Spoločnosť Dash, ktorá bola pôvodne známa ako Darkcoin, vyšla v roku 2014 a bola navrhnutá s cieľom zabezpečiť súkromie a dôvernosť spotrebiteľa. V skutočnosti biela kniha o kryptomene, ktorej spoluautormi sú Evan Duffield a Daniel Diaz, ju definuje ako „prvú kryptografickú menu zameranú na súkromie“, ktorá vychádza z poznatkov Nakamota.

Dash má pevný uzáver 18,9 milióna mincí, čo zaisťuje, že sa niekedy vyrobí iba 18,9 milióna Dash. V súčasnosti je v obehu 9,9 milióna mincí. Vo viacerých aspektoch je Dash archetypálna kryptomena. Dash ide po stopách bitcoinu a počiatočnej veľkej vízie Satoshi Nakamota, na rozdiel od kryptomien ako Ethereum a Ripple, ktoré sa snažili znovuobjaviť kolo. Snaží sa byť konkurenčnou alternatívou pre denné nákupy fiat meny ako média.

Čo je Dash?

Na zaistenie anonymity bol pôvodne založený Dash, ktorý bol známy ako Darkcoin. Zakladateľ projektu neskôr objavil ciele kryptomeny a označil ju ako Digital Cash alebo Dash. Rovnako ako bitcoin, aj Dash pri overovaní transakcií často závisí od ťažiarov. Zavedením myšlienky Masternode však urobil niekoľko úprav mechanizmu.

Za svoj neobvyklý prístup na trh si minca získala popularitu. Dash sa zameriava viac na dôvernosť a transakčné sadzby. Pomlčkové prevody sú tiež takmer okamžité a je ťažké ich sledovať.

Vďaka svojmu pôsobivému sortimentu funkcií získal Dash okolo svojho prvého uvedenia na trh veľkú slávu. Keď Dash uviedol svoje funkcie, väčšina z týchto vlastností bola pre priemysel nová; preto upútali pozornosť. Dash je týmto spôsobom naďalej revolučnou silou na trhu s mincami na ochranu súkromia.

Kde sa to všetko začalo?

V januári 2014 predstavil kryptomena ako Xcoin Evan Duffield ako vidlicu protokolu bitcoinu. Duffield, webový vývojár, ktorý sa zaoberá vyšetrovaním bitcoinu od roku 2011, považoval nedostatok anonymity bitcoinu za chybu a snažil sa na nej stavať. Vypracoval odporúčania pre vývojárov Bitcoinu týkajúce sa ich začlenenia, ale namiesto toho začal navrhovať svoj vlastný altcoin potom, čo odmietli jeho návrhy.

Dash je altcoin, ktorý v začiatkoch podliehal pumpovým a skládkovým humbukom. Neskôr bola reštrukturalizovaná a označená ako Darkcoin, keď Duffield zistil, že by bolo rozumné, keby projekt ďalej propagoval svoje možnosti ochrany súkromia. Výsledkom rebrandingu však bolo, že trhy darknet sa stali charakteristickým znakom spoločnosti Dash. Keďže Duffield videl nevýhody tohto procesu, znovu premenoval značku mince. To bolo rebranded ako Dash tentokrát. Slovo Dash pochádza zo zmesi slov "digitálny" a "hotovosť." Je pozoruhodné, že Dash sa do roku 2016 v Dark Net už bežne nepoužíval a v tejto fáze už bolo vyťažených približne 1,9 milióna mincí..

Dash sa začal vyvíjať a jeho cena pomaly rástla. Najvyšší rast cien sa uskutočnil v roku 2017, v roku, ktorý zaznamenal výrazný rast kryptomien v globálnom priemysle. Potom začal začiatkom roku 2018 klesať, čím opäť napodobňoval väčší dopyt po kryptomenách.

Čítajte viac: Koľko bude mať Dash hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Skeptici na pomlčke


V tejto súvislosti existujú menšie obavy týkajúce sa nástroja Dash a akejkoľvek kryptomeny. Pri zvažovaní investovania na kryptotrhu je dobré si uvedomiť všetky faktory. Niektorí sa napríklad obávajú jeho viditeľnosti kvôli reputácii značky. Ak vezmeme do úvahy, že Dash v tejto chvíli dvakrát zmenil názov, je ťažké pre ňu hlbšie preskúmať.

Kvôli vstupu na nízku bariéru skupina Dash vyjadrila pochybnosti o tom, že masternódy hlasujú nesprávne a bez náležitých informácií alebo skúseností. Konkurencia predstavuje pre Dash tiež nevýhodu.

Prečo investovať do pomlčky?

Dash má niekoľko atraktívnych funkcií, ktoré je pri porovnávaní kryptomien ťažké ignorovať. Pozrime sa na pár z nich.

4 dôvody, prečo by ste mali investovať do Dash:

1. InstaSend

Pomocou protokolu Instasend je Dash schopný dosiahnuť takmer okamžité prenosy. Instasend obchádza baníkov a pomocou masternodov overuje zmluvu na základe konsenzu. Tento proces odstraňuje čakaciu dobu spojenú s potvrdením siete blockchain. Masternodes tvoria hlasovacie kvórum na splnenie tohto zadania.

Konkrétny Masternode žiadosť uzná, pretože používatelia požadujú InstaSend, a uzamkne vstupy transakcie. Údaje o transakcii sa potom prenesú do ďalších masternodov v sieti. Táto technika zaisťuje, že sa transakcia nachádza v nasledujúcom bloku transakcie.

2. Chainlock

Chainlock je ďalším dôležitým prvkom, ktorý Dash implementuje. Pri paralelnom použití s ​​InstaSend sa tento protokol bráni proti 51 percentám útokov. K 51-percentnému útoku dôjde, keď viac ako polovica uzla Blockchain implementuje nesprávne údaje.

3. Sporks

Skupina Dash dospela k záveru, že je najlepšie vyskúšať rýchlejší plán aktualizácie po tom, čo sa pri aktualizácii z roku 2014 s názvom RC3 vyskytli problémy. Toto nutkanie viedlo k vzniku Sporksu. Sporks prináša veľké vylepšenia, ale bez nutnosti okamžitých vylepšení, ako sú mäkké alebo tvrdé vidličky.

Vo viacfázovom prístupe sa aktualizácie Spork pripojili k blockchainu. Táto metodika umožňuje vývojárom sledovať údaje súvisiace s aktualizáciou v reálnom čase. V porovnaní s tým pomáha sieti naraz vykonať upgrade bez jeho dôveryhodnosti.

4. PrivateSend

Jednou z najpokročilejších funkcií, ktoré Dash využíva, je protokol pre súkromné ​​odosielanie. Tento protokol pomáha používateľom Dash na blockchaine uskutočňovať a prijímať nevystopovateľné prevody. Spôsob, akým metóda funguje, je jasný.

Ďalej zákazník požaduje transakciu od spoločnosti PrivateSend. Až do uskutočnenia transakcie potom platforma transakciu prevezme a skombinuje nevyčerpaný Dash zákazníkov. Ďalej, keď už sú tieto hodnoty pravidelné, protokol strhne transakčné vstupy. Peňaženka používateľa potom odtiaľ odošle správu Masternodes. Táto žiadosť je splnená, ak rovnocenné žiadosti podajú ďalšie dve osoby.

Masternode potom skombinuje všetky vstupy a dá peňaženkám všetkých troch používateľov pokyn, aby splatili teraz transformovaný vstup. Vaša peňaženka obnovuje nominálnu hodnotu sama pre seba. Je zaujímavé, že peňaženka na prispôsobenie používa takzvanú adresu. Rozhodujúce je, že peňaženka túto operáciu opakuje niekoľkokrát. Najlepšie na tom všetkom je, že k tomu dôjde v priebehu niekoľkých sekúnd a bez toho, aby používatelia potrebovali ďalšie kroky.

graf pomlčkových cien 2021-2022

Dash (DASH) predikcia ceny na roky 2020 – 2022. Zdroj: WalletInvestor

Cena modelu Dash by sa mohla v budúcich rokoch zvýšiť, podľa budúcej predpovede cien spoločnosti CoinSwitch’s Dash. Ak sa zvyšuje potreba súkromia a tempo prijímania, zvyšuje sa aj príťažlivosť Dash. CoinSwitch predpovedá, že v roku 2021 sa cena Dash vyšplhá na 950 dolárov a do konca roku 2025 sa začne rozširovať na 2822 dolárov.

Čítajte viac: Čo povedie k cene DASH v roku 2021?

Ako investovať do pomlčky?

Ak si chcete jednoducho prečítať, ako investovať do nástroja Dash za menej ako 5 minút, postupujte podľa 5-krokového procesu uvedeného nižšie!

Krok 1: Otvorte si účet u regulovaného sprostredkovateľa

Krok 2: Vložte prostriedky debetnou / kreditnou kartou, elektronickou peňaženkou alebo bankovým prevodom

Krok 3: Vyberte, koľko prostriedkov Dash chcete investovať

Krok 4: Potvrďte investíciu

Krok 5: Nechajte svoj Dash uložený na eToro, kým sa nerozhodnete vyplatiť peniaze

Ak chcete investovať do DASH rýchlo a ľahko, vyskúšajte eToro Exchange!

Nákup Dash nie je nič neobvyklé a v dnešnej dobe je to vlastne celkom jednoduché. Dôveryhodnosť a trvanlivosť mince umožnili vyšší prístup z hľadiska obchodovania na mnohých veľkých platformách. Keď nájdete platformu, ktorá vám vyhovuje najviac, najskôr si zaregistrujete účet. Väčšina platforiem požiada o overenie identity, takže to majte na pamäti.

Po registrácii budete musieť svoj účet financovať. Môžete to urobiť bankovým prevodom z pôžičky alebo debetnou kartou. Keď váš účet začne fungovať, môžete teraz svoj fiat premeniť na Dash, keď máte k dispozícii finančné prostriedky.

V schéme hrajú masternody významnú úlohu. Sú absolútne neoddeliteľnou súčasťou väčšej stability Dash, synchronizujú aktivity používateľov a rozširujú údaje medzi všetkých používateľov. Dash má vysoký stupeň decentralizácie vďaka úsiliu masternodov. Správa kryptomeny navyše poskytuje každému používateľovi možnosť stať sa oficiálnym agentom jedného z masternodov siete a získať ďalšiu kompenzáciu.

Tipy pred investovaním do pomlčky

1. Vezmite do rúk krypto peňaženku

Ako je opísané vyššie, digitálne peňaženky sú v zásade malé hardvérové ​​nástroje alebo v niektorých prípadoch softvérový portál, napríklad aplikácia, kde kryptomeny chránia investori a obchodníci. Pre každého, kto má v úmysle minúť značné sumy, je šikovný nápad zmocniť sa peňaženky.

Pre každú peňaženku, ku ktorej budete mať prístup iba vy, budú súkromné ​​kľúče, ktoré zaručia bezpečnosť vašich mincí Dash. eToro spustilo svoju autentickú burzu a peňaženku eToroX kde môžete bezpečne uchovať svoje mince.

2. Udržujte svoje počiatočné investície malé

Všeobecne je vzhľadom na svoju krátku históriu a už aj tak nepredvídateľné správanie rozumné udržať počiatočné investície do programu Dash relatívne malé. Investujte teda toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. Udržujte si preto svoju investičnú disciplínu a nakupujte rovnako, ako by ste dúfali, že potenciálne zlyhajú uprostred špekulácií a predpovedí a nenechajú sa uniesť sľubmi obrovského vzostupu..

3. Buďte trpezliví

Predpokladajme, že ste niekým, koho denné obchodovanie priťahuje. Je rozumné sa dlhodobo pozerať na to, ako ukladať svoje mince Dash. To spôsobuje menšie riziko, vďaka čomu môžete ľahko očakávať vysoký nárast ocenenia. Akékoľvek trpezlivosti s vyššími prémiami môžu stáť za to získať pomocou ambicióznych predpovedí poskytovaných spoločnosti Dash.

4. Buďte informovaní

Sledovanie trendov a varovaní je jednou z hlavných kryptoinvestičných techník. Značky vás informujú, že môže byť vhodný čas na investovanie. Dynamika trhu pomôže zistiť, ako môže byť Dash efektívny v krátkodobom horizonte a počas dlhších období. Vždy je však dobré mať na pamäti vonkajšie sily. Hodnoty Dash ovplyvňujú aj niektoré metriky. Tu je možné vziať do úvahy Covid-19. Kryptotrh klesol v marci 2020 kvôli pandémii a ovplyvnený bol aj Dash.

5. Na Dash Coin sa môžu vzťahovať daňové zákony

Nové nariadenia by okrem možnosti komplikovaných procesov vykazovania mali vplyv aj na daňové povinnosti. Rozhodnutie USA o majetku znamená, že váš príjem sa teraz považuje skôr za odvod z kapitálových výnosov (15%) ako za bežnú daň z príjmu (do 25%).

V rôznych krajinách sú podmienky dane z kryptomeny odlišné a mnohé sa prispôsobia, keď budú reagovať na meniaci sa trh. Z tohto dôvodu je rozumné viesť lodný denník vašich transakcií Dash spolu s ďalšími kryptami, ktoré môžete mať, aby ste sa vyhli budúcim právnym problémom.

Dash je aj naďalej jednou z najpopulárnejších kryptomien súčasnosti. Tento jedinečný projekt je ukážkovým príkladom toho, ako technológia blockchain ponúka ľuďom viac slobody a transparentnosti. Ďalej môžete očakávať, že Dash bude aj v ďalších rokoch hrať dôležitú úlohu v krypto priemysle.

Začnite investovať do nástroja Dash pomocou eToro

eToro je jednou z najlepších platforiem, kde môžete naštartovať svoju investíciu do kryptomeny. Spoločnosť pokračuje v expanzii zavedením nových produktov a ďalších kryptomien nad Dash, čo umožňuje začiatočníkom a expertom preskúmať rôzne možnosti v kryptosvete.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu DASH

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

  • Spoločnosť Dash, ktorá bola známa ako Darkcoin, bola vydaná v roku 2014 a bola navrhnutá s cieľom zabezpečiť súkromie a dôvernosť spotrebiteľa.
  • Spoluautorom je Evan Duffield a Daniel Diaz. Dash je definovaná ako „prvá kryptografická mena zameraná na súkromie“.
  • Pomlčkové prevody sú tiež takmer okamžité a je ťažké ich sledovať.
  • Slovo Dash pochádza zo zmesi slov "digitálny" a "hotovosť."
  • InstaSend, Chainlock, Sporks a PrivateSend sú niektoré z mnohých atraktívnych funkcií aplikácie Dash.
  • Prognózy ukazujú, že do roku 2021 by sa cena Dash mohla vyšplhať na 950 dolárov a do konca roku 2025 by sa mala začať rozširovať na 2822 dolárov.
  • Pri investovaní do nástroja Dash je dôležité byť neustále informovaný, udržiavať svoje počiatočné investície malé a zohľadniť právne predpisy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector