Prognóza predikcie ceny Dash (DASH):

Koľko bude mať Dash v roku 2021 a ďalších rokoch?

Pôjde Dash hore alebo sa zrúti? Prečítajte si našu Predikciu cien Dash na roky 2021 – 2025

Hľadáte cenovú predpoveď Dash na roky 2021 – 2025? Alebo ste ťažko odpovedali na otázku „je Dash dobrá investícia? Ste na správnom mieste. Budeme zdieľať najlepšiu predpoveď cien Dash na rok 2021 a ďalšie roky. sa pozrieme na Dash, aby sme zistili, čo majú odborníci povedať na jeho budúcu výkonnosť a koľko bude mať Dash v roku 2021 a ďalších rokoch.

Ako už asi tušíte z jeho pohľadu, Dash (DASH) je kryptomena s jedným jasným zameraním: digitálna hotovosť. Aj keď takmer všetky kryptomeny majú za cieľ uľahčiť online platby, mnoho zvučných mien (vrátane bitcoinu) nie je vhodných na každodenné transakcie. Od vysokých poplatkov za spracovanie a pomalých časov transakcií až po úplnú absenciu anonymity existuje veľa faktorov, ktoré znamenajú, že tieto aktíva nie sú optimalizované na jednoduché nákupy.

To je miesto, kde prichádza Dash. S trhovou kapitalizáciou 782 438 183 dolárov (v čase písania tohto článku) je Dash 28. najväčšou kryptomenou na svete. Možno to nebude znieť príliš pôsobivo, ale mnoho investorov sa domnieva, že vďaka svojim jedinečným vlastnostiam je silným uchádzačom o svoje portfólio.

V tomto článku preskúmame, či je pravdepodobné, že cena Dash v rokoch 2021 – 2025 stúpne alebo klesne. Prijali sme niektoré z najpútavejších predpovedí kryptomeny, aby sme sa pokúsili odpovedať na otázku „Je Dash dobrá investícia?“, Takže čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Ak chcete kúpiť alebo investovať do Dash rýchlo a ľahko, s 0% províziou, vyskúšajte eToro Exchange!

Čo je pomlčka (DASH)?

Predtým, ako sa ponoríme do našich predpovedí cien Dash, pozrime sa podrobnejšie na históriu a vlastnosti tejto kryptomeny. Prominentná americká kryptomena Evan Duffield prvýkrát uviedla Dash na trh ako XCoin v roku 2014. Pôvodne to bol hard fork od Litecoinu a rýchlo sa premenoval pod menom Darkcoin. Ani tento názov nevydržal dlho – a v marci 2015 si spoločnosť Duffield zvolila názov DASH, aby odrážala zameranie meny na platby digitálnymi hotovosťami. („Dash“ je názov platformy a „DASH“ je jej pôvodná mena).

Dash bol zostavený s použitím rovnakej kódovej základne ako bitcoin. Čím je teda taký výnimočný? Rovnako ako väčšina kryptomien druhej a tretej generácie, aj Dash mal výhodu spätného pohľadu. Evan Duffield a vývojári aktíva vykonali niekoľko kľúčových zmien v bitcoinovej kódovej základni s cieľom zefektívniť svoju menu.

Toto sú niektoré z najvýznamnejších funkcií programu Dash:

 • Dash dokáže spracovať transakcie veľmi rýchlo, dokonca ponúka funkciu InstaSend, ktorá umožňuje používateľom posielať valuty už za 1,5 sekundy. Priemerný čas transakcie platformy je 2,5 sekundy – čo je asi 4-krát rýchlejšie ako v prípade bitcoinu.
 • Platforma má decentralizovaný systém financovania, ktorý umožňuje používateľom uchádzať sa o financovanie s cieľom vytvoriť si vlastné projekty Dash
 • Dash je úplne anonymný. Jednou z kľúčových vlastností bitcoinu je jeho transparentnosť, a hoci sa to často považuje za dôležitú výhodu, môže to byť neuveriteľne nepríjemné pre ľudí, ktorí nechcú, aby ostatní videli presne, koľko a za čo utratili. Platí to najmä v krajinách s prísnymi vládami, ktoré by mohli využívať systém na monitorovanie platieb občanom.

Vďaka týmto funkciám je Dash čoraz populárnejší po celom svete. Napríklad vo Venezuele teraz žije viac ako 800 obchodníkov, ktorí prijímajú platby DASH. Je to preto, že kryptomena sa stala oveľa stabilnejšou alternatívou k burácajúcej mene krajiny, venezuelskému bolívaru. Medzitým zimbabwiansky začínajúci podnik KuvaCash, ktorý získal prostriedky na decentralizovaný systém financovania spoločnosti Dash, tiež využíva DASH na ponúknutie alternatívy k národnej mene svojej krajiny.

V Amerike táto platforma financovala aj Alt Thirty Six, platformu, ktorá uľahčuje platby pre americký konopný priemysel. Sme dokonca svedkami toho, že sa v londýnskych nákupných centrách začali objavovať bankomaty Dash – takže je zrejmé, že táto kryptomena transformuje globálny trh.

Krátkodobé predpovede cien za pomlčku: 2021

Predpoveď ceny Dash na rok 2021


Čo predpovedajú krypto odborníci pre Dash v roku 2021?

Teraz, keď sme si zrekapitulovali, ako presne Dash funguje, začnime najskôr predikciami cien DASH na rok 2021. Či už ste dané aktívum do svojho portfólia pridali alebo uvažujete o investovaní v budúcnosti, objavte, čo niektorí z najlepších kryptoanalytikov veríme, že by sa v krátkom čase mohla stať cena DASH.

Tvrdí to talianska krypto platforma Previsioni bitcoin, Investori spoločnosti DASH sa dočkajú niekoľkých veľmi dobrých správ v roku 2021. Jeho algoritmus predpovedal, že cena DASH do konca roku 2020 dosiahne 100 dolárov a stúpne iba odtiaľ, do januára 2021 dosiahne 120,6339 dolárov a po zvyšok roka prudko stúpa:

predpovede pomlčkových cien 2021

Ak sú predpovede Previsioni Bitcoin správne, odpoveď na otázku „je Dash dobrá investícia“ je dosť presvedčivá – minimálne na obdobie do roku 2021. Tento graf predpovedá ohromujúcu mieru rastu, pričom cena DASH v decembri stúpne na 656 695 $. Najvyššiu úroveň rastu uvidíme v druhej polovici roka. Previsioni Bitcoin v skutočnosti predpovedal, že Dash sa za posledných šesť mesiacov roku 2021 zvýši o takmer 480 dolárov.

Ak vezmeme do úvahy, že Dash ešte nedosiahol 100 dolárov, je to určite odvážna predpoveď. Súhlasia teda ostatní analytici s tvrdeniami spoločnosti Previsioni Bitcoin? Stúpne cena DASH do tohto rozsahu? Bohužiaľ, LongForecast.com nemyslí si to. Platforma poskytla nasledujúce cenové predpovede na rok 2021:

tabuľka pomlčkových cien

Aj keď stránka LongForecast.com súhlasí s tým, že cena DASH do konca roku 2020 dosiahne 100 dolárov, čím sa rok uzavrie na hodnote 116,2 dolárov, nezdieľa nadšený výhľad spoločnosti Previsioni Bitcoin na rok 2021. Po väčšinu roka novinky nie sú Nie je to zlé – platforma verí, že DASH do polovice septembra zostane do značnej miery nad 100 dolárov. Ale od tohto okamihu budúcnosť nevyzerá veľmi jasne a LongForecast.com verí, že Dash by mohol uzavrieť rok 2021 s cenou, ktorá je nižšia ako súčasná hodnota 79,69 dolárov.

Podľa týchto predpovedí sa väčšina investorov buď rozhodne prekonať medvediu búrku a pozrie sa do roku 2022 a ďalej (k tomu sa dostaneme neskôr), alebo sa pokúsi využiť krátkodobé cenové výkyvy. Určite to nie sú nebeské predpovede, ktoré sme videli z bitcoinu Previsioni!

Ďalšia predikcia kryptomeny Dash, na ktorú sa pozrieme, pochádza WalletInvestor. WalletInvestor pomocou svojho interného algoritmu na vykonávanie technickej analýzy dospel k nasledujúcej predpovedi:

trend pomlčky

Ako vidíme z grafu spoločnosti WalletInvestor, platforma je zhruba v zhode s Previsioni Bitcoin aj LongForecast.com, pokiaľ ide o cenu DASH na začiatku roku 2021. V skutočnosti, aj keď všetky tri platformy veria, že cena prudko stúpne V januári poskytol WalletInvestor vyššiu predpoveď ako ostatní. Myslí si, že Dash by mohol dosiahnuť 200 dolárov, čo je takmer dvojnásobok hodnôt predpovedaných jeho konkurenciou.

Zdá sa však, že tento trend pravdepodobne nebude trvať. WalletInvestor predpokladá prudký pokles počas celého roku 2021, kedy sa cena do marca prepadne späť na približne 100 dolárov a potom v priebehu nasledujúcich pár mesiacov bude ešte klesať. Krátke oživenie v máji až júni nepripraví pôdu pre vzostupnejší koniec roka a DASH uzavrie rok 2021 na úrovni zhruba 40 dolárov. Podľa jeho ročnej predpovede je hodnota spoločnosti Dash iba 39 704 dolárov, čo je sklamaním pre všetkých, ktorí si kladú otázku „je DASH dobrou investíciou do roku 2021?“

Sme pripravení investovať do DASH?

investovať do dash

Predpovede cien pre dlhodobé pomlčky: 2022-2025

Čo predpovedajú krypto odborníci pre spoločnosť Dash v roku 2022 a ďalších rokoch?

Kryptoinvestori veľmi radi vedia, čo by si mohlo najbližších 5 rokov pripraviť za cenu Dash.

Pretože kryptomena môže byť taká volatilná, nikdy nie je ľahké robiť cenové predpovede a je normálne vidieť medzi prognózami obrovské rozdiely. Predpovede cien Dash, na ktoré sme sa pozreli pre rok 2021, sú neuveriteľne variabilné a pohybujú sa od 39,704 USD do ohromných 656,6958 USD! Ak sa chceme rozhodnúť, ktorý z týchto výhľadov je pravdepodobnejší, pozrime sa dopredu do rokov 2022 – 2025 a pozrime sa, čo by mohla budúcnosť priniesť cena DASH.

Začneme návratom k bitcoinom Previsioni. Čo si platforma myslí, že po jej nebývalých predpovediach cien Dash na rok 2021 je v pláne obdobie 2022 – 2025? Odpoveď môže byť mierne sklamaním, ak ste do svojho portfólia pridali DASH, aj keď predpovede bitcoinu Previsioni nie sú stále také pochmúrne ako niektoré z tých, ktoré sme videli na rok 2021. Podľa svojich predpovedí platforma verí, že cena DASH klesne v 2022:

predikcia pomlčkovej ceny na rok 2022

Ako vidíme z grafu, Dash začiatkom januára 2022 prekoná 700 dolárov, od tohto bodu však jeho hodnota rýchlo klesá. Do februára bude mať DASH hodnotu 577,1668 dolárov a toto číslo bude až do apríla naďalej klesať. V máji by sa cena DASH mohla opäť zvýšiť na 497 2268 dolárov a pohybovať sa okolo 500 dolárov, kým v období od októbra do novembra nedôjde k ďalšiemu prudkému poklesu na menej ako 340 dolárov. Previsioni Bitcoin očakáva, že aktívum uzavrie rok na 417,2868 USD – čo je viac ako päťnásobok jeho súčasnej ceny, ale menej ako dve tretiny hodnoty jeho maxima do roku 2021.

Napriek tomu, že bitcoin Previsioni bol pre rok 2021 znateľne optimistický, jeho predpovede pre rok 2022 by mohli byť trochu medvedie. Oboje Coinswitch a Správy BTY predložili prekvapivo vysoké predpovede na roky 2022 – 2025, pričom prvé predpovedajú, že DASH by do konca roku 2025 mohlo stáť 2822 dolárov a druhé pôjde ešte ďalej. Podľa BTY News by v roku 2025 mohlo Dash dosiahnuť ceny 12 733,88 USD!

To by bolo takmer desaťkrát viac ako predchádzajúce historické maximum DASH (ATH) 1 441 dolárov, čo je cena, ktorú kryptomena dosiahla medzi rokmi 2017 a 2018. Pochopiteľne, mnoho ďalších platforiem a analytikov sa javí skeptických voči bezprecedentným hodnotám predpovedaným spoločnosťami Coiswitch a BTY News. Zdá sa však, že existuje rastúca zhoda v tom, že v období pred rokom 2025 bude DASH býčích niekoľko rokov..

DigitalCoinPrice.com tiež očakáva, že cena DASH sa v roku 2025 zvýši, aj keď po sérii medvedích rokov:

graf predikcie pomlčky

Jeho celková prognóza je, že Dash je dobrá investícia, pretože sa zdá, že jej cena stúpa. Tento graf neukazuje najvyššie predpovede kryptomeny, ktoré sme už dlho videli, ale jeho vzostupný trend (medzi júlom 2022 a januárom 2024 je zlý rok a pol) by mal byť stále povzbudivým znamením pre investorov, ktorí sa pýtajú či cena DASH pôjde hore.

Podľa svojich predpovedí by DASH mohol do septembra 2025 dosiahnuť maxima takmer 290 dolárov, čo je viac ako 4-násobok jeho súčasnej hodnoty. Niektorí investori môžu dokonca považovať pokles 2022-24 za potenciálne pozitívum. Tvar, ktorý môžeme vidieť na grafe, by mohol byť potenciálne Double Bottom Reversal, býčí vzorec, ktorý je možné použiť na predpovedanie budúceho rastu pri vykonávaní technickej analýzy. Ak je to tak, pokles, ktorý môžeme vidieť do polovice roku 2026, by mohol byť dočasným zvratom v silnom vzostupnom trende – čo naznačuje, že predpovede nad 1 000 dolárov môžu byť dobre na dosah.

Ako dlhodobá investícia sa predpokladá, že Dash by mohol fungovať veľmi dobre. Podľa jeho predpovedí by hodnota ceny tokenov Dash mohla stúpnuť na 120 dolárov do samého konca roku 2020, stúpnuť na 250 dolárov v roku 2021 a 650 dolárov v roku 2022 a dosiahnuť priemernú cenu 3 400 dolárov do roku 2025.

Záver: Predpoveď predpovede cien

Nižšie uvedené predikčné čísla naznačujú niektoré z týchto parametrov: Potenciál vysoké a nízke predpovede cien spoločnosti Dash na roky 2020, 2021, 2022, 2023 a 2025+ ponúkané technickými analytikmi a odborníkmi v odbore.

Rok Vysoký Nízka
2020 170 dolárov 70 dolárov
2021 450 dolárov 110 dolárov
2022 1 500 dolárov 320 dolárov
2023 3300 dolárov 550 dolárov
2025+ 6500 dolárov 950 dolárov

Ako sa cena Dash zmenila v priebehu času?

Jedným z najdôležitejších krokov za účelom dosiahnutia čo najpresnejších predpovedí nástroja Dash je analýza jeho doterajšej výkonnosti.

Odkedy DASH vstúpila na trh v roku 2014, prešla jeho cena množstvom dramatických výkyvov. Na tomto grafe z Nomics, vidíme, ako sa hodnota DASH v priebehu času zmenila:

pomlčkový cenový graf

Aj keď sa to zdá skromné ​​v porovnaní s raketovým pokrokom v rokoch 2017 – 2018, prvý veľký cenový skok spoločnosti Dash prišiel v roku 2014, krátko po tom, ako sa dostal na burzy kryptomien. Od apríla do mája cena stúpla z 0,847417 USD na 5,9679 USD, čo bol výrazný skok, ktorý odrážal obrovské množstvo skorého záujmu investorov. Jeho rast bol po zvyšok rokov 2014, 2015 a 2016 oveľa pomalší, pričom jeho cena sa všeobecne pohybovala medzi 2 a 10 USD.

Na rozdiel od mnohých iných kryptomien zaznamenal DASH extrémny rast takmer po celý rok 2017. V januári bola jeho cena 13,82 USD. V septembri sa vyšplhala na neuveriteľných 330,49 dolárov, ale aj to malo blednúť v porovnaní s rastom, ktorý ho čakal. Pretože trh s kryptomenami ako celok začal zažívať úrovne obrovskej inflácie, Dash určite nezostal pozadu. Medzi októbrom a decembrom 2017 jej cena vyskočila z 293,50 USD na jej ATH 1 141 USD – o rok neskôr v decembri 2018 opäť klesla na 77,26 USD.

Dash sa nikdy nevrátil k sadzbám spred roku 2017, ktoré boli hlavne pod 10 dolárov. Aj keď došlo k strate hodnoty v dôsledku globálneho zlyhania koronavírusov, v dôsledku ktorého ceny takmer každej hlavnej kryptomeny začali klesať s rastúcou neistotou investorov, stále zvyšovala svoju cenu z roku 2019. Jeho zatiaľ najnižšia hodnota v roku 2020 bola 68,84 USD, čo je o viac ako 20 USD viac ako jej minimum z roku 2019, ktoré bolo 46,69 USD.

Pripravené na kúpu DASH?

investovať do dash

Aké faktory ovplyvňujú cenu modelu Dash?

Ako každá kryptomena, aj cena DASH môže závisieť od rôznych faktorov. Ak dúfate, že odpoviete na otázku „je Dash dobrá investícia?“, Je dôležité vedieť, aké sú tieto faktory – či už chcete svoju kryptomenu držať niekoľko rokov, alebo radšej profitovať z krátkodobých pohybov cien. Takto vám bude oveľa jednoduchšie predpovedať kryptomenu a rozhodnúť sa, ktoré predpovede cien Dash sú podľa vás najpresnejšie..

Ponuka a dopyt

Cena Dashu alebo akejkoľvek kryptomeny je úplne závislá od vzťahu medzi ponukou a dopytom. Ak chce viac investorov kúpiť DASH ako ich predať, znamená to, že dopyt bude väčší ako ponuka a cena sa zvýši. Ak je opak pravdou, potom bude ponuka vyššia ako dopyt – to znamená, že cena začne klesať. Samotný tento vzťah je výrazne ovplyvnený faktormi, ktoré sú uvedené nižšie.

Využitie Dash platformy

Ako sme už spomenuli na začiatku tohto článku, platforma Dash financuje a napája celý rad decentralizovaných aplikácií. Popularita týchto aplikácií, napríklad KuvaCash v Zimbabwe, je kľúčovým faktorom pri zvyšovaní dopytu po DASH a následnom zvyšovaní jeho ceny. Pretože záujem o dApps stále rastie, mohlo by to spôsobiť, že v najbližších niekoľkých rokoch vzrastie záujem o základnú technológiu Dash..

Zvýšené akceptovanie kryptomeny

Dash je medzi kryptomenami zvláštny v tom, že uľahčuje každodenné platby. Skutočnosť, že sa v krajinách, kde sa pôvodná mena začala rúcať, stala životaschopným aktívom, je silným dôkazom jej použiteľnosti – rovnako ako skutočnosť, že v Londýne sa objavili bankomaty DASH. Keď sa kryptomeny stanú väčšinovým prúdom a naša závislosť od bezkontaktných platieb sa zvyšuje v dôsledku pandémie koronavírusov, mohli sme dobre vidieť, že po celom svete rastie dopyt po riešeniach ako Dash.

Prognóza predpovede ceny Dash – kľúčové body

 • S trhovou kapitalizáciou 782 438 183 dolárov (v čase písania tohto článku) je Dash 28. najväčšou kryptomenou na svete.
 • Dash dokáže spracovať transakcie veľmi rýchlo, dokonca ponúka funkciu InstaSend, ktorá umožňuje používateľom posielať valuty už za 1,5 sekundy
 • Dash bol prijatý ako alternatívna mena v Zimbabwe aj vo Venezuele, kde sú pôvodné meny nestabilné
 • Algoritmus spoločnosti Previsioni Bitcoin predpovedal, že cena DASH do konca roku 2020 dosiahne 100 dolárov a odtiaľ sa len vyšplhá a do januára 2021 dosiahne 120,6339 dolárov a po zvyšok roka prudko stúpa.
 • LongForecast.com verí, že Dash by mohol uzavrieť rok 2021 s cenou, ktorá je nižšia ako súčasná hodnota 79,6 USD
 • WalletInvestor predpokladá výrazný pokles počas celého roku 2021, kedy sa cena do marca prepadne späť na približne 100 dolárov a potom v priebehu nasledujúcich pár mesiacov bude ešte klesať
 • Dlhodobé predpovede sú omnoho jasnejšie a žiadne predpovede tvrdia, že DASH klesne pod svoju súčasnú cenu
 • Najoptimistickejší výhľad pochádza od spoločnosti BTY News, ktorá verí, že Dash by mohla v roku 2025 dosiahnuť ceny 12 733,88 USD
 • Dash’s ATH bola v decembri 2017 1 141 dolárov
 • Kľúčovými faktormi, ktoré ovplyvňujú cenu DASH, sú ponuka a dopyt, popularita platformy Dash a bežné prijímanie kryptomeny.

Či už ste existujúcim alebo potenciálnym investorom, dúfame, že vám tento článok pomohol odpovedať na otázku „je DASH dobrá investícia?“. Napriek tomu, že predpovede cien Dash na roky 2021 – 2025 sú zmiešané, zdá sa, že dlhodobý výhľad pre Dash je pozitívny, pričom analytici neveria, že v roku 2025 bude mať táto mena nižšiu hodnotu ako teraz.

To znamená, že môže byť notoricky ťažké robiť spoľahlivé predpovede kryptomeny, pretože toto odvetvie je neuveriteľne volatilné. Pred pridaním novej kryptomeny do svojho portfólia vždy vykonajte svoju vlastnú náležitú starostlivosť a uistite sa, že máte zavedenú efektívnu stratégiu riadenia rizík. Ako sme už videli predtým, trh sa môže pohybovať rýchlo – a určite sa tak stane znova.

Ak vám váš vlastný výskum dal mimoriadnu istotu, ktorú potrebujete na začatie obchodovania s DASH, možno vás poteší, že eToro poskytuje možnosť obchodovať s kryptomenami (vrátane DASH) a CFD až na 90+ kryptomeny.

eToro – Nakúpte DASH s 0% províziou

investovanie do dash

Prihlásiť Se pre eToro a začnite obchodovať DASH alebo kopírovať najlepších investorov DASH bez ďalších poplatkov. Nie sú spojené žiadne poplatky za správu ani iné skryté náklady.

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

75% účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD

Predpovede cien Dash – časté otázky

Je Dash lepší ako bitcoin?

Pokiaľ ide o rýchlosť transakcií a poplatky, Dash je určite lepší ako bitcoin. Priemerný čas transakcie tejto platformy je iba 2,5 sekundy, čo je 4-krát rýchlejšie ako v prípade bitcoinu.

Will Dash dosiahne 1 000 dolárov?

Podľa niektorých predpovedí by sme mohli vidieť, že cena DASH pred koncom roku 2025 dosiahne 1 000 dolárov. Spoločnosť BYT News sa dokonca domnieva, že jediná minca DASH môže mať do roku 2025 hodnotu 12 733,88 USD!

Koľko je tam mincí Dash?

Celková zásoba mincí DASH je 18 miliónov. Pri súčasných sadzbách sa očakáva, že kryptomena dosiahne svoju celkovú zásobu okolo roku 2030.

Ak sa vám náš článok páčil Predpoveď predpovede ceny: Koľko sa vyplatí platiť v roku 2021 a ďalej, zdieľajte so svojimi kolegami obchodníkmi.

Ďalšie čítanie:

Najobľúbenejšie kryptomeny vo Veľkej Británii

10 kryptomien, ktoré sa majú zvážiť v roku 2021

Ethereum VS. Zvlnenie: Ktorý by mal byť vo vašom portfóliu?

Najobľúbenejšie kryptomeny v USA

Ako zarobiť peniaze pomocou kryptomeny – definitívny sprievodca

Tipy a chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri investovaní do kryptomeny

Ako profitovať z rastu trhu s kryptomenami

Zrieknutie sa zodpovednosti: Pomlčka všetkých kryptomien je veľmi volatilná. Váš kapitál je ohrozený a minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prognóza a analýza odrážajú názory rôznych externých a interných analytikov v danom okamihu a môžu sa kedykoľvek zmeniť. Okrem toho nemôžu predstavovať záväzok alebo záruku na strane obchodného vzdelávania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector