Prečo by ste dnes mali začať investovať na trhu s kryptomenami?

Top 15 dôvodov investovania do kryptomien: Úvod

Je krypto dobrá investícia?

Kryptomena a blockchainová technológia chytili celý svet útokom, takže nie je prekvapením, že čoraz viac ľudí sa uchyľuje k investovaniu do kryptomeny.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo ľudia investujú do kryptov, aby splnili svoje finančné ciele.

Existujú však aj také, ktoré investujú na kryptotrhu z nesprávnych dôvodov.

Tu uvádzame 15 najdôležitejších dôvodov, prečo by mal mať každý investor vo svojom portfóliu kryptomeny.

15 dôvodov, prečo investovať do kryptomien

1. Kryptomeny spôsobili revolúciu v našom svete

Je to niečo viac ako desať rokov od uvedenia na trh Bitcoin – prvé kryptomena vôbec. A napriek tomu v dynamickom svete obchodovania s kryptomenami už došlo k tisícom technologických pokrokov, inovácií a zmien..

S ich decentralizovanou povahou, kryptomeny zmenili tradičné finančné systémy na bod, z ktorého niet návratu, uľahčenie transakcií za hranicami za nízke náklady a rýchle časy spracovania.

Skvelou správou je, že potreba centrálnych bánk je znížená na minimum, čo dáva investorom značnú slobodu a kontrolu nad ich finančnými údajmi a peniazmi.

A hádaj čo! Investovanie do kryptomeny nie je miléniový rozmar, ale realita: kryptomeny sú tu na to, aby zostali a oplatí sa do nich investovať. Počet krypto projektov sa zvyšuje, a podľa údaje, existuje viac ako 5 000 kryptomien, do ktorých sa dá investovať.

2. Kryptomeny sú označené vysokou likviditou

Ak si stále nie ste istí, či je pre vás obchodovanie s kryptomenami, potom máme ďalší platný dôvod, prečo tento rok investovať do kryptomien. Svet obchodovania s kryptomenami je poznačený vysoká likvidita, čo znamená, že je ľahké nakupovať a predávať kryptomeny.

Napríklad pokiaľ ide o bitcoin, po kráľovi všetkých kryptomien je vždy vysoký dopyt. Údaje ukazujú, že počet krypto peňaženky v roku 2020 vzrástol na viac ako 54 miliónov.


Nie sú to len ambiciózni investori a veľké firmy, ktoré sú pripravené nakupovať a predávať kryptomeny. Obchodovanie s kryptomenami je dnes vysoko dostupné.

Koniec koncov, obchodovanie s kryptomenami nie je nejaký druh raketovej vedy alebo záhadný podnik vyhradený pre veľké veľryby v priemysle.. Dnes sa tiež môžete stať súčasťou sveta investovania do kryptomien!

3. Investícia do kryptomeny môže viesť k vysokej návratnosti

Možno hlavným motivátorom ľudí pre investovanie do kryptomeny je možnosť dosiahnuť zisk. Nech sa páči, peniaze roztočia náš svet a sú jedným z hlavných dôvodov investovania do kryptomeny.

Aj keď je kryptoobchod relatívne nový, kryptomeny môžu viesť k vyšším výnosom v porovnaní s inými aktívami, ako sú napríklad akcie. Kryptomeny sú vysoko volatilné, čo znamená, že z jedného obchodu je možné dosiahnuť vysoké výnosy.

Zároveň nezabúdajme, že volatilita tiež znamená, že obchodníci môžu všetko stratiť za sekundu. Vždy preto zvážte potenciálne riziká! Pretože investovanie do kryptomeny môže byť veľmi náročné, jedným z prvých krokov k úspechu je navrhnúť efektívna stratégia riadenia rizík na obmedzenie strát.

4. Kryptomena vám dáva nezávislosť & Flexibilita

dôvod 4 na investovanie kryptomeny

Či už sa rozhodnete investovať do Ethereum alebo Tezos, vaše kryptomeny sú iba vaše. Ako bolo uvedené vyššie, kryptomeny sa nespoliehajú na banky, ktoré majú premrštené poplatky, len aby zadržali vaše peniaze.

Navyše, kryptotrh je otvorený 24/7, takže sa nemusíte obávať otváracích hodín; môžete si zvoliť, kedy a ako chcete nakupovať a predávať. Nie je to dosť dobrý dôvod na investovanie do kryptomeny?

To je správne! Je len na vás, či si zorganizujete čas a obchodnú rutinu. Obchodovať môžete buď na plný alebo čiastočný úväzok; s kryptomenou môžete obchodovať aj na cestách. Aké je to super?

5. Pre diverzifikáciu portfólia

Hľadáte ďalšie dôvody, prečo investovať do kryptomeny? Aj keď nie ste kryptomenami, investovanie do kryptomeny je skvelou voľbou na diverzifikáciu portfólia..

Čo je to diverzifikácia portfólia? Je to jednoducho skvelá metóda na zníženie rizík rozložením vašich investícií a preskúmaním rôznych aktív. Ako ľudia hovoria, nemali by ste dávať všetky vajcia do jedného košíka, správne?!

Pretože kryptomena zvyčajne nepohybuje s aktívami, ako sú dlhopisy a akcie, investovanie do kryptomeny je šikovný spôsob, ako sa presadiť ako úspešný obchodník v dnešnom dynamickom a neustále sa meniacom svete financií..

6. Neobmedzený výber mincí

Aj keď nikto nespochybňuje Autorita bitcoinu vo svete investovania do kryptomien, pravdou je, že existujú tisíce altcoinov, ktoré sa dajú kúpiť a predať. Máte neobmedzený výber mincí, ktoré vám pomôžu diverzifikovať vaše portfólio a potenciálne zvýšiť vaše bohatstvo.

Aj keď niektoré podhodnotené mince môžu byť zložitou investíciou, iné si zaslúžia vašu pozornosť a sú dobrým dôvodom na investovanie do kryptomeny. Odborníci sa domnievajú, že niektoré z top krypto vybuchnúť budúci rok sú Ethereum, Ripple, Tezos, Tether, Monero a Bitcoin Cash.

Nemusíte sa obmedzovať na nákup a predaj kryptomien. Môžete tiež obchodovať so širokou škálou obchodných párov krypto / krypto a krypto / fiat BTC / USD, ETH / USD a LTC / USD patria medzi najobľúbenejšie krypto-fiatové páry na obchodovaniee.

7. Budúce kryptomeny sa javia ako svetlé

Potrebujete viac dôvodov na investovanie do kryptomeny? Tu je náš dôvod č. 7: Budúcnosť kryptomeny sa javí jasná. Aj keď všetci vieme, že krypty sú veľmi nestále, investovanie do kryptomeny môže byť bezpečnejšou a perspektívnejšou alternatívou v porovnaní s inými aktívami.

Zoberme si napríklad bitcoin. Bitcoin má za sebou zubatú históriu a dokonca bol niekoľkokrát vyhlásený za stratený. Napríklad v roku 2017 dosiahol bitcoin nové historické maximá 20 000 dolárov, zatiaľ čo v roku 2018 klesol pod 5 000 dolárov. Bitcoin napriek tomu prežil svoje vzostupy aj pády – a naďalej sa mu darí počas pretrvávajúcej pandémie (so súčasnou cenou 15 826 dolárov) – takže investori sú o svojej budúcnosti celkom pozitívni.

V skutočnosti sa mnohí domnievajú, že investovanie do bitcoinu v čase finančnej neistoty je bezpečnejšie. Ako povedal spoluzakladateľ spoločnosti Snappa (popredná kanadská softvérová spoločnosť) Gimmer: „Radšej by ste šetrili peniaze v mene, ktorej ponuka sa každoročne zvyšuje? Alebo by ste radšej sporili v mene, ktorej terminálna ponuka je programovo fixovaná? … Našťastie si myslím, že teraz máme k dispozícii oveľa lepšiu technológiu sporenia. Tou technológiou sú bitcoiny. “

Zvážili by ste investíciu do kryptotrh?

8. Kryptomena ponúka bezpečnosť a transparentnosť

Aj keď si mnoho ľudí stále spája kryptomenu s nelegálnymi aktivitami a notoricky známymi podvodmi, ako je napríklad OneCoin, investovanie do kryptomeny je sľubný podnik, pričom čoraz viac ľudí vkladá svoju dôveru v kryptách namiesto fiat mien.

Ako kedysi povedal Satoshi Nakamoto – záhadná postava bitcoinu: „Základným problémom konvenčnej meny je všetka dôvera, ktorá je nevyhnutná na to, aby fungovala. Je potrebné dôverovať centrálnej banke, aby neznehodnocovala menu, ale história nekrytých mien je plná porušení tejto dôvery. Musíme dôverovať bankám, že budú držať naše peniaze a prevádzať ich elektronicky, ale požičiavajú ich vo vlnách úverových bublín s iba zlomkom rezervy. “

Okrem toho je veľa kryptomien založených na technológii blockchain, ktorá sa považuje za takmer neuskutočniteľnú. Transakcie blockchainu sú šifrované, podpísané súkromným kľúčom a overené verejným kľúčom. Táto technológia zároveň ponúka vysokú úroveň transparentnosti – čo je ďalší hlavný dôvod investovania do kryptomeny.

9. Technológia blockchain môže zmeniť svet

dôvod 9 na investovanie kryptomeny

Hľadáte ďalšie dôvody, prečo investovať do kryptomeny? Človek nemusí byť vývojárom blockchainu, aby videl potenciál kryptomeny a blockchainu nad rámec kryptoobchodovania.

S rastúcim využívaním inteligentných zmlúv a decentralizovaných aplikácií môže byť technológia blockchain prospešná pre rôzne odvetvia, vrátane hier, medicíny, podnikania a hlasovania. Stačí sa opýtať ktoréhokoľvek hráča na pôsobivé inovácie, ktoré môže technológia založená na blockchaine priniesť do sveta hier a digitálneho vlastníctva!

Najmä počas prebiehajúcej pandémie sa čoraz viac ľudí obracia na blockchain a digitálne platby, aby znížili riziko nových ohnísk. Zobrazenie údajov nárast sťahovania krypto aplikácií počas blokovania COVID-19 v roku 2020. Teraz sú skeptici a prísne vlády v otázke kryptomien pozitívnejšie, regulácie sa stávajú oveľa jasnejšími.

10. Všetci idú do kryptomeny, dokonca aj na Wall Street

S rastúcim záujmom o kryptomenu na celom svete sa čoraz viac organizácií zameriava na kryptomeny. Napríklad Ripple je impozantná minca, ktorú používajú mnohé veľké finančné organizácie. Nezabúdajme na to na rozdiel od súčasného systému SWIFT používaného pre medzinárodné platby, Ripple umožňuje používateľom posielať peniaze za hranice s nízkymi nákladmi a rýchlymi časmi spracovania.

Verte tomu alebo nie, dve z popredných búrz kryptomien na celom svete, Blíženci a Coinbase, sú teraz bankovými klientmi amerického giganta JPMorgan.

Vlády tiež prijímajú kryptomenu a ísť krypto. Zatiaľ čo sa mnohí snažia vyvinúť svoje vlastné digitálne meny centrálnej banky, iní (napríklad Taliansko) uznali dedičstvo bitcoinu. Záujem o investovanie do kryptomien sa zvyšuje aj na rozvíjajúcich sa trhoch, ako sú Keňa a Južná Afrika.

A hádaj čo? Hlavní obchodníci ako Virgin Galactic a Microsoft tiež prijímajú platby v bitcoinoch. Naozaj potrebujete viac dôvodov na investovanie do kryptomeny?

11. Naučte sa nové zručnosti

Či už sa rozhodnete pre nákup bitcoinu alebo pre obchodovanie s rôznymi krypto pármi, pravdou je, že musíte investujte do správneho obchodného vzdelávania, aby ste si osvojili umenie kryptoinvestovania.

Aj keď sa investíciou do kryptomeny nestanete milionárom, vaša vzdelávacia cesta bude mať pozitívny vplyv na vaše obchodné zručnosti a finančné rozhodnutia. Od denných obchodných stratégií až po tipy na obchodovanie s psychológiou je učenie sa o investovaní do kryptomien viac ako hodnotné a hodné.

Navyše pri pokuse o zdokonalenie svojich finančných schopností, budete môcť zlepšiť svoju disciplínu, emočné sebaovládanie a návyky. Učenie je koniec koncov cesta na celý život.

12. Investovanie do kryptomeny nikdy nebolo také ľahké

A dôvod č.12 na investovanie do kryptomeny je, že … Investovanie do kryptomeny nikdy nebolo také ľahké. Dnešný svet zameraný na technológie umožňuje ľuďom zo všetkých oblastí života spoznávať kryptomenu. Od online kurzov po knihy psychológie obchodovania sa človek môže zadarmo naučiť kryptoobchodovaniu.

Množstvo obchodných informácií je dnes pôsobivé. Stále viac webov a fór poskytuje cenné krypto informácie a rýchlo odhalí podvody. Jeden si môže ľahko nájsť trénera alebo sa učiť od najlepších v odbore. Stačí sa pozrieť na niektorých kryptokráľov a ich príbehy o úspechu!

Online platformy a inteligentné zariadenia zjednodušujú investovanie do kryptomeny; všetko, čo musíte urobiť, je otvoriť účet, vložiť prostriedky a začať obchodovať.

eToro – najlepšia platforma na výmenu kryptomien pre obchodníkov aj investorov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

13. Nízka prahová hodnota vstupu

Zatiaľ čo niektoré typy investícií, napríklad akcie a nehnuteľnosti, vyžadujú na začatie investovania veľa počiatočného kapitálu, kryptomena má nízku vstupnú hranicu. Nie je to skvelý dôvod na investovanie do kryptomeny?

Dobrou správou je, že veľa platforiem nevyžaduje veľké sumy, aby mohli začať nakupovať a predávať kryptomeny. Môžeš začnite obchodovať s kryptomenou už od 100 dolárov.

A nie, nie sú potrebné komplikované a časovo náročné postupy a zaťažujúce papierovanie.

14. Výmeny sú vysoko bezpečné a ponúkajú cenné nástroje

dôvod 14 investovať kryptomenu

Zatiaľ čo si všetci pamätáme tragický príbeh notoricky známej japonskej výmeny Mt. Gox, dobrá správa je, že dnešné burzy sú bezpečnejšie a môžu dokonca obetiam odškodniť v prípade hacknutia.

Dnes môže obchodník nájsť spoľahlivú burzu, ktorá im umožní začať nakupovať a predávať digitálne aktíva; obchodník tiež môže nájsť dôveryhodného sprostredkovateľa, ktorý im pomôže s obchodovaním s CFD (skvelá voľba pre začiatočníkov).

Obchodné nástroje sú oveľa užívateľsky príjemnejšie ako doteraz, a krypto weby pomáhajú investorom zostať v obraze o krypto správach a významných udalostiach v priemysle. Veľký dôvod investovať do kryptomien, že?!

15. Nikdy nie je neskoro investovať do kryptomien

Či už ste úspešný investor do bitcoinu alebo nadšenec kryptomeny, nikdy nie je neskoro začať investovať do kryptomien. Aj keď niektorí veria, že čas na zarábanie miliónov (ako niektorí z tých, ktorí si v priemysle začínali osvojovať) už uplynul, pravda je taká, že investovanie do kryptomien je stále aktuálnou témou.

V skutočnosti čaká kryptomena a blockchain ešte dlhá cesta, takže aj v roku 2021 vás možno stále považovať za prvotného adoptéra. Pocit investovať do niečoho tak inovatívneho je jednoducho ohromujúci!

15 dôvodov, prečo investovať do kryptomeny: kľúčové body

  • Trh s kryptomenami je otvorený nepretržite a má tisíce kryptomien.
  • Investovanie do kryptomien je skvelý spôsob, ako zvýšiť svoje bohatstvo, diverzifikovať svoje portfólio a naučiť sa nové finančné triky.
  • Pokles investícií na akciovom trhu môže viesť k zvýšeniu ceny kryptomien a zlata, a preto sú kryptomeny dokonalou investíciou, ak chcete diverzifikovať svoje portfólio..
  • Nezabúdajme, že blockchainová technológia má pôsobivé aplikácie aj mimo finančného sektora, preto čoraz viac vlád uvažuje o investovaní do kryptomien na zníženie ohnísk počas prebiehajúcej pandémie.

Nikdy nie je neskoro investovať na trhu s kryptomenami. Prestaňte teda hľadať ďalšie dôvody, aby ste sa mohli vydať na cestu kryptomien.

S eToro, môžete začať nakupovať a predávať kryptomeny alebo obchodovať s CFD s viac ako 90 kryptomenami.

Investícia do kryptos stojí za zváženie.

Šťastné investovanie!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kryptomeny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený

Analýza obchodovania nie je spoľahlivým ukazovateľom akejkoľvek súčasnej ani budúcej výkonnosti, pretože okolnosti sa môžu časom meniť. Predtým, ako urobíte akékoľvek investičné rozhodnutie, mali by ste sa poradiť s nezávislými finančnými poradcami.

eToro je platforma pre rôzne aktíva, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptomien, ako aj obchodovanie s CFD.

75% účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector