Vysvetlenie investícií do spoločnosti Tezos v roku 2021

Čo je liek Tezos (XTZ)? Oplatí sa investovať do XTZ v roku 2021? Zotaví sa trh s kryptomenami z prebiehajúcej pandémie? Predbehne Tezos krypto gigantov, ako sú Bitcoin, Ethereum a Ripple? Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac o obchodovaní s kryptomenami a technológii blockchainu.

Než sa pozrieme na Tezos ako na investíciu, poďme si odpovedať na ďalšiu zásadnú otázku: “Čo je Tezos?“

Čo je Tezos?

Tezos je definovaný ako platforma založená na blockchaine štvrtej generácie používaná na vykonávanie cezhraničných platieb, inteligentných zmlúv a decentralizovaných aplikácií.

Skutočnosť, že Tezos je decentralizovaná sieť typu open-source, ktorá umožňuje množstvo funkcií je jednou z hlavných výhod spoločnosti Tezos, ktorá priťahuje výskumných pracovníkov, vývojárov a obchodníkov po celom svete.

Nielen jeho decentralizovaná povaha robí Tezos jedinečným. Tezos je založený na modeli riadenia on-chain, čo znamená, že používatelia sa môžu zúčastňovať na rozhodovacom ekosystéme a uľahčovať automatické zmeny bez toho, aby riskovali výskyt hard forkov..

To tiež robí Tezos jedna z najdemokratickejších blockchainových platforiem v sektore kryptomien.

Ako uviedli vývojári: „Spoločnosť Tezos zaujíma zásadne odlišný prístup tým, že vytvára pravidlá riadenia pre zainteresované strany, ktoré schvaľujú upgrady protokolov, ktoré sa potom automaticky nasadia do siete. Ak vývojár navrhne aktualizáciu protokolu, môže priložiť a na svoju adresu zaplatiť faktúru po schválení a zahrnutí svojej aktualizácie. “

Tu by sme si mali uvedomiť, že Tezos používa vylepšený mechanizmus konsenzu proof-of-stake, čo znamená, že používatelia môžu potvrdzovať transakcie bez nákladného vybavenia alebo technických znalostí; inými slovami, potreba ťažby je úplne vylúčená.

v skutočnosti, Tezos a jeho užívateľsky prívetivé stávkovanie viedlo k popularite XTZ a zvýšenie jeho ceny v rokoch 2019 a 2020. Verte tomu alebo nie, cena Tezosu sa od októbra 2019 do februára 2020 strojnásobila.!

Dejiny Tezosu

Tezos – najmodernejšia kryptomena, ktorú sa oplatí sledovať v roku 2021 – mala turbulentný začiatok. Tezos navrhli v roku 2014 Arthur a Kathleen Breitmanovci, pod pseudonymom LM, zameraný na veľkú nevýhodu blockchainovej technológie: notoricky známy model riadenia založený na vidličkách.

O tri roky neskôr spustila nadácia Tezos jednu z najpôsobivejších iniciatív Initial Coin Offerings (ICO), ktorá sa doposiaľ podarilo získať a podarilo sa jej vyzbierať 232 miliónov dolárov za menej ako dva týždne.

Napriek svojmu sľubnému začiatku Tezosu trápili rôzne prieťahy, interné drámy a súdne spory. Ešte, sieti sa podarilo obnoviť jej obraz a spustená bola v roku 2018.

Po dôkladnejšom zastúpení na kryptotrhu implementoval Tezos dva dodatky protokolu (Atény a Babylon), aby bol rozvoj stávkovania a inteligentného kontraktu efektívnejší.

Dodatočne, Spoločnosť Tezos začala zdieľať granty a školiace príležitosti, aby prilákala výskumných pracovníkov aj nadšencov kryptomien.

Vďaka svojim sľubným funkciám a imidžu sociálnych médií teraz Tezos spolupracuje s rôznymi poprednými organizáciami na podpore digitalizácie kapitálových trhov, vrátane nehnuteľnosť. Napríklad Tezos spolupracuje s tZero a Alliance Investments na tokenizácii nehnuteľností vo Veľkej Británii, ako aj so spoločnosťou Fundament Group v Nemecku na zdokonalení dlhopisov digitálneho majetku.

Ako funguje Tezos?

čo je to tezos

Ako teda Tezos presne funguje? Ako už bolo uvedené vyššie, Tezos je open-source platforma pre digitálne aktíva, inteligentné zmluvy a dApps. Čím je však jedinečný?

Rodný jazyk platformy pre inteligentné zmluvy sa nazýva Michelson. Mnohí považujú jazyk Michelson za vysoko bezpečný jazyk, pretože poskytuje formálne overenie a flexibilitu súčasne. Tu by sme mali poznamenať, že tento formálny overovací mechanizmus je zásadný v podmienkach reálneho sveta, ako je tokenizácia aktív s hodnotou v reálnom svete a pôžičky..

Riadenie reťazca Tezos v reťazci vyššie je ďalšou jedinečnou funkčnosťou. Riadenie na diaľku znamená, že za zmeny protokolu hlasujú používatelia; ak budú schválené, automaticky sa implementujú prostredníctvom samostatných zmien a doplnení, aby sa zabránilo výskytu hard forkov.

Presnejšie povedané, keď vývojár navrhne aktualizáciu, protokol sa dostane do komunity, ktorá sa má otestovať. Po testovacom období môžu používatelia hlasovať o aktualizácii; ak bude schválená väčšinou používateľov, aktualizácia bude integrovaná prostredníctvom protokolu známeho ako hot swap.

V skutočnosti má Tezos jedinečnú architektúru ako celok. Tezos má modulárny štýl blockchainovej siete, ktorá sa môže meniť na základe určitých pravidiel; používa takzvaný sieťový shell na umožnenie vlastnej zmeny a doplnenia. Blockchain má zvyčajne tri vrstvy: sieť, transakcia a konsenzus. Sieťový shell spoločnosti Tezos uľahčuje komunikáciu medzi týmito vrstvami a umožňuje používateľom demokratickú účasť.

Tezos je tiež prvou kryptomenou, ktorá spopularizovala proces vkladania, známy ako pečenie Tezos. Tu by sme si mali uvedomiť, že Tezos kombinuje najlepšie vlastnosti tradičného proof-of-stake a delegovaného proof-of-stake, takže ľudia bez dostatku finančných prostriedkov alebo technických znalostí sa môžu zúčastniť prostredníctvom delegovania alebo získania niekoho iného (validátora), aby im potvrdil transakcie.

Podľa niektorých čísel, na vsadenom Tezose je možné dostať sa okolo 5,61% ročnej návratnosti.

Tu by sme tiež mali spomenúť, že systém vám umožňuje pracovať pod dvoma typmi účtov: implicitnými a pôvodnými účtami. Implicitné účty sú určené pre bežných používateľov, zatiaľ čo pôvodné účty sú určené pre vývojárov.

Je zaujímavé, že v marci 2020 Tezos (vyvíjajúca sa sieť) implementoval protokol s názvom Carthage, ktorý vývojárom umožňuje spúšťať zložitejšie aplikácie.

Čo je XTZ?

Spoločnosť Tezos je spojená s pôvodným digitálnym tokenom XTZ, známym ako tezzie alebo tez. Ako je vysvetlené vyššie, XTZ sa neťažia, pretože Tezos využíva mechanizmus proof-of-stake a používatelia dostávajú stimuly pre účasť na procese základného vývoja.

Aj keď je Tezos oveľa viac ako kryptomena – keďže XTZ sa používa hlavne na prevádzkovanie blockchainu, o XTZ rastie záujem zo strany obchodníkov aj investorov.

Uviesť príklad, v súčasnosti má Tezos viac ako 400 aktívnych pekárov a podiel 80%. Takýto záujem dáva XTZ priestor pre rast a konkurenciu.

Aj keď je pravda, že tokeny XTZ sú stále nedávnymi záznamami, XTZ zaznamenal v rokoch 2019 a 2020 výrazný rast. Spoločnosti Tezos sa podarilo zotaviť z medvedieho trhu spusteného koronavírusmi a stať sa jedným z najlepších kryptomien, pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu.

Upozorňujeme, že v čase písania tohto článku sa jeden XTZ obchodoval za 2,19 USD, pričom sa očakáva ďalší nárast cien.

A hádaj čo! Ako uvádza Forbes, Tezos môže byť na dobrej ceste, aby rozbil bitcoin.

Zvážili by ste investíciu do Tezos XTZ?

investujte do tezos

Oplatí sa investovať do spoločnosti Tezos v roku 2021?

Áno, samozrejme! S trhovým stropom vo výške 1 645 701 484 dolárov spoločnosť Tezos – momentálne na 19. miesteth v krypto sektore (podľa CoinMarketCap) – určite sa oplatí sledovať v roku 2021.

historický cenový graf tezos

Investori, ktorí veria v demokratický mechanizmus a inovatívne technológie, ktoré spoločnosť Tezos ponúka, sa cítia byť zvlášť priťahovaní XTZ.

Mnohí tvrdia, že Tezos predbehne ďalšie platformy na nasadenie dApps a inteligentných zmlúv, vrátane Etherea, ktoré sa často označuje ako kráľ inteligentných zmlúv..

Nie je prekvapením, že sa zvyšuje záujem o XTZ; ako je uvedené vyššie, Tezos má mieru účasti takmer 80% s viac ako 13 000 delegátmi a 400 validátormi po celom svete.

Navyše, keďže sa mnoho odborníkov domnieva, že projekty kryptomeny založené na princípe podielu spôsobia ďalší trh kryptobunkov, môže sa stať, že finančný rozvoj spoločnosti Tezos bude naďalej stúpať..

Zatiaľ čo sa XTZ momentálne obchoduje za 2,19 USD, čo sa v skutočnosti nedá porovnať s bitcoinom, cena XTZ by mohla z dlhodobého hľadiska ďalej rásť. Napríklad od Čierneho štvrtka 2020 sa Tezosu podarilo zotaviť a zostať nad 2,00 USD.

To znamená, že keď sa pozrieme na spoločnosť Tezos a jej investičný potenciál, nezabudnite, že všetky investície spadajú do rizikovo-výnosového profilu aktíva, o ktoré sa zaujímate.

Najmä kryptomeny môžu byť vysoko rizikové, preto nikdy neinvestujte viac, ako môžete stratiť.

Koľko bude stáť Tezos?

Ak sa rozhodnete kúpiť XTZ, môžete sa opýtať „Koľko bude mať Tezos hodnotu?“

Aj keď je cenová predikcia vysoko špekulatívna, mnohí odborníci očakávajú vzostupný trend vďaka on-chain a demokratickému riadeniu spoločnosti Tezos. Ak Tezos vykazuje vyššie minimá a kladnú hybnosť, býčí trend môže prasknúť a viesť k veľkej marži.

Na základe technickej analýzy a údajov z minulosti sa očakáva, že Tezos môže v roku 2021 dosiahnuť 4,30 USD.

Ďalej podľa WalletInvestoru môže mať XTZ v roku 2025 hodnotu 7,03 USD. CryptoGround tiež tvrdí, že Tezos je dobrá dlhodobá investícia; podľa zdroja dosiahne XTZ v roku 2025 9,01 USD.

Ďalšie extrémnejšie predpovede, ako napríklad prognózy CryptoCoinSociety, tvrdia, že Tezos do roku 2025 dosiahne 24,06 USD.

Aj keď nikto nedokáže predpovedať, ako sa globálna ekonomika zotaví z prebiehajúcej pandémie, investície do XTZ môžu generovať vysoké výnosy ďaleko po roku 2021.

Mal by som Invest V Tezose?

investovať do tezos

Vďaka rôznym výhodám Tezosu oproti iným kryptomenám, ako sú automatické zmeny a prístupné pečenie, môže byť investícia do Tezos pre vás dobrou investíciou.

Aj keď je Tezos mincou, ktorú sa oplatí sledovať, nezabudnite, že investovanie do kryptomeny môže byť riskantným podnikom..

To neznamená, že obchodovanie s XTZ v roku 2021 je zlý nápad: znamená to len, že by ste si mali urobiť vlastný prieskum a analyzovať pomer rizika a odplaty XTZ, aby ste sa rozhodli, či odmeny prevažujú nad potenciálnymi rizikami.

Ak sa rozhodnete pridať do svojho portfólia XTZ, určite vás poteší eToro, môžete nakupovať a predávať kryptomeny a obchodovať s CFD až do 90+ krypto párov.

Sme pripravení začať investovať Tezos XTZ?

investujte do tezos

Kto by mal zvážiť pridanie XTZ do svojich portfólií v roku 2021?

Vďaka rôznym jedinečným vlastnostiam a rastovému potenciálu niet pochýb o tom, že investovanie XTZ je na vzostupe. Tezos je obľúbeným majetkom medzi investormi, ktorí dlhodobo veria v XTZ, ako aj medzi dennými obchodníkmi, ktorí sa snažia profitovať z jeho volatility a diverzifikovať svoje portfóliá s cieľom znížiť riziká.

Tezos je tiež populárnou voľbou medzi nadšencami kryptomien, ktorí veria, že Tezos je oveľa bližšie k Satoshiho filozofii z hľadiska decentralizácie a demokratických princípov.

Nezabúdajme, že záhadný tvorca bitcoinu Satoshi chcel sprístupniť finančné služby ľuďom zo všetkých spoločenských vrstiev a eliminovať potrebu centrálnych bánk a nákladných tretích strán.

O XTZ sa samozrejme zaujímajú aj korporácie. Napríklad Tezos si vysoko vážia významné finančné inštitúcie, ako sú Dalam Capital, Enabling Future, BTG Pactual a Alliance Investments. To je správne! Žpokiaľ ide o strategické investície, spoločnosť Tezos získala veľa podpory vďaka svojmu inovatívnemu a samosprávnemu blockchainu.

Investovanie do kryptomeny nakoniec nie je schémou rýchleho zbohatnutia, takže by ste sa mali sami rozhodnúť, či by ste mali investovať do spoločnosti Tezos a jej vysoko demokratického samosprávneho mechanizmu..

Kľúčové body

  • Tezos je inovatívna a bezpečná blockchainová platforma s možnosťou samočinnej zmeny, určená predovšetkým na vývoj inteligentných zmlúv a dApps.
  • Spoločnosť Tezos bola uvedená na trh v roku 2018 po veľmi úspešnom ICO, po ktorom nasledovali rôzne interné drámy a súdne spory.
  • Napriek jeho vzostupom a pádom a medvedím trhom vyvolaným prebiehajúcou pandémiou, Spoločnosti Tezos sa podarilo etablovať ako jeden z popredných projektov na trhu s kryptomenami.
  • Tezos je jedinečný, pretože má demokratické riadenie na reťazci a namiesto ťažby sa spolieha na pečenie. Okrem toho používa bezpečný programovací jazyk, ktorý zaručuje formálne overenie.
  • XTZ je pôvodný token spoločnosti Tezos, ktorý sa momentálne obchoduje za 2,19 USD (k 14. decembru 2020).
  • S trhový strop vo výške 1 645 701 484 dolárov, Tezos je atraktívnou investičnou možnosťou pre začiatočníkov aj skúsených investorov, ako aj pre veľké finančné inštitúcie.
  • Mnoho finančných odborníkov v skutočnosti verí, že Tezos bude z dlhodobého hľadiska ďalej rásť a do roku 2025 dosiahne nové maximá.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Tezos XTZ

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Ak vás bavilo čítať náš článok Čo je Tezos (XTZ) a oplatí sa do neho investovať v roku 2021? zdieľajte ho prosím s každým, kto by sa mohol zaujímať aj o investovanie do kryptomeny.

Časté otázky

Je Tezos bezpečná investícia?

Áno, Tezos je bezpečná investícia. Tezos používa decentralizovaný blockchain, takže neexistuje žiadna centrálna databáza, ktorá by mohla byť napadnutá. Okrem toho používa Tezos nový jazyk a kryptografické šifrovanie, ktoré zaisťuje formálne overenie aj bezpečnosť. Ak hackeri niekedy nájdu spôsob prístupu do siete, zmeny a doplnky nemožno robiť bez konsenzu zainteresovaných strán, vďaka čomu je Tezos vysoko bezpečný. To znamená, že investovanie do kryptomeny môže byť riskantné, preto vždy postupujte opatrne.

Je Tezos anonymný?

Tezos je relatívne nová kryptomena, ktorá sa stále vyvíja, čo sa týka súkromia a masovej adopcie. Zatiaľ má Tezos rovnakú úroveň súkromia ako Ethereum a Bitcoin: aj keď sú anonymné, digitálna stopa stále existuje. Na druhej strane sa vyžaduje, aby dôveryhodné výmeny boli v súlade s predpismi Know Your Customer a Anti Money Laundering, takže používatelia, ktorí chcú obchodovať s XTZ, možno budú musieť poskytnúť osobné údaje. To znamená, že spoločnosť Tezos oznámila plány na uvedenie nových Funkcie ochrany osobných údajov spoločnosti Zcash v nasledujúcich mesiacoch, čo môže v budúcnosti ovplyvniť jeho anonymitu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me