Stellar Lumens si za posledných pár rokov získal pomerne veľkú popularitu a investori sú zvedaví, či je Stellar dobrou investíciou. Jedná sa o pragmatický blockchainový projekt vyrobený na podporu digitálneho znázornenia akejkoľvek meny. Vždy je najlepšie vedieť, aké nové projekty majú na svojom účte na trhu plnom príležitostí.

Tu je podrobná štúdia spoločnosti Stellar Lumens, dôvodu jej popularity, a možnosti, aby sa investori rozhodli, či je to dobrá budúca investícia.

Čo je Stellar Lumens a prečo bol vynájdený

Stellar Lumens (XLM) vytvoril Jed McCaleb, vynálezca Ripple. Je to digitálna mena, ktorá je podobná Ripple, ale líši sa účelom.

Lumen je Stellarova kryptomena vytvorená s cieľom hrať významnú úlohu v sieti. Stellar je navrhnutý osobitným spôsobom a vyžaduje, aby každý účet vždy držal dostatočný počet lúmenov. Namiesto pomoci inštitúciám bola spoločnosť Lumens vytvorená s poslaním pomáhať jednotlivcom pri prevode peňazí.

Predchádzajúce cezhraničné transakcie spôsobili ľuďom veľké problémy. Lumeny boli vytvorené s cieľom prekonať problém zdĺhavých transakcií a vysokých poplatkov. Poskytnutím rýchleho a lacného spôsobu rozposielania peňazí do celého sveta dokázala spoločnosť Lumens nájsť lepšie riešenie tohto problému..

Fintech pre kryptomenu: XML

Naša spoločnosť dnes pomaly prechádza do bezhotovostnej spoločnosti a spoločnosti, ktoré z toho majú prospech, sú nepochybne spoločnosti zaoberajúce sa finančnými technológiami. Fintech spoločnosti sú čoraz dôležitejšie, pretože umožňujú jednotlivcom ľahký pohyb peňazí. Pokiaľ ide o svet kryptomien, cieľom spoločností Ripple a Stellar Lumens je znížiť vysoké náklady medzibankového prevodu a sprístupniť ho všetkým.

Stellar Lumens fungujú ako veritelia typu peer-to-peer pri presune peňazí za hranice; na rozdiel od Ripple, ktorá sa stará o bankové inštitúcie, Stellar mieri na nebankovky. Ripple aj Stellar slúžia v kryptosvete rovnakému účelu. Ich údajným cieľom je uľahčiť ľuďom transakcie rýchlosťou a bezpečnosťou digitálnych tokenov a uľahčiť cezhraničný pohyb ťažkého majetku vrátane fiat meny..

Na rozdiel od bitcoinu, mince proof-of-work (PoW), Stellar používa Stellarovu konsenzuálnu metódu. Týmto spôsobom sa transakcie vyrovnajú do 2 až 5 sekúnd. Konsenzusná metóda používa rad serverov, ktoré sa navzájom synchronizujú na overenie, a nie na overenie transakcií používajú baníkov.

Stellar’s Underlying Technology And The Lumen Token

Sieť Stellar je otvorená, decentralizovaná sieť typu peer-to-peer, ktorá umožňuje presun a ukladanie peňazí. Lumen je natívny token siete a umožňuje používateľom posielať peňažné sumy a prevádzať menu.


Lumen funguje ako most, vďaka ktorému sú obchodné aktíva lacnejšie cez hranice. Táto decentralizovaná blockchainová technológia preto vyzýva súčasných poskytovateľov platieb, ktorí si za podobné služby účtujú vyššie poplatky, a jej cieľom je vyriešiť medzery medzi rozdielnymi uzavretými systémami, ktoré tvoria súčasné medzinárodné finančné trhy..

