Svet zaznamenal rast kryptomien v roku 2020. Napríklad bitcoiny, známe ako popredný svetový blockchain a konzistentný prediktor širšieho trhu s kryptomenami, sa koncom roka 2020 zvýšili, aby dosiahli svoj historický vrchol a v Okrem toho si svoje miesto udržiava dodnes.

Po tomto roku prominentného úspechu je globálne publikum bujaré, pokiaľ ide o potenciál pre rok 2021, a dychtivo sleduje, kedy je ten pravý čas vstúpiť do rozbehnutého vlaku. Už sa nedivíme, či sa vlády dostanú na pravú mieru, ale skôr, ako hlboko sa v nasledujúcom behu býkov krypto dostane.

Poďme sa pozrieť na to, kam do roku 2021 čakajú kryptomeny ako bitcoin, ktoré sú hnacou silou pre prijatie kryptomeny a prečo investuje viac ľudí.

V skratke

Kryptomeny naberajú na obrátkach. Na začiatku roku 2021 sme videli bitcoin v hodnote zhruba 42 000 dolárov za mincu. Aj keď nárast bitcoinov v roku 2017 bol väčšinou spôsobený nákupnou hystériou, rast v roku 2020 bol silne ovplyvnený inštitucionálnymi investormi. Nielen, že stupňujúce sa tempo hlavných inštitucionálnych investorov otvorene hovoriacich o a investujúcich do bitcoinu ako aktíva v portfóliu potvrdilo pozíciu bitcoinu a ďalších coinov v portfóliu, ale zaujalo aj záujem ostatných zainteresovaných strán..

Z tohto dôvodu je potrebné poznamenať, že bitcoin dosiahol do konca roku 2020 pozoruhodného prijatia prostredníctvom podnikových pokladníc, ako sú MicroStrategy a MassMutual, keď podľa kapitálových rezerv nakúpil veľké množstvo bitcoinov do rezerv aktív. Forbes. Spoločnosť MassMutual 10. decembra utratila v bitcoinoch 100 miliónov dolárov, ktoré Wall Street Journal spoločnosť MassMutual kúpila menšinový majetkový podiel v hodnote 5 miliónov dolárov v spoločnosti NYDIG, predtým známej ako New York Digital Investment Group, ktorá tiež vykazuje známky hlavného prúdu schválenia prijatia kryptomeny..

Spoločnosť PayPal, popredná spoločnosť pre virtuálne platby, podporila prijatie kryptomeny v októbri 2020, keď oznámila rozšírenie svojej siete bitcoinov, ethereum, litecoin a bitcoin cash. To teraz umožňuje 361 miliónom používateľov spoločnosti nakupovať, predávať a držať jednu z týchto mincí prostredníctvom aplikácie PayPal. Crypto vstúpi do aplikácie PayPal Venmo pre peer-to-peer platby neskôr v tomto roku a PayPal oznámil svoje plány sprístupniť krypto svojim 28 miliónom maloobchodníkov po celom svete ako prostriedok financovania transakcií v tomto roku.

V roku 2020 sme navyše zaznamenali inovatívny pokrok v oblasti krypto-daní, keď US Internal Revenue Service zaslal každému Američanovi súbor dotazníkov o držbe kryptomien, zatiaľ čo Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj zverejnila osobitné správy týkajúce sa tejto témy.

Nákup kryptomeny nikdy nebol ľahší. Na svete existuje nielen niekoľko vysoko regulovaných a kontrolovaných kryptoburz, ale počet účtov v rámci týchto online búrz sa drasticky zvýšil, z iba 5 miliónov v roku 2016 na viac ako 100 miliónov v roku 2020.

Vlna inštitucionálneho prijatia

Aj nadšenci kryptomeny môžu povedať, že vzťah medzi kryptomenami a vládami nie je práve najlepší. Do roku 2020 existoval iba základný základ pre spoluprácu medzi veľkými kryptomenami a finančnými inštitúciami. Úspech kryptomien vyvíjajúcich sa spôsobmi, ktoré sme doteraz nevideli, však môže vlády prinútiť, aby si dvakrát premysleli, o čo prichádzajú.

Rastúci inštitucionálny záujem je jedným z mnohých kľúčových faktorov, o ktorých sa predpokladá, že v budúcich rokoch budú vyvolávať ceny kryptomeny. Inštitucionálni investori si doteraz so zlatom udržiavali úzke väzby už celé desaťročia a hodnota zlata je v súčasnosti najvyššia. Oživenie kryptomeny si však vyslúžilo oslabujúci úder do celkovej pozície zlata vo finančníctve, čo je punc, ktorý sa časom zvlní, uviedli analytici z JP Morgan. Už sa vyskytli náznaky výberu hotovosti zo zlatých fondov, pretože digitálne financovanie preberá mnohých rovnakých investorov.

Bloomberg taktiež potvrdil, že veľká väčšina investičných spoločností spotrebovala bitcoiny tak ľahko, ako je to prakticky možné, a zoznam miliardárov a ďalších vplyvných technologických manažérov na podporu kryptomeny sa v poslednej dobe stále zväčšuje. Majiteľ londýnskej investičnej spoločnosti Blu Family Office, Christian Armbruester, rozšíril svoju vieru v digitálne aktíva a poznamenal, že si získal svoje miesto v rozmanitom portfóliu.


Michael Hayner, generálny riaditeľ platformy pre digitálne platby Metal Pay, hovorí: „Bitcoin za posledných pár mesiacov dosiahol historické maximá a s týmto prudkým nárastom začali inštitúcie, hedžové fondy a významné korporácie zvyšovať svoju bilanciu o digitálne aktíva. list. “ Poukazuje na to, že kryptomeny, konkrétne bitcoiny, sa používajú ako bezpečné útočisko proti inflácii fiat mien, pretože vstupujú do svojej štvrtej vlny adopcie. Prvé tri vlny definuje ako bujarosť, špekulácie, užitočnosť a prijatie v rozhovore so spisovateľom Forbes Benjaminom Pirusom.

Vodiče prijatia kryptomeny v roku 2020

Je zrejmé, akú veľkú úlohu zohrávajú vlády a inštitúcie pri transformácii na digitálnu menu. Generálny riaditeľ spoločnosti Ternio Daniel Gouldman sa domnieva, že prijatie kryptomeny nebude riadiť obyčajné bežné používanie bitcoinu, ale skôr zvýšená pozornosť zameraná na CBDC, digitálne meny centrálnych bánk, ktoré sa posunú vpred..

CoinDesk uvádza, že veľké vládne inštitúcie a banky, ako sú ECB a Federálny rezervný systém, môžu čeliť nepriaznivému osudu, ak nevyužijú teraz príležitosť chytiť kryptomeny skôr, ako sa ponoria do sveta elektronického obchodu.

Okrem jediných amerických inštitúcií sa v roku 2020 pričinením o kryptomenu riadilo mnoho ďalších častí sveta, vrátane východnej Európy, Číny a Venezuely..

Podľa správy poskytnutej Fortune o výkone kryptomeny v roku 2020 sú Ukrajina a Rusko na prvom mieste v najvyšších úrovniach prijatia kryptomeny, ako sú bitcoiny. Prijatie kryptomeny zahŕňa vyhľadané, obchodované a uložené kryptomeny z hľadiska meraní. Okrem toho východná Európa predstavovala v roku 2020 12% globálnej aktivity v oblasti digitálnej meny. Roman Sahnikov, špecialista na kybernetickú bezpečnosť, poznamenáva, že východoeurópania sú všeobecne veľmi technicky efektívni ľudia, čo môže vysvetľovať vysokú mieru využívania kryptomien v regióne..

Pre mnoho východoeurópskych krajín, najmä Rusko a Ukrajinu, sa pandémia COVID-19 stala hnacou silou prijatia, pretože pandémia zasiahla obe ekonomiky dosť tvrdo. To, že museli zostať doma v izolácii, prinútilo jednotlivcov premýšľať vopred o svojich financiách, a tak ich tlačilo, aby zvážili investovanie do kryptomeny.

Čínska ľudová banka pracuje na vytvorení plne financovanej digitálnej fiat meny od roku 2014 a predpokladá sa, že sa stane prvou národnou centrálnou bankou na svete, ktorá vydáva oficiálnu digitálnu menu. Správy uvádzajú, že v roku 2020 Čína odhalila odlev kapitálu v kryptomene viac ako 17,5 miliárd dolárov. Suma naznačuje rast o viac ako 50 percent oproti priemeru za rok 2019, ktorý dosiahol 11,4 miliárd dolárov. Aj keď prístup vlády k bitcoinom zostáva antagonistický, pretože má za cieľ viesť globálnu blockchainovú scénu, Čína privítala prijatie digitálnej meny a blockchainu a dokonca podporila jeho prijatie. Aj keď sa predpokladá, že Čína môže spustiť svoj digitálny jüen do konca tohto roka, je nepravdepodobné, že by Fed a ECB dobehli minimálne do budúceho roka.

Nárast prijatia kryptomeny vo Venezuele zodpovedá za bežnú prax ich používania na úspory a peer-to-peer obchodovanie. Vedúca výskumu v ChainAnalysis, Kim Grauer v článku poznamenáva CoinDesk že „Ľudia vo Venezuele nevyhnutne nechcú ísť do kryptomien, pretože je to zaujímavé alebo zaujímavé, ale preto, že hľadajú stabilný zdroj hodnoty“

Čo môžeme očakávať od blockchainu v roku 2021

Potom, čo sme videli rok príšery s vysoko letiacimi cenami kryptomien, ktoré sa zmocnili reflektorov, pozrime sa, čo čaká na digitálne mince v roku 2021.

Bitcoin, ktorý je momentálne najväčšou kryptomenou na svete, zaznamenal prudký nárast cien, čím zdvojnásobil svoj predchádzajúci vrchol v roku 2017. Odvtedy sa hodnoty BTC v roku 2020 stabilizovali z viacročného prepadu a dosiahli svoje nové historické maximum 40 000 dolárov, čo posilnilo jeho slávu a odolnosť. . To zvyšuje nádej na investovanie mince do úvahy nielen o tom, čo bude nasledujúci rok, ale aj o tom, aký potenciál by mohol nastať pre kryptotrh ako celok..

Táto nová vlna adopcie umožňuje prekonať bariéry po celom svete, od jednotlivcov aj po inštitúcie. Kambodža a Bahamy už implementovali technológie založené na blockchaine pre federálne použitie, medzi vysokou úrovňou využívania kryptomien v iných krajinách uvedených vyššie.

Nasdaq poznamenáva, že s cieľom šíriť ohlasy o budúcnosti kryptomien sa teraz veľa hráčov preháňa v bitkách, pričom predpovedajú, že hodnota bitcoinu by mohla v nasledujúcich niekoľkých rokoch stúpnuť na hodnote 25-krát.

Svetové ekonomické fórum predpovedá, že v roku 2021 môže dôjsť k nárastu inštitucionálneho prijatia, či už vo forme priamych investícií alebo praktického nasadenia, s odvolaním sa na investície uskutočnené spoločnosťami MassMutual a Square. Ďalej poukazujú na to, že účinky COVID-19 preukázali našu potrebu digitálnej transformácie v medzinárodných a národných financiách.

Všeobecne platí, že bitcoiny a väčšina altcoinov nie sú v súlade s dopytovými šokmi vyvolanými zdravotnými a ekonomickými krízami. Aj keď je teda stav ekonomiky hlavného odvetvia a ďalších budúcich investícií znevýhodňovaný, podniky môžu prosperovať aj z výhod diverzifikácie portfólia kryptomien, potenciálnych lepších výsledkov a funkcií likvidity..

Ďalšou vzrastajúcou témou je, či by Ethereum mohlo prejsť bitcoinom v roku 2021. Aj keď existuje veľmi malá šanca, že sa to stane, možnosť stále existuje. A ktovie, čo čaká na rok 2021.

Za posledných pár dní v decembri silný nárast bitcoinu vyvrcholil už dobrým rokom a priniesol ročný úspech 300 percent, teda mimo iného makro bohatstva, hoci stále za pozoruhodnými 470 percentami ETH. 5. februára sa Ethereum, druhá najväčšia digitálna minca na svete, pokiaľ ide o trhovú hodnotu, vyšplhala na cenu 1 756 dolárov a dosiahla nové historické maximum podľa Coinmarketcap. S touto náležitou poznámkou sa môže v nasledujúcom roku 2021 stať čokoľvek.

Čítajte viac: Aká je budúcnosť kryptomien – ak by ste mali investovať do kryptomien?

Záver

Veci ako rastúca inštitucionálna akceptácia, expanzia v rozvojovej svetovej ekonomike a prekvitajúca angažovanosť vývojárov znamenajú, že vznik digitálnych mien bude mať významný vplyv na nadchádzajúce roky z hľadiska rastu digitálnych aktív. S ohľadom na uvedené je spravodlivé predpovedať, že rok 2021 by mohol pre krypto svet predstavovať ďalšie a ďalšie zisky, bez ohľadu na to, či to má byť finančné, technologické alebo čokoľvek iné..

eToro – najlepšia platforma pre kryptomenu

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

  • Nárast bitcoinov v roku 2017 bol väčšinou spôsobený nákupnou hystériou, rast v roku 2020 bol silne ovplyvnený inštitucionálnymi investormi.
  • Bitcoin dosiahol pozoruhodné adopcie do konca roku 2020 z podnikových pokladníc ako MicroStrategy a MassMutual.
  • PayPal, popredná spoločnosť pre virtuálne platby, podporila prijatie kryptomeny v októbri 2020, keď oznámila rozšírenie svojej siete bitcoinov, ethereum, litecoin a bitcoin cash.
  • Oživenie kryptomeny vyslalo podľa JP Morgan oslabujúcu ranu na celkovú pozíciu zlata vo finančníctve.
  • Kryptomeny, ako napríklad bitcoin a ethereum, sa používajú ako bezpečný prístav proti inflácii fiat mien.
  • Na konci roku 2020 patria Ukrajina, Rusko, Čína a Venezuela k štyrom najlepším krajinám, ktoré majú najbližšie k adopcii.
  • Svetové ekonomické fórum predpovedá, že inštitucionálne prijatie by mohlo v roku 2021 stúpať, či už vo forme priamych investícií alebo praktického nasadenia.
  • Účinky COVID-19 preukázali našu potrebu digitálnej transformácie v medzinárodných a národných financiách.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector