• Správa o výskume kryptomeny predpovedala, že cena éteru dosiahne v roku 2021 hodnotu 1 650 dolárov.
 • Podľa Jamesa Todara pôjde Ethereum hore a nakoniec dosiahne cenový bod 9 000 dolárov. Pevne verí, že ETH sa potenciálne zvýši na trhovú hodnotu 1 bilión dolárov.
 • Long Forecast predpovedal, že predpoveď cien éteru na konci roku 2021 je 2 449 dolárov.
 • Coin Price Forecast si myslí, že cena Etherea by sa mohla na konci roku 2021 uzavrieť na hodnote 2 000 dolárov.

Stúpne Ethereum alebo sa zrúti? Prečítajte si naše Predikcie cien pre etherea na roky 2021 – 2025

Hľadáte najvyššie predpovede cien éteru v roku 2021? Alebo ste sa snažili odpovedať na otázku „je Ethereum dobrá investícia?“ Ste na správnom mieste. Budeme skúmať, čo majú odborníci povedať na budúcu výkonnosť Etherea. Zistite najvyššiu predpoveď cien Etherea na rok 2021 a ďalšie roky a zistite, koľko by mohlo stáť Ethereum v rokoch 2021-2025.

Či už ste existujúcim investorom alebo nie, nedávna výkonnosť Etherea vás pravdepodobne zaujala. V decembri 2020 trh s kryptomenami začal prudko stúpať – a o mesiac neskôr sa zdá, že jeho býčí vývoj nespomaľuje.

Keď sme v októbri zverejnili prvé predikcie cien etherea, cena ETH bola 387,09 USD a jeho trhová kapitalizácia bola 43 822 840 729 USD. Dnes jeho cena vystúpila na závratných 1 309,70 dolárov a jeho trhová kapitalizácia je teraz 150 707 844 344 dolárov.

Ak sa pýtate „bude Ethereum aj naďalej stúpať?“, Nie ste sami. Investori a analytici sa snažia zistiť, či trh s výbušninami bude pokračovať aj v priebehu roku 2021 a neskôr.

V tomto aktualizovanom článku budeme zdieľať niektoré z najlepších predpovedí cien Etherea na roky 2021 – 2025. Čítajte ďalej a zistite, či je ETH inteligentnou investíciou alebo altcoinom na ceste nadol.

Ethereum, ktoré bolo prvýkrát uvedené na trh v roku 2014, je jedným z najstarších altcoinov na svete. Je to tiež najúspešnejšie. So súčasnou trhovou kapitalizáciou 43 822 840 729 dolárov a cenou 387,09 dolárov je Ethereum druhou najväčšou kryptomenou po bitcoine – a za tie roky si získal množstvo špecializovaných investorov.

Aj keď sa ethereum často používa ako všeobecný pojem, v skutočnosti ide o názov blockchainovej siete, na ktorej beží jej pôvodná mena (Ether, ETH). Táto sieť využíva inteligentné zmluvy na vykonávanie transakcií, ktoré sú stopercentne bezpečné. Na rozdiel od bitcoinu neexistuje žiadna pevná dodávka éteru, čo znamená, že je oveľa škálovateľnejší ako iné krypto alternatívy. To je len jeden z dôvodov, prečo mnoho investorov verí, že Ethereum nakoniec prekoná bitcoin.

Nakoľko sú však tieto viery realistické? Ak ste niekedy premýšľali „je Ethereum dobrá investícia“, čítajte ďalej. Budeme skúmať niektoré z najlepších predpovedí cien éteru, aby sme zistili, koľko môže mať kryptomena v rokoch 2020 až 2025.

Ak chcete kúpiť Ethereum rýchlo a ľahko, s 0% províziou, vyskúšajte to eToro Exchange!

Čo je to ethereum?

Ako sme už spomínali v úvode, Ethereum je open source blockchainová technologická platforma, ktorá vykonáva bezpečné krypto transakcie. Tento open source blockchain je známy ako decentralizovaná aplikácia, inak sa označuje ako a dApp.

Platforma Ethereum podporuje okrem svojho natívneho Etheru aj mnoho ďalších kryptomien. Mnoho z týchto kryptomien je aktívnych v decentralizované financovanie Trh (DeFi) – rýchlo rastúci sektor, ktorý poskytuje služby ako pôžičky, poistenie a sporiace programy bez obmedzení veľkých bánk a iných centralizovaných podnikov.

Počas celého doterajšieho roku 2020 Ethereum spracovalo decentralizované burzy v hodnote 13,5 miliárd dolárov, v porovnaní s menej ako 3 miliardami v roku 2019! Pretože dopyt po decentralizovanejších službách stále rastie, bude mať Ethereum úžitok z úspechu altcoinov, ktoré sú prevádzkované na jeho platforme..


Rovnako ako druhá najväčšia kryptomena na svete, Úrad pre finančné správanie (FCA) tiež zistila, že Ethereum je štvrtým najznámejším kryptomenom vo Veľkej Británii. 17% jeho respondentov uviedlo, že o altcoinoch už počuli, a umiestnilo ich tak za bitcoin, váhy Facebooku a bitcoin cash.

Ste nadšení z nedávneho rastu spoločnosti Ethereum? Chceli by ste odpovedať na otázku „je Ethereum dobrá investícia“? Ste na správnom mieste. Preskúmali sme, čo hovoria odborníci na cenu éteru v rokoch 2021 – 2025.

Krátkodobé cenové predpovede pre etherea: 2021

Predikcia cien éteru na rok 2021

Po rušnom roku 2020 v dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusov (ktorá spôsobila pokles cien v polovici marca) sa trh s kryptomenami vrátil pomstou. Čo si teda odborníci na kryptomeny myslia, že by sa mohlo stať cene etherea v roku 2021?

Naša prvá krátkodobá predikcia cien éteru pochádza od WalletInvestor. Platforma pre investičnú analýzu priniesla nakoniec býčiu predpoveď, aj keď v marci predpovedá mierny prepad:

Ako vidíme z vyššie uvedeného grafu, WalletInvestor očakáva, že hodnota éteru na začiatku roka poklesne a na konci marca podľa minimálnych predpovedí dosiahne potenciálne minimum pod 900 dolárov. To by predstavovalo stratu viac ako 400 dolárov, čo je veľkým sklamaním pre investorov, ktorí dúfajú, že si aktívum bude môcť udržať svoju býčiu sériu. Dobrou správou však je, že toto medvedie obdobie nebude trvať dlho – začiatkom mája dokonca aj jej najkonzervatívnejšia predpoveď kladie cenu ETH späť na 1015 dolárov. (Jej priemerný odhad je 1172,04 USD a jej maximum je 1334,150 USD).

Od tohto okamihu sa bude ETH naďalej zvyšovať a zvyšovať hodnotu bude počas celého zvyšku roka. Do konca roku 2021 WalletInvestor uviedol nasledujúce potenciálne ceny:

 • Minimálna cena: 1274 290 USD
 • Priemerná cena: 1465 930 dolárov
 • Maximálna cena: 1677 270 USD

Aj keď je jeho minimálna predpoveď nižšia ako súčasná hodnota Etherea 1 309,70 USD, jej priemerné a maximálne predpovede sú povzbudivejšie. Žiadny z jeho výhľadov nie je ohromne vysoký v porovnaní s dnešnou cenou ETH, naznačuje však, že rast aktíva ešte nedosiahol maximum..

Pri našej druhej krátkodobej predikcii cien etherea na rok 2021 sme sa obrátili na Previsioni Bitcoin. Talianska stránka kryptoanalýzy je často optimistická, pokiaľ ide o krátkodobé vyhliadky digitálnych aktív, hlavne preto, že predpokladá masové prijatie kryptomeny v nasledujúcich rokoch. Verí, že Ethereum čaká ďalší rekordný rok, pričom jeho cena v decembri vzrástla na nové historické maximum (ATH) vo výške 5796 076 dolárov. Aktuálna hodnota ATH spoločnosti Ethereum je 1 392 dolárov, čo dosiahla v rokoch 2017-18.

V nadväznosti na výbuch trhu, ku ktorému došlo v decembri 2020, si Previsioni Bitcoin myslí, že ETH zažije väčšinu svojho rastu v roku 2021 v podobe masívneho býčieho behu od septembra do októbra. Predpovedá, že cena éteru vzrastie z 2898 038 dolárov na 5664 347 dolárov v priebehu jediného mesiaca – tempo rastu, ktoré, ak je pravdivé, bude znamenať zdvojnásobenie hodnoty majetku za 30 dní!

Ďalšou vecou, ​​ktorú si treba uvedomiť v súvislosti s predpoveďou bitcoinu Previsioni, je skutočnosť, že očakávajú, že sa Ethereum do konca januára vyšplhá na 1962 76221 dolárov. To by mohlo v nasledujúcich niekoľkých týždňoch znamenať, že uvidíme, že ETH získa hodnotu viac ako 600 dolárov. Poskytuje zaujímavú alternatívu k očakávaniu spoločnosti WalletInvestor, že ETH klesne pod 900 dolárov, kým sa v máji opäť postaví.

Predtým, ako prejdeme k našim dlhodobým predikciám cien Ethereum, poďme sa pozrieť na to, o čom sa DigitalCoinPrice domnieva, že by sa mohlo stať s cenou ETH v roku 2021. Podľa jej prognóz bude Ethereum v konečnom dôsledku nadobúdať hodnotu po celý rok. Jeho cena však pravdepodobne bude kolísať, minimálna cena je 1 759,29 USD a maximálna cena 2 075,12 USD.

Rovnako ako WalletInvestor aj Previsioni Bitcoin, aj DigitalCoinPrice očakáva, že na konci roka dôjde k prudkému býčemu vývoju. Tento neskorý nárast bude vyvrcholením série vrcholov koryt – žiadny z nich nie je nijak zvlášť drastický, ale stále je v kontraste s pomalým a stálym nárastom, ktorý sme videli v minulosti..

BeinCrypto.com má ešte optimistickejší výhľad. Platforma využívala technickú analýzu, proces, ktorý zahŕňa analýzu kľúčových vzostupov a poklesov v histórii ceny kryptomeny s cieľom predvídať budúce cenové pohyby. BeinCrypto identifikoval pre svoju stratégiu technickej analýzy nasledujúce vynikajúce ceny:

hodnota ethereum

Použitím vzostupného modelu, ktorý môžeme vidieť v prvom sivom rámčeku na druhý rámček, dáva tento graf do decembra 2021 cenu približne 2 800 dolárov. Ako predikcia sa môže javiť príliš býčie v porovnaní so skromnejšími očakávaniami druhého krypto platformy, ktoré sme spomenuli.

Pretože predpoveď spoločnosti BeinCrypto je viac ako dvojnásobok ATH spoločnosti Ethereum, dá sa povedať, že ide skutočne o veľmi optimistickú projekciu.!

Je teda Ethereum dobrou investíciou do roku 2021? Krátkodobé predpovede cien etherea, ktoré sme zahrnuli do tohto článku, naznačujú, že by to mohlo byť. Žiadny nepredpokladá, že ETH uzavrie rok 2021 za nižšiu cenu, ako je jeho súčasná hodnota 1 309,70 USD, čo by malo byť pre investorov upokojujúcim znamením. Kľúčovou otázkou teraz je, či sú jeho dlhodobé vyhliadky rovnako sľubné ako krátkodobé.

Aká bude cena éteru v roku 2021?

Bude Ethereum stúpať v roku 2021?

Zdá sa, že Ethereum stúpne v roku 2021. Investori do Ethereum by mohli v blízkej budúcnosti vidieť 1 500 dolárov a niekedy do konca roku 2021 2 500 dolárov.

Správa o výskume kryptomeny predpovedala, že cena éteru dosiahne v roku 2021 hodnotu 1 650 dolárov.

Podľa riadiaceho partnera v hlavnom meste Blocktown Jamesa Todara pôjde Ethereum hore a nakoniec dosiahne cenový bod 9 000 dolárov. Pevne verí, že ETH sa potenciálne zvýši na trhovú hodnotu 1 bilión dolárov.

Long Forecast predpovedal, že predpoveď cien éteru na konci roku 2021 je 2 449 dolárov.

Coin Price Forecast si myslí, že cena Etherea by sa mohla na konci roku 2021 uzavrieť na hodnote 2 000 dolárov.

Aj keď žiadna z týchto projekcií neodporuje predpovedi 2 800 dolárov, ktorú sme videli od spoločnosti BeinCrypto, mali by byť povzbudzujúcou správou pre všetkých obchodníkov, ktorí sa pýtajú, či v roku 2021 stúpne cena Etherea? Alebo „je Ethereum dobrou investíciou do roku 2021?“ Podľa týchto čísel by mohol byť ETH určite dobrou investíciou, ktorej cena sa medziročne zvýši.

Zvážil by si Ethereum ETH v roku 2021?

Predpovede éteru na rok 2021 sú neuveriteľne rozmanité a pohybujú sa od 1 600 dolárov do 3 800 dolárov! Ak uprednostňujete dlhodobú investičnú stratégiu, pozrime sa na predikcie cien éteru na roky 2022 – 2025.

Predikcie cien dlhodobého éteru: 2022-2025

Čo predpovedajú krypto odborníci pre Ethereum v roku 2022 a ďalších rokoch?

Ako sa môžeme pozerať do rokov 2022 – 208, ako by sa mohla cena etherea zmeniť v nasledujúcich piatich rokoch? Naša prvá predpoveď pochádza z Trading Beasts. Podľa svojej analýzy očakáva, že v roku 2022 ETH zaznamená mierny rast s pomalým, ale stálym pokrokom približne 30 dolárov mesačne podľa jeho maximálnych predpovedí..

Ako nám ukazuje tabuľka vyššie, predpovede priemernej a minimálnej ceny Trading Beast sú o niečo sklamanejšie. Oba stĺpce naznačujú, že cena etherea by mohla klesnúť v priebehu roku 2021, pretože predpovede na január 2022 sú nižšie ako súčasná hodnota ETH vo výške 1 309,70 dolárov.

Aj keď všetky tri stĺpce ukazujú zvyšovanie ceny v priebehu roka, stĺpec maximálnej ceny je jediný, ktorý sa otvára a zatvára na vyššej hodnote. Aj vtedy je to pozoruhodne podobné niektorým predpovediam, ktoré sme videli na rok 2021. Ak je Trading Beasts správna, znamená to, že v najbližších niekoľkých rokoch možno nebudeme vidieť taký pokrok, ako naznačovali krátkodobé predpovede.

Pre roky 2023 a 2024 poskytla platforma tieto predpovede cien Etherea:

 • Otvorené 2023: minimum = 1 231 1115 dolárov, maximum = 1 810 464 dolárov, priemer = 1 488 371 dolárov
 • Uzavretie roku 2023: minimum = 1 457 230 EUR, maximum = 2 422 986 dolárov, priemer = 1 714 389 dolárov
 • Otvorené 2024: minimum = 1 478 247 dolárov, maximum = 2 173 892 dolárov, priemer = 1 739 114 dolárov
 • Uzavretie roku 2024: minimum = 1 699 011 dolárov, maximum = 2 498 546 dolárov, priemer = 1 998 837 dolárov

Dobrou správou je, že tieto predpovede naznačujú, že celkový trend pre Ethereum je vzostupný. Aj keď Trading Beasts zjavne očakáva, že tempo pokroku bude relatívne pomalé, nemyslí si, že nedávny rast Etherea je náhoda.

Pokiaľ ide o našu druhú dlhodobú predikciu cien Etherea, vraciame sa k DigitalCoinPrice. Platforma predpovedala najvyššiu cenu 2 075,12 USD za ETH v roku 2021, čo teda očakáva v rokoch 2022 – 2025? Ak sa pýtate „pôjde Ethereum hore?“, Pravdepodobne sa budete cítiť prognózami DigitalCoinPrice povzbudení. Medzi rokmi 2022 a 2025 verí, že ETH stúpne z 2 334,40 USD na 4 039,23 USD – čo je výrazné zlepšenie oproti predchádzajúcemu ATH

Podľa platformy DigitalCoinPrice.com bude Ethereum ETH ziskovou investíciou pre rok 2022 a ďalšie roky. Nasledujúci graf zobrazuje predpovede cien produktu Ethereum ETH 2022-2028:

Podľa predpovedí DigitalCoinPrice bude stály pokrok spoločnosti Ethereum kulminovať v roku 2026, pre ktorý rok platforma predpovedala najvyššiu cenu 4 639,04 dolárov. Aj keď v roku 2027 bude cena etherea klesať späť na 4 072,13 USD, rok 2028 bude ďalším rekordným rokom, keď ETH dosiahne hodnotu 5 858,47 USD. Ak sa pýtate „aká bude hodnota Etherea v roku 2030?“, Znamená to, že odpoveď môže byť až 6 000 dolárov..

Naša konečná dlhodobá predikcia cien Ethereum vychádza z ratingu Crypto Rating. Platforma na analýzu kryptomeny používa na dosiahnutie svojich predpovedí algoritmus AI, ktorý v súčasnosti umiestňuje cenu Etherea na 16 000 dolárov do roku 2025. To bude predstavovať mieru rastu 3 274% od polovice januára 2021. Túto cenu môžeme vidieť v grafe nižšie :

Medzi rokmi 2023 a 2025 Crypto Rating tiež očakáva, že ETH dosiahne tieto míľniky:

 • 2023: 4 100 dolárov za mincu (od polovice januára 2021 tempo rastu 760%)
 • 2024: 8 000 dolárov za mincu (tempo rastu od polovice januára 2021 o 1 600%)

Platforma verí, že v roku 2024 dôjde k najväčšiemu zvýšeniu cien v nasledujúcich piatich rokoch. Je to preto, že predpokladá, že dlho očakávané ethereum 2.0 bude plne implementované až v tomto roku. Zvýšená účinnosť a možnosti aktualizácie vyvolajú zvýšenie ceny, čo pomôže zvýšiť hodnotu ETH až na 16 000 dolárov do roku 2025.

Krypto platforma predpovedala, že priemerná cena Etherea sa vyšplhá z 2 250 dolárov v januári 2022 na 2 900 dolárov v decembri 2023, pričom potenciálne maximálne ceny dokonca prekročia hranicu 3,00 dolárov.

Všetky tieto predpovede však blednú v porovnaní s predpoveďami PrimeXBT. Použitím technickej analýzy na rozšírenie troch vzorov dna, ktoré sme videli v predikciách cien Ethereum 2022, platforma predpovedala závratnú hodnotu 35 000 dolárov pred koncom roku 2025!

cenový graf ethereum

35 000 dolárov je viac ako 20-krát vyššie ako predchádzajúce ATH spoločnosti Ethereum, takže ak by sa táto predpoveď od PrimeXBT splnila, bol by to pre kryptomenu extrémny úspech..

Koľko bude mať hodnota Etherea v rokoch 2021 – 2025?

Podľa cenovej predikcie ETH, ktorú ponúka WalletInvestor.com, sa má ETH do konca roku 2021 zvýšiť na 1872 dolárov, v roku 2022 na 2 276 dolárov, aby do decembra 2025 stúpol až na 3 735 dolárov.

Na základe projekcií Etherea od DigitalCoinPrice.com sa očakáva, že cena mince v nasledujúcich rokoch výrazne vzrastie, obchoduje sa okolo 1 993 dolárov v roku 2021, 2 517 dolárov v decembri 2023 a 3 255 dolárov v decembri 2025. Longforecast predpovedá, že ETH dosiahne do konca roku 2025 3 698 dolárov.

Dlhodobé cenové predpovede naznačujú, že nielen Ethereum by mohlo dosiahnuť 10 000 dolárov, ale môže dosiahnuť aj ceny vysoko nad úrovňou v budúcnosti po prelomení nad svoje predchádzajúce historické maximum.

Predikcie cien ďalších Etherov (ETH) na roky 2023 – 2025:

Predikcie cien éteru do roku 2023:

Dlhá predpoveď: 1 694 dolárov

Prognóza ceny mincí: 2 000 dolárov

Predikcie cien éteru do roku 2025:

Brian Schuster, spoločnosť Ark Capital: 100 000 dolárov

Prognóza ceny mincí: 5 000 dolárov

Simon Dedic, Blockyre: 9 000 dolárov

Správa o krypto výskume: 3 500 dolárov

Crypto Newsz: 2 500 dolárov

Záver: Prognóza predikcie cien ethereum ETH

Nižšie uvedené predpovedné čísla naznačujú niektoré z týchto parametrov: Potenciál vysoké a nízke predpovede cien ethereum ETH na roky 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026, 2027 a 2028 ponúkané technickými analytikmi a odborníkmi v priemysle.

Rok Vysoký Nízka
2021 2 400 dolárov 1 100 dolárov
2022 3 300 dolárov 1 455 dolárov
2023 6 200 dolárov 2 200 dolárov
2024 5 150 dolárov 2 865 dolárov
2025 9 500 dolárov 3 560 dolárov
2026 12 150 dolárov 4 500 dolárov
2027 17 560 dolárov 6 470 dolárov
2028 22 690 dolárov 9 850 dolárov

Etherium by mohlo v nasledujúcich rokoch dosahovať veľmi silné výsledky. Podľa jeho predpovedí by hodnota tokenov Etherea mohla do samého konca roku 2021 stúpnuť na 2 500 dolárov, v roku 2022 by mala vzrásť na 3 300 dolárov, v roku 2023 by mala dosiahnuť 6 200 dolárov a do roku 2025 dosiahnuť priemernú cenu 12 500 dolárov.

Kto investoval do éteru?

Nie sú to len krypto platformy, ktoré veria, že Ethereum je predurčené pre veľkosť. Do debaty zavážili aj rôzni významní investori do Ethereum. V skutočnosti, ak ste zvedaví, „či bude Ethereum rásť ako bitcoin?“ Alebo dokonca „prekoná Ethereum bitcoin?“, By vás mohlo potešiť, že mnoho investorov verí, že altcoin vyzve kráľa kryptomien – a mohol by ho dokonca nahradiť. v budúcnosti.

Ian McLeod, technologický expert, predpovedal, že Ethereum by mohlo v nasledujúcich piatich rokoch prevziať 50% trhového podielu bitcoinu. Zakladateľ spoločnosti Ark Capital LLC Brian Schuster je podobne optimistický. Predpovedá pre Ethereum výmenné kurzy 100 000 dolárov do roku 2025 a tiež verí, že ETH by mohol čoskoro nahradiť zlato na globálnom finančnom trhu.

James Todaro, riadiaci partner spoločnosti Blocktown Capital, je ďalším investorom do kryptomien, ktorý verí, že Ethereum v nadchádzajúcich rokoch dosiahne trhovú kapitalizáciu vo výške 1 bilión dolárov. Verí, že je to vďaka rastúcemu záujmu o dApps, z ktorého má Ethereum dobré predpoklady. Na základe celkovej ponuky éteru to znamená, že každá etherová minca musí mať hodnotu 9 000 dolárov, aby dosiahla túto trhovú kapitalizáciu.

Ak sa ktorákoľvek z týchto cenových predpovedí éteru splní, bude v dobrej spoločnosti. Nebolo by to prvýkrát, čo nadšenec ETH správne predvídal budúcnosť kryptomeny. Riaditeľ komunikácie spoločnosti ConsenSys Andrew Keys správne predpovedal, že Ether po rozhovore s CoinDeskom do 29. februára 2016 dosiahne cenu 1,15 USD. Jeho predpovede sa naplnili iba dva týždne v roku – takže ak hľadáte najlepšie predpovede Etherea na roky 2020 – 2028, neprehliadnite názory investorov, ktorí od začiatku bojujú za kryptomenu.

Ako sa v priebehu času zmenila cena éteru?

Keď Ethereum v roku 2015 prvýkrát vstúpilo na kryptotrh, jeho cena bola dosť stagnujúca a pohybovala sa od 0,31 do 2,83 USD. Celý rok 2016 bola jeho ATH 8,21 dolárov – v roku 2017 sme však zaznamenali zmenu tempa. Rok 2017 bol pre sektor kryptomien rekordným rokom, keď takmer každá významná kryptomena zaznamenala rýchly a bezprecedentný rast. Napríklad bitcoin prudko vzrástol na svoje vtedajšie ATH 20 000 dolárov, zatiaľ čo Ripple XRP vzrástol o ohromujúcich 36 000%. Ethereum nebolo výnimkou z pravidla, vyskočilo na cenu 740 dolárov z niečo vyše 8 dolárov. To je nárast o približne 9 000% za menej ako rok.

Sklamaním pre mnohých investorov bol tento rast krátkodobý. Mnoho kryptomien v roku 2018 rýchlo stratilo hodnotu a po tom, čo 15. januára 2018 dosiahla ATH 1 389,18 USD, cena Etherea sa do augusta znížila späť na zhruba 100 USD. To je hlavný dôvod, prečo najnovší býčí beh na trhu spôsobil, že ľudia sa cítili nesvoji. Môže to byť také krátkodobé ako rast, ktorý sme zaznamenali v roku 2017?

V tejto fáze si, našťastie, mnohí analytici myslia, že nie. Po poklese hodnoty ETH z 245 dolárov 7. marca 2020 na 111,28 dolárov 17. marca sa zdalo, že globálna pandémia koronavírusu bude pre kryptomenu škodlivá. Neistota však netrvala dlho. Naše náhle spoliehanie sa na technológiu a bezkontaktné platby v skutočnosti obnovilo záujem investorov, čo čiastočne vysvetľuje nasledujúci býk.

Po zvyšok roku 2020 pokračovalo stúpanie etherea (a celého trhu). Do konca novembra dosiahol ETH 500 dolárov – a jeho rast sa tým nezastavil. Ďalším míľnikom bolo 1 000 dolárov a do 20. januára sa vyrovnal svojej predchádzajúcej ATH. Mali by sme očakávať, že sa v nasledujúcich rokoch dočkáme nového ATH?

Aké faktory ovplyvňujú cenu éteru?

Aby sme dosiahli čo najpresnejšie predpovede cien ethereum na roky 2021 – 2025 a nakoniec odpovedali na otázku „je Ethereum dobrá investícia?“, Je dôležité pochopiť rôzne faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu ETH.

1. Dopyt po decentralizovanom financovaní

Záujem o decentralizované financovanie, známy tiež ako DeFi, vzrástol raketovo. Decentralizované financovanie je myšlienka, že by sme mali mať prístup k finančným službám, ktoré nevlastnia ústredné orgány, ako sú banky a veľké podniky. Kryptomena je plne decentralizovaná, čo je kľúčový bod pre mnohých ľudí, ktorí veria, že jej sebestačnosť z nej robí demokratickejšiu formu meny. V dôsledku koronavírusu sa tento prírastok iba posilnil. Vďaka novej norme v oblasti digitálnych platieb si odborníci teraz myslia, že kryptomena sa stane populárnejšou ako kedykoľvek predtým.

Ethereum má ideálne predpoklady na to, aby to využilo. Platforma Ethereum poháňa viac ako 280 000 ERC tokenov – názov používaný na označenie kryptomien, ktoré sa spustili v jej značkovej sieti. Z nich je viac ako 40 na zozname top 100 kryptomien na svete podľa trhovej kapitalizácie a mnoho ďalších je aktívnych v sektore DeFi. S rastom dopytu po decentralizovaných službách bude rásť aj dopyt po ethereu. Tým sa zvýši cena ETH.

2. Koronavírus

Ako sme už spomenuli, veľa analytikov verí, že koronavírus (COVID-19) bude mať dlhodobý pozitívny vplyv na cenu mien, ako je napríklad Ethereum. Ešte v marci by toto tvrdenie vyznelo smiešne – ale vzhľadom na nedávny beh býkov je to zjavne pravda. Je to z toho dôvodu, že potreba digitálnych bezkontaktných platieb zaručene vzrastie, pretože svet sa snaží vírus potlačiť. Keď podniky hľadajú nové možnosti platby, mohli by sa služby ako blockchain Ethereum ukázať ako nápomocné pri uľahčovaní bezpečných transakcií.

3. Spustenie Etherea 2.0

Prvá fáza Ethereum 2.0, dlho očakávaná aktualizácia siete Ethereum, bola spustená 1. decembra 2020. Aj keď sa toto aktívum zjavne podarilo dobehnúť v rámci trhového býčieho behu, predikcie vývoja cien Etherea už očakávali hodnotu Zvýšenie ETH v dôsledku aktualizácie. Je to preto, že Ethereum 2.0 prinesie platforme množstvo kľúčových výhod.

 • Nová platforma Eth2 je navrhnutá tak, aby spracovala viac transakcií a zároveň výrazne zvýšila svoju energetickú účinnosť. V súčasnosti si vyžaduje jedna transakcia s ethereom ohromujúcich 22,65 kWh energie. V priebehu iba jedného roka to znamená, že spotreba energie Etherea je porovnateľná so spotrebou celej Kostariky!
 • Ethereum prejde z algoritmu proof-of-work (PoW) na algoritmus proof-of-stake (PoS). V PoW systéme musia ťažiari kryptomeny riešiť zložité rovnice pomocou svojho počítača, aby mohli overiť transakcie a pridať ich do blockchainu. Tento proces vyžaduje obrovské množstvo energie, čo prispieva k ohromnej spotrebe energie spoločnosti Ethereum. V systéme PoS však môžu používatelia svoju kryptomenu jednoducho „vložiť“ ako kolaterál, aby si mohli overiť svoje transakcie.

Prvá fáza sa výrazne oneskorila, takže veľa analytikov verí, že na chvíľu neuvidíme všetky výhody úplnej aktualizácie. (Napríklad Crypto Rating sa domnieva, že okolo roku 2024 začneme zaznamenávať výrazné zvyšovanie ceny ETH, pretože je nepravdepodobné, že by sa dovtedy realizovali zvyšné fázy). Ak však bude Ethereum schopné spracovať viac transakcií, znížiť svoje poplatky a predĺžiť čas transakcie, je pravdepodobné, že zaznamenáme obrovský nárast dopytu po ich službách. To zase bude mať pozitívny vplyv na cenu ETH.

Zvažovali ste investovanie Ethereum?

Kľúčové body

 • Na konci roku 2021 sa WalletInvestor domnieva, že ETH by mohla dosiahnuť maximálnu potenciálnu cenu 1 677 270 dolárov.
 • Previsioni Bitcoin verí, že Ethereum čaká ďalší rekordný rok, pričom jeho cena v decembri vzrástla na nové historické maximum (ATH) 5796 076 dolárov.
 • Podľa svojich predpovedí si spoločnosť DigitalCoinPrice myslí, že cena etherea bude kolísať v roku 2021, pričom minimálna cena bude 1 759,29 USD a maximálna cena 2 075,12 USD.
 • V rokoch 2022 – 2025 spoločnosť Trading Beasts poskytla pomalú, ale stabilnú býčiu predpoveď.
 • Spoločnosť DigitalCoinPrice verí, že ETH medzi rokmi 2022 – 2025 stúpne z 2 334,40 USD na 4 039,23 USD.
 • Crypto Rating dal naj býčiu predpoveď, verí, že úspech Ethereum 2.0 by mohol do roku 2025 zvýšiť cenu až na 16 000 dolárov.
 • Aktuálny ATH spoločnosti Ethereum je 1 392 dolárov.
 • Medzi kľúčové faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu éteru, patrí dopyt po decentralizovanom financovaní, dopady pandémie koronavírusov a očakávaný upgrade ethereum 2.0..

Dúfame, že tento článok bol užitočný, či už ste existujúcim investorom do ETH alebo pozorným potenciálnym zákazníkom. Aj keď sa minimálna a maximálna predpoveď líšia, je povzbudivé vidieť, že všetky krátkodobé a dlhodobé predpovede veria, že Ethereum by mohlo byť dobrou investíciou. Ak vám tieto predpovede priniesli tlak na to, aby ste si sami vyskúšali ETH, možno by ste chceli vedieť túto platformu sprostredkovania viacerých aktív eToro môže poskytnúť schopnosť obchodovať s kryptoaktívami a CFD až na viac ako 90 kryptomenách (vrátane ethereum).

eToro – najlepšia platforma pre ethereum

investovanie do ethereum

Prihlásiť Se pre eToro a bez ďalších poplatkov začnite obchodovať s Ethereom alebo kopírovaním špičkových investorov ETH. Nie sú spojené žiadne poplatky za správu ani iné skryté náklady.

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ich vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Časté otázky o predikcii cien éteru

Aká je predikcia ceny éteru v roku 2021?

Ethereum by mohlo do roku 2021 dosiahnuť 2380 dolárov.

Stúpne cena éteru?

Podľa trhových analytikov a nadšencov má Ethereum vysokú pravdepodobnosť prudkého nárastu cien. Ethereum má skvelý plán naplánovaný na rok 2021 a ďalšie roky.

Oplatí sa Ethereum kúpiť?

Podľa mnohých odborníkov by mohlo Ethereum v blízkej budúcnosti prekonať bitcoin. Ako druhá najväčšia kryptomena na svete je to určite najúspešnejší altcoin. To znamená, že ak uvažujete o kúpe kryptomeny, Ethereum je dôstojným uchádzačom o vaše portfólio.

Dosiahne Ethereum 2 000 dolárov?

Mnoho analytikov súhlasí s tým, že 2 000 dolárov je pre Ethereum realistickým cieľom. Súčasné predpovede sú takmer jednomyseľné, pokiaľ ide o tvrdenie, že ETH pravdepodobne v priebehu nasledujúcich mesiacov dosiahne 2 000 dolárov, najmä vzhľadom na aktualizáciu Ethereum 2.0, ku ktorej došlo.

Aká bude predikcia ceny éteru v roku 2025?

Ethereum by mohlo do roku 2025 dosiahnuť 3 500 dolárov.

Mám si kúpiť bitcoin alebo ethereum?

Aj keď má každá kryptomena svoje výhody a nevýhody, treba pripomenúť, že ethereum bolo spustené po bitcoine – čo znamená, že bolo navrhnuté na riešenie niektorých problémov, ktoré trápia takzvaného kráľa kryptomeny. Všeobecne sa súhlasí s tým, že ethereum bude škálovateľnejšie a čoskoro bude oveľa energeticky efektívnejšie. To by mohlo potenciálne znamenať, že má robustnejšiu budúcnosť.

Ďalšie čítanie:

Do ktorých 10 najlepších kryptomien treba investovať v roku 2021?

Ethereum vs. Bitcoin: Je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Je Ethereum dobrá investícia a mal by som investovať do Ethereum?

Ethereum VS. Zvlnenie: Ktorý by mal byť vo vašom portfóliu?

Ethereum je jednou z najpopulárnejších kryptomien v USA?

Predpovede ceny zvlnenia: Koľko zvlnenia bude v roku 2021 platiť

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector