Čo povedie k cene NEO v roku 2021?

Analytický sprievodca investovaním do NEO v roku 2021

Kam pôjde cena NEO v roku 2021?

Čo sa stane s cenou NEO v roku 2021? Kryptoinvestori sa vždy čudovali: Čo vedie k cene NEO?

NEO začínala ako AntShares v roku 2014, ale zakladatelia, Da Hongfei a Erik Zhang, sa rozhodli redizajnovať sieť. Bolo nazvané nové kryptomena NEO Čína je vôbec prvou blockchain. NEO dokázala vyhovieť čínskym predpisom a získať podporu vlády. NEO je top kryptomena a celosvetovo je na 23. mieste. Pochádza z Číny a úplne infiltrovala ázijský trh s kryptomenami. Je to minca, ktorú investori sledujú ako jastrab..

Čo teda určuje cenu NEO? Tri faktory, ktoré ovplyvňujú cenu NEO, sú:

 • Čínska vláda
 • Súťažiaci
 • Hard-capped supply

Dozvieme sa viac, ako tieto faktory ovplyvňujú cenu NEO, ale najskôr prečo NEO?

Prečo NEO?

NEO je open-source blockchainová sieť a kryptomena. Sieť NEO predpokladá inteligentnú ekonomiku. Podľa zakladateľov možno inteligentnú ekonomiku dosiahnuť prostredníctvom digitálnych aktív, digitálnej identity a inteligentných zmlúv. Ekonomika bude efektívne integrovať tieto tri zložky. Spôsob, ako to dosiahnuť, je využitím technológie blockchain.

NEO bolo premenované na „čínske ethereum“. Názov NEO je gréckeho pôvodu a v rodnom jazyku znamená nový, ktorý je výstižný z dôvodu podobnosti s éterom..

Ethereum aj NEO boli navrhnuté ako platformy, ktoré sú zamerané na inteligentné zmluvy. Ich kľúčových rozdielov je však veľa. NEO je určite pokročilejšia verzia, pretože ponúka množstvo funkcií, vďaka ktorým sa oddeľuje od davu, najmä od Etherea. NEO podporuje nepreberné množstvo programovacích jazykov, pretože má za cieľ sprístupniť decentralizované aplikácie všetkým. Etheriu táto rozmanitosť v ponúkaných jazykoch chýba a podporuje iba Solidity.

Aj keď sa NEO ani zďaleka nepriblížilo k porazeniu kráľovnej, pokiaľ ide o používanie decentralizovaných aplikácií, NEO sa snaží vylepšiť platformu a vylepšiť užívateľské rozhranie. Vedúci vývoja spoločnosti NEO, John deVadoss, uviedol, že spoločnosť NEO sa zameriava skôr na kvalitu ako na kvantitu, pretože si predstavuje platformu pre vývojárov, ktorá je ľahko použiteľná a prístupná. Tím stojaci za NEO neustále pracuje na vývoji upgradov, ktoré by vylepšili platformu.

Poplatky za transakciu sú voliteľné na NEO. Používatelia sa môžu rozhodnúť, že počas špičkového prenosu zaplatia minimálny poplatok za sieť, aby bola ich transakcia uprednostnená.

Jedným z nedostatkov, ktoré sa zvyčajne vyskytujú vo veľkých kryptomenách, ktoré sa NEO snažilo prekonať, je flexibilita. Sieť NEO má dvojstupňový systém tokenov. NEO a GAS sú v sieti využívané na zlepšenie realizovateľnosti.

Čo odlišuje NEO od seba?

Vlastníctvo NEO altcoinov zaisťuje vlastníctvo používateľov, zatiaľ čo plynové altcoiny sa používajú na operácie. NEO aj GAS sú v porovnaní s hlavnými mincami, ako je bitcoin, lacnejšie. Sieť je tiež rýchlejšia, pretože spracovanie transakcií trvá iba 24 sekúnd.


NEO začlenila do svojej siete nový mechanizmus konsenzu s názvom Delegovaná byzantská chyba tolerancie (dBFT). V dBFT sú niektoré uzly identifikované ako účtovníci. Uzly účtovníctva sú zodpovedné za overenie transakcií. Keď účtovníci overia transakcie, zobrazia sa na verejnom blockchaine a prijmú sa, až keď to overí aj väčšina uzlov..

Výkonnosť delegovaného mechanizmu tolerancie voči byzantskej poruche je rýchla. NEO dokáže spracovať okolo 1 000 transakcií za sekundu, čo je v porovnaní s bitcoinovými 6 tps alebo ethereovými 12 tps pôsobivé číslo. Tím NEO navyše stále pracuje na rýchlosti siete. Cieľom tejto siete je dosiahnuť s ich nadchádzajúcimi aktualizáciami neuveriteľnú rýchlosť 10 000 transakcií za sekundu.

