V budúcnosti možno nebudeme nevyhnutne používať na uskutočňovanie platieb bitcoin, ale satoshi.

Pre tých, ktorí to nevedia, a satoshi je najmenšia nominálna hodnota Bitcoin (a celý rad ďalších kryptomien).

Satoshi sú pomenované po tvorcovi bitcoinov Satoshi Nakamoto. Je dosť pravdepodobné, že toto meno dali priaznivci bitcoinu a nie samotný Nakamoto.

Každý Bitcoin sa rovná 100 miliónom satoshi – to je osem desatinných miest (alebo inými slovami osem núl za desatinnou čiarkou). Jedno satoshi by vyzeralo asi takto – 0,00000001 BTC.

Prečo však satoshi predbehne bitcoin, ak je taký malý?

No, celkom jednoducho, jeden Bitcoin sám osebe je príliš drahý. V čase písania článku, jeden bitcoin má hodnotu 7 840 dolárov. Kto na Zemi to použije na platby?

Je to príliš veľa.

Aj keď je prirodzené, že cena bitcoinu rastie, keď bude úspešnejšia a akceptovanejšia, tento úspech možno považovať za dvojsečný meč, ktorý by v skutočnosti mohol spôsobiť viac škody ako úžitku.

Ďalej si to musíte pamätať niekedy ich bude len 21 miliónov Bitcoiny vytvorené. To predstavuje významnú prekážku, ak si niekedy bude bitcoin adoptovať masy na celom svete.

V porovnaní so svetovou ekonomikou v súčasnom stave existuje približne 37 biliónov dolárov (z toho približne 1,7 bilióna dolárov na bankovky a mince), a to v obehu aj v obehu, a to v obehu..

Ak bitcoin globálne prevezme nekryté peniaze, musí byť schopný túto požiadavku splniť. Musí existovať dostatok peňazí na to, aby ich mohol každý používať a uskutočňovať platby.

Mikroplatby

mikro platby bitcoinom

Bitcoin rozdeliteľnosť na také malé nominálne hodnoty znamená, že je možné uskutočňovať mikroplatby.


Napríklad v čase písania článku, 0,01 USD má hodnotu 0,0000013 BTC. To je sedem núl po desatinnej čiarke, čo znamená, že ľudia budú môcť platiť menej ako jeden cent.

Prečo je to dôležité?

Pretože v budúcnosti môžeme žiť vo svete, kde sú potrebné mikroplatby.

Napríklad v hudobnom priemysle môžeme byť schopní platiť mikroplatby hudobníkom, aby počúvali ich hudbu.

A to je len vrchol ľadovca. Môže existovať celý rad ďalších služieb, pri ktorých môže byť nevyhnutná mikroplatba. Mohli dokonca zlacniť prevody.

Namiesto toho mohli dostať zaplatené všetky druhy firiem, ktoré vyrábajú obsah zadarmo. Pre mnohých sa to považuje za oveľa spravodlivejší systém ako ten, ktorý máme v súčasnosti.

Ak sa pozrieme znova na hudobný priemysel, povedzme, že skladba sa stane hitom a na YouTube zarobí milióny zhliadnutí, ak by každý divák zaplatil za počúvanie satoshi, na konci by sa mohla rovnať veľkej sume.

Niektoré kryptomeny sú ešte deliteľnejšie ako Bitcoin. Azda najviac sa dá deliť IOTA.

IOTA je tak rozdelená na také malé nominálne hodnoty, že sa ňou skutočne zaoberáte v miliontinách. Pravdepodobne nikdy nekupujete ani nepredávate IOTA, ale MiOTA.

M na začiatku znamená jeden milión.

V čase písania tohto článku podľa CoinMarketCap, v obehu je 2 779 530 283 MIOTA. Pridajte ďalších šesť núl na koniec tohto čísla a získate skutočnú sumu IOTA.

Dôvod, prečo možno IOTA rozdeliť na také malé počty, že to znamená, že môžu prebiehať nepatrné transakcie.

IOTA bola navrhnutá tak, aby stroje mohli medzi sebou obchodovať – ​​napríklad autá môžu platiť za svoj vlastný benzín.

To znižuje význam platenia poplatkov za transakcie.

Pamätajte na infláciu!

inflácia, cena bitcoinu

Po dosiahnutí limitu 21 miliónov bitcoinov pre bitcoin môže byť problematický. S nekrytými peniazmi neexistuje nič také ako čiapka.

To znamená, že centrálne banky môžu neustále vytvárať peniaze na potlačenie zvyšovania cien.

Keď sa pozrieme na históriu amerického dolára, jeho hodnota za tie roky veľmi vzrástla. Podľa v roku 2013doláre, 1 USD v roku 1960 by sa rovnal 8,69 USD v roku 2020.

Čo by sa teda stalo s bitcoinom v takejto situácii? Mohlo by byť pre ľudí s nižšími príjmami čoraz ťažšie prežiť?

Je možné, že by veľa ľudí dostalo cenu zo základných životných potrieb?

Ak Bitcoin je úspešný, budeme platiť potravinami satoshi, nie Bitcoin. Väčšina z nás si bitcoin nebude môcť dovoliť.

Tí, ktorí vlastnia celý Bitcoiny by sa mohli prakticky stať novými milionármi budúcnosti ak uspeje. To by mohlo platiť najmä vtedy, ak sa bitcoin stane tak cenným, ako si niektorí myslia.

Hlavní bitcoinoví investori, dvojčatá Winklevossovci, tomu veria Bitcoin je podhodnotený, kým nedosiahne rovnaké ocenenie ako zlato. To je 7 biliónov dolárov!

Ak vezmeme do úvahy, že súčasná trhová kapitalizácia bitcoinu je v čase písania tohto článku približne 147 662 888 260 (147 miliárd dolárov), zostáva ešte dlhá cesta.

Ďalšie konzervatívnejšie odhady pochádzajú od Johna McAfeeho, ktorý predtým uviedol, že jeden bitcoin môže mať v blízkej budúcnosti hodnotu 1 milión dolárov.

Aj napriek tomu tento odhad sťaží použitie bitcoinu ľuďom s menšími príjmami alebo možnému použitiu mikro-platieb.

Platilo by to najmä v treťom svete a takýto výsledok by bol ďaleko od toho, čo bolo pôvodne určené pre bitcoin.

Ako sa však často zabúda, Bitcoin stále sa dá zmeniť. Od svojho počiatku sa veľa vyvinula.

Bude na vývojároch, ktorí za Bitcoinom budú, ako sa zmenia. A priaznivci by mali dúfať, že majú plány na prekonanie toho, aj keď to nemusí byť na vrchole ich programu.

Stále však stojí za to poukázať na to Bitcoin nemusí byť posledným kryptomena nakoniec a že môže prísť iná kryptomena, ktorá je schopnejšia.

To znamená, ako na Trading Education veľmi často opakujeme, je stále skorý čas a kryptomena sa musí veľa rozvinúť, kým sa stane mainstreamovou! Stále to môžu byť desiatky rokov.

Preto by sme nemali nechať teoretické problémy, ako sú títo vydesiť obchodníkov, preč. Ak sa prihlásite hneď v ranom okamihu, stále by ste mohli získať obrovské výhody.

Žiadny trhový strop pre víťazstvo?

bitcoinový trhový strop

Ostatné kryptomeny, ktoré nemajú trhový strop, môžu nakoniec prežiť Bitcoin. Napríklad Ethereum je bez tohto potenciálneho obmedzenia.

To by mohlo znamenať, že ak ceny porastú, vždy sa dá vytvoriť viac, aby sa zabránilo kríze a fungovalo by to podobne ako v prípade fiat meny, ktorú máme teraz.

Je potrebné pripomenúť, že všeobecne sa predpokladá, že bitcoin bol vytvorený ako experiment.

Je možné, že bitcoin nikdy nevydržal tak dlho, a preto existuje limit na celkovú sumu, ktorú je možné vytvoriť.

Podľa CoinMarketCap existuje celková obežná ponuka viac ako 18 miliónov bitcoinov a veľa ľudí sa obáva, že čoskoro môžeme dosiahnuť celkový strop.

Takíto ľudia však na to zabúdajú the Bitcoin odmena za ťažbu sa neustále zmenšuje v tom, čo sa nazýva polovica (alebo polovica).

Hneď na začiatku by baníci dostali 50 BTC za každý vyťažený blok. V roku 2012 sa potom počet znížil na polovicu na 25 BTC. V roku 2016 potom opäť na 12,5 BTC.

Je veľmi pravdepodobné, že sa niekedy v roku 2020 odmena zníži o polovicu na 6,25 BTC. Ako vidíte, stáva sa to každé štyri roky.

To znamená, že nové bitcoiny sa môžu vytvárať ešte dlho. Niektorí veria, že posledný bitcoin sa bude v budúcnosti ťažiť až v roku 2140.

Je ale veľmi pravdepodobné, že skôr ako dôjde k dosiahnutiu tohto bodu, bitcoin sa nejakým spôsobom zmení.

Menšie jednotky znamenajú pre obchodníkov väčšiu presnosť

Pre obchodníkov je veľmi užitočné rozdeliť kryptomenu na oveľa menšie jednotky.

Nielenže to uľahčuje obchodníkom s menším kapitálom obchodovať a budovať imanie, ale to znamená aj to obchodníci môžu byť oveľa presnejší so sumou, s ktorou obchodujú, do presnej nominálnej hodnoty.

S touto kontrolou môžu obchodníci robiť oveľa lepšie výpočty a vstupné a výstupné pozície bližšie k tomu, čo chcú, čo by teoreticky časom mohlo znamenať väčší úspech.

Kľúčové body

Ak si z tohto článku niečo pamätáte, urobte z nich tieto kľúčové body.

  • A satoshi je najmenšia nominálna hodnota Bitcoin. Satoshi je 100 milióntina bitcoinu (osem bodov po desatinnej čiarke).
  • Satoshi umožňujú nám uskutočňovať mikroplatby. V budúcnosti môžeme platiť za celý rad služieb v mikroplatbách.
  • BitcoinTržná kapitalizácia 21 miliónov mincí môže byť jedného dňa problematická. Ostatné kryptomeny bez limitu môžu bitcoiny prežiť, hoci je ešte stále v začiatkoch.
  • Menšie jednotky sú dobré pre obchodníkov s kryptomenami. To znamená, že môžu vstúpiť na trh s menším kapitálom a byť presnejší pri svojich obchodoch.

Naučte sa obchodovať s bitcoinmi pomocou nášho kurzu obchodovania s kryptomenami

Chcete sa dozvedieť viac o iných kryptomenách a o tom, ako s nimi obchodovať? Potom sa prihláste na náš kurz obchodovania s kryptomenami!

Ak ste radi čítali tento článok z Obchodné vzdelávanie, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector