Čo je to Ripple? Sprievodca pre začiatočníkov k Ripple a tipy na investovanie do XRP

Ak chcete investovať do spoločnosti Ripple, je dôležité, aby ste boli o všetkom informovaní predtým, ako sa rozhodnete, kam umiestniť svoj kapitál. Napríklad čo presne je Ripple, prečo by ste mali investovať do XRP, na čo si treba dávať pozor a ako do toho investovať – ​​to sú všetko potrebné otázky, ktoré si musíte položiť, aby ste mohli ovplyvniť svoje rozhodnutie k lepšiemu.

Ripple je nepochybne jedným z najviac zhodnocované kryptomeny krypto komunitou. Aj keď spoločnosť Ripple v súčasnosti prechádza určitými problémami s komisiou pre cenné papiere a burzy S.E.C, kryptomena stále pevne drží. Poďme sa však pozrieť na to, čo by mohlo byť vašou budúcnosťou v kryptomenách.

Čo je to Ripple?

Ripple je digitálna mena, ktorú čiastočne poskytuje a prevádzkuje spoločnosť Ripple Inc., spoločnosť zaoberajúca sa platobnými riešeniami, ktorá tiež prevádzkuje cezhraničnú platobnú sieť RippleNet. V skutočnosti má spoločnosť Ripple tradíciu kontextualizácie toho, ako sa XRP začleňuje do svojej hodnotovej ponuky, a pôvodne ju podporovala ako energiu, ktorá poháňa jej technológiu pre cezhraničné platby..

Ako platforma aj mena, Ripple je open-source protokol s rámcom vytvoreným tak, aby umožňoval rýchle a lacné transakcie. Sieť má svoju vlastnú menu (XRP), ale tiež povzbudzuje kohokoľvek, aby používal platformu prostredníctvom RippleNet na vytvorenie svojej vlastnej. RippleNet pozostáva z komunity, ktorá zahŕňa inštitucionálnych dodávateľov platieb a využíva technológie spoločnosti Ripple na ponúkanie komplexných riešení pre medzinárodný prevod peňazí..

XRP je digitálny token, ktorý sa používa v sieti Ripple. Primárnym cieľom mince je byť sprostredkovateľom pri iných burzách, vrátane kryptomien a fiat.

Kde sa to všetko začalo?

Prvý návrh plánu bol vypracovaný v roku 2004, bol však iba prototypom. V roku 2013 mohli Jeb McCaleb a Chris Larsen spolu s pomocou Arthura Britta a Davida Schwartza uviesť do života RippleLabs.

Tvorca siete EDonkey, Jed McCaleb, sa rozhodol zhromaždiť svetovo známych investorov, aby zahájili spustenie Ripple umiestnením svojich prostriedkov do RippleLabs. McCaleb je v kryptosvete dobre známy. Najskôr začínal ako vývojár a programátor. Teraz je známy vytváraním viacerých krypto startupov, ako sú Mt. Gox, Stellar, eDonkey a Ripple..

Chris Larsen bol tiež spoluzakladateľom po boku McCaleba. Larsen bol predtým podnikateľom v Silicon Valley a v roku 1996 založil hypotekárnu platformu online s názvom e-pôžička.

V januári 2013 spoločnosť Ripple vydala svoju mincu XRP. Rovnako ako bitcoin, aj XRP je postavený na verejnom reťazci kryptografických podpisov, a preto nepotreboval pôvodný web dôveryhodnosti ani architektúru brány. Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za spoločnosťou XRP, prilákala v apríli 2013 niekoľko významných investorov, ako napríklad Andreessen Horowitz, Pantera Capital a Google Ventures..

Skeptici na zvlnenie

Bohužiaľ, jedna z primárnych premien okolo kryptomien sa vyhýba byrokratickej sile a Ripple do tejto skupiny nespadá. Mnohí sa sťažujú na jeho vysokú úroveň centralizácie s bankovou schopnosťou vývojárov Ripple kontrolovať celé množstvo XRP na uvoľnenie (alebo nie).

Na rozdiel od iných kryptomien si spoločnosť Ripple drží svoje medzery v medzinárodných transakciách medzi bankami, čo u digitálnych používateľov niekedy vytvára skepsu. To však neodvádza pozornosť od výhod, ktoré so sebou Ripple prináša.


Taktiež Komisia pre cenné papiere S.E.C. obvinil spoločnosť Ripple z predaja neregistrovaných cenných papierov, keď predala digitálny token XRP investorom z celého sveta. V takom prípade mnohé burzy vyradili spoločnosť Ripple z ich platforiem. Preto bola investícia skeptická, pokiaľ ide o investovanie do spoločnosti Ripple, a kryptomena spôsobila obrovské straty.

Prečo investovať do Ripple?

Najlepšie výhody spoločnosti Ripple sú, že je rýchla a bezpečná, vykonáva transakcie ľahko a má na trhu dosť veľké zastúpenie. Robí to tiež proces jasnejším a efektívnejším.

Ripple má určite veľa výhod, ktoré mnoho iných kryptomien nemá. Skutočnosť, že má byť využívaná významnými finančnými spoločnosťami a ako taká sa prijíma, znamená, že v spoločnosti Ripple existuje veľký priestor pre rast a vďaka čomu by mohla byť spoločnosť Ripple dobrou mincou na investovanie, pretože cena by sa mohla zvýšiť v hodnotu.

Ripple a jeho natívna mena, XRP, patria medzi najobľúbenejšie blockchainové siete založené na širokom akceptovaní digitálnych tokenov. V nepreskúmaných regiónoch a trhoch platforma neúnavne pracovala na rozšírení prieniku a nadviazala partnerstvá s veľkými korporáciami..

Spoločnosť Ripple sa veľmi rozrástla v Ázii, Severnej Amerike a Európe. XRP je k dispozícii aj na platobnom portáli so sídlom vo Veľkej Británii Uquid a je otvorený vo viac ako 150 krajinách. Jedno z jej slávnych partnerstiev s indickým technologickým reťazcom, spoločnosť Tata Consultancy Services, ktorá má užívateľskú základňu viac ako miliardu, preto otvára spoločnosti Ripple nekonečné dvere príležitostí.

To všetko poskytuje výhody nielen používateľom Ripple a XRP, ale celému krypto priemyslu. Kryptomeny a blockchain sa na rôzne trhy dostali prostredníctvom záväzku k prijatiu kryptomeny prostredníctvom sietí ako XRP, Stellar, SWIFT, ktoré predtým váhali. Najmä XRP hrá hlavnú úlohu na rastúcom globálnom trhu platieb.

Kľúčovým účelom spoločnosti Ripple vždy bolo ustanoviť platobný mechanizmus, ktorý bankám umožní využívať ho na podporu toku finančných prostriedkov na domácom aj zahraničnom trhu. Projekt si doteraz získal dôveru mnohých významných finančných inštitúcií, napríklad Royal Bank of Canada (RBC), JP Morgan (JPM), HSBC Holdings (HSBA) a MoneyGram.

predikcia zvlnenia ceny na roky 2021-2022

Predikcia zvlnenia ceny na roky 2021 – 2022. Zdroj: Prime XBT

Slávny obchodník s kryptomenami, Dôveryhodné krypto predpovedá na Twitteri XRP, že v priebehu 2-3 rokov dosiahne cenu 25 – 30 dolárov, očakáva však tiež pokles trhu skôr, ako k tomu dôjde v nadchádzajúcej budúcnosti.

Predchádzajúci zamestnanec spoločnosti Goldman Sachs a manažér miliardového hedgeového fondu Will Meade kúpil XRP, tiež svoj prvý nákup kryptomeny, a predpokladá, že v blízkej budúcnosti bude rásť vysoko na hodnote.

Pokiaľ ide o investovanie Ripple, je dôležité vedieť, v čom je táto kryptomena taká odlišná od ostatných.

Čítajte viac: Ethereum VS. Zvlnenie: Ktorý by mal byť vo vašom portfóliu?

Ako investovať do Ripple?

Ďalej nájdete super jednoduchý 4 krokový postup, ako investovať do Ripple.

Krok 1: Otvorte si účet u regulovaného sprostredkovateľa l

Krok 2: Vkladové prostriedky

Krok 3: Vyberte sumu, ktorú chcete investovať do Ripple

Krok 4: Potvrďte investíciu

Suma, ktorú zakúpite, závisí od trhovej ceny XRP v čase nákupu. Ukotviť to a udržať ich ako dlhodobú investíciu je vždy dobrý spôsob, ako ísť, pretože to môže priniesť nejaký zdravý zisk v ceste k budúcnosti.

Ripple môžete kúpiť pomocou fiat mien vrátane USD a EUR. Môžete si tiež kúpiť pevnú sumu nejakej inej kryptomeny, napríklad bitcoinu, a potom s ňou kúpiť sumu Ripple, ktorá sa vám páči..

Ripple je tiež k dispozícii na mnohých burzách, ako sú Binance, Kucoin a Bittrex. Môžete si zvoliť burzu podľa vlastného výberu a začať investovať.

Skvelým miestom na investovanie do Ripple je eToro. Ak máte nejaké, môžete na obchodovanie za XRP použiť existujúce kryptomeny. Môžete ich zameniť prostredníctvom svojej výmennej peňaženky. Zistenie týchto prostriedkov bude trvať iba pár minút. Keď sa objavia, môžete prejsť do obchodného okna pre Bitcoin / XRP a dokončiť svoju výmenu.

Existuje tiež možnosť investovať do akcií Ripple. To však nie je to isté ako investovanie do XRP. Ak chcete investovať do jeho akcií, musíte byť celkom oboznámení s trhom cenných papierov a splniť všetky súčasné zákony o cenných papieroch platné v USA..

Zvážili by ste investíciu do Ripple XRP?

Tipy a stratégie pred investovaním do spoločnosti Ripple

1. Bezpečnosť je kľúčová

Kryptomena je zvyčajne uložená v krypto peňaženkách. Peňaženka je v podstate softvérový program alebo niekedy mini hardvérové ​​zariadenie, ktoré ukladá súkromné ​​a verejné kľúče, ktoré vás viažu k blockchainu, v ktorom sídli vaša kryptomena..

Nemusia nevyhnutne ukladať vaše kryptomeny, ale umožňujú verejnému kľúču (ktorý slúži ako adresa) a súkromnému kľúču prístup k nemu na blockchaine (ktorý poznáte iba vy). eToro spustilo svoju autentickú burzu a peňaženku eToroX kde môžete bezpečne uchovať svoje mince.

2. Začnite malý, skôr ako veľký

Podstupovanie finančných rizík ponecháva niektorých jednotlivcov v napätí, zatiaľ čo iní sa chopia príležitosti, keď sa naskytnú, a naskočia do budúcej šance. Spýtajte sa sami seba, kam sem patria. Je dôležité mať na pamäti, že by ste mali investovať iba sumu, ktorú ste ochotní stratiť, ak veci nebudú fungovať tak, ako očakávame.

Zlaté pravidlo pri plánovaní investícií je tiež diverzifikované. Znížte svoju úroveň rizika rozložením investícií do kryptomien. Snažte sa neinvestovať všetok kapitál, ktorý máte úplne, do Ripple alebo akejkoľvek inej mince – diverzifikujte. Aj keď sú volatilné, je nepravdepodobné, že by všetci nasledovali rovnaký klesajúci trend, a to naraz.

3. Trpezlivosť je cnosť

Snažte sa príliš sa nezaoberať tým, čo sa deje dnes, pokiaľ to nevyžaduje plán. Namiesto toho sa snažte zvoliť plán a investíciu, držať sa jej a zachovať si dlhodobý trhový názor. Keď pochopíte viac, je dobré zmeniť svoj prístup v polovici cesty, len sa uistite, že máte misiu s jasnými úmyslami.

Celkovo si Ripple počínal dobre. Pokiaľ sa nechcete venovať dennému obchodovaniu – nákup a držanie môže byť dobrým nápadom pri výbere vašej investičnej stratégie Ripple..

4. Nezaostávajte za trendmi

Je užitočné, ak viete analyzovať trhové trendy. Pri predpovedaní pohybov XRP však zohrávajú úlohu aj vonkajšie faktory mimo trhu. Pandémiu Covid-19 tu možno použiť ako skvelý príklad toho, ako môže vyššia moc ovplyvniť finančné aktíva každého druhu..

Mnoho kryptomien stratilo svoju hodnotu po páde širšieho trhu v marci 2020. Cena mince však odvtedy opäť stratila svoje straty z dôvodu obchodovania tempom pred Covidom 0,25 USD po poklese na približne 0,15 USD. Niektoré znaky, ako je tento, pomôžu pri vašom celkovom rozhodovaní pri uzatváraní stávok na Ripple.

5. Nezabudnite na dane

Zostávajú zložité daňové zákony a niekoľko nariadení. Ak plánujete vopred, nie je nič nepredstaviteľné, ale nič, čo by ste mohli zanedbať. Kryptomeny teraz spadajú pod daň z kapitálových výnosov USA. To znamená, že ak predáte svoju Ripple za viac, ako ste si kúpili, budete zodpovední za dane z kapitálových výnosov. Aby ste predišli problémom so zákonom, uchovávajte si históriu transakcií všetkých svojich nákupov.

Investovanie stále spočíva v diverzifikácii a zaistení možnosti stávkovania. Investícia do kryptomeny je tiež náročná, pretože množstvo mincí je si veľmi podobných a bitcoiny sú často riadené ich trhmi.

Hoci je Ripple samostatný podnik zameraný na vyskúšanie niečoho nového vo finančnej miestnosti pre blockchain, pohybuje sa aj samostatne. V porovnaní s inými dobre zavedenými hráčmi, ako sú BTC, ETH alebo LTC, je minca stále pomerne lacná, takže je slušne vhodná pre príležitostných alebo začínajúcich kryptoinvestorov.

Investovanie do XRP sa skutočne oplatí, pretože je to nielen dobrá voľba s jej nezrovnalosťami v krypto miestnosti, ale aj minca, ktorá je v skutočnosti na spodku. To naznačuje, že má priestor ísť vyššie a vrátiť sa späť nad hranicu 1 USD.

Začnite investovať do Ripple pomocou eToro

eToro je skvelé miesto, kde môžete investujte do Ripple. Okrem Ripple sa eToro naďalej rozširuje zavádzaním nových produktov a ďalších kryptomien, čo umožňuje začiatočníkom a profesionálnym investorom preskúmať viac možností v kryptosvete.

eToro – Najlepšia platforma na nákup kryptomeny Vlnenie

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

  • Ripple je nepochybne jednou z najoceňovanejších kryptomien kryptokomunitou.
  • Spoločnosť Ripple uviedli do života Jeb McCaleb a Chris Larsen v roku 2013.
  • Ako platforma aj mena, Ripple je open-source protokol s rámcom vytvoreným tak, aby umožňoval rýchle a lacné transakcie.
  • xRapid a xCurrent sú na čele medzinárodných prevodov peňazí.
  • Ripple má prominentné partnerstvá s finančnými inštitúciami; Royal Bank of Canada (RBC), JP Morgan (JPM), HSBC Holdings (HSBA) a MoneyGram.
  • Spoločnosť Ripple je aktuálnym motorom svojej technológie pre cezhraničné platby.
  • Ripple je jednou z prvých mincí, ktorá znovu získala svoje straty po páde Covidu.
  • Pred investovaním do Ripple si vyberte bezpečnú peňaženku a pripravte si investičnú stratégiu.
  • Pri investovaní do spoločnosti Ripple si uvedomte daňové povinnosti.

Čítaj viac:

Je Ripple dobrá investícia a mal by som do nej investovať?

Čo bude viesť k cene Ripple XRP v roku 2021?

Analýza zvlnenia ceny pre rok 2021 (hĺbková kontrola)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map