V novej aktualizácii v máji 2020 boli zavedené niektoré zásadné zmeny v sieti. Mal sa zaviesť nový model riadenia. Tento nový model riadenia by umožnil komunite NEO zvoliť si výbor zložený z 21 členov, ktorý by pôsobil ako zástupcovia celej komunity. Výbor dvadsaťjeden členov by získal právomoci hlasovať o aktualizáciách alebo zmenách systému. Na znak vďaky budú GAS mince odmenené používateľom, ktorí hlasujú. Navrhlo sa tiež, aby sedem z 21 členov pôsobilo ako uzly konsenzu a po dosiahnutí väčšinového hlasovania budú mať veta nad rozhodnutiami.

NEO tiež poskytuje používateľom príležitosť zarobiť si pasívne. Vsádzaním NEO môžu používatelia každý rok získavať plynové tokeny. Tento koncept pasívneho zarábania je niečo podobné ako zarábanie úrokov prostredníctvom bánk, ale miera návratnosti ponúkaná NEO je lepšia.

Čo vedie k cene NEO?

Investície sa veľmi podobajú hazardu a každý pohyb musí byť dobre premyslený a vypočítaný. Pokiaľ však ide o svet kryptomien, táto už tak náročná úloha sa stáva ešte ťažšou, pretože kryptomeny sú známe svojimi volatilnými výkyvmi. Je ťažké predpovedať ich budúcnosť. Pre každého investora, začiatočníka alebo odborníka sú faktory určujúce cenu mimoriadne kľúčové, pretože tieto faktory nás môžu informovať o budúcich cenových trendoch.

Faktor 1: Čínska vláda

NEO sa nazývalo „čínske ethereum“. Je to tiež prvá čínska blockchainová sieť. Čínski a kórejskí investori mali v boome kryptomien v roku 2017 kľúčovú úlohu. Pred tým, približne 75% obchodovania s bitcoinmi pochádza z Číny. Vláda rada udržuje prísnu kontrolu a nebola s tým spokojná. Bolo zavedených veľa prísnych predpisov a trh s kryptomenami v Číne bol uviazaný na krk.

Keďže NEO sa označuje ako oficiálna kryptomena Číny, získala podporu vlády, pretože dodržiava nariadenia. Investičný podiel z Číny na kryptotrhu je veľký, vzhľadom na značnú populáciu Číny. Čínska vláda je už voči ostatným kryptomenám skeptická, takže akékoľvek sankcie alebo nariadenia uvalené na iné kryptomeny by mohli NEO dostať do centra pozornosti ako najschodnejšiu alternatívu pre investície do kryptomien. Akékoľvek pozitívne rozhodnutie zo strany Číňanov, vlády aj ľudí môže tiež skutočne podporiť prijatie spoločnosti NEO a nakoniec aj jej hodnotu.

Faktor 2: Konkurenti

Ako prvá kryptomena nemožno bitcoiny odlúčiť, keď hovoríme o trhu s kryptomenami. Kráľ kryptomeny má pevnosť na trhu a rovnako ako ďalšie kryptomeny. NEO má korelačný koeficient rovný 0,77, kde 1 je najsilnejšia korelácia. To znamená, že zmeny cien bitcoinu výrazne ovplyvňujú cenu NEO.

Investori NEO si tiež musia dávať pozor na ethereum, pretože NEO sa nazýva upgrade ethereum, obe mince čelia vzájomnej silnej konkurencii. Na druhej strane sa Ethereum etablovalo aj na trhu s kryptomenami; koniec koncov je známa ako kráľovná kryptomien. Silná základňa, ktorú má Ethereum, bude pre NEO výzvou, pretože NEO je relatívne novšia. Zvýšenie cien éteru môže spôsobiť pokles cien NEO.

bitcoinová a neo korelácia cien

Obrázok 1: Korelácia cien bitcoinu a NEO do roku 2006 Prediktor mincí

Faktor 3: Hard-capped supply

Ceny tovarov a služieb sa určujú na trhu pri stretnutí ponuky a dopytu. Nedostatok je to, čo ženie ceny komodity nahor. Kryptomeny sú v tomto ohľade jedinečné ako iné tovary a služby, pretože majú pevne obmedzenú ponuku. Obmedzená ponuka skutočne prináša prvok nedostatku, ktorý v konečnom dôsledku spôsobí zvýšenie ich hodnoty.

Dodávka NEO je pevne obmedzená na 100 milionov z toho 70 miliónov je už v obehu. Toto ponecháva iba 30 miliónov NEO tokeny. Preto je NEO vzácny a tento nedostatok sa bude časom len zväčšovať, pretože ponuku nie je možné zmeniť. Obmedzená ponuka NEO by bola faktorom, ktorý zvýši jeho cenu.

Zvážili by ste investíciu do NEO?

Predikcia cien NEO

Cena NEO je momentálne na úrovni 18 211 dolárov. Začiatok roku 2020 nebol pre NEO dobrý, ale počas celého roka sa NEO snažila dobehnúť náskok a bola na vzostupnej trajektórii. NEO vrcholila ku koncu roka okolo 25 dolárov.

cenový graf neo

Obrázok 2: Cenový graf NEO podľa Investing.com

Budúcnosť NEO sa zdá byť jasná z mnohých dôvodov. Kryptomena má silnú podporu čínskej vlády a navyše sa uvádza, že je technologicky sofistikovanejšia ako Ethereum a podobne..

Walletinvestor predpovedá ročnú predpoveď na 28 dolárov. Je to však jedna z ich skromných predpovedí. Po väčšinu roku 2021 sa predpokladá, že cena osciluje blízko hranice 50 dolárov, v nasledujúcich dvoch rokoch však klesne na zhruba 25 dolárov. Walletinvestor predpovedá, že päťročná prognóza bude na neuveriteľných 75 dolárov.

neo krátkodobá cenová predikcia

Obrázok 3: Krátkodobá cenová predikcia podľa Walletinvestor

Krátkodobé predpovede spoločnosti Walletinvestor sa nejavia ako príliš optimistické. Očakáva sa, že spoločnosť NEO zostane na začiatku nového roka v rozmedzí 17 a 19 dolárov.

neo dlhodobá predikcia ceny

Obrázok 4: Dlhodobá cenová predikcia podľa Walletinvestor

Predpovede o Dlhá predpoveď nie sú také svetlé. Predpovedané historické maximum NEO v roku 2021 bude 30 dolárov a ceny sa udržia väčšinou okolo 20 dolárov. Po stabilnom roku 2022 sa očakáva pokles cien v roku 2023 na zhruba 8 dolárov. Predpokladá sa, že NEO bude mať v roku 2025 cenu 25 dolárov.

tabuľka predikcie cien neo

Obrázok 5: Predikcia cien NEO podľa Dlhá predpoveď

Trading Beasts predpovedá na rok 2021 priemernú cenu 16 dolárov.

Čítajte viac: Neo predikcia cien – koľko to bude stáť v roku 2021 a ďalej?

Pros & Nevýhody investovania do NEO

Výhody investovania do NEO:

✅ NEO je vôbec prvý čínsky blockchain a má súhlas čínskej vlády.

✅ NEO má veľa podobností s ethereum, ale je tiež technologicky vyspelejšie ako ethereum.

✅ NEO je rýchle a lacné a má najvyššiu pozíciu na trhu.

✅ Spoločnosť NEO dokáže za sekundu spracovať až 1 000 transakcií a očakáva sa, že s aktualizáciou ich počet stúpne až na 10 000.

✅ NEO poskytuje vývojárom možnosť kódovania vo viacerých jazykoch

✅ Prostredníctvom digitálnej identity sú všetky subjekty overované v sieti NEO, vďaka čomu je NEO v súlade s predpismi.

✅ Platforma je odolná voči kvantovým výpočtom.

✅ Spoločnosť NEO uzavrela partnerstvo s niekoľkými známymi menami, ako sú Microsoft a Alibaba.

Nevýhody investovania do NEO:

❌ Mince čelia intenzívnej konkurencii spoločnosti Ethereum, ktorá má obrovskú používateľskú základňu.

❌ Napätie s čínskou vládou môže mať vplyv na ceny.

❌ Počet uzlov účtovníctva je veľmi malý a moc sa sústreďuje u niekoľkých účtovníkov

❌ Existujú obavy z decentralizácie kryptomeny, pretože vývojári držia veľké množstvo tokenov.

Investujte do NEO pomocou eToro

investovanie do NEO

Mnoho odborníkov a analytikov poukazuje na svetlú budúcnosť NEO a väčšina predpovedí je pozitívnych. Ak uvažujete o investovaní do NEO, môže to byť ten pravý čas. Vyššie predpovede cien NEO sú optimistické a súčasné investície do NEO by mohli byť v blízkej budúcnosti skutočne ziskové.

Z toho vyplýva, že ak hľadáte obchodnú platformu, už nemusíte hľadať. eToro je jednou z najväčších obchodných platforiem na trhu. eToro účtuje nominálne provízie a poskytuje množstvo funkcií vhodných pre odborníkov aj pre nových obchodníkov.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu NEO

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • NEO vzlietlo v roku 2014, ale zakladatelia Da Hongfei a Erik Zhang sa rozhodli priniesť niekoľko drastických zmien a v roku 2017 platformu úplne rebrandovali.
 • Konečným cieľom siete je vytvorenie inteligentnej ekonomiky.
 • Je to prvá čínska blockchainová sieť a zároveň prvá, ktorá má súhlas vlády.
 • Sieť NEO je podobná sieti kráľovnej kryptomien – Ethereum.
 • NEO je známa kryptomena a je na 23. mieste.
 • Transakčné poplatky sú voliteľné.
 • Dvojvrstvový tokenový systém NEO výrazne zvyšuje flexibilitu siete
 • NEO zaviedlo nový mechanizmus konsenzu s názvom Delegovaná byzantská tolerancia chýb.
 • NEO dokáže spracovať 1 000 transakcií za sekundu a zameriava sa na 10 000.
 • Hnacou silou ceny NEO sú konkurenti NEO, čínska vláda a pevne obmedzená ponuka
 • Budúce predpovede väčšinou poukazujú na cenové skoky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map