Oplatí sa Ethereum nakupovať v roku 2021?

Zaujíma vás, či sa do Ethereum tento rok oplatí investovať? Použite sprievodcu nižšie a nechajte si odpovedať na svoju otázku!

Ethereum v poslednej dobe priťahuje veľkú pozornosť a mnoho nadšencov kryptomien sa začína pýtať, či je to dobrá investícia v roku 2021. Rovnako ako množstvo iných kryptomien je aj Ethereum stále veľmi volatilné a môže ísť o riskantnú investíciu. Ak však hľadáte dlhodobú investíciu a nebudete mať na ceste pár strát, možno by to stálo za to.

Aj keď stále bojuje s trhovou kapitalizáciou, ktorá je päťkrát menšia ako v prípade bitcoinu, Ethereum má veľa priestoru na rast. To z neho robí ideálnu voľbu pre investíciu, najmä ak si práve namočíte nohy v krypto investovaní.

Na konci tejto príručky by ste mali byť schopní rozhodnúť sa, či je éterium dobrou voľbou pre vaše investičné potreby, alebo by ste mali zvážiť iné altcoiny. Prezradíme tiež niektoré z najdôveryhodnejších búrz, ako získať Ethereum a ako zabrániť strate peňazí.

V tomto sprievodcovi sa budeme baviť o ethereu – výhodách a nevýhodách investície do ethereum, ethereum vs bitcoin a o tom, prečo by ste mali zvážiť investíciu do ethereum. Na konci tejto príručky lepšie pochopíte ethereum – a budete schopní odpovedať na otázky „stojí za nákup ethereum?“, A ak áno, "aká je najlepšia burza na nákup Etherea?".

Predtým objasnime bežné nedorozumenie.

Čo je to Ethereum?

Napriek všeobecnej viere nie je Ethereum samo o sebe kryptomenou. Je to iba základ alebo platforma pre vytváranie digitálnych finančných systémov všeobecne známych ako DeFi (Decentralized Finance)..

Kryptomena, ktorá poháňa platformu Ethereum, je známa ako Ether. Väčšina ľudí však hovorí o éteri ako o ethereu natoľko, že sa ethereum stalo štandardným pojmom pre kryptomenu..

Aj keď na Ethereu existuje veľa projektov DeFi, Ether je jediným dôveryhodným prostriedkom na platforme, čo znamená vyšší dopyt. Toto robí z Ethereum aktívum 3 v 1, pretože to môže byť kapitál, spotrebný materiál alebo kolaterál, všetko naraz.

Čítajte viac: Čo je to Ethereum? Sprievodca pre začiatočníkov

Mali by ste si teda kúpiť ethereum v roku 2021?

Volatilita okolo kryptomien a skutočnosť, že ethereum zaznamenalo oveľa menšiu adopciu ako tradičné bitcoiny, znamená, že veľa ľudí je stále na pokraji, či by do toho mali investovať.

Aj keď sa môže menší trhový strop pre investorov javiť ako červená vlajka, v skutočnosti predstavuje zástupcu pre obrovský priestor pre rast. Rovnako ako väčšina kryptomien je cena etherea nestabilná, ale vzrástla z rekordne nízkej hodnoty nad hranicu 1 900 dolárov.


Mnoho odborníkov na kryptomeny je presvedčených, že rekordná cena Etherea tento rok bezprostredne hrozí. Napríklad Raoul Pal, expert na makroekonómiu a bývalý zamestnanec spoločnosti Goldman Sachs, je o budúcnosti Etherea dosť optimistický. Pal predpovedá, že cena kryptomeny by mohla v súčasnom cykle vzrásť na rekordnú hodnotu 20 000 dolárov.

Tento druh dôvery robí z Ethereum lákavú vyhliadku pre investorov, ktorí sa chcú presadiť na kryptotrhu. Ethereum je síce sľubnou investíciou pre mladých investorov, ale stále je dosť špekulatívne.

Kryptoinvestori sa domnievajú, že v roku 2021 sa v porovnaní s inými mincami oplatí nakupovať Ethereum. Odborníci sa domnievajú, že cena éteru by mohla tento rok ďalej rásť.

Poďme sa rýchlo pozrieť na niektoré z dôvodov, prečo by Ethereum mohlo alebo nemohlo byť pre vás dobrou investíciou.

Prečo by ste si mali kupovať ethereum

Aj keď si všeobecne myslíme, že Ethereum predstavuje dobrú investíciu v roku 2021, nezaručujeme, že o svoje peniaze neprídete. Keďže ide o špekulatívnu investíciu, nemusí to byť pre vás dobrá voľba, ak máte averziu k riziku.

Ethereum, ktoré je druhou najobľúbenejšou kryptou na svete podľa trhovej kapitalizácie, sa však môže pochváliť závideniahodnou podporou kryptokomunity. Ako jeden z najvyhľadávanejších digitálnych aktív existuje veľa dôvodov, prečo by nákup Ethereum mohol byť pre vás dobrou investíciou.

Tu sú niektoré z výhod, ktoré si môžete vychutnať ako investor do spoločnosti Ethereum.

✅ Je to likvidná investícia:

To znamená, že kryptomenu je možné ľahko previesť na fiatovú menu bez toho, aby to malo výrazný vplyv na jej hodnotu. Existuje veľa búrz a sprostredkovania, kde môžete za malý poplatok predať Ethereum za hotovosť alebo za iné aktíva.

✅ Má nízke inflačné riziko:

Meny Fiatu, ako napríklad libra šterlingov, sú regulované vládami, čo znamená, že majú vysoké inflačné riziko. Na druhej strane sú kryptomeny ako Ethereum transparentnejšie s nízkymi inflačnými rizikami. Nemusíte sa tak neustále obávať, že vaša investícia stratí hodnotu.

✅ Rastie popularita:

Zatiaľ čo je Ethereum stále druhou najväčšou kryptomenou, každým dňom sa stáva populárnym. Existujú milióny ľudí a renomovaných inštitúcií, ktorí vlastnia peňaženky Ethereum. To je spojené so skutočnosťou, že na platforme Ethereum môžu bežať aj ďalšie finančné aplikácie, čo z nej robí jednu z najpopulárnejších a najsľubnejších kryptomien práve teraz..

✅ Je to budúcnosť digitálnych peňazí:

Ethereum a bitcoin boli vždy účtované ako budúcnosť peňazí. S tým, ako viac ľudí čoraz viac vyhovuje digitálnym peniazom, predstavuje Ethereum nespočetné množstvo budúcich príležitostí pre investorov, ktorí sú ochotní prijať svojvoľné výkyvy cien a volatility..

✅ Cena sa prudko zvyšuje:

Cena éteru stúpa zo dňa na deň. To znamená, že je správny čas na investovanie.

Riziká spojené s investíciou do éteru

Aj keď sa Ethereum ukázalo ako sľubná investičná príležitosť, má niekoľko upozornení, ktoré by vás mohli prinútiť k pauze. Od neslávne známeho hackera DAO v roku 2016, v ktorom investori stratili až 55 miliónov dolárov pre hackerov, až po skutočnosť, že cena môže klesnúť mihnutím oka, možno budete chcieť prehodnotiť svoje rozhodnutie.

Nižšie uvádzame niektoré z obáv z investovania do spoločnosti Ethereum.

❌ Je to veľmi nestále:

Ako každá iná kryptomena, aj cena Etherea je nestála. To znamená, že ho teraz môžete kúpiť za viac ako 1 450 dolárov, aby ste ho o týždne neskôr predali za menej ako 100 dolárov. Odporúčame spolupracovať s odborníkom a udržiavať prehľad o trhu, aby ste predišli podstatným stratám.

❌ Nie je to starostlivo regulované:

Aj keď vám nedostatok vládnych nariadení poskytuje určitú slobodu, znamená to tiež, že trh s kryptomenami je zaťažený podvodmi a nesprávnymi postupmi. Ak by ste mali byť vystavení týmto nezrovnalostiam, mohli by ste pri investícii stratiť veľa peňazí.

❌ Je citlivé na hackerstvo:

Vzhľadom na to, že väčšina búrz Ethereum je online, existuje veľké riziko straty investícií pre hackerov. A keďže väčšina z týchto výmen nie je poistená agentúrami, ako je FDIC, je veľmi nepravdepodobné, že vám peniaze vrátia..

Stojí za zmienku, že väčšina výhrad k investovaniu do éteru je bežných investičných rizík. Ak ste opatrní a máte dobrú znalosť trhu, mali by ste byť schopní vyhnúť sa väčšine týchto rizík.

Napríklad, aby ste sa vyhli hackerstvu, môžete svoje ethereum uložiť offline a predať ho, akonáhle cena stúpne.

Predikcie cien etherea v roku 2021

Mnoho odborníkov vyšlo predpovedať budúcnosť Etherea, pokiaľ ide o jeho cenu a objem. Aj keď možno narazíte na niekoľko skeptikov, zdá sa, že panuje všeobecná zhoda v tom, že Ethereum je pripravené na svetlú budúcnosť.

Zatiaľ čo sa teda bitcoiny naďalej tešia pozornosti odvetvia s viac ako 60% dominanciou trhového podielu, mnoho odborníkov predpovedá, že cena éteru porastie v priebehu roku 2021 oveľa rýchlejšie ako cena BTC.

Podľa údajov z CoinDesk stojí momentálne Ethereum na historicky vysokej cene 1 918,52 USD. Cena od začiatku roka neustále rastie. Začiatkom januára sa Ethereum obchodovalo okolo 730 dolárov a behom štyroch dní rýchlo prekonalo hranicu 1 000 dolárov. Odvtedy sa cena stabilizovala nad hranicou 1 000 dolárov a v súčasnosti prudko stúpa k 2 000 dolárom.

To je jasný náznak toho, že cena by mohla vzrásť vyššie, ako sa očakávalo, a tento rok by mala dosiahnuť nové rekordy. A ak bude ešte potrebné vykonať odbornú analýzu, je veľká šanca, že z Ethereum bude v najbližších dňoch lukratívna investícia.

James Todaro, riadiaci partner spoločnosti Blocktown Capital a renomovaný krypto odborník, predpovedá, že Ethereum by mohlo v roku 202 nakoniec dosiahnuť 8500 dolárov. To, hovorí Todaro, je dôsledkom rastúceho dopytu po možnostiach súvisiacich s DeFi v nasledujúcich rokoch.

Zdá sa, že Simon Dedic z Blockfyre súhlasí s náladami Todara. Podľa Dedica existuje iba šesť kryptomien, ktoré by mali dlhodobí investori brať vážne; ETH je druhý na jeho zozname po BTC. Predpovedá tiež, že ETH čoskoro v roku 2021 dosiahne hranicu 9 000 dolárov.

Čítajte viac: Predikcia cien éteru na rok 2021 a ďalšie roky

Ethereum vs. bitcoin: Ktoré by ste si mali kúpiť?

Bitcoin aj Ethereum sú v závode o masové prijatie. Aj keď sú bitcoiny nepopierateľne populárnejšie, Ethereum sa môže pochváliť vynikajúcou technológiou s veľkým priestorom pre rast. Z tohto dôvodu neexistuje jednoznačná odpoveď, ktorá z nich je lepšou investíciou.

Finanční analytici uvádzajú, že objem etherea v porovnaní s bitcoinmi rastie rýchlejšie. To znamená, že investori teraz obchodujú s Ethereom viac v pomere k bitcoinu. To je dobré znamenie pre každého, kto chce tento rok kúpiť Ethereum.

Pokiaľ bude Ethereum naďalej pôsobiť ako platforma pre projekty DeFi, existuje veľká šanca na väčšie zisky v porovnaní s bitcoinmi. Má lepšiu technológiu, je oveľa rýchlejší ako bitcoin a nemá obmedzenú ponuku ako bitcoin.

Súvisiace: Je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Záver

Ak zameranie spoločnosti Ethereum na DeFi neustúpi, bude to primerane ziskové. To, či kúpiť alebo nie, úplne závisí od vašich vlastných finančných cieľov. Ak stále nie ste rozhodnutí, odporúčame vám spolupracovať s odborníkom alebo podrobnejšie preskúmať, kým si nebudete istý, že to chcete urobiť.

V opačnom prípade sa pri pohľade na posledné čísla domnievame, že Ethereum tento rok prinesie lukratívnu investíciu.

eToro – najlepšia platforma na nákup éteru

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Je Ethereum dobrou investíciou a môžete v roku 2021 profitovať z ETH?

Bude Ethereum prekonávať bitcoiny?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map