Úspešné portfólio mincí má explodovať v roku 2021

Hľadáte kryptomeny na investovanie do roku 2021? Zaujíma vás, čo je top 10 digitálnych aktív? Plánujete tento rok vybudovanie výnosného portfólia kryptomien? Potom pokračujte v čítaní a zistite, čo platí pre sektor kryptomien do roku 2021.

Napriek všetkým šialeným sprisahaniam ohľadom nového koronavírusu je skutočnosťou, že pokračujúca pandémia stále infikuje nielen ľudí, ale aj ekonomiky na celom svete.

Rok 2020 bol náročným rokom najmä pre finančný sektor a investorov.

Strach z globálnej recesie však viedol k zvýšenému záujmu o kryptomeny a blockchainové technológie. Investori videli príležitosť investovať do kryptomien ako alternatívu k tradičným aktívam a ako zaistenie proti inflácii.

Technológia blockchain sa na druhej strane stala niečím prirodzeným – rovnako ako internet alebo elektrina.

Hlavné finančné inštitúcie tiež uznali potenciál kryptomien, čo prirodzene viedlo k širšiemu prijatiu a výraznému zvýšeniu cien.

Inými slovami, aj keď bol rok 2020 náročným rokom, kryptám pomohol upevniť ich miesto vo finančnom sektore.

Rok 2021 sa začal býčou výzvou pre celý trh.

Ak sa chcete rýchlo a ľahko ponoriť do kryptotrhu, vyskúšajte eToro Exchange!

Top 10 najlepších kryptomien v roku 2021:

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. Vlnenie
 4. Litecoin
 5. TRON
 6. Bitcoinová hotovosť
 7. Cardano
 8. Tezos
 9. IOTA
 10. Hviezdna

Môžete si prečítať naše podrobné recenzie top 10 kryptomien v tomto roku, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť.

1. Najlepšia kryptomena na investovanie do roku 2021: bitcoin

Ak existuje jedna kryptomena, o ktorej ste pravdepodobne počuli, je to pravdepodobne Bitcoin.

Názov bitcoin rezonuje u kryptoinvestorov a nadšencov blockchainu z nejakého dôvodu.

Bitcoin je prvá kryptomena, ktorá transformovala budúcnosť financií do bodu, z ktorého niet návratu. Aj keď bitcoin vytvoril pred viac ako desiatimi rokmi anonymná postava Satoshi Nakamoto, zdá sa, že táto kryptomena nikdy nevyjde z módy.

Bitcoin je platforma typu peer-to-peer používaná na uľahčenie online platieb za tovar a služby.

Na rozdiel od nekrytých peňazí bitcoiny nemajú fyzickú formu. Práve naopak – bitcoiny netlačia nijaké vlády; namiesto toho sa ťaží. Vyťažiť je možné 21 miliónov mincí, z toho v súčasnosti v obehu 18 618 006.

Snáď jednou z najväčších výhod bitcoinu a ďalších altcoinov je skutočnosť, že sú decentralizované a transparentné, čo urýchlilo prijatie kryptomeny po celom svete.

História Bitcoinu sa však vyznačuje mnohými vzostupmi a pádmi. Aj keď sa bitcoin v súčasnosti považuje za uchovávateľ hodnoty, BTC sa obchodoval takmer nič po dobu niekoľkých rokov od svojho prvého vydania.

Napriek tomu medzi kryptobublinou v roku 2017 BTC raketovo stúplo nad 20 000 dolárov. Minulý rok, keď došlo k tretiemu polroku bitcoinu, sa bitcoinu podarilo zotaviť sa z prebiehajúcej pandémie a dosiahnuť nové maximá všetkých čias.

Bitcoin v januári 2021 vyrazil na viac ako 40 000 dolárov, po čom nasledoval výrazný výpredaj.

Bude cena BTC naďalej stúpať aj v roku 2021? Odborníci zdieľajú silné názory na BTC a predpovedajú neuveriteľné ciele vo výške 100 000, 170 000 a 318 000 dolárov v roku 2021 a ďalších rokoch.

Niektorí tvrdia, že bitcoin nahradí zlato ako uchovávač hodnoty. Bitcoin je v skutočnosti jednou z najlepších kryptomien, do ktorej sa dá investovať v roku 2021. Jedna vec je istá: veľa mincí prichádza a odchádza, ale Bitcoin je tu na to, aby zostal ďaleko po roku 2021.

2. Ethereum (ETH)

Vaše portfólio nebude v roku 2021 úplné bez Ethereum. Ethereum je po bitcoinoch druhou najväčšou kryptomenou s trhovým stropom 176 153 194 295 dolárov.

Ethereum, ktoré vytvoril vizionár Vitalik Buterin, je viac ako platobný systém.

Ethereum možno použiť na nasadenie inteligentných zmlúv a decentralizovaných aplikácií (dApps). Je to tiež platforma, ktorá podporuje vývoj rôznych tokenov ERC-20. V skutočnosti bol dnešný gigant Binance Coin vyvinutý na blockchaine Ethereum.

Ethereum tiež podporuje rôzne platformy aktívne v sektore decentralizovaného financovania (DeFi), čo je dnes veľká výhoda. Sektor DeFi je koniec koncov jedným z najpopulárnejších kryptotrendov, ktoré tu zostanú dlho po konci roku 2021.

Verte tomu alebo nie, počet aktív uzamknutých v DeFi sa zvýšil z 3 miliárd dolárov v roku 2019 na 13 miliárd dolárov v roku 2020. A hádajte čo: Ethereum bola minca, ktorá držala 96% objemu všetkých transakcií!

Nielen to, ale Ethereum uľahčuje vývoj rôznych hier založených na blockchaine, čo je ďalší rýchlo sa rozvíjajúci priemysel na celom svete..

Aj napriek prebiehajúcej pandémii sa teda éterum vyšplhalo z približne 125 dolárov na viac ako 600 dolárov v roku 2020, čo bol nárast o viac ako 380%!

ETH vstúpil do roku 2021 s býčím začiatkom; toľko odborníkov sa domnieva, že v roku 2021 môže prekonať hranicu 2 500 dolárov.

3. Zvlnenie (XRP)

Ripple je ďalšia jedinečná minca, ktorú treba zvážiť v roku 2021. Ripple, ktorá vyšla v roku 2012, získala veľkú podporu od významných finančných inštitúcií na celom svete..

Vzhľadom na svoj potenciál transformovať cezhraničné platby pri nízkych nákladoch teraz Ripple spolupracuje s viac ako 300 poskytovateľmi v 40 krajinách. Niektorí veľkí partneri sú Banco Santander a JP Morgan.

Tu by sme si mali uvedomiť, že Ripple nie je vaša priemerná minca. Ripple bol vytvorený ako lepšia a menej nákladná alternatíva nielen k kryptám, ale k tradičným platobným systémom, ako je SWIFT. A to je jeden z dôvodov, prečo kúpiť XRP!

Podľa oficiálneho fóra menových a finančných inštitúcií môže spoločnosť Ripple nahradiť SWIFT z hľadiska bezpečnosti, rýchlosti, sledovateľnosti, nákladov, transparentnosti a riadenia rizík.

Zatiaľ čo XRP je pôvodné kryptomena Ripple, používatelia si môžu zvoliť ľubovoľnú menu, ktorá bude na platforme obchodovať. Mali by sme poznamenať, že zatiaľ čo Ripple spracuje okolo 1 500 transakcií za sekundu, spoločnosť tvrdí, že dokáže škálovať až 50 000 transakcií.

Všimnite si, že hoci spoločnosť Ripple zaznamenávala v priebehu rokov stabilný pokrok, súdny spor od Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) viedol k nejasnej súčasnej pozícii na kryptotrhu tento rok.

Môžeme len čakať, čo sa stane s Ripple tento rok…

4. Litecoin (LTC)

Litecoin je bezpochyby jedným z najlepších kryptomien, do ktorých sa dá investovať v roku 2021. Litecoin, ktorý bol vytvorený ako odľahčená verzia bitcoinu, uľahčil a urýchlil platby. Upozorňujeme, že spracovanie bloku na litecoinoch trvá až 2,5 minúty v porovnaní s 10 minútami bitcoinu.

Jeho súčasná cena je ďalším lákavým aspektom pre investorov a obchodníkov, vďaka čomu je Litecoin cenovo dostupnou alternatívou k bitcoinu.

Dobrá správa je, že litecoin naďalej prosperuje v oblasti inovácií. Vydanie videohry LiteBringer na hranie rolí na blockchaine Litecoin je jedným z projektov, ktoré môžu viesť k zvýšeniu cien. Upozorňujeme, že transakcie s litecoinmi presiahli po vydaní LiteBringeru 130 000.

Nie je prekvapením, že aj desať rokov po prvom vydaní je Litecoin stále jednou z najvýkonnejších mincí. V súčasnosti je litecoin na siedmom mieste podľa CoinMarketCap.

Rok 2021 bude pre LTC sľubným rokom. Odborníci sú presvedčení, že cena litecoinu sa bude naďalej zvyšovať. Napríklad Cryptoground tvrdí, že kryptomena sa tento rok vyšplhá až na viac ako 347 dolárov. CoinSwitch sa na druhej strane domnieva, že Litecoin môže v roku 2021 dosiahnuť nový cenový cieľ 600 dolárov.

5. TRON (TRX)

Ak chcete tento rok vybudovať úspešné portfólio, pouvažujte nad spoločnosťou TRON.

TRON je jednou z najpopulárnejších platforiem, ktoré majú potenciál transformovať zdieľanie obsahu a reklamu.

TRON je však úplne iný ako akýkoľvek iný kanál sociálnych médií. Jeho cieľom je chrániť svojich zákazníkov a odmeňovať ich prostredníctvom spoločnosti Tronix súčasne. Tento typ speňaženia je v skutočnosti oveľa transparentnejší ako v prípade tradičných kanálov sociálnych médií.

Je zaujímavé, že hoci bol TRON vytvorený na blockchaine Ethereum, v roku 2020 objem transakcií dApp spoločnosti TRON prekročí objem Etherea. Niet pochýb o tom, že táto kryptomena je dnes jednou z najväčších mocností na trhu.

Sila, ktorá sa neustále rozvíja! Napríklad v minulom roku bol implementovaný protokol TRON 4.0 Great Voyage.

Mnoho odborníkov verí, že rok 2021 bude pre TRON ďalším pozitívnym rokom. Skutočnosť, že TRON spolupracuje s gigantmi ako Baidu a Samsung, je jedným z mnohých znakov toho, že TRON je tu, aby zostal!

6. Bitcoin Hotovosť (BCH)

Bitcoinová hotovosť je ďalšou mincou, ktorú sa tento rok oplatí sledovať. Bitcoin Cash, ktorý bol vytvorený v roku 2017 ako rýchlejšia a škálovateľnejšia verzia bitcoinu, je teraz jednou z najobľúbenejších mincí, do ktorých sa investuje.

Upozorňujeme, že bitcoinová hotovosť bola vytvorená s osemkrát väčšími blokmi ako bitcoin, ktoré sa ďalej zvýšili na 32 MB. Pretože Bitcoin Cash dokáže spracovať viac transakcií, mnoho odborníkov a nadšencov blockchainu verí, že Bitcoin Cash sa môže stať hlavným blockchainom na vykonávanie online transakcií.

Ako jeho hlavný navrhovateľ Roger Ver, Bitcoin Jesus, tweetoval: „Bitcoin a Bitcoin Cash sú rovnako vzácne, ale Bitcoin Cash sa dá skutočne použiť na platby.“

Zvýšená adopcia môže samozrejme viesť k zvýšeniu cenových relácií BCH. Experti na kryptomenu sa domnievajú, že ceny BCH sa môžu v roku 2021 pohybovať od 500 do 1 900 dolárov.

Ostáva nám len čakať, čo tento rok prinesie Bitcoin Cash!

7. Cardano (ADA)

Cardano je blockchainová platforma proof-of-stake s jedinečnou architektúrou a princípmi algoritmov.

Cardano sa však neprestalo vyvíjať. Podľa jeho cestovnej mapy bude mainnet Goguen spustený okolo februára-marca tohto roku, čo Cardano posunie o krok bližšie k tomu, aby sa stal skutočným zabijakom Ethereum.

Okrem toho implementácia riešenia Hydra – druhej vrstvy Cardana – môže pomôcť Cardanu v budúcnosti spracovať viac ako 1 milión transakcií, čo zvýši jeho rast a ceny.

Medzitým musíme spomenúť, že cena ADA 5. januára 2020 stúpla na 0,25 – čo je najvyššia úroveň od polovice roku 2018.

Nie je prekvapením, že Cardano priťahovalo veľkú pozornosť investorov, ktorá sa v súčasnosti môže pochváliť viac ako 14 000 skupinami akcií.

Výrazne sa zvýšil aj počet peňaženiek ADA. Čísla ukazujú, že 5. januára bolo zaregistrovaných 4 000 nových peňaženiek ADA.

Vzhľadom na jeho potenciál sa mnohí odborníci domnievajú, že ADA môže v roku 2021 presiahnuť 1,5 USD za mincu.

8. Tezos (XTZ)

Rok 2021 sa nesie v znamení zvýšeného záujmu o kryptomenu a DeFi. Ako už bolo spomenuté vyššie, sektor DeFi môže spôsobiť revolúciu v celom finančnom sektore – a Tezos je jedným z kryptomien, ktoré môžu ťažiť z rastúceho záujmu o DeFi.

Tezos je v skutočnosti jedným z najsľubnejších kryptomien z šialenstva 2017 Initial Coin Offering (ICO). Jeho jedinečná a demokratická štruktúra na automatickú aktualizáciu protokolu (bez rizika výskytu forkov) je jedinečná. Zainteresované strany môžu vkladať (alebo delegovať XTZ), čo im umožňuje hlasovať a rozhodovať o budúcnosti spoločnosti Tezos.

Napriek všetkým právnym problémom, ktoré nasledovali po jeho prvom vydaní, zaznamenal Tezos stabilný rast. Rok 2020 nebol výnimkou: Tezos zdvojnásobil svoj trhový strop z 1,21 miliárd dolárov v decembri 2019 na 2,32 miliárd dolárov v decembri 2020.

Najlepšie na tom je, že Tezos neustále vylepšuje, aby prilákal nové platformy DeFi a trhy s nefinančnými tokenmi (NFT), ako je napríklad Kalamint.

Napríklad Delphi bol jedným z posledných upgradov, ktoré viedli k zníženiu spotreby plynu, aby boli vývojári inteligentných zmlúv cenovo dostupné pre vývojárov..

Bude sa Tezos rozvíjať aj do roku 2021?

9. IOTA (MIOTA)

Ak hľadáte viac kryptomien na diverzifikáciu svojho portfólia v roku 2021, potom si do zoznamu sledovaných položiek vložte IOTA.

IOTA je platforma otvoreného zdroja používaná na spracovanie transakcií a výmenu údajov medzi zariadeniami na internete vecí. Pretože Internet vecí umožňuje miliardám zariadení extrahovať a vymieňať si dáta pomocou inovatívnych technológií, mnohí odborníci tvrdia, že internet vecí môže byť prospešnejší ako internet.

Vďaka technológii distribuovanej hlavnej knihy IOTA nazývanej Tangle je táto kryptomena jedinečná. Tangle je v skutočnosti považovaný za bezpečnejšiu alternatívu k iným blockchainovým technológiám.

Vzhľadom na jeho potenciál by nás nemalo prekvapiť, že IOTA už spolupracuje s rôznymi hráčmi na automobilovom a poistnom trhu. Čo samozrejme môže zvýšiť ceny spoločnosti MIOTA počas celého roku 2021!

10. Stellar (XLM)

Stellar je ďalšou z najlepších kryptomien, ktoré je potrebné zvážiť v roku 2021.

Stellar, ktorý bol vytvorený v roku 2014, sa neprestal vyvíjať. Jeho cestovná mapa je o raste, pokiaľ ide o verejné povedomie a transakcie.

Tu by sme mali vysvetliť, že Stellar používa algoritmus federálnej byzantskej dohody (FBA) namiesto tradičnej ťažby, aby overil transakcie pri nízkych transakčných nákladoch, čo je jedna z jej jedinečných vlastností..

Stellar umožňuje nielen rýchlejšie transakcie, ale jeho cieľom je prekonať priepasť medzi kryptomenami a tradičnými platobnými systémami. Vytvára partnerstvo s gigantmi ako Deloitte a IBM, aby sa etablovala ako globálna platobná lišta.

Upozorňujeme, že natívnou menou Stellar je Stellar Lumen (XLM), ktorá môže mať silný prístup v roku 2021.

Zrátané a podčiarknuté: Do ktorej kryptomeny investovať v roku 2021?

Aj keď niet pochýb o tom, že rok 2021 bude pre kryptoobchodníkov a investorov úspešným rokom, mali by sme si uvedomiť, že kryptotrh môže byť nepredvídateľný a závislý od faktorov, ako sú dopyt a ponuka, nálada na trhu, krypto správy a špekulácie a technológie pokroky.

Aj keď sa zoznamy najlepších kryptomien môžu líšiť, všetky by mohli poskytnúť dobré investičné príležitosti. Avšak, vždy si urobte prieskum predtým, ako investujete do akejkoľvek kryptomeny. Sledujte naživo cenu svojho obľúbeného majetku, analyzujte jeho minulú a súčasnú výkonnosť a nezabudnite sledovať najnovšie krypto oznámenia.

Nakoniec je hromadné prijatie kryptov otázkou času. Otázka teda nie je Ak, ale Kedy? Kedy sa teda ponoríte na trh??

eToro – Nakúpte najlepšie kryptomeny v roku 2021

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ich vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • Rok 2020 viedol k zvýšenému záujmu o kryptomeny a blockchain technológiu.
 • Napriek pokračujúcej pandémii bude rok 2021 pre trh s kryptomenami pozitívny.
 • Prvých 10 kryptomien, ktoré treba investovať do roku 2021, sú Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, TRON, Bitcoin Cash, Cardano, Tezos, IOTA a Stellar.
 • Ceny kryptomeny závisia od rôznych faktorov vrátane dopytu a ponuky, konkurencie, technológie a nálady na trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me