Pôjde Ripple XRP hore alebo sa zrúti? Prečítajte si našu predpoveď ceny Ripple XRP na roky 2021 – 2025

Hľadáte predpovede Ripple? Alebo ste sa ťažko snažili odpovedať na otázku „je Ripple dobrá investícia?“ Čítajte ďalej. Zistite najlepšiu predpoveď ceny Ripple XRP na rok 2021 a ďalšie a zistite, koľko by Ripple mohlo stáť.

Keď sa trh s kryptomenami mení takmer denne, čo bude ďalej s cenou Ripple XRP? V čase písania tohto článku malo kedysi impozantné aktívum cenu 0,4371 USD a trhovú kapitalizáciu 19,8 miliárd USD. To znie pozitívne, keď ho porovnáme s cenou v októbri. Keď sme prvýkrát zdieľali zoznam predpovedí cien Ripple na konci roku 2020, cena XRP bola 0,2261998 dolárov a jej trhový strop bol 11,8 miliárd dolárov. Aj keď sa obe tieto čísla zvýšili, spoločnosť Ripple rýchlo zaostáva za svojimi konkurentmi.

Dnes je Ripple XRP siedmou najväčšou kryptomenou na svete – jej najnižšia pozícia za posledné roky. Aktívum bolo štvrtým najväčším krypto kryptomien odvtedy, čo ho stablecoin Tether porazil na treťom mieste, takže tento nedávny prepad bol pre investorov vážne sklamaním..

Keďže býčí beh je zjavne stále silný (aspoň pre niektoré kryptomeny), mnoho ľudí si kladie otázku, či si Ripple obnoví svoje vedenie alebo bude naďalej zaostávať.

V tomto článku sme niektoré zhromaždili aktualizované predpovede za cenu Ripple XRP. Pozeráme sa na krátkodobé a dlhodobé vyhliadky tohto majetku a pokúšame sa odpovedať na otázku „zvlní sa zvlnenie?“. Pokračujte v čítaní a zistite, čo si špičkoví krypto odborníci myslia, že je pripravená na cenu XRP v rokoch 2021-2025.

Ripple XRP je jednou z hlavných kryptomien na svete – a jednou z najzaujímavejších. Na rozdiel od bitcoinu, etherea a ďalších veľkých mien sa decentralizáciou neuvádza na trh. Namiesto toho je kryptomena úzko prepojená s mnohými bankami, investičnými spoločnosťami a podnikmi po celom svete.

To sa môže javiť ako kontraproduktívne, keď sa mnohí obchodníci domnievajú, že najväčším predajným miestom kryptomeny je jej sloboda od externých spoločností. Krypto odborníci však čoraz viac tvrdia, že by to mohol byť kľúčový faktor v pozadí Úspech spoločnosti Ripple. Aj keď je možné svet kryptomeny predpovedať len ťažko, niektorí sa domnievajú, že jedinečná pozícia Ripple XRP na trhu znamená, že by mohla uniknúť niektorým turbulenciám, ktoré by v nasledujúcich rokoch mohli potenciálne otriasť priemyslom..

Či už sa pýtate „je Ripple dobrá investícia do roku 2021?“ Alebo si jednoducho chcete udržať náskok pred trendmi v kryptomene, prečítajte si ďalšie a objavte niektoré kľúčové predpovede cien Ripple pre rok 2021 a ďalšie roky.

Ak chcete kúpiť Ripple XRP rýchlo a ľahko, s 0% Komisia, pozrite sa eToro Exchange!

Čo je to Ripple XRP?

Aby sme porozumeli každej predpovedi ceny Ripple, je nevyhnutné presne pochopiť, čo je Ripple XRP a prečo sa líši od väčšiny ostatných kryptomien na trhu.

Spoločnosť Ripple bola prvýkrát uvedená na trh v roku 2012 a, podobne ako Ethereum, jej názov sa bežne používa na označenie platobnej platformy aj natívnej meny. Jeho platforma sa vlastne volá RippleNet, zatiaľ čo jeho kryptomena je Ripple XRP. (Na burzách je často uvedený iba ako XRP).

Väčšina altcoinov, ktoré vstúpili na trh, bola navrhnutá na riešenie niektorých problémov, o ktorých sa ich zakladatelia domnievali, že by mohli nakoniec obmedziť úspech bitcoinu, takzvaného kráľa kryptomeny. Veľa, ako napr Bitcoinová hotovosť, sa zamerali na nedostatočnú škálovateľnosť bitcoinu. Spoločnosť Ripple sa však zamerala na ďalšiu určujúcu vlastnosť kryptomeny: jej decentralizáciu.

Namiesto ponúkania obchodníkom a investorom spôsob, ako uskutočňovať online transakcie bez toho, aby museli prechádzať centralizovaným finančným orgánom (ktorý môže byť pomalý, potenciálne neistý a nákladný), bol program Ripple navrhnutý tak, aby uľahčil tým istým centralizovaným finančným orgánom uskutočňovanie transakcií. samotné platby. Cezhraničné platby môžu byť ešte pomalšie, s oveľa vyššími poplatkami za transakcie ako domáce platby – a globálne podniky môžu uskutočniť stovky týchto transakcií každý deň..

Aby sa zabránilo neúmerne vysokým transakčným poplatkom a nepriaznivým výmenným kurzom, umožňuje Ripple spoločnostiam odosielať a prijímať platby v Ripple XRP. Poskytuje globalizovanú menu, ktorá obchádza niektoré problémy, ktoré môžu trápiť obe fiat mena a úplne decentralizované krypty.

Medzi banky a podniky, ktoré v súčasnosti podporujú Ripple, patria:

 • Santander
 • Axis Bank
 • Crédit Agricole
 • UBS
 • Royal Bank of Canada
 • Westpac
 • americký Expres
 • Medzinárodná devíza

Nechalo vás nedávne vystúpenie Ripple sklamať? Ste na správnom mieste. Zostavili sme niektoré z najlepších predpovedí ceny Ripple na roky 2021 – 2025, ktoré vám pomôžu odpovedať na otázku „je XRP dobrá investícia?“

Predpoveď krátkodobého zvlnenia

Predikcia ceny Ripple XRP na rok 2021

Čo prognózujú krypto odborníci pre Ripple XRP v roku 2021?

Keď sme v októbri 2020 prvýkrát zdieľali zoznam predpovedí cien Ripple, predpovede pre rok 2021 boli ohromne býčie. Od analytika Roberta Arta po Brada Garlinghousea (generálneho riaditeľa spoločnosti Ripple) všetky názory, ktoré sme zdieľali, verili, že XRP čaká rekordný rok.

Nie je prekvapením, že ani jeden z nich nepredpovedal rozsah trhového býčieho behu, vďaka ktorému spoločnosť Ripple zaostala za konkurenciou ako napr. Cardano a Binance Coin aj keď jeho cena raketovo vzrástla. Ako sú na tom porovnania predpovedí zo špičkových krypto platforiem?

Naša prvá krátkodobá predpoveď ceny Ripple XRP pochádza z ceny digitálnych mincí. Ako vidíme z nižšie uvedeného grafu, Digital Coin Price verí, že Ripple pôjde zo sily na silu – aj keď napriek obdobiam volatility počas celého roka.

Za prvých šesť mesiacov roka sa platforma pre investičnú analýzu domnieva, že cena Ripple bude pred vyrovnaním v auguste 2021 prekonaná radom vrcholov a korýt. Od tohto bodu bude cena stabilnejšie stúpať a stúpať z 0,6224337 USD na 0,709158 USD do konca decembra. Nebude to ročné maximum aktíva – dôjde k nemu pomerne skoro, s cenou XRP, ktorá v marci dosiahne maximum 0,726403 USD.

Podľa výpočtov spoločnosti Digital Coin Price bude najnižšia cena, ktorú Ripple v priebehu roku 2021 dosiahne, 0,574406 dolárov. To je už výrazne vyššie ako jeho súčasná cena 0,4371 USD, čo ukazuje, že jeho predpovede už mierne zastarali..

Pretože sa trh tak rýchlo mení, mnoho platforiem musí vo veľmi krátkom čase upraviť svoje predpovede, aby držali krok. To neznamená, že by sme mali zdiskreditovať zvyšok predikcie ceny Digital Coin Price, ale mohlo by to naznačovať, že bola vo svojich odhadoch prehnane optimistická.

To znamená, že to nie je jediná platforma, ktorá verí, že Ripple má stále priestor na rast. Podľa analýzy analytika Shynu z Trading View by mohla byť cena XRP nastavená na prelomenie úrovne odporu 0,5 USD.

zvlnenie cenového grafu

V článku uverejnenom agentúrou Inside Bitcoins obchodný analytik Azeez Mustapha tvrdil, že ak Ripple v priebehu nasledujúcich mesiacov úspešne dosiahne 0,5 $, môžeme očakávať, že bude pokračovať vzrastajúci trend tohto aktíva.

Vďaka tomu, že XRP-USD neustále získaval viac ako 4% v sérii 24-hodinových období, jeho rast spôsobil, že mnoho investorov chcelo viac. Mustapha však zdôraznil, že v tejto fáze môže cenový výkyv stále prebiehať jedným alebo druhým smerom. Rovnako ako mnoho analytikov nevylučuje možnosť medvedej úpravy – najmä ak Ripple nedokáže prelomiť svoj odporový bod 0,5 dolára v rámci 21-denného kĺzavého priemeru.

Bohužiaľ platforma Long Forecast jednoznačne uprednostňuje medvediu teóriu. Podľa jeho výpočtov cena Ripple XRP klesne späť na úroveň spred roku 2021, čo naznačuje, že jeho býčí výbeh je na dobrej ceste.

XRP Predikcie cien na rok 2021

Mesiac otvorený Low-High zatvorený
Mar 0,42 USD 0,27 USD – 0,47 USD 0,38 USD
Apr 0,38 USD 0,31 – 0,46 USD 0,33 USD
Smieť 0,33 USD 0,27 USD – 0,33 USD 0,29 USD
Jún 0,29 USD 0,29 – 0,36 USD 0,34 USD
Jul 0,34 USD 0,27 USD – 0,34 USD 0,29 USD
Aug 0,29 USD 0,29 – 0,36 USD 0,34 USD
Sept 0,34 USD 0,32 USD – 0,36 USD 0,34 USD
Okt 0,34 USD 0,27 USD – 0,34 USD 0,29 USD
Nov 0,29 USD 0,29 – 0,34 USD 0,32 USD
Dec 0,32 USD 0,32 USD – 0,40 USD 0,37 USD

Dlhá predpoveď predpovedala ročné minimum 0,27 USD a ročné maximum 0,47 USD. Zdá sa to spočiatku ako dobrá správa, vzhľadom na to, že súčasná cena spoločnosti Ripple je 0,4371 USD – platforma však očakáva, že k ročnej minimálnej a vysokej cene dôjde začiatkom roka. S maximálnym vyťažením Ripple do konca marca zostáva odtiaľ iba jediný spôsob a kryptomena zasiahne až 0,40 USD až na samom konci roka..

To naznačuje, že aktívum Ripple urobí v priebehu roku 2021 veľmi malý pokrok. Aj keď sú všetky ceny v tabuľke vylepšením hodnôt Ripple v priebehu roku 2020, sú stále dosť sklamaním, najmä keď ich porovnáme s predpoveďami z Digital Cena mince.

Niektorí investori neveria, že medvedieho trendu sa treba obávať. Renomovaný analytik „Ronin“ z TradingView je presvedčený, že cena Ripple XRP sa v súčasnosti riadi vlnovým vzorom, čo by znamenalo, že akonáhle cena klesne na 0,21 USD, začne sa zvyšovať.

zvlnenie / usd cenový graf

Existujú ďalšie náznaky, že by spoločnosť Ripple XRP mohla čakať na prosperujúcejší rok 2021. Koncom augusta 2020 bude partnerom spoločnosti Ripple, Flare Network, oznámila, že plánuje vybudovať dôveryhodný obojsmerný most s Etherom.

To by umožnilo aplikáciám založeným na platforme Ethereum prístup do hlavnej knihy XRP a naopak. Integráciou Etherea inteligentné zmluvy s Ripple bude Flare Network schopný vylepšiť funkčnosť kryptomeny – čo by potenciálne mohlo zvýšiť dopyt po XRP.

Analytik Robert Art bol tiež optimistickejší, pokiaľ ide o krátkodobý výhľad spoločnosti Ripple. Keďže umenie je pomerne tvrdo pro-XRP, niektorí investori sa domnievajú, že jeho predpovede sú býčie, ako je vzhľadom na nedávne dôkazy odôvodniteľné..

Iní sa však domnievajú, že udržanie dlhodobých pozícií v kryptomene, ako je Ripple, je najrozumnejším prístupom – koniec koncov, ak by najskorší bitcoinoví investori ignorovali neprajníkov a držali sa svojich zbraní, videli by ohromujúci návrat. To isté by mohlo platiť pre XRP?

Nie je prekvapením, že generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse určite si to myslí. V roku 2018 vyzval všetkých investorov spoločnosti Ripple, aby uvažovali o mesiacoch a rokoch, na rozdiel od dní a týždňov, keď treba očakávať zisky z ich investícií.

Brad poukázal na nedávne oživenie kryptotrhu vyhlásením, že „záujem inštitucionálnych investorov stúpa“. Okrem toho tiež opísal Bitcoin (BTC) ako užitočný zabezpečovací prostriedok proti inflácii. Pokiaľ ide o Ripple XRP, spoločnosť Garlinghouse opäť uviedla, že XRP je dôležitá a užitočná pre platobné riešenia.

Podľa Roberta Arta cena Ripple XRP jedného dňa dosiahne 200 dolárov. Nedávno na Twitteri predpovedal, že „XRP prinesie lepšie výnosy ako bitcoin. Prečo? Bitcoin má do seba investovaný 16-násobok kapitálu. Presun 8 miliárd dolárov na 80 miliárd dolárov je oveľa ľahší ako presun 140 miliárd dolárov na 1,4 bilióna dolárov. “

Podobne spoločnosť Crypto Coin Society predpovedala, že cena XRP dosiahne do konca roku 2021 0,95 USD, čo predstavuje nárast o približne 325% oproti jej súčasnej cene. CoinLiker.com je tiež optimistický ohľadom vyhliadok Ripple XRP v roku 2021. Predpovedá, že cena v priebehu nasledujúcich štyroch mesiacov dosiahne 0,64 USD.

Zvážili by ste kúpu Ripple XRP?

Čo sa stane s cenou zvlnenia (XRP) v roku 2021?

Vďaka rozdielom medzi predpoveďami je ťažké odpovedať na otázku „čo sa stane s cenou Ripple XRP v roku 2021?“ S veľkou istotou. Zatiaľ čo Digital Coin Price očakáva, že XRP dosiahne nové výšky 0,7 USD, Long Forecast si myslí, že majetok klesne späť na 0,27 USD.

Skutočnosť, že cena digitálnych mincí už mierne prekročila, môže naznačovať, že investori by mali byť opatrní, najmä preto, že Azeez Mustapha sa domnieva, že cena by mohla potenciálne poklesnúť, ak aktívum neprelomí bod odporu 0,5 dolára.

Stúpne cena Ripple v roku 2021?

Podľa spoločnosti Digital Coin Price sa cena XRP zvýši v roku 2021 a stúpne do výšky 0,5 – 0,7 USD.

Medzi ďalšie predpovede cien pre XRP v roku 2021 patria:

 • Obchodné zvieratá: 0,72 USD
 • Previsioni bitcoin: 1,156056 dolárov
 • Investor do peňaženky: 0,5 USD

Predpoveď dlhodobého zvlnenia: 2022-2025

Čo predpovedajú krypto odborníci pre Ripple XRP v roku 2022 a ďalších rokoch?

Ak sa pýtate „mám investovať do Ripple XRP“, krátkodobé predpovede kryptomeny nie sú nijako zvlášť presvedčivé. Čo sa však môže pozerať do roku 2022 a neskôr, čo by sme mohli očakávať v dlhodobom horizonte?

Teraz, keď sme videli, o čom si niektoré z top platforiem kryptografickej analýzy myslia, že je v obchode za cenu Ripple XRP v roku 2021, pozrime sa na roky 2022-2025. Pomôžu dlhodobé predpovede investorom rozhodnúť sa, ktoré z krátkodobých predpovedí sú najpravdepodobnejšie?

Po predpovedaní maxima nad 0,7 USD pre rok 2021 dala platforma Digital Coin Price nasledujúce predpovede na roky 2022, 2023, 2024 a 2025:

graf predikcie zvlnenia ceny

Ak je táto predpoveď správna, mohli by sme v nasledujúcich rokoch očakávať nasledujúce ceny zvlnenia:

 • 2022: 0,75 USD
 • 2023: 0,86 USD
 • 2024: 1,08 USD
 • 2025: 1,37 USD
 • 2026: 1,55 USD
 • 2027: 1,34 USD
 • 2028: 2,03 USD

V skutočnosti si spoločnosť Digital Coin Price myslí, že cena Ripple bude v roku 2021 0,7 USD, na konci roku 2022 stúpne na 0,75 USD, na konci roku 2023 0,86 USD, na konci roku 2024 1,08 USD a na konci roku 2025 pôsobivých 1,40 USD.

Ak ste sa pýtali „dosiahne Ripple XRP 1 $?“ Cena digitálnych mincí očakáva, že aktívum dosiahne míľnik 1 USD do roku 2024, pričom cena bude až do roku 2028 neustále stúpať nahor.

Platforma sa v skutočnosti domnieva, že cena Ripple sa medzi rokmi 2024 a 2028 takmer zdvojnásobí. Aj keď tento pokrok nezvýši hodnotu tohto aktíva nad súčasnú najvyššiu úroveň (ATH) viac ako 3 USD v roku 2018, stále predstavuje značný prísľub – a je oveľa optimistickejší ako niektoré pochmúrne predpovede na trhu.

Jedna z týchto pochmúrnych predpovedí pochádza z aplikácie Long Forecast. Rovnako ako jeho očakávania na rok 2021, je nepravdepodobné, že by jeho prognóza na roky 2022 – 2025 bola pre investorov vítanou správou. Platforma verí, že cena Ripple XRP bude v nasledujúcich rokoch naďalej klesať a v roku 2023 klesne pod 0,2 USD a v roku 2024 dokonca pod 0,1 USD. Pre roky 2022, 2023 a 2024 je uvedená nasledujúca ročná minimálna výška:

 • 2022: ročné maximum = 0,39 USD, ročné minimum = 0,19 USD
 • 2023: ročné maximum = 0,26 USD, ročné minimum = 0,10 USD
 • 2024: ročné maximum = 0,11 USD, ročné minimum = 0,06 USD

To ukazuje na silnom medvedom trende v priebehu času, keď cena Ripple XRP klesla na najnižšiu cenu od roku 2017.

Našťastie má platforma Changelly optimistickejší výhľad.

Podľa jeho predpovedí sa Ripple bude pohybovať medzi 0,5 a 1 USD v roku 2022, pričom stúpne na 3,84 USD v roku 2023, 4,20 USD v roku 2024 a 5,10 USD v roku 2025.

Pripúšťa však, že ide o najlepší prípad, ktorý uznáva, že realita nemusí byť taká jasná.

Spoločnosť Crypto Coin Society sa drží svojho optimistického výhľadu a tvrdí, že očakáva, že cena XRP by mohla v priebehu roku 2022 niekedy dosiahnuť hodnotu 2,50 USD – čo je neuveriteľné zvýšenie o 854%. Existuje niekoľko faktorov, ktoré by mohli potenciálne viesť k tejto úrovni zmien. Keďže vlády sa dostávajú pod čoraz väčší tlak na reguláciu odvetvia kryptomien, spoločnosť Ripple je na prekonanie akýchkoľvek regulačných zákrokov lepšia ako väčšina bežných kryptomien..

Podľa analytika CryptoWhale: „Jediným projektom na celom trhu, ktorý presadzuje Crypto Regulations, je XRP. Vedia, že akonáhle budú tieto nariadenia pridané, úplne vyhladia takmer všetky ostatné altcoiny a dopyt spoločnosti XRP prudko stúpne. “

CryptoWhale verí, že ak vláda Spojeného kráľovstva alebo USA dospeje ku konsenzu o reguláciách kryptomeny, dopyt po Ripple bude raketovo stúpať. Pretože spoločnosť Ripple už roky „v tichosti spolupracuje s vládnymi agentúrami na zabezpečení súladu“, je oveľa menej pravdepodobné, že ju budú uhryznúť nové pravidlá alebo daňové opatrenia, ktoré by mohli investorov odradiť od konvenčných kryptomien..

Ďalším faktorom, ktorý by mohol potenciálne signalizovať býčie obdobie 2022 – 2025, je práve tá vec, ktorá v marci minulého roku spôsobila špirálu kryptotrhu – koronavírus. Spoločnosť ZyCrypto predpokladá, že pandémia môže naopak spôsobiť prudký nárast ceny Ripple XRP, pretože umožňuje vzdialené transakcie oveľa ľahšie ako množstvo tradičnejších poskytovateľov platieb. Aj keď sa to v tejto fáze ešte len predpokladá, mohli by sme v nasledujúcich piatich rokoch vidieť optimistickejšie predpovede cien Ripple XRP?

Zdá sa, že by to tak mohlo byť. Platforma WalletInvestor ponúka v krátkodobom horizonte jednu z najviac medvedích predpovedí Ripple XRP, pokiaľ ide o jednoročnú investíciu, ktorá by mohla klesnúť na 0,24 USD..

Ako dlhodobá investícia však predpokladá, že Ripple by mohol mať oveľa lepšie výsledky. Podľa jeho predpovedí by hodnota tokenu Ripple XRP mohla na konci roku 2021 stúpnuť na 0,76 USD, v roku 2022 stúpnuť na 0,98 USD a do roku 2025 dosiahnuť priemernú cenu 2,32 USD..

Podobnú projekciu poskytol aj Cryptoground. Pomocou interného algoritmu hlbokého učenia na analýzu predchádzajúcej výkonnosti systému Ripple XRP predpovedal tento systém v období do roku 2025 nasledujúce ceny:

xrp graf predikcie ceny

Cryptoground si v skutočnosti myslí, že cena Ripple bude v roku 2021 0,6 USD, na konci roku 2022 1,18 USD, na konci roku 2023 1,56 USD, na konci roku 2024 1,78 USD a na konci roku 2025 pôsobivých 2,10 USD.

Bude cena zvlnenia (XRP) stúpať v rokoch 2022 – 2025?

Po potenciálnych ziskoch z roku 2021 sa rok 2022 môže ukázať ako neistý. Aj keď Digital Coin Price a Changelly optimisticky hodnotia potenciál spoločnosti Ripple, predpovedajú, že by mohla mať hodnotu 0,5 – 1, respektíve 0,754 248 dolárov,

Porota je vonku. Vzhľadom na veľké rozdiely v predpovediach uvedených vyššie sme zostavili niekoľko ďalších cenových predpovedí Ripple XRP na roky 2022 – 2025:

pozrime sa na niektoré z odborných predpovedí Ripple XRP na nasledujúce roky:

2022

 • Spoločnosť pre kryptomeny: 2,5 USD
 • CryptoWhale: 3,2 dolárov
 • WalletInvestor: 1,45 USD

2023

 • Obchodné zvieratá: 0,7 USD
 • Coingape: 10 dolárov

2024

 • Coingape: 15 dolárov
 • Investor do peňaženky: 1 247 dolárov (maximum)

2025

 • Cryptoground: 1,9 dolárov
 • Coinpedia: 6,20 dolárov
 • Prime XBT: 6 dolárov
 • Investičné útočisko: 20 dolárov
 • Ripple Coin News: 70 dolárov
 • Investor do peňaženky: 1 465 dolárov (maximum)

Záver: Prognóza predpovede ceny Ripple (XRP)

Nižšie uvedené predpovedné čísla naznačujú niektoré z týchto údajov Potenciál vysoké a nízke predpovede cien zvlnenia (XRP) na roky 2021, 2022, 2023, 2024 a 2025 ponúkané technickými analytikmi a odborníkmi v odbore.

Rok Vysoký Nízka
2021 0,95 dolárov 0,25 USD
2022 2,5 USD 1,2 USD
2023 7,5 dolárov 3,2 USD
2024 15,3 dolárov 4,1 USD
2025 26 dolárov 5,6 dolárov

Zvážili by ste kúpu XRP?

kúpiť zvlnenie

Ako sa zmenila cena zvlnenia v minulosti?

Aj keď cena Ripple nikdy nedosiahla závratné výšky bitcoinu, ktorý v decembri 2020 dosiahol 23 000 dolárov za token, za 8 rokov od jeho prvého uvedenia stále zaznamenáva určité dramatické výkyvy..

Analýza výkonnosti kryptomeny v minulosti je jedným z najdôležitejších krokov, ktoré je potrebné podniknúť, ak hľadáte špičkové kryptomeny, do ktorých investujete, takže sa pozrime na to, ako sa v minulosti zmenila cena Ripple XRP.

Ripple XRP bol prvýkrát uvedený na burzu kryptomien 4. augusta 2013 za cenu 0,01 USD. Od tej doby až do decembra 2019 uvidíme, ako sa táto cena zvýšila, pri pohľade na graf z webu Coinlib.io:

xrp cenový graf

Ako vidíme z grafu, cena Ripple XRP zostala relatívne stabilná až do roku 2017. Tento rok bol pre odvetvie kryptomien rekordným rokom. Cena bitcoinu sa zvýšila o 2 000% – ale to nebolo nič v porovnaní s Ripple, ktorý vzrástol o závratných 36 000%! Jeho následný pád bol neuveriteľne rýchly, ale už nikdy nedosiahol minimá, ktoré zažil v prvých piatich rokoch (zatiaľ). Ak sú pochmúrne predpovede spoločností Wallet Investor a Long Forecast správne, je možné to zmeniť.

Zvlnenie je neobvyklé v tom, že jeho cena zostala relatívne odolná počas havárie koronavírusov v marci 2020. Medzi 1. marcom a 1. aprílom cena aktíva stúpla z 0,163 na 0,215 dolárov, čo je rýchlosť rastu, ktorá spomalila všeobecný trhový trend. Bolo to tiež v predstihu, keď na konci roka 2020 došlo k býčímu odvetviu. Zatiaľ čo väčšina aktív zaznamenala rast cien v decembri, Ripple začal rásť už 1. októbra.

Medzi 1. októbrom a 1. novembrom sa XRP zvýšil z ceny 0,242 USD na 0,625 USD. Išlo o najvyššiu cenu diela od roku 2018. Bohužiaľ sa mu zatiaľ nezhoduje – ak sú však niektoré predpovede, ktoré sme do tohto článku zahrnuli, správne, môžu sa tak stať čoskoro.

Aké faktory ovplyvňujú cenu zvlnenia XRP?

Okrem analýzy historických cien spoločnosti Ripple je dôležité identifikovať kľúčové faktory, ktoré by mohli v budúcnosti ovplyvniť jej cenu. Uľahčíte si tak vytváranie vlastných predpovedí na základe aktuálnych trendov v kryptomene a nakoniec nájdete informovanú odpoveď na otázku „mám investovať do Ripple?“

Pozrime sa na najdôležitejšie faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu XRP.

Súdny spor SEC

Koncom decembra 2020 podala Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) žalobu na platformu Ripple XRP, jej generálneho riaditeľa Brada Garlinghouse a predsedu za predaj neregistrovaných cenných papierov v hodnote 1,3 miliárd dolárov. Garlinghouse označil súdny proces za „útok na kryptomenu“ – a hoci tento incident nemal zatiaľ nijaký zvlášť devastačný vplyv na cenu XRP, investori by určite mohli očakávať pád ceny, ak bude súdny proces úspešný.

Garlinghouse povedal CNN: "SEC je zo zákona a zo skutkového hľadiska zásadne nesprávna. SEC povolila fungovanie XRP ako meny už viac ako osem rokov a my pochybujeme o motivácii uskutočniť túto akciu len niekoľko dní pred zmenou správy."

Predpisy o kryptomene

Úsvit nových regulácií kryptomeny pravdepodobne ovplyvní cenu takmer každej kryptomeny na trhu. Ale ako sme už spomenuli v tomto článku, mnohí odborníci sa domnievajú, že spoločnosť Ripple má lepšiu pozíciu na to, aby zvládla búrku prísnych vládnych zásahov. Výsledkom je, že aj keď nové nariadenia pravdepodobne spôsobia neistotu investorov a mohli by znížiť cenu konvenčných kryptomien, mohlo by to spôsobiť zvýšenie ceny spoločnosti Ripple..

Ponuka a dopyt

Čím vyšší je dopyt po akejkoľvek kryptomene a čím nižšia je ponuka, tým je pravdepodobnejšie, že zaznamenáme zvýšenie ceny. Na rozdiel od kryptomien, ako je bitcoin, je hodnota spoločnosti Ripple prísne kontrolovaná jej materskou spoločnosťou, Ripple Lab. Spoločnosť v súčasnosti vlastní viac ako polovicu všetkých celkových tokenov Ripple, aby udržala cenu pod kontrolou. Ak by sa však Ripple Lab náhle rozhodli tieto predať, zaplavilo by to trh novými tokenmi, čo by malo obrovský vplyv na cenu.

Veľrybí roboti

Prítomnosť tzv veľrybí roboti na kryptomenových burzách môže masívne manipulovať s cenou kryptomien. Veľrybí roboti sú veľkými držiteľmi, ktorí prevádzkujú softvér, ktorý obchoduje automaticky, často na obrovskom množstve rôznych platforiem a aktív súčasne. To má za následok umelé vytváranie volatility, ktorá následne vedie k zvyšovaniu alebo znižovaniu ceny kryptomien.

Digitálna transformácia vo finančnom sektore

Digitálna transformácia je dnes jedným z najväčších módnych slov vo finančnom sektore. Podľa nedávnych štatistík jedna tretina všetkých spoločností poskytujúcich finančné služby v Spojenom kráľovstve označila „digitálnu transformáciu“ za svoju najvyššiu obchodnú prioritu pre nasledujúce roky.

Vzhľadom na vysoké výmenné kurzy a staršie systémy, ktoré spoločnostiam sťažujú uskutočňovanie online platieb, je pravdepodobnejšie, že viac sa bude pozerať na technológiu, ako je Ripple. Vďaka správe, že spoločnosť Ripple bude čoskoro schopná ponúkať inteligentné zmluvy, je to o to pravdepodobnejšie – a ak si ju začne osvojovať viac bánk, zvýši sa dopyt po XRP, čo bude úspešne zvyšovať cenu..

Zvážili by ste kúpu XRP?

kúpiť zvlnenie

Kľúčové body

 • V súčasnosti je to 7. najväčšia kryptomena na svete po poklese z 3. a 4. najvyššieho miesta.
 • Na rozdiel od väčšiny kryptomien Ripple XRP uzavrel partnerstvo s niekoľkými veľkými fiat bankami s cieľom uľahčiť jednoduchšie cezhraničné platby
 • Spoločnosť Ripple bola uvedená na trh v roku 2012 a ako prvá bola uvedená na burzu kryptomien v auguste 2013 za cenu 0,01 USD
 • Santander, Royal Bank of Canada a Crédit Agricole sú iba tri z bánk, ktoré podporujú Ripple XRP
 • Počet zmienok, ktoré Ripple XRP dostal na Twitteri, sa v prvom štvrťroku znížil o 16%
 • Najoptimistickejšie predpovede Ripple XRP tvrdia, že by v blízkej budúcnosti mohla dosiahnuť ceny 200 dolárov
 • Podľa výpočtov spoločnosti Digital Coin Price bude najnižšia cena, ktorú Ripple v priebehu roku 2021 dosiahne, 0,574406 dolárov. Tento aspekt jeho predikcie už zastaral.
 • Podľa analýzy analytika Shynu z Trading View by mohla byť cena aktíva nastavená tak, aby prelomila hladinu odporu 0,5 dolára a dosiahla 1 dolár.
 • Dlhá predpoveď predpovedala pre rok 2021 ročné minimum 0,27 USD a ročné maximum 0,47 USD.
 • Cena digitálnych mincí očakáva, že aktívum dosiahne míľnik 1 USD do roku 2024, pričom cena bude až do roku 2028 neustále stúpať nahor.
 • Dlhá prognóza verí, že cena Ripple XRP bude v nasledujúcich rokoch naďalej klesať a v roku 2023 klesne pod 0,2 USD a v roku 2024 dokonca pod 0,1 USD.
 • Podľa Changellyovej sa Ripple v roku 2022 bude pohybovať medzi 0,5 až 1 dolárom, v roku 2023 stúpne na 3,84 dolára.
 • Faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu Ripple XRP, sú súdny spor SEC, regulácia kryptomeny, vzťah medzi ponukou a dopytom, veľrybí roboti a digitálna transformácia vo finančnom sektore..
 • Najvýbušnejším rokom spoločnosti Ripple bol rok 2017, keď cena prudko vzrástla o 36 000%

Ak ste hľadali cenové predpovede Ripple XRP na roky 2021 – 2025, dúfame, že vám tento článok pomohol. Investovanie do kryptomeny je notoricky riskantné a je nevyhnutné mať zavedenú silnú stratégiu riadenia rizík, ak uvažujete o pridaní Ripple XRP do svojho portfólia – najmä preto, že súčasné predpovede kryptomeny sa veľmi líšia, pokiaľ ide o cenu XRP v rokoch 2021-2025.

Podľa týchto predpovedí a rady samotného riaditeľa Ripple Lab Brada Garlinghouse sa zdá, že je najlepšie investovať do Ripple XRP, ak ste pripravení hrať dlhú hru. Je nepravdepodobné, že by sme zaznamenali dramatický nárast cien, ale grafy naznačujú, že by to mohla byť inteligentná investícia pre tých, ktorí sú radi, že zaujmú dlhodobé pozície.

Ak sa cítite inšpirovaný zvážiť obchodné zvlnenie, alebo tento článok priniesol ďalšie informácie o vašich existujúcich obchodných znalostiach, možno vás poteší, že etoro poskytuje schopnosť obchodovať s kryptomenovými aktívami a CFD až na 90+ kryptomeny. Obchodníci s kryptomenami môžu vybudovať diverzifikované portfólio s najobľúbenejšími mincami.

eToro – Nakúpte zvlnenie s províziou 0%

obchodné vlnenie

Prihlásiť Se pre eToro a začnite obchodovať s Ripple alebo kopírovaním najlepších investorov XRP bez ďalších poplatkov. Nie sú spojené žiadne poplatky za správu ani iné skryté náklady.

sprostredkovateľ etoro

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Časté otázky

Môže dosiahnuť XRP 10 dolárov?

Na to, aby Ripple XRP dosiahol hodnotu 10 dolárov, musí byť súčasná obežná dodávka v hodnote okolo 10 miliárd dolárov, zatiaľ čo celková dodávka (99 990 887 319 XRP) v hodnote približne 23 miliárd dolárov.

Pretože cirkulujúca dodávka Ripple je v súčasnosti 45 312 488 850 XRP, čaká nás ešte dlhá cesta, kým sa táto predpoveď splní. To môže byť sklamanou správou pre každého, kto sa zúfalo snaží vedieť „dosiahne XRP 10 dolárov?“ Aj keď je veľmi nepravdepodobné, že by sa to stalo v nasledujúcich 5 rokoch, odborníci na kryptomeny nevylučujú, že by sme mohli vidieť, že XRP v roku 2030 alebo 2040 dosiahne 10 dolárov Ak by sa americký dolár zrútil v dôsledku koronavírusu, tento cieľ by mohol byť zasiahnutý oveľa skôr.

Je XRP dobrou investíciou do roku 2021?

Odpoveď na otázku „je XRP dobrou investíciou do roku 2021“ bude v konečnom dôsledku závisieť od vašej investičnej stratégie. Ak hľadáte mincu, ktorá by vám mohla priniesť rýchle výhry v roku 2021, Ripple XRP pravdepodobne nie je vašim najlepším riešením, pretože sa všeobecne predpokladá, že hodnota mince klesne skôr, ako začne opäť stúpať..

Ak však do svojho portfólia pridáte XRP v roku 2021 s úmyslom udržať si svoju pozíciu ďalších päť rokov, môže to byť pre vás inteligentná investícia.

Bude XRP dosiahnuť 1000 dolárov?

Nie, Ripple XRP nikdy nedosiahne 1 000 dolárov. Je to preto, lebo jeho celkový obeh je menej ako 100 miliárd, čo znamená, že na to, aby dosiahol cenu 1000 dolárov, by musel mať trhovú kapitalizáciu 100 biliónov dolárov..

Koľko bude mať XRP v roku 2021?

XRP môže do roku 2021 dosiahnuť 1,40 USD.

Aká bude hodnota Ripple XRP v roku 2025?

Hodnota Ripple XRP môže mať v roku 2025 hodnotu viac ako 4,5 USD.

Ďalšie čítanie:

Je Ripple dobrá investícia a mal by som investovať do Ripple?

Čo bude viesť k cene Ripple XRP v roku 2021?

Top 10 kryptomien, do ktorých sa má investovať v roku 2021

Ethereum VS. Zvlnenie: Ktorý by mal byť vo vašom portfóliu?

Výhody a nevýhody investovania do spoločnosti Ripple, bude to milionár??

Ripple je jednou z najpopulárnejších kryptomien v USA?

Top 10 najdôležitejších kryptomien iných ako bitcoin

Ako vždy, predpovede zvlnenia cien, o ktorých pojednáva tento článok, sú názormi priemyselných analytikov. Pred prijatím akýchkoľvek investičných rozhodnutí preto dôrazne odporúčame nezávislý výskum a / alebo konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me