Analytický sprievodca investovaním do Ethereum Classic v roku 2021

Kam bude smerovať cena Ethereum Classic v roku 2021?

Čo sa stane s cenou ETC v roku 2021? Keďže kryptomeny sú decentralizované, kryptoinvestori sa vždy čudovali: Čo poháňa cenu ETC ETH?

Keď hovoríme o kryptomenách, pretože nemajú veľmi dlhú históriu, pretože sú relatívne nové, pre mnohých ľudí vrátane investorov je ťažké pochopiť, ako fungujú. Je pre nich ťažké pochopiť, čo vedie aj k ich cene.

Bitcoin bol prvou kryptomenou, ktorá bola zverejnená v roku 2009. Satoshi Nakamoto prostredníctvom bielej knihy oznámil svetu, že zahájil svoj projekt s názvom Bitcoin. Samozrejme, teraz, keď sme v roku 2020, si málokto myslel, že bitcoin sa spolu s ďalšími kryptomenami stane vážnym konkurentom vo svete financií. Kryptomeny majú v súčasnosti potenciál zmeniť spôsob fungovania peňazí. Ak sa tak nestane teraz, je pravdepodobné, že sa tak stane v nie príliš vzdialenej budúcnosti.

Po vydaní bitcoinu bolo predstavených mnoho ďalších kryptomien, vrátane Ethereum Classic, ktorá bola uvedená na trh v roku 2016, keď sa objavil hard fork. Ethereum Classic (ETC) je teda jednou z najnovších kryptomien, pretože od jej uvedenia na trh (odkedy sa uskutočnil hard fork) neprešli viac ako štyri roky.

Čo však skutočne poháňa cenu Ethereum Classic?

Cena Ethereum Classic ovplyvňuje dva hlavné faktory:

 • Adopcia na Ethereum Classic
 • Sieťové útoky

Tu na Trading Education sme analyzovali tieto tri faktory a nižšie si podrobne ukážeme, čo sme zistili.

Prečo Ethereum Classic?

Prečo by mali investori uvažovať o investovaní do Ethereum Classic? Čím je táto kryptomena taká jedinečná?

Decentralizovaná autonómna organizácia (DAO) bola hacknutá v roku 2016 a potom sa rozhodlo o vytvorení hard forku, ktorý vráti 50 miliónov dolárov, ktoré hackeri odišli. Táto hard fork je známa ako Ethereum, čo je dnes druhá najväčšia kryptomena. Pôvodný blockchain, ktorý zostal, je známy ako Ethereum Classic.

V skutočnosti Ethereum Classic používa počiatočný blockchain spoločnosti Ethereum. Ethereum Classic prevádzkuje inteligentné kontrakty a má svoju vlastnú kryptomenu známu ako ETC. Väčšinu pozornosti si získava Ethereum, nemalo by sa však vynechať ani Ethereum Classic, pretože hrá podobnú úlohu ako Ethereum, má svoj ekosystém decentralizovaných aplikácií (DApps) a knihu blockchain.

Počas svojej histórie existencie zaznamenala spoločnosť Ethereum Classic svoje vzostupy aj pády, čo ukázala, že ide o volatilné aktívum a má potenciál ponúkať zisky investorom. Mince dosiahli svoje historické maximum 44,34 USD 14. januára 2018.

Ale v porovnaní s niektorými inými kryptomenami ako Chainlink alebo Cardano nemal Ethereum Classic výrazný rast. V súčasnosti je cena ETC 5,98 dolárov. Navyše od historického maxima Ethereum Classic vo všeobecnosti iba klesal a nikdy sa nedokázal priblížiť k cene 44,34 USD, ktorú dosiahol v januári 2018..

Predpovedatelia však predpovedajú, že cena mince by sa v budúcnosti mohla zvýšiť. Preto môže byť Ethereum Classic dobrou investíciou pre investorov.

klasický cenový graf ethereum

Ethereum Classic, neustále cenové pohyby. Zdroj: Coinmarketcap

Zvážili by ste investíciu do Ethereum Classic ETC?

Čo vedie k cene Ethereum Classic?

Momentálne cirkuluje 116 313 299 ETC. Celková ponuka je 210 700 000 ETC. Celkový trhový strop Ethereum Classic je 701 289 812 dolárov

Cena mince môže byť ovplyvnená rôznymi faktormi

Cena Ethereum Classic bude v roku 2021 závisieť od 2 faktorov

Faktor 1: Prijatie ethereum Classic

Prečo si Ethereum Classic nepodalo dobrý výkon? Väčšina ICO je postavená na sieti Ethereum, takže väčšina vývojárov uprednostňuje vytváranie aplikácií pomocou siete Ethereum namiesto siete Ethereum Classic. Ethereum Classic má teda zlú adopciu zo strany používateľov a je v tieni Ethereum.

Okrem toho existuje veľa projektov Defi, ktoré majú hodnotu viac ako 14 miliárd dolárov.

50 z týchto projektov sleduje program Defipulse sú postavené na sieti Ethereum.

Ako je uvedené v nasledujúcej tabuľke, niektoré z týchto populárnych platforiem sú Maker, WBTC, Yearn Finance, Aave, Compound atď..

platformy postavené na ethereum

10 z 50 platforiem, ktoré sú postavené na sieti Ethereum. Zdroj: Defipulse

Pretože vývojári viac dôverujú sieti Ethereum pri budovaní svojich aplikácií a projekty DeFi sú postavené na sieti Ethereum, zostalo Ethereum Classic v tieni. V dôsledku toho nemohla jeho cena zaznamenať výrazný nárast, pretože po ETC nebol badateľný žiadny dopyt.

Faktor 2: Sieťové útoky

Reputácia Ethereum Classic bola tiež poškodená v dôsledku 51% útokov, ktoré počas svojej existencie utrpela. 51% útok v podstate znamená, že baník môže kontrolovať 51% alebo viac hashovacej sily, čím vytvára dlhšie blockchainy a zdvojnásobuje výdavky.

ethereum klasický 51 útok

Je vypracovaný 51% útok (dvojnásobné výdavky). Zdroj: Hackernoon

5. januára 2019 Coinbase zmrazil Ethereum Classic z obchodovania po tom, čo si všimol, že ETC zažíva takýto útok.

Neskôr, v auguste 2020, Ethereum Classic zažilo tri útoky v priebehu mesiaca.

Pri tomto útoku podľa ťažobnej spoločnosti Biftly, Zreorganizovalo sa 7 000 blokov alebo dva dni ťažby.

bitfly twitter, 51 útok, čo poháňa atď cena

Tieto útoky spôsobili neistotu investorov a niektoré kryptoburzy zareagovali. Aj napríklad kryptoburza OKex uviedla, že po týchto útokoch zvážia odstránenie ETC zo svojho obchodného zoznamu.

Burza derivátov kryptomeny FTX tiež uviedla, že „prehodnotí svoje stále zmluvy o futures na ETC“, ako uvádza Coindesk.

Po útokoch, ETC družstvo, nadácia, ktorá podporuje rozvoj siete, tweetla, že spolupracuje s ostatnými na testovaní a hodnotení odporúčaných riešení.

atď kooperatívny twitter, čo poháňa atď cena

13. októbra 2020 Coingeek hlásené že Ethereum Classic začal prijímať opatrenia a implementovať 51% obranu proti útoku. Podľa správy sieť implementovala systém MESS (Modified Exponential Subjective Scoring) na ochranu pred 51% útokmi.

Neskôr, v novembri, spoločnosť Ethereum Classic uviedla na trh hard fork s názvom „Thanos“ s cieľom zvýšiť spoluprácu baníkov a zlepšiť bezpečnosť.

Ako investovať do ethereum Classic pre rok 2021?

Aj keď Ethereum Classic nemusel mať dobrý rok, prognostici sú pri predpovedaní cien tejto mince optimistickí, vzhľadom na opatrenia prijaté na zvýšenie bezpečnosti.

O koľko však môže ísť cena Ethereum Classic v roku 2021?

Trading Beasts majú „realistický“ prístup, ktorý predpovedá, že Ethereum Classic dosiahne do decembra 2021 hodnotu 7 dolárov. Ak vezmeme do úvahy, že v čase písania článku je cena ETC 6 dolárov, nebolo by to masívne zvýšenie, aj keď by to bolo pozitívne..

Digitalcoin má pozitívnejší prístup a predpovedá, že cena ETC dosiahne vo februári 2021 hodnotu 11 USD, pričom zaznamená nárast o 85,39%.

Dá sa povedať, že ide o realistickú predpoveď týchto prognostikov. Ak vezmeme do úvahy, že rok 2020 nebol pre Ethereum Classic vynikajúcim rokom, dá sa povedať, že rok 2021 bude podľa predpovedí pozitívnejší.

Sme pripravení investovať do Ethereum Classic ETC?

Cena Ethereum Classic po roku 2021

Obchodovanie so zvieratami nie je také optimistické, pokiaľ ide o dlhodobé predpovede pre ETC. Cena Ethereum Classic sa podľa nich bude držať okolo 7 dolárov aj v roku 2023. Keď sa však pozrieme na dlhodobú predikciu cien spoločnosti Ethereum pre Ethereum, je to skutočne optimistické.

Digitalcoin má v tomto prípade pozitívnejšie predpovede. V júni 2023 predpovedajú, že ETC dosiahne 14,17 USD. Ďalej, podľa ich predikcie by Ethereum Classic mohlo vo februári 2026 dosiahnuť 32,81 USD a zaznamenať nárast o 440,5%.

Aká je budúcnosť ethereum Classic?

Aj keď Ethereum Classic mohlo mať útoky, ktoré spomalili jej rastový proces, stále sa očakáva, že bude v budúcnosti slúžiť ako jeden z kľúčových faktorov pre decentralizované financovanie (Defi) ako decentralizovaná platforma inteligentných zmlúv. Vzhľadom na vyššie uvedené optimistické predpovede môžeme povedať, že Ethereum Classic má skutočnú budúcnosť a môže byť dobrou investíciou pre investorov..

Aký je rozdiel medzi Ethereum Classic a Ethereum?

Ethereum Classic je pôvodné Ethereum, ktoré existovalo predtým, ako sa uskutočnila vidlica. V roku 2016 bola kvôli hacku vytvorená nová vidlica, ktorá dostala názov Ethereum – dnes existujúce ethereum. Hneď ako došlo k rozkolu, začal sa boj medzi Ethereum a Ethereum Classic.

Obidve ponúkajú rovnakú funkciu, pokiaľ ide o vytváranie inteligentných zmlúv a decentralizovaných aplikácií (dApps). Teraz je však Ethereum oveľa populárnejšie ako Ethereum Classic a je podporované viac investormi a inštitúciami, pretože Ethereum Classic chýba bezpečnosť..

Niektoré kľúčové rozdiely medzi Ethereum a Ethereum Classic sú:

Dodávka:

Ethereum má ročnú zásobu 18 miliónov ETH a má neobmedzenú celkovú zásobu. Na druhej strane má Ethereum Classic celkovú zásobu 210 miliónov ETC.

Market Cap:

V čase písania článku podľa Coinmarketcap má Ethereum celkový trhový strop vo výške 66 706 554 856 dolárov a hneď po bitcoine je zaradený ako druhá kryptomena. Celkový trhový strop Ethereum Classic je zároveň 701 289 812 dolárov, čo je oveľa menej ako.

Dôvera investorov:

Ethereum je oveľa populárnejšie ako Ethereum Classic a získalo väčšiu podporu vývojárov. Ethereum je popredný blockchain pre ICO’s a drží si 80% trhového podielu, zatiaľ čo Ethereum Classic nie je pre ICO také preferované. Investori viac podporujú Ethereum, pretože má lepšie okrúhle funkcie. Dôvera investorov je teda výraznejšia, pokiaľ ide o ethereum, ako je to v prípade ethereum classic.

Mali by ste investovať do Ethereum Classic?

Ethereum Classic má stále svojich priaznivcov, ktorí zostali verní starému blockchainu. Veria, že je to lepšia voľba ako nová. Aj keď v roku 2020 Ethereum Classic nezaznamenal výrazný rast, ETC sa môže v budúcnosti objaviť. Kryptomeny mohli od vydania bitcoinu v roku 2009 zaznamenať drastický rast, stále sú však v počiatkoch svojho vývoja. Preto by priaznivci, ktorí zostali verní starému blockchainu (Ethereum Classic), mohli mať pravdu, ETC by v blízkej budúcnosti mohla zažiť rast.

Začnite investovať do Ethereum Classic pomocou eToro

investovanie do ceny ethereum classic atd

Po prečítaní tohto článku sa môžete cítiť motivovaní začať investovať do kryptomien, či už je to Ethereum Classic alebo akákoľvek iná kryptomena. Dobrou správou je, že svoju investíciu môžete začať s najlepšou platformou sociálneho obchodovania na svete, eToro.

eToro je úžasné sprostredkovateľské stredisko, ktorého burza je výhradne určená pre kryptomeny s názvom eToroX, kde môžete spustiť svoju kryptoinvestíciu a obchodovať s viac ako 90 pármi kryptomien.

eToro sa neobmedzuje iba na kryptomeny, ale môžete investovať aj do ďalších aktív, ako sú komodity, akcie, meny, indexy a ETF.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Ethereum Classic ETC

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • Decentralizovaná autonómna organizácia (DAO) bola hacknutá v roku 2016, čo viedlo k vytvoreniu hard forku, ktorý by rozdelil existujúce Ethereum na Ethereum a Ethereum Classic.
 • Cena Ethereum Classic ovplyvňujú dva hlavné faktory: adopcia Ethereum Classic a sieťové útoky.
 • ETC dosiahol 14. januára 2018 svoje historické maximum 44,34 USD.
 • Momentálne cirkuluje 116 313 299 ETC. Celková ponuka je 210 700 000 ETC. Celkový trhový strop Ethereum Classic je 701 289 812 dolárov.
 • Vývojári viac dôverujú sieti Ethereum pri budovaní svojich aplikácií a projekty Defi sú postavené na sieti Ethereum. V dôsledku toho nemohla cena ETC zaznamenať výrazné zvýšenie.
 • Reputácia Ethereum Classic bola tiež poškodená v dôsledku 51% útokov, z ktorých tri sa stali až v auguste 2020.
 • Obchodovanie so zvieratami má „realistický“ prístup, ktorý predpovedá, že Ethereum Classic dosiahne do decembra 2021 hodnotu 7 dolárov, zatiaľ čo Digitalcoin predpovedá, že ETC by v roku 2021 mohol dosiahnuť 11 dolárov.
 • Cena ETC môže vo februári 2026 dosiahnuť 32,81 USD a podľa Digitalcoinu zaznamenať nárast o 440,5%.
 • Niektoré kľúčové rozdiely medzi Ethereum Classic a Ethereum sú v ponuke, trhovej kapitalizácii a dôvere investorov.

Dúfame, že vás tento článok informoval o Ethereum Classic a motivoval vás k začatiu investícií do kryptomien. V poslednej dobe začali kryptomeny v poslednej dobe rásť viac, pričom bitcoin bol lídrom a bol inštitucionalizovaný.

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho, prosím, pre prípad, že by z neho chcel mať prospech niekto iný. Ak sa chcete dozvedieť viac o ďalších kryptomenách, pozrite si náš sektor článkov o kryptomenách.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me