Lúmeny poskytujú ľahké transakcie hodnoty medzi menami, ktoré nemajú bežne obchodovaný pár. Iba jeden typ meny je možné poslať od jedného partnera prostredníctvom systému Lumen, ktorý príjemcovi príde ako iná mena. Cesta k prijímaču je vyplnená rôznymi prechodmi cez niekoľko mien. Zabezpečením prítomnosti priameho swapu menových párov alebo hľadaním existujúceho dopytu po počiatočnej mene od držiteľa Lumenu vyhľadáva pár lúmenov a cieľovú menu, vďaka čomu je transakcia bezproblémová..

Vďaka čomu sú hviezdne lúmeny jedinečné?

Prvým a najdôležitejším dôvodom svojej jedinečnosti je, že spoločnosť Stellar umožňuje organizáciám využívať jej sieť na zníženie transakčných a prevodových nákladov. Spolu s tým spravuje aj mikroplatby a zvyšuje svoj dosah prostredníctvom mobilných pobočiek. Každá hviezdna transakcia stojí iba 0,00001 XLM. Aj keď XLM nie je PoW coin ako bitcoin, má podstatnú cenovú koreláciu s bitcoinom.

Webová stránka Prediktor mincí uvádza, že "korelačný koeficient týchto dvoch kryptomien je 0,55," čo je kladné číslo. To je pre lúmeny ďalšia výhoda, pretože sa pohybuje rovnakým smerom ako populárny kryptomena Bitcoin.

Sieť spoločnosti Stellar je zabezpečená protokolom Stellar Consensus Protocol, ktorý ju robí jedinečnou od ostatných kryptomien. Tento protokol má štyri významné vlastnosti: decentralizované riadenie, flexibilný vzťah dôveryhodnosti, nízka latencia a asymptotické zabezpečenie, čo z neho robí priaznivú dôveryhodnú sieť pre používateľov..

Stojí za to Stellar Lumens dávať pozor?

Teraz je večnou otázkou, či je Stellar Lumens dobrou investíciou? Odpoveď nie je jednoduchá. Kryptotrh je nestály a je náchylný k náhlym zmenám. Preto musia investori pred plánovaním investícií do akejkoľvek kryptomeny vykonať podrobný prieskum a štúdium konkrétnej mince.

V súčasnosti predstavuje celková ponuka spoločnosti XLM okolo 50 miliárd a cirkulujúca ponuka predstavuje 20,7 miliárd. So súčasným trhovým stropom 9,26 miliárd dolárov a väčším rastom svojej hodnoty v nasledujúcich rokoch môže byť Stellar životaschopnou voľbou pre investorov, ale so spoľahlivými plánmi riadenia rizík.

Očakáva sa, že počas piatich rokov bude Stellar lumens rásť ako jedna z najvýkonnejších kryptomien, najmä vzhľadom na jej nedostatok na trhu. To nakoniec zvýši jeho hodnotu a rast. Veteráni na trhu predpovedajú, že trhová kapitalizácia spoločnosti Stellar by mohla v nadchádzajúcich desaťročiach ísť vyššie ako percento rastu bitcoinu.

Nenechajte si ujsť: Predikcia cien hviezdnych lúmenov

Na záver:

Vďaka nižším nákladom, rýchlejšej transakcii, ľahkej prístupnosti a zabezpečenej sieti, ktorá využíva Stellar Consensus Protocol, bola spoločnosť XLM uvedená na rade najlepších búrz na kryptotrhu. Samotný nedostatok XLM môže byť hnacím faktorom zvyšovania jeho hodnoty v čase, najmä keď dopyt po platforme Stellar vykazuje značný nárast. Vzhľadom na všetky faktory a dôkladný výskum môže byť XLM ziskovým doplnkom vášho investičného portfólia. Držanie v digitálnej peňaženke sa môže ukázať ako dobrá investícia.

eToro – najlepšia platforma na nákup Stellar XLM

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Čítaj viac:

Ako nakupovať Stellar – Sprievodca pre začiatočníkov

Čo bude poháňať hviezdnu cenu v roku 2021?

Koľko bude mať Stellar XLM v roku 2021 a neskôr?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector