Čo je to ethereum a oplatí sa do neho investovať v roku 2021?

Zaujíma vás Ethereum? Očakávajúc rok 2021 v nádeji, že dopad prebiehajúcej pandémie koronavírusov na finančný sektor ustúpi? Potom pokračujte v čítaní, aby ste zistili, čo je to Ethereum, a sami sa rozhodnite, či sa investícia do Etherea v roku 2021 oplatí.

Ethereum je obľúbenou investičnou voľbou medzi obchodníkmi s kryptomenami a nadšencami blockchainu, takže my v Trading Education sme tu, aby sme vám pomohli pochopiť zložitosť investovania do kryptomeny a tajomstvá úspechu v kryptomene.

Ethereum vysvetlené, čo to je?

Čo je to teda Ethereum a oplatí sa do neho investovať v roku 2021? Aj keď ste v sektore investovania do kryptomien nováčikom, možno viete, že Ethereum – so svojím natívnym etherovým coinom (ETH) – je druhým najpopulárnejším kryptomenovým projektom na svete a jedným z hlavných konkurentov bitcoinu..

Ethereum spustil v roku 2015 mladý a ambiciózny tím vedený vizionárom Vitalikom Buterinom. Za necelé desaťročie, Ethereum dokázalo transformovať nielen investovanie do kryptomeny, ale aj tradičné financie do bodu, z ktorého niet návratu.

Ethereum je oveľa viac ako kryptomena. Jedná sa o blockchainovú platformu s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá podporuje vývoj inteligentných zmlúv, decentralizovaných aplikácií (dApps), projektov decentralizovaného financovania (DeFi) a pôsobivého množstva tokenov..

Hovoríme o tokenoch alebo minciach ERC-20 vytvorených v blockchaine Ethereum, mali by sme spomenúť, že na platforme Ethereum začalo veľa známych kryptomien, ako napríklad Tron.

Ethereum prijalo nielen pôsobivé množstvo inovatívnych investičných príležitostí, ale má potenciál vylepšiť rôzne sektory aj mimo financií. Niektoré z oblastí, kde môže Ethereum viesť k technickému pokroku, sú hry, medicína, hudba a overovanie osobných údajov.

Pamätáte si na šialenstvo okolo Crypto Kitties? Vedeli ste, že táto ikonická hra založená na blockchaine bola vyvinutá na Ethereum? Aké je to super!

Čo je teda Ethereum v jednoduchých slovách? Ethereum je veľa vecí, pravda! Je však potrebné pamätať na jednu hlavnú vec: Ethereum je blockchainový projekt, ktorý transformoval celý investičný sektor, takže ETH bude priťahovať investorov aj po roku 2021.

Ako funguje ethereum?

Aj keď nemusíte byť génius v oblasti IT alebo odborník na Solidity (programovací jazyk Ethereum), aby ste mohli začať investovať do Ethereum v roku 2021, je dobré poznať základné princípy, ktoré stoja za Ethereum. Pozrime sa, ako to funguje!

Ethereum je ako každá iná krypto platforma decentralizované s uzlami rozmiestnenými po celej planéte. To znamená, že neexistujú žiadne orgány, žiadna závislosť od centrálnych bánk a žiadne tretie strany, ktoré ukladajú raketové náklady na transakcie.

Inými slovami, Ethereum umožňuje používateľom uzatvárať medzi sebou dohody bez použitia tretích strán. Chcete prevádzať peniaze alebo predávať tovar? Chcete spustiť projekt zbierky? Ethereum umožňuje všetky tieto procesy pri nízkych nákladoch a rýchlych časoch spracovania.

Niet divu, že Ethereum je považované za kráľa inteligentných zmlúv, ktoré sú samovykonávajúcimi programami, ktoré znižujú riziko podvodov. Pretože údaje sú uložené v blockchaine, môžu používatelia ľahko vidieť transakcie a spravovať svoje vlastné údaje.


Tím vývojárov spoločnosti Ethereum sa rozširuje a stanovuje si jasné ciele, aby pomohol systému vyrovnať sa s problémami so škálovateľnosťou a chybami. Ak pôjde všetko podľa plánu, Ethereum 2.0 bude spustené čoskoro, takže v roku 2021 sa bude Ethereum zameriavať na proof-of-stake namiesto proof-of-work.

Toto by mohlo z Ethereum urobiť skvelú investičnú možnosť na sledovanie – investičnú možnosť, ktorú určite stojí za zváženie.

Čo je to éter?

Ak zistíte, že technológia stojaca za Ethereom je lákavá a myslíte si, že do roku 2021 sa oplatí investovať do Etherea, poďme sa dozvedieť viac o Rodná mena ethereum: éter!

Čo je potom Ether? Éter alebo ETH bol vytvorený s cieľom pomôcť programátorom podporiť platformu a pokryť všetky náklady na napájanie spojené s procesom. Éter funguje aj ako plyn používaný na uzatváranie inteligentných zmlúv.

Jedna vec, ktorú by sme si mali uvedomiť, je, že éter nie je obmedzený, čo je jedna z výhod investovania do Etherea. Naproti tomu, Bitcoin má ponuku obmedzenú na 21 miliónov coinov.

napájanie éterom

Rast ponuky éteru (zdroj: EtherScan; načítané z https://etherscan.io/chart/ethersupplygrowth)

Je zaujímavé, že éter bol pri predstavení krypto komunite iba 0,04 dolára a v roku 2017 dokázal dosiahnuť maximum viac ako 1 400 dolárov.

Teraz, keď máte odpoveď na svoju otázku „Čo je to Ethereum a ETH?“, Pozrime sa, či je investícia do Ethereum v roku 2021 dobrý nápad.

Oplatí sa v roku 2021 investovať do éteru?

Ethereum je po bitcoinoch druhou najväčšou a najpopulárnejšou krypto platformou. Od januára 2021 má trhový strop 135,6 miliárd dolárov a 24-hodinový objem obchodovania 43 095 961 090 dolárov, čo z ETH robí druhú najobchodovanejšiu kryptomenu..

Rok 2020 bol turbulentným rokom pre mnoho investícií vrátane obchodovania s kryptomenami. Medvedí trh v marci 2020 vyvolaný prebiehajúcou pandémiou prinútil kryptokomunitu lapať po dychu.

Našťastie sa Ethereum podarilo opäť zdvihnúť. Zatiaľ čo v marci sa jeden ETH obchodoval za 95 dolárov, teraz sa jeden ETH obchoduje za 1 190 dolárov (ako je uvedené vyššie), vďaka čomu je investícia Ethereum hodná.

Ako sa v poslednej dobe vyvíjalo ethereum?

Aby sme pochopili, či sa do roku 2021 oplatí investovať do Etherea, musíme zostať v obraze o najnovších inováciách a krypto správach – faktoroch, ktoré môžu obrátiť komunitu kryptomien naruby..

Ako už bolo uvedené vyššie, jednou z najočakávanejších udalostí je spustenie Etherea 2.0. Aj keď si niektorí vývojári, ako napríklad Ryan Selkis, myslia, že aktualizácia sa môže odložiť do budúceho roka, je veľa ľudí, že sú nadšení z nadchádzajúcich zmien.

A hádaj čo: Transakcie s éterom sa zvýšili na viac ako jeden milión denne!

graf transakcií ethereum

Transakcie s éterom (zdroj: YCharts; načítané z https://ycharts.com/indicators/ethereum_transactions_per_day)

Aj keď existujú stovky konkurentov, ktorí sa snažia nahradiť Ethereum, pričom EOS, Tron a Cardano patria medzi hlavných rivalov Ethereum, Ethereum je stále jedným z popredných kryptomien, pokiaľ ide o masové prijatie. Data ukazuje, že existuje viac ako 4,5 milióna aktívnych používateľov Ethereum.

Ak hovoríme o vývoji, nemôžeme ignorovať dopad pandémie. Vlády, ktoré stále bojujú proti novému koronavírusu, by sa mohli začať posúvať k adopcii kryptomeny. Jednoducho preto, lebo veľa ľudí sa bojí, že platby v hotovosti môžu zvýšiť šírenie COVID-19.

Okrem toho na miestach, kde sa ekonomiky zmenšujú a zvyšuje sa inflácia, vyskočil objem obchodovania s ETH a inými kryptami na nové maximá.

Zvážili by ste investíciu do ETH?

Koľko bude stáť éter?

Keď teraz viete viac o investovaní Ethereum a Ethereum v roku 2021, môžete sa tiež opýtať, koľko to bude stáť.

Pravdou je, že nikto nemôže robiť presné predpovede o investovaní do kryptomeny ako trh sa vyznačuje vysokou volatilitou a neistotou. Najlepšie, čo môžete urobiť, je analyzovať minulý výkon a vziať do úvahy faktory, ako je dopyt a ponuka, nálada na trhu, krypto správy a očakávané technologické inovácie..

Napríklad rastúci význam DeFi, ako aj očakávané ethereum 2.0 môžu spôsobiť, že ceny ETH stúpnu – napriek dôsledkom pandémie koronavírusov na svetový obchod a ekonomiku.

Podľa cenových predpovedí poskytnutých spoločnosťou Wallet Investor je Ethereum dobrou krátkodobou investíciou ETH sa môže v priebehu prvej polovice roku 2021 obchodovať v priemere na 1 591,3 USD. Z dlhodobého hľadiska však môže ETH do konca roku 2023 dosiahnuť 4500 dolárov (podľa rovnakého zdroja).

Trading Beasts na druhej strane očakáva, že sa Ethereum do roku 2022 bude obchodovať za zhruba 2 600 dolárov.

Je zaujímavé, že podľa Digital Coin Price má Ethereum pozitívnejšiu budúcnosť. Niektorí investori, ako napríklad Ian McLeod, vysvetľujú, že bitcoinoví investori by sa mohli presunúť k investovaniu do Etherea, čo by spôsobilo pokles cien bitcoinov a zvýšenie cien ethereum..

Ďalšie extrémnejšie predpovede, ako napríklad predpovedá Coin Switch, tvrdte, že ETH môže do roku 2025 dosiahnuť 7844 dolárov.

Ak sa v najbližších niekoľkých rokoch stane Ethereum široko používaným po celom svete, jeho hodnota sa môže zvýšiť a dosiahnuť 10 000 dolárov. Expert James Todaro napríklad hovorí, že kvôli nárastu DeFi sa môže Ethereum v blízkej budúcnosti predávať za 9 000 dolárov za mincu.

Na základe podobných cenových projekcií a analýzy údajov sa odborníci domnievajú, že Ethereum môže dosiahnuť trhový strop v hodnote biliónov dolárov.

Mám investovať do éteru?

Ak ste teda ochotní investovať do spoločnosti Ethereum v roku 2021, mali by ste získať podrobné informácie o trhu s kryptomenami a všetkých faktoroch, ktoré môžu ovplyvniť budúcnosť a ceny spoločnosti Ethereum..

Mali by ste si tiež urobiť prieskum a rozhodnúť sa, či môžu odmeny prevážiť riziká. A verte nám: investovanie do kryptomeny môže byť riskantným podnikom, ak sa nevykoná správne.

Čísla alarmujúco ukazujú, že 90% obchodníkov prichádza o peniaze a v prvom roku nadobro končí kvôli neefektívnemu zaškoleniu a zlému rozhodovaniu.

Ale hej! Môžete byť jedným z 10% najlepších investorov. Investovanie do kryptomeny môže viesť k vysokým ziskom, ak viete, ako hrať svoje karty a prijať straty.

Kto by mal zvážiť pridanie éteru ETH do svojich portfólií v roku 2021?

Kvôli potenciálu Ethereum ako investície v roku 2021 je čoraz viac začiatočníkov a skúsených investorov ochotných pridať Ethereum do svojich portfólií.

Ako vieme, diverzifikácia portfólia je skvelým spôsobom, ako znížiť riziká investovaním do rôznych aktív.

Investovanie do ETH je skvelou voľbou pre:

1. Obchodníci s kryptomenami:

Je zrejmé, že Ethereum je žiadaným aktívom medzi obchodníkmi s kryptomenami, vrátane denných obchodníkov, ktorí veria v investovanie do ETH, a to z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska.

2. Forexoví obchodníci:

Vzhľadom na dopad pandémie koronavírusu 2019 – 2020 na fiat meny sa môže veľa obchodníkov na forexe obrátiť na investovanie do kryptomeny, ktoré niektorí vnímajú ako bezpečný prístav..

3. Nadšenci blockchainu:

Ethereum je oveľa viac ako kryptomena. Tým, že umožnilo vývoj dApps a inteligentných zmlúv, Ethereum rozšírilo využitie technológie blockchain a formovalo budúcnosť decentralizovaného financovania.

Čo je to ethereum a oplatí sa investovať v roku 2021? | Záverečné slová

investovať do ethereum

Vďaka svojej inovatívnej technológii a ideológii niet pochýb o tom, že Ethereum zmenilo svet investovania altcoinov.

Hoci Ethereum má za sebou množstvo vzostupov aj pádov, vrátane jeho notoricky známeho rozdelenia na Ethereum (ETH) a Ethereum Classic (ETC), Ethereum – jeden z hlavných rivalov bitcoinu – dokázala, že tu zostane dlho po roku 2020.

Aj keď je len na vás, či by ste mali investovať do éteru v roku 2021, nezabúdajte, že niektorí odborníci sa domnievajú, že v blízkej budúcnosti môže dosiahnuť viac ako 2 000 dolárov a dokonca dosiahnuť 9 000 dolárov.

Teraz viete, čo je Čo je to Ethereum a prečo sa oplatí investovať do Ethereum v roku 2021. Ak sa rozhodnete investovať do Ethereum, možno vás poteší, že etoro poskytuje schopnosť obchodovať s aktívami Crypto vrátane Ethereum a CFD až do Viac ako 90 kryptomien.

eToro – najlepšia platforma pre kryptomeny pre obchodníkov aj investorov

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Kľúčové body

  • Ethereum je po bitcoinoch druhou najpopulárnejšou krypto platformou.
  • Ethereum je viac ako kryptomena. Umožňuje vývoj dApps a inteligentných zmlúv, čo dláždi budúcnosť decentralizovaného financovania.
  • Natívne kryptomena ETH spoločnosti Ethereum je jedným z najobchodovanejších aktív, momentálne sa obchoduje za 461,83 USD.
  • Jednou z najočakávanejších udalostí tohto roku je spustenie ethereum 2.0, ktoré sa presunie do proof-of-stake.
  • Napriek vysokej konkurencii a volatilite v tomto sektore sú odborníci ohľadom cien ETH a budúceho rastu pozitívne.
  • Spravte si vlastný prieskum. Pred rozhodnutím, či investovať alebo neinvestovať do éteru (ETH), starostlivo zvážte všetky faktory, ktoré ovplyvňujú cenu éteru..

Myslíte si, že ethereum je dobrou investíciou do roku 2021?

Ak sa vám náš článok páčil Čo je to ethereum a oplatí sa do neho investovať v roku 2021 zdieľajte ho prosím s každým, kto sa zaujíma o investovanie do kryptomeny a technológiu blockchain.

Čítaj viac:

Analýza cien éteru na rok 2021

Čo je to Ethereum? Sprievodca ethereom pre začiatočníkov a tipy na investovanie do ETH

Ako investovať do éteru: Sprievodca pre najlepších začiatočníkov

Aké sú výhody obchodovania s éterom?

Časté otázky

Aká bude hodnota ETH v roku 2021?

Aj keď je cenová predikcia takmer nemožná kvôli vysokej volatilite trhu s kryptomenami, najmä v časoch finančných a sociálnych turbulencií, experti hodnotia rast Ethereum v roku 2021 pozitívne. Na základe analýzy údajov a cenových predpovedí môže ETH dosiahnuť potenciálne maximum 2 300 dolárov v roku 2021.

Z dlhodobého hľadiska sa niektorí odborníci domnievajú, že ETH môže dosiahnuť dokonca 9 000 dolárov za mincu.

Do akých kryptomien treba investovať v roku 2021?

Mnoho investorov očakáva vzostupnú tendenciu do roku 2021 v nádeji, že sa to napriek prebiehajúcej pandémii koronavírusov vráti do normálu. Medzi najvýznamnejšie kryptomeny, ktoré treba investovať do roku 2021, patria Ethereum, Bitcoin, Ripple, Litecoin, Tezos a Cardano. Pred investovaním do kryptomeny si vždy urobte prieskum a zvážte riziká.

Bude investovať do Etherea a kryptomena vás robí bohatým?

Investovanie do kryptomeny je riskantný finančný podnik, ktorý vám však môže pomôcť časom zväčšiť vaše bohatstvo. Ak chcete zarobiť peniaze obchodovaním s ETH alebo inými kryptami, mali by ste si ujasniť svoje finančné ciele, zamerať sa na vzdelávanie a prax v obchodovaní s kryptomenami a investovať peniaze, ktoré si môžu dovoliť stratiť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map