Je bitcoinová hotovosť kryptomena, ktorú je potrebné zvážiť v roku 2021?

Sprievodca investovaním BCH 2021

Čo je to bitcoinová hotovosť? Aký je rozdiel medzi bitcoinmi (BTC) a bitcoinovými hotovosťami (BCH)? Oplatí sa investovať do BCH v roku 2021? Ak máte na mysli niekoľko investičných otázok, potom je tu pre vás to pravé miesto.

Vďaka rade vzdelávacích materiálov, krypto správach a interaktívnych kurzoch sme tu v Trading Education, aby sme vám pomohli získať prístup k relevantným a podrobným finančným informáciám a sami sa rozhodli, či je investovanie do kryptomeny pre vás..

Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac o jednom z hlavných hráčov v krypto sektore: Bitcoinová hotovosť.

Čo je to bitcoinová hotovosť?

Bitcoin Cash je populárna digitálna platobná mena typu peer-to-peer, ktorá umožňuje cezhraničné transakcie pri nízkych nákladoch. Jeden z hlavných výhody investovania BCH je skutočnosť, že transakcie sa uskutočňujú bez akejkoľvek účasti centrálnych bánk a sprostredkovateľov.

V skutočnosti sa decentralizované financovanie stáva čoraz populárnejším na celom svete a technológia blockchain ponúka pôsobivú alternatívu k tradičnému bankovníctvu.

Na druhej strane je možno jedným z najatraktívnejších aspektov BCH skutočnosť Bitcoin Cash bol vytvorený v roku 2017 ako vidlica bitcoinu – dlhoročný líder v krypto sektore, pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu, adopciu a sentiment.

Presnejšie povedané, Bitcoin Cash bol vytvorený s cieľom zlepšiť škálovateľnosť bitcoinu a umožniť spracovanie viacerých transakcií do jedného bloku. Upozorňujeme, že bitcoinová hotovosť bola vytvorená s blokmi o veľkosti 8 MB, ktoré sa ďalej zvýšili na 32 MB.

Tu by sme mali spomenúť, že problémy so škálovateľnosťou bitcoinov boli vyvolané jeho vlastnou popularitou: čím viac ľudí ich používa, tým dlhšie a nákladnejšie je spracovanie transakcie.

Napriek tomu, Bitcoinová hotovosť a bitcoiny zdieľajú niektoré podobnosti: obe používajú ťažobné algoritmy a sú obmedzené na 21 miliónov mincí.

Predtým, ako sa ponoríme do špecifík bitcoinovej hotovosti, mali by sme povedať pár slov o rozdávaní peňazí. Blockchainy je možné zvyčajne upgradovať pomocou pevnej alebo mäkkej vidlice. Hlavný rozdiel je v tom, že mäkká vidlica je kompatibilná dozadu, zatiaľ čo tvrdá vidlica je nekompatibilná technika dozadu.

Alebo ako to vysvetlili nadšenci blockchainu: „Think PlayStation 3 and PlayStation 4: In a hard fork, you can’t play PS3 games on PS4 and you can’t play PS4 games on PS3. Ak by došlo k mäkkej vidličke, ktorá by sa držala analógie s PlayStation, boli by ste schopní hrať hry PS3 na PS4 (ale nie hry PS4 na PS3). “

Vidlica je tiež ľahký spôsob, ako vytvoriť nové kryptomeny a sieť používateľov; môže tiež prospieť vývoju kryptomien na miestach, kde sú Initial Coin Offerings (ICO) nelegálne.

História bitcoinovej hotovosti

História bitcoinovej hotovosti je zahalená kontroverziou. Uprostred mnohých diskusií a krypto projektov na vyriešenie problému so škálovateľnosťou bitcoinu boli navrhnuté dve hlavné riešenia: oddeliť adresy od podpisov pre každú transakciu alebo zvýšiť maximálnu veľkosť bloku, ktorú navrhol tím stojaci za Bitcoin Cash.

Na príklade zo skutočného života: ak zaznamenáme každú bitcoinovú transakciu na list papiera, ktorý je dlhý 10 mm, spoločnosť Bitcoin Cash chcela zväčšiť svoju veľkosť dvakrát (na 20 mm), s možnosťou jej ďalšieho zvýšenia o 8 -32 krát (v našom prípade MB).

Vývojári, ktorí chceli zvýšiť veľkosť blokov, spustili BCH v roku 2017. Na hlavných burzách debutovala minca s vysokou cenou až 900 dolárov.. Je zaujímavé, že v decembri 2017 – na vrchole kryptomien – Bitcoin Cash dosiahol 4 091 dolárov.

Samotný vývoj Bitcoin Cash však vyvolal množstvo debát, pretože v roku 2018 sa Bitcoin Cash rozdelil na Bitcoin Cash ABC a Bitcoin SV.

Upozorňujeme, že spoločnosť Bitcoin Cash ABC používa pôvodného klienta Bitcoin Cash a obsahuje zmeny, ako je napríklad trasa Canonical Transaction Ordering Route, zatiaľ čo spoločnosť Bitcoin SV vedie Craig Wright, ktorý odmietol použitie inteligentných zmlúv. Bitcoin Cash ABC sa dnes označuje ako Bitcoin Cash.

V poslednej dobe sa bitcoinová hotovosť opäť rozdelila na bitcoinové hotovosti ABC a bitcoinové hotovostné uzly – vidlička, podľa ktorej CoinDesk, sa môže stať dominantným softvérom.

Ako funguje bitcoinová hotovosť?

Bitcoin Cash využíva na podporu decentralizovanej povahy systému sieť počítačov typu peer-to-peer.

Mali by sme znova poznamenať, že veľkosť bloku Bitcoin Cash bola zvýšená na 32 MB, čo uľahčuje transakcie, časy spracovania a poplatky.

To je správne! Vďaka svojim väčším blokom je Bitcoin Cash schopný ponúknuť nízke transakčné poplatky a rýchlejšie časy spracovania. Navyše, ako uviedol Roger Ver – jeden z hlavných zástancov bitcoinovej hotovosti – bitcoinová hotovosť je bližšie pôvodnej vízii satoshi ako hotovosti pre svet.

Jednoducho preto, že zväčšená veľkosť blokov umožní, aby sa bitcoinová hotovosť používala ako médium pre každodenné platby, a pomôže mu konkurovať spoločnosti Visa a iným cezhraničným platobným systémom.!

To znamená, že podobne ako v prípade bitcoinu, aj tu pracuje spoločnosť Bitcoin Cash Mechanizmus konsenzu o dôkaze práce (PoW) na ťažbu nových coinov a využíva tiež služby spoločnosti Bitmain, jedného z popredných ťažiarov kryptomien.

Ak ste v oblasti kryptomien nováčikom, mali by sme spomenúť, že ťažba je proces, pri ktorom sa transakcie overujú a pridávajú do verejnej knihy. Ťažba je tiež proces, pri ktorom sa zavádzajú nové mince do existujúcej ponuky bez potreby centrálnych bánk alebo finančných orgánov.

Stojí za zmienku, že Bitcoin Cash je obmedzený na 21 miliónov mincí.

Na rozdiel od fiat mien bitcoin cash netlačia vlády, čo znižuje riziko inflácia a devalvácia. Tento nedostatok z neho robí z dlhodobého hľadiska atraktívnu investíciu.

Zvážili by ste investíciu do Bitcoinová hotovosť?

Čo je BCH?

BCH je výstražný symbol bitcoinovej hotovosti. Ako je uvedené vyššie, v súčasnosti je v obehu limit 21 miliónov mincí, z toho 18 600 863 mincí CoinMarketCap.

BCH ponúka ako aktívum všestrannosť: je akceptovaný na viac ako 5 000 fyzických miestach a prijatý širokou škálou online služieb.. Odborníci tvrdia, že prináša aj podporu pre rôzne platobné platformy a ponúka riešenie obchodných miest Point of Sale (PoS).

Aj keď sa Bitcoin Cash snaží stať sa médiom pre denné transakcie, pravdou je, že na rozdiel od konkurenčných bitcoinov a altcoinov, ako je litecoin, stále chýba masové prijatie mimo krypto komunitu.

Okrem toho bola štvorročná história BCH ovplyvnená mnohými udalosťami a vidlami, ktoré významne ovplyvnili jej cenu bez toho, aby jej umožnili prispôsobiť sa prirodzenému toku rastu.

Po jej nedávnom rozdvojení stále očakávame, či si BCH získa ďalších investorov.

Oplatí sa v roku 2021 investovať do bitcoinovej hotovosti?

S trhovým stropom 5 473 421 549 dolárov a rôznymi výhodami sa investícia do Bitcoin Cash v roku 2021 určite oplatí.

graf ceny hotovosti bitcoin

Nezabúdajme, že bitcoinová hotovosť má oproti iným digitálnym minciam širokú škálu výhod. BCH ponúka transakčné poplatky takmer nič, decentralizované finančné transakcie, relatívnu stabilitu v porovnaní s inými kryptomenami, rýchle a bezpečné transakcie a robustnú infraštruktúru.

Zároveň si to pamätajte Bitcoin Cash je investícia s vysokým rizikom a vysokou odmenou.

Kryptomeny sú veľmi volatilné a obchodné kryptomeny môžu vymazať vaše úspory. Preto nikdy neinvestujte peniaze, o ktoré nemôžete prísť. Nezabudnite na jedno z hlavných pravidiel vo finančnom sektore: nikdy neinvestujte viac ako 1% svojho účtu do jedného obchodu.

Navyše, ak sa bitcoinu podarí zlepšiť svoju škálovateľnosť, bitcoinová hotovosť môže stratiť relevantnosť.

Takže ak sa rozhodnete investovať do BCH, vždy si urobte prieskum a postupujte opatrne.

Koľko bude stáť bitcoinová hotovosť?

Aj keď nikto nemôže robiť presné predpovede cien, možno budete chcieť vedieť, koľko bude mať Bitcoin Cash v roku 2021.

Pri pohľade na minulú výkonnosť a analýze rôznych technických ukazovateľov môžeme povedať, že hodnota Bitcoin Cash môže v blízkej budúcnosti stúpnuť na hodnote.

Nezabudnime, že keď bol Bitcoin Cash uvedený na trh, mal pôsobivú otváraciu hodnotu a na konci roka 2017, ako už bolo uvedené, vyskočila Bitcoin Cash na viac ako 4 000 dolárov.

Upozorňujeme, že 1. januára 2020 bol BCH o 204,62 USD alebo 24,12% vyšší ako na začiatku roka 2019; a 15. februára dosiahla Bitcoin Cash 491,16 USD.

Od tej doby bola bitcoinová hotovosť relatívne stabilná a dokázala si udržať svoju stabilitu aj počas medvedieho trhu spusteného koronavírusmi. Presnejšie povedané, cena bitcoinovej hotovosti (BCH) zostala stabilná medzi februárom a novembrom 2020 a pohybovala sa od 230 do 270 dolárov.

Cena BCH / USD tiež zaznamenala určité oživenie.

Niektorí odborníci tvrdia, že bitcoinová hotovosť sa môže v roku 2021 zdvojnásobiť. Podľa údajov spoločnosti Digital Coin Price, Bitcoinová hotovosť môže do konca roku 2021 dosiahnuť 700 dolárov, v rozmedzí od 500 do 60 dolárov (min.).

So silným plánom a nápadmi, čo by bitcoin mal byť, sa zdá byť budúcnosť Bitcoin Cash celkom jasná.

Sme pripravení investovať do Bitcoinová hotovosť?

Mám investovať do bitcoinovej hotovosti?

Vzhľadom na svoju pozitívnu budúcnosť a výhody oproti iným kryptomenám ponúka Bitcoin Cash investorom niekoľko skvelých príležitostí.

Ale len preto, že môžete, to ešte neznamená, že by ste mali. Pred investovaním do akéhokoľvek aktíva by ste mali zvážiť jeho kompromis medzi rizikom a výnosom a rozhodnúť sa o stratégii, či už krátkodobej alebo dlhodobej.

Pretože žiadna vysoko výnosná investícia nie je stopercentne bezpečná! Riadenie rizík je zásadné pre stanovenie príkazov na zastavenie a zastavenie a stratu a na zníženie rizík.

Pokiaľ ide o potenciálne riziká, mali by sme si uvedomiť, že na životnosť kryptomeny zvyčajne majú vplyv tri faktory: adopcia, komunita priaznivcov a silný vývojový tím. Budúcnosť BCH závisí aj od toho, ako odolá konkurencii.

Dobrá správa je, že všetky tieto faktory práve teraz naznačujú, že to vyzerá, že BCH môže uspieť.

To bolo povedané, aj keď sú tieto ukazovatele pre BCH na dobrej úrovni, vždy postupujte opatrne.

Ako môžem Invest v BCH?

Ak sa rozhodnete investovať do bitcoinovej hotovosti, je ľahké nájsť miesto na nákup a predaj BCH. Existujú rôzne spôsoby, ako investovať do BCH z krátkodobého alebo dlhodobého hľadiska, pričom platformy na výmenu kryptomien ako eToro sú najbezpečnejšie miesta na investovanie do kryptomeny.

Všimnite si, že s našim partnerom eToro, môžete si kúpiť BCH a obchodovať CFD až 90+ krypto párov. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa, otvoriť a financovať svoj účet a začať obchodovať.

Tu môžete si prečítať viac o tom, ako nakupovať bitcoinové peniaze.

Kľúčové body

  • Bitcoin Cash je jednou z najpopulárnejších kryptomien a v súčasnosti je na CoinMarketCap na 6. mieste.
  • Bitcoin Cash bol vytvorený v roku 2017 ako vidlica bitcoinu.
  • Jedným z hlavných rozdielov medzi Bitcoin Cash a Bitcoin je ten, že BCH zvýšil veľkosť blokov o 32 MB.
  • Podobne ako bitcoin, aj bitcoinová hotovosť používa Proof of Work a je obmedzená na 21 miliónov coinov.
  • BCH je výstražný symbol bitcoinovej hotovosti.
  • BCH vyvolala polemiku v krypto komunite a vďaka tomu len deň po svojom vystúpení jej trhový strop presiahol 7 miliárd dolárov.
  • Bitcoin Cash má dobrú šancu zostať v krypto svete ako alternatíva k bitcoinu; v skutočnosti sa BCH podarilo udržať stabilný napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusov.
  • Niektorí odborníci sa domnievajú, že jeho hodnota sa do konca roku 2021 zdvojnásobí.

Ak sa rozhodnete investovať do BCH, my v Trading Education vám pomôžeme porozumieť zložitosti obchodovania s kryptomenami a kryptomenových správ a vytvoriť ziskovú stratégiu riadenia rizík.

S eToro môžete ľahko nakupovať a predávať kryptomeny a ďalšie aktíva a obchodovať s CFD až do 90+ párov.

eToro – Najlepší sprostredkovateľ nákupu bitcoin hotovosti BCH

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Myslíte si, že trh s kryptomenami sa zotaví z prebiehajúcej pandémie? Myslíte si, že kúpa BCH sa v roku 2021 oplatí?

Ak sa vám páčilo čítať náš článok o obchodovaní s kryptami Čo je to bitcoinová hotovosť a oplatí sa do nej investovať v roku 2021??, zdieľajte ho, prosím, s každým, kto by mohol mať tiež záujem.

FAQ

Je BCH lepší ako BTC?

Z technického hľadiska má Bitcoin Cash (BCH) väčšie bloky a dokáže spracovať viac transakcií za nižšie poplatky ako Bitcoin (BTC), čo z BCH robí lepšiu investíciu, najmä pre používateľov, ktorí majú záujem o každodenné platby a online nákupy. To znamená, že bitcoin – prvá a najpopulárnejšia kryptomena mimo kryptokomunitu – je stále krypto investíciou č. 1 z hľadiska trhového stropu a sentimentu, pričom odborníci tvrdia, že BTC by mohol do konca roku 2021 dosiahnuť 50 000 dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me