene XLM?

Stellar odštartoval v roku 2014 ako duchovný potomok Jed McCaleba. McCaleb je tiež jedným zo zakladateľov Ripple a neustále sa diskutuje o tom, či je Stellar vidličkou Ripple. Sám zakladateľ však túto debatu vyvrátil tým, že to uviedol mince sú veľmi odlišné. Hlavný rozdiel medzi týmito dvoma kryptomenami je v tom, že zatiaľ čo Ripple sa zameriava hlavne na finančné inštitúcie, Stellar sa zameriava viac na svetských ľudí a zameriava sa na finančné začlenenie.

Stellar sa rozhodol vyplniť trhliny medzi kryptomenou a finančnými vesmírmi. Od tohto bodu Stellar začal sériu spoluprác s niekoľkými známymi menami vo svete FinTech. Medzi organizácie patria spoločnosti IBM, Stripe a Deloitte a niektoré ďalšie významné inštitúcie na všetkých kontinentoch.

hviezdny cenový graf

Hviezdne pohyby cien za celý čas. Zdroj: Coinmarketcap

Stellar sa rýchlo stal jedným z hlavných hráčov na trhu s kryptomenami. Investori, súčasní aj noví, sa prirodzene snažia nájsť odpoveď na to, čo vedie k cenám spoločnosti Stellar? Pretože práve táto odpoveď drží tajomstvá dobrých investičných postupov spoločnosti Stellar.

Faktory, ktoré určujú ceny spoločnosti Stellar, sú:

 • Sociálny dopad
 • Súťažiace mince
 • Prijatie

Ale najskôr to, čo vyvolalo záujem o Stellar. Prečo Stellar?

Prečo Stellar (XLM)?

Stellar možno považovať za rýchleho a všestrannejšieho bratranca Bitcoinu, ktorý nepotrebuje ťažbu. Žetóny je možné vymieňať iba kdekoľvek na planéte tri až päť sekúnd. Vďaka tomu je altcoin ideálny pre zahraničné transakcie. Po celom svete môžu byť skromné ​​a rýchle transakcie prostredníctvom mobilných telefónov obzvlášť cenné, ak je niekto v odľahlej oblasti bez prístupu k bankám. A aj keď sú banky dostupné, zahraničné transakcie môžu stáť ruku a nohu, ale v prípade Stellar to bude stáť iba cent, presnejšie jeden cent. Cena zámorskej transakcie je približne 0,00001 lúmenu ktorého cena je len jeden cent. To tiež viedlo k špekuláciám, že v najbližších dňoch môže Stellar veľmi dobre vytlačiť Western Union a ľudí z podobných obchodov.

Stellar má integrovanú burzu, kde sa dá obchodovať s veľkými altcoinmi ako Ethereum, a platforma je obzvlášť výhodná pre výmenu lúmenov na meny pre ďalšie transakcie.

Do siete Stellar bol začlenený jedinečný inflačný mechanizmus. Prostredníctvom tohto mechanizmu by dodávka Stellar Lumen rástla každý rok tempom 1%, pri pôvodnej dodávke sto miliárd altcoinov. Bolo to však prehlasované a teraz má altcoin pevnú zásobu päťdesiat miliárd mincí. Z celkovej ponuky je dvadsať miliárd zakúpených, vymenených a použitých na celom trhu, zatiaľ čo nadácia sa rozhodla pre ďalší rozvoj a rozvoj siete.

Jed McCaleb je jedným zo zakladateľov Ripple, ako aj Mt. Gox. McCaleb bol citovaný za to, že bol vyhodený z predstavenstva Ripple kvôli nie príliš hviezdnej reputácii po Mt. Gox hack. Napriek tomu, že Jed McCaleb nemal v tomto odbore dobrú povesť, krátko po jeho odchode z Ripple Labs získal McCaleb investíciu vo výške 3 miliónov od írskej firmy pre Stellar. Stellar dnes je zaradil na 11. miesto kryptomena.

Zvážili by ste investíciu do Stellar XLM?

Čo odlišuje Stellar (XLM)?

Zatiaľ čo spracovanie jednej transakcie bitcoinu trvá 8 až 10 minút, Stellar to môže spracovať dokola 1 000 transakcie za jednu sekundu a to tiež za nominálne náklady. Nominálny poplatok je všeobecne určený na to, aby platforma nestála pred útokmi.

Protokol na spracovanie transakcií je charakteristickým znakom spoločnosti Stellar. Na rozdiel od hlavných kryptomien má Stellar jedinečný protokol s názvom Stellar Consensus Protocol (SCP) namiesto obvyklého dokladu o práci alebo dokladu o podiele. SCP nevyžaduje ťažiarov a transakcie je možné rýchlo vybaviť & bezpečne. Nevýhodou protokolu je však to, že bez ťažiarov sa považuje za čiastočne decentralizovaný. Žetóny je potrebné zakúpiť na burze.

Vďaka partnerstvu s IBM sa spoločnosť Stellar skutočne dostala do povedomia mnohých investorov, pretože IBM aj Stellar sa zameriavajú na dosiahnutie ambicióznych cieľov. Stellar spolu s IBM sa snaží priniesť finančné začlenenie do niektorých veľmi vzdialených oblastí po celom svete. Okrem toho budujú finančnú infraštruktúru a skutočne sa pustili do poslania finančného začlenenia pre všetkých. V súčasnosti sa spoločnosti Stellar a IBM zameriavajú na južný mierumilovný región, ktorý siaha od veľkých ekonomík ako Austrália po vzdialené regióny ako Vanuatu.

Najväčšie obavy, ktoré majú investori ohľadom Stellar, je tím. Tím, aj keď zahŕňa rôznych vodcov a odborníkov, je malý. Veľkou obavou je aj spoluzakladateľ, reputácia Jeda McCaleba. Pristál si na rôznych súdne spory počas celej svojej cesty a samozrejme dohliadal na jeden z najväčších hackerov výmeny. Na svoju obranu má Jed McCaleb za sebou niekoľko úspechov, ale kritici majú tendenciu tieto úspechy dohliadať..

Z pozitívnych stránok je to, že Stellar podáva dobré výkony a zdá sa, že každý deň získava väčšiu trakciu.

Obavy z tímu sa nerovnajú obavám o samotný altcoin. Stellar mal doteraz dobrú povesť. Altcoin ani platforma zatiaľ neboli hacknuté. Aj keď tam bol pomerne malý hack, kde Lumens stojí za to 400 000 dolárov boli odcudzené, hack bol možný kvôli nedostatkom v peňaženke, nie kvôli Stellar Lumen. Pokiaľ ide o bezpečnosť Stellar, treba mať na pamäti, že Stellar je dostatočne bezpečný na to, aby sa mohol využívať hneď teraz. Stellar je dostatočne bezpečný na to, aby bol súčasťou celosvetovej blockchainovej aktivity IBM, potom sa investori nemusia obávať. Samotná táto realita by mala trochu hovoriť o jej stupni zabezpečenia, pretože IBM by sa nikdy nespájala s nezabezpečeným altcoinom.

Čo sú vodiči ceny Stellar (XLM)??

3 faktory, ktoré vedú k cene XLM:

Faktor 1: Sociálny dopad

Organizácia Stellar je nezisková organizácia, čo je trochu neobvyklé. Organizácia nepracuje pre peňažné odmeny; Namiesto toho medzi ciele organizácií patrí odstránenie chudoby a finančné začlenenie jednotlivcov bez bank. Sociálny dopad preto zohráva obrovskú úlohu v hodnote kryptomeny. Pomerne veľa ľudí investuje do Stellar Lumens kvôli svojmu spoločenskému poslaniu a kvôli vplyvu sa domnievajú, že organizácia ich robí. Stellar spolu s IBM nadviazali na projekt v južnom Tichomorí zameraný na poskytovanie finančných služieb, najmä na vzdialených ostrovoch. Projekty ako tieto, na ktorých sa Stellar organizácia aktívne podieľa, dostali kryptomenu do centra pozornosti a od hviezdnych cien možno v budúcnosti očakávať dobré veci.

Faktor 2: Konkurenčné mince

Kráľ kryptomien, bitcoin, je lídrom na trhu. Altcoiny sa pokúsili zosadiť z trónu kráľa, ale zlyhali. Bitcoin má obrovský vplyv na trh s kryptomenami a väčšina hlavných kryptomien má pozitívnu koreláciu s bitcoinom. Akékoľvek zmeny v bitcoine určite ovplyvnia trh, a teda aj Stellar.

Hviezdna korelácia s bitcoinovým grafom

Hviezdna korelácia s bitcoinom. Zdroj: Coinpredictor.

Navyše, s pokračujúcou debatou o tom, že Stellar je pevnou vidličkou Ripple, je Stellar do istej miery podobný Ripple a altcoiny sú považované za silných konkurentov. Zmeny v hodnote Ripple preto môžu u Stellar viesť záujem nahor alebo nadol.

Faktor 3: Prijatie

Stellar funguje veľmi podobne ako platformy ako Paypal. Vďaka vlastnostiam Stellar je ideálny pre mikroplatby, zmenárne a zámorské transakcie. Cieľom organizácie Stellar je stať sa hlavnou platformou pre digitálne platby a zmenárne. So zvyšujúcim sa prijatím altcoinu bude stúpať aj jeho hodnota. Zvýšený dopyt po Stellar by zvýšil ceny. Zo súčasných prognóz vyplýva, že Stellar si dláždi cestu k nástupnej platforme pre digitálne platby a jej prijatie sa v blízkej budúcnosti exponenciálne zvýši..

Stellar (XLM) predpovede ceny

Cena hviezdnych lúmenov je momentálne 0,1667 USD. Počas celého roka cena spoločnosti Stellars oscilovala niekde okolo 0,9 USD, ale v súčasnosti boli zaznamenané určité výkyvy smerom nahor. Tieto projekcie naznačujú, že Stellar začne nový rok s pozitívnou notou a môže sa prípadne vyšplhať ešte vyššie. Podľa eToro je ročná miera návratnosti na 292%.

Aj keď je hodnota jedného tokenu dosť nízka, celková trhová kapitalizácia Stellar je veľmi vysoká a trhový sentiment je býčí, čo ďalej naznačuje pozitívny začiatok nového roka..

Graf hviezdnej predpovede ceny do roku 2021

Hviezdny cenový predikčný graf 2021. Zdroj: Digitalcoin

Skromné ​​predpovede ukazujú, že Stellar Lumens by sa v novom roku mohli stabilizovať na hodnote okolo 0,6 USD, zatiaľ čo iní odborníci predpovedajú, že Stellar Lumens môže dosiahnuť hranicu 1 $. Krátkodobé predpovede naznačujú zväčša medvedie trhy, zatiaľ čo z dlhodobého hľadiska možno očakávať dobré ziskové marže.

Po inverznom formovaní hlavy a ramien do roku 2021 sa očakáva, že Stellar raketovo stúpa a v rokoch 2023 až 2025 dosiahne nové historické maximum..

Hviezdna dlhodobá predpoveď cien

Hviezdna dlhodobá predpoveď cien. Zdroj: Primexbt.

Čítajte viac: Predpovedanie hviezdnych cien – koľko to bude mať hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Je Stellar (XLM) dobrou investíciou?

Sieť Stellar blockchain je open-source obežná splátková nadácia, ktorá podporuje transakcie. Prostredie Stellar očakáva, že výmeny medzi zdrojmi a okrajmi budú jednoduchšie, rýchlejšie a praktickejšie. Decentralizované aplikácie (alebo dApps) založené na Stellar uskutočňujú transakcie bez toho, aby peniaze prešli cudzími látkami (a teda znižovali rôzne náklady a poplatky).

Na rozdiel od iných hlavných kryptomien je hviezdna organizácia nezisková, takže zisk nie je postranným motívom; namiesto toho má Stellar víziu finančného začlenenia. Stellar tiež zaisťuje, aby bol altcoin v súlade s predpismi ICO, pretože jeho cieľom je stať sa najväčšou platobnou platformou na svete.

Platforma Stellar dokáže spracovať aj reťazové transakcie. To znamená, že ak mena, ktorú si chcete vymeniť, nie je k dispozícii, platforma najskôr vymení vaše peniaze za sprostredkovateľskú menu, ktorá má voľbu požadovanej meny, a nakoniec budú zamenené za vašu požadovanú menu. Stellar má tiež zabudovanú ústredňu, ktorá umožňuje všetky prevody bez vonkajšej entity.

Okrem zlej reputácie, ktorú si Stellar získal v priebehu rokov, si Stellar počína dobre. Je to jedna z najväčších kryptomien a jedna z najlacnejších, ako aj vysoko škálovateľných. Stellar má veľký potenciál a môže to byť dobrá investícia.

Sme pripravení začať investovať Stellar XLM?

Klady a zápory investovania do Stellar (XLM)

Plusy investovania do Stellar:

✅ Stellar je bleskurýchly, bezpečný a vysoko škálovateľný.

✅ Spracovanie až 1 000 transakcií trvá sieti iba sekundu.

✅ Protokol na spracovanie transakcií ponúka spoľahlivé transakcie, ktoré sú tiež bleskové.

✅ Jed McCaleb je osobnosť celebrít, pretože založil aj Ripple a Mt. Gox.

✅ Náklady na transakciu sú nominálne. Stellar je ideálny pre zahraničné transakcie.

✅ Stellar je podporovaný niekoľkými významnými finančnými korporáciami.

Nevýhody investovania do Stellar:

❌ Protokol Stellar Consensus Protocol nevyžaduje ťažbu na spracovanie transakcií, takže nedostatok baníkov viedol k čiastočnej decentralizácii Stellar.

❌ Zakladateľ, Jed McCaleb, má v priemysle zlú povesť a bol zapojený do niekoľkých súdnych sporov.

❌ Stellar čelí veľkej konkurencii, najmä od spoločnosti Ripple, ktorá sťažuje popularitu mince a zdôrazňuje jej výhody.

Investujte do Stellar (XLM) pomocou eToro

Ak hľadáte investíciu do hviezdnych lúmenov, už nehľadajte! Investujte s eToro dnes. Vďaka eToro bolo investovanie do kryptomien jednoduché a ľahké. Neexistujú žiadne komplikácie a účet si môžete založiť v niekoľkých krokoch.

Platforma eToro je prístupná a ľahko použiteľná. eToro tiež ponúka niektoré z najlacnejších sadzieb na trhu. eToro ponúka svoju charakteristickú funkciu sociálneho obchodovania, ktorá je ideálna pre amatérov, pre ktorých je investovanie do kryptomeny nové. Okrem sociálneho obchodovania má eToro aj funkcie vhodné pre skúsených obchodníkov.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Stellar XLM

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • Stellar bol uvedený na trh v roku 2014 a dostal sa do prvej desiatky kryptomien.
 • Zásoba je pevne obmedzená na 50 miliárd tokenov.
 • Spoluzakladá ju zakladateľ spoločností Ripple a Mt. Gox.
 • Zakladateľ mal v minulosti zlú reklamu a jeho dopad dopadol na Stellar.
 • Steller používa jedinečný Stellar Consensus Protocol, ktorý nevyžaduje ťažbu a zaisťuje bezpečné transakcie. SCP však tiež vyvoláva konsenzus o decentralizácii altcoinu.
 • Hviezdne transakcie stoja zlomok haliera a sieť dokáže spracovať až 1 000 transakcií za sekundu.
 • Stellar nadviazal partnerstvo s IBM, Deloitte a Stripe a ďalšími významnými menami v priemysle FinTech.
 • Stellar sa spolu s IBM zameriava na finančné začlenenie južného tichomorského regiónu, kde sa zameriavajú na najodľahlejšie ostrovy sveta.
 • Altcoin sa považuje za veľmi bezpečný.
 • Hybnou silou ceny Stellar sú konkurenčné coiny, hlavne bitcoin a Ripple, ich sociálny dopad a adopcia mainstreamom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me