Analytický sprievodca IOTA v roku 2021

Kam pôjde cena MIOTY v roku 2021?

Čo sa stane s cenou IOTA (MIOTA) v roku 2021? Kryptoinvestorov vždy zaujímalo: Čo poháňa cenu MIOTY?

IOTA je jednou z relatívne novších kryptomien. IOTA má na svedomí Sergej Ivancheglo, David Sontesbo, Serguei Popov a Dominik Schiener. Rovnako ako ďalšie pozoruhodné kryptomeny, základ IOTA bol položený za účelom vytvorenia digitálneho platobného systému, ale charakteristickým znakom tohto systému by bola jeho škálovateľnosť, bezpečnosť, efektívnosť a nižšie poplatky. Cieľom IOTA bolo tiež slúžiť ako kanál pre efektívny prenos dát medzi systémami.

Token kryptomeny IOTA sa nazýva MIOTA.

Akí sú faktory ovplyvňujúce cenu IOTA?

Cenu IOTA určujú tri faktory:

 • Sieť IOTA
 • Trh s kryptomenami
 • Zvýšená adopcia

Prečo IOTA?

Rovnako ako veľké mince ako Bitcoin využívajú technológiu blockchain, kde sa transakcie schvaľujú pomocou baníkov, aj IOTA má svoj vlastný jedinečný mechanizmus s názvom Directed Acyclic Graph (DAG) známy tiež ako Spleť. V systéme Tangle nie sú ťažiari povinní spracovávať transakcie; namiesto toho túto prácu vykonáva hlavný koordinátor. Tento systém pomáha eliminovať väčšinu nákladov spojených s transakciami. To je tiež dôvod, prečo má IOTA jeden z najnižších poplatkov za transakcie na trhu s kryptomenami.

Zatiaľ čo blockchain ustupuje späť a vyžaduje viac aktív, čím väčšia sa platforma zmení, DAG to urobí naopak. Využitie invenčná IOTA Tangle inovácia prináša vyššiu adaptabilitu a ukazuje sa, že je rýchlejšia a podstatne bezpečnejšia, čím viac akcií v sieti existuje, podľa zakladateľov.

Čím viac ľudí používa systém IOTA, sieť sa stáva škálovateľnejšou. Zdroj: Bitdegree.

V súčasnosti súčasný stav bráni prístupu k údajom a informácie sa vo všeobecnosti obmedzujú na kontrolu niekoľkých, a nie na rozsiahle masy. Najmä v súčasnosti, keď sú informácie stále dôležitejšie, spoločnosť IOTA predstavuje riešenie tohto problému prostredníctvom svojho Data Marketplace.

IOTA Marketplace je ilustráciou decentralizovaného informačného obchodného centra, ktoré plánuje sprístupniť informácie akejkoľvek odmeňujúcej strane. Informácie sa zhromažďujú a vymieňajú v reálnom čase na pridružených zariadeniach. Okrem toho Data Marketplace umožňuje myslieť na bezpečný predaj a prístup k dynamickým dátovým tokom. Klienti IOTA Data Marketplace môžu nakupovať alebo predávať MAM alebo maskované autentické správy. Stručne povedané, trh môže byť riešením súčasných problémov s dátami.

Pretože je kvantová výpočtová technika vo vývoji, ohrozila veľa vecí. Kryptografia kryptomien nie je hacknuteľná, ale akonáhle bude vyvinutý kvantový počítač, bude schopný hacknúť kryptografiu, čo je hlavný problém, pretože organizácie neúnavne pracujú na vývoji kvantového počítača. IOTA sa opakovane osvedčila ako futuristická kryptomena. Vývojári tvrdili, že vyrobili IOTA kvantovo odolný. Takže vždy, keď bude vyvinuté kvantové výpočty, budeme mať všetci možnosť kryptomeny, ktorá je voči nej odolná, a nepochybne, keď k tomu dôjde, trh IOTA exploduje, keď sa k nej budú hrnúť investori.

Čo vedie k cene IOTA?

Pre všetkých investorov, nových alebo expertov, je dôležitým aspektom uskutočňovania investície zistenie faktorov, ktoré ovplyvňujú cenu aktíva. To im umožňuje predvídať ceny a budúce trendy. Pokiaľ však ide o kryptomeny, určenie faktorov, ktoré určujú ich ceny, je zložitou časťou. Kryptomeny sú notoricky známe pre volatilitu a nepredvídateľné skoky. Povaha kryptomien je tiež dosť neprehľadná. V USA niektoré subjekty označili kryptomeny ako aktíva, zatiaľ čo iné ich označili za komodity. Jedinečná povaha ďalej kladie otázky v súvislosti s určovaním ceny.

3 faktory, ktoré ovplyvňujú cenu IOTA:

Faktor 1: Sieť IOTA

Hlavnou chybou technológie blockchain je jej škálovateľnosť s rastom. Čím viac bude sieť rásť, tým pomalšie a nákladnejšie budú transakcie. Systém Tangle však ponúka riešenie tohto problému. Pretože systém Tangle má iba centrálneho koordinátora, systém funguje tak, že ukladá používateľom povinnosť spracovávať transakcie iných ľudí. Tento jedinečný systém znamená, že čím viac ľudí bude v sieti, tým rýchlejšie budú transakcie. Systém Tangle má takzvanú nekonečnú škálovateľnosť. Tento systém je exponenciálne efektívnejší ako obvyklá technológia blockchainu Proof of Work. Vďaka začleneniu internetu vecí do systému sa javí ako kryptomena pre a pre budúcnosť.

Systém Tangle v súčasnosti nefunguje na svojej špičkovej kapacite. Technológia Tangle je revolučná a mohla by navždy zmeniť svet kryptomien, ale v súčasnosti svet kryptomien nebol skutočne svedkom toho, čo Tangle dokáže. Plný potenciál spoločnosti Tangle nebol uvoľnený a investori na celom svete čakajú na okamih, kedy budú svedkami ich zdatnosti. Keď nastane ten okamih, Tangle sa definitívne rozbehne.

Faktor 2: Trh kryptomeny

Všeobecný sentiment na trhu s kryptomenami má obrovský vplyv na všetky kryptomeny. Priaznivé trhové prostredie povzbudzuje investorov, aby investovali viac, bez ohľadu na to, ktorá minca sa použije. Ako sme videli v roku 2017, rozmach trhu pomohol všetkým kryptomenám dosiahnuť svoje historické maximá a dodnes väčšina kryptomien nebola schopná prekročiť svoje maximá stanovené počas boomu. Kryptomeny si získavajú popularitu, čo predznamenáva dobré veci pre trh. Pozitívne trendy na trhu budú mať na dobu neurčitú pozitívny vplyv na IOTA.

bitcoinový iota korelačný graf

Korelácia bitcoinu a IOTA. Zdroj: Coinpredictor.

Faktor 3: Väčšia adopcia

Zvýšené prijatie IOTA zvýši dopyt po IOTA. Dopyt zohráva v cenách IOTA škodlivú úlohu, rovnako ako všetky kryptomeny, pretože kryptomeny majú obmedzený prísun svojich zásob, a to hlavne prostredníctvom dopytu, ktorý upravuje ceny. Vďaka jedinečnému dizajnu IOTA je ideálny pre platformu pre mikroplatby.

Pretože transakcie ťažia používatelia, ktorí musia byť za svoju výpočtovú silu v technológii blockchain odmenení, transakcie stoja veľa. Bitcoin má v skutočnosti jednu z najvyšších transakčných nákladov. V systéme Tangle absencia baníkov eliminuje vysoké náklady spojené s transakciami. Pretože používatelia musia spracovávať transakcie a je to pre nich povinné, transakcie sú prakticky zadarmo.

Vďaka nominálnym nákladom na transakcie je IOTA ideálna pre mikroplatby. Stále viac malých firiem sa presúva online a vyžaduje bezpečný a spoľahlivý spôsob digitálnych platieb; IOTA poskytuje riešenie ich problémov. Predpovede naznačujú, že IOTA sa čoskoro stane platformou pre mikroplatby z dôvodu nominálnych poplatkov za transakcie a ľahkosti transakcií.

Zvážili by ste investíciu do IOTA (MIOTA)?

Budúcnosť IOTA

Za spoločnosťou IOTA stojí renomovaný tím a má nadviazané rôzne partnerstvá. IOTA má veľký potenciál a inovatívne technológie je možné implementovať do mnohých scenárov prípadov použitia.

Technológia IOTA je skutočne futuristická a revolučná. Je to prvá kryptomena, ktorá využíva technológiu Internetu vecí. Cieľom IOTA je stať sa nielen platobnou platformou, ale aj dátovým trhom. Životaschopnosť IOTA ako platformy mikroplatieb je fenomenálna. Zakladatelia tiež tvrdia, že IOTA je odolná voči kvantovému počítaču.

Pomer rizík a výnosov IOTA sa v súčasnosti javí ako dobrý. Aktuálna cena IOTA je 0,3038 USD, ktorá sa blíži k ďalšej úrovni odporu. Trhový sentiment je vzostupný a po prelomení úrovní odporu budú ceny prudko stúpať.

V súčasnosti je to 32. najväčšia kryptomena na svete a očakáva sa, že toto číslo sa v nasledujúcich rokoch výrazne zlepší.

Cenové predpovede IOTA

Investori sú toho názoru, že IOTA ako dlhodobá investícia je priaznivejšia. Očakáva sa, že do roku 2025 by IOTA prekročila svoje historické maximum a bola by stabilná niekde nad 5 dolárov.

V krátkodobom horizonte analytici predpovedajú, že IOTA môže prekročiť 1 dolár, ak bude trh aj naďalej na vzostupe, ale na konci roku 2021 môžu ceny naberať miernejší smer. Skromné ​​predpovede uvádzajú, že cena by sa mohla priemerne pohybovať na úrovni 0,35 USD, čo je dosť nad predajnou zónou, takže sa netreba ničoho obávať. Pre istotu však možno zvoliť strednodobú pozíciu.

graf predikcie ceny iota

Dlhodobá trendová línia IOTA. Zdroj: Walletinvestor.

Vyzerá IOTA ako dobrá investícia?

Nevýhodou jedinečného systému Tangle je, že IOTA je stále relatívne nová. Systém je navrhnutý tak, aby bol so svojim rastom efektívnejší, pretože je stále nový, a nie je taký efektívny. Čas transakcie je úplne závislý od používateľov a od toho, ako rýchlo môžu vyriešiť hádanku proof of work na overenie transakcií. Transakcie môžu trvať aj niekoľko minút, čo pre používateľov nie je atraktívna vec.

Centrálny koordinátor IOTA je, centrálny. Systém IOTA teda nie je úplne decentralizovaný a vo svete kryptomien, kde sú ľudia priťahovaní predstavou neexistencie ústredného orgánu a problémami spojenými s centralizáciou, má IOTA obrovskú nevýhodu. Ak centrálny server vypadne, z nejakého dôvodu spôsobí zlyhanie celej siete, a ak je napadnutá, je narušená celá sieť..

IOTA mala nejaké technické problémy so svojím hlavným koordinátorom a bola niekoľko dní nefunkčná. To vyvolalo mnoho pochybností v mysliach investorov o bezpečnosti a spoľahlivosti IOTA. Investori musia stále pracovať s neustálou hrozbou zlyhania systému, čo pre budúcnosť ani súčasnosť IOTA nie je vôbec dobré..

Aj keď vývojári prijali preventívne opatrenia, aby zabránili manipulácii so sieťou, používateľ bude musieť získať 34% schopnosť vykonávať zmeny v sieti. Pre bitcoin je však potrebný výkon obrovský 51%, takže keď hovoríme v relatívnych číslach, je oveľa jednoduchšie prekonať systém IOTA ako bitcoin. IOTA preto nemusí byť taká bezpečná a bezpečná, ako bolo cieľom zakladateľov.

Vďaka technológii Tangle odhalila IOTA tajomstvo škálovateľnosti a je považovaná za nekonečne škálovateľnú. Aj keď v súčasnosti IOTA čelí určitým prekážkam, každý investor môže povedať, že má veľký potenciál. Prípadov použitia inovatívnej technológie IOTA je veľa. Budúcnosť sa zdá byť optimistická, pretože sily sú v prospech IOTA, a očakáva sa, že IOTA čoskoro prekoná všetky svoje prekážky a využije svoj skutočný potenciál.

iota predikcia ceny 2021

Graf predikcie cien IOTA. Zdroj: Digitalcoin

Sme pripravení investovať do IOTA (MIOTA)?

Klady a zápory investovania do IOTA

Výhody investovania do IOTA:

✅ Je to prvá kryptomena, ktorá využila internet vecí a začlenila ho do svojho dizajnu.

✅ Transakčné náklady sú nominálne.

✅ Infraštruktúra IOTA je úplne originálna.

✅ Sieť IOTA poskytuje riešenie nebezpečenstiev blockchainovej technológie prostredníctvom Tangle

✅ Systém Tangle je nekonečne škálovateľný.

✅ IOTA je ideálna pre mikroplatby.

✅ IOTA môže tiež dlho spracovávať údaje pomocou transakcií a práve sa chystá stať sa trhom údajov.

✅ Má revolučnú a futuristickú technológiu.

✅ Cieľom systému IOTA je byť schopný okamžite spracovať transakcie.

✅ Cieľom IOTA je tiež stať sa kvantovou rezistenciou.

Nevýhody investovania do IOTA:

❌ Investori aj odborníci sú skeptickí, pokiaľ ide o bezpečnosť a spoľahlivosť IOTA.

❌ Potreba hlavného koordinátora systémom IOTA predstavuje veľa problémov.

❌ Systém nie je úplne decentralizovaný.

❌ IOTA mala veľa technických chýb, kvôli ktorým bol systém nefunkčný dlhé dni.

❌ Prekonanie a manipulácia so systémom je pomerne jednoduchá.

❌ IOTA sa stala obeťou hackerov, čo dokazuje, že systém nie je príliš bezpečný.

Začnite investovať do IOTA s eToro

Ak ste začiatočník alebo odborník, na investíciu eToro je tvoje miesto. eToro je jednou z popredných obchodných platforiem. Ak uvažujete o investovaní do IOTA, začnite s eToro s nulovou províziou! eToro je veľmi prístupný a nemá žiadne skryté poplatky. Charakteristickým znakom sociálneho obchodovania je nevyhnutný pokus, ktorý obchodníkom umožňuje kopírovať všetky predchádzajúce aj budúce obchody známych obchodníkov..

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu IOTA

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • IOTA bola vytvorená s cieľom stať sa platformou digitálnych platieb, ale so zvýšenou škálovateľnosťou, bezpečnosťou a ochranou.
 • IOTA do svojho návrhu zahrnula technológiu internetu vecí.
 • Kryptomena sa volá MIOTA a IOTA neprenáša iba peniaze, ale aj dáta.
 • Jeho cieľom je stať sa dátovým trhom.
 • Na rozdiel od hlavných kryptomien má IOTA jedinečný mechanizmus riadených acyklických grafov s názvom Tangle.
 • Systém Tangle eliminuje potrebu baníkov, a teda aj náklady s tým spojené.
 • IOTA je nekonečne škálovateľná a transakcie sú prakticky zadarmo, čo je ideálne riešenie pre mikroplatby.
 • Zakladatelia tvrdia, že IOTA je odolná voči kvantovému počítaču.
 • IOTA trpela bezpečnosťou a mala niekoľko hackov.

Dúfame, že vám táto príručka bola užitočná, a ak áno, zdieľajte ju, pretože by sa možno našiel niekto iný, kto by z nej chcel mať úžitok.

A nakoniec, ak si chcete prečítať viac článkov a získať viac poznatkov o obchodovaní s kryptomenami, pozrite si rozsiahly sektor v našich článkoch o obchodovaní s kryptomenami..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me