Čo bude viesť k cene Zcash v roku 2021?

Analytický sprievodca investovaním do spoločnosti Zcash v roku 2021

Kam pôjde cena Zcashu v roku 2021?

Keď bude kryptomena na vzostupe, investori sa tešia na kryptomeny, ktoré ponúkajú niečo nové a iné. Zcash, pevný bitcoinový bitcoin, je na trhu známy ochranou súkromia, ktorú ponúka pre transakcie. Aby sme však maximalizovali zisk alebo minimalizovali riziká v investovaní do kryptomeny, je potrebné ustanoviť hnacie sily ceny uvedenej kryptomeny. Čo teda vedie k cene Zcash?

Cenu Zcash určujú tri faktory:

 • Súťažiace mince
 • Trakcia Zcash
 • Problémy s transakciou

Ale najskôr sa poďme trochu venovať tomu, prečo je Zcash?

Prečo Zcash?

Zcash je tvrdou vidlicou bitcoinu. Zakladateľku Zooko Wilcox veľmi zaujala blockchainová technológia bitcoinu. Napriek tomu, keď videl zjavné chyby, rozhodol sa vykopať z bitcoinu mincu s mnohými vylepšeniami, vďaka ktorým bude stáť mimo pôvodnej kryptomeny.

Problém, na ktorý sa Zcash zameral hlavne pri riešení, bolo súkromie. Keďže blockchain bitcoinu je verejný, chýba mu anonymita alebo súkromie transakcií. Podľa Zooko to bol faktor, ktorý prispel k tomu, aby sa bitcoin nestal globálnym fenoménom. Charakteristickým znakom spoločnosti Zcash je teda jej súkromie.

Zcash verí v súkromie, najmä pokiaľ ide o finančné údaje, pretože je to zásadné pre ekonomické príležitosti, rovnosť a slobodu. Prostredníctvom Zcash môžu používatelia uskutočňovať úplne anonymné transakcie, nezverejnia sa ani podrobnosti o odosielateľovi alebo príjemcovi. Je to prvá dôverná otvorená sieť. Sieť nerobí kompromisy ani v oblasti bezpečnosti, ani spoľahlivosti.

Aj keď je Zcash kryptomena typu open-source, stále za ňou stojí súkromný subjekt s názvom Zerocoin Electric Company. Názov spoločnosti je taký, že Zcash bol pôvodne známy ako Zerocoin. Navyše, silný tím schopných jednotlivcov stojacich za Zcashom sa neustále snaží mince vylepšovať.

Zcash je digitálna mena, ktorú je možné použiť na nákup predmetov každodennej potreby a na ukladanie bohatstva. Dá sa kúpiť, obchodovať a zarobiť.

Zcash má rovnako ako bitcoin pevne zakódovanú dodávku dvadsaťjeden miliónov tokenov. A očakáva sa, že sa ponuka vyčerpá do roku 2032. Rovnako ako bitcoiny, aj sieť má systém odmeňovania na polovicu, aby udržala kontrolu nad dodávkou mince.

Čo odlišuje Zcash Apart?

Technológia Zk-SNARKs zaisťuje súkromie transakcií v sieti. Zk-SNARK je nový protokol, ktorý beží na nulovej interaktivite a nulových znalostiach. Užívateľ a overovacie uzly nemusia vôbec spolupracovať, aby mohli byť transakcie spracované.

Na riešenie niektorých problémov sprevádzaných anonymnými transakciami má spoločnosť Zcash tiež riešenie s názvom „Zobraziť kľúč“. Používatelia platformy majú svoj kľúč zobrazenia, pomocou ktorého je možné získať prístup k ich histórii transakcií. Môže sa dať aj iným používateľom, samozrejme by sa vyžadoval súhlas používateľa.

Sieť ponúka dva druhy transakcií: transparentné transakcie a chránené súkromné ​​transakcie. V sieti sú dva odlišné druhy adries. Prvá je pôvodná adresa používateľa s názvom t-addr, zatiaľ čo druhá je pre používateľov, ktorí nechcú, aby boli podrobnosti ich transakcií verejné. Títo používatelia sa môžu rozhodnúť pre chránenú adresu s názvom z-addr. Odosielateľ aj príjemca sa môžu pri jednej transakcii rozhodnúť pre rôzne adresy. Napríklad odosielateľ s t-addr môže poslať prostriedky príjemcovi so z-addr alebo odosielateľ aj príjemca môžu pokračovať s z-addr.


Voľba medzi transparentnými a súkromnými transakciami poskytuje väčšiu flexibilitu, pretože každodenní používatelia sa môžu stretnúť s problémami s chránenými súkromnými transakciami.

Okrem základnej funkcie ochrany osobných údajov ponúka Zcash aj väčšiu škálovateľnosť a vyššiu rýchlosť. Pokiaľ ide o spravodlivosť, medzi kráľom kryptomien a Zcashom by pravdepodobne zvíťazil Zcash. Obe mince využívajú na ťažbu mechanizmus Proof of Work. Ale kde bitcoinoví ťažiari používajú pokročilý a drahý hardvér, Zcash nie je kompatibilný s takým pokročilým hardvérom. Zcash sa v skutočnosti ťaží prostredníctvom bežne dostupného hardvéru. To zaisťuje väčšiu spravodlivosť pre sieť Zcash, pretože ťažba je prístupná pre všetkých, nielen pre ľudí s hlbokými vreckami.

Zvážili by ste investíciu do Zcash?

Drivers of Zcash Price

Pri určovaní ceny Zcash hrá úlohu veľa faktorov, ale hlavne tieto faktory sú všetky zo strany dopytu. Keďže ponuka kryptomeny je vopred určená, nehrá pri určovaní ceny žiadnu významnú úlohu. Takže v podstate akýkoľvek faktor, ktorý ovplyvňuje dopyt po kryptomene, bude v konečnom dôsledku ovplyvňovať jej cenu. Pri analýze ceny Zcashu však vyniká niekoľko kľúčových faktorov. Ide o tieto faktory:

Faktor 1: Konkurenčné mince

Byť pevnou vidlicou bitcoinu Zcash technicky konkuruje bitcoinu. Toto samotné by mohlo pre altcoin predstavovať určité problémy, pretože bitcoin je pôvodná kryptomena a líder na trhu. Konkurencia s bitcoinmi môže poškodiť hodnotu Zcash, ale s jedinečnou a odlišnou ponukou Zcash, Zcash aj Bitcoin ležia trochu v rôznych doménach. Ako tvrdá vidlica je základná štruktúra oboch kryptomien podobná, ale podobnosti sa netýkajú ich vlastností.

Bitcoin je lídrom na trhu a hrá zásadnú rolu vo všeobecnom sentimente na trhu a ovláda takmer všetky hlavné kryptomeny vrátane Zcash. Pozitívne zmeny v hodnote bitcoinu teda pozitívne ovplyvnia cenu Zcash, pretože obe mince majú tiež pozitívnu koreláciu.

Zcash sa primárne zameriava na poskytovanie vyššieho súkromia používateľom pri transakciách. To dáva sieti silnú konkurenciu s kryptomenami ako Monero a Dash, ktorá sa zameriava aj na súkromie transakcií. Nárast cien a prijatie konkurenčných mincí môže Zcash znehodnotiť.

Faktor 2: Trakcia Zcash

Hlavným činiteľom ceny kryptomeny je vnímaná hodnota v mysliach investorov. Zvyšovanie dopytu po Zcashi spôsobí zvýšenie jeho ceny a dopyt nie je nič iné ako vnímanie. Čím viac investorov a analytikov dúfa v budúcnosť spoločnosti Zcash; tým vyššia bude jeho vnímaná hodnota. Keď si minca získa väčšiu trakciu a používatelia zvýšia výdavky prostredníctvom a prostredníctvom platformy, môžeme byť svedkami prudkého nárastu cien.

Funkcia anonymity môže zvýšiť alebo zvýšiť cenu. Pretože zvýšené súkromie transakcií môže odradiť niektoré odvetvia, kde je dôležitá transparentnosť, od prijatia Zcash, ale na druhej strane tiež podporí odvetvia, ktoré si cenia súkromie, aby prijali Zcash a Zcash by sa mohol ukázať ako životaschopná možnosť pre rozsiahle prijatie v takýchto odvetviach.

Faktor 3: Problémy s transakciou

Existuje niekoľko problémov, ktoré sprevádzajú súkromné ​​transakcie v sieti. Väčšinou sa môže stať ohniskom nelegálnych aktivít, čo by sieti spôsobilo problémy s úradmi. Spoločnosť Zcash navrhla riešenie v podobe kľúča zobrazenia, nie je však životaschopné, pretože na prístup k jeho kľúču zobrazenia by bol potrebný súhlas používateľa. Potom má Zcash problémy aj so škálovateľnosťou. Transakcie za sekundu sú od 6 do 26, čo nie je také vysoké, aj keď lepšie ako pri niektorých veľkých minciach. Keď to zhrnieme, Zcash má sem tam niekoľko problémov, na ktorých tím neúnavne pracuje. Hodnota kryptomeny teda závisí aj od toho, ako rýchlo tím vyvinie riešenie problémov, ktorým čelí.

Predikcie cien Zcash

Cena Zcash je momentálne na úrovni 61,46 dolárov. Rok 2020 bol pre Zcash veľmi skalnatý, pretože sa pohyboval od 25 dolárov do maxima okolo 97 dolárov. Cena Zcash bola okolo 5 000 dolárov v čase uvedenia na trh, takže uši k tomu neboli láskavé, ale analytici dúfajú, že Zcash opäť uvidia na prudko stúpajúcich úrovniach. Podľa eToro, ročná miera návratnosti je 156%.

Podľa Walletinvestoru krátkodobá investícia Zcash nemusí byť zisková, pretože sa neočakáva výrazný rast mince v roku 2021. Na nasledujúcom obrázku sa zdá, že trendová línia Zcash si zachováva podobný tvar ako v roku 2020.

krátkodobá predikcia

Krátkodobá cenová predikcia spoločnosti Zcash spoločnosťou Walletinvestor

Dlhodobá predpoveď Walletinvestoru tiež nevyzerá optimisticky. Do roku 2025 by sa Zcash mohol blížiť k hranici 1 USD.

dlhodobá predpoveď zcash

Dlhodobá predikcia ceny Zcash spoločnosťou Wallet Investor

Dlhodobá predpoveď predpovedá rast krátkodobých cien a v roku 2021 by mohlo dôjsť k rastu ceny Zcash. Long Forecast predpovedá priemernú cenu na rok 2021 okolo 95 dolárov. Dlhodobé predpovede však nie sú také nádejné a očakáva sa, že Zcash sa bude v priebehu rokov iba zhoršovať. V roku 2025 by podľa Long Forecast mohol mať Zcash cenu 50 dolárov.

tabuľka predikcie ceny zcash

Predikcia cien Zcash z Long Forecast na rok 2021

Trading Beasts Očakávajte, že cena Zcash zostane stabilná na hranici 60 dolárov s postupným zvyšovaním v priebehu rokov. Cena môže v roku 2025 stúpnuť na 80 dolárov a viac.

Predpovede Zcash sú veľmi mätúce a možno by vás zaujímalo, či je Zcash dobrá investícia alebo nie. Táto otázka nemá jednoznačnú odpoveď, ale zdá sa, že Zcash má potenciál. Jeho charakteristické znaky ho odlišujú od ostatných hlavných kryptomien a Zcash by mohol znehodnotiť všetky predpovede a opäť stúpnuť na svoje historické maximum..

Čítajte viac: Predikcie cien Zcash – Koľko bude Zcash v roku 2021 a ďalej platiť?

Klady a zápory spoločnosti Zcash

Plusy investovania do Zcash:

✅ Zcash je pevná vidlica bitcoinu, čo znamená, že má mnoho funkcií bitcoinu, ale má aj veľa upgradov.

✅ Zcash ponúka bezpečné anonymné transakcie prostredníctvom technológie zk-SNARK.

✅ Spoločnosť Zcash si účtuje nominálne transakčné poplatky.

✅ Sieť Zcash je rýchla a spoľahlivá.

✅ Zcash je jednou z najväčších kryptomien na trhu, ktorá je na 37. mieste v zozname CoinMarkeCap.

✅ Ťažba Zcash je prístupná pre väčšinu ľudí, pretože nevyžaduje pokročilý hardvér.

✅ Ponúka súkromné ​​aj bežné transparentné transakcie.

✅ Platforma má tiež funkciu nazvanú „Zobraziť kľúč“, pomocou ktorej môžu používatelia zobraziť svoju históriu transakcií.

Nevýhody investovania do Zcash:

❌ Zcash chýba, pokiaľ ide o škálovateľnosť, pretože dokáže spracovať asi 26 transakcií za jednu sekundu.

❌ Spoločnosť Zcash môže byť predmetom kontroly predpisov kvôli svojej ponuke súkromných transakcií.

❌ Sieť môžu zneužívať aj zločinci na nelegálne aktivity.

❌ Percento zo všetkých výnosov z ťažby patrí investorom.

Investujte do Zcash pomocou eToro

Investícia do kryptomeny je zložitá. Nie je to len proces skúmania kryptomien a analýza ich budúcich trendov ťažký, ale ani nasledujúca časť nie je o nič lepšia. Ak pre vás Zcash znie ako dobrá investícia a uvažujete o investovaní, musíte sa pýtať, kde začať.

Ak ste investorom prvýkrát, potom je eToro platformou pre vás. eToro je jednou z najväčších obchodných platforiem na svete a je známa svojimi vlastnosťami, ktoré uľahčujú obchodovanie kryptomeny nováčikom.

Charakteristická vlastnosť eToro v oblasti sociálneho obchodovania umožňuje obchodníkom kopírovať transakcie iných odborných obchodníkov. Ak ste skúsení obchodníci, potom eToro má niečo pre vás. Vďaka výskumu a ďalším pokročilým možnostiam je vhodný aj pre profesionálnych obchodníkov.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Zcash

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • Spoločnosť Zcash uviedla na trh v roku 2017 Zooko Wilcox. Je to tvrdá vidlica bitcoinu, ale s rôznymi upgradmi.
 • Je to kryptomena typu open-source, ale má za sebou súkromnú organizáciu.
 • Hnacím motorom ceny Zcash sú konkurenčné mince, trakcia Zcash a transakčné problémy.
 • Zcash sa zameriava na riešenie nedostatku súkromia, ktoré má bitcoin.
 • Prostredníctvom technológie zk-SNARK je sieť schopná spracovávať transakcie bez interaktivity a bez akýchkoľvek znalostí a súčasne zaistiť bezpečnosť.
 • Sieť ponúka pravidelné transakcie aj súkromné ​​tienené transakcie.
 • Zcash taktiež ponúka nominálne transakčné poplatky 0,0001 ZEC tokenov.
 • Na rozdiel od bitcoinu Zcash sprístupnil svoju ťažbu všetkým, pretože nie je potrebný žiadny drahý high-tech hardvér.
 • Zcash má pevne stanovenú zásobu 21 miliónov tokenov, podobne ako bitcoin.

Dúfame, že ste v tomto článku našli odpoveď na mnoho otázok, ktoré ste v súvislosti so ZCash dostali. Ak máte záujem dozvedieť sa viac o kryptomenách, pozrite si náš sektor článkov o kryptomenách. Alebo ak sa chcete začať učiť obchodovaniu s kryptami, pozrite si tu kurzy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map