Čo je to Ripple a je dobrý nápad investovať do Ripple?

Čo je to Ripple? Je to kryptomena? Je to podobné ako najpopulárnejšia kryptomena – bitcoin?

Krátka odpoveď by bola pravdepodobne „nie“..

Zvlnenie je oveľa viac než to.

Dnes si predstavíme Ripple a vysvetlíme, ako a prečo sa očakáva, že sa stane kráľom medzinárodných transakcií na celom svete. Pokúsime sa odpovedať aj na nasledujúce otázky – Čo je to Ripple? Je Ripple dobrá investícia?“A„Mám investovať do Ripple v roku 2021?“

Zvlnenie vysvetlené

zvlnenie vysvetlené

Čo je to Ripple?

Prvá vec, ktorú musíte o Ripple vedieť, je, že je to platforma aj mena.

Platobná sieť spoločnosti Ripple sa volá RippleNet a kryptomena sa volá Ripple XRP.

RippleNet spája banky a ďalšie veľké inštitúcie a dáva im možnosť prevádzať peniaze a rôzne ďalšie aktíva prostredníctvom siete.

Každá transakcia sa zaznamenáva do decentralizovanej knihy XRP.

Platobná sieť používa pre všetky transakcie menu Ripple XRP. Znižuje to čas a peniaze potrebné pri cezhraničných platbách.

Spracovanie každej transakcie trvá niekoľko sekúnd. Na porovnanie, v sieti Ethereum to trvá viac ako 2 minúty, zatiaľ čo v prípade bitcoinu to môže trvať aj hodinu. Tradičné banky sú ešte pomalšie a dokončenie medzinárodnej transakcie trvá 3-5 pracovných dní.

XRP dokáže spracovať okolo 1 500 transakcií za sekundu. Napríklad bitcoin môže v jednom časovom rozmedzí spracovať iba asi sedem.


Rýchlosť je jedna vec. Sieť Ripple ponúka aj nízke transakčné poplatky. Vďaka týmto výhodám Ripple už používa množstvo finančných inštitúcií z celého sveta.

Zvážili by ste investíciu do Vlnenie?

Hlavnou myšlienkou platformy Ripple je byť open-source protokol, ktorý umožní rýchle a lacné transakcie.

Tu je to, čo spoločnosť hovorí o svojom produkte na oficiálnej stránke Vlnenie webová stránka:

„Ripple poskytuje jednu skúsenosť bez trenia, ktorá umožňuje globálne posielanie peňazí pomocou sily blockchainu. Pripojením k rastúcej globálnej sieti spoločnosti Ripple (RippleNet) môžu finančné inštitúcie spracovávať platby ich zákazníkov kdekoľvek na svete okamžite, spoľahlivo a nákladovo efektívne. Banky a poskytovatelia platieb môžu použiť digitálne aktívum XRP na ďalšie zníženie svojich nákladov a prístup na nové trhy. S kanceláriami v San Franciscu, New Yorku, Londýne, Bombaji, Singapure a Sydney má Ripple viac ako 200 zákazníkov po celom svete. “

Ripple vyšlo pôvodne v roku 2012, nasledovalo Rippleplay. Ripple je zmenáreň, prevodné siete a systém hrubého zúčtovania v reálnom čase (RTGS)..

Ako funguje Ripple?

ako funguje zvlnenie

Sieť Ripple nie je spojená s výrazmi ako block alebo blockchain. Používajú termín spoločná účtovná kniha, namiesto toho. Je spravovaná sieťou serverov, ktoré nezávisle overujú a porovnávajú transakčné záznamy.

Na rozdiel od bitcoinu, ktorý využíva konsenzus o dôkaze práce, Ripple sa nespolieha na energiu a intenzívny výpočtový výkon.

Ripple síce využíva dátovú štruktúru blockchainu, ale používa vlastný konsenzusný protokol.

V systéme Ripple existujú tri druhy uzlov:

 • Validátory: Sú zodpovední za validáciu transakcií. Validátorom sa môže stať ktokoľvek, existuje však zoznam dôveryhodných validátorov, ktoré uchovávajú uzly brány.
 • Pravidelné uzly: Bežní ľudia / používatelia.
 • Uzly brány: Registrované finančné inštitúcie, obchodníci, burzy a iné. Ak sa chcete stať uzlom brány v sieti Ripple, musíte získať povolenie na vytvorenie reťazca dôveryhodnosti.

Proces konsenzu spoločnosti Ripple pokračuje v zdieľanej verejnej databáze medzi tými, ktorí overujú servery, a zaisťuje tak integritu.

Overovacie servery môžu patriť komukoľvek; od ľudí po finančné inštitúcie, ako sú banky.

Protokol Ripple (XRP) umožňuje takmer okamžitý prevod peňazí medzi stranami. Okrem toho je možné zameniť akýkoľvek typ meny vrátane fiat mien, digitálnych mien, zlata a ďalších komodít. Jednou z najväčších výhod používania Ripple je, že sa vyhnete poplatkom a dlhé čakacie doby tradičného bankovníctva sa skracujú na sekundy..

Na záver nášho úvodu, Ripple je jednoducho platobná sieť pre finančné inštitúcie. Jeho hlavnou konkurenciou sú systémy ako SWIFT.

S Ripple sa dá tiež obchodovať, ale hlavnou myšlienkou jej vzniku nebolo stať sa platobnou metódou pre nákup vecí online. Táto cesta je uložená pre ďalšie kryptomeny, ako napríklad bitcoin.

Pokiaľ ide o mincu, spoločnosť Ripple podpísala zmluvy so spoločnosťami, bankami a finančnými inštitúciami o kúpe / predaji tokenov. XRP je jednoducho vozidlo na prepravu ich peňazí. Nemôžu sa predať na trhu a nemôžu ovplyvniť cenu pri objednávkach na nákup / predaj. Banky nakupujú priamo od centralizovaného subjektu, čím pri tom neprídu o žiadne peniaze.

Cena zvlnenia na trhu je na druhej strane riadená iba bežnými ľuďmi a investormi / obchodníkmi, ktorí sa snažia dosiahnuť zisk.

Znovu si predstavíme výhody Ripple:

 • Vnútorná minca Ripple sa nazýva XRP a prijíma akýkoľvek hodnotný ekvivalent;
 • Systém Ripple je vysoko zabezpečený a lepšie chránený pred hackermi ako bitcoin;
 • Úspešný vývoj systému Ripple sa opiera o bezplatné a prístupné programové kódy;
 • V systéme Ripple je 100 miliárd mincí;
 • Všetky transakcie na serveri Ripple sú postavené na zmluvnom základe, nie je potrebné rozhodcovské konanie, čo znamená, že každý používateľ môže vytvárať svoje služby, tovar a zmenáreň;
 • Žiadna priama ťažba. Môžete vymeniť Ripple alebo ho získať ako odmenu za účasť na výpočtovom procese;
 • Celá história transakcií je uložená v peňaženkách;
 • Účastníci transakcií v Ripple nemajú provízie za výmenu;
 • Obojsmerné transakcie. Každú transakciu je možné obrátiť opačným smerom;
 • Žiadny fyzický pohyb finančných prostriedkov;
 • Žiadne riziká straty alebo krádeže vašich peňazí.

Oplatí sa investovať do spoločnosti Ripple v roku 2021?

investovanie do zvlnenia

Ripple sa momentálne obchoduje okolo 0,30 USD, čo sa napríklad nedá skutočne porovnať s hodnotou bitcoinu alebo ethereum. Na rozdiel od niektorých iných kryptomien tiež nemôžete ťažiť Ripple. Jeho hodnota však za posledný rok výrazne vzrástla.

Existuje 100 miliárd mincí, z ktorých 40% je v súčasnosti v obehu a zvyšok vlastní spoločnosť. Spoločnosť Ripple nepredáva celú ponuku na trhu naraz, pretože by to určite mohlo mať negatívny vplyv na cenu.

Pri rozhodovaní o investovaní do kryptomien majte vždy na pamäti, že to môže byť riskantné. Nikdy neinvestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť.

Prajete si začať obchodovať Vlnenie?

Teraz, keď máte základné znalosti o tom, ako sieť vyzerá, môžete sa rozhodnúť investujte do Ripple tento rok. Nie je taký populárny a hodnotný ako bitcoin alebo ethereum, má však veľký potenciál a uznalo ho veľa jednotlivcov, ako aj inštitúcií..

Hodnota zvlnenia sa za posledných pár rokov výrazne zvýšila, existuje však veľa priestoru na zlepšenie a rast. Ak sa cena začne podstatne zvyšovať, v budúcnosti budete meno „Ripple“ počuť oveľa viac.

Súvisiace: Klady a zápory investovania do spoločnosti Ripple

Koľko bude mať zvlnenie hodnotu za 5 rokov?

Niektorí odborníci predpokladajú, že by mohla dosiahnuť hranicu 100 dolárov.

XRP (Ripple) je v súčasnosti 3. najhodnotnejšou kryptomenou na svete (prvou a druhou sú bitcoiny a ethereum). Nielen to, ale rast XRP predčil bitcoiny aj ethereum.

Keď to vezmeme do úvahy, rovnako ako skutočnosť, že Ripple v súčasnosti spolupracuje s viac ako 100 bankami z celého sveta, vrátane Bank of America a JP Morgan, možno si dvakrát rozmyslíte, než sa rozhodnete investovať do inej kryptomeny, ktorá nie je Ripple.

Ak to zhrnieme, cieľom spoločnosti Ripple je zabezpečiť, aby sa odosielanie a prijímanie peňazí prostredníctvom bánk kdekoľvek na svete dialo okamžite a za veľmi nízke náklady. To sa deje prostredníctvom ich kryptomeny XRP, ktorá neustále rastie na hodnote.

Verejná kniha spoločnosti Ripple dodáva transakciám ďalšiu vrstvu zabezpečenia, pretože táto kniha je postavená na vlastnom blockchaine spoločnosti Ripple, s ktorým nie je možné manipulovať ani ho meniť..

Okrem transakcií medzi bankami sú možné aj civilné peer-to-peer transakcie, ktoré v nadchádzajúcich rokoch vytvoria veľký potenciál pre Ripple / XRP..

Navyše, CEX a europske vymenene BitPanda pridali Ripple na svoje platformy.

Ak spoločnosť Ripple bude naďalej spolupracovať s čoraz viac bankami a bude zvyšovať prístup bežných ľudí k XRP, budúcnosť bude určite vyzerať dobre a to je jeden z dôvodov, prečo sa uvažuje o viacerých obchodníkoch investovanie do Ripple.

V konečnom dôsledku je technológia stojaca za Ripple inovatívna a ľudia za ňou sú renomovaní odborníci. Komunita je nadšená, že vidí, ako sa všetko odohrá v budúcnosti.

Čítaj viac: Predpovede zvlnenia ceny: Koľko zvlnenia bude mať hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Mám si kúpiť Ripple?

mam si kupit zvlnenie

Ako už bolo spomenuté vyššie, Ripple je dobre známy pre svoje veľké partnerstvá s finančnými inštitúciami a inými globálnymi korporáciami. Najlepšie banky investovali do Ripple už mnoho rokov.

Kto by mal zvážiť pridanie Ripple XRP do svojich portfólií?

 1. Investori vo finančnej sekcii: Pretože XRP používajú bežné finančné inštitúcie, mohlo by to byť súčasťou portfólia založeného na tomto sektore.

 2. Bitcoiny a ďalší obchodníci s kryptami: Niektoré faktory, ktoré ovplyvňujú zvlnenie tokenu, sú odlišné od tých, ktoré ovplyvňujú mince iných mien. Môže sa teda použiť ako zaisťovací nástroj pri obchodovaní v iných menách.

 3. Denní obchodníci: Ripple je veľmi volatilný, a preto by mohol predstavovať veľa krátkodobých obchodných príležitostí.

Záverečné slová

Oplatí sa v roku 2021 investovať do spoločnosti Ripple?

Hlavnou výhodou spoločnosti Ripple oproti zvyšku ďalších 7 000+ kryptomien je, že ju v súčasnosti využíva viac ako 100 spoločností z každej časti sveta..

Ripple bol navrhnutý tak, aby ho banky, spoločnosti a finančné inštitúcie mohli používať ako prostriedok na rýchly a presný prevod peňazí. Napriek tomu, že banky sú hlavným cieľom spoločnosti Ripple, bežní ľudia môžu spoločnosť Ripple používať na účely poukazovania peňazí.

Napríklad môžete poslať 1 000 dolárov niekomu, kto žije na druhom konci sveta, a peniaze by sa k nemu dostali za menej ako 4 sekundy. Všetko, čo bude stáť menej ako 1 cent.

Trhová kapitalizácia spoločnosti Ripple presahuje dve miliardy amerických dolárov a je v top 3 najpopulárnejších kryptomenách na svete. Sieť Ripple tiež dôverujú používatelia, ktorí ju považujú za „sľubnú“ a „spoľahlivú“..

Zvlnenie je ideálny spôsob pre ľudí, ktorí potrebujú čo najrýchlejšie prevádzať peniaze z bodu A do bodu B bez platenia ďalších nákladov..

Stále viac spoločností a bánk implementuje technológiu Ripple do svojich platobných systémov. S týmto trendom je pravdepodobné, že spoločnosť Ripple zabije monopol spoločnosti SWIFT na platby medzinárodnými bankami.

Záverom je, že by ste si mali vždy urobiť svoj vlastný prieskum. Pred rozhodnutím, či investovať alebo neinvestovať do Ripple (XRP), starostlivo zvážte všetky faktory, ktoré ovplyvňujú cenu Ripple..

eToro – najlepšia burza kryptomien pre investorov aj obchodníkov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Teraz viete, čo je Ripple a prečo sa oplatí investovať do Ripple v roku 2021. Ak máte pocit, že ste sa inšpirovali začať obchodovať s Ripple, alebo tento článok poskytuje ďalšie informácie o vašich existujúcich obchodných znalostiach, možno vás poteší, že poskytuje možnosť obchodovať s kryptoaktívami a CFD až do Viac ako 90 kryptomien.

Ak ste radi čítali Čo je to Ripple a oplatí sa do neho investovať v roku 2021 dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kryptomeny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený

Analýza obchodovania nie je spoľahlivým ukazovateľom akejkoľvek súčasnej ani budúcej výkonnosti, pretože okolnosti sa môžu časom meniť. Predtým, ako urobíte akékoľvek investičné rozhodnutie, mali by ste sa poradiť s nezávislými finančnými poradcami.

Upozorňujeme, že CFD sú zložité nástroje a prichádzajú s vysokým rizikom rýchlej straty peňazí v dôsledku pákového efektu. 62% účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako fungujú CFD, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty svojich peňazí.

Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Čo si myslíš o Ripple?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector