Väčšina ľudí pozná bitcoiny, niektorí dokonca mohli počuť o iných kryptomenách ako Ethereum, Litecoin a rôznych ďalších populárnych kryptomenách. Počuli ste však o Blockchaine, technológii, ktorá poskytuje základ kryptomien? Čítajte ďalej a dozviete sa, prečo je Blockchain veľký problém.

Porozumenie Blockchainu rastie vďaka aktivitám britskej vládnej jednotky Blockchain, výskumnej skupiny Facebook Blockchain a dokonca aj pravidelných televíznych reklám IBM..

Tí, ktorí podporujú technológiu Blockchain, veria, že:

1) Vymeňte hlasovacie systémy, katastre nehnuteľností a pasy

2) Odstráňte poplatky za finančné transakcie

3) Vymeňte fyzické zmluvy

4) Odstráňte potrebu všetkých typov kľúčov

5) Ukončite pirátstvo digitálnej hudby, filmov, hier, televízie a ďalších produktov

6) Úplne vylúčte spam

7) Začnite éru automobilov s vlastným pohonom, ktoré sú plne v osobnom vlastníctve

8) Vytvorte tisíce pracovných miest na miestach, ako sú banky, poisťovací makléri a vládne agentúry

Toto je niekoľko odvážnych tvrdení, takže vás asi zaujíma, čo to vlastne tá technológia je a či by mohla mať taký veľký vplyv na náš svet..

Mohlo by sa vám páčiť: 20 šialených bitcoinových faktov, ktoré by ste mali vedieť

Čo sa myslí slovom „blockchain“?

čo je blockchain


Blockchain je forma počítačového kódu, ktorý pomocou kryptografie vytvára dôveryhodnú verejnú knihu, ktorá je otvorená pre každého, kto ju môže kontrolovať, ale neexistuje žiadna osoba, ktorá by ju mohla ovládať. Prečo však potrebujeme dôveryhodnú verejnú knihu? Jednoduchá odpoveď je dôvera. Blockchain využíva inteligentný počítačový kód na vytvorenie niečoho, čomu môžeme všetci dôverovať prostredníctvom jeho legitímnej presnosti.

Prečo je dôvera taká dôležitá?

Mnoho z nás považuje dôveru za samozrejmosť pri našich každodenných transakciách, ako napríklad pri nákupe kreditnou kartou, predaji niečoho cez telefón alebo dokonca pri kúpe domu. Dôvod, prečo to môžeme urobiť, je ten, že existuje celý technický systém a tím sprostredkovateľov, ktorí podporujú tieto transakcie, aby sa zabezpečilo, že si cudzinci budú môcť navzájom dôverovať. Vládne katastrálne dokumenty dokazujú, že ste si kúpili dom, spoločnosť vydávajúca kreditné karty vás zálohuje, keď si chcete niečo kúpiť, všetko je podporované zložitými vrstvami dôveryhodných ľudí a technológií.

Máme šťastie, že nedostatok dôvery tu vo Veľkej Británii nie je veľkým problémom, pretože náš systém podpory v bankách, poisťovacích spoločnostiach a vláde je taký silný. To znamená, že si môžeme navzájom bezpečne dôverovať pri podnikaní. To však neplatí v mnohých krajinách sveta.

Ľudia si tiež prečítajú: 8 vecí, ktoré úspešní obchodníci na Forexe nepovedia

Ak dôvera nie je problémom, prečo potrebujeme blockchain?

prečo potrebujeme blockchain

Blockchain stojí oveľa menej než byrokracie, ktoré v súčasnosti používame na vytvorenie našej vysokej úrovne dôvery, ako sú banky, poisťovacie spoločnosti a vládne agentúry. Predstavte si napríklad, že kupujete akciovú cenu 14 GBP od brokera, pretože cena za posledné desaťročia výrazne poklesla. Počas celého procesu existujú sprostredkovatelia, napríklad makléri a zúčtovacie ústavy.

Ďalším príkladom sú medzinárodné prevody peňazí, pretože neexistuje ľahký spôsob prevodu peňazí do inej krajiny. Namiesto toho dôverujeme banke, ktorá bude konať ako sprostredkovateľ a postará sa o transakciu, za ktorú sa od nás očakáva poplatok.

Aj keď systém katastra nehnuteľností vo Veľkej Británii funguje celkom dobre, v niektorých krajinách tento systém neexistuje alebo jednoducho nefunguje. V Rusku sa vyskytujú príbehy mafiánov, ktorí sa domáhajú práv na nič netušiace domy ľudí, a doklady preukazujúce ich vlastníctvo. Dôveryhodné vládne orgány sú po celom svete prekvapivo zriedkavé, ich fungovanie stojí veľa.

Nenechajte si ujsť: Fortune Stories of the Crypto Kings

Je Blockchain niečo spoločné s bitcoinom?

Áno, bitcoin je digitálna mena, ktorá využíva technológiu Blockchain, ale je to len jeden príklad aplikácie Blockchain. Za pouhých päť rokov by svet mohol mať milióny rôznych blockchainov, z ktorých každý slúži na vykonávanie rôznych úloh. Napríklad Nasdaq v súčasnosti buduje Blockchain, ktorý preukáže vlastníctvo akcií spoločnosti. Medzi ďalšie možnosti patrí blockchain, ktorý vám pomôže s prevodom finančných prostriedkov alebo spárovaním s vašim autom, aplikácie tejto technológie sú takmer nekonečné.

Zaujímavé, ale ako to na mňa zapôsobí?

efekt blockchainovej technológie

Aplikácie Blockchain už používame v každodennom živote, pričom spoločnosti Blockchain nahrádzajú starú technológiu prekvapujúcou rýchlosťou. Chain je malá blockchainová spoločnosť, ktorá poskytuje obdobu použitú medzi Blockchainom a Voice over IP (VOIP). Technológia VOIP nahradila štandardný telefónny systém pred viac ako desiatimi rokmi, keď sa hovory prenášali starými analógovými káblami, prepínačmi a smerovačmi.

Nový systém VOIP priniesol telefónne hovory do digitálneho veku bez toho, aby to malo vplyv na užívateľskú skúsenosť. Aj keď sa kvalita hovorov príliš nezlepšila, hlavný prínos priniesol výrazný pokles cien telefónnych hovorov. Dnes je možné volať komukoľvek a kdekoľvek na svete zadarmo prostredníctvom aplikácií ako FaceTime, WhatsApp, Skype a Viber.

Toto je len malý príklad možností, ktoré sa otvárajú pri použití technológie Blockchain. Ak začneme dôverovať tejto novej podobe počítačového kódu, mohli by mať problémy rady, banky, právnici a poisťovací makléri.

Pozrite si tento článok: Koľko stratíte tým, že neinvestujete?

Je možné zarobiť peniaze z blockchainu?

Adam Ludwin zo spoločnosti Chain je presvedčený, že za posledných šesť mesiacov si veľké spoločnosti a banky uvedomili, že je potrebné dosiahnuť veľké potenciálne zisky. Všetci sa ponáhľajú vytvárať stratégie Blockchain, čo urýchlilo proces prijímania novej technológie.

Prvé konkrétne blockchainové spoločnosti sa dajú vidieť už na AIM, vrátane Coinsilium, ktoré plánuje vzlietnuť neskôr v tomto roku. Aj keď Blockchain nemusí nahradiť celý náš súčasný finančný systém, ako niektorí priaznivci očakávajú, je to tak určite prinesie do našich životov obrovské príležitosti. Niektoré z najväčších spoločností na svete, o ktorých sme mohli vidieť, že výrazne alebo úplne zlyhávajú.

Našou úlohou v Trading Education je prinášať vám najnovšie správy a rady z obchodného sveta, aby ste mohli uskutočňovať informované a vzdelané investície. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si naše blogy alebo sa obráťte na náš znalý tím.

Ďalej: Iracionálna neviazanosť: Táto neoceniteľná klasika je rovnako dôležitá ako kedykoľvek predtým

Ak ste radi čítali tento článok z Trading Education, označte ho lajkom a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by mohol zaujímať tiež.

Zdroj: www.fool.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector