Čo je to ICO? Všetko, čo potrebujete vedieť

ICO je pravdepodobne pojem, s ktorým ste sa pri výskume kryptomeny stretli už mnohokrát a možno ste sa čudovali, čo to znamená.

V skratke, to znamená ‘Počiatočná ponuka mincí“A môže sa tiež nazývať„predaj žetónov. Je to miesto, kde sa ponúka nová kryptomena v konkrétnej miere.

Spoločnosť to robí preto, aby získala peniaze na vybudovanie toho, čo plánuje vytvoriť.

Ako obchodník môžu byť ICO skvelým spôsobom, ako dosiahnuť zisk. To je možné dosiahnuť nákupom za veľmi nízku cenu počas ICO a predajom po uvedení produktu na trh, keď ceny pravdepodobne stúpnu.

Rok 2017 bol pre ICO veľkým rokom a veľa sa však vyvinulo, viac ICOdnes sú súkromné, neverejné a veľa ľudí o nich nepočuje.

Všeobecne sa verí, že v súčasnosti získavajú viac peňazí súkromne ako verejne a ponúkajú investície predovšetkým investorom do veľrýb.

ICO by sa nemali zamieňať s IEO (Initial Exchange Offering), čo je zbierka pre burzu kryptomien..

Jedným z posledných IEO je LEO, token úžitkovej hodnoty pre burzu Bitfinex.

Chcete sa naučiť obchodovať s kryptomenami ako profesionál? Vezmite si našu kurz kryptomeny!

Sú ICO bezpečnou investíciou?

investovanie do ico

Pred ponorením sa do ICO si musíte uvedomiť veľa vecí.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú si treba pamätať, je to väčšina projektov kryptomeny pravdepodobne zlyhá. Investori musia byť veľmi realistickí, pokiaľ ide o očakávania.

Ak nemôžete zistiť, čím sa kryptomena líši od všetkých ostatných možností, potom sa to pravdepodobne neoplatí investovať.

Jednoduchosť je ďalšia vec, ktorú treba hľadať. Pozrite sa na bitcoin, najúspešnejšiu kryptomenu. Aj keď je myšlienka jeho fungovania zložitá, rieši jednoduchý problém.


Slávna fráza od Petra Lyncha znie: „Nikdy neinvestujte do žiadneho nápadu, ktorý nemôžete ilustrovať pastelkou.“ Obzvlášť dobre to zvoní pri kryptomenách.

Podvody

ICOsú náchylné na čerpacie a skládkové schémy alebo len úplná krádež finančných prostriedkov a problém je až príliš skutočný.

Pumpujte a skládkujte systémy, kde osoba, ktorá hľadá investíciu, už vlastní značnú časť kryptomeny a potom, čo cena vzrástla po ICO, predá všetko, čo vlastní, vyhodí cenu a uteká s investormi.

Nie všetko ICOsú podvody a to by vás nemalo odradiť od toho, aby ste sa nezúčastňovali na ICO. Vyžaduje si to, aby ste pred účasťou vykonali poriadny prieskum.

Medzi kľúčové veci, ktoré treba hľadať, patria:

 • Cestovná mapa. To by malo správne vysvetliť kroky, ktoré organizácia podnikne pri svojom raste.
 • Transparentný tím. Tím, ktorý stojí za projektom, mal odhaliť svoju identitu a mal by mať dobrú povesť.
 • Open-source. To nie je vždy potrebné, ale je to dobré znamenie, ak sú otvorení tomu, ako funguje ich systém.
 • Realistická návratnosť investícií. Väčšina z vás nebude schopná poskytnúť skutočnú predstavu o tom, koľko pravdepodobne zarobíte späť, ale ak je to veľké percento, dávajte si pozor.

Známe podvody s ICO

ico podvody

Dobrým spôsobom, ako pochopiť, čo treba pri podvode hľadať, je preskúmanie podvodov, ktoré sa už vyskytli

Pincoin a iFan

Išlo o dve ICO, ktoré uskutočnila rovnaká spoločnosť Modern Tech z Vietnamu.

Na prvý pohľad vyzerali ako legitímne nápady, ktoré by samozrejme každý podvod mal ľudí osloviť.

iFan mal byť platformou pre celebrity na propagáciu obsahu fanúšikom a Pincoin tvrdil, že buduje online platformu pre reklamu, aukcie, investície a trh.

Kľúčovou vecou, ​​ktorú je potrebné v súvislosti s Pincoinom poznamenať, bolo, že oni tvrdil, že investori môžu očakávať zisky až 40%, čo je smiešne veľké tvrdenie.

Podvod spoločnosti Modern Tech nebol nijako zvlášť komplikovaný. Jednoducho všetkým zobrali peniaze a potom zmizli. Nebolo tu čerpadlo a skládka.

Obeťou podvodu bolo až 32 000 ľudí a celkovo zmizlo približne 660 miliónov dolárov.

Centratech

Tento možno jeden z najslávnejších podvodov ICO doteraz a bol známy tým, že sa doň zapojili boxer Floyd Mayweather a hudobník DJ Khaled..

Po získaní 32 miliónov dolárov boli obaja zakladatelia nakoniec zatknutí a obvinení z podvodu.

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) tvrdila, že obaja vytvorili fiktívne biografie vedúcich pracovníkov a zverejnili zavádzajúce marketingové materiály.

Je to iba dôkaz, že nemôžete úplne dôverovať tomu, čo spoločnosti tvrdia. Musíte hľadať oveľa ďalej ako materiály, ktoré ponúkajú.

Plexcoin

Plexcoin nebol taký úspešný ako Modern Tech a podarilo sa mu ukradnúť iba približne 15 miliónov dolárov.

Azda najväčším znakom toho, že Plexcoin bol podvod, bol absurdné tvrdenie, že investori môžu očakávať až 1 354% návratnosť za 29 dní.

Plexcoin je tiež jedným z mála prípadov, keď sa SEC zapojila do ICO, keď sa konalo, a zmrazila prostriedky.

Nariadenia

regulácia ico

Pretože ICO sú v mnohých častiach sveta stále veľmi novým konceptom, zaberajú šedú zónu v zmysle vládnej regulácie.

Regulácia ICO sa však pomaly doťahuje na rôzne miesta, hoci zatiaľ neexistuje globálny konsenzus o tom, ako by mali byť regulované.

Regulácia rastie nielen kvôli podvodom, existujú aj obavy z toho, čo sa stane so získanými prostriedkami, a ak je všetko, čo požaduje ICO, pravdivé..

Čína a USA sú na ICO azda najprísnejšie.

V Číne, ICOs sú úplne zakázané. Predtým boli čínski investori veľmi aktívni v ICO, kde vyzbierali približne 400 miliónov dolárov.

Mnoho platforiem v Číne teraz tiež zakazuje reklamy ICO.

Stojí však za zmienku, že Čína to môže povoliť ICOs v budúcnosti a že zákaz je iba dočasný, kým nebude zavedený regulačný rámec.

V USA pôsobia ICO v komplikovanejšom prostredí.

Zatiaľ čo SEC je do značnej miery zodpovedná za reguláciu ICOs, robia to od prípadu k prípadu podľa toho, či ich považujú za cenné papiere alebo nie, čo sa dá ťažko určiť.

Pochopením toho, ako sú ICO regulované vo vašej krajine, môžete chrániť pred stratou svojich finančných prostriedkov.

Mnoho ľudí zapojených do kryptomeny môže považovať reguláciu ICO za zlú vec, pretože neveria, že by vlády mali v kryptomene medailovať.

Avšak, z pohľadu obchodníkov je regulácia dobrá vec a udrží ťa v bezpečí. Môže sa stať, že budú vyžadovať viac informácií o vás.

Čo sú najväčšie ICO?

najväčší icos

Niektoré ICO boli veľmi veľké a v mnohých prípadoch ide o tokeny ERC-20 spustené na vrchole ethereum.

 1. DomRaider – 65 890 000 dolárov
  • Spustili svoj token na financovanie rastu svojej spoločnosti a aukčných blockchainov po celom svete.
 2. Tron – 70 000 000 dolárov
  • Projekt Tron, ktorý je teraz jednou z najlepších kryptomien, je veľmi rozsiahly a jeho cieľom je decentralizovať internet. Zakladateľ spoločnosti Tron, Justin Sun, je veľmi známy a obľúbený a mnohí sa vyjadrili k jeho skvelým marketingovým schopnostiam.
 3. Bankex – 70 600 000 dolárov
  • Spoločnosť pracujúca na vytvorení algoritmu Proof of Asset. Stojí za zmienku, prečo je projekt príťažlivý; je to niečo ľahko pochopiteľné, mierny zvrat v myšlienke, o ktorej už ľudia vedia.
 4. Aragón – 73 000 000 dolárov
  • Projekt na vytvorenie nástrojov pre decentralizované organizácie. Aragon stratil od svojho ICO približne 58% svojej hodnoty. Aj keď to môže znieť vysoko, iní nemali také šťastie.
 5. QASH – 105 000 000 dolárov
  • QASH, vyslovovaný ako „hotovosť“, je natívnym tokenom platformy Quoine a dúfa, že vyrieši otázky likvidity pri investovaní do kryptomeny..
 6. Postavenie – 108 000 000 dolárov
  • Projekt, ktorý plánuje vytvoriť peňaženku, službu zasielania správ a prehliadanie, ktoré budú dodržiavať ľudské práva.
 7. Bancor – 153 000 000 dolárov
  • Decentralizovaná sieť likvidity, kde môžete zameniť ľubovoľnú kryptomenu za inú.
 8. Token SIRIN LABS – 157 000 000 dolárov
  • Ich cieľom je preklenúť priepasť medzi blockchainovou ekonomikou a masovým trhom. Bohužiaľ, od ICO stratil projekt až 98% svojej hodnoty.
 9. Tezos – 232 000 000 dolárov
  • V podstate sa snaží byť posledným blockchainom. Majú kľúčové zameranie na riadenie reťazca a veria, že sa z neho stane najudržateľnejší blockchain vôbec. Ich ICO sa zvýšilo údajne 10-krát viac, ako čakali.
 10. Filecoin – 257 000 000 dolárov
  • ICO Filecoinu zatiaľ najviac vzrástlo, ale odvtedy hodnota Filecoinu podstatne poklesla a stratila až 62% svojej hodnoty.

Čítaním o úspešných ICO môžete vidieť, čo ľudia v ICO hľadajú.

Kľúčové body

Ak si z tohto článku niečo pamätáte, uistite sa, že sú to tieto kľúčové body.

 • ICOsú skvelým spôsobom, ako zarobiť peniaze. Po ICO cena často vystrelí a mnohí predajú svoje investície, aby dosiahli rýchly zisk.
 • Pred investovaním by mali investori urobiť poriadny prieskum. Pamätajte, že väčšina kryptomien pravdepodobne neuspeje v tom, čo plánujú vybudovať.
 • Podvody sú skutočné. Dávajte pozor na neklamné príznaky podvodov, jedným z tých najväčších je prísľub znemožnenia ziskov.
 • Regulácia pomaly doháňa ICOs. V mnohých krajinách sú regulované rôznymi spôsobmi.

Naučte sa obchodovať s našim kurzom kryptomeny

Chcete sa dozvedieť viac o iných kryptomenách a o tom, ako s nimi obchodovať? Potom sa prihláste na náš kurz obchodovania s kryptomenami!

Ak ste radi čítali tento článok z Obchodné vzdelávanie, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map