Uvažujete o začatí cesty investovania do kryptomeny a chcete vedieť najlepšie investičné tipy? Alebo ste možno obchodník a myslíte si, že robíte príliš veľa chýb. Ďalej vám predstavíme tipy na investovanie do kryptomeny a chyby, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

Tipy na investovanie do kryptomeny

Kryptomena investujúca chyby, ktorým sa treba vyhnúť

Kryptomeny sa výrazne rozširujú a stali sa vynikajúcou investičnou príležitosťou. Už na ich začiatku vládol okolo nich skepticizmus, ale teraz toľko bánk a finančných inštitúcií, ktoré investujú do bitcoinového veľkého množstva peňazí a spúšťajú svoje služby kryptomeny, skepsa postupne upadá.

Vďaka takýmto novinkám sa už pozornosť upriamila na kryptomeny a bitcoin má v skutočnosti najväčší počet aktívnych adries od roku 2017 keď narazila na 20 000 dolárov.

Takže, ak uvažujete o začatí svojej investície, pripravili sme tu pre Trading Education najlepšie tipy na investovanie do kryptomeny a najčastejšie chyby, ktorým sa treba vyhnúť.

Tipy na investovanie do kryptomeny

Tipy na investovanie do kryptomeny sú vždy užitočné, pretože pomáhajú investorom a najmä nováčikom v kryptomene skrátiť cestu k úspechu.

Poučte sa o kryptomene

Kryptomeny musíte brať vážne a eliminovať dojem, že sú spôsobom, ako rýchlo zbohatnúť. Pri tradičnom spôsobe šetrenia peňazí je pravdepodobnejšie, že svoje peniaze ušetríme prostredníctvom bánk a finančných inštitúcií. Ak potrebujeme pomoc alebo urobíme chybu, keď pošleme peniaze na nesprávnu adresu, môžeme zavolať zákaznícky servis a tí transakciu vrátia..

Musíte mať na pamäti, že pri kryptomenách sa to nemôže stať. Nikto ich nevlastní; nemajú výkonného riaditeľa. Sú úplne decentralizované a ak ste obeťou podvodu, potom už niet cesty späť. Berte preto technológiu kryptomeny a blockchain vážne a týmto spôsobom budete schopní rozlíšiť veci, ktoré sú na internete legitímne, a tie, ktoré sú podvodom..

1. Vyberte si stratégiu, ktorá vám vyhovuje viac

Existuje niekoľko stratégií, pomocou ktorých môžete ťažiť z kryptomien. S prihliadnutím na vaše skúsenosti by ste si však mali zvoliť stratégiu, ktorá vám vyhovuje najviac. Napríklad denné obchodovanie vyžaduje viac zručností a vedomostí v čítaní grafov a predpovedaní pohybov na trhu. Naproti tomu HODLing nevyžaduje žiadne konkrétne znalosti, pretože si môžete kúpiť iba mincu a počkať, kým sa zvýši jej hodnota. Všetko teda závisí od vašich skúseností a chuti učiť sa.

2. Pochopte volatilitu


Kryptomeny sú svojou povahou volatilné, čo znamená, že ich cena často rastie a klesá. V skutočnosti sa to považuje za dobrú príležitosť na zisk z investorov. Ak sa vám v zásade podarí pochopiť volatilitu, budete schopní navrhnúť lepšiu investičnú stratégiu. Okrem toho sa musíte psychicky pripraviť na výkyvy cien a nenechať sa emotívne alebo príliš prekvapiť. Pokiaľ ide o kryptomeny, čakajte všetko!

3. Pozor na podvody – vlastníte výskum

Internet je známy príležitosťami, ktoré ponúka na zarábanie peňazí, ale aj mnohými podvodmi a hackermi, ktoré sa vyskytli v priebehu histórie. Aj kryptomeny v ich začiatkoch mnohí ľudia, dokonca aj vplyvné známe osobnosti, označili za podvody. Dnes sa podvody vo svete kryptomien ponúkajú vo forme "príležitosť" investovať.

Niekedy, keď sa ráno zobudíte, môžete mať svoj e-mail naplnený ponukami, ktoré vyzerajú legitímne, ale sú to podvodníci, ktorí sa snažia využiť prípadné obete. Možno ste ponúkli, že do nich investujete "skutočné kryptomeny", ale v skutočnosti sú to podvody.

OneCoin je jedným z najslávnejších podvodov s kryptomenami. Bulharská dáma, Ruja Ignatova, propagovala mincu ako úplne legitímnu a prilákala investorov zhromaždením celkovo 4 miliárd dolárov. Úrady ju identifikovali ako Ponziho schému. Preto pozor, neponáhľajte, neskúmajte a nepokračujte vo svojich obchodných dobrodružstvách.

4. Vezmite si svoj zisk

Ak investujete HODLOVANÉ dlho a vidíte, že máte dostatočný zisk na to, aby ste ho zobrali, príliš sa ho nedržte a vezmite si svoj zisk. Niekto by si mohol myslieť, že sa možno niekam ponáhľate, ale ak máte napríklad 600% zisk, potom nemáte na čo čakať. Ak budete pokračovať v HODL po 600% zisku, potom to môže byť prehnané, pretože keď hovoríme o kryptomenách, nikdy neviete, že môžu zlyhať a nezískate žiadny zisk. V skutočnosti riskujete, že prídete aj o investované peniaze.

5. Snažte sa investovať v pravý čas

Mohli by sme to nazvať inak ako "nakupujte nízko a predávajte vysoko" pravidlo. Investovanie v pravý čas je najdôležitejšou zložkou, pokiaľ ide o kryptomeny, najmä pre HODLerov. Napríklad, ak sa vrátime do roku 2017, keď kryptomeny zaznamenali drastické zvýšenie ceny, tí, ktorí investovali v čase, keď bola cena bitcoinu veľmi nízka, priniesli obrovské zisky, keď cena stúpla. Aj keď to má čo do činenia s trochou šťastia, ale tí, ktorí zostanú v obraze, budú vždy vedieť, kedy majú investovať svoje peniaze do kryptomien.

Ďalším príkladom je teraz, v čase koronavírusu sa bitcoin začiatkom roku 2020 takmer dotkol 3000 dolárov a potom sa cena postupne zvyšovala. V súčasnosti predstavuje niečo vyše 15 800 dolárov. HODLer, niekto, kto investoval v marci 2020, má teraz zisky, ak ich chce získať, alebo môže ešte počkať, v nádeji, že hodnota bitcoinu porastie.

6. Vyberte si bezpečnú burzu kryptomien

Z mnohých búrz kryptomeny, ktoré tam fungujú, sa pokúste vybrať tú najlepšiu. Je dôležité zvoliť burzu, ktorá má nízke poplatky a je bezpečná. Dbajte najmä na bezpečnosť výmenníka, ktorý si vyberiete. Burzy často vedia, že sú obeťami hackerov.

Najznámejším výmenným hackom je Mt. Burza Gox, ktorá bola hacknutá v roku 2014, čím stratila v tom čase 850 000 bitcoinov v hodnote 450 miliónov dolárov. V skutočnosti bol prípad Mt. Gox je jedným z najväčších škandálov v histórii kryptomien. Preto je veľmi dôležité zvoliť burzu, ktorá má vysokú bezpečnosť. eToro napríklad je sprostredkovanie, ktoré je oceňované kvôli vysokej bezpečnosti, prostredníctvom ktorej môžete bez váhania investovať do kryptomien..

7. Pochopte, aké sú teplé a studené peňaženky

Takže, ako už bolo spomenuté, kryptomeny nemožno v banke ukladať ako tradičné meny. Kryptomeny sú uložené v takzvaných peňaženkách. Je nevyhnutné pochopiť rozdiel medzi horúcou a studenou peňaženkou. Horúce peňaženky sú pripojené k internetu. Sú to teda online weby, kde môžete ukladať svoje kryptomeny. peňaženka eToro, je napríklad ľahko použiteľná platforma, ktorá podporuje viac ako 120 kryptomien.

Chladné peňaženky sú zatiaľ hardvérové, zvyčajne vo forme USB, kde môžete uložiť svoje kryptomeny. Vynikajú väčšou bezpečnosťou, pretože nie sú pripojené k internetu. Preto sa nemôžu nabúrať.

8. Berte súkromie vážne

Je zrejmé, že existujú ľudia, ktorým určite dôverujete. Ale koniec koncov, pokiaľ ide o kryptomeny, buďte opatrní a neverte všetkým. Najlepšie je, aby ste s nikým nezdieľali žiadne heslá alebo súkromné ​​kľúče, ktoré máte. Najmä súkromné ​​kľúče. Nikto by k nim nemal mať prístup okrem vás, pretože súkromné ​​kľúče chránia vaše finančné prostriedky pred krádežou.

9. Zvážte použitie kryptoobchodného robota

Trh s kryptomenami funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Príležitostí ťažiť z investícií do kryptomeny je teda veľa. Vítanou možnosťou by preto bolo použitie automatizovaného obchodného softvéru alebo inak známe ako obchodné roboty.

Podľa kryptonomistu výskumy ukázali, že 86% obchodovania sa deje pomocou robotov. Obchodovací roboti fungujú sami a pomocou nich môžete automatizovať svoju investičnú stratégiu. Sú cenené kvôli šetreniu času investorov, pretože fungujú aj cez víkendy, keď budete tráviť čas so svojou rodinou alebo na horách..

10. Nesledujte dav

Niekedy sa v kryptomenách vytvorí dojem, že by mal každý investovať v určitom období, vy tiež. Toto je nesprávny prístup. Väčšinou sa musíte držať svojho plánu. Je ich veľa "odborníkov" snažia sa vás presvedčiť, do ktorej mince chcete investovať. Niekedy môžu mať pravdu, ale často sa môžu mýliť aj oni.

Ak sa vrátime späť, v roku 2017, počas kryptomeny, vznikol dojem, že každý musí investovať. Takže tí, ktorí nemali veľa vedomostí o tom, ako sa veci majú, nakúpili, zatiaľ čo cena bola vysoká. Netrvalo dlho; ceny padli na zem a kupujúci skončili zúfalí. Posúďte teda sami vývoj trhu a urobte svoje rozhodnutia.

11. Pochopte koreláciu kryptomeny

Kryptokorelácia znamená, že kryptomeny sú navzájom prepojené takým spôsobom, že ich cena ide podobným smerom. Napríklad bitcoin koreluje s ethereom. Väčšina altcoinov súvisí s bitcoinom. Ak teda stúpne cena bitcoinu, stúpa aj cena altcoinov.

Existujú ale prípady, keď cena altcoinov prevýši rastúce ceny bitcoinov o väčšie percento. Preto ak pochopíte koreláciu medzi kryptomenami, potom vám vaša investičná stratégia prinesie väčší zisk.

12. Zostaňte informovaní

Koniec koncov, je dobré zostať v obraze. Sledujte novinky a čítajte čo najviac krypto obsah. Na cenu kryptomien často majú vplyv rôzne udalosti na svete, takže buďte informovaní, aby ste čo najlepšie a najpresnejšie predpovedali cenové pohyby..

Kryptomena investujúca chyby, ktorým sa treba vyhnúť

chyby pri investovaní kryptomeny

Investori robia veľa chýb, či už pre nedostatok vedomostí alebo pre emócie. Kvôli týmto chybám nechávajú na stole veľa peňazí. Ďalej uvádzame niektoré z chýb, ktoré by ste ako kryptový investor nemali robiť.

1. Investovanie iba do jednej mince

Jednou z najčastejších chýb, ktoré investori robia, je investícia do jednej mince. Aj keď kryptomeny korelujú, niektoré z nich dosahujú lepšie výsledky ako iné. Bitcoin je bezpochyby obľúbenou kryptomenou pre väčšinu ľudí. Ale v mnohých prípadoch sú to práve niektoré nové, neznáme kryptomeny, ktoré môžu mať v priebehu dňa 300-400% rast, čo je veľmi výnosné. Takže si nájdite čas, analyzujte trh a investujte do viac ako jednej kryptomeny. Šance na zisk budú skutočne väčšie.

2. Investovanie všetkých peňazí, ktoré máte

Neúmyselne nehovoria "Investujte iba to, o čo si môžete dovoliť prísť". Mali by ste vedieť, že kryptomeny vás môžu tiež sklamať, pretože ich cena môže spadnúť v závislosti od viacerých faktorov. Je potrebné mať na pamäti, že kryptomeny sú riadené softvérom vytvoreným ľudskou mysľou prostredníctvom kódovania. Prirodzene sa vyznačujú volatilitou, čo znamená, že ceny často kolíšu. Preto nikdy neinvestujte všetky peniaze, ktoré máte. Investujte iba to, čo si myslíte, že si môžete dovoliť stratiť v prípade, že dôjde k ich pádu.

3. Nasleduje humbuk

Investori často dostávajú medializáciu sledovaním správ a hlášok na sociálnych sieťach. Preto sú ovplyvnení touto správou a vzniknutým humbukom, ktorý investuje v nesprávnom čase alebo predáva svoje mince v nesprávnom čase. Aj keď je dobré zostať v obraze, neznamená to, že všetky správy a predpovede sú presné. Musíte teda mať plán, ktorým sa budete riadiť, a nenechať sa ovplyvňovať humbukom, ktorý sa okolo vás vytvorí.

4. Obchodovanie s emóciami

Emócie obchodníkom vôbec nepomáhajú. Naopak, poškodzujú iba obchodníkov, pretože môžu prijímať nesprávne rozhodnutia, ak sú pod vplyvom emócií. Emócie sú v skutočnosti jednou z hlavných príčin významných strát, ktoré obchodníci mohli zažiť. Obchodník kvôli nim môže nakupovať alebo predávať v nesprávnom čase. Naučte sa preto nenechať sa ovplyvniť emóciami a držte sa svojho plánu.

5. Nadradené obchodovanie

Sme predsa ľudia a unavíme sa. Keď sa unavíme, urobíme viac chýb. Takže si občas urobte prestávky v obchodovaní. Nesnažte sa cez deň robiť veľa obchodov, pretože obchodovanie je náročné na čas a je ťažké zachytiť veľa dobrých obchodov počas dňa. Musíte vedieť, že čím viac obchodov uskutočníte, tým viac poplatkov zaplatíte a vzniknú daňové povinnosti.

6. Ignorovanie daní

Mnoho nových investorov do kryptomien na daňové povinnosti ani len nepomyslí. Akákoľvek vláda krajiny, ktorá dala kryptoburzám právny štatút, samozrejme tiež zdaňuje tých, ktorí sa zaoberajú akoukoľvek kryptomenou. Preto nezačnite investovať do kryptomien v presvedčení, že nebudete musieť platiť dane. Preskúmajte a prečítajte si zákony štátu, v ktorom žijete, ktoré sa týkajú regulácie daní týkajúcich sa kryptomien. Na konci roka teda nebudete prekvapení!

Sme pripravení ponoriť sa do kryptotrhu?

Naučte sa investovať do kryptomien pomocou obchodného vzdelávania

Spôsob, ako sa naučíte investovať do kryptomien, je zásadný. Preto tu v Trading Education berieme výučbu obchodovania veľmi vážne a snažíme sa školiť našich študentov a vybaviť ich tými najsofistikovanejšími nástrojmi na obchodovanie.

Trading Education je obchodná akadémia, kde sa znalí obchodní profesionáli delia so svojimi študentmi o svoje obchodné skúsenosti. Sekcia článkov o obchodovaní je ako knižnica, v ktorej sa dozviete všetky veci, ktoré vás zaoberajú obchodovaním.

Kurzy obchodovania, ktoré sme pripravili, patria k najlepším a sú vytvorené tak, aby bolo učenie sa obchodovania čo najjednoduchšie a najrýchlejšie

Začnite svoju investíciu do kryptomeny pomocou eToro

eToro je najuznávanejšia sprostredkovateľská spoločnosť na svete. eToro sa vyznačuje vysokou bezpečnosťou a je užívateľsky prívetivou platformou.

eToro je úplné legitímne sprostredkovanie regulované a licencované príslušnými orgánmi. Platforma má mnoho funkcií a jednu z najlepších vo virtuálnom obchodovaní, kde si vďaka tejto funkcii môžete precvičiť obchodovanie so stovkou.

Tiež je eToro známe svojim "Kópiové obchodovanie" funkcia a platforma podporuje viac ako 90 kryptomien.

eToro – najlepšia kryptomena pre investorov aj obchodníkov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Kľúčové body

  • Kryptomeny sa rozširujú, pretože finančné inštitúcie nakupujú bitcoiny a ponúkajú krypto služby.
  • Bitcoin má najväčší počet aktívnych adries od roku 2017.
  • Vzdelávajte sa a pri obchodovaní s kryptomenami si dajte pozor na podvody.
  • Mnoho investorov sa stalo obeťou spoločnosti OneCoin, ktorá bola Ponziho schémou režírovanou bulharskou dámou Rujou Ignatovou.
  • Ak získate zisk, je lepšie si ho vziať a nečakať oveľa dlhšie.
  • Mt. Gox v roku 2014 kvôli hacku stratil 850 000 bitcoinov v hodnote 450 miliónov dolárov.
  • Je dôležité, aby ste s nikým nezdieľali svoje heslá alebo súkromné ​​kľúče.
  • Neopovedateľné mince sa mnohokrát ukážu ako výnosnejšie ako tie renomované.
  • Investujte iba to, o čo si môžete dovoliť prísť.
  • Zbavte sa emócií a uvedomte si, že kryptomeny sú zdaňované.

Dúfame, že tieto tipy vám určite pomôžu na vašej obchodnej ceste. Ak sa vám tento článok páčil, dajte nám lajk a zdieľajte ho, ak by z neho chcel mať prospech niekto iný.

Mali by ste mať na pamäti, že tipy v tomto článku nie sú pravidlami, ktoré musíte dodržiavať. Toto sú iba tipy, ktoré sme zhromaždili z našich skúseností tu v Trading Education a rozhodli sme sa ich s vami zdieľať!

Čítaj viac:

Do ktorých 10 najlepších kryptomien treba investovať v roku 2021?

Najlepšie altcoiny na obchodovanie v roku 2021

Top 15 dôvodov, prečo investovať do kryptomien

5 najobľúbenejších kryptomien v USA

Najobľúbenejšie kryptomeny vo Veľkej Británii

Najlepšie kryptomeny na investovanie tento mesiac

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector