Pôjde bitcoin hore alebo sa zrúti? Prečítajte si naše predpovede cien bitcoinových BTC

Hľadáte predikciu bitcoinu na roky 2021 – 2025? Ste na správnom mieste. Budeme zdieľať najlepšiu predikciu ceny bitcoinu pre rok 2021 a ďalšie roky. sa pozrieme na bitcoinové BTC, aby sme zistili, čo majú odborníci povedať na jeho budúcu výkonnosť a koľko bude mať bitcoin hodnotu v roku 2021 a neskôr.

Bitcoin (BTC), takzvaný kráľ kryptomeny, netreba nijak zvlášť predstavovať. V októbri 2020 sme zdieľali niektoré z najlepších predpovedí cien bitcoinov na roky 2021 – 2025 – ale potom, čo aktíva v decembri prudko vzrástli, existujúce predpovede rýchlo zastarali. V tomto článku vás prevedieme najnovšími prognózami, aby ste odpovedali na otázku „stúpne cena bitcoinu?“

Či už ste existujúcim alebo potenciálnym investorom, pravdepodobne ste obsedantne sledovali nedávny výkon bitcoinu. So súčasnou trhovou kapitalizáciou 642 238 803 752 dolárov a cenou 34 620,45 dolárov bitcoin ďaleko predbehol svoje doterajšie historické maximum (ATH) 20 000 dolárov, ktoré dosiahol v roku 2017. Jeho býčí vývoj sa začal začiatkom novembra, keď vzrástol z 13 824 dolárov na 15 463 dolárov v priestor iba jedného týždňa. Odvtedy sa jeho cena nespomalila. V skutočnosti dosahoval priemernú dennú mieru rastu takmer 1 000 dolárov pred koncom roka 2020.

Od vtedy Bitcoin prišiel na naše počítače v roku 2009, svet kryptomien sa dal slávne ťažko predpovedať. Niektorí ľudia verili, že kryptomena nikdy nevznikne, iní si mysleli, že v priebehu niekoľkých rokov nahradí nekryté peniaze. Ani jeden z týchto výsledkov sa zatiaľ nestal – ale cena bitcoinu bola v poslednom desaťročí mnohonásobne vyššia a padala..

Pretože bitcoin je notoricky známy prchavý, predpovedať jeho cenu s akoukoľvek presnosťou môže byť zložité. Dobrou správou však je, že existuje veľa odborníkov na kryptomeny, ktorí sú v dobrej pozícii na to, aby mohli v budúcich rokoch robiť informované (a potenciálne presné) predpovede o svojej cene..

V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších predpovedí ceny bitcoinu na roky 2021, 2022 a ďalšie roky. Či už ste skúsený investor, ktorý chce poraziť trhy, alebo príležitostný obchodník, ktorý chce držať krok s najnovšími trendmi v kryptomene, prečítajte si ďalšie informácie o dnešnej predikcii ceny bitcoinu..

Ak chcete nakúpiť alebo investovať do bitcoinových BTC rýchlo a ľahko, s 0% provízia, check out eToro Exchange!

Je teda táto úroveň rastu udržateľná? Ste na správnom mieste, aby ste to zistili. Zostavili sme niektoré z najatraktívnejších predpovedí ceny bitcoinu na roky 2021 – 2025, ktoré vám pomôžu identifikovať potenciálne vyhliadky prvej kryptomeny na svete.

Krátkodobá predpoveď ceny bitcoinu: 2021

Predpovede ceny bitcoinu na rok 2021

Čo predpovedajú krypto odborníci pre bitcoinové BTC v roku 2021?

Do budúcnosti do roku 2021 mnoho expertov na bitcoiny urobilo optimistické predpovede pre nasledujúci rok.

Po volatilite roku 2020 mnoho investorov dúfa, že posledný býčí vývoj bitcoinu bude pokračovať aj v nasledujúcom roku. Trh s kryptomenami je však notoricky volatilný – a vzhľadom na to, že cena bitcoinu v minulosti dramaticky rástla a klesala, neexistuje žiadna záruka, že jej vysoké sadzby vydržia.

Naša prvá krátkodobá predpoveď ceny bitcoinu vychádza z ceny DigitalCoinPrice. Ak dúfate, že pôsobivý výkon bitcoinu bude pokračovať aj počas nového roka, je to povzbudzujúca správa z tejto krypto platformy. Pozrime sa na jeho predpovede:

Štítky na zvislej osi grafu DigitalCoinPrice by vám mali povedať všetko, čo potrebujete vedieť – platforma neočakáva, že cena bitcoinu klesne pod 70 000 dolárov v ktoromkoľvek okamihu v roku 2021. V skutočnosti sa domnieva, že býčí býčí beh nie je ani zďaleka taký, cez. Do konca roku 2021 očakáva spoločnosť DigitalCoinPrice, že hodnota digitálneho majetku bude ohromujúcich 87 723,88 dolárov. To je viac ako štvornásobok jeho predchádzajúceho ATH a o 50 000 dolárov viac ako je jeho súčasná hodnota.

Ak sú tieto predpovede cien bitcoinov správne, znamená to, že v najbližších týždňoch budeme musieť zažiť bezprecedentnú úroveň rastu. Možno si myslíte, že táto úroveň optimizmu je extrémna, ale vzhľadom na skutočnosť, že záujem investorov je rekordne vysoký, nie je to úplne nemožné. Pri pohľade do budúcnosti na zvyšok roka sa spoločnosť DigitalCoinPrice domnieva, že bitcoiny v máji dosiahnu vrchol na ročnom maxime 103 563,76 USD, potom v júni opäť klesnú na 73 970,84 USD..

V každom inom roku by krach viac ako 30 000 dolárov bol pravdepodobne najhoršou nočnou morou investora. Tento graf však ani zďaleka neodradí. Aj najnižšie predpovede spoločnosti DigitalCoinPrice sú v porovnaní so súčasnou cenou bitcoinu ohromne vysoké, takže pokiaľ si dané aktívum nekúpite, keď je jeho cena na vrchole oblúka, jeho krátkodobé vyhliadky sú dobré.

Pri našej druhej predikcii ceny bitcoinu sa obraciame na WalletInvestor. Podľa technickej analýzy WalletInvestoru je nepravdepodobné, že by bitcoin dosiahol hodnoty viac ako 100 000 dolárov, ktoré predpovedala spoločnosť DigitalCoinPrice. Jeho výhľad je však stále neuveriteľne pozitívny pre kohokoľvek, kto sa pýta „Bude bitcoin stále stúpať?“

Podľa WalletInvestor predpovedá, že cena bitcoinu dosiahne do konca decembra 2021 nové historické maximum 43 120,60 USD. Aj keď očakáva mierny pokles ceny medzi januárom a februárom, jeho prognózy sú stále prevažne býčie a nič nenasvedčuje tomu, že Výkonnosť bitcoinu za posledných pár týždňov bola šťastná.

Obe tieto predpovede sú optimistické, ale v porovnaní s prognózami Citibank sú takmer konzervatívne. Ešte v novembri 2020, a uniknutá správa z Citibank obsahovala ohromujúcu predpoveď, že cena bitcoinu by mohla do decembra 2021 dosiahnuť 318 000 dolárov.

Vysoký analytik Citibank, Tom Fitzpatrick, označil bitcoin ako „zlato 21. storočia“, čo je odrazom stavu tohto aktíva ako „digitálneho zlata“. Zistil skutočnosť, že cena bitcoinu za posledné desaťročie zaznamenala tri vzostupné výbehy, a navrhol, aby si tento model udržal dlhodobý trend.

Cenová história bitcoinov, charakterizovaná „nemysliteľnými zhromaždeniami, po ktorých nasledujú bolestivé opravy“, by mohla naznačovať, že na obzore je ďalší vrchol. Keď cena neustále stúpala, Fitzpatrickove tvrdenia získali od svojho prvého predpovedania značnú legitimitu. Aj keď sa v súčasnosti môže 318 000 dolárov javiť ako ohromujúca suma, rýchla miera eskalácie by mohla naznačovať, že to nie je také extrémne, ako sa na prvý pohľad zdá.

Čo teda bude ďalej s bitcoinom, keď sa spamätal z tak búrlivého roku? Ján McAfee mohli urobiť divokú predpoveď, že cena bitcoinu pred koncom roku 2021 dosiahne ohromujúci 1 milión dolárov, ale väčšina predpovedí bola o niečo skromnejšia.

Kryptomenový kanál YouTube „The Moon“, ktorý prevádzkuje Carl Eric Martin, sa zúčastnil Twitter zdieľať graf, ktorý sleduje vzostupný priebeh bitcoinu v roku 2017 – opäť následný efekt na polovicu roku 2016. Ako vidíme na nižšie uvedenom grafe, ukazuje to, že ak bitcoiny sledujú rovnaké pohyby cien v dôsledku zníženia cien na polovicu v máji 2020, jeho cena by do októbra 2021 dosiahla max. 318 438 dolárov.

Podľa Cryptopolitan je jedným z faktorov, ktoré by mohli ovplyvniť cenu, je Bitcoin na polovicu ku ktorému došlo ešte v máji.

Polovica bitcoinu je udalosť, ktorá nastáva za účelom kontroly obehu bitcoinových tokenov a zvýšenia škálovateľnosti kryptomeny. Keďže maximálna ponuka bitcoinov je obmedzená na 21 miliónov, k rozdeleniu na polovicu (tiež niekedy označovanému ako „halvening“) má dôjsť po 210 000 blokov, čo sa rovná zhruba raz za štyri roky.

Tento proces znižuje odmenu za ťažbu nových blokov na polovicu s tým, že to spomalí rýchlosť generovania nových bitcoinových tokenov.

Po poslednom polroku v roku 2016 zaznamenala cena bitcoinu počas zvyšku roka neskutočný nárast o 93%. Ak by kryptomena tentoraz sledovala podobný model, mohli by sme realisticky vidieť rast ceny bitcoinu nad 75 000 dolárov skôr, ako sa skončí rok 2021.

Vzhľadom na to, že už len v januári sme zaznamenali prudký nárast, iba čas ukáže, aká presná je táto projekcia.

pohyby cien bitcoinu

Sme pripravení investovať do Bitcoinové BTC?

Aká bude cena bitcoinu v roku 2021?

Bude bitcoin stúpať v roku 2021?

Analytici Citi predpovedajú cenu bitcoinu na úrovni 300 000 dolárov na samom konci roku 2021.

Podľa systému predikcie ceny bitcoinu Stock-to-Flow (S2F) dosiahne BTC / USD do decembra 2021 100 000 dolárov.

Analytik Mike McGlone z agentúry Bloomberg si stanovil cieľ vo výške 70 000 dolárov v roku 2021 a 180 000 dolárov za jeden BTC v roku 2022.

Citigroup tiež povedala svojim inštitucionálnym klientom, že vidí potenciál, že cena bitcoinu vzrastie do konca roku 2021 až na 318 000 dolárov.

JPMorgan, banka, ktorá kedysi označovala bitcoiny za podvod, teraz očakáva, že cena bitcoinu dosiahne v roku 2021 146 000 dolárov.

Carl Eric Martin, ktorý vlastní Youtube „The Moon“, si myslí, že cena bitcoinu bude do októbra 2021 maximálna na 318 438 dolárov.

Bývalý partner adaptívneho kapitálu Willy Woo očakával, že cena bitcoinu dosiahne na konci roka 2021 hodnotu 200 000 dolárov.

Podľa WalletInvestoru by cena bitcoinu mohla do konca decembra 2021 dosiahnuť nové historické maximum 93 120,60 USD.

Platforma DigitalCoinPrice očakáva, že cena bitcoinu bude do konca roku 2021 v hodnote 87 723 dolárov.

Ryan Selkis očakával, že cena bitcoinu dosiahne do konca roku 2021 historické maximum 318 000 dolárov za mincu.

Tesla pod vedením Elona Muska vo svojej dokumentácii SEC oznámila, že kúpili bitcoin v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Hneď ako správa vyšla, cena BTC okamžite zareagovala a dosiahla nové historické maximum 48 000 dolárov.

BNY Mellon Bank podporuje kryptomenu, banka BNY Mellon uviedla: "rastúci dopyt klientov po digitálnych aktívach" ako aj "zlepšenie regulačnej jasnosti." Označila a "obrovská príležitosť pre nás rozšíriť naše súčasné ponuky služieb do tejto rozvíjajúcej sa oblasti,"

Mastercard Mellon signalizoval svoju podporu kryptomene. Raj Dhamodharan, šéf digitálnych aktív, uviedol: Vidíme, že táto skutočnosť sa odohráva v sieti Mastercard, keď ľudia používajú karty na nákup kryptoaktív, najmä počas nedávneho nárastu hodnoty bitcoinu. Sme tiež svedkami toho, ako používatelia čoraz viac využívajú kryptokarty na prístup k týmto aktívam a na ich premenu na tradičné meny."

Pri takýchto divoko odlišných predpovediach môže byť ťažké vedieť, aký je najpravdepodobnejší výsledok (a práve preto je investovanie do kryptomeny také riskantné úsilie!). Tieto nesúrodé predpovede bitcoinov do roku 2021 môžeme zhrnúť tak, že sa predpokladá, že potenciálny rast ceny je v súčasnosti oveľa dramatickejší ako potenciálny pokles ceny, čo však neznamená, že k poklesu bude menej pravdepodobné..

Bitcoinové predpovede na rok 2021 sú neuveriteľne rozmanité. Ak uprednostňujete dlhodobú investičnú stratégiu, pozrime sa na predpovede ceny bitcoinu na roky 2022 – 2025.

Dlhodobá predpoveď ceny bitcoinu: 2022 – 2025

Čo predpovedajú krypto odborníci pre bitcoinové BTC v roku 2022 a ďalších rokoch?

Mnoho obchodníkov a investorov chce vedieť, čo by si mohlo najbližších 5 rokov pripraviť za cenu bitcoinu. Ak hľadáte predikciu ceny bitcoinu na rok 2025 alebo sa dokonca pýtate „mám investovať do bitcoinu?“, Čítajte ďalej – zostavili sme niektoré kľúčové teórie od krypto expertov a obchodných platforiem.

Ak sa chcete dozvedieť, čo hovoria analytici, pozrime sa do budúcnosti na roky 2022 – 2025, aby sme zistili, či bude býčí vývoj aktíva pravdepodobne trvať do budúcnosti.

Prvá dlhodobá predikcia ceny bitcoinu pochádza z talianskej kryptomenovej platformy Previsioni Bitcoin. Previsioni Bitcoin pomocou svojho interného algoritmu dospel k nasledujúcej predikcii, ktorá je znázornená v tomto grafe:

V roku 2022 Previsioni Bitcoin očakáva, že cena bitcoinu dosiahne najvyššiu cenu 226 020,1208 dolárov. Aj keď sa to nerovná výškam, ktoré predpovedal Tom Fitzpatrick v správe o únikoch Citibank, je to stále veľmi povzbudivá hodnota.

Platforma očakáva, že cena bitcoinových aktív v januári 2022 dosiahne 100 000 dolárov a do apríla 2022 prudko stúpne na 200 583,77 dolárov – neuveriteľná miera rastu viac ako 100% za menej ako štyri mesiace! Podľa tejto prognózy dôjde v novembri 2022 k poklesu ceny späť na 146 077 dolárov, do konca roku 2022 sa však opäť zvýši na 182 414 dolárov.

Aká je teda táto predpoveď v porovnaní s ostatnými na trhu? Podľa Prime XBT sa zdá, že očakávania spoločnosti Previsioni Bitcoin sú na dobrej ceste.

Na základe technickej analýzy Prime XBT je cena bitcoinu do konca roku 2025 vyššia ako 400 000 dolárov.

Ak sa to ukáže ako pravdivé, bude to znamenať, že kryptomena sa stala prvou na svete, ktorá dosiahla zlatú ekvivalenciu. To znamená, že trhová kapitalizácia bitcoinu sa bude rovnať trhovej kapitalizácii zlata.

Platforma si v skutočnosti myslí, že cena bitcoinu bude v roku 2021 110,00 dolárov, na konci roku 2022 stúpne na 217 403 dolárov, do konca roku 2023 290 000 dolárov, do konca roku 2024 345 000 dolárov a do konca roku 2025 impozantných 462 000 dolárov.

Tento výhľad sa môže zdať pozoruhodne optimistický, ale PrimeXBT nie je jediným analytikom, ktorý predpokladá takýto nárast. V rozhovore pre kanál YouTube „Altcoin Buzz“ Mark Yusko, generálny riaditeľ spoločnosti Morgan Creek Capital Management, tiež uviedol, že si myslí, že je „úplne logické“, že cena bitcoinu v dlhodobom horizonte dosiahne zlatú rovnocennosť..

Ako dlhodobá investícia predpokladá, že bitcoin by mohol dosahovať veľmi dobré výsledky. Podľa jeho predpovedí by hodnota bitcoinu mohla do samého konca roku 2021 stúpnuť na 75 000 dolárov, v roku 2022 by mala stúpnuť na 1350 000 dolárov a do roku 2025 dosiahnuť priemernú cenu 320 000 dolárov.

Ďalšia dlhodobá predpoveď ceny bitcoinu prišla z DigitalCoinPrice. Ak sa vrátime k krypto platforme, aké sú jej očakávania na rok 2021 v porovnaní s jej predikciami na roky 2022 – 2025?

Podľa predpovedí DigitalCoinPrice cena bitcoinu vrcholí v roku 2023 na hodnote 130 000 dolárov. V priebehu nasledujúcich dvoch rokov bude stúpať a bude klesať až do roku 2026. Platforma verí, že digitálne mince dosiahnu nasledujúce ročné maximá:

2022: 121 871,73 dolárov

2023: 130 315,66 dolárov

2024: 190 010,12 dolárov

2025: 289 109,15 dolárov

2026: 325 026,87 dolárov

Tento výhľad je v konečnom dôsledku zmesou dobrých a zlých správ. Pre všetkých investorov, ktorí sa obávajú, že vzostupný tok bitcoinu bude predchádzať masívnemu a náhlemu krachu, ktorý ho vráti späť k pred decembrovým cenám, je to povzbudivým znamením.

Aj keď DigitalCoinPrice verí, že bitcoin začne klesať, nestane sa tak zo dňa na deň – a celkovo je jeho päťročný výhľad stále zhruba dvojnásobok jeho súčasnej hodnoty! Nevýhodou však je, že naznačuje, že bitcoin nedosiahne globálne prevzatie, ktoré podľa niektorých analytikov môže byť na kartách.

Keď sa vrátime k Trading Beasts, môžeme vidieť, že web má skôr opatrnejší prístup ako mnoho ďalších prediktorov, ktoré sme videli. Do konca rokov 2022 a 2023 predpovedá nasledujúcu predpoveď minimálnej a maximálnej ceny bitcoinu na roky 2022 a 2023:

 • December 2022: Minimálna cena bitcoinu = 21 873 556 dolárov, maximálna cena bitcoinu = 45 461 111 dolárov
 • December 2023: Minimálna cena bitcoinu = 33 683 600 dolárov, maximálna cena bitcoinu = 70 122 941 dolárov

Tieto čísla sú oveľa nižšie ako najoptimistickejšie predpovede pre trh. Napríklad televízny moderátor Max Keizer tvrdil, že bitcoiny čoskoro dosiahnu 88 000 dolárov a v priebehu nasledujúcich piatich rokov stúpnu na neuveriteľných 400 000 dolárov.

S podobne býčím prístupom predpovedal bitcoinový obhajca a investor v oblasti rizikového kapitálu Tim Draper, že cena bitcoinu dosiahne do roku 2023 ceny 250 000 dolárov – predpoveď, ktorú urobil prvýkrát v roku 2018 a odvtedy sa drží. Draper verí, že bitcoin má svetlú budúcnosť ako vážny vyzývateľ tradičnej fiat meny, a verí, že by sme sa na konci roka 2017 mohli čoskoro dočkať návratu k historicky najvyššiemu (ATH) bitcoinu vo výške 20 000 dolárov.

Ale ani tieto predpovede nie sú najambicióznejšie. Raoul Pal, generálny riaditeľ výskumnej služby investičnej stratégie s názvom The Global Macro Investor, je presvedčený, že ekonomika Spojených štátov má neradostnú budúcnosť – a navrhuje, aby dôvtipní investori mali zaistiť zlato aj bitcoin. Predpovedá ohromujúci nárast ceny o 10 710%, pričom cena bitcoinu dosiahne do roku 2025 hodnoty 1 milión dolárov!

Celkovo teda, čo by sme si mali vziať z týchto predpovedí ceny bitcoinu? Ak si stále kladiete otázku „je bitcoin dobrá investícia?“, Môžete sa upokojiť skutočnosťou, že mnoho kryptoinvestorov verí, že token je nastavený na svetlú budúcnosť. Medzi odborníkmi panuje všeobecná zhoda v tom, že cena bitcoinu pravdepodobne v priebehu nasledujúcich pár rokov stúpne – a z dlhodobého hľadiska by mohla prudko stúpať..

Podľa svojej predikcie bitcoinu na rok 2025 má trhový strop BTC potenciál dosiahnuť za 3 roky 3 bilióny dolárov; výsledkom by bola cena za bitcoin asi 140 400 dolárov.

Vzhľadom na predpovede cien bitcoinu v tomto článku však nie je nikdy neskoro investovať do bitcoinu a plne využiť jeho volatilitu.

Zvažovali ste nákup Bitcoin?

Ďalšie predikcie cien bitcoinov (BTC) na roky 2023 – 2025 zahŕňajú:

Predpovede ceny bitcoinu 2023:

Trading Beasts: 52 417 8773 dolárov

Cryptoground: 15 795 dolárov

Predpoveď libry: 43145 dolárov

Predpovede ceny bitcoinu do roku 2025:

Cryptonewsz: 100 000 dolárov

Cryptoground: 25589 dolárov

Predpoveď libry: 118 365 dolárov

Záver: Prognóza predikcie ceny bitcoinu

Nižšie uvedené predpovedné čísla naznačujú niektoré z týchto parametrov: Potenciál vysoké a nízke predpovede ceny bitcoinu v rokoch 2021, 2022, 2023, 2024 a 2025 ponúkané technickými analytikmi a odborníkmi v odbore.

Rok Vysoký Nízka
2021 120 000 dolárov 21 400 dolárov
2022 156 000 dolárov 45 000 dolárov
2023 225 000 dolárov 60 000 dolárov
2024 315 000 dolárov 115 000 dolárov
2025 450 000 dolárov 85 000 dolárov

Ako sa cena bitcoinu zmenila v priebehu času?

Pre každého investora, ktorý sa pýta „stúpne cena bitcoinu?“, Je jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý treba brať do úvahy, minulá výkonnosť. Toto vám výrazne uľahčí kontextualizáciu súčasných trendov v kryptomene a nakoniec pokus o čo najpresnejšie predpovede ceny bitcoinu..

Na tomto grafe, ktorý zverejnila webová stránka o kryptomenách Nomics.com, môžeme vidieť historické cenové zmeny bitcoinu:

Po zavedení v roku 2009 sa bitcoin prvýkrát objavil na kryptomenových burzách v roku 2010. Po väčšinu tohto roka sa jeho cena pohybovala medzi 0,06 až 0,30 dolára – čo je viac ako stotisíckrát nižšia ako súčasná cena! Nakoniec zasiahla 1 dolár vo februári 2011. Cena bitcoinu sa však začala konzistentnejšie zvyšovať až v roku 2012 a v auguste 2013 nakoniec prekonala 100 dolárov..

K jej prvému veľkému cenovému skoku došlo v novembri 2013. V priebehu iba jedného mesiaca sa jeho cena zvýšila z 280 USD na 979,45 USD, čo bol vzhľadom na jej doteraz pomalý pokrok ohromný skok. Bohužiaľ to nemalo vydržať a do roku 2014 sa jeho cena znížila na 350 dolárov. Jeho druhý veľký cenový skok by sa ukázal byť oveľa prielomovejším.

Bitcoin v roku 2017 dosiahol ATH 20 000 dolárov po období rýchlej inflácie. V tom čase bol tento rast bezprecedentný; teraz sme videli, že sa to stalo dvakrát. Aj keď v roku 2018 cena bitcoinu klesla späť na 3 300 dolárov, nikdy sa nevrátil na úroveň spred roku 2017 (to isté sa nedá povedať o mnohých altcoinoch).

Ako ukazujú historické cenové grafy, je nepravdepodobné, že vzostupné a medvedie výbehy budú úplne lineárne. Aktuálna cena bitcoinu vo výške 34 620,45 dolárov je neuveriteľne pôsobivá, ale ani to už nie je jeho ATH (BTC dosiahol na svojom nedávnom vrchole ohromujúcich 41 000 dolárov). Tvrdenie Toma Fitzgeralda, že pokrok v bitcoine je charakterizovaný cyklom „nemysliteľných zhromaždení, po ktorých nasledujú bolestivé opravy“, je ľahko viditeľný – takže napriek optimistickým predpovediam uvedeným v tomto článku by mali byť investori vždy pripravení vidieť hodnotu BTC prudko. Ako sa hovorí: pripravte sa na najhoršie, dúfajte v najlepšie!

Aké faktory ovplyvňujú cenu bitcoinu?

Cena bitcoinových BTC sa môže meniť podľa rôznych faktorov. Ak chcete čo najpresnejšie predpovedať ceny bitcoinu na roky 2021 – 2025 a odpovedať na otázku „je bitcoin dobrá investícia?“, Je lepšie si tieto faktory uvedomiť hneď na začiatku. To skutočne uľahčí predpovedanie období rastu alebo poklesu na základe trendov v kryptomene a ďalších udalostí, ktoré môžu ovplyvniť cenu BTC.

1. Mediálne pokrytie

Medializácia je nesmierne dôležitá, pokiaľ ide o zvýšenie záujmu investorov o kryptomenu. V rokoch 2017 – 2018 bol obnovený záujem o BTC (spolu so zvyškom kryptotrhu) riadený do veľkej miery mediálnym šialenstvom. Čím väčšie pokrytie dostali prudko rastúce ceny, tým viac ľudí začalo investovať. Tak vznikla nerovnováha medzi ponukou a dopytom, ktorá spôsobila prudký nárast ceny bitcoinu.

Na konci roku 2020 sme sa toho dočkali znova. Keď platobná sieť PayPal oznámila, že umožní ľuďom ukladať BTC do ich peňaženiek PayPal, bitcoiny sa dostali na titulné stránky pomstou, čo poskytlo mnohým potenciálnym investorom potrebný tlak na pridanie BTC do ich portfólia. Skutočnosť, že bitcoin získava aplikácie v reálnom svete, čelila obavám, že je príliš nepraktické konkurovať fiat mene.

2. Trhová konkurencia

Ďalším faktorom, ktorý môže potenciálne ovplyvniť cenu bitcoinu, je trhová konkurencia. Keď nové altcoiny vstúpia na trh alebo iné vysoko postavené kryptomeny začnú priťahovať vysokú mieru záujmu investorov, môže to spôsobiť, že sa obchodníci začnú zameriavať na alternatívne formy kryptomeny. To platí najmä, pokiaľ ide o bitcoinové peniaze v hotovosti (BCH). Bitcoin hard-fork je tretia generácia kryptomeny, o ktorej sa mnoho ľudí domnieva, že je nadradená BTC, pretože bola navrhnutá na riešenie niektorých problémov, ktoré sužujú kráľa kryptomeny.

Dobrou správou však je, že bitcoin je oveľa odolnejší voči konkurencii na trhu ako väčšina altcoinov. Za viac ako 10 rokov nikdy nestratilo svoj status „digitálneho zlata“, a to napriek skutočnosti, že nové kryptomeny môžu byť technicky robustnejšie alebo škálovateľnejšie. V skutočnosti zmeny ceny bitcoinu často predpovedajú podobné pohyby v celom priemysle ako celku. Mnoho analytikov si všimlo, že býčie alebo medvedie behy BTC sú v úzkom zrkadle iných kryptomien, aj keď sa zdá, že opak nie je pravdou.

3. Ponuka a dopyt

Ako každá obmedzená komodita, ponuka a dopyt po bitcoinoch majú obrovský vplyv na jeho cenu. Cena bitcoinu sa zvyšuje, keď je dopyt po nových tokenoch väčší ako ponuka – čo sa zvyčajne deje po každej bitcoinovej polovici, čo vedie niektorých investorov k tomu, že to považujú za formu umelá inflácia.

Tento faktor sa stane menej volatilným po vydaní maximálnej ponuky bitcoinov. Súčasné odhady však predpovedajú, že k tomu dôjde až okolo roku 2140.

4. Predpisy o kryptomene

Svet kryptomeny bol na celom svete do značnej miery neregulovaný, ale v dôsledku rastúceho vládneho tlaku sa stáva čoraz prísnejšie kontrolovaným. To vytvára úroveň dlhodobej neistoty, pretože niektorí investori sa obávajú, že nové regulácie spôsobia pokles dopytu po bitcoinoch (a ďalších kryptomenách). Môže to byť výsledkom budúcich daňových opatrení alebo nových obmedzení.

5. Rozdelenie bitcoinov na polovicu

Polovičné bitcoiny (tiež niekedy označované ako „halvening“) sú udalosti, ktoré sú určené na riadenie obehu bitcoinových tokenov a zvýšenie škálovateľnosti kryptomeny. Pretože maximálna ponuka bitcoinu je obmedzená na 21 miliónov, k polovičnému množstvu by malo dôjsť vždy, keď sa do blockchainu pridá 210 000 nových blokov, čo sa zhruba rovná raz za štyri roky. Tento proces znamená, že odmena za ťažbu nových bitcoinových blokov sa znížila na polovicu, čo spomaľuje tempo, ktorým maximalizujeme ponuku. V súčasnosti je v obehu 18,5 milióna BTC a súčasné odhady naznačujú, že v roku 2140 dosiahneme 21 miliónov.

V roku 2016 došlo pri prvom polovičnom bitcoine k nárastu ceny BTC o neuveriteľných 93% počas celého zvyšku roka. Predtým, ako v roku 2020 došlo k poslednému zníženiu na polovicu, investori poznamenali, že ak by kryptomena opäť sledovala podobný vzorec, bolo by reálne možné vidieť, že cena bitcoinu stúpne pred koncom roka na zhruba 15 000 dolárov. Samozrejme, urobili sme to!

Kľúčové body

 • So súčasnou trhovou kapitalizáciou 642 238 803 752 dolárov a cenou 34 620,45 dolárov bitcoin ďaleko predbehol svoje predchádzajúce historické maximum (ATH) 20 000 dolárov.
 • DigitalCoinPrice neočakáva, že cena bitcoinu klesne pod 70 000 dolárov v žiadnom okamihu v roku 2021 a verí, že bitcoin v máji dosiahne vrchol na ročnom maxime 103 563,76 dolárov.
 • WalletInvestor predpovedá, že cena bitcoinu dosiahne do konca decembra 2021 novú ATH na úrovni 43 120,60 USD.
 • A uniknutá správa z Citibank obsahovala ohromujúcu predpoveď, že cena bitcoinu by mohla do decembra 2021 dosiahnuť 318 000 dolárov.
 • V roku 2022 Previsioni Bitcoin očakáva, že „kráľ kryptomeny“ dosiahne najvyššiu cenu 226 020,1208 dolárov. Očakáva, že majetok v januári dosiahne 100 000 dolárov a do apríla prudko stúpne na 200 583 778 dolárov.
 • Podľa technickej analýzy Prime XBT bude cena bitcoinu na konci roku 2025 vyššia ako 400 000 dolárov, čo znamená, že BTC dosiahne „zlatú rovnocennosť“.
 • Podľa predpovedí spoločnosti DigitalCoinPrice cena bitcoinu dosiahne vrchol v roku 2023. V priebehu nasledujúcich dvoch rokov bude jeho cena naďalej stúpať a potom bude opäť klesať až do roku 2026.
 • Medzi faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu bitcoinu, patrí mediálne pokrytie, konkurencia na trhu a pravidelné znižovanie bitcoinov na polovicu.
 • Tvorba predpovedí ceny bitcoinu môže byť neuveriteľne zložitá, kvôli nepredvídateľnosti trhu
 • Bitcoin môže byť veľmi volatilný
 • Podľa Trading Beasts, Október 2021 mohol vidieť maximálnu cenu bitcoinu vo výške 55 121 582 dolárov a minimálne 22 282 676 dolárov. To dáva v priemere 12 097 266 dolárov
 • Televízny moderátor Max Keizer okrem iného tvrdil, že bitcoiny čoskoro dosiahnu 48 000 dolárov, v priebehu nasledujúcich piatich rokov stúpne na zlatú ekvivalentnosť 400 000 dolárov
 • Cena bitcoinu bola za posledné desaťročie neuveriteľne turbulentná a v roku 2017 sa vyšplhala na maximum 20 000 dolárov
 • Medzi najväčšie faktory ovplyvňujúce cenu bitcoinu patria ponuka a dopyt, konkurencia na trhu a regulácie

Ak ste hľadali spoľahlivú predpoveď ceny bitcoinu na roky 2021, 2022 a ďalšie roky, dúfame, že vám tento článok bude užitočný. Aj keď nie je možné predpovedať s úplnou presnosťou, analýza minulej výkonnosti kryptomeny je kľúčovým spôsobom, ako môžu odborní investori robiť budúce projekcie.

Či už uvažujete o pridaní bitcoinu do svojho portfólia, alebo ste existujúcim investorom, nedávny vzostupný vývoj spôsobil, že mnoho ľudí sa pýta, „či bude bitcoin naďalej rásť?“. Podľa väčšiny týchto predpovedí je výhľad ohromne pozitívny. Žiadna z prognóz, ktoré sme zahrnuli do tohto článku, neočakáva v blízkej budúcnosti obdobie rýchleho poklesu, iba s cenou DigitalCoinPrice predpovedá, že cena bitcoinu po roku 2023 poklesne.

Ak sa vám náš článok páčil Prognóza predpovede ceny bitcoinu: Koľko bude mať bitcoin hodnotu v roku 2021 a ďalej, dajte lajk a zdieľajte so svojimi kolegami obchodníkmi.

Ak sa cítite inšpirovaný zvážiť obchodovanie s bitcoinmi, alebo tento článok priniesol ďalšie informácie o vašich súčasných obchodných znalostiach, možno vás poteší, že etoro poskytuje schopnosť obchodovať s aktívami Crypto vrátane BTC a CFD až na 90+ kryptomeny. Obchodníci s kryptomenami môžu vybudovať diverzifikované portfólio s najobľúbenejšími mincami.

eToro – nakupujte bitcoiny s províziou 0%

obchodovanie s bitcoinmi

Prihlásiť Se pre eToro a začnite obchodovať s bitcoinmi alebo kopírovaním najlepších investorov BTC bez ďalších poplatkov. Nie sú spojené žiadne poplatky za správu ani iné skryté náklady.

sprostredkovateľ etoro

Ďalšie čítanie:

Top 15 najlepších kryptomien na nákup tento mesiac

Je bitcoin dobrá investícia & Mám investovať do bitcoinu?

Predpovede zvlnenia ceny: Koľko zvlnenia bude mať hodnotu v roku 2021 a ďalej?

15 dôvodov, prečo investovať do kryptomien

Najobľúbenejšie kryptomeny vo Veľkej Británii

Najlepšie kryptomeny na investovanie v Austrálii v roku 2021

Ako obchodovať s kryptomenou za 100 dolárov

Najdôležitejšie kryptomeny iné ako bitcoin

Najobľúbenejšie kryptomeny v USA

Predikcia ceny bitcoinu – časté otázky

Je bitcoin dobrá investícia?

Podľa takmer všetkých predpovedí sa zdá byť bitcoin dobrou investíciou (krátkodobou aj dlhodobou). Zdá sa, že je nepravdepodobné, že by sa jeho býčí priebeh v blízkej dobe spomalil.

Aj keď je investovanie do kryptomeny vždy riskantné, bitcoin sa vo všeobecnosti považuje za dobrú investíciu v rámci odvetvia. Jeho vysoká volatilita znamená, že sa ním môžete pokúsiť zarobiť na krátkodobých výkyvoch cien, zatiaľ čo celkový pohyb sektoru nahor tiež znamená, že by to mohla byť veľká dlhodobá investícia..

Aká bude hodnota bitcoinu v roku 2030?

Predpovede sa líšia, pokiaľ ide o otázku „aká bude hodnota bitcoinu v roku 2030?“. Podľa vzostupných trendov sa však mnoho odborníkov domnieva, že bitcoin by od roku 2017 mohol zaznamenať návrat k svojej ATH vo výške 20 000 dolárov. Niektorí sa dokonca domnievajú, že túto hodnotu zasiahne bližšie k roku 2025 a do roku 2030 sa vyšplhá na úroveň blízku ekvivalentu zlata.

Môžem investovať 100 dolárov do bitcoinu?

Áno! Dobrou správou je, že nemusíte kupovať celé bitcoinové tokeny, ktoré v čase písania tohto článku stáli takmer 13 000 dolárov. Je perfektne možné kúpiť malé percento jedného tokenu, čo znamená, že môžete investovať toľko alebo toľko peňazí, koľko chcete.

Zomrie bitcoin niekedy?

Konečný bitcoinový token bude vydaný okolo roku 2140. Nikto si nie je istý, čo sa stane, skôr ako sa to stane. Je to tak ďaleko v budúcnosti, že bitcoin mohol teoreticky vypadnúť z laskavosti skôr, ako sme dosiahli tento míľnik. Prípadne by zmeny v bitcoinovej sieti mohli spôsobiť revolúciu v ponuke bitcoinov a úplne zmeniť jej výhľad.

Koľko bitcoinových tokenov zostáva?

Počet bitcoinových tokenov, ktoré už boli vyťažené, je viac ako 18,5 milióna (presný počet sa mení každých 10 minút). Pretože celková zásoba predstavuje 21 miliónov, znamená to, že na vyťaženie ostávajú menej ako 3 milióny tokenov.

Bitcoiny dosiahnu 40 000 dolárov?

40 000 dolárov môže byť dvojnásobok predchádzajúcej ATH daného aktíva, ale je jasne na dosah. Bitcoin prvýkrát v decembri dosiahol 40 000 dolárov, a hoci mal krátkodobý charakter, mnoho predpovedí verí, že sa do týchto výšok vráti v priebehu roku 2021.

Dosiahne bitcoin 100 000 dolárov?

Pri súčasnej miere rastu by mohli byť bitcoiny na dobrej ceste k tomu, aby v najbližších rokoch dosiahli hranicu 100 000 dolárov. Najoptimistickejšie predpovede sa domnievajú, že by sa tak mohlo stať v roku 2021, zatiaľ čo iní očakávajú, že BTC prelomí hranicu 100 000 dolárov medzi rokmi 2022 a 2025.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kryptomeny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený a minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prognóza a analýza odrážajú názory rôznych externých a interných analytikov v danom okamihu a môžu sa kedykoľvek zmeniť. Okrem toho nemôžu predstavovať záväzok alebo záruku na strane obchodného vzdelávania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me