Čo je to bitcoin? Sprievodca pre začiatočníkov po najpopulárnejšom type kryptomeny na svete a tipy na investovanie do BTC

Téma bitcoinu vyvolala medzi konverzáciami popularitu počas posledných niekoľkých mesiacov. Koniec roka 2020 predovšetkým vyobrazoval horskú dráhu pre bitcoin, keď sa jeho cena začala prudko zvyšovať smerom k novým rekordom.

Pred niekoľkými mesiacmi predchádzal nadmernému pádu a 300-percentný rast cien v roku 2020 inicioval nový rozhovor o kryptomenách, vďaka čomu sa bitcoiny dostali do popredia v otázkach budúcich obchodných búrz..

Pretože si táto investícia získava veľkú pozornosť investorov, otvára veľké príležitosti na získanie určitej hĺbky v základoch bitcoinu, napríklad o tom, ako sa to začalo, kde je teraz a kam potenciálne smeruje. Veľká časť histórie bitcoinu je ľahko pochopiteľná a skvelá pre nováčikov v kryptosvete aj pre ašpirantov, ktorí sa chcú oboznámiť so vzrušujúcim svetom kryptoobchodovania..

Čo je to bitcoin?

Bitcoin je forma blockchainu vynájdeného v roku 2008, automatizovaná forma peňažnej hodnoty, ktorá autentizuje kryptografické transakcie. Kryptografia v podstate znamená kódovanie a dekódovanie informácií a tiež poskytuje základ pre blockchainové funkcie.

Blockchain: Funkcia bitcoinu spočíva v otvorenej technológii zvanej blockchain, ktorá vyvíja decentralizovanú verejnú knihu. Transakcie fungujú ako „bloky“, ktoré sa pripájajú k technológii a tvoria „reťazce“. Reťazce vytvárajú trvalé záznamy a nemodifikujú sa.

Súkromné ​​a verejné kľúče: Za účelom autorizácie transakcií a poskytnutia dokladu o platbe sa vlastníkom prostredníctvom ich bitcoinovej peňaženky vydávajú a používajú verejné a súkromné ​​kľúče (o ktorých sa ďalej hovoríme ďalej).

Bitcoin bol jedným z počiatočných príkladov moderných kryptomien a pri opise blockchainu sa často používa ako primárna ilustrácia. Teraz je bitcoin často označovaný emblémom BTC, bitcoinu, ktorý sa dá použiť na rôzne online nákupy, ale získal si popularitu za predstavou zbohatnutia obchodovaním s kryptomenou.

Blockchain zaznamenáva transakcie uskutočnené kryptomenami, ako je bitcoin, kde funguje ako archív, v ktorom nie je možné vykonať zmeny po dokončení transakcie. K spevneniu transakcií dochádza prostredníctvom mechanizmu známeho ako proof-of-work, kde baníci alebo odborníci na počítačový hardvér dokážu matematicky predpovedať kryptografický kľúč pre ďalší blok bitcoinu v blockchaine, ako popisuje Jimmy Song, pedagóg a bitcoinový učenec.

Baníci: Jednotlivci so skúsenosťami v oblasti počítačového hardvéru platforiem P2P, ktorí overujú transakcie prostredníctvom vysokorýchlostných počítačov a sú často kompenzovaní v bitcoinoch.

Jednou z najlepších vecí na bitcoine a jedným z dôvodov jeho nárastu popularity je nedostatok potreby centrálnej vlády alebo menového orgánu, ako je banka, pokiaľ ide o účasť regulačných orgánov..

Simon Peters, analytik trhu v eToro, popisuje bitcoin ako schopnosť voľne prevádzať finančné prostriedky bez obmedzení ústredného orgánu alebo sprostredkovateľa kvôli „otvorenému zdroju a decentralizovanej technológii“. To neumožňuje externý vplyv regulačných inštitúcií, ktoré často kontrolujú fiškálne a menové politiky, ako sú banky alebo vlády, a poskytuje voľný pohyb finančných prostriedkov medzi stranami..

Odkiaľ všetko začalo bitcoinom?

Začiatok bitcoinu spôsobila predovšetkým jedinečná schopnosť tejto decentralizovanej formy online hotovosti znížiť potrebu ústredných orgánov a bežných sprostredkovateľov. Používateľom bolo umožnené odosielať a prijímať informácie prostredníctvom softvérovo riadenej technológie bez vonkajších vplyvov. Pôvodne podaný v roku 2008 v a biely papier podľa myšlienok Satoshi Nakamota. Whitepaper, teraz bitcoin.org, by predstavovalo základ pre bitcoin.


Stále si nie je vedomých, či to bola jedna osoba alebo skupina jednotlivcov, ktorí vytvorili pôvodnú technológiu, čím dominantne prekonali problém dvojitých výdavkov, ktorý vzišiel z mnohých ďalších pokusov o vytvorenie digitálnych peňazí. Riešením, s ktorým Nakamoto prišiel pre zdvojnásobenie výdavkov, bola implementácia časovo označenej nemennej knihy transakcií, ktorá nás priviedla k blockchain.

Vďaka blockchainu je každý bitcoin vysledovateľný a exkluzívny a keďže je blockchain verejne viditeľný pre používateľov, je ľahké vystopovať akýkoľvek jednotlivý bitcoin a je ťažko dosiahnuteľné upraviť ktorúkoľvek časť hlavnej knihy..

Pretože bitcoiny nevydávajú ani nepodporujú žiadne vládne orgány ani banky, existuje prísľub nižších poplatkov za transakcie ako pri tradičných online platobných metódach. To priťahovalo investorov kvôli krátkemu a narastajúcemu časovému rozpätiu a mnohí veria, že to môže v budúcnosti zmeniť spôsob, akým používame a vnímame peniaze. Výhody blockchainovej technológie a bitcoinu môžu mať potenciál navždy zmeniť úlohu finančných inštitúcií a podnikových aktivít.

V januári 2009 sa vyťažil prvý blok bitcoinu, ako aj prvá verzia softvéru bitcoinu na zozname kryptografických adries. Od začiatku ťaženia prvého bloku sa počiatočné transakcie používali na skúšobné účely. Napríklad dve pizze kúpil vývojár Laszlo Hanyecz s 10 000 bitcoinmi v roku 2010 a potom sa pravidelne používali na formálnejšie ciele na medzinárodnej scéne..

Po rovnakom období sa prvá burzová udalosť bitcoinov začala v marci 2010. Odvtedy je mena známa svojimi neustálymi maximami a minimami cenových zmien, ktoré v priebehu rokov charakterizovali prudké výkyvy. Od svojho uvedenia sa však bitcoin môže pochváliť pozitívnym rastom vo svojom dlhodobom časovom meradle, pričom drží oči uprené na to, čo sa môže stať v budúcnosti.

bitcoin all time highchart

Bitcoin dosiahol svoje historické maximum 41 946 dolárov, 8. januára 2021. Zdroj: Coinmarketcap

Zvážili ste investíciu do BTC?

Skeptici ohľadom bitcoinu

Mnoho ľudí spochybňuje nedostatočnú stabilitu bitcoinu. Špekulácie a nedôvera ohľadne legitimity bitcoinu existovali od prvého dňa spustenia kryptomeny. Štruktúra bitcoinu, jeho blockchain, je údajne chránená pred akoukoľvek infiltráciou, ale bohužiaľ samotná mena nie je.

Vyšetrovaním, ktoré sa uskutočnilo v roku 2019, sa zistilo, že Mt. Burza Gox výrazne manipulovala s trhom s kryptomenami. Mt. Gox bol jedným z najrozsiahlejších, ak nie najväčším trhom na výmenu kryptomeny, kým hackeri neprenikli do ich obrany, čo viedlo k strate 744 408 bitcoinov.

Reputácia bitcoinu sa však pozitívne zmenila, pretože v roku 2020 mnoho finančných inštitúcií investovalo a pokračuje v investovaní do bitcoinu, čo vlastne zvýšilo jeho cenu.

Čítajte viac: Analýza ceny bitcoinu pre rok 2021

Prečo investovať do bitcoinu?

Aj keď sa zdá, že mnohí dávajú svoje stávky na bitcoin skepticky, v rozhodovaní je nepochybne veľa kladov. Aj keď má od svojho prvého uvedenia na trh krátky a priebežný čas, generuje čoraz väčšie výnosy. Advokáti kladú dôraz na bitcoin ako novú alternatívu k ukladaniu peňazí. Ak bude rásť s účasťou viacerých finančných inštitúcií, môže z dlhodobého hľadiska dramaticky rásť..

Okrem toho bola kryptomena ocenená za nízke transakčné náklady, ktoré si zvolili lacnejšiu alternatívu k medzinárodným prevodom finančných prostriedkov, najmä so zameraním na obchodné aktivity, bez akýchkoľvek zásahov tretích strán. Môže tiež poskytnúť pomoc investorom, ktorí sa snažia diverzifikovať svoje portfólio ako nekorelované aktívum.

„Počujete o tom, že bitcoin je„ budúcnosť peňazí “, a prirodzene sa chcete pozrieť na históriu peňazí a na to, ako sme sa dostali do stavu, v ktorom sa nachádzame … Čím viac sa pozeráte na históriu peňazí a ako prešli sme od výmeny tehličiek k zlatým minciam, k dolárom krytých zlatom, k tomu, čo máme teraz, bitcoin je prirodzeným prechodom na „nové peniaze“. “- Simon Peters, analytik trhu na eToro.

Ako investovať do bitcoinu?

Existuje veľa búrz s kryptomenami, ktoré sú teraz regulované a monitorované v súlade s právnymi precedensmi. Niektoré z najbežnejších v USA sú Coinbase, Kraken, Gemini, Coinmama a ďalšie. Existuje tiež celý rad investičných platforiem a sprostredkovateľských služieb eToro, ktoré umožňujú výmenu kryptomien alebo nasledujúcich finančných aplikácií; Aplikácia PayPal, Robinhood a Cash. Tieto finančné aplikácie sa snažia byť populárnejšie pre tých, ktorí sa chcú sústrediť na investovanie do bitcoinu.

Navrhuje sa, aby si bitcoinové peňaženky zaslúžili uchovanie pre tých, ktorí plánujú značné objemy kryptomeny. Tieto hardvérové ​​peňaženky sú jednoducho ľahké počítače offline, ktoré spravujú aktíva v bitcoinoch. Čo sa týka akejkoľvek investície, neprekračujte hranice sumy, ktorú ste sa rozhodli investovať.

Kryptomeny si udržali nestabilnú reputáciu, a preto je dôležité predtým, ako tak urobíte, vyhodnotiť riziko sumy, ktorú ste sa rozhodli investovať. Z tohto dôvodu je dobré pri investovaní zvážiť dlhodobé premýšľanie. Dlhodobá výkonnosť bitcoinu za desať rokov zatienila jeho krátkodobú výkonnosť kvôli jeho volatilite. Sledovanie akciového trhu a predpovedanie budúcich možností rastu vám môže dať náznaky, že ceny sa uberajú dobrým smerom; preto dávajte pozor.

Čítajte viac: Ako investovať do bitcoinu 2021 – Sprievodca investovaním do bitcoinu pre úplných začiatočníkov

Tipy a stratégie pred investovaním do bitcoinu:

1. Používanie bitcoinovej peňaženky

Bitcoinové peňaženky sú v podstate miniatúrne hardvérové ​​peňaženky, kde si ľudia ukladajú svoju kryptomenu. Je to dobré riešenie pre tých, ktorí plánujú držať vysoké sumy a hľadajú bezpečnú alternatívu k svojim majetkom. Vaša hardvérová peňaženka bude mať súkromné ​​kľúče, ku ktorým budete mať prístup iba vy, a zaistíte tak ochranu svojich investícií. Sú to v podstate malé offline počítače, ktoré vám umožňujú spravovať vaše bitcoiny. Medzi mnohých známych výrobcov peňaženiek patria okrem iných napríklad Ledger, KeepKey, CoolWallet a Trezor.

2. Investujte šikovne

To platí pre každú investíciu. Vždy je však dobré mať na pamäti, najmä pri investovaní do bitcoinu, že by ste nemali investovať viac, ako si môžete dovoliť stratiť. Bitcoin je známy svojou reputáciou, ktorá sem tam kolíše a bez znamenia môžu ceny klesnúť v priebehu niekoľkých hodín. Z toho vyplýva, že existuje šanca, že hodnota vašich aktív v krátkych obdobiach poklesne, a preto neinvestujte žiadne prostriedky, ktoré by ste nakoniec mohli potrebovať v prípade núdze..

3. Plánujte dopredu

Ak sa zmienime o jeho volatilite vyššie a o jeho fluktuáciách, stojí za to sa dlhodobo zaoberať investíciami do bitcoinu. Napriek svojej krátkodobej tendencii k výkyvom cien výkonnosť bitcoinu za posledné desaťročie vykázala celkovú pozitívnu mieru rastu. Z toho teda vyplýva, že pokiaľ nie ste niekto, kto sa zameriava na denné obchodovanie, myslenie z dlhodobého hľadiska je ďalšou možnosťou averzie k riziku investovania do kryptomeny..

4. Sledujte trh cenných papierov

Pri investovaní do akéhokoľvek typu akcií je dôležité pozorne sledovať trh cenných papierov. Jedným z rozhodujúcich aspektov investovania do akejkoľvek formy aktíva je schopnosť predvídať jeho budúcu výkonnosť alebo výsledky. Bitcoin vykazoval podobné korelačné vzorce ako S.&P 500 v roku 2020, keď sa investori pozerali na to, že hnaní investori sa pri súčasnej hospodárskej situácii pozerajú na rizikovejšie investície. Sú to určité znaky, ako je tento, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní o uzatváraní stávok na bitcoin.

5. Berte do úvahy daňové povinnosti

V USA je bitcoin, okrem iných kryptomien, zdaniteľný. Ak plánujete predať svoje bitcoiny za účelom zisku alebo ak ich chcete jednoducho minúť za hodnotu, ktorá bola vyššia ako hodnota, za ktorú ste ju kúpili predtým (inými slovami, mena sa zhodnotila), budete zodpovední za daň z kapitálových výnosov. Je dôležité viesť záznamy o všetkých svojich transakciách, aby ste sa vyhli ďalším právnym problémom.

Existuje veľká nádej, že kryptomena rozšíri jej prijatie na celom svete. Spoločnosť MicroStrategy, ktorá podniká v oblasti obchodného spravodajstva, nedávno zachytila ​​bitcoin na jednej zo svojich najvyšších trhových hodnôt a nastavila ju ako svoje hlavné rezervné aktívum, takže v blízkej budúcnosti niet pochýb o rastovom potenciáli. Pozitívne pojmy priniesli ďalšie firemné giganty, ako napríklad PayPal, o potenciáli bitcoinu, s jeho nedávnymi investíciami do kryptomeny po rozvinutí ich vlastnej obchodnej operácie.

Je nepravdepodobné, že bitcoin v dohľadnej dobe nahradí euro. Niet však pochýb o tom, že digitálna budúcnosť, ku ktorej smerujeme, ju nebude sledovať.

Existuje malá šanca, že sa bitcoin v blízkej budúcnosti premení na úplne primeranú menu, ako je americký dolár alebo euro, ale to neznamená, že nesmeruje správnym smerom.

Začnite investovať do bitcoinu pomocou eToro

Ak už teraz investujete do bitcoinu, eToro je užívateľsky prívetivá a lacná platforma, ktorá poskytuje vynikajúce skúsenosti s výmenou kryptomien. Spoločnosť pokračuje v expanzii zavedením nových produktov a ďalších kryptomien nad rámec bitcoinu, čo umožňuje začiatočníkom a expertom preskúmať rôzne možnosti v kryptosvete.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu bitcoinov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený

Kľúčové body

  • Bitcoin je nová digitálna forma peňazí, s ktorou sa obchoduje online prostredníctvom open-source a decentralizovanej technológie.
  • Transakcie sa zaznamenávajú na blockchaine a sú verejne dostupné na sledovanie každého bitcoinu ako permanentná účtovná kniha.
  • Veľké korporácie ako MicroStrategy investujú obrovské sumy peňazí do bitcoinu.
  • Bitcoin od svojho prvého uvedenia v roku 2009 priniesol čoraz väčšie výnosy.
  • Nízke transakčné náklady bez vplyvu tretích strán sú ideálne pre cezhraničné obchodovanie a nadnárodné podniky.
  • Bitcoinová peňaženka zaisťuje úschovu bitcoinov pomocou malého hardvérového počítača.
  • Existujú optimistické predpovede do budúcnosti, podľa ktorých by bitcoin v januári 2021 dosiahol najvyššiu možnú trhovú hodnotu.
  • Bitcoin je zdaniteľný, takže si musíte byť vedomí daňových dôsledkov pri investovaní do bitcoinu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map