Všetko, čo potrebujete vedieť o investovaní do bitcoinu v roku 2021

Čo je to bitcoin a oplatí sa do neho investovať v roku 2021?

Ak sa chystáte ponoriť do sveta kryptomeny a chcete vedieť, čo je bitcoin, a ak sa do bitcoinu oplatí investovať v roku 2021, čítajte ďalej.

Svet kryptomeny sa neustále mení, my v Trading Education sme tu, aby sme vám pomohli zostať v obraze s investovaním do kryptomeny v roku 2021.

Dnes si predstavíme bitcoin a vysvetlíme, ako a prečo je kráľom na trhu kryptomien. Pokúsime sa tiež odpovedať na nasledujúce otázky – Čo je to bitcoin? Je bitcoin dobrá investícia? “ a „Mám investovať do bitcoinu v roku 2021?“

Vysvetlenie bitcoinu

Bitcoin! Jedno z najpopulárnejších slov online; jeden z najdiskutovanejších javov vo svete financií. Čo je to však bitcoin?

Bitcoin je prvou digitálnou mincou, ktorú v roku 2009 vytvoril záhadná postava Satoshi Nakamoto. V dôsledku finančnej a bytovej krízy v roku 2008 Nakamoto navrhol digitálnu menu, ktorá umožní ľuďom uskutočňovať platby ľahko, rýchlo a za nižšie náklady..

Jedným z najatraktívnejších aspektov bitcoinu je jeho decentralizovaná povaha – už žiadne orgány a žiadne poplatky za vyhýbanie sa.

Bitcoin prevádzkuje vlastný blockchain, čo je zbierka blokov alebo transakcií, so 100% rovnakým a transparentným prístupom.

Pri dosahovaní svojich cieľov sa bitcoin spolieha na silný mechanizmus konsenzu a kryptografiu, rôzne uzly alebo počítače a ťažiarov. K aprílu 2020 bolo na celom svete viac ako 47 000 bitcoinových uzlov.

bitocínové uzly

Bitcoin bol vydaný v roku 2009 a za viac ako desať rokov sa stal jedným z najpopulárnejších a najobchodovanejších aktív vôbec.

Hlavná skratka bitcoinu ako meny je BTC. Napriek svojej volatilite je bitcoin atraktívnou možnosťou investovania.

Mohlo by vás zaujímať, že zvyčajne, keď hovoríme o bitcoine ako platforme, použijeme veľké prvé písmeno, zatiaľ čo keď hovoríme o skutočnej mene bitcoin, môžeme použiť malé písmeno.

Chceli by ste investovať do Bitcoin?


Ako fungujú bitcoiny?

Vedieť, keď vieme, čo je bitcoin, pozrime sa, ako to funguje a či sa do bitcoinu v roku 2021 oplatí investovať.

Ako bolo uvedené vyššie, bitcoin je inovatívny technológia peer-to-peer, ktorá sa spolieha na konkrétne pravidlá, uzly a baníkov. Baníci sú skutoční ľudia, ktorí spracúvajú všetky bitcoinové transakcie a zaisťujú transparentnosť a bezpečnosť. Ťažba bitcoinov je tiež procesom uvoľňovania nových coinov do obehu.

Prirodzene, za udržanie fungovania systému sú baníci odmeňovaní. Upozorňujeme, že táto odmena sa každé štyri roky znižuje na polovicu; posledná polovica sa uskutočnila v máji 2020.

Je tiež dôležité vedieť, že na rozdiel od fiat mien, Bitcoin má obmedzenú zásobu 21 miliónov coinov, vďaka čomu je bitcoin požadovanou investíciou.

Zatiaľ čo bitcoin z peer-to-peer platformy prerástol do globálneho fenoménu a uchovávateľa hodnoty, pravdou je, že bitcoinové transakcie sú pomalé a ťažba si vyžaduje veľa sily. Verte tomu alebo nie, bitcoinová transakcia môže trvať až 10 minút.

Je zaujímavé, že v dôsledku pomalých časov spracovania bola bitcoinová hotovosť vytvorená v snahe uskutočniť transakcie rýchlejšie. Bitcoin Cash je vidličkou bitcoinu, ktorá si získala podporu mnohých veľkých bitcoinových investorov (jej symbol tickeru je BCH).

To znamená, že na to, aby ste si uvedomili potenciál bitcoinu vo svete financií, nemusíte byť baníkom alebo kryptokráľom. Aj keď je bitcoin aktívom, ktoré sa líši od iných investičných možností (napríklad akcií), investovanie do bitcoinu je určite na vzostupe.

Oplatí sa v roku 2021 investovať do bitcoinu?

Bitcoin zmenil svet investovania do bodu, z ktorého niet návratu. Ako vidíme, jeho povaha a spôsob spracovania transakcií sú fascinujúce. To neprekvapuje Bitcoin je najväčšia kryptomena podľa trhového stropu z 254 620 631 806 dolárov v čase písania tohto článku.

Ak vás zaujíma, či sa do bitcoinu v roku 2021 oplatí investovať, poďme sa hlbšie venovať jeho histórii. Pre svoju revolučnú povahu zmenil bitcoin spôsob, akým uvažujeme o investovaní a o peniazoch všeobecne. Bitcoin tiež viedol k vytvoreniu mnohých digitálnych alternatív alebo altcoinov, ako napríklad Ethereum, Litecoin a Tether.

Bitcoin je vysoko likvidný a často sa považuje za bezpečný prístav. v skutočnosti, niektorí odborníci sa domnievajú, že bitcoin môže prekonať zlato. Investície do bitcoinu sú hodné, pretože môžu obchodníkom pomôcť diverzifikovať ich portfólio a zaistiť tiež proti inflácii. Expert Paul Tudor Jones, napríklad, je jedným z finančných guru, ktorí veria, že bitcoin je skvelým zaistením proti inflácii, rovnako ako zlato v 70. rokoch.

Od krátkodobých po strednodobé a dlhodobé investovanie je bitcoin obľúbenou voľbou medzi obchodníkmi a nadšencami blockchainu. Keď sa pozrieme späť na rok 2019, napríklad v polovici roku 2019 zaznamenal bitcoin návratnosť investícií (ROI) 300%. Napriek svojej zubatej histórii a cenovým výkyvom sa bitcoinu podarilo prežiť medvedí trh vyvolaný pokračujúcou pandémiou.

Ak sa zameriame na analýzu bitcoinového sentimentu, uvidíme, že sentiment okolo tejto kryptomeny je vysoký, najmä počas pandémie COVID-19.

Ako uvádza Trading Beasts, do októbra 2021 môžu bitcoiny dosiahnuť maximum 15 121 582 dolárov a minimum 10 282 676 dolárov.

Investícia do bitcoinu v roku 2021 zároveň prichádza s mnohými rizikami a neistotami, takže je len na vás, či investovanie bitcoinu v roku 2020 stojí za to.

Koľko bude mať bitcoin hodnotu za 5 rokov?

Ak vás zaujíma, či je bitcoin v roku 2021 dobrou investíciou alebo nie, možno by ste chceli vedieť aj to, koľko bude mať bitcoin hodnotu za päť rokov.

Ako už bolo uvedené vyššie, kryptomeny sú veľmi volatilné a nikto nevie, koľko bitcoinu bude mať v budúcnosti cenu.

Keď sa pozrieme späť, bitcoin zaznamenal množstvo vzostupov i pádov. Ver či never, prvý obchodovaný bitcoin mal hodnotu 0,003 USD. Teraz sa obchoduje za 13 742,24 USD, takže tí, ktorí si v prvých dňoch kúpili bitcoin, si môžu vychutnať návratnosť investícií nad 100 000 000%.

Napriek jeho volatilite sa mnohí odborníci domnievajú, že bitcoin má pozitívnu budúcnosť, a tvrdia, že jeho hodnota sa v najbližších rokoch zvýši.

Napríklad investor Tim Draper verí, že do roku 2023 sa hodnota bitcoinu výrazne zvýši: „250 000 dolárov znamená, že bitcoin by potom mal asi 5% trhový podiel na svete mien, a myslím si, že by možno bolo potrebné podceňovať silu bitcoinu.“

Expert Max Keizer na druhej strane uviedol: „Oficiálne zvyšujem svoj cieľ pre bitcoin – a túto predpoveď som urobil prvýkrát, keď to bolo 1 $, povedal som, že by to mohlo ísť až na 100 000 $ – zvyšujem svoj oficiálny cieľ pre prvý za osem rokov to zvyšujem na 400 000 dolárov. “

Aj keď existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú bitcoin a jeho cenu, ako je dopyt a ponuka, technológie a nálada, jedna vec je istá: Bitcoin je tu na to, aby zostal a zmenil svet investícií ďaleko po roku 2021.

Mám si kúpiť bitcoin?

Aj keď je bitcoin jednou z najobchodovanejších kryptomien, ktorá z vás môže potenciálne urobiť milionára, neznamená to, že by ste si mali bitcoin kupovať.

Aj keď vychádzame z našich budúcich predpovedí z minulých výkonov a predpokladáme, že bitcoin sa v roku 2021 oplatí investovať, mali by ste si urobiť vlastný prieskum a ujasniť si svoje finančné ciele. Máte záujem o obchodovanie s kryptodenami alebo o Hodling? Chcete obchodovať s CFD alebo vlastniť bitcoin? Až keď si nastavíte jasné a realistické ciele, môžete začať investovať do bitcoinu.

Či už sa rozhodnete investovať do bitcoinu alebo iných kryptomien a aktív, nezabudnite, že investovanie prichádza s veľkými rizikami a neznámymi. Bez vhodnej stratégie riadenia rizík a ochoty vyrovnať sa s stratami môže obchodník zažiť finančnú a emocionálnu katastrofu.

Podľa údajov v skutočnosti 90% začínajúcich obchodníkov, ktorí neinvestujú do vzdelávania, strácajú peniaze a v prvom roku investovania skončia. Nikdy teda nepodceňujte dôležitosť riadenia rizík a psychológie obchodovania. Nikdy nevymieňajte chamtivosť alebo pomstu a naučte sa ovládať svoje emócie a stres, aby ste si vydláždili cestu k úspechu v investovaní do kryptomeny.

Kto by mal zvážiť vloženie bitcoinu do svojich portfólií?

Vzhľadom na skutočnosť, že ich je viac ako 54 miliónov digitálnych peňaženiek existencia niet pochýb o tom, že investovanie do kryptomien je populárne na celom svete. Tí, ktorí sú ochotní riskovať a investovať do bitcoinu v roku 2021, môžu potenciálne dosiahnuť zisk.

Bitcoin je skvelá investičná možnosť pre denných obchodníkov, ktorí chcú profitovať z výkyvov vysokých cien a viacerých obchodov počas jedného obchodného dňa..

Bitcoin je tiež skvelou voľbou pre strednodobých a dlhodobých investorov, ktorí chcú kupovať a držať kryptomeny, kým sa nenaskytne dobrá príležitosť..

Bitcoin je vhodný aj pre nadšencov kryptomien, ktorí veria v budúcnosť decentralizovaných finančných systémov.

Ste jedným z nich?

Sme pripravení sa do toho ponoriť Obchodovanie s bitcoinmi?

Záverečné slová

Oplatí sa v roku 2020 investovať do bitcoinu?

Aj keď je na vás, aby ste sa rozhodli, či by ste mali investovať do bitcoinu, nezabúdajte, že bitcoin – prvá digitálna minca, ktorá inšpirovala tisíce krypto projektov – má množstvo nevýhod.

Hlavnou výhodou bitcoinu oproti iným kryptomenám je jeho likvidita. Je pozoruhodné, že okolo 15 174 firiem na celom svete prijíma bitcoiny. Používatelia sa na to však nemusia spoliehať; s viac ako 5 041 bankomatov s bitcoinmi keďže existuje na celom svete, je možné ľahko prevádzať bitcoiny na nekryté peniaze a naopak.

Trhová kapitalizácia bitcoinu je vyššia ako 254 620 631 806 dolárov, čo jasne ukazuje, že bitcoin je najobľúbenejšou a najobchodovanejšou mincou.

Záverom je, že pred investovaním do bitcoinu alebo iných aktív by ste si mali vždy urobiť vlastný prieskum. Pred rozhodnutím, či investovať do bitcoinu (BTC) alebo nie, musíte starostlivo zvážiť všetky faktory, ktoré ovplyvňujú cenu bitcoinu..

Kľúčové body

  • Bitcoin je vôbec prvá kryptomena, ktorá inšpirovala vznik tisícov altcoinov a kryptomien.
  • Napriek vysokej volatilite, mnoho odborníkov tvrdí, že investovanie do bitcoinu v roku 2021 je hodné a verí v jeho pozitívnu budúcnosť.
  • Investovanie do bitcoinu nie je rizikovým podnikom, takže aby ste uspeli, musíte investovať do správneho obchodného vzdelania, riadenia rizík a sebaovládania..

eToro – najlepšia burza kryptomien pre investorov aj obchodníkov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Teraz viete, čo je to bitcoin a prečo sa oplatí investovať do bitcoinu v roku 2021. Ak sa cítite inšpirovaní investovať do bitcoinu, alebo tento článok poskytuje ďalšie informácie o vašich súčasných obchodných znalostiach, možno vás poteší, že eToro poskytuje možnosť obchodovať s kryptoaktívami a CFD až do Viac ako 90 kryptomien.

Myslíte si, že investícia do bitcoinu v roku 2021 je hodná?

Dúfame, že tento článok bude o Čo je to bitcoin a oplatí sa do bitcoinu investovať v roku 2021? Všetko, čo potrebujete vedieť o investovaní do bitcoinu v roku 2021 bolo užitočné. Ak uvažujete o pridaní bitcoinových BTC do svojho portfólia a chcete vedieť odpoveď na otázku „je bitcoin dobrá investícia“, nie je lepšie začať, ako držať sa na vrchole trendov a predpovedí kryptomeny.

Čítaj viac:

Prognóza predpovede ceny bitcoinu: Koľko bude mať bitcoin hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Do ktorých 10 najlepších kryptomien treba investovať v roku 2021?

Top 15 najlepších kryptomien na nákup tento mesiac

15 dôvodov, prečo investovať do kryptomien

Najobľúbenejšie kryptomeny vo Veľkej Británii

Najlepšie kryptomeny na investovanie v Austrálii v roku 2021

Ako obchodovať s kryptomenou za 100 dolárov

Najdôležitejšie kryptomeny iné ako bitcoin

Najobľúbenejšie kryptomeny v USA

Časté otázky

Čo je to zjednodušene povedané bitcoin?

Bitcoin je digitálna platforma, ktorá umožňuje ľuďom posielať virtuálne peniaze cez internet bez toho, aby sa spoliehali na banky a finančné úrady. Transakcie sa zaznamenávajú v blockchaine (alebo reťazci transakcií), takže ich môže každý vidieť transparentne a včas. Dobrá správa je, že človek môže nielen posielať alebo prijímať peniaze globálne, ale môže tiež investovať do bitcoinu.

Je legálne investovať do bitcoinu?

Aj keď popularita investovania do kryptomeny stále rastie, pravdou je, že jej stav nie je príliš jasný a regulácia obchodovania s kryptomenami na celom svete stále dobieha technológiu blockchain. Pred investovaním do bitcoinu sa teda uistite, že ste oboznámení s kryptografickými predpismi a daňami, ktoré sa vzťahujú na krajinu, v ktorej sídlite.

Ako začnem investovať do bitcoinu?

Je ľahké začať investovať do bitcoinu. Musíte si len zvoliť spoľahlivú platformu s pokročilými obchodnými nástrojmi, otvoriť a financovať svoj účet a začať svoju investičnú cestu. Odhlásiť sa eToro ktorá vám umožňuje nakupovať a predávať bitcoiny a obchodovať s CFD s viac ako 90 krypto pármi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector