Analytický sprievodca investovaním do systému EOS v roku 2021

Kam pôjde cena EOS v roku 2021?

Čo sa stane s cenou EOS v roku 2021? Kryptoinvestorov vždy zaujímalo: Čo vedie k cene EOS?

Spoločnosť EOS bola na radaroch mnohých investorov, pretože okolo altcoinu a jeho platformy EOS.IO neustále panovalo bzučanie. Rozruch sa začal úvodnou ponukou mincí spoločnosti EOS. Prvé ICO trvalo takmer rok, čo je jedno z najdlhšie trvajúcich v odbore. Bola nielen najdlhšia, ale tiež zvýšila rekord 4 miliardy dolárov. Tento vynikajúci výkon ICO takmer okamžite dostal EOS do centra pozornosti.

Dôležitou otázkou, ktorú je potrebné zvážiť, je, či si spoločnosť EOS splnila svoju povesť alebo nie. Je EOS dobrá investícia? Aj keď je ťažké nájsť jednoznačnú odpoveď na túto otázku, jedným zo spôsobov, ako sa na ňu pozrieť, je identifikovať faktory ovplyvňujúce cenu EOS..

Aké sú faktory ceny EOS?

Cenu EOS určujú tri faktory:

 • Rozvoj siete
 • Trh s kryptomenami
 • Zvýšená adopcia

Prečo práve EOS?

Platforma, EOSIO, je open-source protokol novej generácie. Víziou je vybudovať decentralizovaný blockchain s rýchlosťou bleskového spracovania transakcií a prakticky bez transakčných poplatkov. Platforma sa zameriava na inteligentné zmluvy, ktoré umožnia vydávanie decentralizovaných aplikácií.

Vďaka rýchlemu svetu smerom k digitalizácii sa kryptomeny usilujú poskytnúť používateľom rýchlosť a svižnosť, len málokomu sa to podarilo. Spoločnosť EOS posunula cieľ na ďalšiu úroveň, pretože sa snaží umožniť milión transakcií za sekundu. Ak sa tak stane, potom to môže odvetvie kryptomien veľmi podporiť. Spoločnosť EOS sa tiež snaží zvýšiť použiteľnosť inteligentných zmlúv tým, že ponúka hlavné funkcie zabudované do svojej platformy, ktoré by nielen zvýšili rýchlosť, ale aj uľahčili.

EOS má veľa podobností s kráľovnou kryptomien Ethereum a nielenže do nej začlenil niektoré charakteristické znaky kráľovnej, ale zameral sa aj na medzery, ktoré Ethereum má. Z tohto dôvodu sa EOS nazýva „Zabijak éteru“ hlavný vývojár Daniel Larimar. Larimar bol tiež citovaný za tvrdenie, že EOS má zatiaľ najsilnejšiu infraštruktúru pre decentralizované aplikácie.

Hlavným rozdielom medzi Ethereom a EOS je mechanizmus konsenzu. Ethereum využíva Proof of Stake (PoS), zatiaľ čo EOS má zavedený mechanizmus Delegated Proof of Stake (DPoS). DPoS umožňuje spoločnosti EOS šetriť čas, pretože sa nevyžaduje konvenčná ťažba. EOS je efektívnejší, pokiaľ ide o spracovanie transakcií. Ethereum dokáže za sekundu spracovať 15 transakcií, pri ktorých spoločnosť EOS spracuje neuveriteľných 1 000 t / s, a jej cieľom je ešte vyššia, za 1 milión. Preto je EOS veľmi škálovateľný. Baníci, alebo skôr validátori, sa nevyberajú z dôvodu počtu tokenov, ktoré majú, ale skôr prostredníctvom demokratickejšieho procesu.

Čo odlišuje EOS?

O EOS sa dá uvažovať ako o veľmi ambicióznej kryptomene. EOS bol uvedený na trh 18. januára 2018 a v súčasnosti sa vyvíja. Je to pôsobivý druh pozornosti a podpory, ktorú si spoločnosť EOS získala za malú chvíľu. To by tiež mohlo naznačovať hype, aký môže EOS vytvoriť, keď bude úplne vyvinutý.

EOS v zásade funguje rovnako ako všetky kryptomeny ako platobný systém. Podľa CoinList, Spoločnosť EOS prekonala hlavné kreditné karty ako Visa, čo sa týka spracovania transakcií. EOS má tiež veľa podobností s ethereom, aj keď EOS posúva veci na inú úroveň.

Spoločnosť EOS je schopná spracovať veľké množstvo transakcií aj bez ďalších poplatkov. Dosahuje sa to pomocou jedinečného mechanizmu podobného mechanizmu Ethereum’s. Výrobcov blokov hradí blockchain, a preto sú eliminované všetky ďalšie poplatky. Ďalším znakom, ktorý pomáha rámcu pri udržiavaní rovnováhy, je miera inflácie.

Na blockchaine EOS sú dôsledne vytvorené dva štvorce. Len jeden výrobca blokov však môže v jednom okamihu vytvoriť blok. Tieto obmedzenia zabezpečujú, že platforma funguje na ideálnej úrovni. Producent blokov, ktorý nedoručí žiadne bloky v stanovenom časovom rozpätí, je na zaistenie efektívnosti krátko vyradený zo siete.

Sieť EOS môžu organizácie tiež využívať na ťažbu alebo ukladanie údajov. Má tiež k dispozícii funkcie úložiska a hostovania serverov, ktoré by určite pomohli použiteľnosti a výrobe decentralizovaných aplikácií.

Pretože jedným z cieľov spoločnosti EOS je zvýšiť adopciu technológie blockchain, sieť EOS sa vyznačuje aj dobrou ľahkou použiteľnosťou. Platforma je užívateľsky príjemná a relatívne jednoduchšia.

Čo sú ovládače spoločnosti EOS Price??

Predpovedať ceny kryptomien je veľmi ošemetná záležitosť. Často nie je v hre niekoľko faktorov, ale skôr množstvo faktorov. Je ťažké rozlíšiť a analyzovať, ktoré faktory majú väčší význam. Ale keďže predikcia ceny je pre investorov nanajvýš dôležitá, je tu náš vplyv na hlavné faktory, ktoré zohrávajú úlohu pri určovaní ceny EOS.

3 faktory, ktoré vedú k cene EOS:

Faktor 1: Rozvoj siete

Koncept, ktorý stojí v pozadí siete EOS, k nej nalákal veľa ľudí. Je to jeden z dôvodov, prečo bol altcoin pri svojej Počiatočnej ponuke mincí taký úspešný. Veci, ktorými sa spoločnosť EOS snaží dosiahnuť, oslovia mnohých ľudí. Sieť však ešte nie je úplne vyvinutá. Aj keď spoločnosť EOS splnila niektoré zo svojich sľubov tým, že ponúkla obrovskú škálovateľnosť a prakticky bez akýchkoľvek nákladov, ešte sa musí zistiť, koľko zo všetkých sľubov spoločnosť EOS skutočne splní.

Faktor 2: Trh s kryptomenami

Na akomkoľvek trhu sú ceny určené tam, kde sa stretáva ponuka a dopyt. Zvýšená ponuka tlačí ceny dole, zatiaľ čo zvýšený dopyt tlačí ceny nahor, ekonómia 101. Trh s kryptomenami je však trochu jedinečný; kryptomeny majú zvyčajne prísny limit na svoju ponuku. Preto ponuka nehrá pri určovaní cien rozhodujúcu úlohu. Zostáva dopyt. Dopyt po kryptomene je najdôležitejším faktorom pri určovaní ceny, pretože hodnota kryptomeny spočíva vo vnímaní spotrebiteľa. Kryptomeny sú čoraz viac akceptované. To prirodzene zvýši hodnotu kryptomien.

Na trhu s kryptomenami hrá bitcoin obrovskú úlohu. Ako kráľ kryptomien bitcoin zásadným spôsobom ovplyvňuje ceny ostatných kryptomien. Ako bolo odvetvie svedkom rozmachu roku 2017, kryptomeny majú tendenciu sledovať bitcoiny. EOS má korelačný koeficient rovný 0,83 s bitcoinom. To znamená, že akékoľvek zmeny hodnoty bitcoinu výrazne ovplyvnia cenu spoločnosti EOS.

Graf vzájomných vzťahov cien bitcoinov a EOS

Obrázok 1: Bitcoin & Korelačná cena EOS do Coinpredictor.

EOS čelí aj silnej konkurencii kráľovnej kryptomien Ethereum. Táto konkurencia predstavuje hrozbu pre ceny spoločnosti EOS, pretože Ethereum je jednou z originálnych mincí a má pevnú pozíciu na trhu. Iba čas ukáže, či EOS dokáže poraziť kráľovnú alebo podľahne kráľovninej moci.

Faktor 3: Väčšia adopcia

Víziou spoločnosti EOS je sprístupniť technológiu blockchain pre všetkých a zvýšiť jednoduchosť používania. Z tohto dôvodu bol produkt EOS navrhnutý a v súčasnosti sa navrhuje pre masívne prijatie. Škálovateľnosť systému EOS je jednou z jeho charakteristických čŕt, pretože spoločnosť EOS sa zameriava na spracovanie miliónov transakcií za jednu sekundu.

Spoločnosť EOS je vhodná ako platforma digitálnych platieb. Snaží sa tiež podporiť používanie technológie blockchain prostredníctvom inteligentných zmlúv a decentralizovaných aplikácií. Taktiež sme zaznamenali nárast v adopcii kryptomien a keď sa EOS blíži k dosiahnutiu svojej vízie, môžeme vidieť nárast v jeho adopcii. Pri väčšej adopcii by sa vnímaná hodnota mince zvýšila, čo by zvýšilo jej ceny.

Zvažovali ste nákup EOS?

investovať do eos

Predikcia cien pre EOS

Spoločnosť EOS je v súčasnosti na 14. mieste na trhu s kryptomenami s trhovou kapitalizáciou 2 929 576 070 USD. Má obežnú zásobu asi 950 miliónov altcoinov a tvrdú čiapku pri 1 miliarda žetónov. Aktuálna cena fotoaparátu EOS je 3,10 USD. EOS dosiahol vrchol v roku 2020 na úrovni okolo 5,4 USD, ale po veľmi nízkych poklesoch prelomil úroveň rezistencie 3 $ a v súčasnosti je na tejto úrovni stabilný.

cenový graf eos

Obrázok 2: EOS Market Cap, zväzok & Cena – zdvorilosť údajov: Coinmarketcap.

Zakladateľ Daniel Larimer tiež spoluzakladal spoločnosti Steemit a BitShares a veľa pozitívneho rozruchu okolo spoločnosti EOS možno pripísať dobrej povesti Larimera vo svete kryptomien. To bolo tiež zdrojom optimistickej budúcnosti pre altcoin.

Graf predikcie ceny produktu EOS

Obrázok 3: Predikcia cien EOS podľa Investor do peňaženky.

Podľa Wallet Investor bude mať EOS v novom roku veľké výkyvy. V prvých mesiacoch nového roka sa očakáva, že EOS dosiahne vrchol okolo 5 dolárov, ale v najhoršom scenári môže EOS klesnúť pod hranicu 1 dolára. Wallet Investor tiež predpovedal, že v krátkosti môže EOS zaznamenať negatívnu zmenu okolo 64% a EOS môže poklesnúť o 1,103 USD.

Predikcia ceny o Coinliker.com je veľmi optimistický. Krátkodobá cenová predikcia ukazuje negatívnu zmenu o 10%, ale EOS môže byť dobrou dlhodobou investíciou. Pretože sieť EOS je stále vo vývoji, sú nádejné dlhodobé predpovede, pretože sa očakáva, že sieť čoskoro dokončí svoj vývoj.

Päťročná cenová predpoveď spoločnosti EOS

Obrázok 4: Predpoveď ceny na päť rokov podľa CoinLiker

Všeobecne sa zdá, že všeobecný trhový sentiment spoločnosti EOS je býčí, čo môže naznačovať, že EOS môže v budúcnosti rásť. Pri zvyšovaní cien EOS budú hrať zásadnú úlohu aj ďalšie faktory, ako napríklad rastúca komunita, väčšie prijatie atď.

Sme pripravení investovať do EOS?

investovať do eos

Výhody a nevýhody investovania do systému EOS

Výhody investovania do systému EOS:

✅ Spoločnosť EOS dokáže spracovať až 1 000 transakcií za sekundu a snaží sa ich počet zvýšiť až na milión.

✅ EOS je vysoko škálovateľný, nákladovo efektívny a zároveň ekologický.

✅ Mechanizmus Delegované dôkazy o podiele zaisťuje vyššiu účinnosť.

✅ DPoS tiež robí sieť demokratickejšou.

✅ Blokoví producenti investujú do siete, a preto majú podiel v spoločnosti EOS.

✅ Budúce predpovede cien sa zdajú byť optimistické, najmä dlhodobé.

Nevýhody investovania do EOS:

❌ Spoločnosť EOS mala určité problémy so zabezpečením. V Mája 2018, v správe sa ukázalo, že hackerom sa podarilo identifikovať množstvo problémov v zabezpečení siete.

❌ Existujú obavy aj v súvislosti s decentralizáciou systému EOS, pretože 49,67% mincí systému EOS je k dispozícii na niekoľkých top adresách. To znamená, že tajná dohoda týchto adries môže viesť k centralizácii siete, pretože niekoľko z nich získa oprávnenie nad sieťou.

❌ Zdrojom nechuti bolo aj rozsiahle zapojenie spoločnosti Block.one, základnej organizácie, ktorá stojí za spoločnosťou EOS, v sieti.

❌ EOS čelí silnej konkurencii niektorých zavedených mincí, ako je napríklad Ethereum.

Začnite investovať do EOS pomocou eToro

obchod eos

Očakáva sa, že EOS bude mať v budúcnosti veľký potenciál s možnosťou dlhodobej investície ako výhodnej alternatívy. Ak uvažujete o investovaní do EOS, potom je vašou platformou eToro.

eToro je jedným z najväčších mien na trhu, pokiaľ ide o obchodné platformy, pretože je z rôznych zdrojov hodnotený ako jeden z najlepších. Poskytuje niekoľko jedinečných funkcií, ako je sociálne obchodovanie, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov, ale má tiež pokročilé možnosti pre odborníkov. Platforma je užívateľsky prívetivá a spoplatňuje niektoré z najnižších sadzieb na trhu.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu EOS

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • Spoločnosť EOS má najdlhšie ICO, vďaka čomu získala rekordných 4 miliardy dolárov. Momentálne je stále vo vývoji.
 • Hnacou silou ceny modelu EOS je jeho sieť, trh s kryptomenami a zvýšené prijatie mince
 • EOS je open-source protokol novej generácie, ktorý sa zameriava na decentralizované aplikácie prostredníctvom inteligentných zmlúv.
 • Niektorí kritici tvrdia, že EOS nie je úplne decentralizovaný a že sieť je možné veľmi ľahko monopolizovať.
 • Víziou je vybudovať decentralizovaný blockchain s rýchlosťou bleskového spracovania transakcií a prakticky bez transakčných poplatkov.
 • Spoločnosť EOS čelí silnej konkurencii spoločnosti Ethereum, pretože sú si trochu podobné.
 • Mechanizmus delegovaného dôkazu o podiele spoločnosti EOS zaisťuje efektívnosť transakcií.
 • Cieľom spoločnosti EOS je byť schopná spracovať milión transakcií za sekundu.
 • Dlhodobé cenové predpovede sa zdajú byť veľmi optimistické a niektoré zdroje predpovedajú zvýšenie na 135 dolárov za päť rokov.

Dúfame, že vás tento článok informoval o spoločnosti EOS a motivoval vás, aby ste začali investovať na kryptotrhu.

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho, prosím, pre prípad, že by z neho chcel mať prospech niekto iný. Ak sa chcete dozvedieť viac o ďalších kryptomenách, pozrite si náš sektor článkov o kryptomenách.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me