Koľko bude mať Tezos hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Pôjde Tezos hore alebo sa zrúti? Prečítajte si našu predpoveď cien Tezos XTZ na roky 2021 – 2025

Ako ovplyvnil nedávny beh býkov vyhliadky spoločnosti Tezos? Ak sa pýtate „je Tezos dobrá investícia?“, Ste na správnom mieste. Budeme zdieľať najlepšiu predikciu cien Tezos pre rok 2021 a ďalšie roky. sa pozrieme na Tezos XTZ, aby sme zistili, čo majú odborníci povedať na jeho budúci výkon a koľko bude mať Tezos v roku 2021 a ďalších rokoch.

Na začiatku decembra bola cena spoločnosti Tezos 2,41 USD a jej trhový strop bol 1 811 686 035 USD. To znamenalo, že išlo o 19. najväčšiu kryptomenu na svete – ale ako sa tieto čísla zmenili za posledných pár mesiacov?

Národné médiá mohli byť znepokojené monumentálnym rastom bitcoinov, ale pre kryptoinvestorov priniesol najnovší býčí beh veľa podnetov na zamyslenie. Hodnota nie je iba takzvaný „kráľ kryptomeny“, ktorá sa rozkolísala od konca roku 2020. Rast bol zachytený aj Tezosom, ktorý bol hlavne pomalý a stabilný od svojho rekordného spustenia prostredníctvom ICO v roku 2017..

V čase písania tohto článku mal Tezos cenu 3,69 USD a trhovú kapitalizáciu 2,8 B USD. To však nie je také pôsobivé, ako to znie. XTZ možno prekonal svoje doterajšie historické maximum (ATH) 4,36 USD, ale jeho výkon nestačil na to, aby získal konkurenčnú výhodu. Teraz je to 28. najväčšia kryptomena na svete, čo znamená, že jej vedenie predbehlo ďalších deväť aktív.

V tomto článku zdieľame niektoré z najlepších predpovedí cien Tezos na roky 2021 – 2025. Našli sme aktualizované prognózy, ktoré nám pomôžu odpovedať na otázku „je Tezos dobrá investícia?“, Takže pokračujte v čítaní a dozviete sa viac..

Tezos (XTZ) je 19. najväčšia kryptomena na svete. Spustila sa prostredníctvom Initial Coin Offering (ICO) v roku 2017, keď prekonala rekordy svojou neuveriteľnou investíciou 232 miliónov dolárov – ale pre väčšinu roku 2020 boli investori aj analytici z nedávneho výkonu dosť skľúčení. Našťastie sa to teraz začína meniť a veľa ľudí sa pýta, aké sú dlhodobé vyhliadky tohto digitálneho majetku.

Tezos je inteligentná kontraktná platforma, ktorá sa od konkurencie oddeľuje svojím modelom riadenia on-chain (viac o tom neskôr). Jeho pôvodný token je známy ako tez alebo tezzie (XTZ). Ako kryptomena tretej generácie sa jej zakladatelia usilovali vyhnúť sa niektorým nástrahám, do ktorých spadli staršie kryptomeny – najmä bitcoin. Medzi ne patrí algoritmus bitcoinu proof-of-work a jeho kontroverzné hard forky.

Ak chcete kúpiť Tezos XTZ rýchlo a ľahko, s 0% Komisia, pozrite sa eToro Exchange!

Chcete sa dozvedieť viac informácií o Tezose XTZ? Ste na správnom mieste. Či už sa pýtate „je Tezos dobrá investícia do roku 2021?“ Alebo si jednoducho chcete udržať náskok pred trendmi v kryptomene, prečítajte si ďalšie a objavte niektoré kľúčové predikcie cien spoločnosti Tezos na rok 2021 a ďalšie roky.

Čo je Tezos (XTZ)?

Aby sme pochopili každú predikciu ceny Tezos, je nevyhnutné presne pochopiť, čo je Tezos a prečo sa líši od väčšiny ostatných kryptomien na trhu.

Ako sme už spomenuli v úvode, Tezos je platforma, ktorá podporuje používanie inteligentných zmlúv. Inteligentné zmluvy automaticky kódujú konkrétne podmienky transakcie, napríklad sumu peňazí, ktoré platíte, a stranu, ktorej platíte. Pretože podmienky každej transakcie sú zapísané do technológie, ktorá uľahčuje platby, znamená to, že Tezos je úplne transparentný – čo je pre mnohých obchodníkov atraktívna funkcia. (Podľa vývojárov kryptomeny názov „Tezos“ pochádza z gréckeho slova pre inteligentnú zmluvu).

Ďalším určujúcim prvkom systému Tezos je jeho samosprávny model. Jeho pravidlá riadenia umožňujú zúčastneným stranám schvaľovať upgrady protokolov, ktoré je potom možné okamžite nasadiť do siete. Znamená to nielen to, že sa sieť dokáže rýchlo prispôsobiť zmenám, ale tiež to znamená, že používatelia sú priamo zapojení do riadenia blockchainu. Výsledkom je demokratickejšia sieť.


Napriek príťažlivosti blockchainu Tezos – a rekordnej povahe jeho ICO – bola kryptomena pri jej vydaní sužovaná ťažkosťami. Spor medzi jej zakladateľmi znamenal, že spustenie platformy sa oneskorilo na neurčito, čo spôsobilo, že investori začali súdny spor proti nadácii Tezos. Tento prípad padol, keď sa pôvodne spustil program Tezos, čo sa stalo dosť pozadu v roku 2018.

Krátkodobá predpoveď ceny tezosu: 2021

Predikcia ceny Tezos XTZ na rok 2021

Čo predpovedajú krypto odborníci pre Tezos XTZ v roku 2021?

Keď sme v decembri 2020 prvýkrát preskúmali predikcie cien spoločnosti Tezos, mnoho platforiem verilo, že kryptomenu čaká volatilná jazda. Aj keď talianska krypto platforma Previsioni Bitcoin mala najoptimistickejšie vyhliadky, očakávala, že XTZ raketovo prekoná svoje predchádzajúce ATH a dosiahne závratné hodnoty nad 18 dolárov, iné neboli také pozitívne. Napríklad spoločnosť Digital Coin Price si myslela, že Tezos by mohol klesnúť na – 4,76 dolárov na svojom ročnom minime. Čo si teda teraz myslia odborníci?

Začnime opätovnou návštevou ceny Digital Coin Price. Ako vítaná zmena myslenia sú aktualizované predpovede platformy vzdialené od pochmúrnych predpovedí roku 2020.

Aj keď spoločnosť Digital Coin Price stále očakáva určitú mieru volatility, existujúci investori spoločnosti Tezos si môžu vydýchnuť, ak je táto predpoveď správna. Namiesto záporných hodnôt, ktoré sme videli v minulom roku, tento graf ukazuje, že cenu XTZ je možné stanoviť na nový ATH na úrovni 6,02 USD v apríli 2021. Aj keď túto cenu neudrží po celý rok, je jej ročná hodnota minimum je pôsobivých 4,79 dolárov – stále bezpečne vyššie ako jeho predchádzajúce ATH.

Tieto ceny poskytujú spoločnosti Tezos priemernú cenu na rok 2021 približne 5 USD. To je skutočne veľmi povzbudivé, najmä v porovnaní s predikciami, ktoré sme videli v minulom roku. Aj keď Digital Coin Price možno neočakáva nebývalé hodnoty, ktoré sme videli od bitcoinov Previsioni, stále naznačuje, že Tezos čaká svetlá budúcnosť.

Jednou z platforiem, ktoré si myslia, že by mohla mať odpoveď, je taliansky krypto web Previsioni bitcoin. Táto stránka v minulosti optimisticky hodnotila vyhliadky mnohých rôznych kryptomien a je zrejmé, že Tezos nie je výnimkou, ako vidíme z nasledujúceho grafu:

cenový graf tezos 2021

Podľa interného algoritmu spoločnosti Previsioni Bitcoin predpovedá, že cena Tezosu sa otvorí v marci 2021 na hodnote 2,52 USD. Za prvých šesť mesiacov roka pravdepodobne zaznamenáme veľmi postupné tempo rastu. Zlom zrejme nastane v júli, keď cena dosiahne 4,6059 USD. Od tejto chvíle bude trend výrazne vzostupný a cena XTZ prudko stúpa a do decembra 2021 dosiahne neuveriteľných 18,78 dolárov.

Ak je táto predpoveď správna, znamená to, že Tezos by mohol byť nastavený tak, aby raketovo prekonal svoje predchádzajúce historické maximum (ATH) 4,3606 USD. To by bola vynikajúca správa pre investorov a všetkých, ktorí dúfajú v pozitívnu odpoveď na otázku „Pôjde Tezos hore?“. Takže ostatné predpovede Tezosu súhlasia s Previsioni Bitcoin?

Naša druhá krátkodobá cenová predikcia pre Tezos (XTZ) pochádza z Dlhej predpovede. Investičná platforma nie je taká optimistická ako Digital Coin Price, ale neverí, že majetok v priebehu roka výrazne poklesne.

Predpovede cien spoločnosti Tezos v roku 2021

Mesiac otvorený Low-High Close Mo,% celkom,%
Mar 3,28 USD 1,88 – 3,91 dolárov 3,65 dolárov 11,3% 30,4%
Apr 3,65 dolárov 3,41 USD – 4,53 USD 4,23 dolárov 15,9% 51,1%
Smieť 4,23 dolárov 3,30 dolárov – 4,23 dolárov 3,55 dolárov -16,1% 26,8%
Jún 3,55 dolárov 3,55 – 4,41 dolárov 4,12 dolárov 16,1% 47,1%
Jul 4,12 dolárov 3,43 USD – 4,12 USD 3,69 dolárov -10,4% 31,8%
Aug 3,69 dolárov 2,88 – 3,69 dolárov 3,10 USD -16,0% 10,7%
Sept 3,10 USD 3,10 – 3,79 dolárov 3,54 USD 14,2% 26,4%
Okt 3,54 USD 3,54 USD – 4,40 USD 4,11 USD 16,1% 46,8%
Nov 4,11 USD 3,22 USD – 4,11 USD 3,46 USD -15,8% 23,6%
Dec 3,46 USD 3,27 USD – 3,77 USD 3,52 USD 1,7% 25,7%

S ročným minimom 2,80 USD a ročným maximom 5,63 USD – oboje, o ktorom Long Forecast očakáva, že sa stane tento mesiac – je jasné, že sa tento majetok rozkolísane rozbehne. S pokračovaním roku 2021 sa však platforma domnieva, že cena Tezosu sa začne mierne stabilizovať a bude sa pohybovať okolo priemeru 3,50 USD. Toto nemusí byť monumentálny býk, v ktorý investori dúfali, ale stále je to primerane povznášajúca predpoveď tvárou v tvár takejto neistote.

Súhlasí Wallet Investor s niektorou z týchto predpovedí? Dobrou správou je, že podporuje rovnaký výhľad ako cena Digital Coin Price. Obe platformy sa domnievajú, že Tezos by mohol smerovať k novému ATH okolo 6 dolárov, ako vidíme z nižšie uvedeného grafu.

Podľa výpočtov spoločnosti Wallet Investor bude Tezos pokračovať v stúpaní, až kým nedôjde k malému poklesu okolo marca 2021. Týmto sa cena aktíva zníži na necelé 4 doláre (stále pôsobivé ročné minimum), ale môže to byť len medvedia úprava – koniec koncov, následný býčí beh by ho mohol poslať prudko späť nahor a v júni zasiahnuť maximá okolo 5,5 USD. Tento model bude pokračovať aj v priebehu roka a Tezos klesne späť na úctyhodných 4 doláre, len aby vyskočil na svoje ročné maximum 6 dolárov.

Predpovede priemerných cien spoločnosti Wallet Investor tvrdia, že Tezos sa bude pohybovať od 3,95 do 6 dolárov. Jeho maximálne predpovede tieto čísla približujú k 5,6 a 6,8 USD, zatiaľ čo minimálne predpovede sa pohybujú od 3,2 do 4,6 USD. Ani jeho najnižšie hodnoty nie sú príliš skľučujúce, čo je vynikajúca správa pre súčasných investorov, ktorí si predtým zúfali nad pomalým pokrokom majetku.

Aká bude cena lieku Tezos v roku 2021?

Podľa predpovedí by cena Tezosu mohla dosiahnuť 6 dolárov do konca roku 2021. To by signalizovalo nové ATH pre toto aktívum po rokoch dosť nepriaznivých cien pred jeho posledným býčím vývojom.

Aj keď je Long Forecast ohľadom prognózy XTZ menej optimistický, ani jeho minimálne predpovede nie sú príliš skľučujúce. Verí, že hodnota Tezosu by mohla mať v priemere 4 až 5 dolárov, nakoniec by sa mala uzavrieť do roku 2021 na 3,77 dolára.

Bude Tezos stúpať v roku 2021?

Zdá sa neuveriteľne pravdepodobné, že cena Tezosu stúpne v roku 2021. Aj tie najpesimistickejšie z predpovedí, ktoré sme zahrnuli, sa domnievajú, že Tezos neklesne pod svoju hodnotu z decembra 2020, čo naznačuje, že rok 2021 by mohol byť pre kontroverzný majetok vynikajúcim rokom..

Medzi ďalšie predpovede cien pre Tezos na rok 2021 patria:

 • Elevenews: 4,279 dolárov
 • Trading Beasts: 3,0944 dolárov
 • Previsioni bitcoin: 9,14475 dolárov

Zvážili by ste investíciu do Tezos XTZ?

investujte do tezos

Predpovede cien dlhodobých tezov: 2022-2025

Čo prognózujú krypto odborníci pre Tezos XTZ v roku 2022 a ďalších rokoch?

Jedna z najvýraznejších dlhodobých predpovedí cien Tezos, ktorú sme zahrnuli do nášho predchádzajúceho článku, vyplynula z ceny Digital Coin Price. Podľa jeho (teraz aktualizovaných) výpočtov to nebolo len v roku 2021, v ktorom by sa aktíva dostali do záporných čísel. Pre rok 2024 platforma predpovedala, že XTZ zostane medzi – 0,67 USD a – 3,89 USD za prvých deväť mesiacov roku 2024, predtým ako v októbri vyskočí späť na 4,80 USD.

Táto úroveň volatility by bola bezprecedentná. Ako teda porovnáva aktualizovaná predpoveď spoločnosti Digital Coin Price?

Neuveriteľné úrovne volatility, ktoré spoločnosť Digital Coin Price predpovedala v decembri, sú preč. Pri pohľade na jeho predpovede na roky 2022 – 2028 vidíme, že výhľad je omnoho plynulejší a Tezos sa medziročne neustále zvyšuje. Platforma uviedla nasledujúce cenové ciele pre nasledujúce roky:

 • 2022: 6,01 dolárov
 • 2023: 7,39 dolárov
 • 2024: 9,21 dolárov
 • 2025: 11,25 dolárov
 • 2026: 12,52 dolárov
 • 2027: 13,56 dolárov
 • 2028: 15,3 USD

Aj keď sme videli podobné čísla od spoločnosti Previsioni Bitcoin, ktorá senzačne predpovedala, že Tezos do konca roku 2021 dosiahne 18 dolárov, zdá sa táto prognóza oveľa realistickejšia. Je to ďaleko od predpovede, ktorú urobila spoločnosť Digital Coin Price v decembri. Ak sa to ukáže ako presné, znamenalo by to, že cena Tezosu sa v období do roku 2030 viac ako zdvojnásobí. Pre každého, kto si kladie otázku „je Tezos dobrou investíciou do roku 2030“, mala by to byť príjemná správa. Ale súhlasia ostatné predpovede?

Naša druhá dlhodobá predikcia cien pre Tezos 2022-2025 pochádza z Trading Beasts.

Nasledujúca tabuľka zobrazuje predpoveď cien Tezosu 2024:

Mesiac Minimálna cena Maximálna cena Priemerná cena
Jan 3,30 dolárov 4,85 dolárov 3,88 dolárov
Február 3,24 dolárov 4,77 dolárov 3,82 USD
Mar 3,23 USD 4,75 dolárov 3,80 dolárov
Apr 3,29 dolárov 4,84 dolárov 3,87 dolárov
Smieť 3,35 dolárov 4,92 dolárov 3,94 dolárov
Jún 3,41 USD 5,01 dolárov 4,01 dolárov
Jul 3,46 USD 5,10 USD 4,08 USD
Aug 2,41 dolárov 3,54 USD 2,83 dolárov
Sept 2,48 dolárov 3,65 dolárov 2,92 dolárov
Okt 2,55 dolárov 3,75 dolárov 3,05 USD
Nov 2,62 dolárov 3,86 USD 3,09 dolárov
Dec 2,69 dolárov 3,96 dolárov 3,17 dolárov

Predpovede Trading Beasts, bohužiaľ, nedosahujú predpovede z ceny Digital Coin Price. Platforma v žiadnom okamihu neočakáva, že cena Tezosu stúpne nad 5,02 USD (čo je oveľa menej ako maximálne predpovede ceny Digital Coin), namiesto toho verí, že sa bude pohybovať v priemere od 2,5 do 4 dolárov. To je pesimistickejšie ako mnohé z predpovedí, ktoré sme videli na rok 2021, takže bolo by určite sklamaním vidieť tieto hodnoty o pár rokov.

Je zrejmé, že Trading Beasts dal veľmi podobné predpovede pre roky 2022 aj 2023. Aj keď sa neočakáva, že cena Tezosu pred rokom 2023 prekoná 4 doláre, celková miera rastu je neuveriteľne malá. To neveští nič dobré pre žiadnych investorov, ktorí sa pýtajú, či nedávny býčí výbeh aktíva nie je nič iné ako výstrelok.

Na december 2022, 2023 a 2024 spoločnosť Trading Beasts vydala nasledujúce minimálne, maximálne a priemerné predpovede:

 • December 2022: minimum = 2,57 $, maximum = 3,77 $, priemer = 3,02 $
 • December 2023: minimum = 3,35 USD, maximum = 4,92 USD, priemer = 3,93 USD
 • December 2024: minimum = 2,70 $, maximum = 3,96 $, priemer = 3,17 $

Dobrá správa je, že Wallet Investor je oveľa optimistickejší. Aj keď sa jeho minimálne predpovede pohybujú okolo 5 dolárov počas celého roka, jej maximálne predpovede sú oveľa zdravšie a do konca decembra 2025 sa dostanú na 16,15 USD. To dáva priemernú predikciu na väčšinu roka okolo 10 USD – povzbudivé znamenie pre niekto sa pýta, „či Tezos dosiahne 10 dolárov?“

Aj keď je bežné, že sa predpovede kryptomeny líšia, tieto prognózy sú neuveriteľne nepresvedčivé. Ak už nie ste bližšie k odpovedi na otázku „Je Tezos dobrá investícia?“, Je dôležité sa pozerať do rokov 2022 – 2025, aby ste zistili, či sú dlhodobé výhľady pozitívnejšie..

Začnime návratom k bitcoinom Previsioni. Ak vezmeme do úvahy, že jej predpovede na rok 2021 boli (zďaleka) najoptimistickejšie z troch, ktoré sme zahrnuli do tohto článku, verí platforma, že Tezos bude pokračovať vo svojom vzostupnom výkone do roku 2022 a ďalej?

cenový graf tezos 2022

Je zrejmé, že Previsioni Bitcoin neočakáva, že únikový trend spoločnosti Tezos bude udržateľný. Aj keď tento graf vyzerá optimisticky, keď je v kontraste s predpoveďami z roku 2021 od spoločností DigitalCoinPrice a Trading Beasts, ukazuje nepopierateľne prudký pokles. Platforma predpovedá, že cena XTZ do apríla klesne späť na 12 834 75 dolárov, počas nasledujúcich šiestich mesiacov sa bude naďalej pohybovať medzi 12 až 14,5 dolármi a potom sa v novembri prepadne na 9 30225 dolárov. Očakáva, že sa to do konca roka vyšplhá späť na 11 65725 dolárov, ale stále je to oveľa menej optimistické, ako očakávali do roku 2021..

Našťastie však je dobrou správou, že ďalšie predpovede sú pozitívnejšie. Cryptocoinsociety.com je presvedčený, že Tezos dosiahne v roku 2025 hodnotu 24,06 USD. Platforma uvádza ako dva faktory, ktoré by mohli pomôcť riadiť stabilnú samosprávu Tezosu a jeho schopnosť prijímať inteligentné zmluvy.

Ako dlhodobá investícia sa predpokladá, že Tezos by mohol fungovať veľmi dobre. Podľa jeho predpovedí by hodnota tokenu Tezos XTZ mohla na samom konci roku 2021 stúpnuť na 4,56 USD, v roku 2022 stúpnuť na 6,21 USD a do roku 2025 dosiahnuť priemernú cenu 15,42 USD..

Aká bude cena lieku Tezos v roku 2025?

Naše dlhodobé predpovede sú menej presvedčivé ako pre rok 2021. Trading Beasts neočakáva, že by sa cena Tezosu medzi rokmi 2022 – 2025 výrazne zvýšila, verí, že sa aktívum uzavrie v decembri 2025 za priemernú cenu iba 3,17137 USD.

Investor do peňaženky a cena digitálnych mincí sú na druhej strane oveľa optimistickejší. Obaja veria, že Tezos by mohol mať v roku 2025 hodnotu okolo 15 dolárov.

investujte do tezos

Bude Tezos stúpať v roku 2025?

Celkovo sa zdá pravdepodobné, že Tezos v roku 2025 stúpne – minimálne podľa Wallet Investor a Digital Coin Price. S potenciálnou najvyššou cenou 16 dolárov je výhľad v súčasnosti pozitívny.

Ďalšie dlhodobé predpovede cien pre Tezos na rok 2025 zahŕňajú:

 • Spoločnosť pre kryptomeny: 24,06 dolárov
 • Elevenews: 18 634 dolárov
 • Dlhá predpoveď: 5,40 dolárov

Záver: Prognóza predikcie cien spoločnosti Tezos XTZ

Nižšie uvedené predpovedné čísla naznačujú niektoré z týchto parametrov: Potenciál vysoké a nízke predpovede cien spoločnosti Tezos XTZ na roky 2021, 2022, 2023, 2024 a 2025 ponúkané technickými analytikmi a odborníkmi v odbore.

Rok Vysoký Nízka
2021 7,30 dolárov 0,90 USD
2022 13,50 dolárov 2,50 dolárov
2023 17,30 dolárov 1,90 dolárov
2024 22,76 dolárov 3,18 dolárov
2025 34,42 dolárov 8,50 dolárov

Ako sa cena Tezosu v priebehu času menila?

Analýza minulej výkonnosti Tezosu je jedným z najdôležitejších krokov, ktoré treba podniknúť, ak chcete investovať, poďme sa teda pozrieť na to, ako sa cena Tezosu XTZ v minulosti zmenila.

Ako sme už spomínali v tomto článku, výkon spoločnosti Tezos pri vstupe na trh bol mierne sklamaním. Skutočnosť, že zverejnenie kryptomeny trvalo tak dlho, znamenala, že záujem investorov sa zmenšil a v niektorých prípadoch sa zmenil na rozhorčenie. Výsledkom bolo, že vysoké ceny, ktoré sľuboval jeho rekordný ICO, sa nikdy skutočne neuskutočnili, čo zanechalo mnohých ľudí v dezilúzii, kým bolo možné skutočne začať obchodovať s XTZ..

Graf spoločnosti Coinlib.io načrtáva cenovú históriu spoločnosti Tezos od roku 2017:

Po spustení bol výkon spoločnosti Tezos hlavne dosť statický. Na rozdiel od väčšiny odvetvia kryptomien neprišiel o obrovskú mieru inflácie, ktorá otriasla trhom v rokoch 2017 – 2018. Zatiaľ čo väčšina aktív zažila v tomto období svoje ATH (bitcoin dosiahol 20 000 dolárov, zatiaľ čo Ripple XRP vzrástol o ohromujúcich 36 000%), Tezos je neobvyklý v tom, že jeho druhý najaktuálnejší ATH sa stal v roku 2020.

K jednej z najväčších nehôd, ktoré môžeme na grafe vidieť, došlo v marci 2020. Aj keď spoločnosť Tezos nezastihla trhová explózia v rokoch 2017 – 2018, nevyhla sa ani priemyselnej havárii, ktorá sa stala, keď sa nový koronavírus prehnal cez svet. Cena takmer každej kryptomeny drasticky poklesla, pretože dôvera investorov bola vážne zasiahnutá.

Od pondelka 24. februára do pondelka 16. marca cena XTZ klesla z hodnoty 2,8137 USD na iba 1,5099 USD. Aj keď sa dokázala zotaviť a v auguste sa dokonca vyšplhala späť na dosiahnutie nového ATH, ukázala to, ako rýchlo môžu globálne udalosti zmeniť trh a spôsobiť zrútenie aktív.

Tezosa našťastie dobehla posledná jazda na biku, aj keď jeho pokrok nebol taký pôsobivý ako iné. Od 1. januára 2021 sa cena Tezosu zvýšila z 1,990 USD na súčasnú hodnotu 3,59 USD. 15. februára dokonca vystrelil na 5,419 dolárov – čo je krátkodobé, ale vítané ATH.

V ďalšej časti článku sa bližšie pozrieme na niektoré ďalšie faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu Tezosu XTZ.

Sme pripravení investovať do Tezos XTZ?

investujte do tezos

Aké faktory ovplyvňujú cenu lieku Tezos?

Okrem pohľadu na najvyššie predpovede kryptomeny je dôležité porozumieť niektorým kľúčovým faktorom, ktoré môžu ovplyvniť cenu aktív, ako je Tezos. Uľahčíte si tak predvídanie potenciálnych zlomových období (alebo pádov) v reakcii na aktuálne udalosti.

Aj keď sú prognózy skvelým miestom, kde začať, ak sa pýtate „je Tezos dobrá investícia?“, Nemôžete sa spoliehať iba na prognózy. Trhom môžu otriasť faktory, ktoré sú skutočne nepredvídateľné, hlavným príkladom je tohtoročný zlyhanie koronavírusov. Pochopením toho, ako môžu rôzne udalosti ovplyvniť cenu Tezosu, môžete vytvoriť efektívnejšiu pohotovostnú stratégiu, ak sa stane niečo neočakávané.

Pozrime sa na tri najdôležitejšie faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu XTZ.

Ponuka a dopyt

Toto je faktor číslo jeden, ktorý určí, či bude cena Tezosu pravdepodobne stúpať alebo klesať. Ak je ponuka aktíva vyššia ako dopyt, cena klesne, pretože o akciu nie je žiadna konkurencia. Ak je dopyt väčší ako ponuka, cena sa zvýši. Je to tak preto, lebo viac ľudí ho chce kúpiť ako predať.

Ponuka aj dopyt závisia od rôznych podfaktorov. Tie určia, či investori chcú alebo nechcú kúpiť viac Tezos alebo predať svoju existujúcu ponuku. Ďalej vysvetlíme ďalšie z týchto faktorov.

Zmienky o sociálnych médiách

Pokiaľ ide o reputáciu kryptomeny, môžu ju sociálne médiá vyťažiť alebo zlomiť. Existuje silná korelácia medzi počtom zmienok, ktoré aktívum získava online, a mierou pozornosti investorov, ktorú priťahuje. Ak sa kryptomene stáva na sociálnych sieťach zlá tlač, môže to narušiť dôveru a spôsobiť jej pokles ceny – aj keď je zlá tlač z veľkej časti neoprávnená.

Keď sa spustenie spoločnosti Tezos oneskorilo v dôsledku napätia medzi členmi jej zakladajúceho tímu, vyvolalo to medzi potenciálnymi investormi rozsiahle rozhorčenie. Ľudia, ktorí vložili peniaze do svojho rekordného ICO, sa vybrali na sociálne médiá, aby sa podelili o svoje frustrácie – a vďaka tomu čoraz viac ľudí stratilo dôveru v kedysi veľmi očakávaný altcoin. To bol jeden z hnacích faktorov, ktoré viedli k sklamaniu ceny spoločnosti Tezos, keď v roku 2018 konečne vstúpila na trh.

Vysoko profilované partnerstvá

Ďalším kľúčovým faktorom, ktorý môže ovplyvniť cenu Tezosu, sú jeho partnerstvá. Keď kryptomena spolupracuje s renomovaným podnikom, má to nesmierne priaznivý vplyv na jej cenu, pretože zvyšuje použiteľnosť tohto aktíva. Čím viac skutočných prípadov použitia konkrétna kryptomena obsahuje, tým vyšší je dopyt po jej službe – a teda aj vyššia cena.

Medzi príklady partnerstiev spoločnosti Tezos patria:

 • Banco BTG Pactual, známa ako najväčšia investičná banka v Latinskej Amerike
 • Alliance Investments vo Veľkej Británii
 • Nomádske laboratóriá
 • Kórejský univerzitný inštitút pre výskum blockchainu

Zvážili by ste kúpu XTZ?

Kľúčové body

 • Spoločnosť Tezos začala svoju činnosť prostredníctvom rekordného ICO, oneskorilo ju však napätie v jej zakladajúcom tíme
 • Sieť Tezos podporuje inteligentné zmluvy a vyznačuje sa svojou samosprávnou štruktúrou
 • V roku 2022 Previsioni Bitcoin predpovedá, že Tezos uzavrie rok na hodnote 11 65725 dolárov – oveľa menej ako predpovede na rok 2021
 • Spoločnosť DigitalCoinPrice tvrdí, že cena XTZ zostane počas prvých deviatich mesiacov roku 2024 medzi – 0,67 USD a – 3,89 USD, potom v októbri poskočí späť na 4,80 USD
 • Cryptocoinsociety.com je sám, kto predpovedá, že Tezos by mohol do roku 2025 dosiahnuť viac ako 20 dolárov
 • Cena digitálnych mincí predpovedá, že Tezos bude mať v roku 2021 priemernú cenu približne 5 dolárov.
 • Long Forecast verí, že Tezos sa bude po väčšinu roku 2021 pohybovať okolo 3,50 USD.
 • Wallet Investor verí, že Tezos by mohol v roku 2021 dosiahnuť 6 dolárov.
 • Do roku 2025 sa spoločnosť Digital Coin Price domnieva, že hodnota Tezosu môže byť 11,25 USD, do roku 2028 sa zvýši na 15,3 USD..
 • Obchodovanie so zvieratami je menej optimistické a očakáva, že Tezos zostane po väčšinu rokov 2022 – 2025 pod úrovňou 5 USD.
 • Wallet Investor predpovedal najvyššiu cenu 16,151 dolárov do konca decembra 2025.
 • Vo februári 2021 bola prekročená hranica ATH spoločnosti Tezos vo výške 4 360 606 dolárov.
 • Medzi kľúčové faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu lieku Tezos, patrí vzťah medzi ponukou a dopytom, frekvencia zmien v sociálnych sieťach a jej významné partnerstvá.

Ak ste hľadali cenové predpovede Tezos XTZ na roky 2021 – 2025, dúfame, že vám tento článok pomohol.

Či už máte Tezos vo svojom portfóliu alebo uvažujete o začatí investovania, dúfame, že vám tento článok pomohol odpovedať na otázku „je Tezos dobrá investícia?“. Negatívne hodnoty, ktoré môžeme vidieť z DigitalCoinPrice, sú obzvlášť odrádzajúce, ale Previsioni Bitcoin a Cryptocoinsociety.com nepredpokladajú rovnakú skľučujúcu budúcnosť.

Aj keď by sme sa všetci chceli domnievať, že DigitalCoinPrice nie je v poriadku, je dôležité byť si vedomý všetkých potenciálnych výsledkov pred investovaním do aktíva. Analýzou predpovedí, ako sú tieto, môžeme upraviť našu investičnú stratégiu a lepšie sa pripraviť na budúcu volatilitu.

Ak sa vám náš článok páčil Predpovede cien spoločnosti Tezos: Koľko XTZ bude mať hodnotu v roku 2021 a ďalej, zdieľajte so svojimi kolegami obchodníkmi.

Ak chcete začať obchodovať s Tezosom sami, možno budete chcieť vedieť, že maklér pre obchodovanie s viacerými aktívami eToro poskytuje možnosť obchodovať s kryptoaktívami (vrátane Tezos) a CFD až na 90+ kryptomeny.

eToro – Nakúpte Tezos s 0% províziou

Prihlásiť Se pre eToro a začnite obchodovať s Tezos alebo kopírujte najlepších investorov Tezos bez ďalších poplatkov. Nie sú spojené žiadne poplatky za správu ani iné skryté náklady.

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Časté otázky

Oplatí sa Tezos kúpiť?

Na otázku „či sa Tezos oplatí kúpiť“ neexistuje jednoznačná odpoveď. Podľa predpovedí sa dlhodobé vyhliadky pre Tezos pohybujú od nového ATH po mesiace negatívnej hodnoty. Ako každé investičné rozhodnutie, aj tu sa oplatí kúpiť, ak veríte v technológiu a myslíte si, že by si dané dielo mohlo v budúcnosti skutočne dobre počínať. Ak svoje investičné rozhodnutia zakladáte čisto na predpovediach, mali by ste si urobiť ďalší prieskum spoločnosti, aby ste zistili, či máte dôveru v jej ponuku.

Môže Tezos dosiahnuť 100 dolárov?

Je nepravdepodobné, že Tezos dosiahne 100 dolárov v priebehu nasledujúcich piatich rokov. Nie je nemožné, že do roku 2030 dosiahne 100 dolárov, ale v päťročnom časovom rámci je 25 dolárov trochu realistickejšou snahou.

Je Tezos lepší ako Ethereum?

Pretože Tezos bol postavený na platforme Ethereum a umožňuje inteligentné zmluvy, veľa ľudí porovnáva tieto dve aktíva. Ľudia, ktorí veria, že Tezos je skutočne lepší ako Ethereum, bežne uvádzajú použitie algoritmu proof-of-stake (PoS), ktorý je udržateľnejší ako algoritmus Ethereum proof-of-work (PoW). (Ethereum bude prechádzať na PoS ako súčasť svojej očakávanej aktualizácie Ethereum 2.0).

Ďalšie čítanie:

Top 10 kryptomien, do ktorých sa má investovať v roku 2021

Top 10 najdôležitejších kryptomien iných ako bitcoin

Ako vždy, predikcie cien spoločnosti Tezos diskutované v tomto článku sú názormi priemyselných analytikov. Pred prijatím akýchkoľvek investičných rozhodnutí preto dôrazne odporúčame nezávislý výskum a / alebo konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector