Všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať s bitcoinom

Čo je to bitcoin? Poďme priamo k veci. Ak čítate článok o bitcoinoch prvýkrát – jedno z najobľúbenejších slov, ktoré na našich spravodajských weboch stále stretávame v sekcii ekonomiky a financií – chceme si byť istí, že skončíte dobre informovaní a pripravení zúčastniť sa diskusie. O bitcoinoch je v skutočnosti veľa diskusií a zdá sa, že ako roky ubiehajú, okolitý ruch sa neutícha..

Myslíme si, že každý by mal poznať aspoň základné princípy najpopulárnejšej kryptomeny, aby mohol vyjadriť názor a sám si uvedomiť, či je z čoho ťažiť alebo skôr odmietnuť.

Poďme…

Čo je to bitcoin?

čo je bitcoin, bitcoinová kryptomena

Jednoducho, bitcoin sú peniaze.

Predstavte si bitcoin ako digitálne aktívum.

Je to kryptomena, čo v podstate znamená decentralizovanú a šifrovanú digitálnu menu. Neexistuje žiadna centrálna banka, správca alebo iní sprostredkovatelia.

Bitcoiny je možné posielať od jedného používateľa k druhému na serveri Sieť bitcoinov P2P (peer-to-peer).

Bitcoin je online verzia hotovosti.

Aj keď ide o to, využiť ich na nákup produktov a služieb, zatiaľ neexistuje veľké množstvo obchodov alebo spoločností, ktoré prijímajú bitcoiny ako platbu. Ich počet však s pribúdajúcimi dňami stúpa.

Máte záujem o obchodovanie s bitcoinmi?

Kto vytvoril bitcoin?

Poďme sa rozprávať o tom, kto vytvoril bitcoin, a vzdajme mu / jej uznanie, ktoré si zaslúžia.

Satoshi Nakamoto bol pripísaný za zásluhu na vývoji bitcoinu v roku 2009, je však známou skutočnosťou, že sa jedná iba o pseudonym pre jednu osobu alebo skupinu ľudí, ktorí na tejto myšlienke pracovali.

Nakamoto v podstate zmizol z internetu ešte v roku 2011 a zanechal iba pár indícií o tom, kto to môže byť.

Zábavný fakt: v priebehu rokov sa našlo veľa ľudí, ktorí verejne tvrdili, že sú satoshi. Väčšina z nich však nemohla poskytnúť nijaký spoľahlivý dôkaz na podporu svojich tvrdení.

Novinár raz oznámil, že Dorian Nakamoto z Kalifornie je skutočným „tvorcom“ bitcoinu, pretože objavil veľa podobností medzi týmito dvoma osobnosťami. Tvrdenie však Dorian vyvrátil.

Anonymita tvorcu je nevyhnutná a mnohí sa na tom zhodujú. Vďaka povahe vytvorenia odstránenie jedinej identity, ktorú je možné spojiť s bitcoinom, odstraňuje akýkoľvek vplyv na politiku, pravidlá a rozhodovanie komunity. Všetko sa to stáva sebestačným systémom pre ľudí s absolútne žiadnym vplyvom.

Ako sa vytvárajú bitcoiny?

ťažba bitcoinov, baník odmenený bitcoinom

Bitcoiny sa vytvárajú procesom nazývaným ťažba. Hlavná technológia, ktorá sa za tým skrýva, sa nazýva technológia blockchain.

Závisí to od siete uzlov, čo zaisťuje integritu histórie transakcií dosiahnutím konsenzu. Validácia je jednou časťou procesu.

Po overení transakcie budú uzly súperiť pomocou pokusu / chyby na vyriešenie zložitej matematickej hádanky, ktorá si vyžaduje veľké výpočtové zdroje.

Prvý počítač, ktorý vyrieši rovnicu, bude odmenený Bitcoiny.

Tento proces sa nazýva „Ťažba bitcoinov”A protokol sa označuje ako Proof of Work (PoW).

Proces ťažby slúži dvom účelom:

  1. Na vytváranie nových bitcoinov
  2. Na uľahčenie spracovania transakcií v sieti

Pamätajte na to, že ťažba bitcoinov si vyžaduje veľa energie, hardvéru a šírky pásma. Ak sa rozhodnete pre tento postup doma, náklady na elektrinu s najväčšou pravdepodobnosťou prevýšia Hodnota bitcoinu budeš ťažiť na konci.

Obchodujte bitcoiny teraz s

Charakteristika bitcoinu

Poďme si povedať o hlavných charakteristikách bitcoinu:

Decentralizácia

decentralizácia, bitcoinová sieť

Jednou z najdôležitejších charakteristík bitcoinu je to, že je decentralizovaný. Neexistuje jediná inštitúcia alebo subjekt, ktorý by reguloval bitcoinovú sieť.

Ako sa udržiava?

Autor: skupina dobrovoľných programátorov a prevádzkuje ich otvorená sieť počítačov rozmiestnených po celom svete.

Tento typ operácie je atraktívny pre mnoho ľudí a skupín, ktorým celkom nevyhovuje kontrola kontrolných bánk a vlády nad ich peniazmi.

Vďaka bitcoinu je každá finančná transakcia udržiavaná otvorenou sieťou, nevlastní ju nikto a nemusíte nikomu platiť žiadne poplatky..

Koľko je tam vonku?

Celkové množstvo bitcoinov, ktoré kedy môžu existovať, je 21 miliónov.

V súčasnosti existuje viac ako 17 miliónov bitcoinov. Toto číslo sa však môže zmeniť zhruba každých 10 minút, keď sa ťažia nové bloky.

Každý blok pridá do obehu asi 12,5 bitcoinu.

Ešte treba vyťažiť viac ako 3 milióny bitcoinov.

V priebehu rokov sa stratili 3 – 4 milióny bitcoinov kvôli ľuďom, ktorí zabudli na informácie o svojej digitálnej peňaženke (viac nižšie).

Kde uchovávate svoje bitcoiny?

Chováte ich v a digitálna peňaženka.

Musíte mať takúto peňaženku, pretože je to najdôležitejší krok v procese získavania bitcoinov. Bitcoiny sú digitálnym ekvivalentom hotovosti a bitcoinová peňaženka je digitálnym ekvivalentom vašej fyzickej peňaženky.

V peňaženke je uložený bezpečný súkromný kľúč, ktorý sa používa na prístup k bitcoinovým adresám a na vykonávanie transakcií.

Môžete sa kedykoľvek prihlásiť a skontrolovať svoj zostatok. Pamätajte však, že pri ukladaní hesla a kľúča musíte byť veľmi opatrní. Ak stratíte prístup, stratíte svoju peňaženku a sumu, ktorú máte vo vnútri.

Nezvratné transakcie

Je možné sledovať tradičné spôsoby platby, napríklad bankový prevod, a v prípade potreby ich zmeniť.

To však nie je prípad bitcoinu. Ak ste poslali peniaze, nemôžete ich získať späť. Dôkladne skontrolujte adresu, na ktorú posielate bitcoiny.

Anonymita

anonymita, anonymný muž posiela bitcoin

Keď už hovoríme o transakciách, absencia „validátora“ alebo akejkoľvek formy centrálnej regulácie znamená, že používatelia sa pri odosielaní bitcoinov inému používateľovi nemusia identifikovať. Pri odoslaní žiadosti o transakciu musí protokol potvrdiť, že odosielateľ má skutočne potrebný bitcoin a oprávnenie na ich odoslanie. Systém nemusí poznať vašu identitu.

Identifikuje vás iba adresa vašej peňaženky.

Táto vlastnosť bitcoinu spôsobila, že je celkom atraktívny pre čierny trh.

Predsa, orgány činné v trestnom konaní vyvinuli metódy na identifikáciu používateľov Ak je to nevyhnutné.

Deliteľnosť

Dnes stál jeden bitcoin viac ako 10 000 dolárov. Existujú však menšie jednotky ako jeden bitcoin. Najmenšia zo všetkých sa nazýva satoshi a je to stotinatá miliónta bitcoinu (0,00000001), čo je v dnešných cenách asi stotina centu. To umožňuje mikrotransakcie, na ktoré nemožno použiť tradičné elektronické peniaze.

Prchavosť

Ďalšou dôležitou charakteristikou bitcoinu je jeho vysoká volatilita.

Jeho vysoko volatilná povaha podkopáva schopnosť bitcoinu fungovať ako správna mena, je to však tiež vlastnosť, ktorá láka investorov a nadšencov kryptomien..

Faktory, ktoré môžu vysvetliť, prečo je bitcoin taký nestály, sú spravodajské udalosti, veľkosť trhu, regulácia, nízka likvidita, nerovnosť bohatstva a ďalšie..

Popularita

bitcoin ako najobľúbenejšia kryptomena

Prečo sú bitcoiny také populárne a mnohí ich považujú za hodnotné aktívum? Je to pravdepodobne preto, lebo to nie je kontrolované vládou ani žiadnou bankou. Ľudia môžu tiež minúť svoje bitcoiny bez poskytnutia tony osobných informácií. Transakcie sa zaznamenávajú, ale nikto nevie, ktoré číslo účtu bolo vaše.

Ľudia sú tiež ochotní ich vymeniť za skutočný tovar, služby alebo dokonca za hotovosť.

Nielen to, ale je tiež veľmi ťažké kopírovať bitcoiny, vyrábať falošné alebo míňať tie, ktoré nevlastníte.

Možnosti

Aj keď sa bitcoin a ďalšie kryptomeny často používajú na čiernom trhu kvôli svojej anonymite, existuje veľa veľkých spoločností, ktoré akceptujú bitcoin ako legitímnu platbu.

Niektoré z nich zahŕňajú spoločnosti Dell, Microsoft, Expedia, Overstock.com atď. Objednávku metra a KFC môžete zaplatiť aj v kanadských bitcoinoch.

Bitcoin sa stal veľmi populárnym aj v krajinách tretieho sveta u ľudí, ktorí ho nemajú prístup k tradičným bankám.

Časom sa očakáva, že čoraz viac miest umožní používanie bitcoinu.

Aj keď mnohých ľudí priťahovalo obchodovanie s kryptomenami ako spôsob, ako rýchlo zarobiť, začalo sa im dostávať tradičného uznania ako spôsobu platby za výrobky a služby.

Ako získať bitcoin?

Okrem procesu ťažby, ktorý sme si vysvetlili už skôr, existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako môžete získať bitcoin. Tu sú:

Nakúpte bitcoiny online

nakupujte bitcoiny online

Predtým, ako začnete uvažovať o online nakupovaní bitcoinov, stiahnite si bitcoinovú peňaženku. Môžete použiť štyri typy peňaženiek: mobilné, webové, desktopové a hardvérové.

Po stiahnutí peňaženky si musíte založiť účet na burze kryptomien, ktorý musí schváliť poskytovateľ peňaženky..

Burzy kryptomien sú trhové miesta, kde môžete obchodovať s kryptomenami kupujúcim výmenou za skutočné peniaze alebo iné kryptomeny..

Väčšina búrz akceptuje bankové prevody alebo platby kreditnou kartou.

Kúpte si bitcoin osobne

To je správne. Ak sa ti nechce nákup bitcoinov online, môžete to urobiť osobne.

Používajte webové stránky ako Mincový bankomatový radar ktorý vám pomôže nájsť bitcoinový bankomat v okolí. Je to veľmi podobné ako v bežnom bankomate, až na to, že obchodujete hotovosť za bitcoiny.

Môžete tiež použiť webové stránky ako LocalBitcoins objaviť ľudí, ktorí sú ochotní osobne vymeniť bitcoin za hotovosť.

Robte veci online za bitcoiny

Jedným zo spôsobov, ako získať bitcoiny, je hranie mobilných alebo online hier. Na telefóne môžete hrať hry a skutočne dostávať výplaty v bitcoinoch. Mali by ste však mať na pamäti, že dostanete veľa reklám, pretože koniec koncov, tieto bitcoinové faucety sú v tom za peniaze.

Ďalším spôsobom, ako zarobiť bitcoiny, je plnenie úloh na rôznych webových stránkach. Niektoré spoločnosti vám zaplatia v bitcoinoch, ak otestujete ich webové stránky, retweetujete / zdieľate príspevky, absolvujete ich prieskumy atď.

Niektoré blogy o kryptomene, fóra na spravodajských serveroch vám môžu tiež platiť v bitcoinoch, ak prispejete svojimi poznatkami a znalosťami a zverejníte ich na svojich webových stránkach / blogu..

Záverečné myšlienky:

Dúfame, že po prečítaní The Ultimate Guide to Bitcoin: What Is Bitcoin, viete viac o bitcoinoch a už ste premýšľali o možnosti, že by ste boli súčasťou bitcoinovej komunity..

Ak nie, možno nabudúce, keď to niekto spomenie, môžete sa stať súčasťou diskusie a poskytnúť svoj dobre informovaný názor.

Majte svoju myseľ otvorenú. Neodmietajte, čo sa považuje za jeden z najväčších technologických prelomov 21. storočia. Nemôžeme poprieť, že s nárastom bitcoinov sa finančné prostredie sveta určite veľmi zmenilo. Bitcoin spochybňuje spôsob, akým ľudia premýšľajú o peniazoch, a tým aj tradičné finančné modely.

Ktovie, kam nás šialenstvo kryptomien zavedie ďalej!

Ak vás bavilo čítať Sprievodca bitcoinom: Čo je to bitcoin? nezabudnite si tu prečítať niektoré z našich ďalších článkov o bitcoinoch a iných kryptomenách. A nezabudnite to dať na lajk a zdieľajte ich s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kryptomeny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený

Analýza obchodovania nie je spoľahlivým ukazovateľom akejkoľvek súčasnej ani budúcej výkonnosti, pretože okolnosti sa môžu časom meniť. Predtým, ako urobíte akékoľvek investičné rozhodnutie, mali by ste sa poradiť s nezávislými finančnými poradcami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me