Chcete preskočiť čítanie a dostať sa priamo k našim najlepším výberom? Najlepšia kryptomena na obchodovanie v roku 2021 pre väčšinu obchodníkov je Bitcoin alebo Ethereum.

Je to už viac ako desať rokov, čo vznikol bitcoin. Satoshi Nakamoto záhadne vytvoril bitcoin, ale každým dňom je čoraz väčší a väčší. Do dnešného dňa musíme spomenúť, že bitcoin predchádza zoznam, ktorý je prvou kryptomenou v každom aspekte.

To však neznamená, že by sme mali zostať pri bitcoine. Existuje mnoho ďalších kryptomien, s ktorými môžeme obchodovať. Ak patríte k ľuďom, ktorí neobchodovali s kryptomenami, ale uvažujete o tom, že by ste to mohli urobiť, a neviete, s ktorou z nich začať, tu na Trading Education predstavujeme 9 najlepších kryptomien, s ktorými sa bude v roku 2021 obchodovať.

Top 9 kryptomien na obchodovanie v roku 2021:

 1. Bitcoin (BTC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Bitcoinová hotovosť (BCH)
 4. Litecoin (LTC)
 5. Stellar Lumens (XLM)
 6. Tron (TRX)
 7. Iota (MIOTA)
 8. Tezos (XTZ)
 9. Cardano (ADA)

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin je jednou z najlepších kryptomien, s ktorou sa dá obchodovať v roku 2021. BTC slovo, ktoré už toľko desaťročí vidíte. „Priekopníkom blockchainu“ sa Bitcoin zvyčajne nazýva, pretože predchádza zoznam najsilnejších mincí. Prvé bitcoiny „prišli na svet“ v januári 2009. Začali postupne rásť, ale to neznamená, že bitcoiny odvtedy plynulo križujú.

Bitcoin za svoj život zažil vzostupy aj pády. Bitcoin získal slávu v decembri 2017, keď jeho cena dosiahla takmer 20 000 dolárov. Neskôr bitcoin stratil 65% hodnoty v priebehu jedného mesiaca, od januára do februára 2018. Mnoho kritikov teda tvrdí, že sa do bitcoinu neoplatí investovať, pretože zaznamenáva náhle veľké poklesy cien a je mimoriadne volatilný.

Odkedy došlo k tomuto kolapsu, bitcoin sa začal každým dňom zlepšovať, začal stúpať a dosiahol svoje historické maximum 41 941 dolárov, 8. januára 2021. V súčasnosti bitcoin dominuje kryptotrhovej kapitalizácii so 63%.

Rok 2020 bol pre bitcoiny vzrušujúcim rokom, pretože veľké prominentné spoločnosti, ako napríklad Microstrategy, uskutočnili veľké investície. Bitcoin skutočne prekonal zlato a akcie a investori ho považujú za uchovávateľ hodnoty a zabezpečenie proti inflácii..

Tvorca Stock to Flow (S2F), plán B, uviedol, že bitcoin by mohol dosiahnuť 100 000 dolárov do decembra 2021. V čase písania tohto článku je cena bitcoinu 31 747 dolárov. Inými slovami, bitcoin počas celej svojej histórie existencie ukázal, že je jednou z najlepších kryptomien na obchodovanie.

Čítajte viac: Prognóza predpovede ceny bitcoinu

2. Ethereum (ETH)


Ethereum (ETH), nazývané tiež éter, má odlišné vlastnosti od iných kryptomien ako Bitcoin, Litecoin alebo Ripple. Ether prichádza po bitcoine a jeho hlavnou filozofiou je decentralizácia.

Ether sa na trhu stal virtuálnou menou. Preto je po bitcoinoch druhou menou s najväčším vplyvom na dosiahnutie trhového stropu 161 miliárd dolárov. Samotná platforma sa stala veľmi populárnou a Ethereum si v poslednej dobe získalo toľko príťažlivosti u obchodníkov z celého sveta.

„Vývoj triedy aktív sa naďalej upevňoval. Ethereum má rovnaké princípy ako zostávajúca sila bitcoinu, “uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Grayscale Investments Michael Sonnenshein. “Okolo Etherea ako triedy aktív narastá presvedčenie,” dodal.

Čítajte viac: Predikcie cien etherea

3. Bitcoinová hotovosť (BCH)

Bitcoin Cash je vidličkou bitcoinu. Poplatky za transakcie boli skutočným problémom blockchainu kryptomeny a týmto spôsobom chceli niektorí vývojári bitcoinu nájsť v tomto smere celkové riešenie a prišli s nápadom. Navrhli uznesenie o vymazaní všetkých údajov z každého bloku, ale nie každý prijal tento druh riešenia. Vytvorili tak úplne novú mincu s názvom Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash bol vytvorený v auguste 2017 a pozostával z blokov s ukladaním 8 MB dát, ktoré umožňujú rýchlejšie a časté transakcie s nižšími poplatkami ako Bitcoin (BCT). Bolo volatilné ukazovať, že je to dobré kryptomena na obchodovanie. Podľa Digitalcoinu by bitcoinová hotovosť mohla do marca 2021 dosiahnuť 755 dolárov.

Čítajte viac: Analýza ceny hotovosti v bitcoinoch pre rok 2021 (hĺbková kontrola)

4. Litecoin (LTC)

Litecoin je kryptomena s mnohými podobnosťami s bitcoinmi. Zakladateľ Litecoinu chcel vytvoriť „úlohu striebra so zlatom Bitcoinu“, a preto Charlie Lee vytvoril v roku 2011 Litecoin, čo je minca, ktorá má mnoho funkcií bitcoinu s niektorými krivkami. Transakcie s bitcoinmi trvajú do 10 minút, ale Litecoin trvá menej ako tri minúty. Celková obehová ponuka Litecoinu je 84 miliónov. Momentálne je v obehu 66 miliónov LTC, čo je 79% maxima.

Nakoľko si môžeme byť istí litecoinom? Franklyn Richards, zakladateľ Litecoinu, v rozhovore uviedol, že pre Litecoin existuje veľa plánov.

„Litecoin a kryptomena túto situáciu vylepšujú znížením poplatkov a rýchlosťou prenosu peňazí cez hranice. Pretože neexistujú žiadne hranice, je to decentralizovaná sieť. Naším cieľom je dosiahnuť, aby bol používateľ čo najviac neviditeľný, a práve tam budeme tráviť veľa času. To je naša hlavná hnacia sila, “uviedol.

Digitalcoin predpovedá, že do júna 2021 by cena litecoinu mohla dosiahnuť 219 dolárov.

Čítajte viac: Analýza ceny litecoinu pre rok 2021

5. Stellar Lumens (XLM)

Aktuálna digitálna mena spoločnosti Stellar je Lumens. Stellar bol pri vytváraní založený na Ripple, ale funguje skôr v rôznych formách ako v ťažbe. Transakcie si nevyžadujú veľa času na vykonanie a majú nízky poplatok. To je dôvod, prečo obchodníci majú radi Stellar.

Medzi Stellar a Ripple existuje príliš veľa podobností, ale aj medzi týmito dvoma kryptomenami je značný rozdiel. Hlavný rozdiel je v tom, že Stellar sa zdá, že chce zjednodušiť platby svojim používateľom.

Stellar bol uvedený na trh v roku 2014 pod menom Stellar, ale v roku 2015 bol premenovaný na Stellar Lumens. V novembri 2020 bola cena spoločnosti Stellar 0,10 USD s objemom obchodovania 691 733 206 dolárov do 24 hodín.

Wallet Investor verí, že v roku 2021 by Stellarova cena mohla dosiahnuť 0,30 USD.

Čítajte viac: Predpoveď predpovede hviezdnych cien

6. Tron (TRX)

„Rozdiel Tron v porovnaní s inými krypto a blockchainmi – chceme slúžiť používateľom lepšie. V posledných dňoch je väčšina decentralizovaných blockchainov iba komunitnými samosprávami. “ Toto povedal Justin Sun v rozhovore. Sun má iba 28 rokov a je zakladateľom spoločnosti Tron.

Tron má svoju platformu s názvom Tronix, kde môžu tvorcovia speňažiť ich obsah, a hoci sa Tron nechystá zvrhnúť Netflix, je to vynikajúci teoretický podnik na investovanie.

Aktuálna cena spoločnosti Tron je 0,030 USD a historické maximum bolo 5. januára 2018 vo výške 0,300 USD. Tento rok sa javí pre Tron ako dobrý rok, pretože dosiahol primeranú cenu a dostal sa presne za jeden rok.

Trading Beasts predpovedal rast spoločnosti Tron v roku 2021 a uviedol, že môže dosiahnuť cenu 0,036 USD.

Čítajte viac: Predpovede cien TRON

7. Iota (MIOTA)

Hlavným účelom IOTA je podieľať sa na internete vecí ako ekonomická vrstva. IOTA vytvorili štyria ľudia, David Sønstebø, Dominik Schiener, Sergey Ivancheglo a Serguei Popov v roku 2015.

Život spoločnosti IOTA začal ako hardvérový projekt, ktorého cieľom bolo vyvinúť lacné univerzálne procesory.

IOTA dosiahla 19. decembra 2017 svoju historicky najvyššiu cenu 5,69 USD.

Digitalcoin predpovedá, že IOTA by mohla dosiahnuť 0,68 USD už vo februári 2021, čo by sa dalo považovať za konzervatívny prístup, pretože nie je príliš ďaleko od súčasnej ceny.

Čítajte viac: Prognóza predikcie cien IOTA

8. Tezos (XTZ)

Tezos je inteligentná platforma, ktorá nezahŕňa ťažbu mincí. Analytik Morgan Stanley, Arthur Breitman je zakladateľom spoločnosti Tezos. Tezos je na zozname Coinmarketcap uvedený ako 20. kryptomena. Prvýkrát bol predstavený v roku 2017.

Cena Tezosu je momentálne na hodnote 2,84 USD. Trvalá vysoká cena spoločnosti Tezos bola 13. augusta 2020 4,48 USD, čo nám vlastne hovorí, že rok 2020 bol pre spoločnosť Tezos fascinujúcim rokom, ktorý obchodníkom priniesol vysoké výnosy.

Jedna z najväčších kríz, ktorú Tezos zažil, bola v marci 2020 spolu s ostatnými kryptomenami v dôsledku pandémie koronavírusov.

Analytici sa domnievajú, že rok 2021 môže byť pre Tezos dobrým rokom. Digitalcoin predpovedá, že Tezos by mohol v roku 2021 dosiahnuť až 4,81 USD.

Čítajte viac: Predikcie cien spoločnosti Tezos

9. Cardano (ADA)

Aj keď je Cardano naším posledným výberom, je nepochybné, že ide o jednu z najlepších kryptomien na obchodovanie v roku 2021. Charles Hoskinson, zakladateľ ADA,

nedávno uviedol, že popularita ADA rastie, pretože tím ADA vynakladá obrovské úsilie.

“Ľudia berú svoje stávky.” Ľudia sa pozerajú na vedu, ľudia na tím, pozerajú sa na pokrok, ktorý už dosiahli, pozerajú sa na filozofiu, ako postupujeme v podnikaní a stavia sa, že Cardano sa javí ako uchádzač. ,” povedal.

Cardano (ADA) má v súčasnosti hodnotu 0,35 USD a jej historicky najvyššia cena bola 1,33 USD, dosiahnutá 4. januára 2018. Ako už bolo spomenuté vyššie, Cardano sa stáva čoraz populárnejším a atraktívnejším pre obchodníkov, čo sa ukazuje. byť ziskovou mincou.

Digitalcoin predpovedá, že cena Cardana v roku 2021 by mohla dosiahnuť 0,55 USD.

Previsioni Bitcoin optimistickejšie predpovedá, že cena Cardana do decembra 2021 stúpne až na 2,19 USD, čo by bol pre investorov obrovský úspech.

Čítajte viac: Prognóza predikcie cien Cardano

eToro – najlepšie miesto na obchodovanie s kryptomenami

eToro je platforma pre sociálne obchodovanie, kde používatelia môžu ľahko začať obchodovať s kryptomenami, pretože má užívateľsky príjemnú platformu. eToro bolo založené v roku 2007 a má viac ako 18 miliónov používateľov z rôznych krajín sveta.

eToro – obchodujte s najlepšími kryptomenami už teraz

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • Medzi 9 najlepších kryptomien, s ktorými sa bude v roku 2021 obchodovať, patria Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Stellar, TRON, IOTA, Tezos a Cardano.
 • Bitcoin predchádza zoznam tým, že je prvý. V tejto chvíli bitcoin dominuje kryptotrhovému trhu so 63%.
 • Ethereum prichádza po bitcoine a jeho hlavnou filozofiou je decentralizácia.
 • Podľa Digitalcoinu by bitcoinová hotovosť mohla do marca 2021 dosiahnuť 755 dolárov.
 • Transakcie bitcoinov trvajú až 10 minút, zatiaľ čo litecoin trvá menej ako tri minúty.
 • Stellar bol uvedený na trh v roku 2014 pod menom Stellar, ale v roku 2015 bol premenovaný na Stellar Lumens.
 • Tron má svoju platformu s názvom Tronix, kde môžu tvorcovia speňažiť ich obsah.
 • Analytici sa domnievajú, že rok 2021 môže byť pre Tezos dobrým rokom. Digitalcoin predpovedá, že Tezos by mohol v roku 2021 dosiahnuť až 4,81 USD.
 • Previsioni Bitcoin predpovedá, že cena Cardana by mohla do decembra 2021 stúpnuť až na 2,19 USD, čo by bol pre mincu obrovský úspech.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector