Ethereum v poslednom roku podnecuje rozhovory, pretože prichádza po Bitcoinoch ako druhá najväčšia kryptomena. Na rozdiel od bitcoinu je však Ethereum platformou pre viac obchodov, ktorá sa používa na „kodifikáciu, decentralizáciu, zabezpečenie a obchodovanie s čímkoľvek“.

Ethereum nedosiahlo takmer 100 dolárov a dosiahlo svoje historické maximum v januári 2021 od roku 2018. Ethereum predstavuje mnoho výhod oproti iným konvenčným kryptomenám, ako sú bitcoin a konkurenčná mena Litecoin. Spoločnosti a startupy si ju všeobecne osvojili ako metódu transakcií a obchodovania s vecami mimo kryptomien.

Mnoho ľudí je zvedavých, čo to vlastne éterum je, kde sa to všetko začalo a ako do toho investovať vzhľadom na jeho nedávny výbuch. Je tiež potrebné pamätať na nebezpečenstvo investícií a schopnosť ťažiť ich a rozvíjať svoje vlastné bohatstvo z Etheru.

Čo je to ethereum?

Druhá najväčšia kryptomena na svete, známa ako Ethereum, je open-source, decentralizovaná softvérová platforma, ktorá bola pôvodne uvedená na trh v roku 2015, pre svoju vlastnú kryptomenu Ether. Okrem toho, že je to platforma, je to tiež programovací jazyk používaný na vytváranie, nasadzovanie a používanie rôznych aplikácií, napríklad partnerstvo spoločnosti Microsoft so spoločnosťou ConsenSys. Tieto aplikácie zvyčajne nemajú domov iba pre jeden počítač, ale kvôli bezpečnejšej a zabezpečenejšej infraštruktúre sú distribuované na viacerých počítačoch.

Aplikácie spustené na ethereu sú prevádzkované na kryptografickom tokene Ether, ktorý je pre sieť jedinečný. Tieto tokeny fungujú ako prenos okolo platformy Ethereum a sú najčastejšie používané vývojármi, ktorí chcú integrovať a konštruovať svoje vlastné aplikácie v rámci platformy..

Éter možno použiť pre dve širšie definície; po prvé ako digitálna zmenáreň ako Bitcoin alebo Ripple, a po druhé ako kľúč na spustenie aplikácií a ich zisk na platforme. Ethereum možno použiť na „kodifikáciu, decentralizáciu, zabezpečenie a obchodovanie takmer s čímkoľvek.“ Ether je digitálna kryptomena umožňujúca operácie na inteligentných kontraktoch a dApps postavených na ethereu.

Napríklad partnerstvo spoločnosti Microsoft so spoločnosťou ConsenSys ponúka „Ethereum Blockchain ako služba (EBaaS) v Microsoft Azure, aby ponúkla klientom vývojové prostredie blockchainu založené na cloudových technológiách iba jediným kliknutím.

Kde sa to všetko začalo?

Spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum Vitalik Buterin sa zapojil do bitcoinu v roku 2011 ako mladý programátor, zvedavý a priťahovaný technológiou blockchain. To ho viedlo k tomu, že si predstavil sieť väčšiu, ako bolo pôvodné použitie bitcoinu na finančné účely. Týmto zverejnil v roku 2013 bielu knihu, v ktorej načrtáva, čo sa čoskoro stane éterom. Najväčším rozdielom medzi bitcoinom a ethereom bola schopnosť ethereum obchodovať nielen s kryptomenou.

Buterin a ďalší spoluzakladatelia multi-trade platformy vyzbierali v roku 2014 viac ako 18 miliónov dolárov po spustení crowdsourcingovej kampane, kde predávali éterové tokeny, aby svoju víziu odštartovali. Potom nasledovalo prvé živé spustenie Ethereum v roku 2015, známe ako Frontier. Dnes je Ethereum známe ako druhá najväčšia kryptomena a má viac ako stovky vývojárov.

Ethereum sa v roku 2016 rozdelilo na dve divízie blockchainu po krádeži finančných prostriedkov zhromaždených v DAO vo výške viac ako 50 miliónov dolárov, čo je séria inteligentných kontraktov odvodených zo softvérovej siete Ethereum v roku 2016. Tieto dve divízie sa teraz nazývajú Ethereum a Ethereum Classic..

Nové ethereum našlo tvrdú vidličku z pôvodného programu určeného na obranu proti ďalším pokusom o ransomvér. Ethereum bolo potom od septembra 2019 vyhlásené za druhú najväčšiu virtuálnu menu na trhu, hneď za Bitcoinom.


cenový graf ethereum

10. januára 2021 kleslo Ethereum o 100 dolárov, aby dosiahlo svoje historické maximum. Zdroj: Coindesk

Skeptici na ethereum

Od roku 2017 vývojári Ethereum pracujú na prechode siete od systému proof-of-work k systému proof-of-stake (PoS). Projekt známy ako Casper spolu s jeho aplikáciou môže mať významný vplyv na Ether. Sieť Ethereum bola vystavená výzvovej bombe ako súčasť prechodu Caspera na PoS, ktorá zneškodnila transakcie v sieti a spôsobila „dobu ľadovú“, v ktorej by sa transakcie prestali spracovávať a sieť zamrzla.

Istanbulská pevná vidlica bola nasadená na konci roka 2019 vývojármi Ethereum, čo spôsobilo drastický nárast v čase spracovania blokov. To sa pripisovalo zložitosti ťažobných blokov, ktoré vyhovovali upgradom, ktoré vývojári nedokázali vyladiť. Aktualizácia Muir Glacier bola zahájená 1. januára 2020, keď reťazec dosiahol svoj blok č. 9 200 000, čím tlačil výzbrojnú bombu na ďalšie najmenej 4 milióny blokov.

Úsilie tvorcov Etherea o zníženie výzbrojnej bomby a zakúpenie viac času ukazuje ich dôraz na bezpečnosť a istotu, a tým vkladanie dôvery do tých, ktorí sa snažia o pripojenie k Ethereum..

Prečo investovať do éteru?

Ak vezmeme do úvahy, že Ethereum je druhá najväčšia kryptomena, určite to je silná investícia v porovnaní s inými kryptami. Napriek výkyvom v histórii Etherea sa analytici zhodujú, že cena Etherea v dlhodobom horizonte ďalej porastie.

Pretože Ethereum je na vrchole DeFi, potenciál na zvýšenie cien je obrovský. Analytici považujú DeFi za dôstojného konkurenta súčasného centralizovaného tradičného finančného systému.

Ethereum sa 10. januára 2021 prudko zvýšilo na 1 336 dolárov, neďaleko historického maxima 1 432 dolárov, ktoré dosiahlo 13. januára 2018. Ak bude blockchain Ethereum naďalej prijímaný aj v roku 2021, čo je veľmi pravdepodobné, potom bude cena Podľa kryptoanalytikov môže éterum stúpať. Partner spoločnosti James Todaro Blocktown Capital predpovedá, že cena éteru v roku 2021 stúpne až na 9 000 dolárov.

Ethereum 2.0, druhá verzia Ethereum, je jedným z dôvodov, ktoré ovplyvnia investičné rozhodnutia v Ethereu. Ethereum 2.0 sa namiesto ťažby sústredí na výrobu a rafináciu energie. Majte na pamäti, že dôkaz o podiele bude vyžadovať kryptopeňaženku na identifikáciu a autentifikáciu transakcie, aby sa zaistila bezpečnosť finančných prostriedkov.

Čítajte viac: Analýza cien éteru pre rok 2021

Ako investovať do éteru?

Prvá vec, ako prvá, potrebujete digitálnu peňaženku, ak sa chystáte investovať do éteru a predovšetkým do éteru. Ethereum nenájdete na žiadnych významných burzách cenných papierov a nemôžete vyhľadať sprostredkovateľa online obchodov. Bude prevedené do vášho vrecka. Sú to v podstate malé offline počítače, ktoré vám umožňujú spravovať váš éter. Existuje veľa výrobcov digitálnych peňaženiek, ako napríklad Coinbase a Trezor.

Nenechajte sa zmiasť digitalizáciou kryptomien. Je nevyhnutné mať na pamäti, že éter (ETH) je mena a ako investor by ste ho ako takí mali považovať. Nekupujete akcie Etheru, rovnako ako si môžete kúpiť akcie alebo ETF. Namiesto toho vymieňate doláre za žetóny éteru.

Okrem toho pri investovaní do Etheru neexistujú žiadne výplaty ani dividendy. Váš najlepší sen je, že v budúcnosti budete za svoje tokeny predávať viac iným používateľom na internete, ako za čo ste ich pôvodne kúpili. Jedna z najlepších platforiem, kde si môžete kúpiť Ethereum, je eToro.

Pripravení investovať do Ethereum ETH?

Tipy a stratégie pred investovaním do éteru

1. Používanie krypto peňaženky

Digitálne peňaženky sú v podstate miniatúrne hardvérové ​​peňaženky, kde si ľudia ukladajú svoju kryptomenu. Je to dobré riešenie pre tých, ktorí plánujú držať vysoké sumy a hľadajú bezpečnú alternatívu k svojim majetkom.

Druhá verzia Ethereum, Ethereum 2.0, bude vyžadovať, aby ste na overenie transakcií mali krypto peňaženku. Vaša hardvérová peňaženka bude mať súkromné ​​kľúče, ku ktorým budete mať prístup iba vy, a zaistíte tak ochranu svojich investícií. Sú to v podstate malé offline počítače, ktoré vám umožňujú spravovať vaše ethery (ETH).

eToro spustilo svoju autentickú burzu a peňaženku eToroX kde môžete bezpečne uchovať svoje mince.

2. Investujte šikovne

To platí pre každú investíciu. Vždy je však dobré mať na pamäti, najmä pri investovaní do éteru, že by ste nemali investovať viac, ako si môžete dovoliť stratiť..

Ethereum je známe svojou reputáciou, ktorá sem-tam kolíše a bez znamenia môžu ceny klesnúť v priebehu niekoľkých hodín. Z toho vyplýva, že existuje šanca, že hodnota vašich aktív v krátkych obdobiach poklesne, a preto neinvestujte žiadne prostriedky, ktoré by ste nakoniec mohli potrebovať v prípade núdze..

3. Plánujte dopredu

Ak sa zmienime o vyššie uvedenej volatilite a fluktuáciách, oplatí sa z dlhodobého hľadiska preskúmať investície do éteru. Napriek svojej krátkodobej tendencii k výkyvom cien dlhodobá výkonnosť Etherea vykazuje celkovú pozitívnu mieru rastu. Z toho teda vyplýva, že pokiaľ nie ste niekto, kto sa zameriava na denné obchodovanie, myslenie z dlhodobého hľadiska je ďalšou možnosťou averzie k riziku investovania do kryptomeny..

4. Sledujte trendy a znaky

Pri pohľade na investovanie do akéhokoľvek typu kryptomeny je dôležité pozorne sledovať trh. Jedným z rozhodujúcich aspektov investovania do akejkoľvek formy majetku je schopnosť predvídať jeho budúci výkon alebo výsledky. Ethereum je v súčasnosti na čele boomu decentralizovaného financovania (DeFi).

Celková hodnota uzamknutá v DeFi je 22,08 miliárd dolárov. Táto hodnota sa od januára 2020 zvýšila o viac ako 2 300 percent. Za predpokladu, že tento trend bude pokračovať, bude veľmi priťahovať investorov aj jednotlivcov, aby investovali do ETH. Niektoré znaky, ako je toto, pomôžu pri rozhodovaní o vašom stávkovaní na Ethereum.

5. Berte do úvahy daňové povinnosti

Rovnako ako v prípade iných kryptomien, aj tu platí, že daň z Ethereum 2.0 je založená na kapitálových ziskoch. Ak plánujete predať svoje Ethereum za účelom zisku alebo ak ho jednoducho chcete minúť za hodnotu, ktorá bola vyššia ako hodnota, za ktorú ste ho kúpili predtým (inými slovami, mena sa zhodnotila), budete zodpovední za daň z kapitálových výnosov.

Sadzba dane závisí od toho, ako dlho ste mincu držali. Preto je nevyhnutné viesť záznamy o všetkých vašich transakciách, aby ste sa vyhli ďalším právnym problémom.

Pred investovaním do akéhokoľvek aktíva vždy existuje určitá miera rizika, a to nasleduje rovnako aj v prípade Ethereum. Môže to byť riskantné, ale má veľký potenciál byť prínosom. Mnoho spoločností prichádza s investíciami do éteru a využíva ich ako stavebný kameň na decentralizáciu a obchodovanie medzi vývojármi a inovátormi..

Začnite investovať do éteru pomocou eToro

investovať do éteru

Ak už teraz investujete do éteru, eToro je užívateľsky prívetivá a lacná platforma poskytujúca vynikajúce skúsenosti s obchodovaním s kryptami. Spoločnosť pokračuje v expanzii zavedením nových produktov a ďalších kryptomien nad rámec Ethereum, čo umožňuje začiatočníkom a expertom preskúmať rôzne možnosti v kryptosvete.

eToro – najlepšia platforma na investovanie do éteru

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • 10. januára 2021 kleslo Ethereum o 100 dolárov, aby dosiahlo svoje historické maximum.
 • Ethereum je platforma pre viac obchodov, ktorá sa používa na „kodifikáciu, decentralizáciu, zabezpečenie a obchodovanie s čímkoľvek“.
 • Ethereum sa v roku 2016 rozdelilo na dve divízie blockchainu po krádeži finančných prostriedkov zhromaždených v DAO vo výške viac ako 50 miliónov dolárov, čo je séria inteligentných kontraktov odvodených zo softvérovej siete Ethereum v roku 2016. Tieto dve divízie sa teraz nazývajú Ethereum a Ethereum Classic..
 • Ethereum je po bitcoine druhá najväčšia kryptomena.
 • Ethereum je open-source, decentralizovaná softvérová platforma, ktorá bola pôvodne uvedená na trh v roku 2015.
 • Partner spoločnosti James Todaro Blocktown Capital predpovedá, že cena éteru v roku 2021 stúpne až na 9 000 dolárov.
 • Ethereum 2.0 sa namiesto ťažby sústredí na výrobu a rafináciu energie.
 • Digitálna peňaženka je potrebná, ak sa chystáte investovať do Etherea.
 • Ethereum je v súčasnosti na čele boomu decentralizovaného financovania (DeFi).
 • Spoločnosti a startupy často využívajú ETH ako spôsob transakcie.
 • Celková hodnota uzamknutá v DeFi je 22,08 miliárd dolárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector