NEO sa vidí ako "rýchlo rastie a rozvíja sa" sieť, ktorá sa snaží stať sa základňou pre digitálnu ekonomiku, v ktorej sa spájajú digitalizované nákupy, identity a vlastnosti.

Často sa o ňom hovorí ako o vôbec prvom verejnom blockchaine v Číne, keď bol pôvodne spustený ako Antshares vo februári 2014. Neskôr v roku 2017 bol premenovaný na NEO, platformu otvoreného zdroja, ktorá umožňuje používateľom inteligentné zmluvy. Okrem vytvorenia celosvetovej skupiny vývojárov, ktorí vytvárajú inovatívne sieťové technológie a znižujú bariéry vstupu, tím stojaci za týmto projektom vedie kampaň EcoBoost, ktorá umožňuje jednotlivcom na ich blockchainu vytvárať autonómne aplikácie a inteligentné zmluvy.

Čo je NEO?

NEO je pôvodný token do siete NEO. Keď to bolo v roku 2014 pôvodne známe ako Antshare, tento nápad vznikol od Da Hongfeiho a Erika Zhanga. Potom, o tri roky neskôr, sa premenovala na NEO. Cieľom spoločnosti NEO v ich pôvodnom návrhu plánu bolo vybudovať „novú ekonomiku“ obsahujúcu využitie inteligentných zmlúv na efektívne a presné prideľovanie digitálnych vlastností.

Digitálna minca prvýkrát dosiahla svoju maximálnu cenu ešte v januári 2018, a to za zarážajúcu cenu 196,85 USD, ktorá nasledovala po jej rebrandingu na NEO. V tom čase sa z hľadiska trhovej kapitalizácie zaradil medzi 20 najlepších mincí.

Jedným z aspektov, vďaka ktorým bol program NEO na začiatku taký jedinečný, bolo jeho fascinujúce začlenenie riešenia, vďaka ktorému je programovanie a vývoj C # a ďalších programovacích jazykov uskutočniteľné. Táto funkcia umožňuje ľahké vytváranie aplikácií a zmlúv, najmä pre externých vývojárov.

Dnes, keďže sa rýchlo stala jednou z najbežnejších kryptomien na svete, sa niekedy označuje aj ako čínske ethereum. Vývojový tím spoločnosti NEO sídli tiež v Ázii, čo viedlo k vytvoreniu prestíže spoločnosti NEO ako čínskeho éteru.

Kde sa to všetko začalo?

História spoločnosti NEO sa pôvodne začala začiatkom roku 2014, keď konferencia, ktorá sa konala v kanceláriách spoločnosti Microsoft v Číne, vyvolala spustenie toho, čo bolo najskôr známe ako Antshares. Antshares vyvinul čínsky Onchain ako prvý open-source blockchainový projekt v Číne. Onchain bol už v tom čase v blockchainovom priemysle všeobecne známym menom, pretože poskytoval platformu pre blockchainovú technológiu v čínskej súkromnej a vládnej oblasti.

Antshares a Onchain

Ako bolo uvedené vyššie, sieť bola pôvodne spustená ako Antshares. Takmer náhle sa exponenciálne rozšírila a stala sa priamym súperom Ethereum. Je dôležité mať na pamäti, že Onchain aj Antshares vlastní rovnaká skupina ľudí, sú však financované osobitne. Onchain je financovaný a podporovaný centralizovaným a regulovaným kapitálom, zatiaľ čo Antshares je financovaný výlučne komunitou, čo ich týmto spôsobom odlišuje.

Antshare ICO

Financovanie spoločnosti Antshares sa uskutočnilo prostredníctvom ICO alebo počiatočnej ponuky mincí. Išlo o davový predaj, ktorý sa používal na financovanie projektu. Po tomto ICO začali súkromné ​​fondy prúdiť do vývoja spoločnosti Antshares v roku 2015, konkrétnejšie do digitálneho majetku známeho ako ANT. O rok neskôr sa zapojil verejný sektor a prispel vlastnými investíciami do Antshare. Prínos z verejného aj súkromného financovania je to, čo posunulo výrobu Antshare na ďalšie úrovne výroby.

Počas vývoja Antshare nadviazal Onchain spoluprácu s Hyperledger a Microsoftom, aby urýchlil rast NEO a posunul projekt potrebným smerom. Spoločnosť Antshares bola formálne rebrandovaná na NEO v júni 2017 s lákavou frázou „Wake up, NEO“.

NEO (NEO) Market Cap, Zdroj: CoinMarketCap

Skeptici na NEO

Pri zvažovaní investovania do NEO je minimálna úzkosť. Je však dôležité si ich uvedomiť. Jedným z nich je aj konkurencia. Vzhľadom na to, že je známe ako čínske ethereum, Niet pochýb o tom, že ETH sa stáva jedným z najväčších digitálnych konkurentov. Prevzatie tohto silného rivala s už oddanou užívateľskou základňou a dlhoročnými skúsenosťami s NEO iskrí starosti medzi nadšencami NEO. Avšak vždy tu a tam panuje rivalita a niet pochýb o tom, že sieť NEO môže využívať svoje výhody na prekonanie kohokoľvek v ceste. Možno, že keď získate ruku na blockchainové inteligentné zmluvy a dApps, bitka o prežitie sa určite zníži.

Okrem toho legislatíva v strachu odvrátila aj mnohých investorov. Všetko sa musí pretransformovať do koreňového reťazca. Aj keď ich môže byť veľa, s najväčšou pravdepodobnosťou v budúcnosti nebudú existovať žiadne koreňové reťazce. Jednotlivci a firmy si môžu jednu zvoliť a potom ju použiť. To však smutne znamená, že ak sa firmy rozhodnú nevyťažiť z toho, NEO by sa mohlo ignorovať.

Prečo investovať do NEO?

Investovanie do NEO má veľa výhod a negatívnych stránok. Tu je pár z nich.

1. Inteligentné zmluvy

Používanie inteligentných zmlúv umožňuje zrýchlenie využívania digitálnych zmlúv. Podmienky a dohodu je možné do zmluvy naprogramovať oveľa jednoduchšie a za oveľa kratšiu dobu. Inteligentné zmluvy podporujú spoľahlivosť a efektívnosť. Vo viacerých programovacích jazykoch je možné písať inteligentné zmluvy vytvorené na blockchaine NEO, čo poskytuje priestor pre širšiu komunitu vývojárov a celkový pokrok v sieti NEO..

2. Digitálna identita

NEO má výhodu blokovania digitálnych identít na svojej platforme. To je veľká výhoda pre podniky a jednotlivých spotrebiteľov, ktorí chcú skryť svoju identitu pri spracovávaní transakcií.

Táto schopnosť je umožnená prostredníctvom ochranných mechanizmov, ako je dvojfaktorová autentifikácia, rozpoznávanie tváre, odtlačok prsta, rozpoznávanie hlasu alebo SMS, ktoré možno použiť na ochranu obchodných alebo osobných informácií v sieti NEO. Dvojfaktorová autentifikácia, ktorá sa v súčasnosti nachádza na mnohých známych aplikáciách, funguje spôsobom, ktorý umožňuje používateľom na viac ako jednom systéme overiť svoje prihlasovacie údaje.

To obmedzuje možnosti hackerov získať neoprávnený prístup k ich informáciám. Typickými biometrickými údajmi, ktoré zvýšia ochranu údajov online, sú rozpoznávanie tváre, odtlačky prstov a rozpoznávanie reči.

3. Mechanizmus energeticky efektívneho konsenzu

NEO používa jedinečný typ konsenzuálneho protokolu známy ako Delegovaný byzantský systém tolerancie chýb alebo inak označovaný ako dBFT. Toto sa na základe jeho inšpirácie uznáva ako vylepšená verzia protokolu o zhode ethereového protokolu o dôkaze práce. Jednou z kľúčových vlastností dBFT je jeho energetická účinnosť. Je to oveľa energeticky úspornejšie ako akékoľvek iné staršie konsenzuálne štruktúry a zdá sa, že NEO má tento aspekt výhodu.

4. Ľahšie pre vývojárov

Platforma sa ukázala ako výnimočná svojimi vlastnosťami vrátane rôznych programovacích jazykov. To nielen priťahuje vývojárov, ale vďaka podpore Pythonu a Go, ktorá je už čoskoro k dispozícii, možno NEO písať pomocou jazykov ako C + a Java. Vďaka tomu je pre čoraz viac vývojárov blockchainu jednoduchšie naskočiť na vlak. To umožňuje ľahší prístup k vytváraniu inteligentných zmlúv na serveri NEO pre používateľov aj vývojárov v porovnaní s ethereom.

V tejto chvíli je cena NEO na úrovni 22,30 USD. Jej súčasný trhový strop je na úrovni 1,57 miliárd dolárov.

Podľa CoinSwitch môže byť NEO jednou z najbežnejšie používaných kryptomien a do konca roku 2023 môže dosiahnuť cenu 437 dolárov a v roku 2025 533 dolárov.

Ako investovať do NEO?

Investovanie do NEO v dnešnej dobe nie je vôbec ťažké, ak vezmeme do úvahy, že NEO je kótované na väčšine kryptomien. Ak chcete investovať, musíte si najskôr vytvoriť účet, aby ste získali prístup na tieto stránky.

Registrácia vyžaduje na účely overenia identifikáciu. Majte to preto na pamäti. Po dokončení registrácie ju môžete financovať fiat menou a potom kúpiť vybranú čiastku NEO.

Kde teda začneme? Môžete investovať do NEO s kryptoburzami. eToro je najlepším miestom, kde si môžete kúpiť NEO. Platforma ponúka lacný a priateľský systém na vylepšenie vašich kryptografických skúseností.

Tipy pred investíciou do NEO

1. Používajte bezpečnú krypto peňaženku

Kryptomena sa bežne uchováva v peňaženkách. Peňaženka je v podstate softvérová aplikácia, ktorá obsahuje súkromné ​​a verejné kľúče, ktoré vás spájajú s blockchainom, kde žije vaša kryptomena, alebo občas mikro hardvérová jednotka. Umožňujú blockchainu prístup k vášmu verejnému kľúču (ktorý funguje ako adresa) a súkromnému kľúču (známy iba vám). Spoločnosť eToro uviedla na trh svoju autentickú peňaženku eToroX kde môžete bezpečne uchovať svoje mince.

2. Najskôr nedávajte všetko

Po mnohých týždňoch dôkladného štúdia môžete mať pocit, že viete o kryptoobchodovaní takmer všetko. Áno, možno toho veľa vieš, ale to neznamená, že by si to mal slepo premrhať. Vagueness je tichý, ako všetky úspory, a s investovaním NEO je to rovnaké. Digitálna mena sa stále posúva a musíte šliapať veľmi opatrne. Existujú mimoriadne vysoké riziká, ktoré zaisťujú, že buď vyhráte veľké, alebo stratíte celú svoju investíciu. Aby ste videli, ako sa veci vyvinú, najskôr utráťte malé sumy, skôr ako zvýšite svoje výdavky.

3. Udržujte dlhodobú perspektívu

Je rozumné pozerať sa na skrytie svojich NEO bodov, pokiaľ nie ste niekým, kto je vtiahnutý do denného obchodovania a láka ho adrenalín rýchlych búrz. Táto alternatíva je viac averznejšia voči riziku, takže si budete chcieť zvyknúť na trh, najmä pre začiatočníkov. Uľahčuje vám to predpokladanie vysokého rastu ceny. Pri vytváraní optimistických projekcií pre NEO by mohlo byť užitočné mať pri vyšších hodnotách určitú trpezlivosť a vytrvalosť..

4. Zostaňte v obraze

Je chybou, že všetku svoju intuíciu kladiete na ceny mincí. Cena kryptomeny je v súčasnosti platná iba vtedy, ak ste zohľadnili súčasný obežný kapitál. Ak uvažujete o kúpe NEO, poznačte si celkovú trhovú kapitalizáciu, ktorú kupujete, skúste sa zamerať nielen na cenu. Zostaňte informovaní o najnovších správach, najmä vo finančnej oblasti. Aj keď sú kryptomeny nezávislé, ich cenu môžu ovplyvniť rôzne udalosti vo svete.

5. Na vaše NEO sa môžu vzťahovať daňové zákony

V roku 2014 vydal IRS oznámenie, v ktorom tvrdil, že kryptomeny sú majetkom, nie kapitálom na daňové účely. Dlhovali by ste dane bez ohľadu na to, či ste NEO zlikvidovali alebo kúpili formou inkasa na burze alebo nákupom tovaru a služieb, potom je zistená hodnota (napríklad predajná cena NEO) vyššia ako cena, za ktorú ste kryptomenu kúpili. Za určité krátkodobé alebo dlhodobé sadzby môžete získať zdaniteľný kapitálový zisk. Ak chcete zaistiť, aby ste dodržiavali správnu stranu pravidiel, majte pod kontrolou svoje aktivity v oblasti kryptomeny.

V súhrne možno povedať, že NEO poskytuje druh funkcií, ktoré sa ukazujú ako produktívne pri vytváraní inteligentných zmlúv a vývoji nákupov. Prelomové technológie a stratégia spoločnosti NEO v oblasti inteligentných zmlúv si kladú za cieľ rozvíjať inteligentnú ekonomiku, ktorá vytvára základ pre potenciálny pokrok v komunite kryptomien..

Začnite investovať do NEO pomocou eToro

Ak si myslíte, že NEO je správna voľba a užitočný doplnok do vášho portfólia, eToro ponúka užívateľsky prívetivý a nízkonákladový obchodný web poskytujúci vynikajúce kryptografické skúsenosti, či už ste skúseným investorom alebo nadšeným začiatočníkom.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu NEO

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

  • NEO sa vidí ako "rýchlo rastie a rozvíja sa" sieť, ktorá sa snaží stať sa základňou pre ďalšie desaťročie internetu.
  • NEO bol pôvodne známy ako Antshares a vyvinuli ho Da Hongfei a Erik Zhang v roku 2014.
  • NEO má fascinujúce implementačné riešenie, vďaka ktorému je programovanie a vývoj C # a ďalších programovacích jazykov uskutočniteľné.
  • Spoluprácu so spoločnosťami Hyperledger a Microsoft iniciovala spoločnosť Onchain, aby sa v roku 2016 vytvoril prvý dokument.
  • Inteligentné zmluvy, digitálna identita, podpora čínskej vlády sú niektoré z mnohých výhod spoločnosti NEO.
  • Prognózy predpokladajú, že spoločnosť NEO by mohla do konca roku 2023 dosiahnuť cenu 437 USD a do roku 2025 cenu 533 USD.
  • Zostaňte v obraze s trendmi na trhu a pri investovaní do NEO sa nezbavujte daňových predpisov a právnych povinností.

Ak uvažujete o investovaní do NEO, nezabudnite, že existuje neskutočne vysoký stupeň rizika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me