Contents

Top 9 altcoinov v roku 2021

Hľadáte najlepšie altcoiny, ktoré by ste mohli pridať do svojho portfólia v roku 2021? Či už ste krypto expert alebo úplný začiatočník, ste na správnom mieste. Prečítajte si nášho sprievodcu po najlepších 9 altcoinoch, ktoré chcete investovať v roku 2021.

Nie je žiadnym tajomstvom, že rok 2020 bol pre trh s kryptomenami rokom horských dráh. Medzi haváriou koronavírusov, ku ktorej došlo v marci, a vzostupným vývojom, ktorý zaznamenali bitcoiny v decembri, to bol rok (extrémnych) maxim a minimov.

Ak sa chcete rýchlo a ľahko ponoriť do kryptotrhu, vyskúšajte eToro Exchange!

Výkonnosť odvetvia za posledných pár mesiacov inšpirovala mnoho ľudí k otázkam „mám investovať do kryptomeny 2021?“. Ak ste jedným z nich, kryptomena, ktorá vás zaujala, bola takmer určite Bitcoin. Takzvaný kráľ kryptomeny sa vyšvihol nad svoje doterajšie historické maximum (ATH) 20 000 dolárov, aby v čase písania článku dosiahol 39 377,60 dolárov. Aj keď je to najväčšie, najstaršie a najikonickejšie digitálne dielo, nie je to zďaleka jediné na trhu.

Takže bez ďalších okolkov …

Top 9 altcoinov na investovanie v roku 2021:

1. Ethereum

2. Litecoin

3. Vlnenie

4. Bitcoinová hotovosť

5. TRON

6. Cardano

7. Tezos

8. IOTA


9. Zcash

V tomto článku budeme zdieľať najlepších deväť altcoinov, do ktorých by ste mali zvážiť investíciu do roku 2021. Ak je bitcoin kráľom, potom ich možno považovať za princov – niektorí čakajú na korunu! Mnoho analytikov v skutočnosti verí, že niektoré aktíva na tomto zozname sú oveľa silnejšie ako bitcoin, takže v blízkej budúcnosti môžu predstihnúť jeho výkonnosť.

Čo je najlepších 9 altcoinov, do ktorých treba investovať v roku 2021?

Čítajte ďalej a objavte deväť alternatív k bitcoinom, ktoré by sa v roku 2021 mohli stať inteligentným prírastkom do vášho portfólia.

1. Ethereum – ETH

Keďže je to druhá najväčšia kryptomena na svete (a následne jej najväčší altcoin), nie je prekvapením, že by sa Ethereum malo nachádzať na vrchole nášho zoznamu. Kryptomena, ktorá bola uvedená na trh v roku 2014, má v súčasnosti trhovú kapitalizáciu 145 209 669 090 dolárov a stojí 1 272,03 dolárov.

Ethereum je tiež jedným z najznámejších aktív na trhu. Podľa štúdie Financial Conduct Authority (britský finančný regulačný úrad, známejší ako FCA) je ETH štvrtou najznámejšou kryptografiou v krajine. Na požiadanie o identifikáciu kryptomien, ktoré rozpoznali, 17% respondentov uviedlo, že počuli o altcoinoch. To ho umiestnilo tesne za bitcoiny, váhy Facebooku a bitcoinové peniaze.

Čo to vlastne je Ethereum a prečo sa dostal na náš zoznam top 9 altcoinov, do ktorých sa má investovať do roku 2021?

Čo je to ethereum (ETH)?

Ethereum je open-source blockchainová platforma, ktorá vykonáva bezpečné krypto transakcie. Tento open-source blockchain je známy ako decentralizovaná aplikácia, ktorá sa inak označuje ako dApp. Jeho natívnou menou je éter, ktorý sa na kryptoburzách objavuje ako ETH.

Okrem Etheru bola platforma Ethereum postavená tak, aby podporovala celý rad ďalších kryptomien. Mnoho týchto kryptomien je aktívnych na trhu decentralizovaného financovania (DeFi) – rýchlo sa rozvíjajúcom sektore, ktorý poskytuje služby ako pôžičky, poistenie a sporiace programy bez kontroly veľkých bánk a iných centralizovaných podnikov. Niektoré z kryptomien, ktoré v tomto priestore ovláda ethereum, sú Chainlink (LINK), Wrapped Bitcoin (WBTC) a Maker (MKR).

Prečo by ste sa mohli rozhodnúť investovať do éteru??

Upgrade na Ethereum 2.0

Ethereum 2.0, inak známy ako Eth2 alebo „Serenity“, je dlho očakávaným upgradom na pôvodnú blockchainovú platformu Ethereum. Úplná aktualizácia mala byť pôvodne dokončená do roku 2021, pričom fáza 0 sa má uskutočniť niekedy v priebehu novembra 2020. Po mnohých neúspechoch však nadácia Ethereum vydala fázu 0 len nedávno a teraz upriamuje svoju pozornosť na nasledujúce etapa.

Jedným z najväčších bonusov tejto aktualizácie je skutočnosť, že inovovaná platforma je navrhnutá tak, aby spracovala viac transakcií ako jej predchodca, a to všetko pri súčasnom výraznom zvýšení energetickej účinnosti. Predtým, ako prebehla aktualizácia, si jediná transakcia s Etherom vyžadovala ohromujúce množstvo energie – presnejšie 22,65 kWh! V priebehu každého roka to znamená, že Ethereum využívalo rovnaké množstvo energie ako Kostarika.

Ďalšou kľúčovou výhodou je rozhodnutie spoločnosti Ethereum prejsť z algoritmu proof-of-work (PoW) na algoritmus proof-of-stake (PoS). V PoW systéme musia ťažiari kryptomeny riešiť zložité rovnice pomocou svojho počítača, aby mohli overiť transakcie a pridať ich do blockchainu. Tento proces vyžaduje obrovské množstvo energie. V systéme PoS však môžu používatelia svoju kryptomenu jednoducho „vložiť“ ako kolaterál, aby si mohli overiť transakcie.

Popularita DeFi

Ako sme už spomínali, sieť Ethereum môže podporovať ďalšie kryptomeny, známe ako ERC-tokeny. V čase písania tohto článku ETH hostí viac ako 280 000 týchto tokenov, z ktorých viac ako 40 je podľa trhovej kapitalizácie v top 100 kryptomien..

Značná časť ERC tokenov je aktívnych v sektore DeFi. Pretože dopyt po službách DeFi neustále rastie, má Ethereum ideálne predpoklady na to, aby na tomto trhu dokázalo kapitalizovať a profitovať z jeho úspechu. To by malo viesť k prijatiu meny ETH a dúfať, že sa jej cena zvýši v priebehu roku 2021. Pre súčasných investorov, ako aj pre prvých obchodníkov, ktorí hrajú svoje karty správne, by to mohlo byť inteligentným doplnkom diverzifikovaného portfólia..

2. Litecoin – LTC

Litecoin má momentálne trhovú kapitalizáciu 11 701 942 299 dolárov a cenu 180,25 dolárov. Po pomalých niekoľkých rokoch bol LTC v roku 2020 trochu čiernym koňom a jeho cena raketovo vzrástla z 47,82 dolárov v priebehu niekoľkých mesiacov.

Litecoin nemusel byť minulý rok najlepšou voľbou pre investorov, ale jeho nedávny vzostupný vývoj drasticky zvýšil dôveru v altcoin. Ak vás zaujíma „je litecoin dobrá investícia?“, Poďme sa bližšie pozrieť na to, ako presne táto kryptomena funguje a prečo by mohla byť na ceste k ďalšiemu rastu.

Čo je to litecoin (LTC)?

Pre kryptomenu, ktorá bola donedávna tak trochu nedôverčivá, sa trochu prekvapivo Litecoin často označuje ako digitálne striebro až po digitálne zlato Bitcoinu. Nazýva sa tiež „kryptomena pre platby“ (na rozdiel od obchodovania alebo investovania).

Hlavným dôvodom je skutočnosť, že litecoin je oveľa praktickejší ako mnoho jeho konkurentov. Spracovanie transakcií litecoinom je rýchle a hospodárne, čo z neho robí praktickú kryptomenu pre každodenné platby. Spracovanie nového bloku v sieti Litecoin trvá v skutočnosti iba 2 a pol minúty. Porovnajte to s pomalosťou bitcoinovej siete, ktorá trvá závratných 10 minút. To je štyrikrát dlhšie!

Nedostatok rýchlosti bitcoinu bol jedným z hlavných problémov, ktoré viedli Charlieho Lee, zakladateľa Litecoinu, k spusteniu vlastnej kryptomeny. Ďalším problémom bola jeho nedostatočná škálovateľnosť. Počet bitcoinových tokenov bol vždy obmedzený na maximálnu hodnotu 21 miliónov, vďaka čomu je neslávne známe „bitcoinové rozpoltenie“ (alebo halvening) nevyhnutnou udalosťou každé štyri roky alebo tak.

V súčasnosti je v obehu okolo 18,5 milióna bitcoinových tokenov, a hoci sa predpokladá, že do roku 2140 nedosiahneme úplné maximum, mnoho investorov si právom nie je istých, či ide o udržateľnú investíciu. Aby sa tomuto problému vyhnul, dal Lee svojmu altcoinu oveľa väčšiu celkovú zásobu 84 miliónov mincí – štyrikrát viac ako bitcoin.

Prečo by ste sa mohli rozhodnúť investovať do litecoinu??

LiteBringer

Online hranie je jedným z najrýchlejšie rastúcich sektorov na svete – a platforma Litecoin dokázala využiť svoj úspech. V roku 2020 spoločnosť uviedla na trh hru RPG LiteBringer, ktorá beží na sieti Litecoin.

Herné transakcie sa uskutočňujú pomocou natívnej meny platformy, LTC. Podľa nadácie Litecoin Foundation spustenie LiteBringeru spôsobilo, že sa počet LTC transakcií za týždeň strojnásobil, pričom teraz hra riadi 75% platieb..

Pretože popularita LiteBringeru stále rastie, spolu s potenciálom siete vydávať nové hry v nadchádzajúcich rokoch, môže teraz nastať vhodná doba na to, aby ste sa na tento altcoin pozreli bližšie.

Efekt bitcoinu

Litecoin sa môže od bitcoinu výrazne líšiť, ale skutočnosť, že bol pôvodne spustený ako bitcoinová pevná vidlica, znamená, že veľa ľudí do oboch investovalo. Výsledkom je, že úspešnosť bitcoinu sa často odráža v litecoinoch. Nedávno sme o tom videli dôkazy, pretože BTC aj LTC raketovo vzrástli k novému ATH.

Pretože mnoho analytikov predpovedá, že bitcoin bude v roku 2021 naďalej rásť, mohli by sme očakávať, že Litecoin bude nasledovať podobný vzorec.

3. Zvlnenie – XRP

Ripple XRP je štvrtá najväčšia kryptomena na svete, s trhovou kapitalizáciou 14 643 516 314 dolárov a cenou 0,3251 dolárov v čase písania tohto článku. Vzhľadom na jeho nízku cenu by vás mohlo zaujímať, prečo by sa Ripple dal považovať za dobrú investíciu do roku 2021. Tento altcoin má však veľa funkcií, vďaka ktorým vyniká od zvyšku trhu..

Čo je to Ripple (XRP)?

Aj keď sa pojem kryptomena vyvinul s cieľom ponúknuť obchodníkom a investorom spôsob decentralizovaných online platieb, program Ripple bol navrhnutý s cieľom uľahčiť centralizovaným službám (ako sú banky, finančné orgány a globálne podniky) vykonávanie cezhraničných platieb..

Cezhraničné platby môžu byť oveľa pomalšie ako domáce transakcie, čo má za následok vysoké poplatky a veľa strateného času. Pre podniky, ktoré uskutočňujú tisíce týchto transakcií denne, sa to môže časom skutočne pridať.

RippleNet, platforma Ripple, umožňuje podnikom odosielať a prijímať platby v pôvodnej mene: Ripple XRP. To znamená, že ide o globalizovanú menu, ktorá dokáže udržiavať nízke poplatky za cezhraničné transakcie – čo je vedľajšia krok v ceste k niektorým problémom, vďaka ktorým je fiat mena aj decentralizované kryptomeny nevhodné pre ich potreby..

Prečo by ste mohli zvážiť investíciu do Ripple?

Regulačná legitimita

Zvlnenie je vo finančnom sektore známe. Medzi podniky, ktoré už používajú platobné riešenie, patria:

 • Santander
 • Axis Bank
 • Crédit Agricole
 • UBS
 • Royal Bank of Canada
 • Westpac
 • americký Expres
 • Medzinárodná devíza

Podľa analytika CryptoWhale má spoločnosť Ripple dobré predpoklady na to, aby zvládla všetky regulačné zákroky, ktoré sa dejú v priemysle kryptomien: „Jediným projektom na celom trhu, ktorý presadzuje Crypto Regulations, je XRP. Vedia, že akonáhle budú tieto nariadenia pridané, úplne vyhladia takmer všetky ostatné altcoiny a dopyt spoločnosti XRP prudko stúpne. “

Pretože spoločnosť Ripple už roky „v tichosti spolupracuje s vládnymi agentúrami na zabezpečení dodržiavania predpisov“, CryptoWhale verí, že je oveľa menej pravdepodobné, že bude v rozpore s novými pravidlami alebo daňovými opatreniami, ktoré by mohli mať katastrofálny dopad na zvyšok priemyslu..

Uľahčenie digitálnej transformácie

Ďalším faktorom, ktorý by mohol z Ripple urobiť inteligentnú investíciu do roku 2021, je skutočnosť, že uľahčuje digitálnu transformáciu. Podľa nedávnych prieskumov je digitálna transformácia jednou z najvyšších priorít mnohých finančných spoločností, ktoré idú ďalej. V snahe uniknúť vysokým transakčným poplatkom a dlhým časom spracovania spojeným s fiat platbami a starými systémami môže čoraz viac spoločností prejsť na Ripple. Skutočnosť, že RippleNet začal ponúkať inteligentné zmluvy v novembri 2020, môže túto zmenu ešte podporiť.

4. Bitcoinová hotovosť – BCH

Bitcoin Cash je kryptomena tretej generácie, ktorá bola uvedená na trh ako bitcoinová pevná vidlica v roku 2017. Jedná sa o systém elektronickej hotovosti typu peer-to-peer, ktorý bol vyvinutý ako užívateľsky prívetivejšia a škálovateľnejšia alternatíva k pôvodným BTC. Jeho trhová kapitalizácia je v súčasnosti 8 029 625 452 dolárov a jeho cena je 431,68 dolárov.

Čo je to bitcoinová hotovosť (BCH)?

V porovnaní s pôvodným bitcoinom (tiež známym ako Bitcoin Core) má Bitcoin Cash oveľa nižšie transakčné poplatky, je schopný spracovať viac transakcií za minútu a bol navrhnutý tak, aby uľahčil každodenné platby kryptami. BCH používa vlastnú sieť, oddelenú od bitcoinovej siete, čo jej umožnilo zväčšiť veľkosť bloku na 8 MB. To znamená, že je oveľa rýchlejšie overiť každý nový blok.

Medzi vlastnosti BTC, ktoré si BCH zachovala, patrí jeho celková ponuka. Obidve kryptomeny majú maximálnu celkovú zásobu 21 miliónov tokenov a zhruba každé štyri roky prechádzajú procesom delenia na polovicu.

Prečo by ste mohli zvážiť investíciu do bitcoinovej hotovosti?

Skutočné aplikácie

Ak sa pýtate, prečo je Bitcoin Cash potenciálnou odpoveďou na otázku „do akých altcoinov by som mal investovať v roku 2021?“, Jedným z hlavných dôvodov je jeho rozsah pre uplatnenie v reálnom svete. Už v roku 2019 napríklad fantasy športová platforma Fanduel oznámila, že bude prijímať platby BCH prostredníctvom služby Bitpay, čo umožní jej používateľom umiestniť kryptomenu do svojich digitálnych peňaženiek..

Pretože globálny záujem o praktickosť kryptomeny stále rastie, mohli by sme ľahko zaznamenať nárast prijatia BCH. To by zvýšilo dopyt po altcoinoch, čo by malo pozitívny vplyv na jeho cenu.

Povedomie investorov

Ďalším faktorom, ktorý by mohol potenciálne spôsobiť zvýšenie dopytu po Bitcoin Cash, je rastúce povedomie o sektore kryptomien. Podľa prieskumu FCA, ktorý sme spomenuli v súvislosti s reputáciou Ethereum, o Bitcoin Cash počulo 20% respondentov, čo z neho robí jeden z najznámejších altcoinov. (Je to pravdepodobne vďaka jeho spojeniu s bitcoinom, s ktorým prekvapivo boli oboznámení takmer všetci respondenti.).

Skutočnosť, že široká verejnosť si viac uvedomuje bitcoinovú hotovosť ako iné altcoiny, je veľmi pozitívnym znamením. Mohlo by to znamenať, že potenciálni investori s väčšou pravdepodobnosťou začnú obchodovať s ním, kedy a či sa rozhodnú vstúpiť do sveta kryptomeny – najmä ak počet prípadov použitia počas roku 2021 naďalej stúpa.

5. TRON – TRX

S trhovou kapitalizáciou 2 190 890 836 USD a cenou 0,3050 USD v čase písania tohto článku je TRON ťažko najnebezpečnejším altcoinom na tomto zozname. Ak si však hovoríte, aké sú najlepšie altcoiny, do ktorých chcete investovať v roku 2021, bolo by chybou to z vašich úvah zľaviť.

Čo je TRON (TRX)?

TRON bol uvedený na trh ako token ERC už v roku 2017, teraz však funguje na vlastnej platforme. Je to decentralizovaný systém peer-to-peer so zameraním na napájanie zábavného priemyslu. Jeho rodná mena je známa pod rôznymi názvami – TRON coin, Tronix alebo TRX – a funguje ako základná účtovná jednotka v rámci blockchainu. Spoločnosť TRON založila singapurská nezisková nadácia Tron Foundation a jej generálny riaditeľ Justin Sun, predtým pracoval pre Ripple.

Ekosystém TRON funguje odlišne od mnohých iných altcoinov, pretože je to v podstate platforma na zdieľanie obsahu. Používatelia, ktorí vytvárajú alebo zdieľajú obsah, sú v službe TRX odmenení, čím vytvárajú spravodlivejší a transparentnejší systém speňaženia, než aký bežne používajú tradičné siete sociálnych médií. Používateľom tiež umožňuje zdieľať ich obsah bez toho, aby museli predávať prostredníctvom sprostredkovateľskej služby, ako je napríklad Google Play Store alebo Apple Store. Vďaka tomu je TRON schopný inkasovať na trhu decentralizovaných aplikácií (dApps).

Prečo by ste mohli zvážiť investíciu do spoločnosti TRON?

Popularita dApps

Vedeli ste, že platforma TRON je najväčšou silou decentralizovaných aplikácií (dApps) na svete? Už len táto skutočnosť z neho robí dôstojného kandidáta na otázku, „ktoré altcoiny by som mal investovať v roku 2021?“. Dopyt po decentralizovaných službách prudko vzrástol a podľa analytikov je nepravdepodobné, že by sa tento trend v roku 2021 spomalil.

Nastupujúcim trendom je aj nedôvera vo veľké podniky, ako sú Google a Apple. Pretože sa čoraz viac kreatívcov rozhoduje zdieľať svoj obsah priamo so svojím publikom, na rozdiel od tretích strán, budú sa ako zrejmá alternatíva javiť platformy ako TRON. To zvýši dopyt po TRX a následne aj po jeho cene.

Súlad s predpismi

Ako sme už spomenuli v súvislosti s Ripple, niektorí investori sa obávajú, že začneme vidieť zvýšenú reguláciu, pokiaľ ide o kryptomenu. Hoci sa krypty kedysi považovali za prakticky neovládateľné, mnoho vlád si začína uvedomovať skutočnosť, že tieto platobné systémy nikam nevedú – a aby ich bolo možné prijať, musí byť schopná ich ovládať. (Prezident Si Ťin-pching nedávno výrazne posilnil čínsky trh s kryptomenami tým, že verejne ocenil dôležitosť blockchainovej technológie).

Našťastie je nepravdepodobné, že by TRON bol nepriaznivo ovplyvnený týmto globálnym regulačným posunom. Je to preto, že Nadácia Tron bola schválená Úradom pre účtovníctvo a reguláciu spoločností a sú pod dohľadom Singapurského zákona o spoločnostiach..

6. Cardano – ADA

Cardano (ADA) je šiesta najväčšia kryptomena na svete, a to vďaka svojej trhovej kapitalizácii 9 616 510 237 dolárov a súčasnej cene 0,3119 dolárov. Rovnako ako TRON, aj nízka cena tejto kryptomeny je v rozpore s jej dopadom na trh. Pozrime sa podrobnejšie, prečo by Cardano mohlo byť považované za dobrú investíciu do roku 2021.

Čo je Cardano (ADA)?

Cardano je open-source blockchainová platforma proof-of-stake, ktorá podporuje ADA, jej natívnu kryptomenu. Jednou z najvýraznejších čŕt Cardana je jeho jedinečná architektúra. Jeho platforma bola postavená v dvoch vrstvách: prvá sa volá Cardano Settlement Layer (CSL), niekedy jednoducho známa ako vrstva kryptomeny, a je to miesto, kde môžu používatelia uskutočňovať krypto transakcie. Druhá sa nazýva Cardano Computation Layer (CCL). To umožňuje vývojárom spúšťať v sieti aplikácie, ako sú dApps a inteligentné zmluvy.

Ak budú mať v jeho ekosystéme dve rôzne vrstvy, v budúcnosti sa oveľa ľahšie vyskytnú potenciálne tvrdé vidlice, čo zlepší dlhodobú škálovateľnosť Cardano..

Prečo by ste mohli zvážiť investíciu do Cardana?

Platforma Powers dApps

Jednou z kľúčových odpovedí na otázku „je Cardano dobrou investíciou do roku 2021“ je skutočnosť, že jej sieť podporuje začatie dApps a inteligentných zmlúv. Vďaka svojej dvojvrstvovej architektúre altcoin nezávisí iba od úspechu vlastnej natívnej ADA. Namiesto toho to bude tiež ovplyvnené dopytom po ďalších kryptách postavených na jeho distribuovanej hlavnej knihe. S rastúcim dopytom po dApps by to mohlo mať v blízkej budúcnosti pozitívny vplyv na cenu ADA.

Škálovateľnosť

Ďalším faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy pri vykonávaní odbornej starostlivosti o Cardano, je jeho škálovateľnosť. Ako investor do kryptomeny by jedným z vašich hlavných záujmov mali byť dlhodobé vyhliadky vami vybranej investičnej príležitosti. Aj keď sa škálovateľnosť ukázala ako potenciálny kameň úrazu investorov do bitcoinov a iných mien prvej generácie, Cardano bolo vybudované čo najudržateľnejšie.

Vstavaná škálovateľnosť altcoinu je zabezpečená povahou jeho architektúry, ktorá umožňuje vývojárom meniť technológiu bez toho, aby bolo potrebné prepracovať celý ekosystém a vytvoriť hard fork. (Hard forky sú často veľmi kontroverzné a môžu zahnať mnohých investorov)..

7. Tezos – XTZ

Ďalším altcoinom na našom zozname najlepších altcoinov, ktoré budú investované v roku 2021, je Tezos (XTZ). V čase písania tohto článku mala táto kryptomena trhovú kapitalizáciu 1 837 435 292 dolárov a cenu 2,40 dolárov, čo ju radí k 20. najväčšej kryptomene na svete.

Čo je Tezos (XTZ)?

Tezos je platforma, ktorá podporuje používanie inteligentných zmlúv. (Inteligentné zmluvy automaticky kódujú konkrétne podmienky každej transakcie vrátane množstva peňazí, ktoré platíte, a strany, ktorej ich platíte. Podľa vývojárov kryptomeny názov „Tezos“ v skutočnosti pochádza z gréckeho slova. pre inteligentnú zmluvu).

Pretože podmienky každej transakcie sú zakomponované do technológie, ktorá uľahčuje platby, je Tezos úplne transparentný – kvalita, ktorá prilákala veľa investorov. Ďalším určujúcim prvkom systému Tezos je jeho samosprávny model. Jeho pravidlá riadenia umožňujú zúčastneným stranám schvaľovať upgrady protokolov, ktoré je potom možné ihneď nasadiť do siete. To znamená, že sieť sa môže rýchlo prispôsobiť (a uľahčiť) zmenám a zároveň zabezpečiť, aby boli používatelia priamo zapojení do riadenia blockchainu.

Po svojom spustení prostredníctvom počiatočnej ponuky mincí (ICO) Tezos lámal rekordy svojou neuveriteľnou investíciou 232 miliónov dolárov.

Prečo by ste mohli zvážiť investíciu do spoločnosti Tezos?

Popularita sietí zameraných na dôkaz o podiele

Spoločnosť Tezos používa algoritmus proof-of-stake (Pos), na rozdiel od proof-of-work (PoW). Dnes veľa investorov, obchodníkov a krypto spoločností uznáva, že PoS má oproti PoW množstvo výhod – vrátane kratších časov spracovania, nižšej spotreby energie a väčšej škálovateľnosti..

Táto metóda známa ako vytyčovanie sa stala v rokoch 2019-20 čoraz populárnejšou. To sa zhodovalo s výrazným zvýšením celkového množstva peňazí vložených na Tezos, čo z neho podľa Stakingrewards.com urobilo najviac vsadenú kryptomenu na 79,42%. Pred týmto bodom sa spoločnosti Tezos venovala minimálna pozornosť investorov, takže každý, kto sa pýta „Mal by som do spoločnosti Tezos investovať v roku 2021?“, Sa môže cítiť povzbudený touto snahou o popularitu..

investujte do tezos

8. IOTA – MIOTA

V čase písania tohto článku mala IOTA trhovú kapitalizáciu 1 014 480 1 111 dolárov a cenu 0,3685 USD. Je to 35. najväčšia kryptomena, vďaka čomu je zatiaľ najmenej významným altcoinom na tomto zozname. To však neznamená, že by ste ho mali zľaviť, keď premýšľate „do ktorých altcoinov by som mal investovať v roku 2021?“.

Čo je IOTA (MIOTA)?

IOTA je distribuovaná účtovná kniha, ktorá umožňuje ľuďom uskutočňovať transakcie medzi zariadeniami v ekosystéme internetu vecí (IoT). Na rozdiel od väčšiny ostatných kryptomien sa IOTA nespolieha na blockchain. Namiesto toho používa decentralizované Usmernený acyklický graf (DAG).

DAG sa namiesto blokov spolieha na uzly a všeobecne sa považuje za bezpečnejšie ako blockchainy. Je to tak preto, lebo umožňujú koexistenciu a vzájomné prepojenie rôznych reťazcov uzlov, čím sa vytvára bezpečnejší (a menej priechodný) systém. Táto štruktúra tiež znamená, že sú škálovateľnejšie ako väčšina platforiem založených na blockchaine.

Prečo by ste sa mohli rozhodnúť investovať do IOTA??

Vzostup IoT

IOTA má jedinečné postavenie v priemysle kryptomien. Internet vecí je jednou z najdôležitejších a najvplyvnejších sietí na svete, takže je dokonca známy ako štvrtá priemyselná revolúcia (alebo priemysel 4.0)..

Pretože každý sektor od marketingu po výrobu sa čoraz viac spolieha na internet vecí, IOTA dokáže tento rast zúročiť. V roku 2021 by sme mohli očakávať, že sa mnoho spoločností obráti na IOTA ako na spôsob, ako obísť vysoké transakčné poplatky medzi rôznymi zariadeniami.

9. Zcash – ZEC

Zcash bol uvedený na trh v roku 2016 a je založený na bitcoinovej kódovej základni. Jeho súčasná trhová kapitalizácia je 702 309 336 dolárov a stojí 65,34 dolárov. Ako 45. najväčšia kryptomena na svete je oficiálne najmenšou na tomto zozname. Možno by vás zaujímalo „prečo by som mal v roku 2021 investovať do Zcash?“. No, čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Čo je Zcash (ZEC)?

Hlavným poskytovateľom služieb spoločnosti Zcash je skutočnosť, že sa zameriava na zvýšenie súkromia digitálnych platieb. To je v príkrom rozpore s tradičnými kryptami, ako je bitcoin, ktoré boli vyvinuté na uľahčenie finančnej transparentnosti. Zcash zavádza politiku „selektívnej transparentnosti“ s cieľom chrániť súkromie svojich používateľov, ale stále dodržiavať zákon. To umožňuje oprávneným používateľom v prípade potreby sledovať transakcie, ale bráni vládam alebo skorumpovaným agentúram zasahovať.

Prečo by ste sa mohli rozhodnúť investovať do spoločnosti Zcash??

Zcash Halving

V priemysle kryptomien je dobre známe, že polovičné podiely (alebo polovičné podiely) často zvyšujú cenu aktíva. To určite platí pre bitcoiny – a ako ukázali posledné udalosti, je to tak aj v prípade Zcash.

Spoločnosť Zcash podstúpila svoje vôbec prvé polovicu na 18. novembra 2020, kedy bola odmena za ťažbu nových blokov znížená z 6,25 ZEC na 3,125 ZEC. Podľa historickej cenovej platformy Nomics.com cena ZEC vzrástla z 61,50 USD na 76,39 USD v dôsledku zníženia o polovicu. Aj keď cena odvtedy opäť poklesla na 65,34 USD, zostáva vyššia ako hodnota pred polovíc, čo naznačuje, že táto udalosť v konečnom dôsledku z dlhodobého hľadiska spôsobila jej zvýšenie. To by mohlo znamenať, že v roku 2021 bude hodnota ZEC stúpať ešte ďalej.

eToro – Kúpte si najlepšie altcoiny dnes

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

Existuje veľa príležitostí na investovanie do altcoinov v roku 2021, ale tento rok je zrejmé, že stojí za to pozerať sa po najlepších možných projektoch a minciach. Nižšie sú uvedené hlavné kľúčové body pre investovanie Altcoinov v roku 2021.

 • Posledné týždne roku 2020 ceny mnohých hlavných kryptomien raketovo stúpali okolo ich predchádzajúcich ATH
 • Faktory ako rozmach DeFi, inteligentné zmluvy a algoritmy dôkazu o podiele – to všetko by mohlo zvýšiť dopyt po altcoinoch v roku 2021
 • Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, Tron, Cardano, Tezos, IOTA a Zcash sú potenciálne dobré investície do roku 2021, aj keď je nevyhnutné vykonať najskôr svoju vlastnú náležitú starostlivosť
 • Mnoho altcoinov bolo vytvorených na riešenie problémov, ktoré môžu potenciálne brzdiť bitcoin, ako sú jeho pomalé rýchlosti transakcií a nedostatok škálovateľnosti.
 • Polotovary často zvyšujú cenu majetku, ako sme videli v prípade spoločnosti Zcash v novembri 2020

Pamätajte však, že ani tie najlepšie altcoiny vám zaručene neprinesú zisk. To znamená, že je nevyhnutné urobiť si náležitú starostlivosť a nájsť dôkladnú stratégiu riadenia rizík skôr, ako začnete obchodovať na vybranej kryptoburze.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kryptomeny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený

Dúfame, že náš zoznam najlepších altcoinov, ktoré majú byť investované v roku 2021, bol užitočný. Nech už je vaša investičná stratégia akákoľvek, sledovanie aktuálnych trendov a predpovedí je najlepší spôsob, ako vybudovať silné portfólio plné najlepších altcoinov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector